Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) fuzik válasza Gorneck (#5250) üzenetére


fuzik
aktív tag

Egész konkrétan "konstrukciós" problémáról van szó - és az eset egyáltalán nem egyedi.

Ha hazaértem, akkor összefoglalom egy kicsit a dolgot. Remélem addigra a kolléga is válaszol.....

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#5252) Gorneck válasza fuzik (#5251) üzenetére


Gorneck
titán

Hmm ez így elég érdekesnek hangzik...mert ugye gondolom Én, hogy nem kis alaposággal tervezik ezeket a blokkokat pláne, hogy nem egy uccsó cégről van szó...így számomra elég meglepő volt elsőre olvasni ilyet...persze ehhez hozzátartozik, hogy egy ideje nagyon nem olvasom a topikot...

Gorneck#1239

(#5253) #56573440 válasza toto92 (#5248) üzenetére


#56573440
törölt tag

körbeszivacsozott zárt dobozban szerintem bőven elképzelhető

(#5254) P00By válasza Gorneck (#5252) üzenetére


P00By
nagyúr

Én azt nem értem miért nem fért ebbe az árba bele egy fém tető!Egyébként egy "remek" minőségü műanyag...

(#5255) hossszú válasza Macka (#5241) üzenetére


hossszú
őstag

Tobbek kozott ezert nem cserelnem le a Heatkiller blokkjaimat semmi masra, azokba 16-os villaskulccsal teptem bele a csatikat

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5256) Samanbacsii válasza topyjo (#5246) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Mint, ahogy írták valószínű legnagyobb fordulaton megy és nagyon kicsi az ellenálás. Így felbuborékosodik a víz, összegyűlik a pumpában és innen jönnek a hülye hangok. Nálam így volt.
Miket hűtesz a rendszerben? Nem a Sárkány-Centerben vetted a D5-t? :)
Más:
Egyébként nálam egyszer egy RAID0 egyik hdd-je megmihálylott, a rendszer lefagyott, és az utolsó reggelt hőfok 74fok volt... Seagate7200.10...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5257) P00By válasza hossszú (#5255) üzenetére


P00By
nagyúr

Najó az full réz :U Nekem tetszik az enzo,de ez elrettent(ene)!

(#5258) Macka válasza hossszú (#5255) üzenetére


Macka
veterán

Nekem Ice-Age féle blokkom van, az teljesen réz. És tökéletesen be is válik.... :R

(#5259) Reset Elek válasza Gorneck (#5252) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

"nem egy uccsó cégről van szó..."

Marketingben biztos jók.
Amúgy ugyanaz, mint a H-D.
Sok marketinges, sok jogász, a mérnöki munkához meg nem ért senki.
Olvasgattam az Enzo honlapját, hát elég érdekeseket írnak magukról....

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#5260) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Ma megnéztem a FESTO csatikat, baromi jók. Csak sajna nem nekem.
Lényeg: olyanok zarándokoljanak el akik 6-8as belsővel mennek és max 12-es a cső külseje. Én most láttam először. Fantasztikus! Bedugom a csatiba a csövet... és ennyi! Semmi szorongatás meg ilyesmi. Kinézetre is ok.
Ja: és röhög a 16bar -on...! :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5261) hossszú válasza Samanbacsii (#5260) üzenetére


hossszú
őstag

Legrist kell venni abbol van 14-es kulsovel is,tuti jo

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5262) Gorneck válasza Reset Elek (#5259) üzenetére


Gorneck
titán

"persze ehhez hozzátartozik, hogy egy ideje nagyon nem olvasom a topikot..." Ezt nem véletlen írtam...de köszönöm a felvilágosítást...H-D valóban nem egy nagy durr és ha az a szint akkor inkább meg se kellett volna szólalnom...

Gorneck#1239

(#5263) H_Zozo válasza Samanbacsii (#5260) üzenetére


H_Zozo
tag

Csak vigyázz ezekkel, mert azt nem vizre tervezték hanem levegőre.
Én pl. ilyeneket használok, ami kifejezetten vizre és levegőre van tervezve.
[link]

___________________________________________________________________________

(#5264) Samanbacsii válasza hossszú (#5261) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Valóban van 14mm is, de csak 3/8-ban, nem?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5265) H_Zozo


H_Zozo
tag

Nem tudom mekkora tapasztalata lehet ennek az Enzotech-nek blokk gyártásban, hiszen, ha csak ez a két blokkjuk van ami az oldalon is fennt van, akkor az nem ezt mutatja.

Az a winyó leégés meg azért hihetetlen, mert ugye ha nem kering a viz, akkor először a procinak kellett volna túlmelegednie, amitől elméletileg lekapcsol a gép, tehát ha a winyó teljesen le is van szigetelve, akkor sem lett volna neki szabad túlmelegednie.
De mivel nem ismerem a körülményeket, ezért nem is kívánok vele többet foglalkozni.

___________________________________________________________________________

(#5266) Samanbacsii válasza H_Zozo (#5263) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ez is ugyanúgy néz ki csak "Vatikáni" szinekben. :D
Sajnos itt is 1/4nél csak 12es a legnagyobb külső.
Lehet csövet kéne cserélnem?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5267) hossszú válasza Samanbacsii (#5264) üzenetére


hossszú
őstag

Igaz :B 1/4-el csak 12-es van
Emlekezetbol irtam, en 1/4-est hasznalok 10-es kulsovel ebbol a tipusbol

[ Szerkesztve ]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5268) RockHaRD


RockHaRD
addikt

na hi all, az én gépemmel van a gond, most vettem ki az enzo-t, és fossá van törve a müanyag ratyi tető, remélem találok vmi alkalmas embert majd januárban, aki letudná másolni a tetőt, természetesen rézből. :))

a winyókkal az a gond, hogy silentstar dual box-ban voltak, és ők az egyetlenek, használatban voltak éjszaka, mivel csak letöltés volt, ami miatt max a winyó dolgozik, szal a lényeg, hogy aki ismeri azt a hűtőt, az tudja, hogyha nem megy benne a víz, akkor leégnek a winyók, mert levegő se ki, se be csak a csatlakozóknak van lyuk :(

szal ennyi a történet... nemtom,hogy a gari erre vonatkozik-e, vagy nem :F mivel ha nem huztam meg eléggé, akkor eresztett, ugyebár ez volt a gond az eőző elázásnál, most kicsit ráhuztam, és most meg eltört, szal nemtom... :(

(#5269) hossszú válasza RockHaRD (#5268) üzenetére


hossszú
őstag

A videokarik is kinyiffantak?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5270) Samanbacsii válasza hossszú (#5267) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Nem baj, köszi. ;) Legalább mentettem a prosit.
És a 10es külső belül 8as? Nem törik meg könnyen?

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5271) RockHaRD válasza hossszú (#5269) üzenetére


RockHaRD
addikt

na ez az, h nem... és miért nem??? :DD

ott állt a víz rajta egész éjszaka, és semmi bajuk...

thank god

(#5272) nyunyu válasza H_Zozo (#5263) üzenetére


nyunyu
félisten

Csak vigyázz ezekkel, mert azt nem vizre tervezték hanem levegőre.

Ha a 16 baros suritett levego valahol megszokik, akkor ott ko kovon nem marad, mert egy pillanat alatt a 16-szorosara tagul, gyakorlatilag robban.
Mig a 16 baros viz legfeljebb kifolyik/spriccel, nem produkal robbanashoz hasonlo lokeshullamot.

Szoval nem ertem, miert kene jobb cucc a vizhez, mint a levegohoz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5273) Samanbacsii válasza RockHaRD (#5271) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Én egyszer engedélyeztem egy olyan humort :B , hogy menet közben mozgattam a cpu blokkot. (Zavart, hogy nem egyformák a maghők :C )
Na, ameddig lestem a CoreTempet lemozgattam az egyik csövet és szép, igen vékony sugárban csurgott a víz a vidkarira... A rajta levő apró lyukak meg szipákolták befele... :Y
Ennek három hónapja és hála Istennek azóta működik... :))

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5274) hossszú válasza Samanbacsii (#5270) üzenetére


hossszú
őstag

Egyaltalan nem torik meg konnyen,itt van egy regebben keszitett kep a gepem belsejerol

G^zC^mp€r akkor szerencsed volt

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5275) H_Zozo válasza nyunyu (#5272) üzenetére


H_Zozo
tag

Nem is ez a gond, csak ezek a csatik nyomásra lettek tervezve, tehát nem tudom, hogy úgy is tömít e rendesen, ha nincs nyomás alatt.

___________________________________________________________________________

(#5276) H_Zozo válasza RockHaRD (#5271) üzenetére


H_Zozo
tag

Ha nem volt hűtve a procid, hogy hogy nem melegedett túl, és nem lőtte le a gépet?

___________________________________________________________________________

(#5277) hossszú válasza H_Zozo (#5275) üzenetére


hossszú
őstag

De ha a levegos rendszerben csak nehany tized bar nyomas van akkor sem szabad engedni a csatiknak

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5278) Játékos válasza Samanbacsii (#5273) üzenetére


Játékos
addikt

Én nem voltam ilyen szerencsés: elcsöppent vagy 2 csepp (!) víz a prockóblokkból, és pont az AGP csati tövéhez, egyszercsak kép nincs, gép leáll. Kártya kivesz, és vagy 3 láb meg volt sülve a VGA-n. :O
Hála Istenkének garis volt... :B :DD
:R

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5279) RockHaRD válasza H_Zozo (#5276) üzenetére


RockHaRD
addikt

mert nem volt használatban a proci éjszaka

(#5280) H_Zozo válasza hossszú (#5277) üzenetére


H_Zozo
tag

Ki kell próbálni, remélhetőleg az alkoholos löttyöket is bírják a tömítések.
Csak nem értem, akkor miért van megjegyezve a KQ2-es SMC csatinál, hogy vizre is alkalmas.
Nem tudom, annyira nem értek hozzá.

___________________________________________________________________________

(#5281) nyunyu válasza H_Zozo (#5276) üzenetére


nyunyu
félisten

Mostani Intel procik automatikusan visszaveszik az orajelet, ha tulmelegszenek, hogy legyen idejuk lehulni.
Utoljara a P3 fagyott ki, ha tulhevult.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5282) hossszú válasza H_Zozo (#5280) üzenetére


hossszú
őstag

Mar tobb mint ket eve hasznalok ilyen csatikat, hutoviznek sima desztviz es fagyallo kevereket , eddig semmi gondom nem volt pedig nehanyszor mar at lett alakitva a rendszerem

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5283) nyunyu válasza hossszú (#5267) üzenetére


nyunyu
félisten

Mi penz egy ilyen egyenes/konyok csati?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5284) Samanbacsii válasza H_Zozo (#5275) üzenetére


Samanbacsii
őstag

A FESTOnál nagyon kemény, számunkra használhatatlan csöveket mutattak. Fel is merült kérdésként, hogy a puha szilikon csövek nem csúsznak-e ki belőlük...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5285) H_Zozo válasza nyunyu (#5283) üzenetére


H_Zozo
tag

az SMC-ből a sima 750 a könyök meg 950 körül van

___________________________________________________________________________

(#5286) hossszú válasza nyunyu (#5283) üzenetére


hossszú
őstag

Maradjunk annyiban, hogy nem olcso. :DDD Nalam kenyszermegoldasnak indult ennek a csatinak a beszerzese, ugyanis elfelejtettem rendelni a blokkok melle csatikat :B a rendszert viszont mar nagyon ossze akartam rakni.Mas valasztasom nem volt ezeket kaptam anno a helyi kiskerben, azota viszont csak ilyeneket veszek
Megsugom az arat, egyenes 450Ft a konyok 800Ft

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5287) H_Zozo válasza Samanbacsii (#5284) üzenetére


H_Zozo
tag

Nekem ilyen csövem van, ez is SMC:

___________________________________________________________________________

(#5288) Samanbacsii válasza H_Zozo (#5287) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ok, ez mekkora? Nem tudom az SMC meg a FESTO között mi a különbség biztos van FESTO néven is puha.
Valószinű a 16bar miatt volt csak kemény cső. Nem?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5289) H_Zozo válasza Samanbacsii (#5288) üzenetére


H_Zozo
tag

10/6.5-ös meg 11/8-asom van nekem. Ez is kemény (bár te nem tudom mit hívsz keménynek, az biztos hogy merevebb egy 1mm falvastagságunál), de jól hajtható, viszont nem törik meg ha kis ívbe van hajtva.

___________________________________________________________________________

(#5290) ::Trunks:: válasza H_Zozo (#5276) üzenetére


::Trunks::
senior tag

velem is előfordul h nem elfelejtem bedugni a pumpát,mert nem 12 hanem 220v ról műxik. és nem melegedik túl :D "csak"50fokos lesz alapba. :))

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#5291) H_Zozo válasza ::Trunks:: (#5290) üzenetére


H_Zozo
tag

Miért nem dobsz elé egy relét, nem kéne állandóan kézzel indítgatni.

___________________________________________________________________________

(#5292) ::Trunks:: válasza H_Zozo (#5291) üzenetére


::Trunks::
senior tag

bocs ennyire nem vagyok szaki! :D elmondanád mi az ? :))

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#5293) nyunyu


nyunyu
félisten

Van ertelme lecserelni a mostani 11/8-as csovemet ilyen SMC 12/9-es csovekre, ha a procin Nexxos XP (eredeti) lesz (ha vegre elkeszul a horgony :DDD ), VGAn meg Heatkiller GPU-X van.
Ezeken felul marad a mostani Mora2 radi, csak a rakoncatlankodo EheimStation II fog lecserelodni Asetek Extreme-re.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5294) H_Zozo válasza ::Trunks:: (#5292) üzenetére


H_Zozo
tag

Teszel elé egy relét aminek a kapcsolójára kötöd a szivattyút, a tekercsére a 220-at és 12v-ról indítod. Tehát ha bekapcsolod a gépet, a relére rákerül a 12v, ami meghúzza és a szivattyúra rákapcsolja a 220-at.
Ennyi.

___________________________________________________________________________

(#5295) Samanbacsii válasza H_Zozo (#5289) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Hát azzal a két mosfet blokkot biztosan nem kötöd össze. Abba karcoltak a csati rögzítő körmei.
Egyébként nekem 3mm a falvastagság és NAGYON lágy cső! 16/10es méret. Csak hát a tizenhattal szippantok minden gyorscsatinál...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5296) H_Zozo válasza nyunyu (#5293) üzenetére


H_Zozo
tag

Hát szerintem elég húzós lenne, mert nem olcsók a csatik meg a cső sem annyi mint amit a praktikerbe kapsz.
Meg pláne az 1mm miatt sztem nincs értelme, meg nem tudom hogy a G1/4-es 12-es csatinak mekkora a furata, de a G1/4-es 10-esnek 8 a G1/8-nak meg 6,5.

___________________________________________________________________________

(#5297) Samanbacsii válasza nyunyu (#5293) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Laing D5 nem szimpatikus? Ha már cserélsz...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#5298) H_Zozo válasza Samanbacsii (#5295) üzenetére


H_Zozo
tag

Én ezeket a "One Touch" fittingeket biztos nem merném használni lágy csővel, de ez én vagyok. Ez az összekötősdi meg csak tervezés kérdése. Kitalálták már a könyököket is, és ha mindkettőbe ezt teszel, akkor simán egyenesen kell bekötni :)

___________________________________________________________________________

(#5299) fuzik


fuzik
aktív tag

Na akkor egy kis enzotech, ahogyan az ígértem.

A blokk nagyon ígéretesnek tűnt, és ha jól emlékszem, nagyon sokan vártunk arra, hogy kapni lehessen. Én voltam az első "szerencsés" akinél a blokk bemondta az unalmast - hogy pontosan fogalmazzak - ripityára tört. Mivel eléggé felpaprikáztam magam, meg amúgy sem férek a bőrömbe, ezért direkt módon megkerestem a gyártót, és elkezdtem nyaggatni a probléma miatt. A hozzáállásuk igen korrekt volt. Egész pontosan első körben küldtek 6 darab tetőt, mellyel a törött blokkok tetejét cseréltem (forrástól függetlenül....). A legjobb tudomásom szerint a forgalmazással foglalkozó illetékesek mindegyike beszüntette a további forgalmazást, illetve értesítette a korábbi vásárlókat a problémáról.

Az enzotech ezzel párhuzamosan nekilátott a blokkok mechanikai tesztelésének, mely nem vezetett túl sok eredményre. Nagyon valószínű, hogy a gyártó a blokkokat visszahívja. Mivel ez egy karácsony előtti "döntés", a részletek még tisztázatlanok. A felhasználókat majd az arra illetékes kollégák értesíteni fogják.

Hogy szerintem mitől törik el a tető.....

Anyag - kialakítás - gyártás - összeszerelés

Alapvetően lehetett volna jobb anyagot választani. De még ebből az anyagból is lehetett volna megbízható cuccot csinálni, ha nem vékonyítanak el minden végletesen. A gyártásnál számos dologra kellett volna figyelni... pl.: a fedőben található "anyáknál" fura az állaga a tetőnek. Mondjuk ez mind mind tervezési kérdés. Ahol a végső-végzetes hibát követték el, az az összeszerelés. Az alkatrészeket gépesített módon szerelik össze. A három alkotóelemet összenyomják, majd behajtják a csavarokat. A blokk egy olyan állapotban "rögzül", amit csak a csavarok segítségével nem lehet előállítani. (Aki szedett már szét enzó blokkot, az tudja miről beszélek.) Az eleve feszültséggel teli állapothoz jöm még két csati, egy kis víz, majd végül a leszorító. Illetve nem elhanyagolható, hogy a blokk három része összetapad, ami a különböző hőtűgulású anyagok esetében nem szokott jóra vezetni.....

Aki megteheti, az NE használjon fekete műanyagból készült tetővel ellátott enzotech blokkot. Az újabb széria más anyagból van - tesztelése folyamatban. Én úgy módosítottam a saját blokkomat, hogy síkba csiszoltam az új, fehér, tetőm alját, illetve a középső vízgyűjtő rész tetejét, illetve eltávolítottam a beömlő nyílás és a vízgyűjtő közötti O gyűrűt. Így a blokk lényegesen kevesebb feszültséggel, tisztességesen összeszerelhető. Mivel csak egy hete szántam rá magam a műveletre, és tettem vissza a gépembe, még nem merem azt mondani, hogy ez a megoldás.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#5300) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Van egy Cape Coolplex 10-es tartályom, amit majdnem a tetejéig töltök, hogy legyen azért hely a tágulásra, de most hogy megtakarítottam a blokkokat, annyival jobb az áramlás hogy csobog a víz. :) Van valami ötletetek ennek a kiküszöbölésére? Erre olvastam valahol hogy szivacsot kell rakni a tartályba? Olvasgatom a topicot (épp 750-nél vagyok), de nem találom pontosan hogy hol is olvastam. Ha szivacsot szabad belerakni attól nem kerülhetnek kis szivacsdarabkák a rendszerbe?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.