Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor én is alacsony hőfokokat és zárt rendszeren belül tartózkodó hűtőfolyadékot kívánok mindenkinek az új évre! :D
BUÉK!

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5652) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Újévi első kérdés: Hol lehet kapni (és mennyiért) olyan vékony fekete szivacsot, amivel ki lehet bélelni a ház minden oldalát? :R

(#5653) Laraxior válasza RockHaRD (#5652) üzenetére


Laraxior
titán

Én is ilyet keresek amit vághatok a ventik mögé porszűrő gyanánt.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#5654) toto92 válasza RockHaRD (#5652) üzenetére


toto92
csendes tag

(#5655) ocsesz


ocsesz
aktív tag

B.Ú.É.K. MINDENKINEK!!! :))

(#5656) RockHaRD válasza toto92 (#5654) üzenetére


RockHaRD
addikt

pont ezt nem akarom... emberi áran gondoltam :)

(#5657) Buldozer99 válasza RockHaRD (#5652) üzenetére


Buldozer99
senior tag

Ez engem is érdekelne. :)

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#5658) G.I.JOE válasza RockHaRD (#5652) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Itt RZoli összeszedett már párat. A kép linkjéből ki lehet szedni a cég honlapját. Nem túl olcsó dolog. [link] Én hangfalba való szivacsot raktam be, de az alaplap mögé kell valami vékonyabb majd nekem is!

[ Szerkesztve ]

(#5659) yakuza.tora válasza Nyugdíjas (#5626) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ezek azért tényleg komoly balesetek! Személy szerint irtózom az ugyanazon gépen belül többféle színű UV löttyök alkalmazásától. Erősen bazári jelleget ad a cuccosnak! :B
A 4 db D5-re meg csak annyi, hogy no comment. (ez már erősen túl van a józan ész határán :DDD )

És persze BÚÉK! Mindenkinek! ;)

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#5660) #72042496 válasza G.I.JOE (#5658) üzenetére


#72042496
törölt tag

Node nem is túl drága. Nekem ~15K-ból sikerült kihoznom a hangszigetelést. Belekalkulálva, hogy a ház alul-felül, elöl-hátul és oldalt is be van burkolva, szerintem eléggé baráti összeg, a "hivatalos" hangszigetelő szettek árainak és a burkolt felület nagyságának figyelmbe vételével főleg. Hát ha még a hatékonyságot is hozzávesszük! :)

Sikerekben gazdag, boldog új esztendőt adassék az ég mindenkinek, s kívánom, hogy a gépetek az elkövetkezendő 365 (ugye nem szökőév) napban megközelítőleg se ázzon el úgy, mint ahogy nekem ma sikerült. Meg tegnap, meg azelőtt... :DDD

(#5661) szacsee


szacsee
nagyúr

I am ala Terminator Visszarértem!
BUÉK mindenkinek, lehet kérdezni megjött a netem...
Helkis: már kivágtam a ventirácsokat, csakhát a képeket net hiányában nem tudtam feltölteni.
Majd rakok fel pár képet, ha lesz némi kedvem, de nemsokára update, tehát még fejlesztés alatt a dolog.
Idáig a HDD-vel néztem körülbelüli vízhőfokot, de mivel már RAID-ben üzemelnek és az új hűtési módszerbe beleszerelmesedtem nem érdekel, mivel passzívban röhögve viszi a rendszert. :))
Nyugdíjas: ha kijózanodtál írj egy Pű-t vagy adj életjelet, mert lenne még biznic... :B

Ocsesz: Thx! Viszont kívánom neked is! Már van netem, ha gondolod.... ;)

(#5662) rob210


rob210
nagyúr

Mindenkinek Boldog Újévet Kívánok.

Renault power

(#5663) szacsee válasza G.I.JOE (#5658) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az alaplap mögé bőven jó egy gumilap, vagy parafalap. A lemez nem adja át a hangot és tompítja is. Elötte érdemes megnézni, hogy az alaplap nem melegszik-e hátul valahol, ahol esetleg gond lehetne... ;)

Hopp majdnem elfelejtődött:
BUÉK mindenkinek!!!

[ Szerkesztve ]

(#5664) OC


OC
őstag

BUÉK a vizes topic látogatóinak :C !

(#5665) Dimitrov


Dimitrov
csendes tag

Kicsit megkésve de BUÉK mindenkinek!! :B

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#5666) Reset Elek


Reset Elek
aktív tag

Boldog Új Évet kívánok a kedves fórumtársaknak!

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#5667) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Boldog Új Évet a vizeseknek! :R

(#5668) tomika873


tomika873
csendes tag

BUÉK mindenkinek.

TGMT

(#5669) Silex


Silex
aktív tag

Boldog Új Évet Kívánok minden topiktársnak! :DD

Sikerült felkelni :o

Hóesésben, párkánymoddal 3800-on a 3750-em 13 és 14 fokos idle! :Y Végre megjött a hideg :C a gts 640 meg zalmival 20 fok. Hasonlóan alacsony hőfokot mindenkinek az újévre! :R

(#5670) Silex válasza tomika873 (#5668) üzenetére


Silex
aktív tag

Shteer-nél érdeklődjünk most már a backplatek iránt? Remélem tényleg dícséretre méltóak lesznek! :C

(#5671) toto92 válasza Buldozer99 (#5657) üzenetére


toto92
csendes tag

Szerintem az emberi ár és a hangszigetelés nem passzol egymáshoz. :)

(#5672) tomika873 válasza Silex (#5670) üzenetére


tomika873
csendes tag

igen már shteernél vannak a cumok egy ideje.hát hogy egy vasdarab mennyire dicséretre méltö azt majd dóncsétek el ti magatok :D

[ Szerkesztve ]

TGMT

(#5673) szacsee válasza toto92 (#5671) üzenetére


szacsee
nagyúr

(#5674) toto92 válasza szacsee (#5673) üzenetére


toto92
csendes tag

Végül is... :D
De most tényleg! :DD

(#5675) Játékos válasza szacsee (#5673) üzenetére


Játékos
addikt

:C

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5676) szacsee válasza toto92 (#5674) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nálam már víz az úr, tehát KUSS van, kivéve a tápot...de ha elfogadsz pár jótanácsot:
Ha könnyűszerkezetű házad van (codegen és társai), akkor az oldallapokra, lemezekre érdemes a gumilap-parafa kombót rátenni, vagy gumilap szivacs kombót...
A HDD-ket gumibakokra tenni, esetleg erősebb postásgumival rögzíteni (ha olcsón akarod megoldani), a ventikhez lehet gumirögzítőket venni, és gyakorlatilag csönd lesz...
Természetesen ha van léghűtőd, akkor érdemes csendesre cserélni, ha gyári...valamint a ventiket minél nagyobbra (12cm-es) és minél kisebb fordulaton járatni.
Midez kevesebb pénz, de több időbe telik, Te döntöd el melyik módszert választod! :R

(#5677) Reset Elek válasza szacsee (#5676) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Postásgumival csak óvatosan, hajlamos öregedésre.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#5678) tsar válasza Reset Elek (#5677) üzenetére


tsar
aktív tag

O gyűrű.
Kevésbé öregszik, strapabíróbb, igaz egy kicsit drágább is.

(#5679) Játékos válasza Reset Elek (#5677) üzenetére


Játékos
addikt

Hármasával, négyesével! :K
Így is megöregszik, de sokkal jobb... :K

tsar
az jó nagy O-gyűrű. :U

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5680) tsar válasza Játékos (#5679) üzenetére


tsar
aktív tag

Van akkora O-gyűrű is amivel egy gépet is fellógathatol.

(#5681) Játékos válasza tsar (#5680) üzenetére


Játékos
addikt

Aztakurva... :Y Erről sem tudtam. :C
Lógathatol? :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5684) Silex válasza tomika873 (#5672) üzenetére


Silex
aktív tag

Most már csak Shteer-nek kell felbukkannia! Odaveszett az újévi pezsgőfürdőbe? :D Lenne egy P5K blokk is nekem (alu), azt mondta veled egyeztet róla, pl mennyi lesz? Pü-t írhatnál, ha tudsz valamit! THX! :R

(#5688) Delta-Laca válasza Nyugdíjas (#5626) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Tisztelettel jelentem, hogy belenyálaztam a fórumba, és csak lestemm ,hogy mik vannak :Y , azt tudni kell rólam hogy nemrég " tértem meg" a víz világába, de nem gondoltam volna, hogy kint ilyen magas fokon űzik ezt :C Amúgy ennyivel jobb lenne a vastagabb csövezés a gépben? Mert a legtöbb gépben azt láttam, szép vastag " főnyomó csöveket" :DD

Üdv.: Delta-Laca

Sikerült kicsit felállni a szilveszteri mámorból, de látom, pereg a topik szépen
Békés boldog, alacsony hőfokban és sok GHz-ben gazdag újévet kívánok mindenkinek

Üdv.: Delta-Laca

(#5689) Reset Elek válasza Játékos (#5679) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

A postagumi megöregszik, nyúlós-ragadós lesz, aztán meg megkeményedik, kitöredezik és végül elszakad... Mindegy, hányat használsz.
Akinek van esze, annak nem kell ez.
A gatyagumitól az említett O-gyűrűig van jópár használható megoldás.
Én mostanában azon töröm a fejem, hogy valami kis átmérőjű csővel körbetekerem a vinyót. A víz meg mehet egyből a csőbe.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#5690) Játékos válasza Reset Elek (#5689) üzenetére


Játékos
addikt

Értem én, hogy gőzgép...
Én huszasával hordom haza, ha kell, és 2-3 havonta cserélgettem a gépben, ami kb. addig be is retkesedett általában. Mióta megvan az új ház, abban már nincs se por, se gumis Wincsi.
De akkor egyáltalán nem volt rossz megoldás! Eddig azt hittem, van eszem, de jó, hogy mondod... :F

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5691) Reset Elek válasza Játékos (#5690) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Ja, bocs, nem lehülyézni akartalak, csak szerintem ez a postagumi nagyon egy retek dolog.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#5692) X@b3e


X@b3e
addikt

rob210, OC, Nyugdíjas kösz a segítséget, egyelőre amolyan "tartalék" blokknak kellene vmelyik nexXxos chipset blokk, mert lehet megválok a megmaradt Innova Graph-o-Matictől. Az elvileg VGA-re és NB-re is ment. Ezek is megfelelőek akár VGA hűtésére is? Ha teljesítményben azért jobb az MBXS-02B, akkor a kis árkülönbség miatt inkább azt választom :R

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#5693) Játékos válasza Reset Elek (#5691) üzenetére


Játékos
addikt

;)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5694) Macka válasza Reset Elek (#5691) üzenetére


Macka
veterán

Értem én, hogy szeretitek a csendet, meg jó dolog is a csend, de megér ennyi szarozást? :F

(#5695) Játékos válasza Macka (#5694) üzenetére


Játékos
addikt

SIMÁN! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5696) szacsee válasza Macka (#5694) üzenetére


szacsee
nagyúr

Én kicsit többet feccöltem bele, mint egy postás gumi, de ugyanazt tudom mondani, mint Játékos elöttem: SIMÁN!
Főleg, ha nincs Seek zaj sem és nem hallassz semmit a gépből. :K

(#5697) Macka válasza szacsee (#5696) üzenetére


Macka
veterán

Mondjuk nem lehet rossz. Nálam van kis zúgás, de én szeretem hallani a hangját. Olyan, mint az autón a sportdob. Diszkrét morajlás, de érezni az erőt, ami benne van. ( Nem a kéményméretű okoskipufogóról szóltam... :DDD )

(#5698) Játékos válasza szacsee (#5696) üzenetére


Játékos
addikt

Én is arrébb vagyok egy pöppet a postásgumitól. :K
Én szeretem, tehát megéri! Mindig is zavart a gép hangja...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5699) Delta-Laca válasza szacsee (#5696) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Hát igen a seek-zaj... :K , főleg Raid-0 tömbbel :C

Üdv.: Delta-Laca

(#5700) szacsee válasza Delta-Laca (#5699) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nálam még hallani azért valamit, de nem sokáig, bár annyiban hasonlít Macka megoldásához, hogy ez hajaz is egy sport-dobra, mivel saválló lemez borítja, meg kb 1/2 kiló víz nélkül a keret, ha nem több..igaz a fene sem gondolta volna, hogy a legmelegebb helyzetben is max 34°C-ra melegszenek fel a vinyók és az is akkor van, ha a vízhő a prime hatására elkezd felkúszni. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.