Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) gyurczy válasza Nyugdíjas (#6392) üzenetére


gyurczy
őstag

Nyugdíjas és bim: Ha megjönnek a motyóim kipróbálom, hétvégéig nem piszkálom. Mindenesetre kösz az infot!

(#6402) gyurczy válasza Samanbacsii (#6397) üzenetére


gyurczy
őstag

Az autós cuccoknak szerintem elég nagy áramfelvétele van mindamellett, hogy nem kis fordulaton nem halkan működnek. Lehet, hogy meg lehet hackelni őket, nem tudom, nem értek az elektronyossághoz.
Ha már autóhűtőventi ajánlom Renault Clio 16V ventit, 1,5-2 cm vastag az egész lapát rész, a motorra már nem emléxem, nemtok nyilatkozni, de nem kizárt, hogy átfaragható valami hurkábbra.

[ Szerkesztve ]

(#6403) #72042496 válasza Nyugdíjas (#6392) üzenetére


#72042496
törölt tag

S mi a helyzet a 400-as Zen-el? Állítólag viszi a húzott Quad mellett még a 8800 SLI-t is! Az meg csak elég már. :)

#6371: AG. Zártkörűen működő. Csak semmi kispálya. :D

[ Szerkesztve ]

(#6404) Samanbacsii válasza gyurczy (#6402) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Köszi. Megyek nézem. 12v felé keresgélek elsősorban...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#6405) Samanbacsii válasza redraven85 (#6399) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Kell hát... először adom a feltételeket, a jó hideget. Aztán majd könnyezik a négy mag.
Remélem...
Hátul, fent a táp fölött. Mert nem elég neki a víz... :W

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#6406) Reset Elek válasza P00By (#6398) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Szívesen.
De konkrétan melyik részét?

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#6407) P00By válasza Reset Elek (#6406) üzenetére


P00By
nagyúr

Hogy egyátalan mi ez:) Mit mutat? Mire világít rá? Azt vágom, h nozzlehöz köze van!

(#6408) Delta-Laca válasza WiZARD (#6400) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Nem rossz megoldás, majd megnézem, hogy milyen formában lehetne megcsinálni :R

Üdv.: Delta-Laca

(#6409) RockHaRD


RockHaRD
addikt

holnap veszek valszeg 1 pár ballistix-et, és most az a kérdés, hogy akkor hogy vegyem le róluk a bordát, hogy ne maradjon rajta chip? :R

(#6410) Muréna válasza RockHaRD (#6409) üzenetére


Muréna
őstag

ügyesen :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#6411) RockHaRD válasza Muréna (#6410) üzenetére


RockHaRD
addikt

kösz b+ :DDD

(#6412) Reac^ válasza RockHaRD (#6411) üzenetére


Reac^
őstag

Én már 1x elkúrtam így egy adata 566os ddr1-et a klasszikus időkből.
Aztán olyat olvastam, hogy fogselyemmel vagy vékony damillal szépen el kell "fűrészelni" a borda és a csipek közötti hövezető valamit, majd simán lepotyog a borda. :K :U

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#6413) RockHaRD válasza Reac^ (#6412) üzenetére


RockHaRD
addikt

ok, akkor ezt kiprobálom.

Vettem le már jópárat, cska pár napja a crucialon rajta maradt egy chip :(((

de már tul vagyok az életveszélyen;]

(#6414) tsar válasza RockHaRD (#6413) üzenetére


tsar
aktív tag

Itt van egy leírás a memória hűtőbordák eltávolításáról.

(#6415) P00By válasza RockHaRD (#6409) üzenetére


P00By
nagyúr

Már 2* leírtam,h szakadnál meg :DDD Kérlek szépen bármit is csinlász lgy ügyes :P Nem tőlem vetted fent vagy a listan ;] (Viccelek)

(#6416) Reset Elek válasza P00By (#6407) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

A grafikon önmagában egy térfogatáram-veszteségmagasság grafikon. Megmutatja, hogy adott elemnek a térfgatáram függvényében mekkora az ellenállása. Minnél meredekebb egy görbe, annál nagyobb az ellenállás, minnél laposabb, annál kisebb.
Függőleges tengelyen a veszteségmagasság van, itt pl nyomás dimenzióban (PSI), vízszintesen meg a térfogatáram, ami itt valószínű GPM.
KOnkrétan ez a grafikon azt mutatja, hogy a D-tek Fuzionnak különböző váltaoztatásokkal hogy változik az ellenállása. A 4,5 mm-es fúvókával és az alátétel ellátotté a legnagyobb, a sima Fuzioné a legkisebb.
Önmagában ez a grafikon még elég kevés, kéne mellé egy másik, ami az elérhető hőmérsékletkülönbséget ábrázolja a térfogatáram függvényében.

Picit defektes is a grafikon, ugyanis az áramlási ellenállást leíró függvények nem tartalamzhatnak semmilyen +/- konstans tagot, ugyanis nullába kell visszatérniük, valamint nem tartalmazhatnak elsőrendű tagot sem.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#6417) P00By válasza Reset Elek (#6416) üzenetére


P00By
nagyúr

Te vagy az én emberem :) Köszönöm teljesen világos, keresek hátha megtalálom a párját!

G^zC^mp€r: Jó, hát gondolom ;]

[ Szerkesztve ]

(#6418) RockHaRD válasza P00By (#6415) üzenetére


RockHaRD
addikt

nekem a tied sok mert uj :DD használtat akarok, ami ki van tesztelve, h mennyin megy. Amugy tőled venném :R

(#6419) RockHaRD válasza tsar (#6414) üzenetére


RockHaRD
addikt

ez tök jó, cska nekem az a pici gondom van, hogy vizes lesz majd a ram, és ahoz hogy előtte fel tudjam melegíteni, konkrétan összekéne rakni a gépet, vizzel feltölteni, stb, windows fel, minen fel, akkor teszt, ram kiszed vizes cucc rárak, viz leenged, rendszerbe berak, nem folytatom :D

szal valszeg hajszáritózás lesz, és fogselyem :))

:R

(#6420) Reset Elek válasza RockHaRD (#6419) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Rakd be kenyérpirítóba, oszt ezzel sem lesz több gond.... :DDD

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#6421) #56573440


#56573440
törölt tag

(#6422) Nyugdíjas válasza Reset Elek (#6420) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Valamit biztos bealakit a kolléga,én már türelmetlenül várom...;)

Balika: Háát szerintem az azért tényleg csak amolyan: aszongyák dolog lehet:D Kétlem, hogy elviszi,persze alapon simán elképzelhető...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6423) RockHaRD válasza Nyugdíjas (#6422) üzenetére


RockHaRD
addikt

én meg a válaszod várom a PÜ-re :((

[ Szerkesztve ]

(#6424) P00By


P00By
nagyúr

System Flowrate Estimator Spreadsheet V2.0 találtam egy ilyet, nem írok semmit inkább a krém nézze meg :DDD

(#6425) Dimitrov válasza Reset Elek (#6420) üzenetére


Dimitrov
csendes tag

ment pü

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#6426) P00By válasza Reset Elek (#6416) üzenetére


P00By
nagyúr

Még ezt találtam!

(#6427) #72042496 válasza Nyugdíjas (#6422) üzenetére


#72042496
törölt tag

A korábbi topicba linkelt Zoli egy-két tesztet erről, ott brutálisan teljesített a Zen. Amúgy is - ha van hozzáértő a közelben - gond nélkül fel lehet buherálni 500W környékére. :)

No mindegy, ez engem úgysem érint, nem akarok se négymagost, se SLI-t. Legalábbis ma még nem. :DDD Csak vizet! :D

(#6428) Nyugdíjas válasza #72042496 (#6427) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát igen... Ki kellene próbálni egyet.:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6429) Dirtyz válasza Nyugdíjas (#6428) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nyugdíjas bácsi, ment privi...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#6430) f4lcon


f4lcon
őstag

srácok, itthon, vagy angliában elérhető 8800GT vga blokk-ot keresek.
tudom, hogy 80 euro az EK (szintén EK volt a 2900xt blokkom, szerettem, mert nagyon jó volt - FCR600) és hogy a koolance-nak is van egy, de xs-en nem kifejezetten szeretik a koolance cuccokat...
szóval ha valaki tud linket adni megköszönném. (ugy értem a koolance-n és az EK-n kivül valami másról linket :D)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#6431) P00By válasza f4lcon (#6430) üzenetére


P00By
nagyúr

Énse szeretem a koolance cuccokat szóval tényleg... :D ;]

(#6432) Nyugdíjas válasza f4lcon (#6430) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem nagyon van... HK készülőfélben,de ha jól tudom még nem kapható.
De akkor miért nem jó az EK,ha szeretted?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6433) f4lcon válasza Nyugdíjas (#6432) üzenetére


f4lcon
őstag

gondoltam hátha akad más olcsóbban. a 2900xt blokkot 25-ért vettem és 11-ért adtam el... olcsóbb blokkon gondolom kevesebbet bukok :)
gondolkoztam gpu only hűtésen is, valami swiftech blokkal, de ramokra még csak-csak szerzek sünit, de a feteknek elég lenne?
van valakinek tapasztalata amugy 8800GT vizesítésével? milyen hőfokokat mér?
nálam egy eheim station 600 van, meg egy mo-ra2 radi, egy alphacool cpu blokk meg egy watercool silentstar hdd blokk. elég lesz a mo-ra2 passzivan? a 2900xt már sok volt neki, ezért is adtam el. 48-50 fok körül volt a viz 3-4 óra játék után, ami nem egészséges, főleg hogy fűti a winchestert... (ki is vettem akkor a blokkot)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#6434) OC válasza f4lcon (#6433) üzenetére


OC
őstag

Esetleg ez: AquaraFX

(#6435) Nyugdíjas válasza f4lcon (#6433) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Miért adtad oda 11-ért?:YNoormális?:D (Egyébként is,ezt befektetésnek tekinteni régen rossz:( )
Olcsóbban nagyon nem adják a full cover blokkokat. Átalában olyan 20k körül van az áruk ezeknek.
GPU-only hűtésre már láttam példákat külföldi fórumokon,de azt enmtudom emnnyire működött. Meg akkor ugye már kell egy venti oda a környékre mindenképpen.
Most a 48-50fokos vizhőt azt komolyan mondod?:Y

Amúgy az Aquacomputer valamivel olcsóbb,de 1-2k-val talán...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6436) Játékos


Játékos
addikt

Nyugdíjas Barátom!
Asszem Balika montta, hogy az a Tygon cső (fekete, 3,2 mm-es falvastagsággal :Y ) olyan lágy, hogy nem bírja el a saját súlyát sem. :F Mit szólsz Te mindehhez?????
Egyébként az sem érdekel, ha szobahőn cseppfolyós, vagy légnemű, akkor is olyat akarok! De a véleményed érdekelne!
Hálás köszönet! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6437) Nyugdíjas válasza Játékos (#6436) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én eccer dolgoztam Tygoon-al. Nemtom melyik volt,mert abból aztán tényleg ezer féle van. De falvastagság megvolt.
De arra valóban illik a leirás, nem volt egy kifejezett élmény..:(

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6438) redraven85


redraven85
tag

Helyho :D

Tud valaki olyan progit amivel belehet lőni,hogy jelezzen a gép ha a vidikari maghője a beálított érték fölé megy ? ..mert rákötném a vizet a vidikarira....de mivan ha leáll a pumpa és emiatt felforr a víz és nemveszem észre és leég a vidikari :Y Szóval ezt szeretném kiküszöbölni valami progival ami tudna jelezni időben.Help :o

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#6439) Játékos válasza Nyugdíjas (#6437) üzenetére


Játékos
addikt

:W :((
Nembaj! Méginkább akarom! :DD Sose láttam szebbet! :K Haggyöjjön! :C
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6440) nyunyu válasza redraven85 (#6438) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem fog leegni a vidkartya.
Lealabbis az nV driverek nem hagyjak, hanem iszonyuan visszaveszik a kartya teljesitmenyet.

Multkor nem vettem eszre, hogy leallt a pumpam, aztan olyannyira leszabalyozta a 7900GTOt a 162.akarhanyas driver, hogy mar a 2D-s muveletek is atmentek kepregenybe.
10mp-be tellett odebbrakni egy ablakot netezes kozben...

Everest persze 120Ct mutatott VGA homersekletnek, akkor jottem csak ra, hogy mi a baja a gepnek. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6441) Játékos válasza nyunyu (#6440) üzenetére


Játékos
addikt

És a proci nem főtt, hogy nem lőtte le a gépet? :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6442) Nyugdíjas válasza nyunyu (#6440) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igen én is akartam mondani, hogy kicsit az átlagosnál jobban félti a kolega a gépét:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6443) nyunyu válasza Játékos (#6441) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel a prociblokkomhoz meg mindig nem kaptam meg az egyedi lefogato lemezeket, igy jelenleg csak a VGA van vizzel hutve.

Remelem most hetvegere mar tenyleg kesz lesz a cucc, aztan pancsolhatok.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6444) nyunyu válasza nyunyu (#6440) üzenetére


nyunyu
félisten

10mp-be tellett odebbrakni egy ablakot netezes kozben...

Kb. olyan gyors volt, ki, mint amikor 15 eve lefuttattad a Win 3.1-re irt VGA tesztet (mar nem emlekszem a nevere) egy Trident 9000-en :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6445) nyunyu válasza nyunyu (#6444) üzenetére


nyunyu
félisten

Aztaaa, fut a WinTach XP alatt ;]

(Utalom az 5 perces szerkesztesi limitet.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6446) Játékos válasza nyunyu (#6444) üzenetére


Játékos
addikt

Ne is emlegesd a Tridentet! Nekem most az van a gépben, mert 1 hónapja "intéződik" a 8800GTS-em cseréje! :O :W
Tegnap vagy másfél órán keresztül kerestem hozzá drivert, végül maradt az alapértelmezett... :DDD
4MB videomemory :DD :Y

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6447) Dimitrov válasza Játékos (#6446) üzenetére


Dimitrov
csendes tag

Legalább 64bites xp alatt?netán vista? :C
Én is igy jártam...eladhattam volna a vgamat mer ugysincs idöm játszani most, de mikrofosék ugy gondolták h 64bites xp alatt ne akarjon senki sima pci-os vga-t használni...erre AliG is csak annyit mondana h "ripsecta" :R :W

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#6448) Játékos válasza Dimitrov (#6447) üzenetére


Játékos
addikt

Nem-nem! XP32bit! Olyan régi a kari, hogy NINCS letölthető driver hozzá! :Y
A Trident honlapján nem is lehet meglelni... :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6449) nyunyu válasza Játékos (#6448) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem is tudtam, hogy letezett PCIs Trident kartya. :Y
Azt hittem, elobb eltunt a sullyesztoben ez a marka, mint hogy 94-95 korul megjelent volna a PCI.

Szoval valami igencsak advanced Trident kartyad lehet. :C

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6450) Dimitrov válasza Játékos (#6448) üzenetére


Dimitrov
csendes tag

megerőszakolva sem megy?win95ös drivert ráerölteted xpre :D nekem már volt h működött :DD

Nekem még volt a kezemben olyan pci-os, asszem trident (vagy alliance :F ) ami tudott vmiféle 3d gyorsitást...még voodookorszakot éltük akkor és egy voodoval az volt akkor a legerösebb :R

[ Szerkesztve ]

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.