Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45701) TESCO-Zsömle válasza Kolondrum (#45700) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez egy relatív dolog. Van akinek az is sok. Nálam 5-ösön járt anno a D5, és nem volt gond, mert a vinyók hangosabbak voltak...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45702) HUfantom válasza Kolondrum (#45700) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát akkor lehet neked valami nagyon szerencsés pumpád van....
Nekem swif 2 es ventijeim meg phoyba 18asaim vannak előbbit 800on utobbit 500 korul tekerem és a pumpa a hangosabb. Persze ha nem szólnak a winyók, nem megy a zene, sem játék csak ülsz a csendes szobában...........

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45703) Kolondrum válasza HUfantom (#45702) üzenetére


Kolondrum
félisten

A swif 1201-es is hangtalan számomra. Ami hangot ad az a CM692 gyári hűtői. Még ezek is hangosabbak 5V-on mint a DDC. Annyira nem hallom a szivattyút, hogy néha ránézek a tartályra "mocorog :DDD " e a víz, vagy csobog e. Biztos azért van ez mert levegővel hűtöttem régen.

Más: A dual radiban milyen úton megy végig a víz? Képen nem tudtam rájönni.

[ Szerkesztve ]

(#45704) kop8 válasza HUfantom (#45702) üzenetére


kop8
őstag

nekem is a pumpa a leghangosabb!

próbáltam halkítani, de nem lehet, max betekerem valami anyaggal :DDD

laing ddc1 10Wattos

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#45705) TaaT válasza Kolondrum (#45703) üzenetére


TaaT
veterán

"Más: A dual radiban milyen úton megy végig a víz? Képen nem tudtam rájönni."

erre van egy remek radi szériája a Magicool-nak ;] [link] [link]

Give them hell Ukraine!

(#45706) Kolondrum válasza TaaT (#45705) üzenetére


Kolondrum
félisten

ÚÚÚÚÚ na ez kell nekem! Nagyon nagy a felülete! 8k-t megér egy dual?

(#45707) HUfantom válasza kop8 (#45704) üzenetére


HUfantom
őstag

Én így halkítottam le. És ezt bele a most már talán 50KGos házba.......

SymbianOS
Igen az 1201es swif 2 ventik..... azok nagyon jó találmányok.... és olcsók

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45708) Kolondrum válasza HUfantom (#45707) üzenetére


Kolondrum
félisten

Főleg ha megbízható de itt üldözött PH-s tagtól veszem. :DDD

120p-ből lesz 2db, de lehet, hogy cserélem tesómmal 1201-re. Majd a hang dönt.

(#45709) TaaT válasza Kolondrum (#45706) üzenetére


TaaT
veterán

Attól függ milyen márkájú és típusú az a dual :) De nem tűnik soknak, adtam már el szimpla radit 5000-ért...

Give them hell Ukraine!

(#45710) blasko92 válasza HUfantom (#45672) üzenetére


blasko92
őstag

Antec, Corsair, Intel, tök ugyan az, mindet az Asatek gyártja :)
Nagyon nem érdemes ilyen H50-60 körüli hűtőt venni, csak pénzkidobás.

D5-re váltottál? :DDD

TaaT jó a pumpád, szerintem ugyan ezzel szemezgettem én is :))

[ Szerkesztve ]

(#45711) HUfantom válasza blasko92 (#45710) üzenetére


HUfantom
őstag

A váltást még enyhén túlzás.

Vettem egyet.......
1 hétre rá sikerült szereznem 2 csatit amik jók....
De most megmértem 15mm a pereme és még lesz az 17 is mire feltolom rá a csövet. vajon mit fog hozzá szólni a 12.7/15.9es csövem :D
Most este tesztelés közben körbeszilikonoztam hogy ne eresszem de a tesznek használt csövet nem bírtam felapplikálni rá, így majd holnap hozom a másikat...

Most van egy DDC 10W osom egy DDC 18W osom fordulatszámjelzősök, és a D5...
Most már egyiket el kéne adnom....

Ezzel szemeztél szerintem és ezt vettem meg.

H50-H60 Sempronra meg cerkára biztos jók de ide nem azok az emberek jönnek akik azt akarják hűteni :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45712) blasko92 válasza HUfantom (#45711) üzenetére


blasko92
őstag

Gáztűzhely fölött picit melegíts rá a csőre, és jó lesz az :K

Igen, nézegettem ezt is, de aztán valamiért abban maradt.....

De sempronra meg cerkára ki rak ilyen vízhűtést :D Drágább a hús, mint a leves

Megjött az új tápom, be is szereltem, de most nem mernék képet csinálni róla, blöeeee :D

(#45713) kop8 válasza HUfantom (#45707) üzenetére


kop8
őstag

a tető miatt lett halkab csak vagy más is segített?

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#45714) nemethati válasza Kolondrum (#45700) üzenetére


nemethati
senior tag

Ne vegyél tetőt, vedd meg a Watercool Silentbox-omat. Megy fel apróra. Minimális búgása lesz, de a magas frekvenciás "sípolást" teljesen felfogja.

(#45715) HUfantom válasza kop8 (#45713) üzenetére


HUfantom
őstag

Sajnálom a linket képen a tetőcsere ezen előnye nem tetten-érhető. :)
Ott egy kislemez-meghajtóból ácsolt keretre van felfogatva a pumpa és az hozzácsavarozva a házhoz.
Ezen gyári tetőkhöz képest persze előrelépés mivel lehet rájuk csatlakozót tenni....

Amire gondoltam az talán ez Erre lecserélve a gyári tetőt már hozzá lehet rögzíteni egy fokkal talán ízlésesebben is a házhoz. És akkor talán az jobban el tudja nyelni a rezgést.

Persze magában is egész halknak mondható itt már tényleg ízlések és pofonok
/ Halk = egy 2000 RPMes 8 centis venti elnyomja a hangját/

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45716) Kolondrum válasza nemethati (#45714) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem a hanggal semmi gondom nincs. :R Vettem hangszigetelő szivacsot, nagyon nem ügy építeni hozzá dobozt ahogy csatikat csinálni meg sorolhatnám. Most is jó, egy négyzet alakú szivacson van és annyi elég. Mondom néha ránézek megy e még mert annyira nem hallom.

(#45717) kop8 válasza HUfantom (#45715) üzenetére


kop8
őstag

Akkor azt mondod ha le van rögzítve rendessen akkor picit halkabb lessz?

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#45718) opti06


opti06
aktív tag

No, sikerült beizzítanom hd6970-et meg fc- blokkot hozzá, hőfokokkal viszonylag elégedett vagyok, eddig csak proci meg északi híd volt vízre kötve most vga is, full load melletti plusz hőfokok előzőhöz képest:
víz: +6
cpu: +7
nb: +6

vga gpu: 51fok mem: 55fok

ez jónak számít egy alap órajeles (880/1375) HD6970-től?

Viszont akadt is egy probléma, full load mellett (prime, furmark, everest terhelés)
egy ca. 50perc terhelés után újraindult a gép.
eddig ilyen nem történt amire gyanakszok:
Most mivel vizezve lett vga, ugye síri csönd.. vagyis majdnem, tápom melegedésre feltekeri ventijét, alapba 1200 körül forog null hanggal szinte, viszont most load alatt feltűnt valami nem okés igen hangos valami, és táp venti 2030al forgott, lehet, hogy eddig is csak nem tűnt fel mert vga elnyomta bőven..

de másra nem tudok gondolni, csak kérdés, hogy most vizezve lett vga amiatt miért nem bírja a terhelést már? eddig ilyen gond nem volt!
Esetleg ahogy rakosgattam gépben. valami borda elmozdulhatott tápban?
egyébként egy enermax liberty moduról van szó 500w, os elvileg majdnem kevés is gépemhez határán lehet kb.ra nem?

(#45719) opti06 válasza opti06 (#45718) üzenetére


opti06
aktív tag

van pár kép blokk rászerelésről (persze mikor beraktam már elfelejtettem komplett gépről :W )
egy két helyen kicsit meghajlott nyák blokk alatt, ennyi belefér még :F ;)

(#45720) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Még mindig filózom a vízhűtés szettben valami kompromisszummal...
Láttam sokféle radit. Duplaradi csakis úgy férne ház tetejére, hogy csak az elülső része alatt lenne venti. Vagy van 200-as radi is, az meg úgy férne fel, hogy alá csak 120as radi menne.
Meg vannak ezek a "marhavastag" Phobya-k 60mmes radik, bár az elég hülyén nézne ki egy mini PC tetején :DDD
Bár veletek ellentétben Corsair Hydro fórumban megnyugtattak, hogy ha nem akarok tuningolni, simán jó a H60 is.
Még kitalálom hogy legyen....
Amúgy mi ez a (HF) jelölés? :U
És a víztartályoknál mire kell figyelni?
Meg pumpáknál ezek a tetők mit takarnak?
Több radit be lehet kötni a rendszerbe? Mert pl két single radi talán kiügyeskedhető lenne.
Na hirtelen ennyivel nyaggattalak titeket, de még szerintem visszanézek! :DDD
Előre is köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45721) apollo12


apollo12
veterán

na sikerült felszerelnem a tripla radit
[link]
[link]
[link]

talán ma már üzembe tudom tenni :D

[ Szerkesztve ]

(#45722) ThodEE válasza apollo12 (#45721) üzenetére


ThodEE
őstag

Jó lett csak azt nem értem miért ellenkezel a fizikával? O.o
Inkább segíts neki, és még a hőfok is javulhat :C

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#45723) Rajjmen válasza SQX_Barto (#45720) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Szia

A HF = High Flow, azt jelenti hogy elég nagy a vízhűtés csöveinek, csatlakozóinak a belső átmérője így nagyobb mennyiségű hűtőfolyadék áramlik át rajta és jobb a hűtés hatásfoka, de ehhez olyan blokkok is kellenek amik HF-ek.
A tartályoknál arra kell figyelni, hogy turbulencia ne tudjon benne kialakulni és ne tudjon levegőt visszaszívni.
A pumpánál a tető cserével a teljesítmény növekedés érhető el. Nagyobb lesz a szállított vízmennyiség és az emelési magassága a pumpának.
Igen, simán beépíthető több radiátor egy rendszerbe, csak az szabja meg a rendszer méretét, hogy a szivattyúd mennyi hűtőfolyadékot tud "átpréselni" a rendszereden. (De nekem egy DDC simán áttud nyomni 2db MORA2-t, egy alaplapi blokkot, VGA blokkot, RAM blokkot, VGA blokkot és CPU blokkot. Mindezt HF rendszeren, tető csere után csökkent a hőmérséklet.)

Remélem tudtam segíteni.

Üdv.

(#45724) ThodEE válasza Rajjmen (#45723) üzenetére


ThodEE
őstag

Ezért is jó hogy mindenből lehet többet betenni, pumpából is:) :Y

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#45725) SQX_Barto válasza Rajjmen (#45723) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Akkor ez pl HF-es szett? És az mennyire járható út, hogy csak i7 2600-as procit hűtöm vele, és csak egy ventit rakok alá? Mert Shuttle-ben másképp nem fér be...
Bár variálok más alternatívákkal is.
Egy i7 2600 meg egy HD 7970 vízhűtéshez mekkora radi kellene? Két dupla 240es elég lenne ventikkel?

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45726) Rajjmen válasza SQX_Barto (#45725) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Jónak tűnik a az az összeállítás, habár vékony kialakítású a radiátor, ha nem akarod agyontuningolni a procidat, akkor elég kell hogy legyen egy ventivel is.
Ha már a VGA-t is hűteni akarod, akkor ennél nagyobb radiátorra lesz szükséged. Ehhez elég egy vastag tripla radiátor is, de akár amit mondasz, hogy 2db 240 radiátor.

(#45727) Rajjmen válasza ThodEE (#45724) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Ez így igaz. Nekem is megfordult a fejembe a dupla pumpa (és létezik hozzá EK dupla tető), de inkább átalakítottam a pumpát, hogy lehessen állítani a sebességét 4000 és 4700rpm között.

(#45728) planbmokus válasza apollo12 (#45721) üzenetére


planbmokus
senior tag

Jólvan bomi, meg nyugodtam, hogy nem csak Caspianon vagy Kamikaze :))

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45729) Nippon válasza SQX_Barto (#45725) üzenetére


Nippon
őstag

Elég hozzá 2db jó dupla.

(#45730) TESCO-Zsömle válasza ThodEE (#45722) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És akkor most számold ki a hőmérséklet-különbség adta felhajtóerőt, és a ventilátorok együttes erejét 5V-on.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45731) ThodEE válasza TESCO-Zsömle (#45730) üzenetére


ThodEE
őstag

Mindjá' vajas zsömle leszel ;]

Ha neki ez tettszik hát legyen, én csak szóltam szépen amiért még 100an fognak :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#45732) TESCO-Zsömle válasza ThodEE (#45731) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én meg újfent felhívtam a figyelmet, hogy ennek a "meleg levegő felfele száll" dolognak csak addig van jelentősége, míg nincs venti a rendszerbe. Utána már teljességgel felesleges, mert a ventilátor ereje nagyságrendekkel felülmúlja a korábban említett felhajtóerőt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45733) ThodEE válasza TESCO-Zsömle (#45732) üzenetére


ThodEE
őstag

Rendben, megértve :R :K :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#45734) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Sziasztok!
Ha adva lenne ez a ház
És két dual radi lenne ventikkel együtt fent és baloldalt, az lehűtené a rendszert full vízen tuning nélkül? (i7 2600 + HD7970 + chipset)
Belsejét "kitisztítanám", minden tartó repülne, tápegység fordulna a másik irányba és kicsit kijjebb tolnám, hogy elférjen a VGA. SSD, víztartály és szivattyú menne a táp fölé.
És azonkívül full szellős lenne a ház, fentről és balről 2*2 db 120as venti szívná ki a meleget a házból. Ez a koncepció szerintetek mennyire működőképes?

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45735) jones965 válasza SQX_Barto (#45734) üzenetére


jones965
Modder

Amennyiben ebbe a házba beépíted a fentebb írtakat, én minden kalapomat megemelem előtted.
A hőleadással alapvetően nem lenne gond. A kivitelezés, ami számomra kérdéses.

(#45736) TESCO-Zsömle válasza jones965 (#45735) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha van mersze flex-hez nyúlni, akkor kivitelezhető a dolog, bár tény: Igen körültekintően kell majd összelegózni, és a beépítés sorrendjét is előre meg kell terveznie.

sz: Persze ez mindig így megy, ha az ember kis helyre akar sok cuccot beépíteni.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45737) SQX_Barto válasza jones965 (#45735) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Igen a kivitelezés eléggé lehetetlen kivétel kis SFX táppal, de ha a 450-es silverstone-om kevés, akkor buktam...
Ez egy elmélet volt, de méretekben megoldhatatlan ATX táppal... :(

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45738) Rajjmen válasza SQX_Barto (#45734) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Az hogy mindegyik radiátor ventije csak kifele szívná a levegőt, az akkor jó ha elég sok szellőző nyílást alakítasz ki, mert különben nem lesz mit kiszívnia a ventiknek.
A szivattyú elhelyezésére ügyelj, alulra tedd, hogy biztos "víz alatt" legyen. Ugyanis felül könnyen megragadhat a levegő és ha nincs rajta víznyomás, akkor nem fogja mozgatni a vizet, mert nem tudja "felszívni".
Amúgy jónak tűnik az elgondolásod.

(#45739) planbmokus válasza SQX_Barto (#45737) üzenetére


planbmokus
senior tag

Hát a 7970 +i7 2600K +egyebek szerintem határeset a 450-es tápnak. Mondjuk tuti elmegy vele, de a hatásfoka nem lesz a legjobb...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45740) jones965 válasza TESCO-Zsömle (#45736) üzenetére


jones965
Modder

Nem ismerem a ház pontos típusát, így a méreteit sem, de a táp nagyságából kiindulva én továbbra sem látom 100%-os biztonsággal kivitelezhetőnek a dolgot.

(#45741) planbmokus válasza jones965 (#45740) üzenetére


planbmokus
senior tag

Hát így elnézve a 7970-hez meg le kell flexelni a táp felét :))

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45742) Rajjmen válasza jones965 (#45740) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Mondjuk sok helyet takarítana meg vele, ha a tápot kivenné a dobozából.

(#45743) SQX_Barto válasza planbmokus (#45739) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Köszi a reakciókat, ötleteket mindannyiótoknak! :R
Maradok az eredeti tervemnél, mert ez a koncepció sok sebből vérzik méretekben.
Az SFX táp nem valószínű, hogy hosszútávon maradni fog, direkt ATX kerettel rakom majd a rendszerbe, hogy azonnal cserélhessek ATX moduláris tápra. Rosszul fogtam anno neki az egész projektnek ezért vettem SFX tápot....

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45744) planbmokus válasza SQX_Barto (#45743) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ha szerzel még egy ilyen házat akkor biztos lehetne belőle egy szép modot csinálni..
Jones kolléga tudna pár ötletet adni szerintem. :))

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45745) jones965 válasza planbmokus (#45744) üzenetére


jones965
Modder

Arra kérlek Téged is ,valamint minden kedves fórumozót, hogy ez ügyben privátban ne keressetek, mert nincs annyi energiám, hogy mindenkinek válaszoljak.
Általában a válaszok újabb kérdéseket generálnak.

Annyit azt hiszem elmondhatok elöljáróban, hogy tervezve lesz egy külön rész itt a PH-n, ahol ezeket a témákat részletesen kivesézhetjük, sőt tanácsokban sem lesz hiány. ;)

Hamarosan.... :)

(#45746) SQX_Barto válasza planbmokus (#45744) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Köszi:)
Maradok a Shuttle-nál. Van egy használt házam, azt felhasználom plusz anyagnak.
És okosan megoldom a hűtést :)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45747) planbmokus válasza jones965 (#45745) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ejjha! Várjuk sok szeretettel! :C :R :R
De nem is kerestelek :(

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45748) opti06


opti06
aktív tag

erre és erre volna valakinek érdemi hosszászaglása? :B

(#45749) HUfantom válasza opti06 (#45748) üzenetére


HUfantom
őstag

Esetleg egy Aida 64-et futtass hátha valami nem ér rendesen hozzá a blokkhoz...

Semmilyen Log nincs a fagyásról ?
Szokott a win is kifosni ezt+azt...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45750) apollo12 válasza ThodEE (#45722) üzenetére


apollo12
veterán

sajna nekem felső tápos házam van, így mindegy, hogy hova fújja a levegőt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.