Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) szacsee válasza yakuza.tora (#6200) üzenetére


szacsee
nagyúr

Asszem ilyen alapon OC-t is felvehetném (mint volt eXtrém radi tulaj), nálunk csak tulajok vannak nem csak nézelődők! Hosszú lenne az aláírásod, ha a neten kuksizókat is felvennéd, talán majd a RI/OS10 motor támogatja a 20 soros aláírást...reménykedhetsz.. :DDD

(#6202) Bivaly válasza yakuza.tora (#6200) üzenetére


Bivaly
tag

Hi!
MO-RA-klub tag vagyok ám én is! :DD
Csak még nincs hadrendbe állítva, de amekkora hőség van a házban a Strikerrel (nem Extreme!), kénytelen leszek fölpakolni rá a vizet, s azt már nem bírja majd a HTF3-Tripla.

Asszem inkább a blogomba kellene írni (de mivel nincs, ide írom :D ), hogy összeállt az új system. Amíg még nincs kész az új házikó, csak a CPU kapott vízhűtést.
A system: ASUS Striker, E6700, 2xG80 GTS 320, 4x1GB Ballistix, Corsair HX-520W.
A víz: D5-Vario@1.5, D-TEK Fuzion, homemade backplate, (MX2,) Tank-O-Matic, HTF3-Tripla.
Egyelőre 3 GHz-en járatom, még ismerkedek a BIOS-sal ;) .

Life begins at 140!

(#6203) Delta-Laca válasza yakuza.tora (#6200) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Háazé sznobok nem vagyunk kéjjemszéppen :C , remélem majd a közeljövőben nekem is ott feszít majd a MO-RA az Aurora oldalán ;] Tényleg, egyáltalán elfér oda?:F

mod: jéé, tag lettem :DD , de pont egy offal?:F:B

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#6204) P00By válasza Delta-Laca (#6203) üzenetére


P00By
nagyúr

Bőven. :)

(#6205) Buldozer99 válasza Delta-Laca (#6203) üzenetére


Buldozer99
senior tag

Simán elfér,én is MO-RA-t akarok.. :D

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#6206) nyunyu válasza Delta-Laca (#6203) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel az a haz par centivel kisebb csak, mint az en Casetekem, ugyhogy boven el fog ferni rajta a Mora2, felteve, ha a haz jobb oldala teljesen sik.
(Emiatt esett ki nalam anno a Chieftec LBX szeria, mert ott van a vinyokat szellozteto 3db 9 centis ventinek hely, ami kidudorodik az oldallapbol. Bar a mostani tavtartoimmal az se lenne gond.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6207) Buldozer99 válasza nyunyu (#6206) üzenetére


Buldozer99
senior tag

Teljesen sik biztos vagyok benne,nekem aurora 570 van és ezen sincs semmilyen szellöző nyílás,meg egyebek... :D

[ Szerkesztve ]

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#6208) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Teljesen sík a jobb oldala a háznak, szóval ilyen gond nincs, bár most a radi várat magára egy kicsit, mert először a vga-t "nyugdíjaztatom" (félreértés ne essék, lecserélem... :C ), aztán sort kerítek rá, amúgy is idővel át akarom dolgozni a jelenlegi rendszeremet, addig meg tanulok a "nagyoktól" :R

Üdv.: Delta-Laca

(#6209) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

hy. érdemes egy ilyet megvenni Intel e6300-as procira? elbírná vajon?

(#6210) Delta-Laca válasza dvdbackuper (#6209) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Ha egy 3800+-os A64-et elbírt, akkor talán egy E6300 sem okoz gondot neki ;)

Üdv.: Delta-Laca

(#6211) Játékos válasza yakuza.tora (#6199) üzenetére


Játékos
addikt

Ha 16/12-es lenne, akkor engem is érdekelne pár méter!!!

Felfúrjuk 12-re a csatiknál... :K :C

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6212) #72042496 válasza Játékos (#6191) üzenetére


#72042496
törölt tag

A legvastagabb falúról volt szó, gondolom ez az...

Ki szopta a legnagyobbat? Na akkor kérem... figyelem, hosszú lesz! :D

Két éve gyűjtök rá, mondom, már nincs sok hátra, csak néhány csati!
Elkészült a szigetelés, Zoli féle brutális cuccokkal, két rétegben. Kábelek bespirálozva (5 csomag spirált benyelt, árak a ComputerMode oldalán), fémes sérülések lefestve, minden... Itt írom, hogy csak Palmatexből 4 kis doboz elfogyott, plusz néhány garnitúra ecset, rakat IKEA textil, kétoldalas ragasztó, TESCO tapéta, amíg megtaláltam a burkolás hatékony és szép módját. TESCO tapéta lett a befutó. Hangszigetelőből végül csak kétfélét használtam fel, a harmadikat eladtam.
Ami még megvolt: HK CPU, NB, SB és VGA blokk, kettő tartály, 20 Cora, HDD dual box, 2 db DDC Plus, HK RAM Micro, amit közben eladtam, mert a FlexXLC jobban tetszett. :)
Meg cca. 50 csati, csövek, lesarkazásvédő, MX-2, etyem-petyem.
Berendelem a csatikat tts-től, de egy hónap várakozás után (mikor már az érkezésre számítottam) kér egy visszaigazolást, hogy akkor ezek mehetnek-e. Már késő volt, de ekkor megtudtam, hogy van alternatív lehetőség is csatlakozók és egyebek beszerzésére. Berendeltem a kellő csatikat, csöveket, egyebeket. Fekete csöveket kértem, mert azok szépek. Rácsesztem, mert a PUR cső kemény volt, nem tudtam normálisan bánni vele. A korábbi 7/10-es csövek meg nem mentek rá a 8/10-es csatikra. A DDC-t nem lehet csak úgy bepakolni a HDD keretbe, a HK blokk nem megy fel az SB-re, útban egy kondi.

Mondtam ám olyat, amit ide most nem írok le. :D Sebaj, újabb rendelés. Jön az ihlet, high-flow rendszer... 26 high-flow csati, 6 méter ClearFlex cső, DDC tartók, HK blokkok, NB, SB (hogy egységes legyen a design) etyem-petyem. Régi cuccok elad. (Ez még folyamatban.)
Szállítmány megérkezik, örül. Nem sokáig. :D
Elkezdtem összerakni a gépet, minden szép és jó, csak a RAM blokkokra akkora erőt fejt ki a cső, hogy nem állnak stabilan. Ezt valahogy még megoldom, nem gáz. Viszont... kevés lett a 6 méter cső! Fél méter híján! Hát, izé... itt nyeltem nagyokat, mert ez hajnali 4-kor derült ki...
Nosza, még délután ComputerMode-ban voltam kis BGA hűtőért (mert a korábbi nem volt jó a Pulse IC-re), ott láttam MIPS RAM Freezer 4-et. Haha, akkor már rendelek egy ilyet, mert ez jobb, mint a Flex-re alkalmazott megoldásom. Leszedem a bordákat, RAM tönkrevág. Az egyik azonnal meghalt, a másikról pár napja sikerült megállapítani ugyanezt.
Közben a Pannon mobilnetről szervezkedek, mint kiderült, alapcsomag... a számlára nem leszek kíváncsi.

Ja, igen. A DDC tartókkal nem lehet a két DDC-t betenni a Stacker vinyókeretébe.

Szóval most már kicsit pipa vagyok, de a következő rendeléssel talán megoldódnak a dolgaim. Lesz benne DDC Box kettő példány, 4 GB TeamXtreem 800, MIPS RAM Freezer 4, 12 méter cső, tartalék csatik...
Aztán vizsgaidőszak után beindul a gépezet... már ha a lapot nem nyírtam ki.

Emellett persze voltak még mini szívások mindennel, ami csomó utánajárást, szervezést, időt és pénzt elvitt, de ezekbe ne menjünk bele.

Szóval a szívós klubban azt hiszem nekem is helyem lesz... sőt: lehetek elnök? :D

(#6213) bim válasza #72042496 (#6212) üzenetére


bim
veterán

néémi képnyagod van erről az egészről?
érdekelne a szigetelésed hogy néz ki pl. :B

(#6214) yakuza.tora válasza Játékos (#6211) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ne! Ezt most tényleg komolyan mondtam! A fekete szín nekem is nagyon bejön,csak a mérete nem lenne jó. Meg persze az ára. Ahogy most nézegetem, a sima átlátszó csövek ehhez képest filleréres dolgok... Valahogy rosszul vagyok a tiri-tarka moddingtól! :(

Alléz Olympique de Marseille!

(#6215) yakuza.tora válasza #72042496 (#6212) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ezt a listát! :Y Amikor beszélgettünk róla, ennyire azért nem tűnt komolynak az ügy... Azért látom, most biztosra mész a 12 méter csővel! :DDD
Még egy kérdésem azért lenne. Az "etyem-petyem"-re hányas csatik mennek? :DDD :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#6216) Delta-Laca válasza #72042496 (#6212) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Hát nem mondom, van türelmed hozzá, mert én már a felénél kivágtam volna az ablakon :C , félretéve a tréfát, elég sokat megszenvedtél vele, de reméljük, hogy csak ki fog alakulni a dolog. Amúgy én meg a plexi repedésektől paráztam be most nagyon, láttam néhány esetet, ami elgondokoztatott, valószínű, hogy idővel lecserélem a mostaniakat :B

Yakuza: nekünk nem lesz dealerünk és őrangyalunk? :DD

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#6217) #72042496 válasza bim (#6213) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sajnos nincs digitális gépem, de a végső szerelésnél elhívom havert, s minden aprólékosan körbe lesz fótozva, majd fotózva. :DD

Azért röviden leírom: a ház oldalával kezdtük. Erre végül fekete TESCO öntapadó tapéta került. Gyárilag olyan széles, mint a szigetelés, az újpesti áruházban kapható. Véletlenül akadtam rá, másutt még nem láttam. :)
A ház alját és tetejét is ilyen rétegekkel szigeteltem. Itt gondot okozott szépen méretre vágni mindent ügyelve a kidudorodó szegecsekre, csavarokra, csavarhelyekre, stb., de végül úgy érzem, szépen sikerült.
A hátulja is hasonlóan néz ki, az eleje kcist más. Itt a kis rácsos modulok üregeibe van benyomva a ragasztott szigetelés, az erő, s egy picike kifolyt Palmatex ott tartja őket. A hátuljára pedig kétoldalas szalaggal van ráragasztva egy összefüggő réteg Metal Silk+tapéta. Ez hiba volt, szét kell még vágnom, mert most nem tudom külön kiszedni az 5.25"-os elemeket, összefogja őket a ragasztó.

Történt olyan is, hogy az oldallap (rajta a 10 radiátorral) eldől, s elkapta a gép elejét. Majdnem hülyét kaptam, szerencsére csa érintőlegesen húzta meg az egyik ilyen rácsos részt, amit könnyen tudtam cserélni. Két hellyel fölötte viszont ott volt az iMON VFD...

[ Szerkesztve ]

(#6218) yakuza.tora válasza Delta-Laca (#6216) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hát...mondasz valamit! Ezt meg kellene beszélni a tagokkal is! :DDD

Balika911: Minden elismerésem a kitartásodé! :R Nem akarsz nálunk klubtag lenni? Megtiszteltetésnek vennénk. Végülis a Cora majdnem olyan mint a MO-RA! :DDD

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#6219) Buldozer99 válasza #72042496 (#6212) üzenetére


Buldozer99
senior tag

Hát ez nem semmi,télleg van türelmed hozzá... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#6220) #72042496 válasza yakuza.tora (#6215) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na igen, muszáj, ezen ne múljon. Cső a következő géphez is kell, megromlani nem fog. :)
Nem akartam részletekbe bocsátkozni, csak idegesítettem volna magam. :)

Az etyem-petyem az a többi aprólékot akarta jelenteni, mindenesetre most ezek a csatik és ez a fajta cső van (lesz) a rendszerbe építve.

Szívesen lennék klubtag, elvégre láttam már MoRa-t. ;) :R

Amúgy - Nyugdíjasnak írtam is - megfordult a fejemben, hogy belelépek, s kivágom az ablakon, de még a végén agyonüt valakit, s az ilyet nem egyszerű kidumálni a bíróságon. :D

És ezzel lettem Ph! addikt. Nofene. :)

[ Szerkesztve ]

(#6221) Delta-Laca válasza yakuza.tora (#6218) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Ajánlom OC-t a tagok figyelmébe:DD

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#6222) Buldozer99 válasza yakuza.tora (#6218) üzenetére


Buldozer99
senior tag

Szerkeszteni már nem tudtam az elöző hozzászolást,de most látom már én is tag vagyok. :D :C

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#6223) yakuza.tora válasza Delta-Laca (#6221) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Balika: Légy üdvözlöve! :R
Buldozer: Te is! :R

Legyen OC az őrangyal és a dealer! (remélem, elvállalja!) Nyugdíjas pedig tiszteletbeli és korelnök! (jó az öreg a háznál :DDD ) Ezzel most hogyfelhúzom szacseet!!! :DD

Alléz Olympique de Marseille!

(#6224) P00By válasza #72042496 (#6212) üzenetére


P00By
nagyúr

Az olvasástól is leizzadtam :D
:R

(#6225) P00By


P00By
nagyúr

(#6226) Buldozer99 válasza P00By (#6225) üzenetére


Buldozer99
senior tag

csak röviden: lol :DDD

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#6227) Bivaly válasza P00By (#6225) üzenetére


Bivaly
tag

Ez egy állat!!!!
:D :D :D
De, bazzz, vannak ám ezen az oldalon házak, azannyaszentségit!

[ Szerkesztve ]

Life begins at 140!

(#6228) WildDaemon válasza P00By (#6225) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

Ez odabax rendesen... ecsém... helyben forrasztotta össze? ;]

(#6229) helkis válasza P00By (#6225) üzenetére


helkis
addikt

mikor egy központifűtés és gázszerelő hangosnak találja a pc-jét? :DDD
nem gyenge meló, és idő, mire mindennek megtalálta mm-re a helyét és a csövezést hozzáalakította, de pl egy vga-cserénél komoly gyógyszertári számlája lesz valszeg.. :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6230) #56573440 válasza helkis (#6229) üzenetére


#56573440
törölt tag

az milyen volt amikor az ipse a kinti medencét használta a vízhűtéséhez?
íme aki lemaradt róla:D

(#6231) Goldye válasza #56573440 (#6230) üzenetére


Goldye
aktív tag

Ha már ennyi pénzem lett volna akkor veszek sok radit és bedobom egy szobába, dehogy a medencére kössem a vizet.. :D

(#6232) WildDaemon válasza #56573440 (#6230) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

Ez sem egyszerű történet és lényeg hogy teljesen mobil maradt a gépe! ;)

(#6233) P00By


P00By
nagyúr

(#6234) Joshi


Joshi
titán

P00By & blackrulz: Nagyon bírom az ilyen megoldásokat. :Y :C :DDD Ha találtok hasonló extrém rendszereket ne kíméljetek. :D

(#6235) Nippon válasza P00By (#6225) üzenetére


Nippon
őstag

Most mit csodálkozol? Egy keringető szivattyúhoz rézcső dukál :D :D :D

(#6236) P00By


P00By
nagyúr

(#6237) Reset Elek válasza P00By (#6233) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Nah, azért ne túlozzunk....

Vannak benne égbekiáltó ökörségek.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#6238) P00By válasza Reset Elek (#6237) üzenetére


P00By
nagyúr

Jó, bocs, nem is értem teljesen jól és nem is értek hozzá! Most jön az, h akkor miért teszek, ilyen kijelentést? Meg1* bocs!

[ Szerkesztve ]

(#6239) Reset Elek válasza P00By (#6233) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

A vége felé olvastam, hogy a srác által ajánlott raditisztítási mód mintha kilyukasztott volna pár radit.
Szóval ezzel még óvatosabban, mint eddig!

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#6240) P00By válasza Reset Elek (#6239) üzenetére


P00By
nagyúr

Én óvatos leszek az biztos :DDD

(#6241) Delta-Laca válasza P00By (#6225) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Hát ez durva, tisztára mint egy cirkó :C Lehet ezzel csinál melegvizet otthonra :DD Azért nem kevés tervező és kivitelező munka lehet benne, le a kalappal a türelme előtt :R

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#6242) RockHaRD


RockHaRD
addikt

komoly kérdés: Megvan az uj alaplap, asus P5N32-SLI, és most szedném le az alaplapi hűtést, hogy rárakjam az ujat, de a déli híd nem akarja elengedni. Sztetek mit csináljak? már nem merem erősen, mert a ram után azért kicsit félek. tippek? :F

(#6243) P00By válasza RockHaRD (#6242) üzenetére


P00By
nagyúr

Ne haragudj, de szakadok a röhögéstől :DDD Én még mindig beraknám a hűtőbe(tom,h alaplap), de lehet magas hőre is elenged, értem ezalatt a hajszárítót amit közel tartasz jó pár percig és közben LÁGYAN próbálkozol leszedni!

varga911:Nem tudom? :U hihiihiii ;]

[ Szerkesztve ]

(#6244) varga911 válasza P00By (#6233) üzenetére


varga911
senior tag

Egy hónap híján 3 éves... szerinted mennyi víz folyt le azóta a Dunán? :DDD

(#6245) shteer válasza RockHaRD (#6242) üzenetére


shteer
titán

jaja, kicsit oda van ragasztva :) tanácsot nem adok :))

..szerintem jónak tűnik

(#6246) RockHaRD válasza shteer (#6245) üzenetére


RockHaRD
addikt

jóvan gonoszok ;] letéptem pics@ba :DDD

eddig sosem volt odaragasztva nekem :F jó pár asus laprol szedtem le, és mindig elengedte azonnal, ez volt az egyedüli, de végülis lejött gond nélkül. Mingyá jönnek a képek az EK-sított változatró' ;]

(#6247) P00By válasza RockHaRD (#6246) üzenetére


P00By
nagyúr

ááááááá ;] Képet, de izibééé :DD

(#6248) shteer válasza RockHaRD (#6246) üzenetére


shteer
titán

zsír! a sima P5K-n is ragaszkodós amúgy, majd jöhetsz tépni :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#6249) topyjo


topyjo
aktív tag

Kérném az igen tisztelt klubtársakat, hogy akinek van a keze ügyében subler, es egy 1/4-es csati, az legyen olyan jó és mérje meg nekem a menet külső méretét! Terveznék.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#6250) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Corsair Hydrocool 200
Ismeritek? mit szóltok hozzá? jó, nemjó, esetleg szuper, vagy f_s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.