Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) Anthony28 válasza Játékos (#5150) üzenetére


Anthony28
őstag

Most ez irónikus volt? :DDD nem értek hozzá sajnos... :B

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#5152) Játékos válasza Anthony28 (#5151) üzenetére


Játékos
addikt

Én nem adnék érte egy forintot sem. Ebben nincs irónia!
De ha belegondolsz, ugyanezt csinálja egy léghűtő is, pláne egy jó heatpipevel. :U
Valamint: egy normális blokk ettől drágább jóval, meg a szivattyú, meg a radi, stb...
Béke! :R

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5153) Macka válasza Játékos (#5150) üzenetére


Macka
veterán

Elég röhelyes ez a TT hűtés. Ugyanúgy van rajta borda és venti, mintha lég lenne.... :W

(#5154) P00By válasza Anthony28 (#5151) üzenetére


P00By
nagyúr

Ezt a "vízhűtést" nem tudjuk ajánlani neked!

(#5155) Macka válasza Anthony28 (#5151) üzenetére


Macka
veterán

Egy Thermalright HR03 Plus jóval többet ér.... És még olcsóbb is.

(#5156) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Tud vki 1/4 külső menettel legalább 10-es belső furattal könyök vagy 90fokos ív idomot (csatit) hol lehet venni?

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5157) Anthony28 válasza P00By (#5154) üzenetére


Anthony28
őstag

Köszönöm a véleményeteket! :C :R
Megfogadom...és DuOrb+RHS88 lesz inkább. :K

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#5158) Anthony28 válasza Macka (#5155) üzenetére


Anthony28
őstag

Az tudom hogy jó csak nem fér be.Volt már, fel is szereltem, de ventivel együtt 8.5cm áll el a nyáktól, qurva nagy helyet foglal. :F Vissza kellett vinnem sajnos. :O

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#5159) Játékos válasza Anthony28 (#5157) üzenetére


Játékos
addikt

Egyébként mit keresel itt 10 ventivel a léghűtéses gépedben? :DDD
Vicc volt! Örülök, hogy szétnézel errefelé is! :K
Béke! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5160) Anthony28 válasza Játékos (#5159) üzenetére


Anthony28
őstag

Hehehe...semmi jónak nem vagyok az elrontója nem vagyok egyik hűtési módnak sem ellenére.Sok pénzem van eddig a léghűtésben tehát ultrát buknék ha lecserélném vízre.Ezért variálok. :DDD Tisztában vagyok vele hogy egy komplett jó cucc 100k felett van. :U

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#5161) Játékos válasza Anthony28 (#5160) üzenetére


Játékos
addikt

Viszont, ha volt egy csomó pénzed levegőre, akkor lenne vízre is. "Ismerlek" annyira, hogy tudjam: szereted a jó cuccokat, és a TELJESÍTMÉNY-t. Mert a vízhűtésnek az a legfőbb pozitívuma!
Az meg, hogy drága...hát a GTX-ed sem volt olcsó, ugye?! Ott is a teljesítmény tartottad szem előtt, nem az árat...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5162) P00By válasza Anthony28 (#5160) üzenetére


P00By
nagyúr

Össze is rakhatsz csak a vga-nak egy rendszert igaz az is jóval több,mint a thermal bizbax!

(#5163) helkis válasza Samanbacsii (#5156) üzenetére


helkis
addikt

ezt az egyet találtam, de az ára valami förtelmes! :Y
ill hazánkban nem beszerezhető..
de ha valakinek mégis lenne lehetősége szóljon! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5164) Grim666 válasza helkis (#5142) üzenetére


Grim666
tag

Köszi.Ez már vmi,ezen már lehet el tok indulni.D-TEK Fuzion+High Flow 600 + AGB-O-Matic+Thermaltake CL-W0002D 12cm radiátor + 11/8as csövek. Kicsi moddingot ha végre hajtok a házon(Raidmax Ninja) akkor előre is be tudom szerelni a radit és akkor külső levegővel hűtene és nem a belsővel és így talán elég lenne egy radi is.Nekem a hang nem fontos viszont külső radit nem akarok, a házat annyira nagyon nem akarom szétbarmolni és a 3 ventis radik meg drágák is nekem(per pill).Vki viszább írta hogy a Langi D5 az eredetileg fűtésrendszerekbe volt tervezve.A gépbe szereltek és az eredetik között van vmi lényeges különbség pl a menet vagy tök ugyanaz minden?

(#5165) P00By válasza Samanbacsii (#5156) üzenetére


P00By
nagyúr

Itt lehet van olyan!

(#5166) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Szevasztok!

Gyors kérdésem lenne!
Milyen vízzel érdemes feltölteni a rendszert?
Most veszek egyet használtan és emiatt kérdem,tudom lehet hozzá külön folyadékot kapni de
csak jövő hétre jönne meg holnap meg lan.
Köszi a válaszokat!

(#5167) nyunyu válasza P00By (#5165) üzenetére


nyunyu
félisten

Ranezesre azokba 10-es kulso atmeroju csovet lehet beledugni, es nem 10-es belso atmerojut rahuzni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5168) Játékos válasza ocsesz (#5166) üzenetére


Játékos
addikt

Ionmentes víz, + kb. 10-20% fagyálló. Ez a legáltalánosabb.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5169) P00By válasza nyunyu (#5167) üzenetére


P00By
nagyúr

Akkor nem talált :D Viszont arra jó volt,h sokan megismerjék ezt a remek shopot! :U

(#5170) ocsesz válasza Játékos (#5168) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Köszi a gyors választ!!! :R :R :R

(#5171) Játékos válasza ocsesz (#5170) üzenetére


Játékos
addikt

És szegény VGA-val mi lesz? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5172) helkis válasza Grim666 (#5164) üzenetére


helkis
addikt

szvsz, ez a radi nem fogja elbírni a quadod, ha mégis majdnem olyan hőmérsékleteket kapsz, mint léggel, magyarul alul lenne méretezve.. a high-flow-t nem a pumpára értettem, hanem az egész rendszerre, pl a D-tek az egy hiflow-blokk ;) a csövek szvsz 10mm-belsőtől lehet hiflownak nevezni, tehát 13/10-es csövek ill 10mm-belsős csatikkal kell szerelni, hogy optimális legyen. a D5-öt én írtam, egyazegybe ugyanaz..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5173) Dimitrov válasza Samanbacsii (#5156) üzenetére


Dimitrov
csendes tag

1/4es menethez ha jol tudom max 10es belsö átmérö lehet...én pneumatika, vagy hidraulika boltban keresgélnék ilyet, pl Festo-nak vannak ilyen cuccai gyorscsatlakozos kivitelben.

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#5174) tsar válasza Samanbacsii (#5156) üzenetére


tsar
aktív tag

(#5175) bim válasza Samanbacsii (#5135) üzenetére


bim
veterán

nálam a G0 max 73 fokos p95 FFT 1 óra után 8x450 1,38vcore.
sajna az IHS kicsit retek de ez van ....
pár fok minuszt jelentett az is hogy bekötöttem a dual exxtrem radit is.
a csend mindent megér.

(#5176) bim válasza yakuza.tora (#5119) üzenetére


bim
veterán

etalon lettél . :D

(#5177) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

aki kezdő vízhűtést szeretne,de hatékonyat és jó áron,annak ajánlom figyelmébe ezt! [link]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#5178) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Köszönöm mindenkinek a javaslatokat!
Sajna a csövem ( :B ) 10es belsővel de 17mm -es külsővel bír. Ezért a gyorscsatik nagy része + koolance kilőve.
Most a watercoolingos kék-fekete csatikat nézem és úgy látom, hogy azok eredetileg a FESTO csatik! (Van magyar oldaluk!)
Amit tsar javasolt az is tetszik. Nagyban megkönnyítené a beszerelést ha a rezet ki lehetene csavarni a másikból.
Jelenleg egy réz, kétoldalt menet(1/4) -középen hatlap (közcsavar vagy mi...) cuccot próbálok összehozni 12es réz könyökkel. (forrasztással)
Ha legalább 3/8-os furatok lennének a rendszerben, simán kapnék mindent sima vízvezeték boltban. Az 1/4es cuccok belseje 8mm általában. Azokat is fel kell "mesterkedni" legalább 9mm -re de inkább 10mm-re! Nem akarom, hogy szűküljön 10mm alá, sehol...
Már csak a D5 lelkivilága miatt sem! :D

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5179) tsar válasza Samanbacsii (#5178) üzenetére


tsar
aktív tag

Nyugdíjas be tud erről az oldalról szerezni szinte mindent, ha jó ez a csatlakozó beszélj vele.

(#5180) Samanbacsii válasza bim (#5175) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Igen, a G0 kevesebb "wattja" nagy előny a b3-val szemben.
Ha elérném a 3400Mhz-t a két morával, szerintem akkor is beleszaladna a 80fokba. :U
Érdekes, nálam a 23fokos szobában nem ad le annyit a Mora mint nálad vagy másnál :F Pedig a melegvíz eljut a radiig. ... kéne mérnem a vizet is... hátha ott bújik meg a devil! ;]

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5181) Samanbacsii válasza tsar (#5179) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Nyugdíjast már nyüstöltem a témában... :DDD Ha visszatér közénk rákérdezek ismeri-e ezt a csatit...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5182) MrLaszloMan


MrLaszloMan
csendes tag

Hi!

Erről szeretnék véleményt kérni [link]

jó lenne ez a procimra(húzni akarom) most is van de 3,5 ön már nagyon melegszik.
ez megoldás lenne rá? nem nagyon találok komplett cuccokat én + nem értek hozzá
köszi

(#5183) nyunyu válasza MrLaszloMan (#5182) üzenetére


nyunyu
félisten

Miota hivjak az Aseteket NorthQnak?

Antarctica prociblokkot 2 eve elegge lehuzta R. Zoli, mondvan a Nexxos XP Bold sokkal jobb.
Mostanaban irtak masok, hogy Quadhoz az se nyero...
Akkor milyen lehet az Asetek blokk?

Pumpa+chipsethuto ismeros, ilyenekkel jatszottam szokokutat, mivel a gyorscsatijukba ugyan belegyomoszolheto a 11mm-es szilikon cso, de nem zar rendesen.
Nyilvan a keszletben levo 10-es csovel nem lesz ilyen problema, csak en egyedi alkatreszekbol legoztam.

Astetek pumpan mar talaltam egy gyenge pontot: Tartaly es a pumpa resz talalkozasanal egymasba csuszo 2 muanyag cso nem meretpontos, es a pumpa feloli oldalon levo kulso cso elrepedhet, aztan csopog a viz.
Persze ezen lehet orvosolni egy megfelelo meretu fem csoszukitovel, ami kivulrol ratekerheto a kulso csore, es jol osszeszoritja, csak utana nem csuszik bele a belso cso, lehet reszelni...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5184) Dirtyz válasza nyunyu (#5183) üzenetére


Dirtyz
őstag

nekem a Black Ice Pro II gyorscsatijába van 11-es pvccső gyömöszölve, még bírja... :)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#5185) hossszú válasza MrLaszloMan (#5182) üzenetére


hossszú
őstag

No meg ilyet, az Aseteket atneveztek NorthQnak, valamikor ezt a szettet Asetek WatherChillkent arultak :F
Ha ram hallgatsz akkor 60k-ert ezt ne vedd meg, keresd inkabb meg Nyugdijast v. R.Zolit es majd segitenek az osszeallitasban.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5186) Dimitrov válasza hossszú (#5185) üzenetére


Dimitrov
csendes tag

Tudtommal mind2 cég waterchill néven árulja ugyanazt a vizhütés-szettet, mert közösen fejlesztették vagy mi...

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#5187) hossszú válasza Dimitrov (#5186) üzenetére


hossszú
őstag

Ezt sem tudtam, mindig tanul az ember
Amikor kiarusitottak a Magyarorszagi Asetek keszletet akkor en is vettem egy ilyen szettet 22k-ert, a szivattyu a mai napig kifogastalanul uzemel a gepembe a tobbi reszet eladtam

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5188) yakuza.tora válasza bim (#5176) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hát...nem kevés pénzebe került! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#5189) ftmf


ftmf
tag

HI!

Segítség kellene, illetve vélemények.

Rendszerem: Mag CPU blokk, Asetek chipset blokk, Asetek Extreme pumpa, tripla radi, fél collos csövezés.

C2D6700 3650MHz-re húzva, P965 chipset.

Terhelés nélkül 30-32 fok a proci. Orthossal terhelve elmegy 50-56 fokig is. (ez a magok hőmérséklete) Orthos indítás után szinte azonnal 50-en van.
Kb 1 óra terhelés után épp langyosnak érzema radiátort a beömlő csonknál.

A kérdésem az, hogy ez normális-e, vagy alacsonyabb hőmérsékletet kellene mérnem? Ha ez nem jó, akkor hol a hiba a rendszerben?

Köszönöm a segítséget!

(#5190) Játékos válasza nyunyu (#5183) üzenetére


Játékos
addikt

Antarctica prociblokkot 2 eve elegge lehuzta R. Zoli, mondvan a Nexxos XP Bold sokkal jobb.
Mostanaban irtak masok, hogy Quadhoz az se nyero...
Akkor milyen lehet az Asetek blokk?

Nekem ilyen blokkom van, és teljesen meg vagyok vele elégedve! Ha nem quadot kell 50 fokon tartani terhelve, akkor nem fog beszarni ez a blokk sem! Egy mai átlagos prockóra fel lehet tenni, ha olcsón hozzájut az ember... :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5191) Nyugdíjas válasza P00By (#5134) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A legjobbak a warranty void if removed matricák rajtuk:DDD

to ALL: Egyébiránt nagyon rácsodálkoztam,hogy igy a karácsonyi ünnepkörből "kiszabadulva" mennyi sok hsz született. Annál kevésbé örültem viszont, hogy mennyi sok butaság született itt kezdve a kis talpvastagságú blokkok szarok (kb. valóban egy kategóri azzal, hogy nem feltétlen! attól jó egy táp, hogy nehéz),folytatva a nagy sebességgel áramló gázok lehűlésével,és az innovativ elveken működő hűtőgépekkel befejezve. Gyárékök! nem kell ám feltétlen beszélni,ha nem nagyon muszáj. Tudjátok,csak akkó,ha jobb mint a csend ;]
Ennek se volt itten sok értelme,csak úgy kikivánkozott belőlem.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5192) Nyugdíjas válasza ::Trunks:: (#5177) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

"jobb léghűtőt beszámitok"
Ez csak nekem tűnik negativ marketingnek "saját magaddal szemben" ?;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5193) ::Trunks:: válasza Nyugdíjas (#5192) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Rájöttem,h nem tudok úszni :D meg lehet cserés lesz a gépem :)

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#5194) H_Zozo válasza ::Trunks:: (#5193) üzenetére


H_Zozo
tag

Mik lesznek eladóak? :D

___________________________________________________________________________

(#5195) ::Trunks:: válasza H_Zozo (#5194) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Először csak a víz :D azt majd a többi kederül.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#5196) Nyugdíjas válasza ::Trunks:: (#5193) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sosé add fel ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5197) ::Trunks:: válasza Nyugdíjas (#5196) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Há most visszaraktam frankón,mert itt volt szana-szét az asztalon.csak akkor szedem ki ha ellógatják a pénzt az orrom elött :D

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#5198) toto92


toto92
csendes tag

A minap az egyik fórumtársunk vízhűtéséből eresztett a víz.
Ez ilyen könyen megtörténhet, vagy csak szerelési hiba volt?

(#5199) Játékos válasza toto92 (#5198) üzenetére


Játékos
addikt

Ritkán fordul elő, leginkáb user error. :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5200) gyurczy válasza nyunyu (#5183) üzenetére


gyurczy
őstag

nyunyu: Sztem nem olyan rossz az az Antarctica! Nekem a Q6600-at alapon szépen elviszi, idle 26-35 °C, full max 60 °C. Ahhoz képest, hogy nem mai darab, és egy magra lett kitalálva egész jól funkcionál, bár valszeg csere lesz.

ALL: Jut eszembe, a 2 magpár között 8-14 fok eltérés van annak ellenére, hogy legyalultam a kupakot, és most érintkezik is szépen. Ez a kupak alatti elqrásnak tudható be, vagy az Antarctica blokk miatt lehet? Ha nem, akkor miért?

Nyugdíjas & R.Zoli: Ajánljatok valami blokkot a Q-ra pls ármegjelöléssel, ha úgy jobb, akkor priviben. Köszöntem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.