Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) djyuri válasza djyuri (#5900) üzenetére


djyuri
őstag

hogya..nem fértem bele az 5 percbe:(

Nah itt a képecske:)

(#5902) hossszú válasza #72042496 (#5896) üzenetére


hossszú
őstag

Isten vagy :C szamomra meg Te vagy eletmento ezzel a linkkel :R

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5903) Nyugdíjas válasza djyuri (#5901) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Annyira nem is tűnik rossznak,talán... Reméljük többre jutsz mint akik eddig próbálkoztak Peltier-vel...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5904) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Még mindig ez a véleményem...

Kéretik mindenkitől, hogy e szerint járjon el,ez itten nem a reklám helye. Pro és kontra...

:R

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5905) szacsee válasza Nyugdíjas (#5904) üzenetére


szacsee
nagyúr

Há öreg, nem gondoltam volna, hogy neked ezt linkelnem. :DDD
Helyes meglátás, de kinek szólt? Vagy csak úgy kikivánkozott a benned folytott mittomén droutkoszorou témája? :R

[ Szerkesztve ]

(#5906) Nyugdíjas válasza szacsee (#5905) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mondjuk úgy, hogy igen...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5907) P00By


P00By
nagyúr

(#5908) yakuza.tora válasza shteer (#5895) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:Y Ó ne! Mondd, hogy csak vicceltél?! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#5909) varga911 válasza yakuza.tora (#5807) üzenetére


varga911
senior tag

Olcsóbban is van, 69$ + s/h, ergó postával simán benne lenne 14k-ba. Csak ismerős kellene... :O

(#5910) shteer válasza yakuza.tora (#5908) üzenetére


shteer
titán

arra gondoltam, hogy belekeveredtek a galvanizálandó cuccok közé... már emlékszem h te anélkül kérted... csak nem priviben :( vmi mást akartál csinálni velük?

..szerintem jónak tűnik

(#5911) szacsee válasza shteer (#5910) üzenetére


szacsee
nagyúr

Megoldja ügyes gyerök a yakuza, max lekrómoztatja, oszt felaggatja az angyal mellé az idei karácsonyfára, mert csillog... :DDD

(#5912) Delta-Laca válasza P00By (#5907) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Szép kis gépezet ;) Jók a színek benne, csak azt nem értem, hogy miért erőltetik még a kéket, úgyis szinte mindenki azt majmolja :C , lehetne pl: vörös színűek is a csövek :DD Ez a rendszer high flow rendszer? Mert eléggé nagynak tünnek a csövek, vagy csak én látom rosszul?:B

(#5913) P00By: mondjuk nekem bejönnek a nagy csövek, elég durván néznek ki, csak hát a rendszerembe nem illik bele :O

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#5913) P00By válasza Delta-Laca (#5912) üzenetére


P00By
nagyúr

Én utálom ezeket :D Ez bazinagy sztem is!

(#5914) Delta-Laca válasza varga911 (#5909) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Nagyon szép az a blokk :R :R , talán majd egyszer nekem is lesz olyan ;) 14k-ért simán megérné :K

Üdv.: Delta-Laca

(#5915) szacsee válasza Delta-Laca (#5912) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igen highflow, kb 10/13-as csövek lehetnek saccra... ;)

(#5916) Titanboy


Titanboy
csendes tag

Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék egy Thermaltake Aquabay M2 radiátort (mATX házhoz, más nem fér el benne), de nem tudom eldönteni, hogy milyen csövek, csatlakozók kellenek hozzá. A holnap szerint 1/4" és 3/8"-as csövekhez van csatlakozó. Tudna valaki segíteni ezzel?
[link]

(#5917) yakuza.tora válasza shteer (#5910) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:DDD Semmi gond! Attól féltem, hogy nagyobb baj történt! A galvanizálás egyáltalán nem gond... :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#5918) Delta-Laca válasza szacsee (#5915) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

nem 19/13-as? Bár nekem ez tetszik nagyon : [link], ezt biztos rá lehet rakni egy D5-re :C

Üdv.: Delta-Laca

(#5919) yakuza.tora válasza szacsee (#5911) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Kiscsávóneszójjálbe! :DDD A karácsonyfán már így is rajta van két hunfrost, csúcsdísznek meg feltettem az 1A-SL2 blokkomat.. :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#5920) szacsee válasza Delta-Laca (#5918) üzenetére


szacsee
nagyúr

A radit nézd meg alúl ott látszik ugye a csatin hogy a külső átmérő nem nagyobb a csőnek, mint a csati belső átmérője, ami ugye max 10-es lehet. Nálam van mindkettőből a gépben, ezért mondom hogy szerintem 10-es.

(#5921) sto1911


sto1911
veterán

Van egy vizhutesem, de nemsokara uj gepet akarok venni. Mekkora ra az esely, hogy jo lesz arra is? Baromi nagy radim van most is, a pumpa 600l/h-s, ugy gondolom egyedul a blokkmeretek+lefogatok lehetnek gondok egy ketmagos 8800 VGA-s gephez.

Amennyiben a kerdesre hatarozott NEM a valasz, akkor van egy elado vizhutesem :DD

Gondolom ha a vadi uj cuccokrol hazilag leszerelem a hutoket + sajat ra, akkor ugrik a garancia.

[ Szerkesztve ]

(#5922) szacsee válasza Delta-Laca (#5918) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na itt is van a kép hasonlítani, az nb-n 10-es belsejű cső van a mosfet-en 13-as.

(#5923) Delta-Laca válasza szacsee (#5920) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Igazad lehet :R , de akkor egy radira nem is lehet/érdemes 19/16-os csövet rakni? :B

mod: igen, látszik a különbség, amúgy elég durva cuccos :R , olyan blokkot egyszer én is szeretnék, mert gondolkozok egy Quazárról :DD

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#5924) szacsee válasza Delta-Laca (#5923) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha párhuzamosított rendszert csinálsz, aminek a szivattyú, legyen D5 után 2db 10-es belsejű köre lesz, akkor a D5 és a tartály közé érdemes nagyobbat, hogy fellélegezzen..(nyugdíjas tanácsa, de logikus... :K )

(#5925) Delta-Laca válasza szacsee (#5924) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Hát nem tudom,hogy van-e értelme párhuzamosítani nekem, mondjuk én csak a procit, a chipsetet meg a vga-t akarom majd hűteni, ha egyszer elkészül (talán sosem fog... :DD ), de nagy álmom egy MORA :C

Üdv.: Delta-Laca

(#5926) P00By válasza varga911 (#5909) üzenetére


P00By
nagyúr

Ha beindulna a bizniszem, talán tudnék hozatni nagyon kicsi haszonnal,de nem indul :(

(#5927) djyuri válasza Nyugdíjas (#5903) üzenetére


djyuri
őstag

THX :R

Így van majd kiderül.

A peltier ott megbukott,hogy közvetlen a procin,ugyanis túl sok a lecsapódott folyadék...de kint annyi folyik le/ki/át/össze-vissza,amennyi csak akar.

mindenképpen fotózok nyáron mindent:D

Ui.: látom pörög a totyik:D

szépek a linkelt képek!

(#5928) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Azért ez se kutya rendszer :DD

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#5929) WildDaemon válasza djyuri (#5901) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

A peltier elemek hány wattosak?
A kinti radit nyáron hűvösebben tudod tartani esetleg úgy, hogy a föld szintje alá teszed vagyis leásod és lefeded csővel meg megoldod a szelőzését. Pincehidegben jobb hűtést tudnál produkálni nyáron is. :)

(#5930) #72042496 válasza hossszú (#5902) üzenetére


#72042496
törölt tag

Méghogy Isten... csak egy rothadó zombi. :D
Mindenesetre örülök, hogy segítettem! :)

(#5931) varga911 válasza Delta-Laca (#5928) üzenetére


varga911
senior tag

Minden egyes fetnek külön blokk?! Jól látom? :F

(#5932) Delta-Laca válasza varga911 (#5931) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Eléggé úgy tűnik :DD ,asszem az Alphacool-nak vannak ilyen cuccai (javítsatok ki, ha tévedek :R )

Üdv.: Delta-Laca

(#5933) P00By


P00By
nagyúr

Van olyan eset mikor értelmet nyer 2 db pumpa egy rendszerben?Itt most nem 5-re gondolok,hanem 2-re!

(#5934) djyuri válasza WildDaemon (#5929) üzenetére


djyuri
őstag

102W-osak.

Nem kivitelezhető,mert emeleten vagyok a csaldi házban...

így is ki kell találnom valami szép takaró dolgot a falra,mert másfél méter hosszan a két radi és a sövek nem néznek ki túl szépen kint a falon....

nincs pince:)

(#5935) Nyugdíjas válasza P00By (#5933) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Két független kör. Nem hülyeség. Mondjuk 2DDC-vel,de akkor már miért nem egy D5?:D
Viccet félretéve igen. Sőt szerintem ha nem lenne túl bonyolult,akkor simán jó,mert nem kell odafigyelni, hogy párhuzamositásnál egyenlő legyen az áramlás a két ágban,hiszen azok függetlenek egymástól. Szóval van:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5936) P00By válasza Nyugdíjas (#5935) üzenetére


P00By
nagyúr

Tehát 2 független ág kiépítésekor van ertelme?!Tegnap gondolkoztam ezen a párhuzamosításon és hát agyalni kellene rendesen :DDD

(#5937) Titanboy válasza Titanboy (#5916) üzenetére


Titanboy
csendes tag

Valaki nem tudna segíteni véletlenül?

(#5938) shteer válasza Titanboy (#5916) üzenetére


shteer
titán

valaki már próbált segíteni azzal hogy lebeszél róla, én most akkor emgmondom a frankót :DDD
a képen is ott van hogy milyen csatik jók és említetted is - mit szeretnél még tudni róluk?
csőből pedig 6 mm beljesű való hozzá

DE lehet, h jobban is tudnánk segíteni, ha megmondanád h milyen komponenseid vannak most és ezt mennyiért vennéd ;) (2 nagy hátránya van ennek a cuccnak: szűk és gyenge teljesítmény)

..szerintem jónak tűnik

(#5939) Titanboy válasza shteer (#5938) üzenetére


Titanboy
csendes tag

Köszönöm a választ. Kérdésem azért tettem fel, mert csúnyán nincs közöm a vízhűtéshez, nem vagyok otthon benne. Egyedül annyit sikerült kitalálnom, hogy egy TT Lanbox-ba csak egy 5,25"-ös helyre berakható radiátort lehetne használni, mert nincs hely rajta, külső vízhűtés meg drága. Tehát ez a kiinduló pontom. Ez kb 8000 forint. Kb 25000 forintot szánnék rá, nem kell nekem, hogy fagypontra vigye, csak hogy esetleg később egy NB és gpu blokkot is hozzá lehessen tenni úgy, hogy azért szépen hűtsön. Ha valaki tudna esetleg segíteni egy komplett összeállítással, nagyon szépen megköszönném írásban.

(#5940) djyuri válasza Titanboy (#5937) üzenetére


djyuri
őstag

A képek alapján a gyorscsatikról mindkettőt adják hozzá.
Ergo az 1/4"-es és 3/8"-os csövek jók.de szerintem puha,vékonyfaluakat érdemes venni.

De erre hogy hol vedd meg,arra csak UPP-ot tok adni:(

HY

(#5941) Dirtyz válasza Titanboy (#5939) üzenetére


Dirtyz
őstag

Leginkább ne vedd meg..., nézz körbe itt a PH!-n, biztos árulnak használt cuccokat, azokkal jobban jársz, mint evvel.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#5942) shteer válasza Titanboy (#5939) üzenetére


shteer
titán

nincs azon a lanboxon egy hátsó 12 cm-es ventinyílás?

..szerintem jónak tűnik

(#5943) OC válasza shteer (#5942) üzenetére


OC
őstag

Áhh. Néztem én is, de nincs: [link] Csak elől egy 90-es (ez most nem tiszta, hogy akkor nem szabvány, vagy csak hanyagul írták), meg hátul két 60-as. Ha legalább 80-asok lennének, akkor 80-as radit már lehetne oda rakni, ha végkép nincs más megoldás.

(#5944) WildDaemon válasza djyuri (#5934) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

Hát az már nem hangzik olyanyira jól...ilyenkor illetve amikor hűvös van kint akkor ez tényleg jó megoldás de az év nagyobbik részében meleg van kint és ez nem kedvez a külső radiátornak emelet magasságban.
Nyáron esetleg lezárni a külső radit... na de annak sem sok értelme van.. levinni emeletről a földbe letenni, hogy hűvös legyen... hát azt meg a csövezés szempontjából nem biztos, hogy praktikus.
......

(#5945) djyuri válasza WildDaemon (#5944) üzenetére


djyuri
őstag

Hát nem is a kivitelezés okozná a gondot,mert legalább a betonkerítés eltakarná a cuccot,de hiába a négy pumpám...az se bírná megkeringetni....

Elzárni max télen,hogy bent maradjon az a hő is...

nyáron eleve 40 fok átlag hőfok van sajna már déltől....szar egy tetőtér....

mindenképpen új csöveket akarok az egészbe még nyáron,mert túl sok réz rakódott le....

aztán persze ferrári is kell,szal majd ha futja:)

(#5946) #72042496 válasza Nyugdíjas (#5935) üzenetére


#72042496
törölt tag

Remélem hamarosan már képekkel és hőfokokkal is be lesz bizonyítva a létjogosultsága. :)

(#5947) WildDaemon válasza djyuri (#5945) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

Költözz le az emeletről! :)

(#5948) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Végre egy király szín :C

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#5949) vedini válasza Delta-Laca (#5948) üzenetére


vedini
őstag

mint egy vérátömlesztő :DDD
de végül is jó

workworkwork...

(#5950) Delta-Laca válasza vedini (#5949) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Lehet most hozták a vérbankból :))
Legalább nem olyan snassz mint a kék :DD

Üdv.: Delta-Laca

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.