Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) H_Zozo válasza G.I.JOE (#5300) üzenetére


H_Zozo
tag

Az akváriumokhoz használt szűrőkben lévő szivacsot szoktak bele rakni, ez nem is szivacs igazából, hanem ilyen habosított műanyag, de arra jó, hog yne föcsögjön.
Egyébként hogyan kötötted? Amelyiken a cső van az a beömlő oldal?

___________________________________________________________________________

(#5302) Samanbacsii válasza G.I.JOE (#5300) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Nem kerülhetnek. (Én is ezt haszálom) Olyan szűrőszivacs kell mint az akvárium szűrőkben van. Csak vigyél pénzt... ;)
Egyébként ha nem kerül be levegő a csobogással akkor nem kell semmi.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5303) Samanbacsii válasza H_Zozo (#5301) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Zozo, Te valójában gépírónő vagy, ugye? :D

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5304) H_Zozo válasza Samanbacsii (#5303) üzenetére


H_Zozo
tag

Olyasmi :D
De valójában csak egyszerű szervizmérnök.
Csak most ráérek és itt ülök a gép előtt, éppen memóriára blokkot tervezgetek. :)

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________________

(#5305) nyunyu válasza Samanbacsii (#5297) üzenetére


nyunyu
félisten

Asetek itt van a polcomon 2 eve.
Csak azert nem volt eddig hasznalva mert a puha 11/8-as csovekkel nem birtam osszelegozni, es hirtelen felindulasbol inkabb vettem R. Zolitol EheimStationt, 11/8-as csatikkal.
(Bar ne tettem volna.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5306) Samanbacsii válasza H_Zozo (#5304) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Király! Remélem 1/4es lesz! :DD
Egyébként láttad már a Koolance elgondolását? Ott 3 "zacskóval" vesz körül két modult. Szerintem ötletes... Csak kicsi a csati... :O

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5307) gyurczy válasza H_Zozo (#5298) üzenetére


gyurczy
őstag

Nekem hiba nélkül üzemel elég rég óta, könnyű és jó szerelni, szivárgás csak figyelmetlenségből fordult elő.

(#5308) helkis válasza hossszú (#5277) üzenetére


helkis
addikt

a pneumatika az 2bar-tól van.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5309) Samanbacsii válasza nyunyu (#5305) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Értem. Igy adott a jövő.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5310) Nyugdíjas válasza helkis (#5221) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Most nem azt mondom,hogy ez az,de régebben volt olyan történet, hogy koppintották a DDC-t:U Csak egy ötlet hirtelen. De rá fogok kérdezni,hogy létezik-e ilyen Laing gyártmányú szivattyú,mert én még nem hallottam róla....

Szerk. Ling javitva Laingra,de a poén teccik:DD

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5311) G.I.JOE válasza H_Zozo (#5301) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Igen. Lent folyik ki a pumpához, a csövön meg áramlik be. Na, akkor majd jövőre nézek ilyen cuccot, addig meg van egy csobogóm. :)

(#5312) Samanbacsii válasza Nyugdíjas (#5310) üzenetére


Samanbacsii
őstag

FREUD közbeszól? :D Lehet, valóban "Ling" gyártmányú... :DD :DD :DD

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5313) Nyugdíjas válasza topyjo (#5246) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

És a gyári laing ha jól emlékszem 6-24V közt üzemel. De majd ránézek,most nem vágom fejből,és nem is vagyok gépközelben. Talán valamelyik tulaj megtekintené, hogy mi vagyon ráirva,miylen feszültségtartományban üzemel a D5? Azt tudom, hogy a plafon 24V...Megirod nekem priviben honnan van ez? :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5314) G.I.JOE válasza Samanbacsii (#5312) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Inkább Long, mint az Adidos! :D

(#5315) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Mindnekitől elnézést a fárasztó offokért és jó éjt + BUÉK...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5316) helkis válasza Nyugdíjas (#5310) üzenetére


helkis
addikt

ki koppintana ilyesmit? :F esetleg az éjszakás műszakból hazavittek párat a meósok, vittek hozzá még origi burkolatot, aztán összeszerelték és megaszbadultak tőle.. végülis m.o.-n élünk :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5317) nyunyu válasza helkis (#5316) üzenetére


nyunyu
félisten

Vegulis, ilyet mar lattunk az Elsa Gladiacok, Palm M505-ok osszeszereleset vegzo uzemeknel, szoval nem elkepzelhetetlen :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5318) Nyugdíjas válasza helkis (#5316) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ilyen eset történt konkrétan, hogy in china koppintották a laingokat. Természetesen a belső "mechanikát" nem merték/nem tudták lemásolni,igy az "normál tengelyes" megoldással volt elkézsitve. Ott volt tettenérhető a dolog. Valahol találtam erről egy leirást is anno. előkeresem,remélem meglesz....

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5319) dvdbackuper válasza Nyugdíjas (#5313) üzenetére


dvdbackuper
őstag

8-24V-ig üzemel...

(#5320) Nyugdíjas válasza dvdbackuper (#5319) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Bittedánke:D:R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5321) H_Zozo válasza Samanbacsii (#5306) üzenetére


H_Zozo
tag

Láttam már sok félét, de igazán egyik sem tetszik, a koolance pofás, de nem tudom mennyire hatékony, sztem még az Ocz a legjobb, csak kár hogy alu, abból 4db párhuzamosan már nem is szűkítené a rendszert. Az a baj hogy nehéz tervezni ilyeneket, mert nem egyforma minden memóriának a vastagsága, így nem igazán lehet univerzálist csinálni. A másik probléma, hogy alaplapja válogatja, a slotok távolságát és egy darabra meg elég gazdaságtalan és nehezen megoldható is a kivitelezés. De rajta vagyok a dolgon.

___________________________________________________________________________

(#5322) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#5318) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

No itt is van... Mint mondtam ez DDC eset,csak nekem egyből ez ugrott be....

BTW nekem gyanú, hogy ez nem kamu,csak nem értem miért nincsen matrica,meg poti:F Lehet télleg helkis féle verzsön van. de találgatni meg nem jó. Végül mind1 is...:U

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5323) helkis válasza Nyugdíjas (#5322) üzenetére


helkis
addikt

nem gyenge, engem tuti rászedtek volna ezzel, annyira még nem vagyok képbe a h2o-cuccokkal, mi pl.: te :DDD de ahogy látom a D5-el is lehet szopatni a népet, ott is csak a réztetőt nézi mindenki.. :))

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5324) tsar válasza H_Zozo (#5294) üzenetére


tsar
aktív tag

A 230V-ot az érintkezőkre kell rákötni, a 12V-ot kell a tekercsekre, ha fordítva köti be csak indián kommunikációs eszköz lesz belőle :DDD

(#5325) Nyugdíjas válasza helkis (#5323) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az évek és a tapasztalat:DDD Nade viccet félretéve,érdekel,hogy miféle lehet ez a cucc:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5326) Bivaly válasza Nyugdíjas (#5310) üzenetére


Bivaly
tag

Ez nem koppintott, ez Laing! Sőt, a Laing is gyártja!

DE:

A vizesek által ismert, és köztük elterjedt szivattyúk, amiken van ford.szám szabályzó, az a szivattyú a Laing Ecocirc D5 VARIO. link

Ez a másik pedig, amin nincsen, ez a Laing Ecocirc D5 SOLAR. link
Ez gyakorlatilag egy 5-ös fokozaton járó VARIO. Ugyanolyan fesz.tartományban, ugyanolyan áramfelvétellel műxik, mint a VARIO.
Külföldi webshopban láttam már ilyet is NORYL tetővel.

[ Szerkesztve ]

Life begins at 140!

(#5327) G.I.JOE válasza Bivaly (#5326) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Itt is árulják a PH-n a rezest meg a noryl-ost is. >itt<
Bár valszeg már rég tudod. :)

(#5328) Bivaly válasza G.I.JOE (#5327) üzenetére


Bivaly
tag

Ja-ja.

Ezért is néztem utána a dolognak. Meg azért is írtam le, mert olvasgatom itt, hogy már el is gurították az újabb összeesküvés-elmélet fonalát.

[ Szerkesztve ]

Life begins at 140!

(#5329) Játékos válasza Bivaly (#5326) üzenetére


Játékos
addikt

:C Mindig tanul valamit az ember. :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5330) H_Zozo válasza tsar (#5324) üzenetére


H_Zozo
tag

Természetesen.
Nem így írtam volna?
De köszönöm a javítást.

___________________________________________________________________________

(#5331) Nyugdíjas válasza Bivaly (#5326) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

No,akkor én meg válaszolok!
Merthogy nem guritottam semmiylen összesküvés elmélet fonalát. Direkt leszögeztem,hogy nem gondolom,hogy kamu,hanem csak nem értem miféle szerzet lehet. Ajszem ezt irtam...:U

És köszi a bemutatást,de ismerem a Laing termékeit. Remélem...
Tudomsásom szerint a Solar pont hogy tágebb fesz-tartományban üzemel az alkalmazási területe miatt. Nekem ezt mondta a műszaki tanácsadó anno a Laingnál akivel beszéltem erről.Bár pdf-ben nem ez áll,no mind1.
Másik dolog, hogy ennek az alapára drágább mint a Varionak...
További érdekes pont, hogy akkor ugyan miért enm indul 8V-ról a kolléga szivattyúja...:U

No falme,no offense,csak azért leirtam én is, hogy nem biztos, hogy ne értsük félre szavaimat,főleg ha nem is irtam olyat:R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5332) RockHaRD


RockHaRD
addikt

na embörök, gondolom tudjátok, h én vok a tegnap enzó eltörös beázos balhés embör, szal a kérdés az, hogy kivettem az alaplapot, és látszik, hogy kb 1 hétig folyt a víz a cuccra ugy, hogy szép lassan elfogyott a tartálybol :DDD a lényeg, hogy tökéletesen üzemelt végig, melynek okát nemtom, de nagyon örülök. Szal az alaplap felső pcie slotjában fura nyálkás izé van, ami különböző szinekben pompázik... fujtam bele ilyen tisztitót, de még nem vok teljesen nyugott. mit javasoltok? mivel tudnám kiszedni a sok cuccot a slotbol? :F

:R

(#5333) Nyugdíjas válasza RockHaRD (#5332) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kompresszor...
DE basszus 1 hétig ment igy:Y:Y :F

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5334) RockHaRD válasza Nyugdíjas (#5333) üzenetére


RockHaRD
addikt

minimum :DDD

kompresszor nincs :F

(#5335) Nyugdíjas válasza RockHaRD (#5334) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Benzinkút csak van a környéken... Illetve találd fel magad. Ez a biztos megoldás...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5336) RockHaRD válasza Nyugdíjas (#5335) üzenetére


RockHaRD
addikt

Fuzik forumtárssal egyezkedem priviben, ugynézki megoldjuk vhogy :))

(#5337) toto92


toto92
csendes tag

Gyerekek, itt minden vizes ember gépével történt már baleset? :F

(#5338) Nyugdíjas válasza toto92 (#5337) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Olvass vissza,és meglátod, hogy az a válasz mint előző ilyen felvetésedre. Most perpill 2 emberről volt szó az elmúlt napokban. Abból az egyik "visszaeső":D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5339) RockHaRD válasza Nyugdíjas (#5338) üzenetére


RockHaRD
addikt

LOL:DDD

[ Szerkesztve ]

(#5340) toto92 válasza Nyugdíjas (#5338) üzenetére


toto92
csendes tag

Hátt a napokban csak kettő, de az előbb mondta egy fórumtárs hogy régebben neki is...
Ha az a válasz mint az előzőre, akkor ha ők nem tudták normálisan összerakni, akkor én hogy fogom? :D

(#5341) Nyugdíjas válasza toto92 (#5340) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igen,valóban előfordul,de ha elővigyázatos vagy,és nem kapkodsz,akkor azért elég minimális az esélye. Nameg persze jó megfogadni a tanácsokat...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5342) tsar válasza RockHaRD (#5332) üzenetére


tsar
aktív tag

Nem ártana desztillált vízzel kimosni azt a trutyit, utána lefújni a panelről a vizet.

[ Szerkesztve ]

(#5343) redraven85


redraven85
tag

Nahh

Összetettem a vízcuccost amivel itt zaklattam a népet 1 hete. De nagyon nemvok elájulva.
Az eredmények a következők :

Vízhűtés : Thermaltake Tribe
Gép: Gigabyte P35-DS3P , Intel Quad Q6600 B3 rev @ 2,9Ghz , 2 giga A-data @ 950Mhz , S3virge PCI 4mb :DDD
Beálítások : Gyári Tt-s "kígyós" blokk, 8/6 os csövezés , Ioncserélt lágyvíz , noname 600Ft-s szürke hőpaszta , a venti potmétere középen állt.

Orthos CPU teszt alatt :

Magonkénti hőmérséklet alapjáraton : 46-49-46-49
terheléssel : 72-65-71-65
Sztem ez baromi magas :Y
Egy léghűtővel is néztem ami egy Artic cool 7 pro (ami csak 10 fokkal jobb mint egy gyári hűtő) és így a következő képp alakultak a fokok :

alapon : 58-56-57-56
terheléssel : 76-74-75-73

Szóval a cucc felér egy közepes léghűtővel :Y uhh...ez egy gyomros.Ugyhogy vagy tuning lesz vagy elkell adnom.

Kép1

Kép2

[ Szerkesztve ]

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#5344) tsar válasza redraven85 (#5343) üzenetére


tsar
aktív tag

Tuningold meg.
A víz jó, a többit cseréld le. :D

(#5345) redraven85 válasza tsar (#5344) üzenetére


redraven85
tag

Ez jó :D ..csak a víz jó az egészben :))

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#5346) P00By válasza redraven85 (#5343) üzenetére


P00By
nagyúr

És miért sporoltal a pasztan? :U Az Orthos csak 2 magot terhel tehát 2 db Orthost kell futtatni!

(#5347) plömplöm válasza redraven85 (#5343) üzenetére


plömplöm
őstag

megjelölném leggyengébb láncszemnek: "Gyári Tt-s "kígyós" blokk" :DDD

van amire elég és van amire nem. na szerintem egy kvadra nagyonnem

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#5348) redraven85 válasza P00By (#5346) üzenetére


redraven85
tag

A pasztán nemspóroltam..csak épp ez volt gyorsan kéznél. :K De a 2 mag melegíti a másik 2 tőt is ahogy a léghűtésnél látható.

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#5349) redraven85 válasza plömplöm (#5347) üzenetére


redraven85
tag

Egyetértek :) ..az le is lesz cserélve nagyon hamar.Csak nyissanak má ki a nagykerek ,mert jelenleg a blokk már megvan csak átkéne alakítani a csövezést :DDD

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#5350) varga911


varga911
senior tag

Ismer valaki Arctic Cooling MX-2 lelőhelyet? Subcooling.hu-n kívül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.