Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45901) Rajjmen válasza tajcsi (#45899) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Nem tudom mennyire hűti le a VGA-t a léghűtés, de én hatalmas változást tapasztaltam, amikor lecseréltem vízre. Előtte léggel 95°C-ig ment el tuning mellett, utána vízzel mindössze kb 50°C-ig ugyanazok a beállítások mellett.

(#45902) SQX_Barto válasza Rajjmen (#45900) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Köszi szépen! :R

Egy ilyent szívesen összeraknék kicsiben dupla radi meg VGA hűtés nélkül. Full fekete házban szép kontraszt lenne :)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45903) HUfantom válasza TomiLi (#45895) üzenetére


HUfantom
őstag

Persze mindenkiben van egy ilyen láthatatlan vonzalom az árlista tetején tanyázó termékek iránt. Mert az a király vagy mert látszólag elérhetetlen messzeségben van. Milyen jó lenne megvenni. / innentől placebo /

Ilyenek vagyunk nincs mese.
blasko92
Ennek leküzdésére mindenikek magának kell technikát találni. Én az előző postomban írt csövet 800HUF/méter áron vettem. Ugyanez Tygonban kb 10000 lenne. / 4 méter /
3200 VS 10000 az bakker ~30 üveg Dreher / Ha 220/Dreher /

SQX_Barto
Pumpa gondolom kattog vagy valami ha elhasználódik
Mind a DDC és a D5 / lehet a többi is nekem csak ezekkel van tapasztalatom / az az egyik legjobb tulajdonsága hogy nincs kopó alkatrész. Az baloldali vályúban egy kerámia gömbön forog a jobb alul látható alkatrész, miközben az egész víz alatt van. Így maximum a tömítő gumi öregszik el.
radiátor elvileg jó az idő végezetéig, hiszen abban mi romolhat el ?
Megeszi belülről a rossz folyadék és kilyukad. Persze ha jó folyadék ilyen nem lesz.
De nincs a rendszerben valami védelem, ami ilyenkor azonnal lelövi a gépet?
Ha veszel bele kemény pénzért van. Alapesetben csak az alaplapi védelem van ami megállítja a gépet ha túl meleg a proci. DDC-ken van még fordulatszám-visszajelző amivel lehet figyelni, vagy veszel egy szabályozót aminek van ilyen funkciója... Többet most nem írok

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45904) Ghandi válasza blasko92 (#45898) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Én nem vagyok az a nagy szakértő,de szerintem semmit sem számit ha réz és aluminium alkatrészek is vannak a rendszerbe.A radiátoroknál ugyis nehéz lenne full rézből készültet találni.Persze van olyan,csak nem annyira elterjedt.Akkor lenne más a helyzet ha közvetlenül találkozna a féz és alu,és akkor is csak akkor lenne gáz ha az alu nem lenne eloxálva.
Maguk a gyártók is alkalmaznak bizonyos dolgokban egyszerre réz és alu alkatrészeket,pl sok full cover VGA blokk réz,de a vrm hűtő része alu és simán össze csavarozzák a kettőt

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#45905) TomiLi válasza Rajjmen (#45900) üzenetére


TomiLi
addikt

Én azt nem tudtam sokáig, hogy a "fix" méretű oldala a csatiknak milyen paraméterekkel rendelkezik. (G1/4) Ez a videó segített (réz derékszögű csati mérésénél)

Ezekkel a csőméretekkel soha nem bírok... pontosabban a nem SI mértékegységekkel...
Olyan idegen..
:B

Bogyóka

(#45906) MontyCrew válasza SQX_Barto (#45902) üzenetére


MontyCrew
senior tag

hol lehet ilyen fehér löttyöt venni?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#45907) Rajjmen válasza SQX_Barto (#45902) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Igen elég szép. Nem olyan nehéz összehozni... Csak idő kérdése..

(#45908) tajcsi válasza Rajjmen (#45901) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ne már....Nem mondok semmit, csak annyit hogy

IDLE - stock hűtés 50c
- AC hűtés 35c -ez 15c csökkenés

100% Load - stock 76c
AC 56c -ez 20c csökkenés

viszont ami überfasza, az az, hogy ha 100%-on mennek a ventik az AC hűtőn ami kb olyan hangos mint a gyári hűtés 30%-on, akk a hőmérséklet 50c, ami brutális.

Meg nem hiszem, hogy egy tripla radi elbirna egy 6970-et meg egy ilyen i5 tuningbolond példányt...

Erre még mindig nem válaszoltatok

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45909) blasko92 válasza Ghandi (#45904) üzenetére


blasko92
őstag

Én nem a közvetlen érintkezésre gondoltam.
Hanem amit nekem is mondta, hogy a réz és az alu reakcióba léphet egymással a rendszerben a folyadékon keresztül.
Amúgy volt jópár EK vga blokk, ami réz volt nikkelezett fedővel, és sokan visszavitték őket, mert a nikkel egyszerűen lemállott, leoxidálódott a tetőről.
Valamint a rossz minőségű (házilag hanyagul bekevert, stb...) folyadék, melyek szintén nem kegyelmezik a rendszert.

Igen, az eloxálás megoldás erre, de ha megsérül akkor már nem és semmit :K

HUfantom már megint előkerült a sörös téma :D Nálad a sör a mértékegység.
Én szeptemberben megittam pár üveg ilyet ;] Asszony hozta csehből :P

(#45910) SQX_Barto válasza HUfantom (#45903) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Köszi a kimerítő választ! :R
Elvileg amit kinéztem, az is DDC, csak tetővel, nem? Így rárakható a víztartály is.
Ha meg mindig gyári folyadékot rakok a rendszerbe, gondolom nem kerülhet bele "rossz folyadék", amitől kilyukadhat. Meg ezeket mennyi időközönként kell karbantartani? Meg akkor gondolom ki kell cserélni a vizet, meg átmosni vagy ilyesmi?
Tudom sokat kérdezek, bocsi :B

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45911) TomiLi válasza HUfantom (#45903) üzenetére


TomiLi
addikt

Nem az ára miatt szimpatikus. Sőt! Az ára miatt egyáltalán nem szimpatikus. Csak ha nekem max. két méter cső kell, akkor ezen nem spórolnék. Nem azt mondom hogy egy gyenge minőségű cső és a Tygon között nincs átmenet. Az is benne van, hogy nincs tapasztalatom, így inkább biztosra mennék.

Inkább 4m tygon, mint 30 üveg Dreher! :P
De egészségedre! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#45912) Ghandi válasza blasko92 (#45909) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Én csak annyit mondok hogy nem kekl rittyolni ha egy vizhűtéses rendszerben egyszerre van réz és alu alkatrész is.Az eloxálás séruülésére nagyon minimális az esély,max kivülről karcolják meg,de az nem érintkezik a vizzel.Szerintem itt a vizhűtés tulajoknak túlnyomó része alu radiátort használ és semmi baj vele.Az hogy a nickel lejőn valamiről az szerintem gyártási hiba lehet.A csatlakozók is mind nickelezettek és én még nem igen láttam amelyik ledobta volna.Ott valamt benézett a gyártó,van ilyen

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#45913) HUfantom válasza SQX_Barto (#45910) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát nem épp könnyűeket kérdezel az tuti......... :)
De nem adom fel hogy valami értelmes választ írjak.....

Elvileg amit kinéztem, az is DDC, csak tetővel, nem? Így rárakható a víztartály is.
Ez egy DDC tetővel -- a mondat helyes /18W os verzió ha jól látom/.
Ha azt a tartályt veszed hozzá persze. / Esetleg annyi észrevétel hogy inkább én a tartály alsó részébe tekerném a csatit hogy több levegős rész maradjon. /
Viszont a plexi az plexi fokozottan óvatosan kell kezelni, mert könnyebben törik mint más alkatrészek. Nem nem rosszabb mint más csak nem lehet fogóval ész-nélkül húzni.
/ Gépész egyetemi társ: Finoman érzéssel mintha lovat ba**nál /

"rossz folyadék"
Erről lassan külön topic nyílhatna olyan nehéz kérdés. Alapvetően a legtöbb folyadék jó de ugye ők nem tudják megmondani hogy a te rendszeredben mi fog történni. Ebben a rendszerben / egy némettől vettem / például valvorine+desztviz+anticlorro keringett. Hát mit mondjak a zöld és barna szín nem az optikai tuning jele. Pedig ez a hármas kombó jó víznek számít. A srácnak egy MORA2-részradi-aluradi-plexipumpa rendszere volt.
Meg ezeket mennyi időközönként kell karbantartani?
Igen évente cserélni szokták a vízet. Ha van plexis cuccod akkor ha elszíneződik lehet cserén gondolkodni.
Meg akkor gondolom ki kell cserélni a vizet, meg átmosni vagy ilyesmi?
Hát ha időben van cserélve elég egy átmosás. De a fenti példánál gondold el az egészet minden apró darabkáját széjjel bontottam. / Még jó hogy munkaidőben :D /

ceaser:
Hát a különbözetet át lehet más alkoholra/energiaitalra/2grammra váltani :)
És a Sör+jó cső vagy a "Legjobb" cső

blasko92
Azt nagyon szeretem és így távol tudom tartani magam az árlista tetejétől. Abba már nem mennék bele, hogy miért is kerül annyiba / marketing hype... stb /

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45914) TaaT válasza Ghandi (#45904) üzenetére


TaaT
veterán

a radiátorok többsége réz, hidd el :U
sárga meg veres réz, attól függ melyik részéről beszélünk :) veres sárga

"pl sok full cover VGA blokk réz,de a vrm hűtő része alu és simán össze csavarozzák a kettőt"

jah, de a vrm hűtő alumónium-ban szted mennyi víz kering? :DDD

Give them hell Ukraine!

(#45915) SQX_Barto válasza HUfantom (#45913) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Plexivel anno volt már dolgom, egy erősebb csavarbetekereés már megrepeszti... :(
Van olyan gyári folyadék, ami kevergetés nélkül csak úgy beleönthető a rendszerbe? (És még lehetőleg fehér is legyen) :D
Csati kényelmesebb is a lenti helyen, mert a méretek miatt állítva lesz (ha ez lesz)
Egyébként mennyire összerakhatók különböző gyártó cuccai?
Meg a többféle csőméretek hogy jönnek ki egy x csatlakozóra?
Elvileg a legvastagabb cső a legjobb, mert az szállítja leggyorsabban a legtöbb vizet? Logikusan elgondolva...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45916) Razermazer válasza Ghandi (#45912) üzenetére


Razermazer
őstag

Nem is csak megfelelő folyadék kell bele, mert szépen összekorrodálnak elektrolízis folyamán. Az előrekevert folyadékokban már minden van hogy ezt megakadályozza, a házi keverésben meg kell anticorro az sem mindegy milyen. Sok a foszfortartalma az is gond berágja magát mindenhova.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#45917) HUfantom válasza SQX_Barto (#45915) üzenetére


HUfantom
őstag

Van olyan gyári folyadék, ami kevergetés nélkül csak úgy beleönthető a rendszerbe? (És még lehetőleg fehér is legyen)
hát ha fehér vizet akarsz...
Ha nem akarsz Németországból rendelni lehet jobban jársz a fehér nem átlátszóval és esetleg egy kék vízzel. Nekem ez van de ez van. A képen nem látod rosszul a rózsaszínű a "szintelen" míg a piros a piros :)

Egyébként mennyire összerakhatók különböző gyártó cuccai?
Elolvasod szépen a csatlakozó méretét. 1/4ese általában.

Meg a többféle csőméretek hogy jönnek ki egy x csatlakozóra?
Picit el vagy tévedve szerintem.......
Csati + bilincs:
Itt ugye te gondoskodsz arról hogy a ráhúzott cső valamivel oda legyen szorítva. Lehet kisebb-nagyobb rugós-csavaros bilincseket is kapni. Ennél a csatinál csak a 10-es belső van megszabva. KB a csati körbe 11mm és akkor ha ráhúzod a csövet pont jó. Így az ilyen rendszerekre lehet akár 13/10 16/10 14.9/9,5 csövet is rakni. Hisz az egyetlen akadály hogy a csönek rá kell mennie valahogy a csonkra. Nagyobb csövet nem szabad használni mert ereszt.

Hollandis gyorscsati ez pl 16/10es csövekhez:
Itt megvan milyen külső és milyen belsejű átmérős csövekkel lehet használni. Ráhúzod a csövet rátekered a gyűrűt és kész. Gyors nem ereszt esztétikus ---> Drága...

Elvileg a legvastagabb cső a legjobb, mert az szállítja leggyorsabban a legtöbb vizet? Logikusan elgondolva...
Ez így igaz de vegyünk be még egy tényt. A csatlakozók belső keresztmetszete maximum 10mm. Így ha nagyobb csövet raksz akkor a csatlakozóknál gyorsabban kell, hogy menjen a víz míg a csőben lassul. Ennek nem sok értelme van max annyi hogy több víz kell a vastagabb belsejű csőhöz feltölteni.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45918) Rajjmen válasza tajcsi (#45908) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

De én már válaszoltam itt.
Miután csak a CPU-d lesz hűtve, így teljesen mindegy, hogy mi a sorrend, csak az a lényeg, hogy a kiegyenlítő tartály alatt közvetlenül a szivattyú legyen!

A VGA-hoz visszatérve nálam 100%-s terhelésnél több mint 40°C lett a különbség.

(#45919) SQX_Barto válasza HUfantom (#45917) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Köszi megint:)
Tejehér víz mindenképp :)
A kiszemelt Swiftech cuccok elvileg 1/4esek...
Gyorszárakra meg szerintem nem fogom sajnálni a pénzt, elvileg ha jól számoltam összesen 6 db kell. 2 a radira, 2 a blokkra 1 a szivattyúra és egy a tartályra. Amennyit ki fogok dobni a gépemre, 6 gyorszár csak hab lesz a tortán :)
Konkrétan azt a White System-et szeretném majd megépíteni teljes egészében a VGA-t meg a dupla radit kihagyva... Meg jóval kisebb helyen kisebb csövekkel.
Fekete fehér AC ventikkel királyul fog kinézni :)

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45920) Rajjmen válasza HUfantom (#45913) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Én simán "nagyon tiszta desztvizet" és Valvoline adalék keveréket használok. Még olyan gondom nem volt, hogy megfogott volna valamit.

Ha összerakás előtt jól ki van mosva a rendszer, akkor nagyon nem tud elkoszolódni a rendszert.

(#45921) tajcsi válasza Rajjmen (#45918) üzenetére


tajcsi
senior tag

Köszi! Mi még fogunk sörözni/energydrinkezni :R Namost. Csatik kellenének, és valami szép cső. Kellenének 90 fokos csatik, sztem arany szinű....ötlet?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45922) HUfantom válasza tajcsi (#45921) üzenetére


HUfantom
őstag

Annyit had tegyek hozzá hogy ha bármilyen színt akarsz a csővel vagy a folyadékkal akkor a csatik színe teljesen mindegy. Úgyis csak a bilincs látszik. Persze ha hollandist veszel...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45923) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Na azt hiszem eldöntöttem, hogy ilyent szeretnék majd és nagyjából meg lettek válaszolva a kérdéseim. Köszönet érte és a türelmetekért is! :R
Amikor a megvalósításnál fogok tartani úgy is visszanézek majd :)
Bár szerintem keresek majd közelben lévő vízhűtés szakit és "felügyelet alatt" rakom össze majd a rendszert. De ez még a jövő zenéje...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45924) tomic válasza tajcsi (#45899) üzenetére


tomic
addikt

Azt azért kétlem ,hogy a 6970-et a víz nem hűtene le jobban. ;)
Mondom úgy ,hogy mostanában dobtam ki a léghűtést a gépházból.
Nálam meg nem ment a kari 42 fok föle.

(#45925) HUfantom válasza tomic (#45924) üzenetére


HUfantom
őstag

Nálam sem.......
De akkor nem is játszom :)
És melyik hőfok ? van 4 mérőegység rajta. Általában ha AIDA64-et használsz akkor a Árnyaló/Shader a legmelegebb. Játék alatt 60 fok........ na jó 62 :) / 32-es víz mellett /

Razermazer

Hallom neked is betegek a MORA hoz használt Phoyba 18as Silent ventilátorok ??????????????????????????????????????
nekem úgy néz ki a 4 ból egy ami szarakodik

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45926) Rajjmen válasza tajcsi (#45921) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

HUfantom hozzászólásával egyet értek. Csak a 45°-os és a 90°-os csatiknak fog látszódni a színe, az egyeneseknek csak a aljából pár miliméter.
A csatik színénél azért vedd figyelembe, hogy a blokkjaidnak milyen a színük (pl.: nálam minden fekete-piros, mégis króm/nikkel az összes csatim, mert nikkelezett az összes blokkom és mégse rontja az összképet. (az adatlapomon ott a link a képeimhez ha érdekel)

(#45927) tajcsi válasza tomic (#45924) üzenetére


tajcsi
senior tag

Menne, nem azt mondom, de vajon megéri e az extra ráfordítást? A trippla radi lehűtene e a cuccot + az i5 2500k-t 5Ghz-en?

Rajjmen:

Ilyesmire gondoltam...Milyen lenne a legmegfelelőbb csövezés, milyen átmérőjű stb.... :B

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45928) Kolondrum válasza SQX_Barto (#45897) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én leállítottam direkt, ha nincs terhelés akkor pár perc alatt felkúszik a cpu hőfok, egy terhelt állapotban pedig sztem pár másodperc alatt addig melegszik amíg ki nem kapcsol a cpu hővédelme.

(#45929) Rajjmen válasza tajcsi (#45927) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Az első kérdésedre: Igen egy tripla radi is le tudná hűteni a VGA+tuningolt i5-t.

Ahhoz a csatihoz 19/13-s cső kell (de a tygon-t meg kell kérdezni OC-től hogy fogadja-e, mival az egy kicsivel húsosabb mint a többi). Ez és ez is szóba jöhet. Az átlátszó esetén számíthat, hogy milyen színű a folyadék.

(#45930) tomic válasza HUfantom (#45925) üzenetére


tomic
addikt

En játék alatt értettem. Igaz ez csak MW3 , de a többi játék engem hidegen hagy, ezert nem tudom. De estere megnézem és csinálok kepét róla.

tajcsi En is ilyen rendszernek építettem a hűtésem. Triplából is sok fele van. Nekem egy phobyam van. Szerintem elég lesz neki.

(#45931) HUfantom válasza tajcsi (#45927) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát rá van írva a csatlakozóra...........
19/13as
Akkor neked kutya kötelességed innen választani Ha nagyobb akkor nem tudod rátekerni a külső részt, ha kisebb akkor meg ereszteni fog......

PL:
A kinálatban látható 17,4/13 ClearFlex60 átlátszó már nem jó mert ereszteni fog.

A képet elnézve a CPU blokk fölötti csövezés nem világos.......
Rendben a tartály -- D5-- Radi -- CPU -- és utána hogy is van ? -- zöld -- tartály
Ott a CPU blokk után az egyik piros felmegy a bal oldali radiba amiből meg a piros és sárga vezetéken keresztül a jobb oldali felső radiba megy a vezeték ??
Mert úgy jó a megvalósítási terv.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45932) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Tök mindegy mennyi és mennyire zajos ventivel fújatom a radit, 1-2 fokot javít a nálam X alapértékhez képest, sőt passzívban is elmegy lazán ha nem linxeztetek és mivel az csak stab tesztre használom így a vége az, hogy a csend érdekében 2 venti hangtalanul és pont.

[ Szerkesztve ]

(#45933) planbmokus válasza TaaT (#45891) üzenetére


planbmokus
senior tag

Béna vagyok, nem tudom kideríteni.
Valami ilyesmi féle: [link]

Kezdő vagyok, ne haragudj! Csak 2 napja van vizem :B

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45934) TaaT válasza planbmokus (#45933) üzenetére


TaaT
veterán

így már teljesen világos :K
nekem is van hasonló csatim :)

Give them hell Ukraine!

(#45935) planbmokus válasza TaaT (#45934) üzenetére


planbmokus
senior tag

Tody kollegától származik, Phobya zacsiban volt, de az átmérőkre nem találtam jelzést. :(

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45936) TaaT válasza planbmokus (#45935) üzenetére


TaaT
veterán

az első vizes cuccomhoz kaptam ilyen csatikat, a jobbos pedig egy HF csati :) [link] [link]

Give them hell Ukraine!

(#45937) tajcsi válasza HUfantom (#45931) üzenetére


tajcsi
senior tag

Így érthetőbb?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45938) planbmokus válasza TaaT (#45936) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ok, értem a különbséget, a jobboshoz hasonlít inkább, tehát HF-es.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45939) HUfantom válasza tajcsi (#45937) üzenetére


HUfantom
őstag

Persze. Ha jól látom akkor szaggatott vonal van a két radi között ami azt jelenti hogy a ház mögött vezetnéd el. Teljesen jó az elrendezés ha elfér...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45940) planbmokus


planbmokus
senior tag

Egyenlőre ilyen a végleges:

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45941) tajcsi válasza HUfantom (#45939) üzenetére


tajcsi
senior tag

Igen jól látod, szerintem elfér kb 1cm hely van az alaplaptartó és a ház oldala között :R

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45942) planbmokus válasza tajcsi (#45941) üzenetére


planbmokus
senior tag

Az keskenyke lesz, ha vastag csövet szeretnél..

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45943) tajcsi válasza planbmokus (#45942) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ugy gondoltam alaptartót kifúrom és megoldom az átvezetést egy 90 fokos csatival..vagy kettő 90 vagy kettő 45 fokos csatival egyben.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45944) planbmokus válasza tajcsi (#45943) üzenetére


planbmokus
senior tag

Izgalmasnak hangzik :R

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45945) tajcsi válasza planbmokus (#45944) üzenetére


tajcsi
senior tag

Csak már induljon be a worklog az lesz az izgalmas...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45946) tajcsi


tajcsi
senior tag

Ja és mégvalami, nem lennék oda a túl vastag csövezésért, az nekem nem jön be. Esetleg aki fújja ezeket a méreteket tegyen fel pár képet, hogy tudjam összehasonlítani live-ban melyik méret hogyan is néz ki....megköszönném :R

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45947) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Kedves fórumkolléga nyomán találtam egy spéci megoldást dupla radira.
Fordított táp (ventivel felfelé) fölé raknám, a dupla radit, és 120as venti lenne táp előtt még.
Viszont én Corsair AX 650-es tápot néztem ki magamnak, ami 160 hosszú, így "csúsznának" a méretek. Ahhoz hogy a táp előtt elférjen a 120as venti ki kell tolnom a radiátort, ami miatt nem esne egybe a tápventi a radiátorral kb 30cm kilógna a radiátor középső részén. Meg az előlap mögötti részbe is jócskán bele kellene vágatnom, és valami emelt L alakú csatlakozóval venti alatt elvezetni a csöveket. Ezáltal jócskán durva CPU hűtést kapnék (szerintem).
Mindezt radikálisan tovább gondolva ha második VGA slot helyére beraknék mégegy dupla radit passzívan, az elvinné a high end (most épp 7970) VGAt is? Úgy, hogy a VGA mellett lenne párhuzamosan egy vékony dupla radi...és persze borítás azon részen teljesen kivágva, hogy szellőzzön (ha lesz felrakva egyáltalán borítás)
Bár a VGA részt nem érzem túl meggyőzőnek, inkább csak CPU-ra koncentrálnék...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45948) TaaT válasza planbmokus (#45938) üzenetére


TaaT
veterán

nem, a tied a baloshoz hasonlít, tehát nem HF :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#45949) InHell


InHell
senior tag

Sziasztok!
Ma hozta a futár ezt az előlapi ventilátorvezérlő panelt, de még dolgozom, szóval nem tudtam még kipróbálni.
DDC 1T szivattyúm van. Rá szeretném kötni a ventivezérlőre a ddc 3 pines kábelét, ami így mutatná a fordulatszámát, illetve tudnám vezérelni is?
Elvileg ha le is szabályozom, mert mondjuk lehet 8V-on is működne, induláskor ha minden igaz 12V-ot fog kapni, és nem kéne állítgatni soha.
Ez működőképes szerintetek?

< béna duma helye >

(#45950) TaaT válasza InHell (#45949) üzenetére


TaaT
veterán

"Ez működőképes szerintetek?"

próbáld ki és megtudjuk :)

SQX_Barto: hogy te mekkora mazochista vagy, én már a mATX ház miatt is gondban vagyok néha :D

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.