Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45851) HUfantom válasza planbmokus (#45850) üzenetére


HUfantom
őstag

Semmi gond nem kéne hogy legyen vele. A víz szeret lefelé menni az hogy esik nem esik nagyon nem baj, csak feltöltésnél számít. A pumpa ereje úgyis kinyomja majd a buborékokat a rendszerből..

Közben én fogtam az új D5 pumpámat és kipróbáltam milyen hangélményben részesít ha csak simán az XSPC 500-as tartályomra rákötöm. Hát valahol 3-4 fokozat között van a DDC 10W os pumpa és valahol 6-7os // nemlétező fokozatnál // a DDC 18W. Ez csak az én fülem szerinti hallás, még a leghangosabb DDC18W is csak halkan duruzsol a / lehetőségekhez / mérten zajtalan szobában. / Kinti lehet Hűtőt faszán hallani hogy búg ha megy /
1-3ig csak a halk remegést hallod amit kelt az asztalon.

Ehhez még ki kéne találnom valami lefogatási rendszert...... Ötletek ?
/ Elsőre gyors-kötözővel gondoltam berakom a winyó helyére.... /

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45852) Kolondrum válasza planbmokus (#45850) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én ezért hagytam rá csövet, ki tudom húzni és minden oké.[link] - [link] igen kupi van még.

(#45853) planbmokus válasza HUfantom (#45851) üzenetére


planbmokus
senior tag

Köszi!

A radinál hallottam néha, hogy bugyborékol meg szörcsög, majd kiheveri?
Nehéz körbeforgatni ez a 25 kilós dögöt :)

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45854) Kolondrum válasza planbmokus (#45853) üzenetére


Kolondrum
félisten

Forgasd meg mint én és kimegy belőle! Volt riadalom amikor szívta a levegőt a DDC!

(#45855) HUfantom válasza planbmokus (#45853) üzenetére


HUfantom
őstag

Akkor én mit szóljak Full joga ezt megfordítani, és persze szinkronban mert a cső nem 100méter :)

És még be sincs fejezve........... ;] ;] ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45856) planbmokus válasza Kolondrum (#45854) üzenetére


planbmokus
senior tag

Mennyi lötty fér kb egy rendszerbe?
Kb7-8 dl ment bele saccra.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45857) Kolondrum válasza planbmokus (#45856) üzenetére


Kolondrum
félisten

Attól kérdezed aki épp a szárnyait próbálgatja víz terén? Nekem a fekete radi nélkül olyan 8-9dl volt benne, a feketével együtt már picit több mint 1L van benne. Céges desztvíz, úgy kiírnám honnan van mert nevetséges, jó poén, de meg kell magamnak tartani. :DD

[ Szerkesztve ]

(#45858) blasko92 válasza HUfantom (#45855) üzenetére


blasko92
őstag

Nekem se volt egy leányálom a dragon bigtowert "düntögetni" ;]
De nekem legalább nem kellett a radira figyelni, egyedül arra, hogy a tartályból ne szívjon falsot a pumpa (egyszer sajnos megtörtént, és szép habszerű cuccá vált a folyadék, majd kezdhettem előről a légtelenítést :D )
Gondolom a következő mora beszerelésénél újra tornászhatsz :DD

A D5 felfogatása: szerintem legegyszerűbb az lenne, ha egy régi biciklibelsőből csinálnál neki valami heveder szerűséget, és úgy illesztenéd be a vinyó helyére :K

planbmokus tartály, radiátor, és cső hosszúsága válogatja :) Nekem nem ment bele 1 liter se, a tripla radi, vga, tartály, proci kombóhoz, kb 2 és fél méter csővel :)

[ Szerkesztve ]

(#45859) planbmokus válasza blasko92 (#45858) üzenetére


planbmokus
senior tag

Köszi, akkor szerintem jó lesz.
Reggel hazaérek, akkor eldöntöm oldalra, hátha megszűnik a radiban a bugyborékolás.
Az előbb felhívtam párom, hogy kapcsolja le, kb 4 órát már keringett eddig és nem ereszt. Jóság?

Nálam amikor az első kört felszívta, akkor nem voltam elég gyors és tolt bele egy kis levegőt, a fehér csövön keresztül látszott az árnyéka, ahogy a lendület feldobta a vizet kb 30 cm magasra, majd vusszahullott, ekkor ért oda a következő adag, amivel a tartályba visszaérve gyönyörűen habzott, úgy nézett ki, mint az epres vattacukor (főnökasszony szerint :) )

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45860) blasko92 válasza planbmokus (#45859) üzenetére


blasko92
őstag

Jóság!
Ha már megy 4 órája, és eddig nem eresztett, akkor már nem is fog.
Max, ha nagyon feszegeted a csöveket, és meglazul valamelyik csonk/bilincs.

Döntsed meg a gépet mindkét oldalra, de figyelj a tartályra, hogy ne szívjon levegőt a pumpa, különben kezdheted elölről. :)

Meg majd figyeld a tartályban a vízszintet a légtelenítésnél is, hátha sokat kell utána tölteni.

(#45861) planbmokus válasza blasko92 (#45860) üzenetére


planbmokus
senior tag

A csövek végigkocogtatásával jöttek a bubik kifelé, látszott is egyből a tartályban, hogy csökkent a vízszint. Valami iszonyat brutálul néz ki most a gép.
Kár hogy nem tervezett modding (inkább gány) is kellett, hogy a ventiket házon kívül tudjam... A CM Storm Sniper tetején megvan a 2*12-es ventinek a furat, csak a felső elem (műanyag) kb egy centit belógott... Kivágtam, nem szép, de nem is látszik :))
A pumpa ideiglenes helyre került, tettem alá jó kis alaplap dobozból származó puha szivacsot, nem rázza a lemezt, szóval béke is van :)

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45862) tajcsi


tajcsi
senior tag

EZ lesz a végleges megoldás, másképp nem tudom megoldani.
A szaggatott vonallal rajzolt spirál-cső a ház mögött menne vszinűleg 2-2 90fokos csati megoldással. 3x 120as radi mennyivel gyengébb egy trippla radinaál?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45863) planbmokus válasza tajcsi (#45862) üzenetére


planbmokus
senior tag

Jóféle!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45864) tajcsi válasza planbmokus (#45863) üzenetére


tajcsi
senior tag

Köszönöm! Akinek esetleg van tapasztalata kérem mondja már meg lesz e külömbség így mint egy tripla radival?

:W :W :W

áá mit linkeltem a krwa életbe..jesszus. Mégegyszer.

EZ a jelenlegi terv. Vagyis ez volt délelőtt. Attól is füg mit tudok majd összeszedni még...

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45865) planbmokus válasza tajcsi (#45864) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ez azért nem egészséges rajz. A tartály után a pumpa, utána radi...
Biztos jó meccs lenne feltöltened a radit előbb, hogy a pumpába lötty érjen..

A három radi is ugyanakkora hőleadó felület mint a tripla radi, fizika.
Mivel így férsz el, nincs más választás(de drágább lesz mint egy tripla radi + cső + csatik...)

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45866) TaaT válasza planbmokus (#45865) üzenetére


TaaT
veterán

ez remélem az első hozzászólásba is bekerül mind aranyszabály:

A tartály után mindig a pumpa jön! :)

Give them hell Ukraine!

(#45867) planbmokus válasza TaaT (#45866) üzenetére


planbmokus
senior tag

Én egy EK WB-s pdf-ből tanultam meg előre az ilyeneket. Szerencsém, hogy vizuális vagyok és át is látom majdnem egyből, hogy mi miért..

Meg tőletek :R :R :R

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45868) tajcsi válasza planbmokus (#45865) üzenetére


tajcsi
senior tag

Akkor akár paintben rajzold át nekem mert nem értem mir hogyan kéne...előre is kösz :R

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45869) planbmokus válasza tajcsi (#45868) üzenetére


planbmokus
senior tag

Az EK reservoir (tartály) után a pumpát (D5) kell bekötni.
A pumpa a tartályból tudja csak szívni a levest, majd tolja tovább. Ahogy lerajzoltad, előbb felkéne töltened a pumpa előtti radiátort, aminek az esélye, hogy sikerül kb egyenlő a nullával.
Amúgy az elképzelés nem rossz!
[link]
Itt töltsd le az installation manualt és olvasd át. Én ebből láttam át a dolgot.

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45870) viperabácsi válasza planbmokus (#45867) üzenetére


viperabácsi
addikt

Én egy EK WB-s pdf-ből tanultam meg előre az ilyeneket.

ezt a pdf-et belinkelhetnéd!

Közben meg lett :R :R

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#45871) TESCO-Zsömle válasza planbmokus (#45865) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Itt ütközik ki a dolog, hogy feltöltés szempontjából azok a radik voltak igazán jók, amiknek az átellenes sarkaiban voltak a csatlakozásai.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45872) nemethati válasza TaaT (#45866) üzenetére


nemethati
senior tag

Nem értem, mit kell ennyit vergődni a bekötési sorrenddel. Tökmindegy, egyetlen kérdés jelenleg: hogyan könnyebb feltölteni :))

(#45873) TaaT válasza nemethati (#45872) üzenetére


TaaT
veterán

leírtam hogyan a legkönnyebb feltölteni a rendszert, a sorrend többi része nem számít...

vergődni meg az fog aki nem tartja ezt be...

Give them hell Ukraine!

(#45874) nemethati válasza TaaT (#45873) üzenetére


nemethati
senior tag

Oké, a vergődés-t helyettesíteném a problémázás-sal :P

(#45875) tajcsi


tajcsi
senior tag

Ó, na az ábra a pdfből iszonyat hasznos ezt belehetne linkelni az első hozzászólásba. Így már értem. De logijkus is.
Namost ugye kezdő is mikor megold egy matek feladatot és beadnak neki egy másikat amiben akár már csak megvan fordítva az egyenlet akk csak pislog.

Ime átjavítottama képet, most még csak az érdekel, hogy a tartályból a zöld cső előbb a blokkba kell, hogy menjen vagy mehet a radiba is? Mert akkor még a radiból hátramarad a blokkba az utolsó cső - ez utóbbi lenne esztétikailag a legszebb megoldás.

///nem mehet a zöld cső a radiba ugye? :( :O

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45876) Joshi


Joshi
titán

Nézzetek körül hátha kell valami. Link.

(#45877) HUfantom válasza tajcsi (#45875) üzenetére


HUfantom
őstag

Ej de jól megy valakinek hogy 2 D5 is sorba van kötve a rendszerben :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45878) viperabácsi válasza tajcsi (#45875) üzenetére


viperabácsi
addikt

Az nem világos számomra (laikus) , hogy egy db prociblokkhoz minek 3 db radiátor? :F

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#45879) planbmokus válasza viperabácsi (#45878) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ha jól értettem nem fér be máshogy a házba :F

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45880) viperabácsi válasza planbmokus (#45879) üzenetére


viperabácsi
addikt

akkor sem értem itt pár hozzászólással elöbb valaki írta minden cucchoz (prociblokk , videókártya , ram ,alaplapi szett) 1 azaz egy db szimpla radiátort kell számolni .Akkor egy prociblokkhoz 1db radiátor kell NEM 3

amúgy meg ahova befér fölülre 2 db szimpla oda befér a dupla is!

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#45881) TomiLi válasza viperabácsi (#45878) üzenetére


TomiLi
addikt

Ahogy planbmokus mondja, ez a fő oka. Tripla (3db 120-as), meg szerintem azért kell, hogy tutira hűvős és csendes legyen a rendszer.

Más: Melyik az előnyösebb csőméret? 16/13, vagy 19/13?
A vastagabbat nehezebb hajlítani? (viszont nem törik meg olyan könnyen?)

(#45880) viperabácsi
amúgy meg ahova befér fölülre 2 db szimpla oda befér a dupla is!
Ez nem igaz! Pl a Xigmatek Gigas elejében is két 120-as venti hely van, mégsem fér el egy 240-es radi, csak két 120-as. Ez azért van, mert a 240mm-hez még hozzá jön a csatlakozóknak kialakított tér.
A két 120-as viszont 90fokkal elforgatva már elfér.

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#45882) TaaT válasza viperabácsi (#45880) üzenetére


TaaT
veterán

azt a hozzászólást kérlek felejtsd el, hülyeség és kész :)

Give them hell Ukraine!

(#45883) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Újra visszatértem riogatni a jónépet! ;]
Azt hiszem marad a Shuttle tervem, amit meg kell oldanom, hogy összerakni egy single radis rendszert CPU-ra. Mint már régebben írtam a Swifttech-kel szemeztem, XP single radi, egyberakható pumpa és víztartály, meg blokk a CPU-ra. Nem akarok tuningolni, csak alapon lehűteni egy i7 2600-at (később meg az esetleges utódait). sima H60 is megoldás lenne, de nem hosszútávú, egy proci(foglalat) csere után lehet menne is a levesbe a hűtés...
Meg így szépen méretre szabhatom a csöveket, nem kell semmit tekergetnem sehova.
Valaki leírná laikus számára érthetően ezt a "próbaösszerakást", amikor a csepegést kell nézni? Meg hogy sima táppal azt hogy oldom meg? Meg hogy a csöveknek hogyan kell menniük, mit hova kell kötni, milyen sorrendben?
Segítséget előre is köszönöm! :R

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45884) planbmokus válasza TomiLi (#45881) üzenetére


planbmokus
senior tag

16/10-es Masterkleer-t vettem, hát ezt oda tekered, ahova akarod, nagyon kényelmesen lehet vele dolgozni és vágni is könnyű!
És atom jól néz ki! :DD

Itt a cuccosom, most csináltam képeket: [link]

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45885) TaaT válasza planbmokus (#45884) üzenetére


TaaT
veterán

milyen csatlakozókat használsz? :)

Give them hell Ukraine!

(#45886) viperabácsi válasza TaaT (#45882) üzenetére


viperabácsi
addikt

értem RESETELEM ezt a részt :D

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#45887) planbmokus válasza TaaT (#45885) üzenetére


planbmokus
senior tag

Phobya

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45888) TaaT válasza planbmokus (#45887) üzenetére


TaaT
veterán

a méretére lennék kíváncsi :)

Give them hell Ukraine!

(#45889) planbmokus válasza TaaT (#45888) üzenetére


planbmokus
senior tag

1/4 3/8"

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45890) Rajjmen válasza tajcsi (#45875) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Így már jó. Amelyik neked szimpatikusabb, úgy kösd. Csak az volt a lényeg, hogy a kiegy.tartály után a szivattyú jöjjön, a többin már átnyomja a pumpa.

Hogyhogy 3 radit használsz csak a proci hűtéséhez?

(#45891) TaaT válasza planbmokus (#45889) üzenetére


TaaT
veterán

külső átmérő-belső átmérő mm-ben :DD

Give them hell Ukraine!

(#45892) Rajjmen válasza TomiLi (#45881) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

A 16/13 és a 19/13, között áramlás szerint semmi különbség sincs.
A 19-es vastagabb falú ezért valamivel nehezebb hajlítani, de nehezebben is törik be.

Szerintem bármelyiket is választod, a lényeg, hogy milyen minőségűt választasz. Az olcsóbbak elég hamar kikeményednek és akár megrepedhetnek. (én Tygon R3400 19,1/12,7 fényes fekete csövet használok már évek óta és még mindig ugyan olyan "puha" mint amikor vettem; de a Masterkleer-t is dicsérik)

(#45893) HUfantom válasza Rajjmen (#45892) üzenetére


HUfantom
őstag

Melyik az előnyösebb csőméret? 16/13, vagy 19/13?
Inkább a nagyobbat kéne venni, nehezebben törik. Azért a 16/10esekkel nem hasoníthatnám mert az r*r*PI alapján 69%-al több vízet képes átengedni. Persze a csatik belül 10esek szoktak lenni. Ezért mondják hogy 10es rendszernél nagyobbak nem érdemes építeni. Viszont a 16/10esnek 3mm anyag van a csőnek a falában míg a 16/13asnak már csak 1.5mm. Ezért mondják hogy inkább a 19/13asat vegyétek, annak megvan a csőfala 3mm...

Nekem ez a 12.7/15.9es csövem van. Azért Todytól az a 3 pontot elég kevésnek tartom. Amíg nem használod addig vannak korlátai a hajlításban és esetleg feszül egy kicsit mikor a kis ívet hajlítasz rá. Viszont amint belerakod a vizet és pár órát járatod úgy megernyed mint ha karamell lenne. Most senki se arra gondoljon hogy lyukat lesz vagy a bilincseknél nyúlik hanem egyszerűen sokkal lágyabb lesz. Mindenre rá megy semmivel sem ellenkezik...

Kontra:
Viszont ha előfordul hogy a 28 fokos víz alatt annyira meglágyul hogy akár a saját súlya alatt hajlamos eltörni. Erre van a törésgátló. Szerintem jól néz ki és 1 méter törésgátlóért az az összeg nem sok....
Ha most vennék csövet lehet hogy 19/13asat vettem volna, de ez így most pont jó

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45894) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Elvileg mi mehet tönkre egy vízhűtésben idővel? Pumpa gondolom kattog vagy valami ha elhasználódik, radiátor elvileg jó az idő végezetéig, hiszen abban mi romolhat el?
CPU blokkok meg úgyis cserélődnek platform váltásokkor.
Azt hiszem megtaláltam az ultimate univerzális CPU hűtést a gépembe :)
Majd mikor konkrét lesz az összerakás keresek valami szakit, aki segít benne.

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45895) TomiLi válasza Rajjmen (#45892) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm szépen! :R

Jól gondolom, hogy kell a 13mm-es belső átmérő? Azt is jól gondolom, hogy így adom meg az esélyt a legjobb áramlásra? Mert ha már 10mm-es belső átmérőjű csövet használnék, akkor csökkenne a csati belső átmérője nem? Ha jól vettem ki videókból, akkor a blokk felé eső résznél 10mm a max belső átmérője egy csatinak. Ezt a keresztmetszetet már egy 13mm-nél kisebb belső átmérőjű csővel csak csökkenteném.

Szerk: most látom, hogy nagyon pontos választ kaptam a következő hozzászólásodban! :R

Szerencsére az elképzelésemhez nem kell hosszú cső, így ezen értelmetlen lenne spórolni. Nekem is (látatlanban) a Tygon a legszimpatikusabb

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#45896) TaaT válasza SQX_Barto (#45894) üzenetére


TaaT
veterán

a pumpa tud olyat csinálni hogy egyszer csak leáll, ha nincs áramlásmérő vagy fordulatszám kijelzés akkor problémás lehet...

Give them hell Ukraine!

(#45897) SQX_Barto válasza TaaT (#45896) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Köszi, akkor majd erre nézek valami megoldást... :R
Elég csúnya lenne játék kellős közepén leállna a CPU hűtés...
De nincs a rendszerben valami védelem, ami ilyenkor azonnal lelövi a gépet?

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45898) blasko92 válasza SQX_Barto (#45894) üzenetére


blasko92
őstag

A radiátorban mi romolhat el?
Kilukadhat :D Nem csak mechanikai lukadás lehet, hanem elektrokémiai is.
Ha rosszul választod meg az összetevőket, akkor történhet ilyen.
Amikor alu radiátort akartam venni, óvva intettek tőle, hogy ne tegyem, mert meg fogja enni a réz blokkokat.

Jó cpu blokkot kell választani, ami az erős procikkal is elbír, valamint amihez van több fajta lefogató/lehet hozzá szerezni.

(#45899) tajcsi válasza planbmokus (#45879) üzenetére


tajcsi
senior tag

Igen ez az egyik oka, a másik oka az esztétikai megoldás ez a legfontosann számomra. Harmadik, az i5 2500k 1,35V-n fog menni 24/7 beállításon 5Ghz-en. Erre kell a 3 radi.
A 6970-es kártyám meg egy accelero extreme plus hűti, azért az mert a víz sem hűti le sokkal jobban, ráadásul sokkal olcsóbb is ez a megoldás (höhö, pláne, hogy ingyen kaptam :P )

Na de a kérdésemre, szakértők, nem válaszoltatok... :B

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45900) Rajjmen válasza HUfantom (#45893) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Én a 19/13-on is használok törésgátlót (bár én design miatt). Az általam használt sző az a hőmérséklet változásra nem változtatja meg az állagát/keménységét.

SQX_Barto
Nyugodtan kérdezhetsz majd az összerakásnál, szívesen segítek.

ceaser
Igen én is úgy tudom, hogy a 10-s csőhöz tartozó csatik belseje 8-9mm és ugye ez máris áramlás csökkenést okoz.
A Tygonnak azért az ára kicsit borsosabb (kb 3.500,- Ft/m; de megéri!). Én anno 4,5m-t tettem be a gépembe, mostanra visszarövidítettem kb. 2,5 m-re. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.