Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) Bivaly válasza Tomi84 (#6948) üzenetére


Bivaly
tag

Ha zöld volt, akkor biztos, hogy nem réz-oxid.
A réznek a Cu2O oxidja vörös színű, a CuO oxidja fekete.
A Cu(OH)2*CuCO3, patina néven közismert vegyülete zöld színű.
Ennek a keletkezése viszont a rendszerben oxigén és CO2 (de legalább is karbonátion) jelenlétét feltételezi.
Gyanítom, hogy az előző tulaj nem desztvizet, hanem csapvizet használt és nem légtelenített tisztességesen.
Segít a sósav, lehozza majd a fekete réz-oxidot! Csak majd vigyázz a vele való munkánál!

Life begins at 140!

(#6952) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Mitől lehet az, h a szivattyúm: ez
csak bekapcsolás után 40-50másodperc után indul el? Nincs dugulás a rendszerben megnéztem, korábban irtam, h kontakt problémám volt vezetékkel, kicsréltem ez egész kábelezést, új lett forrasztva.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#6953) T-CAT válasza shteer (#6934) üzenetére


T-CAT
tag

Köszönöm az elismerést!!!!
Húúú! Radikalmod-on megnéztem a tiédet! Nagyon állat! :R
Profi munka! Igényes!
Én nem voltam ilyen elvetemült... csak egy picit! :D
Még majd pofozgatok én is rajta, ez a közvetlen összeszerelés utáni állapot volt.
Azért még gáz pl. az ASUS K8VSE matrica az alaplap mellett. :B Nem volt időm levakarni....

(#6954) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Kérdésem: szerintetek ezek: CPU blokk, NB blokk, VGA blokk, szerintetek mennyire tartozik az ajánlott kategóriába? Nekem személy szerint tetszetős...:B

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#6955) Bivaly válasza belaazallat (#6952) üzenetére


Bivaly
tag

Hová van a pumpa tápcsatija rádugva?

Life begins at 140!

(#6956) Joshi válasza belaazallat (#6952) üzenetére


Joshi
titán

Próbáld meg azt, hogy már amikor rendesen működik a szivattyú és a PC húzd le a szivattyú tápcsatiját, majd újra dugd össze. Ha így is késleltetve indul el a szivattyú akkor a szivattyú a ludas, ha egyből elindul akkor a tápegységed nem ad feszt egyből bekapcsolást követően. :U

(#6957) belaazallat válasza Bivaly (#6955) üzenetére


belaazallat
addikt

molex csatlakozója van, rádugtam másik ágra de nem használt.

Joshi: kösz mindjárt megnézem, megnéztem azonnal indul. 400W-os FSP tápom van, nem adna eleg feszt neki? Eddig működött rendesen, egy hónapja kezdte ezt a szarakodást. :(

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#6958) Topa00


Topa00
tag

sziasztok! most lesz egy új gépem. abba a gépbe szeretnék vízhűtéses rendszert.
csak sajna nem nagyon értek hozzá. hogy kellene megoldani? milyen fajták vannak? vagy hogy működik ez? van e hátránya? az előnye gondolom hogy csöndes és még?
légyszi segítsetek!
köszi
üdv mindenkinek

(#6959) Reset Elek válasza shteer (#6941) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Osztom a véleményed.
Első ránézésre ugyanaz a patina, mint ami bronz szobrokon képződik.
Asszem a folyadékkal lehet baj. Talán az az "antikorro" folyadék nem is annyira antikorro.....
Ezeket a lerakódásokat fogkrém+fogkefe, vagy ami mégjobb, krómtisztító paszta+fogkefe kombóval lehet leszedni.
Utána meg tessék rendes fagyállót kevern a vízbe,

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#6960) Samanbacsii válasza Reset Elek (#6959) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Asszem a folyadékkal lehet baj. Talán az az "antikorro" folyadék nem is annyira antikorro.....
Ez azért kissé mellbe vág, mert direkt azért vettem bele ezt, hogy ne kelljen kisérletezgetni mással. Most, hogy éppen átépítem első nekifutásomat bizony ráleltem néhány zöld elszineződésre a meneteknél.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#6961) shteer válasza Samanbacsii (#6960) üzenetére


shteer
titán

az azért nem tisztázott, hogy milyen aránnyal használta a blokk előző tulaja azt a fajtát

..szerintem jónak tűnik

(#6962) Samanbacsii válasza shteer (#6961) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Én 2L patikai desztvízhez adtam a flakonnyi antikorrot.
Ahogy előírják. Persze, nem ilyen erős a lerakódás mint ott a képen. Én azt gondoltam nem lesz semmi... :(((

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#6963) WiZARD válasza Reset Elek (#6937) üzenetére


WiZARD
addikt

emlékeim szerint az etele úton volt egy csavarbolt, bár kb 5 éve voltam ott utoljára, és pontosabb címet se tudok :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6964) Dirtyz válasza WiZARD (#6963) üzenetére


Dirtyz
őstag

Etele 35 vagy 37 szám alatt van...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#6965) Reset Elek válasza Samanbacsii (#6960) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Hmmmmmmmmmm.........

Az ilyen "számítógépek vízhűtéséhez forgalmazott" dolgokban én nemnagyon hiszek. Vegyél rendes fagyállót, vagy autósboltban, obiban-praktikerben kapható hűtővízhez való adalékot.

Az ilyen csilli-villi agyonmarketingelt méregdrága szarokat meg el kell felejteni. Semmivel nem tud többet, mint egy teszkós fagyálló.
Sőt....!!!!

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#6966) tsar


tsar
aktív tag

Laing DDC-VC szivattyú alsó részén lévő rugós-membrános szerkezet (volume compensator) mit csinál?
Mit befolyásol ha nem rakni rá?

(#6967) H_Zozo válasza tsar (#6966) üzenetére


H_Zozo
tag

Szerintem csar rezgésd elnyelés funkciója van.
Ha lehagyod, akkor ugyan az lesz mint amit forgalomba kapni.

___________________________________________________________________________

(#6968) H_Zozo válasza Tomi84 (#6948) üzenetére


H_Zozo
tag

próbáld vizkőoldóval, az is szépen le tudja tisztítani.

___________________________________________________________________________

(#6969) Silex válasza Reset Elek (#6965) üzenetére


Silex
aktív tag

Pontosan erre gondoltam én is. Nem egyszer fordult már elő emlékeim szerint, hogy a szuper antikorrós folyadékok mellett is kialakult oxidréteg. Nem kell túl komolyan venni ezeket a cuccokat. A lényeg, hogy legyen elég fagyálló, vagy vodka. :DDD

(#6970) tsar válasza H_Zozo (#6967) üzenetére


tsar
aktív tag

Nem rezgést nyel el.
Valahogy a térfogatáramot szabályozza, de hogy van-e jelentősége? :F

(#6971) #72042496 válasza nyunyu (#6950) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, de közben elmentem a Váci úton levő Faboryba. Nos, azt hiszem fogom szeretni azt a helyet. :)

Itthon kiválasztottam a katalógus alapján, milyen csavarok kellenek: 20 mm M2, valamint 16 és 20 mm M3, mindegyik kereszthornyolt fejjel, cink bevonattal, műanyag alátéttel és anyával.
M2-ből nem volt kereszthornyolt, s alátétet sem kaptam hozzá. Nem is baj, mert utóbb kiderült, hogy úgyis M2.5 csavarok kellettek volna (GPU környéki rögzítés). Ezek gyárilag is fémből vannak, csak hatkaréjos a fejük, ezért gondoltam a cserére. Most már maradnak így, ahogy vannak.

Ezt leszámítva sikerrel jártam, így az összes műanyag csavar rövid idő alatt megtalálta a kukát, helyüket a fémből készülteknek adták át.
Azt nem értem, hogy gyárilag miért nem ilyennel adják a HK blokkokat. Komolyan megéri nekik a műanyaggal gagyizni? Inkább árulják 3 centtel drágábban, normális csavarokkal a termékeiket, úgysem annyira árrugalmas a piac, hogy ez lehúzza a mérleget: a VGA, NB, SB, PWM blokkok rögzítésének cseréje összesen nincs 200 forintomban, pedig ebben aztán minden adó meg haszon benne van.
Na kidühöngtem magam.

Ma még elmegyek, lecserélem a Stacker szétamortizált gyári kerekeit masszív tehergörgőkre, holnap pedig ha minden jól megy, a szivattyúk csatlakozói (táp+venti) is fehérről feketére váltanak.

Aztán már csak a RAM blokkot kell bevárnom, s kezdődhet a nemulass! :D

(#6972) WildDaemon válasza Tomi84 (#6948) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

Én amikor megvettem a CPU blokkomat a belsejében volt zöld trutyi szétkaptam letöröltem a tetejét ami lejött a többit rajtahogytam, mondván majd ha egy kicsit felázik jobban akkor majd kitisztítom rendesen.
Elmentem a tacskóba vettem ioncserélt vizet+ tacskó gazdaságos fagyálót szép halványzöldet. Ebből kevertem kb 4:1-hez arányban folyadékot feltöltöttem a rendszert és ezzel ment tegnapig. Tegnap beraktam a rednszerbe a klimaradit és ha már leeresztettem a vizet szétszedtem a blokkot és láss csodát teljesen tiszta volt a blokk.
Szerintem mindenféle adalékokat venni x ezer forintért mindössze pénzkidobás és csak kárt csinálsz vele.

(#6973) H_Zozo válasza tsar (#6970) üzenetére


H_Zozo
tag

Mi az a térfogatáram?
Mi a mértékegysége? köbamper? :D
Utána fogok olvasni.

___________________________________________________________________________

(#6974) Psych0 válasza tsar (#6966) üzenetére


Psych0
őstag

ilyen volt a vízhűtéses g5-ben, ahol full zárt a rendszer(fémcsövek:0 vízveszteség). ez volt a tágulási tartály beleépítve a pumpába.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#6975) Psych0 válasza H_Zozo (#6973) üzenetére


Psych0
őstag

m^3/s si-ben, de lehet liter/óra is

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#6976) H_Zozo


H_Zozo
tag

m3/h a mértékegysége, tehát adott idő alatt áthaladó folyadékmennyiség?

Azért az érdekelne hogy egy műanyag talp, 4db rugó, meg egy hát nem is tom milyen anyagból készült kupak egy szivattyú alján hogyan befolyásolja az áramlást.

___________________________________________________________________________

(#6977) H_Zozo


H_Zozo
tag

Nem lehet, hogy a rezgés meg az áramlás összefüggésben van?
Gondolok itt arra, ha csillapítom a rezgéseket, akkor jobb lesz az áramlás.

___________________________________________________________________________

(#6978) Topa00


Topa00
tag

sziasztok! most lesz egy új gépem. abba a gépbe szeretnék vízhűtéses rendszert.
csak sajna nem nagyon értek hozzá. hogy kellene megoldani? milyen fajták vannak? vagy hogy működik ez? van e hátránya? az előnye gondolom hogy csöndes és még?
légyszi segítsetek!
köszi
üdv mindenkinek

(#6979) Silex válasza Topa00 (#6978) üzenetére


Silex
aktív tag

Mivel a guruk nem reagálnak... Előnye a csend, vagy teljes csend, a jobb léghűtésekre durván min. 15 fokot ráver, éppen ezért tuningra is nagyon előnyös. A hátránya, hogy neked kell összerakni, árban pedig határ a csillagos ég. (gyári szettet jobban teszed, ha nem veszel, gyengék nagyon)
Először is a kérdés milyen konfigot, illetve abból mit szeretnél hűteni vízzel, ahhoz tudunk ajánlani egy összeállítást. Vásárlással keresd Nyugdíjas fórumtársat, vagy/és nézz körül itt subcooling.hu , hogy lásd miről is van kb szó.

[ Szerkesztve ]

(#6980) P00By


P00By
nagyúr

(#6981) toto92


toto92
csendes tag

Hello!
Ti melyiket ajánlanátok az alábbiak közül?:
Passzív
Egybeminden
Alphacool

(#6982) Topa00 válasza Silex (#6979) üzenetére


Topa00
tag

köszönöm az infot Silex!
hát a vga-t (8800gt) a cpu-t(6400+black edition), és még nem is tudom. mit kell még?
köszi előre is a választ.

(#6983) szacsee


szacsee
nagyúr

Pubikám az ígért kép! (mondtam, hogy kupi van a házban :D )

Topa00: Igazából a víz veszi át a hűtőközeg szerepét, és nem a levegő, ennek a velejáró előnyével...hátránya csak User Error-nál fordul elő (kivétel Enzotulajoknál..kivéve G^zC^mp€rt.)
A lényeg, hogy léggel ugye egy idő után a házban áramló levegő is felmelegszik, és így a meleg levegővel hűti a bordát, míg a víznél a meleg ki van teljesen szorítva a házon kívülre (külső radiknál) és max a tekercsek, és egyéb nem hűtött cumók melegítik a belső levegőt...ergo a tápod nem forró levegőt kap és nem fog ezerrel pörögni a ventije kapásból), na meg a teljesítménye is elvileg nagyobb a léghűtéshez képest...
R.Zoli írta le valahol ami neked kellene laikusok számára érthetőbben, de nem találom.. :B

[ Szerkesztve ]

(#6984) P00By válasza szacsee (#6983) üzenetére


P00By
nagyúr

Köszönöm, nem baj a kupi a lényeget látom..hmm neked jó vastag :DDD

(#6985) szacsee válasza P00By (#6984) üzenetére


szacsee
nagyúr

Látod a kép alján a jobbra el..csövet ugyi? Na az megy a D5-höz...szal a szivattyútól a prociblokkig 10-es belső, utána 13-as, mivel nincs értelme ekkora belsőnek csőnél, hisz a csonk úgyis 10-es belsővel rendelkezik. A proci után a 13-ast lecserélem, csak most nincs türelmem kivenni a lapot..na meg készül egy-két backplate az NB-SB alá is, hogy a csavarok a helyükön maradjanak. ;)

(#6986) P00By válasza szacsee (#6985) üzenetére


P00By
nagyúr

Igen, látom. Én is mindig próbálom úgy időzíteni a szerelést, h több dolog van egyszerre, ennek általában az a vége, h nincsen szerelés :D Persze ez csak én vagyok :P

(#6987) Topa00 válasza szacsee (#6985) üzenetére


Topa00
tag

Köszi az infot szacsee!!!!
nézelődök aztán majd kitalálom hogy mi lesz,üdv nektek

(#6988) P00By válasza Topa00 (#6987) üzenetére


P00By
nagyúr

Csak ne akkor írjál amikor megvetted a cuccokat, hanem egyeztessél a szakértökkel(nem én...)! :)

(#6989) toto92 válasza toto92 (#6981) üzenetére


toto92
csendes tag

Ezek a kailon egybehűtések milyenek lehetnek?
Szerintetek egy Cape Cora 642 Konvekt Maxi Silver ér annyit, mint egy tripla pro radi?
:R

(#6990) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Vízzel 50fok load E6850-3600-on az sok? a magok meg 43 körül mozognak.
És csak a proci van a rendszeren.

(#6991) mex3000


mex3000
csendes tag

Egy Core2 Quad procihoz a vizhütés lenne a legjobb ? vagy megfelel hozzá vmi höcsöves vagy a sima gyári ?

mex

(#6992) shteer válasza mex3000 (#6991) üzenetére


shteer
titán

legjobb a víz, minden kétséget kizáróan.

az, hogy neked mi lenne a jó (teljesítmény/ár) azt csak a saját igényeid és lehetőségeid alapján te tudod belőni

..szerintem jónak tűnik

(#6993) szacsee válasza mex3000 (#6991) üzenetére


szacsee
nagyúr

Attól függ..alapfeszes tuninghoz elég a gyári kis kompromisszumokkal...tuning-hoz a hőcsövesek közül is csak kb a TR120 Extreme tudja kordában tartani, de még messze a nyár...víznél nem számít nagyon, hogy milyen évszak van... :B

Amoroso: komponensek...csövezés...radi..:::??? Mekkora fesszel?

(#6994) shteer válasza Amoroso (#6990) üzenetére


shteer
titán

sztem jó, persze a rendsezredről nem tudok semmit

..szerintem jónak tűnik

(#6995) RockHaRD válasza szacsee (#6983) üzenetére


RockHaRD
addikt

miért vagyok én a kivételek közt is kivétel? nem az én hibámbol tört el az enzo :(((

(#6996) nyunyu válasza RockHaRD (#6995) üzenetére


nyunyu
félisten

De legalabb a user error befigyelt a ramok megskalpolasakor :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6997) X@b3e válasza T-CAT (#6912) üzenetére


X@b3e
addikt

Régi szép idők, valaha az én Chief nagytornyom is hasonlóan nézett ki, szőrtelen korában :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#6998) Bivaly válasza tsar (#6966) üzenetére


Bivaly
tag

Én nem átok ezen a pumpán "volume compensator"-t, csak LOWER meg UPPER compensatort.
Aminek szerintem is rezgés-csökkentő funkciója van.

Life begins at 140!

(#6999) Amoroso válasza shteer (#6994) üzenetére


Amoroso
aktív tag

Az e6850 biosbol 1.45-el megy ami persze a drop miatt nincs annyi.
Corsair hydrocool 200-al hűtöm, és egy zalman wb2 blokk van a procim.

(#7000) Pulsar válasza Amoroso (#6999) üzenetére


Pulsar
veterán

Jó egy a Corsair cucc? Ebben van valami aktív hűtés is a vízre, vagy csak a venti, és be van dobozolva az egész?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.