Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) .mf válasza P00By (#5848) üzenetére


.mf
veterán

Szűkíti a blokk beömlőnyílását, irányítja/összpontosítja az emiatt nagyobb sebességű vízsugarat, nagyobb turbulenciát kelt evvel. Nem annyira újkeletű dolog, a G4/G5 Storm kifejezetten a fúvókákra épült, de már előtte is volt sok fúvókával rendelkező blokk (pl Whitewater/Antarctica vágat-nyílása).
Az ellenállása tehát nagyobb, nem minden blokknál működik, és még azoknál is el kell találni az optimális méretet. De ahol működik, 1-2 fokkal jobb a teljesítmény vele.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5852) P00By válasza .mf (#5851) üzenetére


P00By
nagyúr

Értem!Akkor nem véletlen van quadhoz stb.!Egyébként ez D-TEK a Fuzionhöz!

• 1 x 3.5mm Nozzle
• 1 x 4.5mm Nozzle
• 1 x 5.5mm Nozzle
• 1 x 6.5mm Nozzle
• 1 x Quad Split Nozzle

(#5853) szacsee válasza P00By (#5852) üzenetére


szacsee
nagyúr

Lesegettem én is, mivel párhuzamosított rendszernél lehet pl a körök ellenállását vele variálni, ezzel a 2 kör ellenállását közel megegyezővé tenni..
Remélem érthetően fogalmaztam.
Az a bibi vele, hogy filléres dolog, de nem tudom ki tudná beszerezni?
Tippek?
Fenti kérdésemre valaki? :R

(#5854) yakuza.tora válasza szacsee (#5853) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Én egy Nyugdíjast küldenék érte! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#5855) szacsee válasza yakuza.tora (#5854) üzenetére


szacsee
nagyúr

Akkor még rászállok mégeccer...hátha már több kedve lenne hozzá.. ;]

(#5856) P00By válasza szacsee (#5853) üzenetére


P00By
nagyúr

Lehet,h bután fog hangzani,de a párhuzamosítás alatt pontosan mit értünk? :U

Sztem te is nagyon jól tudod,h kik tudnak ilyen cuccokat beszerezni :)

(#5857) yakuza.tora válasza szacsee (#5855) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Az ilyen aggastyánoknak mindig mindent többször kell elmondani! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#5858) Dimitrov válasza P00By (#5856) üzenetére


Dimitrov
csendes tag

Párhuzamosított rendszer::[link]

Érdemes megnézni az egész rendszert, nekem nagyon bejön[link]

[ Szerkesztve ]

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#5859) .mf


.mf
veterán

Ajh, egy lyukas kis műanyaghengernek ekkora feneket keríteni :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5860) P00By válasza Dimitrov (#5858) üzenetére


P00By
nagyúr

Nagyon jó, köszönöm szépen :R TYÜÜÜ :Y

.mf:Mindneki a legjobbat akarja kihozni a rendszeréből! :)

szacsee:Neked is köszi!Ez a megoldás(párhuzamosítás) nagyon jónak tűnik nékem :)

[ Szerkesztve ]

(#5861) szacsee válasza P00By (#5856) üzenetére


szacsee
nagyúr

Amikor a blokkok nem egymás után sorba vannak kötve, hanem párhuzamosan...
PL: 2 körre osztva
Szivattyú-1.kör-Tartály-Szivattyú
Szivattyú-2.kör-Tartály-Szivattyú
1 kör: NB-CPU-Mosfet1- Radi 1
2 kör: SB-VGA-Mosfet2- Radi 2
Pl egy sematikkus ábra.

(#5862) Dimitrov válasza P00By (#5860) üzenetére


Dimitrov
csendes tag

Én is valami hasonló rendszert szeretnék összehozni csak még nem tudom hogy jók-e a terveim...ugy gondoltam 13as cső lesz a főág, és 6millisek a mellékágak(számszerint 4db)...a 6millis cső elég, vagy legalább 8ast kéne használni? :F

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#5863) yakuza.tora válasza Dimitrov (#5858) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Na ehhez [link]nekem is kellett egy kis idő, amíg feldolgoztam! :Y Ezt nem lehetne esetleg tovább párhuzamosítani?! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#5864) P00By válasza Dimitrov (#5862) üzenetére


P00By
nagyúr

Én azt mondanam 8-as, de inkabb a "szakik"( ;] )majd megmondják a tutit!Én még csak tapogatózom a vízhűtéssel kapcsolatban!

yakuza.tora:Nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5865) Dimitrov válasza P00By (#5864) üzenetére


Dimitrov
csendes tag

Én is érdeklődök, véleményeket kérek, ill vannak elképzeléseim, csak nem tudom h érdemes-e őket megvalósítani így vagy nem :D

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#5866) rii válasza rii (#5832) üzenetére


rii
nagyúr

up

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5867) P00By válasza Dimitrov (#5865) üzenetére


P00By
nagyúr

Akkor nem cska az avatarunk ugyan az, hanem a vízhűtéssel való kapcsolatunk :C :D
rii:Én észrevettem,de nem tok segíteni :(

[ Szerkesztve ]

(#5868) yakuza.tora válasza P00By (#5864) üzenetére


yakuza.tora
addikt

De! Valahogy biztosan be lehetne építeni még két 4-es elágazást! Van ott annyi hely! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#5869) yakuza.tora válasza rii (#5866) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Szegény! Sajnos konkrét névvel én sem tudok szolgálni, de egy víz-gáz-központi fűtés szerelő biztosan tudna rajtad segíteni! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#5870) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Milyen chipset blokkot érdemes venni 8-10-es cső menne rá, esetleg valakinek otthon elfekvőben... :F

Védd a fákat, egyél hódot!

(#5871) varga911 válasza Dirtyz (#5870) üzenetére


varga911
senior tag

Plexiset kerüld, én 5k-ért újítottam valami alphacool csodát. Nikkelezett réz, van benne anyag.
Üdv.

(#5872) Dirtyz válasza varga911 (#5871) üzenetére


Dirtyz
őstag

Ne is mond, amióta megy itt a plexi mizéria, naponta 2× megnézem a prociblokkot :B

Védd a fákat, egyél hódot!

(#5873) varga911 válasza Dirtyz (#5872) üzenetére


varga911
senior tag

Nekem magától eltörött. Nem is erőszakoltam pedig. A lefogatás széttört, a tető belülről elkezdett kifele repedezni...

(#5874) P00By


P00By
nagyúr

Ezek után nemtom ki vesz plexiset...aki nem olvassa a topikot :D

(#5875) Nyugdíjas válasza yakuza.tora (#5863) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Bizonyára egyszerűen szerelhető:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5876) yakuza.tora válasza Nyugdíjas (#5875) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hát persze! A lényeg, hogy könnyen átlátható legyen a rendszer, mert akkor semmi baj nem történhet!!! :DDD
Azon sem nagyon lepődnék meg, ha kiderülne, hogy a gyerek véletlenül a nagyfater lélegeztető gépétnek csővét is bekeverte a rendszerbe. :W

Alléz Olympique de Marseille!

(#5877) Reset Elek válasza yakuza.tora (#5868) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Jaja!
Pl egy blokkhoz érkezhetne két ágon a víz!
Rögtön megduplázná a csóka az ágak számát!
Az mekkora király lenne....
Több blokk ág lenne a gépben, mint ahány blokk!

:DDD

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#5878) Reset Elek válasza .mf (#5844) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Mivel a "vízhűtés topic" egy paramilitiraista szervezet, így muszáj lesz megértened az elektrokémiai korrózió alapját, akár tetszik, akár nem.

A második linked (ez) kezeletlen aluminium és kezeletlen réz korrózióját mutatja. Kezeletlen, ergó a két alkatrész fémesen érintkezik, és mindkettő érintkezik az elektrolit oldattal. Teljesül az elektrokémiai korrózió mindhárom feltétele.
Az első linkedben szintén nyers alut és rezet eresztenek össze egy tál vízben. Ott is megindul az elektrokémiai korrózió.
Ezekkel példálódzni olyan, minta egy BMW-ről levakarnád a festéket, aztán panaszkodnál, hogy fél év alatt szétrohad...
A kulcsszó, még mindig, a felületkezelés.

Egy vízhűtésben mindig jelen lesz az elektrolit, mert valamilyen víz kell a rendszerbe.
Mindig jelen lesznek különböző fémek, mert pl a blokktető aluból van, a csatlakozó meg sárgaréz.
Nagy rá az esély, hogy a két fém fémesen érintkezik egymással, pl ahol menetek kapcsolódnak, vagy akárhol.
Ahol az egész folyamatot meg lehet fogni, az az alkatrészek vízzel érintkező felülete. Ha ez megfelelően van kezelve, akkor a fém nem tud ionokat leadni a folyadéknak, és így korrózió sem lesz.

Ismétlem, nem ostoba külföldi oldalakkal kéne vagdalkonzi, és minket úgy beállítani, mintha csak a saját hülyeségünket szajkóznánk. Az lenne a jó, ha végre megértenéd a fizikai alapjait az egésznek, és abból indulnál ki.

Maradok legkiválóbb tisztelttel:
Reset Elek

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#5879) djyuri


djyuri
őstag

Azért most büszke vagyok a hűtésemre:)
megérte szenvedni a külső falra kivitellel:D

(#5880) yakuza.tora válasza Reset Elek (#5877) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"egy blokkhoz érkezhetne két ágon a víz!"

És honnan tudod, hogy nem így van? Te ennyire átlátod ezt a rendszert? :DDD
(Én az első 5 percben nem tértem magamhoz a röhögéstől!)

Egyébként sokat elárul ám egy ilyen struktúra az ember agyműködéséről! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#5881) Reset Elek válasza yakuza.tora (#5880) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

"Egyébként sokat elárul ám egy ilyen struktúra az ember agyműködéséről!"

Vagy inkább annak hiányáról.....

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#5882) yakuza.tora válasza Reset Elek (#5881) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Igen, így pontosabb. :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#5883) caprine


caprine
aktív tag

Hi!

Engem a Thermaltake CL-W00076D BigWater 735/745 érdekelne, illetve a Thermaltake CL-W0011 Rocket külső vízhűtés. Ez utóbbi mennyivel lehet rosszabb az első kettőnél? Valami teszthez linket nem tudnátok dobni??? :F

Thx:R

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#5884) fuzik válasza caprine (#5883) üzenetére


fuzik
aktív tag

Arra vagy kívácsi, hogy mi a véleményünk azokról a rendszerekről, amihez ilyen blokkot adnak?

OLVASS VISSZA.....!

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#5885) tsar válasza Reset Elek (#5878) üzenetére


tsar
aktív tag

Egy kis kiegészítés :)
Az első eset teljesen stim, ugyanaz az eset: ha egy pohár vízbe beletenni egy acéldarabot megrozsdál teljesen, de a zárt fűtésrendszernél egy kis korrózió után megáll a folyamat mivel elfogynak a depolarizátorok.
A másodiknál plusz még annyi kiegészítés, hogy nem lehet tudni hogy milyen rendszerben használták a blokkokat, pl. nem volt zárt a rendszer vagy gyakran cseréltek folyadékot a rendszerben így állandóan oldódott oxigén és széndioxid a hűtőfolyadékba.

(#5886) WildDaemon válasza csapoka (#5834) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

Hy!

Milyen AM2 procihoz keresel blockot?

(#5887) WildDaemon válasza djyuri (#5879) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

Gratz! nyáron? :)

(#5888) .mf válasza Reset Elek (#5878) üzenetére


.mf
veterán

Hogy miért hagyom magam felhúzni ilyeneken...

Talán ne csak a képeket nézd, hanem olvasd is, ami ott van, "paramilitiraista":
"Notice how much more severe the corrosion is on the aluminum block on the right - it is in direct contact with the copper tube" - tehát a másik darab aluminium nem is érintkezett, mégis jól látható az elváltozás.

"Anodizing aluminum surfaces can help slow down corrosion of the aluminum parts but it will not totally stop it. Aluminum naturally forms a protective oxide layer when exposed to air and the anodizing process forms an even thicker, harder oxide layer. The type of anodizing process used and the quality and uniformity of the resultant surface will affect how resistant it is to corrosion. Any scratches or breaks in the anodized surface will allow localized corrosion to set in." - Ugyanaz a cikk a következő oldalon.

Eloxált alut akarsz? Íme:
[link]
[link]

Vagy:
"Anodized aluminium is fine to use in a loop if you can GUARANTEE that the quality of anodizing is perfect. The slightest scratch that goes thru the anodized layer, exposing bare aluminium underneath, will result in corrosion taking place very quickly. FluidXP etc will slow down the problem, but if you don't change the FluidXP frequently enough then corrosion will still take place. Same applies to distilled water and anti-corrosive additive.

As you can't guarantee the quality of the anodizing in the hardware within our scene, it's just safer to steer clear of aluminium altogether." - "Marci", a Thermochill feje. [link] De te nyilván jobban tudod, és az csak egy "ostoba külföldi oldal".

A galvanikus korrózió ellen lehet védekezni, de mint tudjuk, Achilleusnak is volt egy sarka, Siegfriednek meg háta közepe: hibák előfordulnak, és ezeknek súlyos következményei is lehetnek. Főleg egy radinál, ami a blokkoknál sokkal vékonyabb anyagból készül, és ha ott egy hibás ponton elkezd fogyni az anyag, akkor az a radi ereszteni fog.
Sokkal egyszerűbb elkerülni, nem? Főleg, hogy a piacon lévő radik döntő többsége réz.

Leírtam egy véleményt, hogy szerintem miért nem érdemes alu radit használni. Látom ezt nektek nehéz elfogadni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5889) X@b3e válasza vinakos (#5797) üzenetére


X@b3e
addikt

Csak az megy rá, amelyik a 8800GT-re is jó.
EK, AlphaCool, Innova...
Nagyon be van csípődve Nálad a Zalman mostanában, nem szívtál még vele eleget? :DDD

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#5890) tsar válasza .mf (#5888) üzenetére


tsar
aktív tag

:W
De ezek réz blokkok alu tetővel (és ki tudja milyen felület, rendszer, stb.)
Az alumínium radiátorba pedig nikkelezett csatlakozót kell rakni, rengetegen hasznáják évek óta ezt a párosítást (pl. alu tartály és nikkelezett csatlakozó) és nincs gondjuk és akkor még nem volt szó más területekről (pl. gépjármű hűtőrendszerek). Ezt kéne elfogadnod.

[ Szerkesztve ]

(#5891) Reset Elek válasza .mf (#5888) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Nem tudom, miért húzod fel magad műszaki kérdéseken, dehát nem vagyunk egyformák.
Csak nehogy eljuss oda, mint R-Zoli, aki azon húzta fel magát, ha nem adtak neki igazat....

Szóval én tényleg eloxált alut akarok. Amit linkeltél, azzal csak két baj van.
1. Melyik is az eloxált alu? Az a tök fekete alkatrész, amin semmi hiba nincs, csak összegyűlt benne valami dzsuva? Vagy az a másik, ami részben szürke, vagyis valószínűleg nyers, és akkor már érthető a korrózió?
2. Valaki itt emlegette, hogy réz-alu páros esetén az alu fogy elektrokémiai korrózió esetén. Amit linkeltél, ott a csóka valami kékes lerakódásról beszélt, amit ecetes fürdővel lemosott. Érted, lerakódás. Holott az alunak fogynia kellett volna. Hmmmmmmmmm......... Akkor miről is beszélt az emberke?

Szóval.......... Marci, aki a termochill feje, bizonyára okos ember, de alaposan alábecsüli az korróziógátló adalékok hatását, és meglepően tűlbecsüli az emberi barbarizmus. Az antikorróziós adalékok baromi jól működnek, mondjuk egy belsőégésű morotban, ahol alu, acél és mondjuk sárgaréz találkozik. Az alu felületeken keletkező oxidréteg, az Al2O3 (alias korund) pedig az egyik legkeményebb ismert anyag, ebből csinálják pl flexkorongok, csiszolókoronok nagyrészét. Nem lehetetlen megkarcolni , de egy 90 mikronos eloxréteg felsértéséhez a véletlenen kívül több kell. És tényleg nem értem, miért kell mindenkit elektrokémiai korrózióval riogatni, mikor megfelelő felületkezelés és megfelelő hűtőfolyadék esetén az alu-réz párosítás teljesen biztonságos. Több törött plexitetőről hallottam, mint szétrohadt alublokkról. Szerintem maradjunk annyiban, hogy amíg neked, nekem, vagy valamelyik forumtársnak le nem rohad az alutető a réz blokktalpjáról, addig nem riogatjuk az embereket ezzel.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#5892) Játékos válasza Reset Elek (#5891) üzenetére


Játékos
addikt

Hali mindenki!

Elek: ez egy létező probléma, még akkor is, ha ritkán, és elég szerencsétlen körülmények között találkozunk vele. Örüljünk, hohy nekeünk nincs ilyen bajunk. Hála Istennek feltaláltálk a felületkezelést... :U

:Y EZ meg nem normális! Ehhez csak 4 D5 kéne, meg vagy 5 különböző szinű UV lötty... :(

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5893) djyuri válasza WildDaemon (#5887) üzenetére


djyuri
őstag

:R
Arra pedig van három peltier elemem:)
De csak ráhűtést fogok csinálni,mert tavaly beszívtam egy vegyszerrel (wet-protect) és lemarta az akkori procim lábait. :Y
Ma már ugyan nincs lába az új prociknak,de nem kockáztatok:)

A keringő folyadékra fogok ráhűteni a peltierekkel...
Már minden megvan,már csak alu forrasztást kéne csinálni a hőátadő blokknak:(
Szal ennyi van hátra...jah meg a kültéri doboz...de asszem Winner_hun barátommal megtom dumálni:):) :R

[ Szerkesztve ]

(#5894) shteer válasza .mf (#5888) üzenetére


shteer
titán

még mindig ezen vitáztok? :DDD mint említettem nálam 1,5 éve barátkoznak a szóban forgó fémek :)

..szerintem jónak tűnik

(#5895) shteer válasza yakuza.tora (#5849) üzenetére


shteer
titán

valahol megvan :U

..szerintem jónak tűnik

(#5896) #72042496


#72042496
törölt tag

Nem tudom, mennyire van köztudatban, de ha jól látom, innét nagyon vékony hővezető párnák is rendelhetőek! :R

Számomra életmentő ez a cég... :B

(#5897) WildDaemon válasza djyuri (#5893) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

Erre kíváncsi vagyok hogy peltier-ekkel hogy segítesz rá a vizzre? és a peltier-t mivel fogod hűteni?

(#5898) djyuri válasza WildDaemon (#5897) üzenetére


djyuri
őstag

Hátz kérlek szépen úgy fogom,hogy két hűtőbordát egymának szemből összeforrasztatok.
Már megvannak alakítva a bordák közötti rések,ahol a víz egy kétszer oda-vissza utat tesz meg nagyjából 2cm2-es keresztmetszeten.
A bordák külső sima felületére kerül rá a három (a tesztben két) peltier elem a hideg felével.
Majd van nekem két robusztus bordám,amikkel összeszorítom az egészet illetve felfekszik a meleg felületekre. Ezeket 4 darab 16 centis ventivel fogom hűteni közvetlen.
Mivel nem szándékozok 100%-on hűteni velük,így elég lesz a léghűtés.
A végső státuszban a három peltierrel akarok kb 200W hőt produkálni,azaz kb 100W hőt kivonni a rendszerből. Nagyjából ennyi lesz 10V-os feszültségen. szerintem:D

ha nem vágod így sem,akkor elkezdek rajzolni paint-ben:D

(#5899) WildDaemon válasza djyuri (#5898) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

Vágom! :)

De azért rajzolhatsz! ;)
A kinti hűtőd árnyékos helyen van elhelyezve?
Mert ugye nyáron a nap ha süti akár dobozba zárva is felmehet a hőfoka akár 50-60 fokra is..

(#5900) djyuri válasza WildDaemon (#5899) üzenetére


djyuri
őstag

Oksi:)

akkor neki állok...úgy is pihi van a játékban:D

Igen,de szerencsére másképpen nem is lehetett volna.
Sajnos így is felmegy 50-60 fokra....mármint nyáron felment az előző procival,pedig sokszor akkora a radi,mint a hagyományos gépekben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.