Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46051) Kolondrum válasza Vartanus (#46049) üzenetére


Kolondrum
félisten

Igaz most még sok a bubi, DE lassan eltűnnek illetve néha kinyitom a betöltőt mintha az is segítene.

Vartanus! Desztvíz van a rendszerben, de simán mérem a 12V-ot ha a radit használom testnek. :DDD A cső nem vezet, marad a víz!

[ Szerkesztve ]

(#46052) planbmokus válasza Vartanus (#46049) üzenetére


planbmokus
senior tag

Én nagyon tudom neked ajánlani az Alphacoolt. Nagyon brutálisan néz ki! Pár hsz.-el feljebb láthatod az enyémet beépítve. Nemsokára teszem bele a ledet is!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#46053) Razermazer válasza Vartanus (#46049) üzenetére


Razermazer
őstag

A buborékot kidolgozza a rendszer idővel, én emiatt nem aggódnék(hacsak valahol nem kap fals levegőt). Tartályból az acetalos annyival jobb hogy nem tudod megrepeszteni, a plexit ha nem érzéssel húzod azonnal reped.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#46054) sinya85 válasza Kolondrum (#46048) üzenetére


sinya85
senior tag

hát a viz az szobahő +2 +3 fok idle. load meg sokmindentűl függ. nem vagy megelégedve a hőfokokkal?

ஜ۩۞۩ஜ

(#46055) HUfantom válasza AtHoS (#46025) üzenetére


HUfantom
őstag

miért ?

én azt hittem hogy fogsz 5 öt és sorbakötöd. utána fogod a másik 5 öt és ismét sorbakötöd.
Aztán a ki és bemenetre jön egy-egy ilyen Y csati. Ugyanaz az ellenállás mindegyikben csak fele olyan erősen folyik a víz mint ha az egész sorba lenne kötve....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46056) Kolondrum válasza sinya85 (#46054) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát a 77-78 fokos levegőhöz képest, a 66-67 fokos víz oké, de pofátlanul én ilyen 60 fokokkal számoltam max. Mindez full max terhelésen értendő max oc-s TDP-vel.

(#46057) Vartanus válasza Kolondrum (#46051) üzenetére


Vartanus
őstag

Igen tudom a desztvíz is vezető,de valószínűsítem a radid nincs eloxálva,vagy tévedek ? :DDD Köszönöm tanácsotokat akkor lesz Alphacool tartály,egyébként nektek akiknek ilyen van,mennyire nehéz után tölteni,ti hogy oldjátok meg? addig előrébb húzzátok a házban,míg hozzáfértek a feltöltőhöz vagy miként :F Más ez a radiátor..ötleteket várnék tőletek milyen méretű csavarokkal tudom rögzíteni szerintetek?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#46058) planbmokus válasza Vartanus (#46057) üzenetére


planbmokus
senior tag

Első vízhűtésem.
+5-6cm rá kell hagyni és akkor semmi problem, úgy előre lehet húzni.
Tölcsérrel egyszerűen tölthető, ha szereltél életben akármit is, és túlélte, akkor nem feladat.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#46059) TaaT válasza Razermazer (#46053) üzenetére


TaaT
veterán

"a plexit ha nem érzéssel húzod azonnal reped."

ennek ellentmond az "új" Alphacool plexi DDC tetőm aminek a csavarjai és az 1db vakdugó úgy meg voltak tépve hogy csak pislogtam :Y

de sehol egy repedés, minden faja... ellenben olyan erővel én még fém tetőben sem húztam volna meg a csavarokat :B

Give them hell Ukraine!

(#46060) Razermazer válasza TaaT (#46059) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát a gyári pert li és mas ni által megtépett dolgokról ne beszéljünk. Még szerencsés is voltál hogy eleve nem volt megrepedve. Vga-ról sem lehet semmit leszedni, úgy megvannak tépve időnként a csavarok, hogy megizzad az ember hogy el ne nyírja.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#46061) Vartanus válasza planbmokus (#46058) üzenetére


Vartanus
őstag

A bringám egyedül építettem+a gépem is az elsőtől az utolsó csavarig,így azthiszem boldogulni fogok vele :DD :DDD ...talán :D :)) majd érdekel a ledes világítás :D

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#46062) DigitXT válasza Razermazer (#45958) üzenetére


DigitXT
félisten

Várjál, várjál, kevered a szezont a fazonnal. A DDC!=D5.:N A DDC-t simán lehet tápfesszel szabályozni. Viszont 18W-osat nem kötnék rá egyáltalán egy ilyen Scythe szabályzóra, mert nem biztos, hogy csak melegedni fog: akár meg is halhat az adott kimenet... (Van egy Kaze Master Pro-m is elfekvőben, amit majd eladok, ha gariból kapok zsír újat. Ha kapok. Az egyik kimenetét egy DDC fektette meg. Egy 18W-os, miközben mentek róla ventik is. Csak ki akartam próbálni a frissiben hegesztett átalakítót, nem volt jó ötlet. Vagy az átalakító volt egy kicsit defektes, vagy a terhelés volt hirtelen túl nagy, mindenesetre azóta óvatosabb vagyok, és másnak is ezt ajánlom.) Szerk: a 10W-os elvileg mehet rá.

[ Szerkesztve ]

(#46063) Kolondrum válasza Vartanus (#46057) üzenetére


Kolondrum
félisten

pontosan!annyi rá van hagyva,gyerekjáték,bár az elején nem volt egyszerű. Érdemes szerválni külső tápot a fektöltésig. Nekem távirányítóval indul,másik kezem szabad ezalatt.

(#46064) DigitXT válasza Mozsa (#45955) üzenetére


DigitXT
félisten

Hú bazz, mint egy WinAMP vizualizációs plugin. (Instant get.:DDD)

(#46065) planbmokus válasza Kolondrum (#46063) üzenetére


planbmokus
senior tag

Nem szeretném tudni mit csinál egy geek a szabad kezével miközben vízhűtést tölt fel... ;] ;] :D

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#46066) Kolondrum válasza planbmokus (#46065) üzenetére


Kolondrum
félisten

hülye! :D

(#46067) Vartanus válasza Kolondrum (#46063) üzenetére


Vartanus
őstag

A szerencsém az hogy a CM Cosmosban a power button az nem az alaplapra van kötve,hanem a CM adott egy 24pines toldót amire a kapcsoló van kötve így könnyen megoldható úgy hogy a házba már a hűtést beszerelem a többi cucc nélkül,majd teszt és ha minden ok akkor mehet bele a többi cumó :DD :))

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#46068) Seri21


Seri21
tag

AT-s táp tökéletes a feltöltésre.

(#46069) Vartanus válasza Seri21 (#46068) üzenetére


Vartanus
őstag

Hm..lehet hülye kérdés,de nekem nem egyértelmű.... Mit értesz AT-s táp alatt :F :DDD

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#46070) HUfantom válasza Vartanus (#46069) üzenetére


HUfantom
őstag

Az ATX "kistesoját"
annyi különbség volt hogy abban a 220at kacspoltad kapcsolóval. Így nem kellett alaplap a bekapcsolásához

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46071) AtHoS válasza HUfantom (#46055) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet, hogy a végén még így lesz megoldva :DDD

Jelenleg viszont úgy néz ki, hogy fogok 5 csövet és ezeket párhuzamosan kötöm, aztán a maradék 5-öt is párhuzamosítom, majd ezt a kettőt kötöm sorba

Ha az 5 cső párhuzamosításának normális megoldását nem sikerül kiagyalnom, akkor jöhet az általad felvázolt B terv :)

Még jó, hogy van miből válogatni

read-only mode on the forum

(#46072) Kolondrum válasza Vartanus (#46069) üzenetére


Kolondrum
félisten

Fúúúú eljött az idő amikor valaki nem tudja mi az az AT-s táp. Öregszem! :))

Vartanus! Nagyon jó! Én meg elektromos pályán végeztem, játék egy ilyet megoldani. :R Sőt inkább így mint táppal, elszórakoztat, kikapcsol. :R

[ Szerkesztve ]

(#46073) InHell válasza Vartanus (#46057) üzenetére


InHell
senior tag

Én csináltam egy "tölcsért" hozzá, és így marha egyszerű feltölteni. 12V-os akksit használok ilyenkor, és így a táppal sem kell szórakozni.[link]
Ki is lehetne húzni, mert direkt hagytam annyival hosszabbra a csövet, de a házamnak le lehet az előlapját egy mozdulattal szedni, és hozzá sem kell nyúlni, csak a tartály tetején lévő csavart kell kicsavarni, és már lehet is tölteni.
Nálam nem habzik, vagy buborékosodik egyáltalán.
Csak feltöltés közben amíg még levegőt is tud szívni nyilván buborékos, de a megfelelő mennyiségű folyadék után meg is szűnik szinte azonnal.

< béna duma helye >

(#46074) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Vízhűtésnél mit kell nézni a tartálynál? Mennyivel rosszabb pl egy kisebb tartály?
Meg ha úgy oldom meg a radiátort, hogy házon belül marad kivágott (vagy fel sem tett) borítással, és alatta van egy szívó 120-as venti az mennyivel rosszabb, mint ha ház tetején kint lenne teljesen szabadon? Legszívesebben házon belül tartanám a radiátort, de csak ha így is működőképes a hűtés...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#46075) Razermazer válasza DigitXT (#46062) üzenetére


Razermazer
őstag

Jól gondoltam, írtam is hogy nem vagyok biztos benne hogy a ddc ugyanúgy fog viselkedni na itt a megerősítés. :R
Természetesen a scythe-ra nem kötnék semmilyen pumpát vagyis egyet igen amit Tody most forgalmaz azt a picikét[link]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#46076) DigitXT válasza Razermazer (#46075) üzenetére


DigitXT
félisten

Jópofa kis szivattyú, csak tényleg kérdés, mire elég (várom a cikket).
Meg a másik, hogy ezt nyugodtan rá lehet kötni, csak minek, ha 2W
a max. fogyasztása, akkor nem lehet túl erős, hogy halkítani kelljen.

(#46077) Razermazer válasza SQX_Barto (#46074) üzenetére


Razermazer
őstag

Tartály minél nagyobb annál jobb, több víz fér bele, hosszabb idő alatt melegszik fel ennyi.
Jó a 150 is nem kell feltétlen 300-as de ha elfér akkor mehet.
Radiátor ha tehetjük vagyis teheted kint legyen, erről inhell tud mesélni 5-6 fok különbség helyből, radiátor mérettől függően lehet több is.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#46078) Razermazer válasza DigitXT (#46076) üzenetére


Razermazer
őstag

Már megírta letesztelte ;) én már elolvastam egész jó ketyere

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#46079) SQX_Barto válasza Razermazer (#46077) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Köszi szépen. Akkor radiátor kint lesz, sejtettem jó pár fokot nyerek vele, meg belső helyet is mellesleg :) Tartályra még nem tudom mekkorára lesz hely, Én a Swiftech pumpa + tartályra gondoltam, abban kb 110 magas a tartály. Radiátor meg egy Swiftech 120-as XP radi, ami 37mm magas. Alapfeszes i7 2600 (és később utódai) részére elég lesz. Blokk meg Apogee HD. Ja és a tartály mellett lesz egy 80as AC venti, ami részben a házat hűti részben meg a víztartályt magát.
Tartálynál ahogy nézem 3 lehetőség van a csövet berakni. Tetejére függőlegesen, és 2 helyre vízszintesen. Ezekkel mit változnak a dolgok a rendszerben? tetejébe nem rakhatom a csövet, max L csatival...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#46080) TaaT válasza SQX_Barto (#46079) üzenetére


TaaT
veterán

"részben a házat hűti részben meg a víztartályt magát."

az max a házat fogja hűteni :) de egy kis légmozgás mindig jó a gép belsejében :K

Give them hell Ukraine!

(#46081) TXT


TXT
őstag

Ez milyen pumpa+tartály kombó, ismeri vki?

(#46082) TXT


TXT
őstag

itt jobban látszik, de milyen ez pontosan???

(#46083) TaaT válasza TXT (#46081) üzenetére


TaaT
veterán

Ez Laing D5 with Bitspower Dress Kit & Mod Top V2 [link] + egy tartály :)

Give them hell Ukraine!

(#46084) TXT válasza TaaT (#46083) üzenetére


TXT
őstag

Köszönöm Taat! :R
Ez zseniálisan néz ki, nagyon rendben van! :K

(#46085) DigitXT válasza Razermazer (#46078) üzenetére


DigitXT
félisten

Az a baj, hogy kb. semmit nem mond a teszt... Nincs benne egy mért
adat sem, csak általánosságokban értékel - az egész a levegőben lóg.

(#46086) TaaT válasza DigitXT (#46085) üzenetére


TaaT
veterán

:) [Test: Alphacool DC-LT Ceramic]

Give them hell Ukraine!

(#46087) planbmokus válasza TXT (#46082) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ejnye! Szép egy vas!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#46088) TESCO-Zsömle válasza TaaT (#46086) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez is túró.

Szivattyúnál a teszt ott kezdődik, hogy kirajzolják a fojtási görbét. Ha szakszerűek akarnak lenni, akkor a fogyasztás görbéjét is, amiből meghatározható a munkapont.

Ez a szivattyú kicsi, gyenge, és 10k-ért még drága is. Ennyi pénzből 2db DDC plus-t vesz az ember, amit -ha túl erős a rendszernek- akár fojtással is le lehet szabályozni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46089) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Két CPU blokk között vacillálok, tudnátok segíteni?
Két dolog van ami miatt nem tudok dönteni?
1: nem tudom, hogy a 13/19-es hollanderes csati rámenne-e egyáltalán bármelyikre
2: és, hogy melyik a jobb, és tartósabb

Versenyzők:
- Watercool Heat Killer 3.0 (réz tetővel)
- Dtek fusion v2

Az ár difi (mivel használt termékekről beszélünk) is jelentős, mert a Watercool 1,5x...2x drágább.

Eladó cuccaim: -

(#46090) GNKING


GNKING
tag

I7 920 D0 proci + X58 UD5 lap párost elvinne 1 tripla 4,5cm vastag radi passzívan Laing DDC 1t keringtetővel?

Asus 6950DCII 2GB vga-t guad 6cm radi szintén passzív felállásban külön körön szintén DDC pumpával?

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#46091) ThodEE válasza GNKING (#46090) üzenetére


ThodEE
őstag

Ha tuningolsz akkor szerintem nem elég a procira, nekem a tripla radin volt 2db 800rpm es venti, és ha meleg volt a szobába akkor felkúszott a vízhőfok 35-40fokra :((

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#46092) TESCO-Zsömle válasza Kvazár (#46089) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha megfelelő nyomással tudod megküldeni, a HK3 mai napig az egyik legjobb blokk a piacon, pedig nem fiatal már.

775-re csak a spéci változat megy fel, de minden másra jó a teli. Csak 1-2 betétlapot kell cserélni benne, ha más lapra akarod rögzíteni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46093) GNKING válasza ThodEE (#46091) üzenetére


GNKING
tag

És a vga-s kérdésre?

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#46094) ThodEE válasza GNKING (#46093) üzenetére


ThodEE
őstag

Azt nemtudom mert nekem egybe van a CPU-5870-5970 és 2db tripla radi sorba, egyik 45mm másik 60mm, 20-23fokos szobába 30-35fokos a víz :R

Csak régen volt úgy hogy csak a 930at hűtöttem egy 45mm es triplával, plusz a DDC :K

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#46095) Kvazár válasza TESCO-Zsömle (#46092) üzenetére


Kvazár
őstag

1366-ra kell, és azt mondják az eladók, hogy mind a 2 jó a 1366-ra. (i7-950)

Eladó cuccaim: -

(#46096) Kvazár válasza TESCO-Zsömle (#46092) üzenetére


Kvazár
őstag

Arra lenne tapasztalatod, hogy a 13/19-es csati melyikre megy rá, és melyikre nem?
Mert az kizáró ok lenne.

Eladó cuccaim: -

(#46097) viperabácsi válasza TESCO-Zsömle (#46092) üzenetére


viperabácsi
addikt

bocs de én tegnap feltettem egy kérdést és ezt a választ kaptam Akkor most mi az igazság?

a kérdés ez volt: Lenne egy kérdésem ha választanod kellene a heatkiller 3.0 lc (acetat) vagy T56 V3. Extrem Acetal - 775, 1155, 1156 között te melyiket vennéd? Tody-é új lenne 10k ,hk használt 6.5 k.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46098) blasko92 válasza TXT (#46084) üzenetére


blasko92
őstag

Egyszer már kérdezted, és mondtam is, hogy D5 pumpa Bitspower dress tetővel :)

DigitXT végre Téged is látni :K

(#46099) TESCO-Zsömle válasza viperabácsi (#46097) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem véletlenül van a HeatKiller mögött a 3.0, hanem mert több verziója van.

Kvazár a 3.0-ásat kérdezte. Itt találsz linket egy halom teszthez az 1366-os HK3.0-ához. Van amelyikben egy 4GHz-re húzott 920-as fűti, és elég jól helyt áll.

Kvazár: Őszintén fogalmam sincs. Sose voltak ilyen csatlakozóim. Azt tudom ajánlani, hogy kutasd fel a blokkok sematikus rajzát, amin rajta van a furatok távolsága. Arról le tudod olvasni, ami kell. Ha a hét furat középpontja közt nagyobb a távolság, mint a hollandi külső átmérője, akkor menni fog.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46100) viperabácsi válasza TESCO-Zsömle (#46099) üzenetére


viperabácsi
addikt

Én ezt kérdeztem! és erre kaptem az elöbb linkelt választ!

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.