Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46701) TESCO-Zsömle válasza traders (#46700) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A vízhűtésen belül mért víz-víz dT-re gondolt.

Ha van, az azt jelenti, hogy elégtelen a vízkeringés.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46702) HUfantom válasza TESCO-Zsömle (#46701) üzenetére


HUfantom
őstag

:R Pontosan arra gondoltam

traders
Pont Zsömle csinált egy táblázatot hogy kb milyen csönél mekkora sebességgel kering a víz. / Km/H /
Nascarhoz, Forma 1-hez nem hasonlíthatóak a sebességek. Én mondjuk tök meglepődtem hogy a 13as rendszeremben a 10-eshez képest milyen nagypapa tempóval szalad a folyadék.
400-nál a 3.0Km/h ~ 0.8333m/s azt jelenti hogy a 3 méter csövön minden 4. másodpercben megfordul a víz.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46703) ZetorGumi válasza szinimini (#46650) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Nem azért mondta, hanem azért, mert itt nem nézik jó szemmel az "egy embertől 30 hozzászólást 5 perc alatt". :)
(Elnagyzolt példa tudom, de valami ilyesmire akart kilyukadni. :))

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#46704) imibogyo válasza ZetorGumi (#46703) üzenetére


imibogyo
veterán

Így van, csak jót akartam, hogy jobb ha én szólok mint egy moderátor, az elmúlt napokban volt már jó pár ilyen eset. Nem bántásból írtam. :N

(#46705) traders válasza HUfantom (#46702) üzenetére


traders
tag

Hát márpedig ez forma 1-es ahhoz képest amit én gondoltam... én alapból azt hittem hogy több perc mire "megfordul" a víz... pont amiatt is mert ahogy elhagyja a víz a melegebb alkatrészt rohamos hülésnek indul a csőben, nagyjából úgy gondoltam hogy ha x fokos a víz alapból, mondjuk a CPU-tól 3x fokosan jön el mire elér a radiátorhoz már addigra visszacsökken mondjuk 1/2x majd a radiátor visszaviszi kb x-re és indul az egész elölről... nem is gondoltam hogy itt ilyen nyomás/sebesség van... de akkor mostmár nagyjából értem a működési elvet és így tényleg jobban terhelhető a vízhűtő rendszer mert eloszlik/keveredik a terhelés az egészre...

(amúgy én azért nem gondoltam hogy ekkora nyomás van benne mert ha valami ereszt akkor azt hittem a biztonság miatt ne nyomja szét az egészet a gépben hanem csak csöpögjön akkor...)

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#46706) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Nincs valakinek meg nem hirdetett 5850 blokkja?

[ Szerkesztve ]

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#46707) blasko92 válasza traders (#46705) üzenetére


blasko92
őstag

Ha minőségi víz van a rendszerben, akkor egész nyugodtan locsoghat is a HW-kre, mert azoknak a vizeknek nagyon elrontották a vezető képességüket, így nem okoznak zárlatot :)

Ha eláznak a cuccaid, akkor jobb esetben csak kiszárítod őket, és utána ismét használhatóak.
Volt itt már pár ázás a topikot használók között is.

(#46708) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok.
Tervezgetek egy vizes rendszert a 7970-esemre, és igazából a lehető legcsendesebb módon szeretném megoldani.
Gondolom, ehhez minél nagyobb hőleadó felület kell, ezért esett egy MORA-33-ra a választásom.
Szivattyúnak Laing D5-öst gondoltam, mert csendes, de azt mondták, h. az kis belső ellenállású rendszerekhez van tervezve, a MORA meg nagy belső ellenállású radi.
Az a kérdésem, hogy a MORA-hoz milyen szivattyút vegyek. (CSak a VGA-t akarom hűteni, a Noctua csendes, nem is hallani a procin, meg nem is válnék meg tőle, mert gyönyörű darab :R ).

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#46709) Joshi válasza Weareus (#46708) üzenetére


Joshi
titán

Ha csak a vga-t akarod hűteni akkor teljesen fölösleges ekkora radit venni. :( Bőven elég egy dual esetleg egy tripla megoldás.

(#46710) DigitXT válasza blasko92 (#46707) üzenetére


DigitXT
félisten

Azért k*rvaszar érzés, jobb elkerülni/megelőzni...

(#46711) nemethati válasza Joshi (#46709) üzenetére


nemethati
senior tag

Nem baj az ha túl van méretezve. Amikor rákap az ember az ízére lehet majd bővíteni. Nekem se triplával kellett volna kezdenem :)

(#46707) blasko92:
Nekem pl a DDC tömítőgyűrűje sérült. Akkor még piros lötyit használtam, az egész PCB-je piros a mai napig. De azóta is megy.

[ Szerkesztve ]

(#46712) jones965 válasza Joshi (#46709) üzenetére


jones965
Modder

Az előzményeket ismerve, a mora a passzivitás miatt kell a kollégának.
Én akkor már a D5 szivattyút javaslom mellé. Szabályozható és nem utolsó sorban csendes.
A HD 7970-re pedig ezt a blokkot.
Gyönyörű, és az egyik legjobb.

(#46713) sinya85 válasza Weareus (#46708) üzenetére


sinya85
senior tag

Mindenki agyba főbe dicséri a noctuát, pedig egy rakat kaki. ha 100%on megy hangos hüteni sem hűt jól. áá.
Bár lehet csak a vízhűtés után tünik minden ilyen hangosnak és vacaknak.

ஜ۩۞۩ஜ

(#46714) Weareus válasza jones965 (#46712) üzenetére


Weareus
addikt

Igen, ez jó blokknak tűnik, de nem láttam még magyar oldalon forintosított árral.
Kérdés, hogy ennél jobb v. olcsóbb-e.
Úgy látom, hogy a HK és az EK is fedi a ramokat, ami ugye nem rossz dolog.

És akkor Te azt mondod, hogy a Laing D5-ös elbírja MORA 33-mal?

Az nem számít, ha túl van méretezve, mert később CF-hez jól jöhet a dolog.
Köszi előre is :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#46715) Nippon válasza Weareus (#46708) üzenetére


Nippon
őstag

Ha csak a 7970-est szeretnéd hűteni, akkor felesleges a MORA3. Egy dupla radiátor két 500rpm körüli ventivel bőven elég rá, ha veszel egy triplát akkor bekötheted mellé a procit is.
Nem kell szellőzés a házba, ha a tetejébe elfér a dupla v tripla, mert a ventik kiviszik a meleget. Pont ilyen lapom van nekem is és egyáltalán nem melegszik. Vizezd be a procit is inkább. A D5 jó, ha már víz akkor csak azt...

Gigabyte Windforce 7950 1000/1500Mhz-en idle ~600rpm körül forog, stresszelve megemeli ~1300rpm-re fordulatot de teljesen csendes marad, és így is 70 fok alatt marad. 80%-os fordulaton nem tudod 50fok fölé melegíteni a WF-es 7970-est, persze az már hangos...
A lényeg, hogy ezek a kártyák már nem olyan melegedősek és az új procik is lefelé mennek, a MORA3 + FC blokk +D5 kicsit túlzás lenne a kártyára.

(#46716) Weareus válasza Nippon (#46715) üzenetére


Weareus
addikt

És ha passzívan szeretném (venti nélkül), akkor mekkora az a radi, ami lehűtené (csak a karit)?
Ez fontos lenne nekem, és inkább túl akarom biztosítani, mint hogy ventizni kelljen :R
(A noctua nem zavar, próbaképp levettem a ventit róla, passzívban is elviszi a procimat (alapórajelen), most a középső venti totál leszabályozva hangtalanul hűti és 4.8 GHz-en is próbáltam már, ott is stabil, de viszaraktam alapra, mert játékokhoz fölösleges...).

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#46717) Joshi válasza jones965 (#46712) üzenetére


Joshi
titán

Ja hogy passzív rendszert szeretne, de a Mora nem tűnik passzív radinak. Szerintem ahhoz sűrű a lamellázata, nem akarok okoskodni még nem láttam ilyen radit élőben (nem is fogok :DDD ) lehet hogy alkalmas passzív hűtésre is.

(#46718) sinya85 válasza Weareus (#46716) üzenetére


sinya85
senior tag

Akkor lehet az én noctuám hibás? :) :)
900Rpm mind a két venti és az alap orajeles procim 60fokon rotyog.

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#46719) szinimini válasza imibogyo (#46704) üzenetére


szinimini
senior tag

Köszi a figyelmeztetéseket. Még igazából nem tudom a szabályokat :)

(#46720) viperabácsi válasza sinya85 (#46713) üzenetére


viperabácsi
addikt

nekem most noctua NH U9B hűtő van a gépben 2 db 9 cm noctua ventivel ula (ultra low noise) adapterrel hangtalan!!

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46721) Weareus válasza Joshi (#46717) üzenetére


Weareus
addikt

Fene sem tudja, ezért érdeklődöm én is.
Öröm volt, mikor áttértem SSD + Noctua kombóra HDD-ről meg gyári Intel hűtőről.
Csend lett, de a 7970-es hangorkánt hozott ismét.
Újra csendet akarok és hajlandó vagyok nagyobb összeget áldozni rá, de nem akarok hülyeségeket összevásárolni (esetleg inkompatibilis dolgokat, stb.), mert kezdő "vízhűtő" (urambocsá': léhűtő) vagyok. :DDD.

Csak azért merült fel a kérdés, mert mondták, h. a Laing D5-ös kisnyomású, a MORA meg nagynyomású rendszerekhez van, szóval hogy passzol e a kettő.
Bár talán SC áruházban is megmondják, csak érdekelne egy-két szaki véleménye. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#46722) Joshi válasza Weareus (#46721) üzenetére


Joshi
titán

Nézd én most is azt mondom hogy ekkora radi tök fölösleges egy VGA-ra, a lényeg hogy el kell dönteni hogy csendes gépet vagy hangtalan gépet akarsz. Azért egy radiért 44k az nagyon húzós és akkor még hol van a többi. Amit itt hirtelen ajánlottak vga blokk+pumpa az még plusz 65K. :Y Szerintem ugorjunk neki ennek a dolognak még egyszer.

(#46723) sinya85 válasza Weareus (#46721) üzenetére


sinya85
senior tag

Ha nem számít a della és a mobilitás akkor mora és d5.
mellékesen megjegyezném kis és nagy ellenálásu rendszerekhez is jo a d5.
amugy igazuk van itt az embereknek. neked elég egy d5 ami halk és erős és persze sokkal drágább mint egy ddc+tető rá. azonkívül egy dupla radi a gép tetejébe, vagy ahová elfér. nem kell tulzásokba esni. :)

ஜ۩۞۩ஜ

(#46724) imibogyo válasza szinimini (#46719) üzenetére


imibogyo
veterán

:R

(#46725) Joshi válasza sinya85 (#46723) üzenetére


Joshi
titán

Akkor egy kis negatív kritika a D5-el kapcsolatba. Eddig ezt a rendszert használtam és bizony a D5 ötös fokozaton csak pisálni tudott köszönhetően az EK Supreme blokknak (egyébként ez ügyben sírtam is itt a fórumon). Vettem használtan egy X2O Delta v2-es blokkot és láss csodát a D5 megtáltosodott mert most 2-es fokozaton is nagyobb az áramlási sebességem.
De hogy ne legyen egyszerű a történet a "megfojtott" 5-ös fokozattal se volt hangosabb a D5 mint most 2-es fokozattal. :D

ui.: a mostani rendszerben már lent egy dual radi van és a vga blokk is egy 8800GT EK blokk.

[ Szerkesztve ]

(#46726) sinya85 válasza Joshi (#46725) üzenetére


sinya85
senior tag

Ha lentebb veszed a fokozatot alap, hogy halkabb, nem? :S
amugy attol mert lassabb az áramlási sebeségged még jó az. tehát jo nagy ellenálásu rendszerekhez :) amugy sem kell akkora áramlási sebesség.

ஜ۩۞۩ஜ

(#46727) TaaT válasza Weareus (#46721) üzenetére


TaaT
veterán

a Mora2 nagy ellenállású volt, ez a 3-as verzió már nem annyira...

Jól tudom hogy a 7970 2D-ben szinte nem is melegszik? ki kéne találni egy olyan szabályzást ami alapból nem működteti a ventiket, viszont amikor rákapcsol a kártya 600-700rpm-re feltornázná a 12-es ventik fordulatát és így egy tripla radi is bőven elég lenne :)
Ez a szabályzó elméletileg tudja, csak nálam vhogy nem működött rendesen :o [link]

Give them hell Ukraine!

(#46728) Nippon válasza Joshi (#46725) üzenetére


Nippon
őstag

Csavard le 1esre és nem lesz hangja... Amúgy ebben mi volt a negatív a D5-re nézve? A régi EK Supreme blokkot talán hagyjuk, akkora az ellenállása, mint egy záródugónak...

TaaT: alapból le is tudja kapcsolni a ventiket a Windforce-os 7970/7950 a 69xx sorozat is ezt csinálta. Tényleg jó az a hűtés. Egy dupla radi 400-500rpm-es ventikkel bőven elviszi.

[ Szerkesztve ]

(#46729) Joshi válasza sinya85 (#46726) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom máshogy megfogalmazni hogy értsd, amit leírtam azok tények. :K
Nyilván a lefojtott szivattyú (pumpa) 5-ös fokozaton nem tud forogni olyan fordulaton mint egy kisebb ellenállású rendszernél 2-es fokozaton. Én ennek tudom be az elenyésző különbségeket zajszinten. Az áramlási sebességen én azt értettem hogy fojtott rendszernél 5-ös fokozaton éppen hogy csak folydogált ami azért nem optimális. Na mind1 csak érdekesség képpen írtam le de a Subcooling.hu oldalon van is egy részletes teszt a D5 és a DDC-ről. ;)

(#46728) Nippon: a subcooling-os teszt szerint pont ez a hátránya a D5-nek a DDC-vel szemben, hogy nem komálja a nagy ellenállású rendszereket. Még egyszer mondom ezek személyes tapasztalatok nem kell megsértődni ettől még nagyon jó pumpa a D5. :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#46730) sinya85 válasza Joshi (#46729) üzenetére


sinya85
senior tag

Olvastam, és értettem amit irtál.

ஜ۩۞۩ஜ

(#46731) blasko92 válasza DigitXT (#46710) üzenetére


blasko92
őstag

Azt elhiszem.... Főleg egy olyan kártyánál, mint ami Neked van.
Én is agyrohamot kapnék, ha megázna a kis 4870-esem :DDD

De ugye az előbb csak arra akartam rávilágítani, hogy ha eláznak (LOOOOL :D) a cuccok, se lesz elhalálozás a minőségi vizeknél.

[ Szerkesztve ]

(#46732) Nippon válasza Joshi (#46729) üzenetére


Nippon
őstag

Nem sértődtem meg, csak kicsit túl van parázva ez a téma. Nem a legnagyobb ellenállású alkatrészekből kell összerakni a rendszert és akkor bőven jó a D5 1-es fokozaton is.
A kolléga halk 7970-est akart, a legjobb erre a D5 és simán áttolja a vizet akármelyik MORA-n, csak egy VGA-ra minek...

(#46733) Joshi válasza Nippon (#46732) üzenetére


Joshi
titán

De ettől függetlenül akkor is ez a D5 gyengéje hiába kardoskodsz ellene. ;]

ui.: anno amikor vettem az EK Supreme-et a blokk került 10K-ba míg a többi neves gyártó blokkjai 1,5-2X annyiba. Sajnos valakinek a pénz is számít főleg ilyen hobby-nál.

[ Szerkesztve ]

(#46734) sinya85 válasza Joshi (#46733) üzenetére


sinya85
senior tag

Atya ég 43ezer magyar forintba kerül? én még 20ért vettem. amugy probáltátok már 24volton? mivel 24voltos. na ugy nézzétek meg mit tud.

ஜ۩۞۩ஜ

(#46735) Nippon válasza Joshi (#46733) üzenetére


Nippon
őstag

Nincs olyan egy PC-s vízhűtésben amit egy D5 ne tudna megoldani. Nézegethetünk jelleggörbéket, elemezhetjük a számokat de a lényeg, hogy elegendő a teljesítménye. Nekem mindegy ki mit használ csak ezeket a tévhiteket kéne elfelejteni, mert naponta előjön és már kicsit unalmas.
Lehet, hogy papíron ez a gyengéje de a valóságban meg a legjobb szivattyú ;]

(#46736) Joshi válasza Nippon (#46735) üzenetére


Joshi
titán

Imént írtam le hogy egy blokk csere milyen változásokat okozott D5 szivattyú esetén, hogy most te ezt hogy éled meg azt nem tudom de én úgy hogy a D5 nagyon nem komálja az ellenállást. :DDD Hogy jó szivattyú a D5? Hát hogy a fenébe ne lenne az sőt, a piacon a legjobb. Leírom ám még többször is ha gondolod. ;]

(#46734) sinya85: 24V-on már fogyaszthat rendesen plusz a hangja se lesz D5-höz méltó.

[ Szerkesztve ]

(#46737) Nippon válasza Joshi (#46736) üzenetére


Nippon
őstag

Ne beszéljünk el egymás mellett! Valóban nem szereti annyira a nagyobb ellenállású rendszereket a D5, de ez egy átlagos vízhűtés esetén nem igazán lényeges dolog.
Csupán ezt szerettem volna kihangsúlyozni. :)

(#46738) Weareus


Weareus
addikt

Végigolvastam a párbeszédeket, és azt hiszem, leszűrtem a lényeget.
Tehát akkor nem "inkompatibilis" a D5 a Mora 33-assal, végül is ez volt a kérdés és megkaptam rá a választ.
Ok., hogy nem mindenki ért egyet a MORA-val egy VGA-hoz, de ha passzívban ill. később CF-ben gondolkodom, akkor hosszú távra nem lesz rossz vétel.
Néztem a d5-ről PDF-ben leírásokat, jelleggörbéket és ott tényleg írták, h. 24 V-os, de megy 12-ről is, és fokozatmentesen állítható a teljesítménye.

Egyébként terveztem (számolgattam) termoszifon hűtést, mert ki akartam iktatni a rendszerből a szivattyút, de rájöttem, hogy ezt nálam okosabb emberek megoldották volna már pc-szinten, ha gazdaságos/ütőképes lenne, de sajna nem az...

Alap venti profillal a 7970-es Crysis 2-vel kimaxolva 79 fokos, venti 45%-on és szódával (fülessel) elmegy a hangja.
Ha nem akarom 60 fok fölé engedni, (MSI Afterburner), akkor bizony alázza a régi orosz rakéta porszívót :DDD .
Nem hiába mondták nekem már a fórumon : "A víz az Úr"!
:R

46727: nem csak 2D-ben... Pl régi játékoknál (Quake 3 (nem kinevetni :N )) fel sem emeli a magórajelet 300-ról, (mert alapból annyin megy) max-ra (930 MHz ha jól emlékszem?) a nagyobb gépigényű játékoknál viszont nyilván hogy igen. Videónál, filmeknél meg változó, ott 300 és 930 között megy. Alapon (pl. most is) teljesen jó, szinte nincs is hangja. Ha meg éjjel megy a gép (torrent, stb.), akkor teljesen leáll a venti, azt a kevés hőt a bordák elvezetik, amit így termel.
De nem kell azért félteni: 930-on játékok alatt (föleg Metro, Crysis 2) tojást lehetne rajta főzni, az tuti :K

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#46739) madaraszf


madaraszf
aktív tag

A fórumban nem illik toborozni, legfőképpen nem kiemelten.

[ Módosította: jones965 ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#46740) DigitXT válasza Nippon (#46735) üzenetére


DigitXT
félisten

Csak valahogy ezek az "elegendő a teljesítménye 1-esen" kifejezések
a levegőben lógnak, ennél egy picit többet mondana egy térfogatáram,
ill. mondjuk CPU dT a különböző fokozatokon. Ha a teljes némaság a
cél, le lehet tekerni persze egyesre, s el lehet ketyegtetni a rendszert
10-20 l/h értékkel is, ha ugye nagy ellenállású, de ha vkinek az utolsó
4-5 fok is hiányzik a proci hűtéséhez akkor ez kevés lesz. Mondjuk a
jelen pillanatban egy VGA hűtéséről van szó, ahhoz meg bőven sok...

(A másik meg, hogy sokat hivatkoznak csak úgy Mo-Ra radira, pedig
azért nagyon nem mindegy, hogy 2-es, vagy 3-as, amiről szó van.:N
Sem ellenállásban, sem hűtési teljesítményben - de árban sem uaz.)

Weareus: te meg következetesen Mora 33-at írsz. Az vmi új radi?:)
Btw. úgy tudom, hogy 24V-on sem tud sokkal többet a D5, mint 12-n.
Sőt egy kicsit tesztelgettem alulfeszeléssel az ECM motor miatt, és
elég érdekes dolgok jöttek ki. Leszabályozva kis feszen ugyanannyit
tol, függetlenül attól, hogy az a fesz 8V, vagy 12V. (~4-esen mérhető
először eltérés 8-10V tápfesz között. 5-ösön meg már 8-9 között is.)

sinya85: lehet, hogy már 1-esen megvolt az a térfogatáram, aminél
már maximális volt a blokk teljesítménye, így a további térfogatáram
növelés nálad már nem hozott (mérhető) dT csökkenést. Azért VAN
egy pici különbség, ha tényleg van különbség a térfogatáramban, de
valóban nem olyan életbevágó, hogy vki csak ezért hangoskodjon.;)

Én itt pl. kemény 2 fokot mértem 160 l/h és 60 l/h közt, de 4-5 foknál
nem volt több, ha lementem 20 (!) l/h környékére. Na az volt nálam az
1 db D5 egyesen. Nem jelentős, valóban - de simán mérhető dolog.:K

[ Szerkesztve ]

(#46741) Weareus válasza Joshi (#46722) üzenetére


Weareus
addikt

Egyébként igazából nem érdemes még egyszer nekiugorni (szerintem).

Tuti passzívat akarok, és ahhoz a legnagyobb felületű a legjobb (szerintem).

Az semmiképp se jó, hogy veszek egy szivattyút (ami ha halk is, azért van hangja), mellette megy a Noctua venti (ami ha halk is, azért van hangja) és akkor még olyan radit vegyek, amire szintén venti kell (ami ha halk is...), plusz azért letöltéshez rádugja ugye az ember a HDD-t a rendszerre, ami szt.em igen hangos (nyitott házam van) plusz ott a táp venti is..., (bár talán az a leghalkabb mind közül.)

46740: bocs, elírtam, erről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#46742) sinya85 válasza DigitXT (#46740) üzenetére


sinya85
senior tag

Nekem a régi rendszeremben volt egy Thermalright XWB-1 CPU egy gtx285matrix és a ramok. probálgattam a d5-öt 1-5ig és hőfokban semmi különbség nem volt, nemhogy 1 de még fél fok sem. :)
Szerk: Ezzel azt szerettem volna mondani, hogy minimális áramlás is elég. a víz ugysem melegszik fel oly hamar. ha meg már tull gyors az áramlás az sem jo, nem tud visszahülni mert átsuhan a radin :)

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#46743) DigitXT válasza sinya85 (#46742) üzenetére


DigitXT
félisten

ha meg már tull gyors az áramlás az sem jo, nem tud visszahülni mert átsuhan a radin
Tudnám, hogy ez a butaság honnan jön, és miért tartja még mindig magát...
(Én nem írom le, hogy miért butaság, majd TESCO-Zsömle az 1. HSZ-be.:B)

Egyébként ha túl alacsony az áramlás, akkor már megjelenhet a rendszerben
egy komolyabb hőmérsékletkülönbség (2-3 fok) a "hideg" és "meleg" víz közt.
Ez is bőven mérhető kategória, noha a jelentősége ennek sem túl sok.:))
(Természetesen 1 db vízhőmérővel az ember ilyet sosem mér le, többel igen.)

Weareus: a Mo-Ra 3 minden tekintetben körözi a 2-t, ha valaki esetleg a 2-ből
kiindulva akar tanácsot adni a 3-ra vonatkozólag, nem feltétlen helyes. Illetve a
DDC-t messzire kerüld el, ha passzív gépet, és ehhez megfelelő hangot akarsz:
olyan környezetben már kirívóan hangos... Akkor mondják rá, hogy "néma", ha
amúgy a rendszerükben a többi komponens elegendő "háttérzajt" csap (ventik,
vinyók): akik ezt mondják, azok is igazat mondanak, csak a saját környezetük
amiből kiindulnak. Ha neked passzív működés a cél, akkor hajrá a nagy radira,
s D5-nél alább ne add, tudsz vele játszani, hangerő/teljesítmény viszonylatban.

Szerk: vinyó halkításra meg jó, ha bepakolod őket egy vízhűtéses dobozba.:K

[ Szerkesztve ]

(#46744) TaaT válasza DigitXT (#46743) üzenetére


TaaT
veterán

a scythe szabályzó alatti piros világítású termo szenzornak (30.3fok) mi a márkája? :)

Give them hell Ukraine!

(#46745) sinya85 válasza DigitXT (#46743) üzenetére


sinya85
senior tag

az én rendszeremben is volt kettő hőmérő szenzor.
azt hogy nem tud visszahűlni a víz mert nagyon gyorsan áramlik, egy geotermiával foglalkozo ember mondta és ugye ott nagy szerepe van a radiátornak.
Szerk: mondjuk ezt az áramlást illene alátámasztani valami számokkal. lehet nem a kis d5ökre gondolt :D

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#46746) DigitXT válasza TaaT (#46744) üzenetére


DigitXT
félisten

Fogalmam sincs.:) Thermosensor-RED?:DDD Amúgy a kéknél sokkal jobban olvasható, kár, hogy leszakadt róla a vízhőmérő, már csak levegő hőmérsékletet mérek vele. Mondjuk ennek az is az oka, hogy eléggé felesleges "hideg-meleg" vizet méregetni, mert tényleg kicsi a különbség.:R Minél jobb a térfogatáram, annál kisebb.:K

Lehet, hogy innen ered a sinya-féle vizsebességi-tétel? Hiszen a "gyors" viznek "nincs ideje" lehűlni a radiban... Ja, de felmelegedni sem a blokkokon, ebből viszont adódik, hogy kicsi lesz a hőmérsékletkülönbség. Csak éppen ezzel semmi baj nincs, ez jó. Minél nagyobb az áramlás, annál jobb teljesítményt tudnak a blokkok...

Az optimális sebesség létezésére tehát nem ez a "tétel" ad magyarázatot, hanem más peremfeltételek. Pl. elvárt hangosság, stb. Ill. ha csak több, vagy nagyobb teljesítményű szivattyú alkalmas a még nagyobb térfogatáramra az adott rendszeren, azok további hőtermelést jelentenek - idle gép mellett is -: lehet, hogy az a -0,5 fok dT elveszik a jobban felfűtött vizen. (Pl. az ismert csávó 1000l/h-s projektje nyilvánvalóan blődség. De neki épp az volt a célja akkor...:DDD)

Nah, már megint sokat írtam. Bocs.:R

#46745: oké, ezt mondta, és önmagában igaz (leírtam feljebb). Nade a következtetést is a geotermiával foglalkozó szakember vonta le, hogy emiatt a PC-vízhűtésben a "túl nagy" áramlás rossz? (Nem mindig az egyes állitásokkal van baj, hanem a belőlük összerakott következtetések tudnak tévútra vezetni.) Btw. a D5 pont nem jó ellenpélda, mert azt konkrétan használják fűtési rendszerekben is, tehát bwm kifejezetten egy PC-vízhűtésre kitalált szivattyú.:R

[ Szerkesztve ]

(#46747) sinya85 válasza DigitXT (#46746) üzenetére


sinya85
senior tag

Én szeretem ha sokat irsz. legalább értelmes. meg van mit olvasni :)

és amikor azt irtam, hogylehet nem a d5ökre gondolt a liter/orára gondoltam. ahogy te is irtad 1000liter/orás projektek

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#46748) DigitXT válasza DigitXT (#46746) üzenetére


DigitXT
félisten

bwm=nem (hülye érintőképernyő:W)
Csak azért, mert esetleg értelemzavaró.

(#46749) Nippon válasza DigitXT (#46743) üzenetére


Nippon
őstag

Ez az, halkítsatok vinyót! Véletlenül pont van egy felesleges dobozom erre a célra... :D

(#46750) DigitXT válasza Nippon (#46749) üzenetére


DigitXT
félisten

Tudom, csak nem akartam linkelni.;)
(Sőt, ha nem lenne már, vinném is.:D)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.