Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45601) tomic válasza kop8 (#45599) üzenetére


tomic
addikt

Ezzel az erdmennyel ott vagy mint egy jobb léghűtővel.
H60 semmivel nem jobb egy topp hűtőnél.

(#45602) kop8 válasza tomic (#45601) üzenetére


kop8
őstag

Szerintem azért jobb mint a léghűtés mert levegővel nem indult csak 5200-on a proci ezzel meg indul 5400-on is :K

Pedig próbáltam levegővel nyitott ablknál is de nem ment, pedig nem rossz a léghűtésem sem...

A h60 nem a legjobb de egy olcsó léghűtésnél biztos jobb.

De te azt akarod mondani hogy egy nagyon jó léghűtés felveszi a versenyt egy közepes vízhűtéssel :K

45600 sinya85
Már nem birom követni a hőfokokat amit írsz :N

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#45603) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Gondoltam egyet mert a blokkot a léghűtő pasztájával tettem fel mivel be volt zárva a tubus (MX-2) és nem fértem hozzá, ámde ma...... Hát csak lestem. 7 helye 6-al kezdődnek a hőfokok. :R

[link]

(#45604) planbmokus


planbmokus
senior tag

[link]

Erről mi a véleményetek?
Az adatlapomon lévő konfigra menne, először csak procira.

Pcgear-en ~52000.-ért adják, tetszős szett.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45605) blasko92 válasza Kolondrum (#45603) üzenetére


blasko92
őstag

Na, akkor ott volt a probléma :K
Viszont ha nincs paszta, más is megteszi ;]

sinya85, na az viszont már nem hangzik valami jól. Nézzétek át a pasztát, légtelenítsétek újra. Bár lehet, hogy az a +2 mag tuninggal ennyire befűt. Ismerősöm procija is magfeloldás után sokkalta jobban melegszik.

tomic az biztos, hogy a Corsair vízhűtés H60-tól felfelé kezdődik. A többit a felső kategóriás léghűtések simán verik ár/teljesítmény arányban. Nekem volt H50-esem is, de az ASUS V60 léghűtő verte mind hangban, mind teljesítményben.

(#45606) Kolondrum válasza blasko92 (#45605) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem kerek még, de sztem marad így. Plusz radi több nyűg és olyan a gépnek ez mint a hajónak a vasmacska, cipelni kell utána.

(#45607) blasko92 válasza Kolondrum (#45606) üzenetére


blasko92
őstag

Hát, ha Mora-t és társait szeretnél, akkor tényleg cipelni kell utána :))
Most milyen radiátorod is van?

(#45608) tomic válasza kop8 (#45602) üzenetére


tomic
addikt

Ha jól emlékszem teszt is volt a h60-al.Es nem hozott semmi pluszt egy topp léghűtőnél.
Az igaz hogy ha vízhűtést szeretnél csak a pocidra akkor ez egy olcsó megoldás.

Nem tudom hol olvastad ,hogy én azt állítom egy közepes vízhűtéssel felveszi a versenyt ,egy léghűtő. :F
Tudtommal egy h60 erősen a belepő szintnél van. ;)

Ez egy nyitott ablaknál készült.[léghűtéssel]

[ Szerkesztve ]

(#45609) Kolondrum válasza blasko92 (#45607) üzenetére


Kolondrum
félisten

(#45610) kop8 válasza tomic (#45608) üzenetére


kop8
őstag

Én csak úgy értelmezem amit írtál!

de végülis akkor így is van hogy a h60, és hozzás hasonló felépítésű vízhűtések csak annyit tudnak mint egy nagyon jó léghűtő.

És nem is olyan olcsó a h60 szerintem.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#45611) apollo12


apollo12
veterán

Hétfőre érkezik MagiCool Xtreme Triple 360 és 3db ARCTIC F12 PWM ventivel

(#45612) kop8 válasza tomic (#45608) üzenetére


kop8
őstag

Nem rosszak egyébként a hőfokokaid!

Mit megy a procid maximum?

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#45613) tomic válasza kop8 (#45612) üzenetére


tomic
addikt

[link]
Sajnos mar elhalálozott. :O

viperabácsi: Ott voltál?

[ Szerkesztve ]

(#45614) viperabácsi válasza tomic (#45613) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ezért jött ki a szikra meg a füst !! ;]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#45615) blasko92 válasza Kolondrum (#45609) üzenetére


blasko92
őstag

Ezzel a radiátorral nem is rossz eredmények.
A házba nem tudnál még egy dupla radit beszorongatni valahogy?
Úgy még jó pár fokot nyerhetnél.

tomic aaaaaz igen.... Nem kímélted szegény gépet

(#45616) Kolondrum válasza blasko92 (#45615) üzenetére


Kolondrum
félisten

CM692-be? Max slim radit a tetejébe, egy dualt.

(#45617) kop8 válasza tomic (#45613) üzenetére


kop8
őstag

Bakker :(

Mi lett vele?
Nehogy én is így járjak mint te...

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#45618) planbmokus válasza planbmokus (#45604) üzenetére


planbmokus
senior tag

#45604

Erre valaki egy választ?
Bocsánat, ha zavarok a topicban, csak gondoltam a vizes kérdést a vizes topicban teszem fel.

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45619) tomic válasza planbmokus (#45618) üzenetére


tomic
addikt

Szerintem jobban jársz ha egyesével veszed meg a dolgokat.

(#45620) ThodEE válasza planbmokus (#45618) üzenetére


ThodEE
őstag

Nem erőltetnem a plexis blokkot, sokan törték már el :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#45621) planbmokus válasza tomic (#45619) üzenetére


planbmokus
senior tag

És #45620!

Köszönöm a gyors válaszokat!
Azért nézegettem ezeket, mert kb ez az árkategória, ami most egybe meglenne.
Esetleg láttam még egy XSPC 240-es szettet, ami tetszett, annak fém volt a blokkja. Csak a nevére nem emlékszem. :(

Esetleg még a Corsair H100 volt érdekes, de az ugye nem bővíthető. Bár a kártyát nem akarom vizezni, mert az cserélödik a legtöbbet, és az víz nélkül se olcsó móka..

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45622) blasko92 válasza planbmokus (#45618) üzenetére


blasko92
őstag

Ha magadnak válogatod össze a dolgokat, esetleg innen apróból, akkor ebből az árból lehet, hogy még jobb rendszert is össze tudnál rakni.
Csak kérdés, hogy neked jó-e használt cucc, valamint hogy mennyi a max keret rá. :K
Miért szeretnél vizet? Csendesíteni? Tuning miatt nagyobb hűtés? Esetleg mindkettő?

(#45623) planbmokus válasza blasko92 (#45622) üzenetére


planbmokus
senior tag

Is-is.
Meg unom ezt a behemót dög Frio-t, nem egy leányálom miatta a takarítás.
Olyan 50-55 lenne a keret.

Amúgy csak a plexi blokk miatt kényes az a szett, vagy esetleg más gyenge része is van?
Ahért is tetszik, mert egységes és már sok helyen láttam az EK cuccokat, sok oldalon látni a plexis blokkokat is, és lát (szólag egyben vannak :)

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45624) planbmokus válasza planbmokus (#45623) üzenetére


planbmokus
senior tag

[link]

Ez volt az XSPC amit néztem.
De az a baj, hogy nem tudnám hova tenni a tartályt, mert nem lesz szabad 5"25-ös helyem neki.
Így vagy a H100 vagy az EK játszana.
Vagy ha valakinek van valami tippje, akkor szívesen várok ötleteket.
Mindenképpen új kell a számla végett (kapok érte pénzt).

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45625) blasko92 válasza planbmokus (#45623) üzenetére


blasko92
őstag

Nagyon jó termékeket gyárt az EK :K Minőségi megbízható cuccok.
A plexivel az a baj, hogy tudni kell vele bánni. Pont most valamelyik nap az egyik kollégának a plexi tartálya tört szét. Ha picit jobban meghúzod a csatlakozót a plexiben, máris elreped, kiszakad a menet stb....

(#45626) planbmokus válasza blasko92 (#45625) üzenetére


planbmokus
senior tag

Előny, ha modelleztem és maketteztem régen? :)
Úgy gondolom elég jó kézügyességem van, és nem tervezem hetente háromszor bontani a rendszert. Meg amúgy sem vagyok túl barbár forma :)

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45627) blasko92 válasza planbmokus (#45626) üzenetére


blasko92
őstag

Persze, hogy előny, hogy nem vagy barbár :) Nem is ezt akartam mondani.
Hanem azt, hogy a plexi az acetálhoz/rézhez képest sokkal kényesebb.
Valamint hallani a plexi elöregedéséről is, és hogy magától repedezik.

Amúgy hol szeretnéd elhelyezni a radiátort? A házon belül?

(#45628) imibogyo


imibogyo
veterán

Na mivel nem akarják elvinni a vízhűtésemet, ezért visszatértem. :D
És mivel csak előre szeretek menni, ezért VGA vásárlás után az is be lesz vizezve. Ha már nem viszik el a rendszert, akkor legalább fejlesztem. :K

(#45629) planbmokus válasza blasko92 (#45627) üzenetére


planbmokus
senior tag

CM STORM Sniper ház, felső 20-as venti ki, radi be, 2x120 meg kívülről a vázra, de valószínű, hogy kicsit meg is lesz vágva a felső lap, hogy csökkenjen a szélzaj.

Kis modding is lesz, hogy legyen mindennek helye :)

Amúgy bringaboltban dolgoztam évekig, pl hidraulikus tárcsafékeknél találkoztam párszor ilyen plexi és/vagy műanyag vs fém csatlakozásokkal. De kb 200-at légtelenítettem életemben és egyszer sem vágtam gallyra semmit :B
Ott se lett volna olcsó mulatság...

Leszedtem .pdf-ben ennek az EK szettnek az üzembehelyezési útmutatóját, nem találtam benne semmi Extrémet, ezért is bátorkodtam :)

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45630) TXT


TXT
őstag

Csövek kapcsán van különbség? Milyet érdemes választani? Jobb a nagyobb keresztmetszet vagy épp ez a rosszabb? Van, amit érdemes figyelembe venni?
Elore is koszi.

(#45631) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Nagyon amatőr vagyok még a vízhűtés dologban. A gépem az adatlapomon,a proci később cserélve lesz egy i5-760-ra. Nagyon zavar a gépem hangja,pedig 1200rpm-es halk Coolink ventiket használok. A VGA Twin Frozr II hűtésű,ennek nem sok hangja van alapon. A CPU hűtő gyári. Szóval a kérdésem az lenne,hogy erre a rendszerre mennyi lenne összedobni egy vízhűtést? Először csak a CPU-ra kéne. Nem valami melegedős típus,alap hűtővel megy 3800mhz-et,persze ha lenne alatta egy jobb hűtő akkor húznám tovább is. A házat is valószínűleg cserélni fogom,most egy mATX kuckóm van. :R

(#45632) blasko92 válasza planbmokus (#45629) üzenetére


blasko92
őstag

Nincs semmi ördöngős az összeszerelésében. Én mondjuk az első rendszerem összeszerelésével elszórakoztam pár órát, mire mindent felszereltem, és megterveztem a csövezést/ledaraboltam a csöveket.

Kis modding az mindig jól jön :P
Ha neked megfelel a plexis blokk, akkor nincs semmi gond :R
Amúgy azt már megnézted, hogyha magadnak állítod össze az alkatrészeket akkor mennyi lenne?

TXT a csöveknél a falvastagságot és a rugalmasságot kell igazából nézni, hogy szép íveket is csinálhass a cső összelapulása nélkül. Ha HF rendszert építesz, akkor a 16/10-es cső tökéletes. Ehhez kapni hollandis csatlakozókat is, vagy hagyományos csatlakozókat használsz, és valamilyen bilinccsel biztosítod. :R

HollyBoni akkor csak a procit akarod vizezni? Új vagy használt alkatrészek kellenek? Mennyi a rá kiszabott keret? Később szeretnéd-e bővíteni? Az már világos, hogy a tuning lehetőség és a halkítás a cél. Ha nem annyira sürgős, akkor innen apróból is össze lehet vadászni hozzá az alkatrészeket (mindig figyelni kell, és a legjobb üzletekre lecsapni [nekem így van a proci és a vga vizezve tripla radival 30-35k-ból :K ] )

[ Szerkesztve ]

(#45633) planbmokus válasza blasko92 (#45632) üzenetére


planbmokus
senior tag

Megnéztem, nagyon elszállt a képzelet és nem akart 90 alatt megállni :))
Még a végén elmegy a kedvem..

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45634) MontyCrew válasza planbmokus (#45633) üzenetére


MontyCrew
senior tag

ne menjen! :) apránként, ne akarj mindent egyszerre

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#45635) TXT válasza blasko92 (#45632) üzenetére


TXT
őstag

köszönöm :R

Ez milyen cső lenne? Nagyon bejött, de nem találtam ilyet sehol, nem hogy 16/10-est belőle. :F Esetleg a pumpa-tartály kombóról lehet tudni mi lenne?

Előre is köszi!

(#45636) HollyBoni válasza blasko92 (#45632) üzenetére


HollyBoni
veterán

Használt nyugodtan jöhet. Nem tudom mennyi lenne a keret,mennyiből jönne ki? Egyenlőre csak a procit akarnám hűteni,semmi mást. Később bővíteném szerintem. :) Bár mostani VGA hűtése nem rossz. Bár ha a VGA-t nem vizezném,akkor még a házba kéne venti ami kiviszi a hőt,nem? :O

Lehet egy nagy radi még passzívan is elvinné ezt a csodát,1,84V-on megy most gyári ventivel,és 66fokig melegedik fel játék közben,prime alatt 69.

[ Szerkesztve ]

(#45637) HollyBoni válasza HollyBoni (#45636) üzenetére


HollyBoni
veterán

Lejárt a szerk idő. Minél olcsóbban jönne ki,annál jobb lenne. :K

Nagyon örülnék annak is,ha mindent a gépen kívülre lehetne rakni. Létezik ilyen megoldás? Szeretem a mostani mATX kuckómat,örülnék ha nem kéne lecserélni. :)

[ Szerkesztve ]

(#45638) planbmokus válasza MontyCrew (#45634) üzenetére


planbmokus
senior tag

Nem megy, csak most elkezdtem Hardverkernél listából összeválogatni ugyanezta szettet, 58 ezernél járok, s még nincs paszta, csatik, ventik, meg kitudja mifenék :)
Azért jött be ez az EK mert ha jól figyeltem csak egy flakon desztvíz kell azt ereszd el a hajam?
Aztán ahogy ismerem magam, szépen lassan úgyis átalakulna a szett. :))
Már szemeztem is az alaplapi blokkokkal, 30K :Y

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45639) blasko92 válasza planbmokus (#45633) üzenetére


blasko92
őstag

Hát azért ne szálljon el veled a ló ;] És a kedved se szegje :) Nem egy olcsó dolog a vízhűtés. Bruttó vagy nettó összegben van neked kikötve az az 50-55 ezres keret?

TXT az egy UV aktív fekete Masterkleer cső. Todynál van is olyan.
Pumpa tartály kombónál mire gondolsz? Tartály-pumpa egyben? Vagy, hogy milyen pumpát és tartályt vegyél? Tartály a te választásod, hogy cső tartály, vagy pedig 5,25" helyre beszerelhető. Pumpából DDC vagy D5. A DDC-hez ajánlott valami tuning tető, hogy csendesebb legyen, és ennek a pumpának nagyon jó is a teljesítménye, azzal mindenki meg van elégedve, max a hangjával nem. D5 nagyon halk tud lenni kisebb fokozaton, viszont nagy ellenállású rendszerben nem teljesít olyan jól, mint a DDC.

HollyBoni 45 mm vastag tripla radik olyan 10-15k között szoktak itt elkelni, most is vannak (volt itt apróban egy extrém 60mm vastag is, lehet még fent van), vagy ha házon kívüli megoldás is megfelelne, akkor mora radiátor (van apróban nagyon kedvező áron). DDC-ket 3-5k körül lehet találni, jobb esetben van hozzá tuning tető is. Vagy pedig D5, ha halk pumpát szeretnél, ez jóval drágább, 15-20k körül mozog gyári réztetővel. Nézel hozzá csatlakozókat, csöveket, egy tartályt, és kész is a rendszer. De mondom, figyelmesen kell lapozgatni a vízhűtés aprót, és igazi kincsekre lehet rábukkanni, nagyon jó árban :) (linkelgetni itt nem akarok....)

(#45640) HollyBoni válasza blasko92 (#45639) üzenetére


HollyBoni
veterán

DDC lenne a pumpa? :B :B Bocs,de nagyon amatőr vagyok a témában. 20k-ból ki lehetne hozni az egészet,vagy az nagyon kevés? Gép mellé egy álvánnyal bármelyik radit ki lehet rakni,nem?

Lehet nagyon hülye ötlet,nem tudom. Arra gondoltam itt ki lehetne vezetni a csöveket:
[link]

Nem használok hátlapot,és elég nagy hely van még a csatik mellett. Ez vajon lehetséges lenne?

Illetve egy tök alap blokk a CPU-ra mennyi lenne kb?

[ Szerkesztve ]

(#45641) planbmokus válasza blasko92 (#45639) üzenetére


planbmokus
senior tag

Bruttóban. Szóval pont beleesek ezzel a szettel.
Kérdés: fehér folyadékot hogy tudok varázsoni? Tej? :))
Na jó ez vicc volt, de a fehér folyadék érdekel tényleg. Nem, nem az! :)

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45642) blasko92 válasza HollyBoni (#45640) üzenetére


blasko92
őstag

10W-os DDC megfelelő lenne. A 18W-os verzióhoz képest halkabb/kevésbé melegszik/a teljesítménye nem sokkal kisebb. Igen, állvánnyal (ha van megfelelő, ha nincs akkor lehet csináltatni olcsón) el tudod helyezni a házon kívül is. Ha kifér a cső azon a résen, akkor megoldható. 20k-ból szerintem nem jönne ki, max egy Corsair H... kompakt rendszer, viszont ez nem bővíthető (igazából bővíthető moddolással, ahogy itt PH-n páran már csinálták), és ezt a rendszer mindenképpen a házon belül tudod csak elhelyezni. Az, hogy egy alap prociblokk mennyibe kerül eléggé változó. Én a T56-os blokkomtól 3k-ért váltam meg, de most apróban nem nagyon látok ilyen árban.
Amúgy 20k-ért már egy nagyon nagyon tuti léghűtőt vehetsz, ami fel veheti a versenyt egy olcsóbb vízhűtéssel, akár verheti is.
És igen, a házba mindenképpen fog még kelleni venti, hogy átszellőztesd a többi hardvert/alaplap, vga....

planbmokus fehér hűtőfolyadékot nem hiszem, hogy lehet kapni. Akkor szokott befehéredni, amikor az átlátszó lötyi felhabosodik a levegős rendszerben ;]
Használj fehér csövet, az is megteszi :K

(#45643) HollyBoni válasza blasko92 (#45642) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha 20k-ból nem jön ki,akkor hagyom inkább. Azért köszi! :R

(#45644) planbmokus válasza HollyBoni (#45643) üzenetére


planbmokus
senior tag

Lesz egy eladó TT Frio :) Na? NA??? :))

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45645) HollyBoni válasza planbmokus (#45644) üzenetére


HollyBoni
veterán

Alpenföhn Sella-t fogok venni,azért kösz. :R Csak ez fér el a házamban sajnos,ezért is gondolkodtam vízhűtésben.

[ Szerkesztve ]

(#45646) blasko92 válasza HollyBoni (#45643) üzenetére


blasko92
őstag

Sajnos a víz az nem egy olcsó "mulatság"
De ha van időd, akkor úgy simán lehet építeni egy rendszert, mert egyik hónapban megveszed ezt, a másikban azt.

Én elhatároztam, hogy márpedig összehozok egy rendszert, és megszállottan PH-ztam (rajtam is maradt ez a függőség :DD ), sprórolgattam, azt' készen lett :)

(#45647) HollyBoni válasza blasko92 (#45646) üzenetére


HollyBoni
veterán

Lehet mégis gyűjtögetek rá,mert nagyon tetszik az egész dolog. Csak a házam elég keményen limitál.

(#45648) Kolondrum válasza HollyBoni (#45643) üzenetére


Kolondrum
félisten

egy új ddc legalább 20k. Egy 90fokos csati is legalább 1k. Lehetne sorolni.

(#45650) HollyBoni válasza sg22 (#45649) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az nagyon nem most lesz,mire lesz pénzem vízhűtésre.. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.