Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46451) tajcsi válasza 5000watt (#46449) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ac ventik iszonyat jók/halkan dlgoznak 6 év gari ugyanolyan bearing mint a noctuaák szal bestbuy.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#46452) 5000watt


5000watt
aktív tag

látom széthúztok márkatáborosok :D vegül 2 fajtát veszek :C :C :C :C

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46453) Kolondrum válasza 5000watt (#46452) üzenetére

swif 1201 :DDD

(#46454) TESCO-Zsömle válasza 5000watt (#46452) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Te kértél közepes árban.

Ha az ár nem számít, akkor Noiseblocker M12-P (1000-2000) vagy M12-PS (600-1500).

SymbianOS: Az nem PWM.

blasko92: Viszont ha alaplapról akarja szabályozni, akkor nem. Sok olcsóbb alaplap csak PWM-et tud szabályozni, feszültséget nem.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46455) blasko92


blasko92
őstag

AC F12, és Coolink SWiF2 1200 :)
Ha nem akarod nagy fordulaton pörgetni, akkor felesleges a 120p

(#46456) 5000watt válasza TESCO-Zsömle (#46454) üzenetére


5000watt
aktív tag

A másodikhoz 6 év garancia :Y :Y :Y :Y
nah ilyet sem láttam még :D

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46457) Kolondrum válasza TESCO-Zsömle (#46454) üzenetére

Igen, de megy 5 és 12V-on. Tökéletes! kap gy kis áramkört amivel átvált 12 és 5 között aztán csókolom.

(#46458) 5000watt válasza blasko92 (#46455) üzenetére


5000watt
aktív tag

nem akarok hangzavart :D

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46459) TESCO-Zsömle válasza 5000watt (#46456) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mindkettőhöz.

A Noiseblocker a teljes Multiframe és BlackSilentPro sorozatra 6 évet ad.

SymbianOS: Kap egy kis áramkört vs. rádugja az alaplapra. Szted?

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46460) 5000watt válasza TESCO-Zsömle (#46459) üzenetére


5000watt
aktív tag

Akkor valamit tudhatnak a gyártói :)

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46461) Kolondrum válasza TESCO-Zsömle (#46459) üzenetére

Áramkör. Minden attól függ ki milyen lehetőségekkel rendelkezik mit lát ezekben, nem lenne 1201 ha nem lenne ez a kis átkapcsoló. Van 120P is a házban, alaplapra kötve, csak akkor ad hangot ha erősenn CPU terhelés van.
Nyugi, ha ellenszenvesnek tűnök az nem véletlen, ha nem így lenne megnézetném magam dokival.

(#46462) TESCO-Zsömle válasza 5000watt (#46460) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Valamit tud. Pl 4V-on elindulni. ;]

Itt a táblázat. Ez nem gyártói, rendes, méréssel készített. Vannak iagrammok is, de azt most nem linkelgetném, a lényeg ezen is látszik.

SymbianOS: Elhiszem, de két 120p követő szabályozással nagyobb biztonság és kevesebb gond, mint kézzel kapcsolgatni, ha odapörkölsz a procinak.
Ellenszenves? Te? Ebben a szép öltönyben? ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46463) 5000watt


5000watt
aktív tag

alaplapos szabályzás lesz :)

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46465) 5000watt válasza TESCO-Zsömle (#46462) üzenetére


5000watt
aktív tag

Kemény hogy 4 volton már elindul :Y :Y :Y :Y

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46466) HUfantom válasza 5000watt (#46465) üzenetére


HUfantom
őstag

Pst izé.... csak nagyon halkan pislantsd meg ez mennyin indul

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46467) 5000watt válasza HUfantom (#46466) üzenetére


5000watt
aktív tag

éppen az előbb nézegettem ezt :) 3.1 v :D

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46469) DigitXT válasza HUfantom (#46466) üzenetére


DigitXT
félisten

A Silverstone SST-FM-181 elindul 3V-ról is: mit nyertem?:DDD

5000watt: szerintem szerezz be egy másik/jó egeret, mert
előbb-utóbb lelőnek a modik az állandó dupla HSZ-ekért.:N

#46472+46473: nem úgy néz ki, mintha jó lenne, most, sőt.

#46474: LOL.:C

[ Szerkesztve ]

(#46470) blasko92 válasza TESCO-Zsömle (#46454) üzenetére


blasko92
őstag

Igen, ebben igazad van. De, ha panelről akarja szabályozni, vagy az alaplap is tudja a feszt állítani, akkor bőven elég az SWiF2 1200 is. Nekem sima AC F12-esek mennek a radin visszafogva, és azokkal is meg vagyok elégedve, mind hangban, mind teljesítményben.
(Most az Istenért sem találom azt az oldalt, ahol be volt mutatva a 3pines venti PWM szabályzása :W )

Vicces, mert ez a "Vízhűzés topik" :D

5000watt telóról nyomod, hogy ennyi a duplázás? Amúgy nyugodtan használhatod a "Szerkesztés" opciót, ha 5 percen belül vagy....

DigitXT egy üveg Guinnest :DD Bár HUfantom bíróúr úgy döntött, "Ez nem nyert hangszórót" :(

[ Szerkesztve ]

(#46472) 5000watt válasza DigitXT (#46469) üzenetére


5000watt
aktív tag

nem állandó azért nem lőnek ki :D
láttam hogy duplikál és kifújtam :D
remélem 2 hétig megint jó lesz :D

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46474) HUfantom válasza DigitXT (#46469) üzenetére


HUfantom
őstag

Az 18CM-es kizárjuk a versenyből méret Dopping miatt :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46475) gyurczy válasza 5000watt (#46472) üzenetére


gyurczy
őstag

Esetleg beruházhatnál egy másikra.

(#46477) 5000watt válasza blasko92 (#46470) üzenetére


5000watt
aktív tag

Köszönöm :D használnom kell ha duplikál ez a éledező egérke :D

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46478) TESCO-Zsömle válasza blasko92 (#46470) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az a PWM nem az a PWM... Persze, bármilyen ventit lehet PWM-el szabályozni, de az azt jelenti, hogy a bemeneten a négyszögfeszültséget szabályozod. Az alaplapi PWM szabályozás nem a bemeneti feszültséget szabályozza, hanem egy bizonyos szabályozó jelet ad a ventinak. Maga az áramkör, ami azt értelmezi, a ventiben van.

DigitXT: Honnan van neked olyanod? :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46479) 5000watt


5000watt
aktív tag

Pwm et hol tudok szabályozni ? Biosba ?

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46480) tajcsi válasza 5000watt (#46456) üzenetére


tajcsi
senior tag

Noctua és AC is 6 évet ad tudtommal...javítson valaki ki ha tévedek.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#46481) mpierre


mpierre
veterán

Egy Laing DDC1-Plus 12V 10W-s áttolná a vizet egy dupla, egy tripla radin, meg a procin blokkon, alaplapi blokkokon, vga blokkokon? Vagy elég lenne egy D5?
Mennyire zajos?

5000watt: Asus lapnál biosban, meg a q-fan nevű programmal, de ne várj tőle csodát.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#46482) tajcsi válasza mpierre (#46481) üzenetére


tajcsi
senior tag

D5öt bekapcsoltam, 4es fokozaton azt hittem nem dolgozik...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#46483) becsitibi


becsitibi
senior tag

Üdv!

Milyen szivattyút vegyek??laing ddc-t nézegettem,ebből melyik fajtát,látom sokan irtátok hogy 18 w-on hangos,vagy ez hogy működik?Nem lehet ezt szabályzókapcsolóval állitani?A radit már megrendeltem ez lesz az:[link].Mivel nagyon szűkös a házba a hely ezért ezt választottam,csak a procit hűtené,arra gondoltam elég lesz ez is,viszont a szivattyúnál nagy dilemmába vagyok hogy melyiket vegyem??

(#46484) ---Lasali--- válasza becsitibi (#46483) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szabályozni bonyolult a nagy fogyasztás miatt, valamint hogy tuti elinduljon, elég nagy feszültség kell neki. Szóval igazán jó szabályzást csak spéci szabályzóval tudsz, ami indításkor ad neki 12V -t hogy elinduljon, majd vissza veszi a feszt.
Ahhoz a radihoz, meg 1 procihoz a 10 wattosnak is bőven elégnek kell lennie, sőt ha kicsi tartályod lesz akvárium levegőztető feeling is meglesz.
Egyébként ha raksz rá Phobya fém tuning tetőt, akkor a hangja felére lecsökken, meg kell alá tenni pár puha szivacsot, és akkora 18 wattos is nagyon halk. Először nem hittem el mikor mondták hogy ennyit használ, de mikor megvettem rá, akkor kellemeset csalódtam.
Mondjuk az én rendszerem lefoghatja a fordulatszámát rendesen, lehet ez is közrejátszik, hogy nálam igen halkan muzsikál a 18w -os.

[ Szerkesztve ]

(#46485) becsitibi válasza ---Lasali--- (#46484) üzenetére


becsitibi
senior tag

Köszönöm a gyors választ! :R :R

(#46486) sinya85


sinya85
senior tag

Urak.
Adott egy vízhűtés, csak cpu-ra.
A radiátor a ház tetején van és annak tetején van a ventilátor és a házba fúj load alatt a proci 65fok a víz meg igazábol 43nál kiakadt a lázmérő :) 10perc prime.

A ventillátorok lekerültek a radiátor alá és a házból kifelé fújnak load alatt a cpu 53fok a víz 34 3óra prime után.
körülmények ugyan azok voltak.: gépház oldallap és tető nélkül, aztán oldalával és rendszerventikkel. nem számított a hőfokban.

Magyarázza meg valaki miért van ez. :)

azt megjegyezném, hogy a kör nem volt szétszedve tehát a levegős rendszerre sem lehet fogni.

ஜ۩۞۩ஜ

(#46487) planbmokus válasza 5000watt (#46477) üzenetére


planbmokus
senior tag

Csak vigyázz, mert pár játékban a PB bannol a duplaklikkes egérért! :D

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#46488) blasko92 válasza sinya85 (#46486) üzenetére


blasko92
őstag

Szerintem ez azért van, mert amikor fúj a ventilátor, akkor jobban szétterül a radiátoron a levegő, így több meleget tud elszállítani.

Az is befolyásoló tényező lehetett, hogy a ház felé fújt, így a levegő ellenállásba ütközött.

[ Szerkesztve ]

(#46489) blasko92 válasza sinya85 (#46486) üzenetére


blasko92
őstag

(#46490) gyurczy válasza blasko92 (#46488) üzenetére


gyurczy
őstag

A levegő iránya változott meg, a ventik mindkét állapotban a radiátorra rá fújtak. A gond az lehetett sztem, hogy megpróbált felülről levegőt tolni a házba, ahol egyébként is meleg van (proci, nyák, alaplapi bordák, memó, videókártya mind fűt), és a ventik a felszálló meleg levegő ellen próbáltak dolgozni, ezért rosszabb volt a hőleadás.

Más kérdés, hogy még jobb lenne, ha a ventik nem a házban lévő meleg levegővel tolnák meg a radit. Én áthelyezném házon kívül a ház belsőtől független helyre azt a radit.

(#46491) 5000watt válasza planbmokus (#46487) üzenetére


5000watt
aktív tag

most csak integráltam van :D szal gamelés kilőve :D De azért THX :R :R :R :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46492) blasko92 válasza gyurczy (#46490) üzenetére


blasko92
őstag

Az biztos, ha nem a házból kapná a radi a levegőt, akkor még jobbak lennének a hőfokok pár fokkal.

Most nekem is a házon belül van a radi a tetőbe beépítve, és idle 27 fokosak a Q6600 magjai a 20 fokos szobában.

(#46493) 5000watt


5000watt
aktív tag

Szép estét :)

Jövőhéten kiépítem a vízhűtő rendszeremet :)

egyenlőre érdeklődnék hogyan kell vagy érdemes bekötni a rendszert.

Alkatrészek :)

Radi,Cpu blokk,tartály,szivattyű

sorrendre szeretnék segítséget kérni .
+ késöbb a vinyót is a rendszerbe tenném :)

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46494) blasko92 válasza 5000watt (#46493) üzenetére


blasko92
őstag

Az ajánlott sorrend: tartály->pumpa->proci->(bármilyen más blokk, ha van...)->radiátor->tartály....

Ha lehetőséged van rá, úgy rakd össze a rendszert, hogy beteszel mindent a helyére, és csak utána vagdosod méretre a csöveket (én nem így tettem, és nagyon megszenvedtem vele...)
Ha sima csatlakozókat használsz, a biztonság kedvéért érdemes gyorskötözővel is rögzíteni őket (ha ugye nem hollandis csatikat építesz be)
Utána jöhet a feltöltés, és légtelenítés, majd a tesztelés :)

[ Szerkesztve ]

(#46495) 5000watt válasza blasko92 (#46494) üzenetére


5000watt
aktív tag

légtelenítés hogyan zajlik ?

ilyen tartállyal[/L

van benne egy magas ág is

nem tudom melyikre mit kéne kötni

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46496) AtHoS válasza 5000watt (#46495) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha éppen nem lenne sűrű bubis a tartály, talán még látnánk is valamit a lényegből.

Ha valóban van egy magasabbra nyúló "ág", akkor az lesz a beömlés és értelem szerűen az alacsonyabb nyílás a kiömlés. Valószínű a levegős szívás elkerülése végett van magasabb "ág"

Légtelenítésnél működő szivattyú mellett (ergo, áramlik a folyadék a rendszerben) én fogom a gépet és elkezdem jobbra, balra, előre, hátra többször döntögetni óvatosan, hogy a blokkokban és imitt-amott bennragadt légbuborékok kijöjjenek a tartályba. Közben figyelni kell, hogy ne kerüljön levegős folyadék a pumpába.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#46497) viperabácsi válasza 5000watt (#46495) üzenetére


viperabácsi
addikt

miért ugyan azt a képet linkeled 3 szór?Amúgy a tartályból megy a pumpába a folyadék a hosszabb cső a visszatérő ág.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46498) blasko92 válasza 5000watt (#46495) üzenetére


blasko92
őstag

Azt a tartályt majd jól fel kell töltened (a beömlő cső fölé), mert a DDC nagy teljesítménye miatt mindig csobogni fog benne a víz, akár fel is habosodhat. Akkor viszont állandóan levegős lesz a rendszer. A magas ág kiszerelése megoldja a túlságosan csobogó vizes tartály problémáját.

De azért arra is figyelni kell, hogy a tartályban hagyj levegőt a hőmérséklet növekedésre táguló víznek is.

AtHoS az a magasabb ág a feltöltésnél segít azzal, hogy a levegő könnyebben távozik a rendszerből azáltal, hogy a visszaömlő ágba nem kerül víz, valamint a tornádó hatást is igyekszik kiküszöbölni

[ Szerkesztve ]

(#46499) TaaT válasza 5000watt (#46495) üzenetére


TaaT
veterán

oh pezsgőfürdő, király ;]

Give them hell Ukraine!

(#46500) AtHoS válasza blasko92 (#46498) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tornádó elkerüléséhez ez is jó megoldás: [link]

Mod:
Persze a levegős víz pumpába jutását is megoldja

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.