Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) varga911


varga911
senior tag

Új év, új hőfokok. :DDD Egy egyszerű ventiátrakással a tripla radi egyik végéről a másikra elértem pontosan 5°C-os csökkenést.

Before:
40 idle, 64 orthos
After:
35 idle, 59 orthos

Persze az új értékek is magasnak számítanak, de egy darab S-Flexről megy az egész gép, és hangban ez bőven kárpótol. :)

(#5702) toto92 válasza varga911 (#5701) üzenetére


toto92
csendes tag

Szerintem tody féle blokkal szép eredmény. :C

(#5703) varga911 válasza toto92 (#5702) üzenetére


varga911
senior tag

Szerintem is jó... Majd felrakom a másik két ventit + egy backplate-et + AS5-öt, és remélhetőleg az 55°C is meglesz. :)

(#5704) Delta-Laca válasza varga911 (#5703) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Milyen backplate-ed lesz? Neked is Tody-féle blokkod van?

Üdv.: Delta-Laca

(#5705) Dirtyz válasza varga911 (#5701) üzenetére


Dirtyz
őstag

Most a szívóoldalra raktad?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#5706) bim válasza Játékos (#5693) üzenetére


bim
veterán

én vetettem gatyagumit ami ki van lyuggatva kb. 2 centinként mintha gomblyuk lenne .ez az egész hosszában ilyen.a szélessége kb. 1,5 centi. én fekete színben vettem.a vinyó oldalán a felfogató furatokba tekertem inbusz csavart és azt átfűztem a gumi perforálásán. majd fellogattam őket.
2 vinya van egymás felett .szerintem tartós és ami lényeges minden rezgésnek lőtek.

kép

szerk:2 oldalán 3-3 sorban vannak a gumik biztos ami biztos. :B

[ Szerkesztve ]

(#5707) varga911 válasza Delta-Laca (#5704) üzenetére


varga911
senior tag

Sajnos igen... A backplate-et tomika készítette. :)
@dirtyz: Eddigis szívott, de a gépben lévő meleg levegővel próbálta hűteni a vizet, most viszont kintről szív és oda is fúj.

(#5708) Delta-Laca válasza varga911 (#5707) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Sajnos? Nem vált be :B ? Ha majd meglesz a backplate, kíváncsi vagyok mivel hoz többet a konyhára :R

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#5709) tomika873 válasza Delta-Laca (#5708) üzenetére


tomika873
csendes tag

énis kiváncsi leszek az eredményekre. :DDD sokan rendeltek ilyet.

TGMT

(#5710) Delta-Laca válasza tomika873 (#5709) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Ha jó lesz ( már pedig miért ne lenne jó, hisz te csináltad... :R :R :R ( ha jól tudom ) ), akkor ha úgy engedi a pénztárca, és én is szeretnék egy ilyet ;)

Üdv.: Delta-Laca

(#5711) tomika873 válasza Delta-Laca (#5710) üzenetére


tomika873
csendes tag

hát nemtom milyen eredményeket hoz majd és mit várnak töle.else tom képzelni amugy mivel lesz jobb mert nekem nem vizem van.maga a darab jó merthát benne vana menet amilyet kértek a furattávok megfelelöek.szoval a tölem telhetö dolgok elkészültek.

TGMT

(#5712) nyunyu válasza tomika873 (#5672) üzenetére


nyunyu
félisten

Shteer varhato a heten?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5713) tomika873 válasza nyunyu (#5712) üzenetére


tomika873
csendes tag

gözöm sincs.nemláttam már tavaly óta :DDD

TGMT

(#5714) szacsee válasza nyunyu (#5712) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nincs asszem netje.. :(
Addig is dizájn center.. ;]

(#5715) Delta-Laca válasza szacsee (#5714) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Jó kis cucc ;) , D5 milyen fokozaton megy? Milyen vastag a csövezés? Érdemes inkább vastagabbat használni,mint a 10/8-as?

Üdv.: Delta-Laca

(#5716) szacsee válasza Delta-Laca (#5715) üzenetére


szacsee
nagyúr

3-ason megy, de átcsövezem 10-es belsőre 13-ról, mivel könnyebb hajtogatni és kisebb íven lehet vele dolgozni, de a párhuzamosítás is tervbe van... :B
Nekem ez az első vízes rendszerem, szerintem aki komplett vízet szeretne, annak érdemes kis ellenállású blokkokkal dolgozni és lehetőleg minél vastagabb csövezéssel, nem tudom va-e jelentősége 8-ról 10-re váltani, de a szivattyút biztos visszafogja valamelyest.

(#5717) .mf válasza .mf (#5575) üzenetére


.mf
veterán

Erre (blokk-maratás, illetve házi blokk-készítés) továbbra sincsenek ötletek, tanácsok, reakciók?
Üdv:
.mf

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5718) Nyugdíjas válasza .mf (#5717) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem van!
Ha marni kell,akkor tomika a jelenlegi ügyeletes.
1 szabály van: Meg kell dicsérni,attól működik ő :DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5719) szacsee válasza Nyugdíjas (#5718) üzenetére


szacsee
nagyúr

:DDD :)) :DDD

mf.:
Kell hozzá tolómérő M3 vagy M4-es menetfúró, rajztű, pontozó, kapapács, fúró, flex.
72mm a furattáv, amit egy kb 90x90-es acél vagy alulemezre rászerkeztel, megfúrod, belevágod a menetet, kivágod izlés szerint és kész is.
Nem nagy cucc állj neki és előbb kész lesz mint ha itt kérdezgetsz..vagy tomikát megdícséred és csinál neked 1-et (term pénzért).

(#5720) Nyugdíjas válasza szacsee (#5719) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez csak nekem tűnik úgy mintha nem olvastad volna el mire válaszolsz?:F

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5721) varga911 válasza szacsee (#5719) üzenetére


varga911
senior tag

Menetfúróból normálisabbak amiket többször is használhatsz 10k körül kezdődnek, érdemes mással esztergáltatni a cumót. :)

(#5722) DavideX


DavideX
aktív tag

Üdv mindenkinek!
nagyon gondolkozok a vízhűtésen.. elkezdtem nézegetni a dolgokat, nem vagyok otthon a témában. egyenlőre csak a procit szeretném vizezni. gondoltam 20-30k-ból megúsznám...
hát ahogy nézem nagyot tévedtem :D
ezt nézegettem: [link]
mert ugye sz@rt sem akarok venni..
de minek is nekem 25k-s szivattyú? nézegettem külön-külön őket, és 5-6k-s árkülönbségek vannak, és szinte semmilyen különbséget nem látok köztük..(persze én aki nem értek hozzá :D )
jelenleg ilyenek a hőmérsékleti értékek a gépben: [link]
de ugye ezek nyáron 8. emeleti panelben sokkal durvábbbak... tudom hogy a gpu is meleg, de egyenlőre nem tervezem azt vízzel hűteni. drága is rá egy blokk és nem tudom mikor cserélem le, és szinte minden vga-hoz más blokk kell manapság :)
szóval a segítségeteket kérném hogy milyen vízhűtést vegyek. lehet hogy később lenne bővítés, de egyenlőre csak a proci. milyen blokk, milyen radi, és milyen szivattyút érdemes vennem? a konfigom az adataimban. :R

(#5723) Delta-Laca válasza szacsee (#5716) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

A Nyugdíjas által belinkelt XS fórumon nézegettem én is a külföldi srácok "vizesbalhéit" :C , és ott az esetek túlnyomó többbségében jó nagy belső átmérőjű csövekkel operálnak, és bevallom nekem is nagyon megtetszettek ;]

[nekem meg ez az első vizes cuccom]

Ugyan nem egy top összeállítás, de mégis az enyém :) Ha valakinek van bármilyen építő jellegű kritikája, hogy jobb legyen, ne tartsa magában :R

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#5724) szacsee válasza Nyugdíjas (#5720) üzenetére


szacsee
nagyúr

"1 szabály van: Meg kell dicsérni,attól működik ő" - Erre vélaszoltam a hangulatjelekkel.

A többi része csak egy tipp ha otthon állna neki. :B

DavideX: Fentebb 2 hsz-al űzi az ipart Nyugdíjas kolléga, írj neki privát üzenetet, hogy mit szeretnél és mit javasol, elvileg nála olcsóbbak a cumók, de erre majd rájössz! ;)

Delta Laca: Kezdetnek jó cumók és nem drágák, elsőnek azt javallom, hogy a könyököket szedd ki a rendszerből, pl a radi alól, így kevesebb lesz az ellenállása. Ha valamikor szétszeded a cuccot, akkor egy 1L-es flakonba nyomass vizet, úgy hogy a szivattyún van egy csődarab és úgy hogy nincs, ha előbb telenyomja, akkor ha nincs rajta cső, akkor lehet érdemes 10-es belsőn gondolkozni, ha nem, akkor fölös, illetve csak tetőcserével lenne értelme..(szerintem) :R

[ Szerkesztve ]

(#5725) Nyugdíjas válasza szacsee (#5724) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jóvanna,tudod, hogy szeretlek:D
Csak nekem valahogy nem jött ki abból amit mondtál,hogy ez alapján valaki el tud késziteni egy blokkot...:B Többit azt értettem;)
Meaculpa maxima:R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5726) szacsee válasza Nyugdíjas (#5725) üzenetére


szacsee
nagyúr

Peace én is szeretlek. :DDD

Viszont van egy kérdésem, a D5-öd után levő Y (elágazó csonk) ugyi 1/2"-os és abba megy 2 1/4-es higflow csati? Azt hol lehet beszerezni? :R

(#5727) P00By


P00By
nagyúr

Koolance 88GTS 512 blokk

[ Szerkesztve ]

(#5728) ABnormal válasza szacsee (#5714) üzenetére


ABnormal
őstag

áááá...legközelebb olyan lapot rakj a dekopírba ami a szinéről vág szépen... :) fordítva vannak a fogai...

a hűtés az ütős :D :R grat.

(#5729) szacsee válasza ABnormal (#5728) üzenetére


szacsee
nagyúr

Thx! :R Gyorsan kellett cselekednem, mielött itthon kiborul a bili, no meg bolt nem volt nyitva 1 szál sem, de a reszelő, meg a szegély megold mindent! :D

(#5730) Nyugdíjas válasza P00By (#5727) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

És ha nem jó szokás szerinte egy az egyben veszik az Euroval akkor olcsóbb is lesz,mint a többi:U Persze erre sajnos kicsi az esély. Pont tegnap nézegettem én is. Bejön ez a Koolance féle aranyozési mánia:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5731) varga911 válasza szacsee (#5726) üzenetére


varga911
senior tag

Bármilyen magát valamire tartó pneumatikai boltban kapható. :) Teflont is vegyél hozzá, kell tömíteni.

(#5732) P00By válasza Nyugdíjas (#5730) üzenetére


P00By
nagyúr

Megtörténhet... :) Nekem is tetszik, nekem a Koolance márka nem szimpi,de ez és a 3870 blokk bejövős!(de mekkora az ellenállása? ;] :P)

(#5733) jones965 válasza DavideX (#5722) üzenetére


jones965
Modder

Szia!
Amit leírtál, abból azt vettem ki, hogy olyan rendszert szeretnél építeni ami később bővíthető.
Ebben az estben is sajnos mélyebben kell a zsebedbe nyúlnod mint ahogy tervezted, mert bővíthető rendszerhez megfelelő alapokkal kell rendelkezni.
Tehát szivattyúból mindenféleképpen Laing DDC pro, vagy D5.
Radit meg szerintem ha van helyed hozzá akkor triplát vegyél, prociblokkból meg ha megfogadsz egy tanácsot, kerüld a plexi tetős változatot.Sokad magammal megtapasztaltuk már ennek a hátrányát. :O
javaslat: ha nem váltasz platformot, mindenféleképpen az erősebb kategóriából válassz. :R

(#5734) helkis válasza jones965 (#5733) üzenetére


helkis
addikt

ne fejeltsük mielött megint valaki ráfizetne: D5 vario ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5735) jones965 válasza helkis (#5734) üzenetére


jones965
Modder

Igen-igen, a szabályozhatatlan-full fordulatos változat.
De azért nem ez a változat a jellemző a szériára.

(#5736) helkis válasza jones965 (#5735) üzenetére


helkis
addikt

a vario az pont nem az! :DDD csak ha továbbra sem írjuk ki, hogy melyik tipus a D5-ön belül akkor sokan meglátják, hogy 16k-ért is van D5, akkor miért ne azt vegye valaki, mint 20-21-ért a más helyen lévőt, aztán elég szépen csalódik első bekapcsolásnál a user, azokhoz a elmondásokhoz képest, amit pont a vario-ról szóltak.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5737) Grim666 válasza helkis (#5736) üzenetére


Grim666
tag

Nem tudom ki volt az aki megvette ezért csak a nagyérdeműnek szegezem a kérdést: Nem próbálta még senki hogy ez elé a szabályozatlan elé berak egy potit?Nem vok nagy elektros csak egy egyszerűbb megoldás mer ha megvalósítható akkor még simán megéri azt a 16ks solart megvenni plusz egy 10 perc ráfordítási idő és van egy variohoz hasonlónk.(Mondom nem vok elektro zseni :D )

(#5738) jones965 válasza helkis (#5736) üzenetére


jones965
Modder

Bocs ezt benéztem. :R

Én a Laing DDC pro-t használom, azért mertem ajánlani.
A rendszeremben 6 blokk és 2 radi van.

(#5739) fuzik válasza Grim666 (#5737) üzenetére


fuzik
aktív tag

Lehet játszani a feszültséggel.... DE a D5 - ha emlékeim nem csalnak - alapvetően egy mikroprofesszor vezérelt jószág, ami azt jelenti, hogy igyekszik a feszültségtől függetlenül tartani a beállított fordulatszámot.

Hogy képletesebb legyek... : A D5 Vario 12V - 24V -ig ugyan azokat az értékeket tudja. 8V környékén a specifikáció szerint csak az első 3 fokozat érhető el.

Ha nem jól emlékszek - vagy valaki mást tapasztalt, akkor javítson ki.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#5740) helkis válasza fuzik (#5739) üzenetére


helkis
addikt

ezt alátámasztja a solárt vásárolt illető állítása is, mivel 8v-ról nem bírt elindulni a pumpája.. (ami fix 5-ösbe van kötve..)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5741) Delta-Laca válasza szacsee (#5724) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Szacsee:
A könyökökre nem is gondoltam, hogy ellenállást okozhatnak, de akkor valószínűleg repülnek a radiról :9 Gyanítom, hogy cső nélkül hamar telerakja a flakont, mert amikor üresen megjárattam, igencsak felhabzott a folyadék, de majd megcsinálom a próbát :R

Az Innovatek-féle InnovaProtect-ről mi a véleményetek? Most jelenleg ez folyik a rendszerben, ettől elméletileg nem volna szabad algásodnia a rendszernek ( ethandiol van benne :B ), vagy a desztvíz-fagyálló keverék lenne célszerűbb

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#5742) DavideX


DavideX
aktív tag

kb 40-50k-m lenne a cuccra.
tehát azt javasoljátok hogy 3ventis radit vegyek?
abból is vannak azért árkülönbségek: [link]
9500-24000ig... mi a különbség köztük? ezek közül melyiket ajánljátok? egyenlőre a procit hűteném, de valószínűleg ha beszállok ebbe a körbe, akkor elkap a kísértés és később a ramok, az alaplap és a vga is szóba jönne... persze később :)
úgy néz ki maradnék a 775ös foglalatnál, (remélem az intel is egy jódarabig..)
később esetleg szóba jönne egy quad, persze később. tehát mindenképp olyan cucc kéne, ami egy tuningolt quaddal is elbír. egyenlőre a c2d lenne.
szivattyúk közül D5 vagy DDC pro? árkül nem nagy köztük, de azért még is melyiket? melyik a jobb? meg ahogy nézem ez a D5 nem kompatibilis semmivel, tehát gondolom átalakítókat kéne venni stb...
blokkok közül ezeket néztem: [link]
ha a plexisek kiesnek akkor:
D-TEK Fuzion - 19k
Enzotech SCW-1 Sapphire - 21k
Heatkiller Rev. 2.5 Socket775 - 14k
Innovatek G-Flow - 22k
Koolance CPU-330 Universal - 15k
PQ-Plus Socket 775 - 8k
Swiftech Apogee GT - 16,5k
Swiftech Apogee GTX - 21k
Thermalright XWB-1 - 19k
XSPC Delta Universal - 10k

(#5743) OC válasza DavideX (#5742) üzenetére


OC
őstag

halkan jegyzem meg, hogy azok letűnt idők árai...

(#5744) .mf válasza szacsee (#5719) üzenetére


.mf
veterán

Ezek mind vannak, de azt hittem, valamilyen maró szerszám sem árt, hogy bordázatott szerkessen bele az ember :P és pont ez az, ami miatt még áll az egész. Ez azért már nem olyan triviális, utána kell kérdezni ;)
Különben is, 53.5mm a furattáv az nv vidkariknál, és réztömbből kéne a vidkari fél-full-blokkját kialakítani, nem holmi acél vagy alulemezből. :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5745) DavideX válasza OC (#5743) üzenetére


DavideX
aktív tag

és akkor mik a mostani árak? :)
te szerzed be őket amúgy?
te mit ajánlanál ezek közül?

(#5746) Szatesz válasza DavideX (#5745) üzenetére


Szatesz
őstag

Szia hát ha olcson akarsz és jot akkor keresd fel Nyugdijas kollegát megtalálod az aprohirdetéseknél o mindent tud beszerezni és joval olcsobban mint azon ahol nézted..(subcooling)

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#5747) DavideX válasza Szatesz (#5746) üzenetére


DavideX
aktív tag

köszi

(#5748) P00By válasza Szatesz (#5746) üzenetére


P00By
nagyúr

Azért nem kell mindig a subcoolingot bántani, most úgyis változások lesznek pozitív irányba!
DavideX:Az aprókat is figyeld, el lehet csipni nagyon jó áron vízhűtéses komponenseket!

#5749:Ezt most igy ált. írtam, csak pont te is írtál ezzel kapcs. :R

[ Szerkesztve ]

(#5749) Szatesz válasza P00By (#5748) üzenetére


Szatesz
őstag

dehogyis szidom ... Csak jelenleg o olcsobban tud..és segiteni akartam...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#5750) DavideX válasza P00By (#5748) üzenetére


DavideX
aktív tag

hát nézegetem, de nem sok van.. meg ujonnan job lenne :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.