Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) Buldozer99 válasza Bivaly (#6348) üzenetére


Buldozer99
senior tag

Köszi előre is. :R

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#6352) yakuza.tora válasza gyurczy (#6346) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Amint meglesz az új konfig - sajna márciusnál korábban biztos, hogy nem realizálódhat - dögivel lesz teszt, fotó és miegymás! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#6353) gyurczy válasza yakuza.tora (#6352) üzenetére


gyurczy
őstag

Addigra az enyém is meglesz, sőt, 7végén szeretném összedobni a cuccost. Valszeg lesz teszt a 10 Cape Cora-val, aztán megy vissza a tripla radi. Még a végén én leszek az úttörő? :DD

[ Szerkesztve ]

(#6354) P00By válasza yakuza.tora (#6349) üzenetére


P00By
nagyúr

Köszönööm :C

(#6355) Játékos válasza yakuza.tora (#6350) üzenetére


Játékos
addikt

A MORA kifejezetten nem passzív hőtő. Mivel kurva nagy a felülete, kisebb rendszert elvihet, de azt ventihez tervezték. :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6356) lrobertoc válasza jones965 (#6338) üzenetére


lrobertoc
tag

a szivacs nem segített, a radi ugyan olyan levegős! Légtelenítés!!! Please, hogyan???

(#6357) hakos1987


hakos1987
őstag

Hali!

Bocs az off-ért, de van egy sürgős és fontos kérdésem: van egy potis ventiszabályzóm, és egy chieftec ventim... hogy tudnám rákötni? a ventin piros, fekete, sárga kábel van, alaplapi és tápcsati is van rajt... a szabályzón piros, fekete... mit, hova kéne bekötni?

előre is thx!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#6358) yakuza.tora válasza Játékos (#6355) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Tudom! Éppen ezért várom kíváncsian, hogy milyen ötlettel áll elő Delta-Laca klubtagunk, fórumtársunk! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#6359) belaazallat válasza gyurczy (#6346) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Nekem 12db cap cora hűti a rendszerem, (chipset, proc, vga). Konfigomat simán viszi,de neked biztosan nel lesz elég a 10db.[L:http://kepfeltoltes.hu/view/071104/P1040183_www.kepfeltoltes.hu_.jpg] Elhelyezésre ötlet
le tudod szerelni szálításhoz, és vizet sem kell leengedni.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#6360) P00By


P00By
nagyúr

Tök jó ahelyett,h egyre több dologban lennék biztosabb pont fordítva van!Már radi téren nem cska a MORA hanem a cap cora is versenybe van! Mennyit fogok görcsölni vásárlás elött :P

(#6361) jones965 válasza lrobertoc (#6356) üzenetére


jones965
Modder

Próbáltad már mozgatni a gépet? :F
Radiátort azért nem írok, mert írtad fixálva van.
Óvatosan emeld meg az elejét a gépnek , majd a hátulját. Ezt egy párszor- ÓVATOSAN-ismételd meg.
Egyenlőre ennyi. :U

(#6362) belaazallat válasza belaazallat (#6359) üzenetére


belaazallat
addikt

ez szerkestés után még sza..bb lett

elhelyezésre akartam tippet írni: pl

a csati az előző hszembe meg megkönnyíti a szállítást, csak széthúzod, és külön vihető a radi.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#6363) gyurczy válasza belaazallat (#6359) üzenetére


gyurczy
őstag

Köszi! Valszeg első körben valami kombinált megoldás lesz... azért egy tesztet nyomok hétvégén, már egy éve megvan a cucc, mikor vettem még 3200+ Venice volt 7800GTX-el. :)

(#6364) helkis válasza redraven85 (#6334) üzenetére


helkis
addikt

nem a pasztától függ, hogy milyen a felfekvés a proci és a cooler talpa között..
quadoknál sok a homorú ill. domború IHS, ezért szokták polírozni mind a proci-kupakot mind a cooler/blokk talpát.. ez átlagban 5-10fokot szokott hozni lefele a maghőből, ill a magok közti különbségek is csökkennek, bár a proci garija elvész..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6365) Játékos


Játékos
addikt

Adj' Isten!

A P5B-nek a NB rögzítő 4 kis bigyójára hogy illik blokkot rögzíteni?? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6366) Nyugdíjas válasza Játékos (#6365) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azt hiszem annak is ilyen van...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6367) Játékos válasza Nyugdíjas (#6366) üzenetére


Játékos
addikt

:R :C

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6368) OC válasza Nyugdíjas (#6366) üzenetére


OC
őstag

Kömény az aláírásod haffer :Y

(#6369) Nyugdíjas válasza OC (#6368) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem titok itten semmise:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6370) szacsee


szacsee
nagyúr

Mivan kölkök nem alszotok még?
Akkor itt egy kérdés:
SR tápra pályázom (1-2 hó múlva), a lényeg, hogy a tápos topikba oszt mondották, hogy a 620-as Corsair eléggé fain mind teljesítményben, mind csendességben...de hát ott kérem sokak ventis gépet használnak, na jó úgy néz ki nálam is marad 1 venti a tápon kívül a ramokon, de mivel ott csak annyi levegő kell, hogy egy leheletnyit megkavarja a levegőt, ezért nem lesz hangja...
Tápnál ugye más a helyzet, mivel ott azért 1-2W-ot hőbe lead a táp, amit el kell vezetni borda venti, vagy blokk-víz által..
Szal a kérdés kinek milyen ötlete van ezügyben...minél halkabb tápot szeretnék, nemtom ezeket fel lehet-e blokkokkal ruházni valamiképp (a hűtőbordán vannak-e kúszó, rugó, áramok), valamiképp juthat-e oda áram, ha pl blokkot tennék rá...(pl zárlat, egyéb esetén)..
Ötleteket, véleményeket várok azoktól, akik háklisak a hangra, hogy mit lehetne tenni? :R

(#6371) szacsee válasza Nyugdíjas (#6369) üzenetére


szacsee
nagyúr

Aztán mi a neve a cégnek Nyugdíjas GmbH??? :B :DDD

(#6372) OC válasza szacsee (#6370) üzenetére


OC
őstag

Valami titok csak van. Node ez se nem rám, se nem ide tartozik.

Azem a csoda vx 550-es Corsairt hallgattam a múltkor úgy, hogy a srác elhozta kipróbálni az én perpillanat még ordító gépemhez. Hát túlharsogta alapon is a csapágyzaj, szóval erről ennyit. Dobok egy PÜ-t.

(#6373) szacsee válasza OC (#6372) üzenetére


szacsee
nagyúr

Várjuk!
Viszont azt tudni kell a VX 550-ről, hogy 2 dolog miatt hangosabb még akár a HX520-nál is!
1. Előbb kezdi a ventit felpörgetni, mint a hx (teljesítmény% / fordulat) remélem jól fogalmaztam
2. Ratyi venti van rajta, ugyanaz, mint a jelenlegi FSP BS2-mben levő...a HX-ben pedig ADDA venti van..tudom az is venti, viszont nálam még a 2 ventis chifiben elég jól bírták a gyűrődést, pedig az a slim verzó volt... :K

Jah még egy kérdés...most sok embert magamra haragítok, de köztük R.Zolit, mivel vele fogok példározni... :B
Szal Zoli csinált olyat, hogy pl fél évig, vagy 1/4 évig ment a gépe (WCG) B3-as Quad 3,6Ghz-n, ami ugye igénybe veszi a tápellátó áramköröket..a bibi a következő, vagy én fosok mint állat, vagy Zoli vetített (ezért megöl :D ), mivel nálam most nincs semmin venti a proci környékén, és a helyzet az, hogy eléggé melegek a munkatekercsek amik a mosfet mellett vannak...namármost nála P5B Deluxe volt asszem és azon vagy ilyen minőségű, vagy egy szériával régebbi a munkatekercs és a tápellátó áramkör mint nálam...1,3V-on Idle-ben 1-2 óra után a kondik mellette eléggé melegek és a munkatekercseket nem is említem, mivel 10mp-ig nem bírtam a kezem rajta tartani....
Vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#6374) bim


bim
veterán

a G92 gts elmenne egy sima gpu-blokkal ugy hogy a hátsó részén lévő melegedő cuccokra sünit tesz az ember? tuning nélkül gondoltam..

(#6375) Delta-Laca válasza yakuza.tora (#6350) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Bocsi, egy kicsit félreérthető voltam, azt jól tudom, hogy a kedvenc MO-RA-nk ventihez lett kitalálva, és ezen én sem tudok-akarok változtatni:). Ami engem zavart, az az, hogy a külföldön látott megoldásokon elég sok ventivel oldották meg ezt a kérdést. Na már most én egy ilyen elmebeteg:Y megoldáson töröm a fejem: mi lenne, ha ezt a böszme nagy radiátort sok venti helyett csak 1 azaz egy óriás, nagyon lassú fordulatú ventivel hűteném, ami szinte teljesen be is teríti?:DD:DD:DD

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#6376) szacsee válasza Delta-Laca (#6375) üzenetére


szacsee
nagyúr

A morából lehet passzívat is csinálni:
Kellékek:
-spakli
-erős kéz
A spaklival a lamellákat széjjelfeszegeted, hogy 2 legyen egymás mellett, így könnyebben szellőzik... :K
Előnye: könnyebben szellőzik, felvételt nyersz az mi klubbunkba, mivel utána senki nem mondja meg, hogy az mora... :DDD

A hsz-odra a válasz: nem tod megoldani.. :D

(#6377) Delta-Laca válasza szacsee (#6376) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Szegény MO-RA-t nem fogom megkínozni, csak hogy passzív legyen, csábító az ajánlat, de maradok a klubban:DD Kísérletezni még van időm, lehetetlen meg nem létezik ;)

amúgy szép jó reggelt:R , bezzeg én meg most értem haza a műszakból:o

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#6378) Játékos válasza Delta-Laca (#6377) üzenetére


Játékos
addikt

[OFF]bezzeg én meg most értem haza a műszakból

És hagytak aludni? :DDD [/OFF]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6379) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Gyorsan felnyálaztam a google-t, sajnos önmagában se 25 centis, se 33as ventit nem adnak PC-s berkekben, úgyhogy a feladat adott: egy óriás ventit kell gyártanom a nagy MO-RA számára, érdekes project lesz:DD

Játékos: ááá dehogy, most takarodok el aludni egy kicsit;]

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#6380) Bivaly


Bivaly
tag

MO-RA 2 képek, amit tegnap készítettem.
Kicsit még poros, de majd letakarítom, ha beépítésre kerül.

Bocs, hogy itt kérdezem meg, de mennyire számít jónak 1 óra Orthos után
54-55 °C-os maghőmérséklet egy E6700@3300MHz (alapfesz) esetén?
((Ez a Striker fűt, mint a vadbarom.))

[ Szerkesztve ]

Life begins at 140!

(#6381) Bivaly válasza lrobertoc (#6323) üzenetére


Bivaly
tag

Működés közben nyomogassad végig a csövet, hogy leszakadjanak a bubik a faláról.
Képek vannak a rendszeredről?

Life begins at 140!

(#6382) Reset Elek válasza Bivaly (#6380) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Muszáj ekkora képeket feltölteni? :(((
Elhiszem, hogy mindenkinek szélessávú nete van, de ha rendesen átméretezed és letömöríted, nekik is gyorsabban jön le, és talán én is ki tudom várni, mire leér.
:R

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#6383) P00By válasza Bivaly (#6380) üzenetére


P00By
nagyúr

Köszönöm a képeket :R
Ennek tudatában(Striker) jó hömérséklet :U

(#6384) OC válasza bim (#6374) üzenetére


OC
őstag

Hááát, én kicsit tartanék tőle, bár ez ugye szellőzés függvénye.
Ha nincs is tuning, nyáron nem tudni, hogy mennyire gyújt be Szent Péter. :Y

(#6385) bim válasza OC (#6384) üzenetére


bim
veterán

ez szomoru..
mondjuk még nem aktuális csak nézelődök.. :U

(#6386) Bivaly válasza Reset Elek (#6382) üzenetére


Bivaly
tag

Ebben igazad van, de a nagyobb felbontású képeken jobban látszanak a részletek is ;) !
Tömöríteni? A jpeget? Minek?
De akkor MO-RA 2 képek 1024x768 méretben Reset Elek kérésére!!! :)
Egyébként nincs mit. :)

P00By: Köszi!

[ Szerkesztve ]

Life begins at 140!

(#6387) Psych0


Psych0
őstag

helló szakik! :R

Van annak valóságalapja, hogy a sűrűn lamellázott radiátorra úgy kell feltenni a ventit, hogy átszívja a levegőt rajta, mert halkabb lesz és jobban hűt, mintha átnyomnánk a levegőt?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#6388) bim válasza Psych0 (#6387) üzenetére


bim
veterán

igen.ugy a jobb..

(#6389) gyurczy válasza bim (#6388) üzenetére


gyurczy
őstag

Na jó, de miért? Számolható? Mérhető? Hogy van ez?

(#6390) bim válasza gyurczy (#6389) üzenetére


bim
veterán

számadatok szerint jobb kiszivni a lamellák közül a meleg levegőt mint befujni a hideget.sűrű lamellázatrol beszélünk most.

(#6391) gyurczy válasza bim (#6390) üzenetére


gyurczy
őstag

A sűrűség mitől függ? Ez milyennek számít?

(#6392) Nyugdíjas válasza gyurczy (#6391) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az nem vészesen sűrű szerintem,de akkor is jobb(mindenképpen jobb) szivatni róla alevegőt;)

Szacsee: Neeem. s.r.o lesz az,félig ukrán tulajdonban:D
Szintén neked: Hx 520,620-ban ADDA venti van. Szerintem tűréshatáron belül,de én sem mondom, hogy nem lenne jobb egy vizes táp. DE perpill csak a Phantom maradt versenyben az meg egy erősebb VGA-hoz meg quadhoz eléggé ki van számolva:U

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6393) Játékos válasza Delta-Laca (#6379) üzenetére


Játékos
addikt

ááá dehogy, most takarodok el aludni egy kicsit

Milyen munkahely az, ahol nem hagyják az ember taludni? :F
:Y

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6394) bim válasza gyurczy (#6391) üzenetére


bim
veterán

nekem ilyen van csak dual.most passzivan segit a morának . amikor még aktiv volt akkor kiprobáltam mindkétféleképpen de amelett hogy rosszabb volt fujatni még a hangja is idegesitőbb volt. :B

(#6395) P00By


P00By
nagyúr

Mindig tanul az ember valamit, most például azt, h szivatni kell :))

(#6396) Delta-Laca válasza Bivaly (#6380) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Vááá, nagggyon brutál képek, megérte a fáradozást, mert szép képek :R , még egyszer köszi:C, már ezért megérte felkelni;)

Az általam emlegetett szuper-ventillátorról meg annyit, hogy még gőzöm sincs, hogy milyen lesz egyáltalán, ez még csak elméleti szinten merült fel, de nekem nagyon tetszik az ötlet, és kihívásnak sem rossz :))

Játékos: Ez van akkor, ha az ember fiát sztahanovisták veszik körül:DD

Samanbacsii: gondoltam én is rá, majd még körbenézek az ügyben, de megfogott a saját építésű ventillátor gondolata is :B

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#6397) Samanbacsii válasza redraven85 (#6337) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Bocs, a lassú válaszért de otthon épül a gép, ezért csak munkahely maradt... :B
Még nem hegyeztem a rendszert, 3200 Mhz-nél feljebb még nem voltam. Ott a automatán a bios 1,4v adott neki de attól nagyon melegedett. 72fok a magok (CoreTemp).Passzív, most épül be (sorosan) a második MORA2. :B Csak flexelgetnem kell még... :Y

[OFF]Yakuza.tora:
Klubtagság? Hát ha van felvétel... :K

Delta-Laca:
Autóhűtő venti!... Trust me... :K A google a Vaterán behozott 2-6 ezerért! [/OFF]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#6398) P00By


P00By
nagyúr

Valaki elmagyarázná ezt nékem? :U

(#6399) redraven85 válasza Samanbacsii (#6397) üzenetére


redraven85
tag

Pedig a 4 magost húzni kell :D Nálam így 3400 on 1,33 voltot ír a bios..és stabil mint a beton..a hőfokok magonként nálam is 72-77 fokosak..de nekem léghűtőm van,neked meg vized :) szóval nemtom miért olyan magas ott...Ha tovább húzom 3600 on kell neki márcsak egykis plusz voltot adnom,hogy stabil maradjon mert ott néha hibázik.Amúgy hova építesz te be,hogy így szétkell flexelni a házat? ;]

[ Szerkesztve ]

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#6400) WiZARD válasza Delta-Laca (#6375) üzenetére


WiZARD
addikt

faragj rá valami tölcsér félét, és a tölcsér végére 1 ventit (vagy akár többet összekötve)

nálam így néz ki:
ugyan nem mora...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.