Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) kiborg válasza fuzik (#6487) üzenetére


kiborg
aktív tag

Hát csak azért kérdem, mert én 8as belsejű csövet raktam fel rá, és hogy mit szól ( össze lehet-e húzni bilinccsel) 10-as csőhöz. :F

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#6502) WildDaemon válasza fuzik (#6487) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

10-es csonk van a DDC-n jól emléxel.
MoD: Kiborg: 10-es csövet ráhúzod finoman megfogatod bilincsel és nem kell összehuzni. én a 8-as csövet alig bírtam rátuszkolni! :)

[ Szerkesztve ]

(#6503) fuzik válasza kiborg (#6501) üzenetére


fuzik
aktív tag

A 8-as csak igen küzdelmes módon jut fel rá. Itt az adatlapja, ahol 3/8 -os csonk vagyon írva. Ez a 10 -es csőhöz való elvileg. De majd otthon megnézem neked, ha nagyon kiváncsi vagy rá.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#6504) sto1911


sto1911
veterán

Van egy vizhutesem, de nemsokara uj gepet akarok venni. Mekkora ra az esely, hogy jo lesz arra is? Baromi nagy radim van most is, a pumpa 600l/h-s, ugy gondolom egyedul a blokkmeretek+lefogatok lehetnek gondok egy ketmagos 8800 VGA-s gephez.

Amennyiben a kerdesre hatarozott NEM a valasz, akkor van egy elado vizhutesem

Gondolom ha a vadi uj cuccokrol hazilag leszerelem a hutoket + sajat ra, akkor ugrik a garancia.

(#6505) Nyugdíjas válasza sto1911 (#6504) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem is van "egy vizhűtésem",de az jó kétmagosra,meg GeF8800-ra:DDD
Najó,mielőtt még azt hiszed, hogy kötözködök,viccet félretéve:

Éppen csak azt nem mondod, hogy milyen vized van...;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6506) kiborg válasza Nyugdíjas (#6505) üzenetére


kiborg
aktív tag

Hát milyen lenne a víz: átlátszó és szobahőmérsékleten folyékony :P

kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#6507) Nyugdíjas válasza kiborg (#6506) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6508) Dirtyz válasza kiborg (#6485) üzenetére


Dirtyz
őstag

Én 8/11-es csövet paszíroztam rá ( elég nehezen ), a 10-es pont jó lesz..

Védd a fákat, egyél hódot!

(#6509) sto1911 válasza Nyugdíjas (#6505) üzenetére


sto1911
veterán

;] Gonosz...

Szoval, van egy Gigabyte Galaxy 1 pumpam, meg blokkok, asszem RZoli fele, vagy Ordasi fele, mar nem emlekszem, mert en is ugy vettem. Meg van egy akkora radi, hogy rafer kb. 8 db 12 cm-es venti, szoval eleg nagy :)

Kepeket tudok esetleg kuldeni, ha szukseges.

Szal azert nem irtam, hogy milyen van, mert 'nem tudom'

(#6510) Nyugdíjas válasza sto1911 (#6509) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nade ugye itt pont a lefogatás lenne az érdekes,mert mint mondtad konfig-váltásra készülsz.
Szóval ha nincsen meg a konkrét tipusa a blokknak,akkor kép mindenképpen kell, hogy tudjunk segiteni;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6511) Psych0


Psych0
őstag

van valami hátránya annak, ha tágulási tartály helyett egy szimpla csődarabot használok dugóval a végén?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#6512) shteer válasza Psych0 (#6511) üzenetére


shteer
titán

csak a vele járó macera :P

..szerintem jónak tűnik

(#6513) sto1911 válasza Nyugdíjas (#6510) üzenetére


sto1911
veterán

A lefogatas az allithato egy bizonyos szintig, tehat nem csak 1-1 lyuk van a lefogaton, hanem egy elnyujtott sav. > elvileg pont ettol lesz jo kesobb. Kerdes az, hogy a konfigot el fogja-e birni, valamint hogy ra merem-e rakni a vadi uj cuccokra.

(#6514) Amoroso válasza redraven85 (#6495) üzenetére


Amoroso
aktív tag

Cserebere meg ilyenek, 30körül lett a vége.

(#6515) szacsee


szacsee
nagyúr

Akkor megint dilemmába kerültem...
Ha Zent, veszek és esetleg moddoltatom, akkor nuku tuning (pedig néha előbújik a vadállat), A phanom vagy mi a kukim se SR táp gondolom...
A Corsair az megfelelne, de nem lehet vizezni...
A koolance nyüvek adott ki egy tápot, ami 1200W-os, csak a cédula után nem voltam valamiért kiváncsi az adatlapjára, no meg szivattyúval radival ventivel kellene a tökömnek...
Jááá már megint ki kell okoskodnom valami ütőset, asszem meg is van mi lessz, 1-2 hónap múlva szórok fel róla képeket...addig visszavonulok mint egy remete és jól felfújom magam, hogy ne érezzem kevésnek magam a feladathoz... ;]

(#6516) fuzik válasza Psych0 (#6511) üzenetére


fuzik
aktív tag

shteer kollégát kiegészítve csak annyit fűznék a dologhoz, hogy "T" megoldással szopás feltölteni a rendszert, illetve elég nagy xop@s rendesen lelégteleníteni. Ha pici a rendszered, akkor esetleg megérheti, nagyobb rendszernél viszont tuti, hogy nem éri meg kispórolni a tartályt.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#6517) WiZARD


WiZARD
addikt

shteer: mi újság a backplate-ekkel?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6518) gardener


gardener
senior tag

Egy átlagos rendszernél,mennyi időnként kell rápótolni a folyadékra? Ill. kell-e egyátalán. Én a nyitott fűtési rendszerhez hasonlítom a rendszert. Emlékszem kiskoromban télen sokszor töltögettem a tágulási tartályt :(

(#6519) szacsee válasza gardener (#6518) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem kell pótolni, ha van egy kupak, vagy fedél a tartályon... ez gondolom logikus, anélkül meg nem érdemes használni, mivel beleszarhat a légy, beleszáll a por stb.. ;)

(#6520) gardener válasza szacsee (#6519) üzenetére


gardener
senior tag

Fujj. Az gusztustalan lenne. :DDD
Viszont 1 fokkal javult a megitélésem a vízhűtéshez.
Már csak egy olyan folyadék lenne jó,ami nem korrodál,nem vezeti az áramot,és nem töltődik fel mint egy kondi...

[ Szerkesztve ]

(#6521) szacsee válasza gardener (#6520) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha vízhűtéses PC-hez keresel löttyöt, akkor a fagyálló, vagy a gyógyszertári desztvíz+Valvoline antikorró keveréket ajánlom...
Vezetni ez is vezeti az áramot, de a szivárgások 95%-ánál User error van, valakinél többször is... megfelelő csövekkel szerelve még bilincs sem nagyon kell, máshol meg nem nagyon ereszthet a rendszer...

Shteert szavait használva: kerüld a plexitetőt!
Asszem ennyi! :R

(#6522) shteer válasza WiZARD (#6517) üzenetére


shteer
titán

te kis kürelmetlen :)) beismerem jogosan, bár nem volt módom siettetni a dolgot

holnapi ütemterv: 9-10 vizsga, 10: teló az elconba, 10-12 elconból cuccok el ha minden ok :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#6523) shteer válasza WiZARD (#6517) üzenetére


shteer
titán

te kis kürelmetlen :)) beismerem jogosan, bár nem volt módom siettetni a dolgot

holnapi ütemterv: 9-10 vizsga, 10: teló az elconba, 10-12 elconból cuccok el ha minden ok :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#6524) #72042496 válasza shteer (#6523) üzenetére


#72042496
törölt tag

És végre lecsaphatnak a népek a backplate-re... bár érdekes, hogy nekem a két db párhuzamosítót ingyen megcsinálták egy óra alatt... úgy látszik nagyobb mennyiségnél azért nem annyira vajszívűek. :)

[ Szerkesztve ]

(#6525) szacsee válasza shteer (#6523) üzenetére


szacsee
nagyúr

Mizu skac, remeg a kezed? :DDD
2x postolsz? ;]

(#6526) WildDaemon


WildDaemon
aktív tag

Erre valaki valami véleményt alkosson már nekem a tapasztaltakból! :)
:B :K

(#6527) redraven85 válasza WildDaemon (#6526) üzenetére


redraven85
tag

Énis Only GPU vízhűtést akarok a 8800GT re :B ...a ramok majd bordát kapnak.Sztem jó lesz az :DD Ahogy néztem itt a legtöbbeknek rendes teljes karit lefedő blokkjuk van ,lehet ezért nemszól senki a tapasztalatokról :)

[ Szerkesztve ]

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#6528) WildDaemon válasza redraven85 (#6527) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

Én a klímaradi bekötésére várok válaszokat! :) Lehet faxul tettem fel a kérdésem? :)

(#6529) shteer válasza szacsee (#6525) üzenetére


shteer
titán

széééétütöm a RIOS-t :W :((

Balika911: ha épp megy az üzem akkor gyorsan dolgoznak, persze ennyi db már nincs ingyen... meg gyanús azért, tuti természetben fizettél ;]

most telecsacsogtam a galvánüzemvezetőbácsival és megyek a blekkpétekért :D

..szerintem jónak tűnik

(#6530) szacsee válasza WildDaemon (#6528) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösd be a körbe, aztán meglátod, minnyit fog a rendszeren, szerintem ha nagy felület, akkor egyedül elviszi az egész rendszert. ;) ..banderas77 is olyat használ asszem kérdezd meg, neki ráadásképp asszem DDC-je van... :B

(#6531) WildDaemon válasza szacsee (#6530) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

szacsee ha meglesz a radim belépek a klubba? :)

(#6532) szacsee válasza WildDaemon (#6531) üzenetére


szacsee
nagyúr

:D :K

(#6533) WildDaemon válasza szacsee (#6532) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

A DDC-t megmoddoltam.. kivezettem 2 kábelt és rátettem egy kapcsolót igy átkapcsolva a 3600RPM helyett 4400-4800RPM-et forog ebben a formában sem melegedik viszont akkora nyomást illetve vízszállítást ér el, hogy a kis redszeremen a tartályba felhabosítja a vizet, tehát ha nagy ellenálásu blokkokat teszek be vagy túl nagy lesz a radi akkor sem lesz bajom vele max átkapcsolok :)
kipróbáltam mod után.. kiegyenlítő tartályból a menyezetig lövelte fel a vizet.. hmmmm
:U :C :Y
MOD: kb méretek amik lehetnek, még nem tudom pontosan amig nem kapom meg kb: magasság 20-40cm, hosszúság: 30-60cm, mélység: 3-6 cm. :D

[ Szerkesztve ]

(#6534) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

nincs vkinek eladóba nagyon nagy radija? itt debrecen környékén? van egy tripla radim, azt be kéne számolni...

(#6535) Reset Elek válasza shteer (#6529) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Most akkor kaptál privit és baszol válaszolni, vagy a RIOS szivat minket :F
Vagy válaszoltál, csak baszok megkapni.........

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#6536) sto1911 válasza dvdbackuper (#6534) üzenetére


sto1911
veterán

Nekem van baromi nagy radim, de nem biztos, hogy eladova valik. Ha igen, akkor olyan 2-3 het mulva, viszont csak kp-ert.

(#6537) shteer válasza Reset Elek (#6535) üzenetére


shteer
titán

tegnap erősen szivatott a RIOS :(( de most sztem elment a válasz :)

..szerintem jónak tűnik

(#6538) nyunyu válasza shteer (#6537) üzenetére


nyunyu
félisten

Mit/hol/mikor/mennyi?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6539) #72042496 válasza shteer (#6529) üzenetére


#72042496
törölt tag

Váhh, fúj! :DDD Na jó, a sört elfogadták volna, de az nem volt nálam. Gondoltam adok egy ezrest, vegyenek rajta sört, de azt mondták, pénzt nem tehetnek zsebre.

Még az is lehet, hogy valami ellenőrnek hittek, nem tudom, de tény, hogy korrekt és gyors munkát végeztek! :R

(#6540) dvdbackuper válasza sto1911 (#6536) üzenetére


dvdbackuper
őstag

az amit láttam? lehet érdekel...

(#6541) Ch4os válasza dvdbackuper (#6540) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Korábban is kérdezték már, én is felteszem. :)
VGA-ban 8600 GT(S)-re váltanék.
Erre a videokarira, csak teljes hűtés ajánlott? Vagy lehetséges, hogy a magot hűtöm vízzel, a többit pedig passzívan bordával?
Kibirjak a memóriák a hőséget? A házon belül csak a tápventi kavarja a levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#6542) Silex válasza shteer (#6537) üzenetére


Silex
aktív tag

Tényleg megvannak a cuccok? Nekem ugye fet blokk is befigyel.

(#6543) Nyugdíjas válasza Ch4os (#6541) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mostanság vannak próbálkozások,és XS-en láttam már GPU-only hűtéseket. Azt viszont nem tudom, hogy működött...
Elviekben ha odaraksz egy 12es ventit kis fordulaton is akár akkor elégnek kell lennie.
De azért szerintem jóval jobb és elegánsabb megoldás egy full-cover blokk:D

Balika: Ellenőrnek hittek? Simán elhiszem! Pont olyan ellenőr kinézeted van:DDD ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6544) Samanbacsii válasza Nyugdíjas (#6543) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ment privi...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#6545) sto1911 válasza dvdbackuper (#6540) üzenetére


sto1911
veterán

az bizony. Raer 2-3 hetig, vagy nagoyn surgos? Gepcsere elott allok, ha minden osszejon, es akkor eladova valhat.

(#6546) Nyugdíjas válasza sto1911 (#6513) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

De ebből még mindig nem derültek ki a méretei:D
Szóval akkor maradjunk a képnél;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6547) Ch4os válasza Nyugdíjas (#6543) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Az lehet, hogy jobban néz ki egy full blokk, de az ára is jobban néz ki. :(
Ventit nem akarok a videokarira, akkor minek a víz. :)
Ha esetleg valakinek van eladó videokarija + vízhűtése, akkor az nyugodtan zaklathat priviben.

(#6548) Nyugdíjas válasza Ch4os (#6547) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pedig venti nélkül nem sok értelme van a GPU-only viznek. Persze attól is függ milyen kártya,de szerintem egy 88GT bőven túl van azon a kategórián ami eldöcög passzivban.
Nem szabad rá sajnálni a pénzt,meghálálja;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6549) Ch4os válasza Nyugdíjas (#6548) üzenetére


Ch4os
aktív tag

8600-ast említettem.

(#6550) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Egy Innovatek Cool-Matic X1800/19x0 egy 10-esért milyen vétel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.