Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45552) TaaT válasza TXT (#45548) üzenetére


TaaT
veterán

az egész lényege jelen esetben a 10fokos delta t (a szobahő és vízhő közti különbség), az van feltüntetve melyik radi mekkora ventillátor fordulatszám mellett tudja az adott hőt úgy eldiszcipálni hogy 10fok különbség legyen a szobahő és vízhő között.

ha megnézed nincsenek igazán nagy különbségek a radik között (egy kivételével, meg van egy szendvics is) szal azonos vastagságon belül csak a design és pénztárca szab határt :)

Give them hell Ukraine!

(#45553) TXT válasza TaaT (#45552) üzenetére


TXT
őstag

Köszönöm!
:R

(#45554) GNKING válasza sinya85 (#45540) üzenetére


GNKING
tag

Kicsomagolás közben, nem voltam elég óvatos, Körbe volt tekerve min 3cm vastagon bubis fóliával és ahogy a késsel alászúrtam biztos sikerült megfeszítenem az alját. :W

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#45555) kop8 válasza GNKING (#45554) üzenetére


kop8
őstag

Ez a plexi átka!

Nekem nincs tartályom szerencsére...

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#45556) sinya85 válasza kop8 (#45555) üzenetére


sinya85
senior tag

hagyjad már nem törhet el. nekem soha nem tört el semmi.
nem tudtok bánni a plexivel. esetleg rossz minőségű a plexi. mindenféle szir szart nem szabad megvenni.

ஜ۩۞۩ஜ

(#45557) kop8 válasza sinya85 (#45556) üzenetére


kop8
őstag

Az igaz hogy lehet rossz minőségű a plexi!

Amit nekem csináltál alu az azért jobb mint a plexi mert erősebb, és még a hőt is vezeti, vagyis hűt is :K

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#45558) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Közérdekű közlemény:

Elkezdtem írni egy a mostaninál informatívabb első hozzászólást, valamint egy kezdőknek szánt logout bejegyzést hozzá.

Utóbbit majd követi még egy komolyabb, mélyebb hangvételű változat, valamint egy tévhiteket összegző kiegészítés is.

Valamennyi írást elküldök majd a topicban tevékenykedő szakmaibb hozzáállású fórumtársnak véleményezésre, valamint bárki élhet építő jellegű kritikával/megjegyzéssel, illetve javaslatot tehet a későbbiekben kiegészítésre, ami -ha illik az adott írásba- akkor be is fog kerülni.

Üdv.

ui: Tudom, hogy ritkán írok a topicba, de azért többé-kevésbbé követem a dolgok menetét, hogy beleköthessek, ha az ingerküszöbömnek elegendően nagy marhaságot olvasok. ;] :P :DDD

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45560) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#45559) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pont ezért kerül az első hozzászólásba pár alapvető direktíva, ami remélhetőleg orvosolja ezt a helyzetet.

Az egész irománynak az lenne majd a lényege, hogy a kezdők egy részét és a rutin kérdéseket kiseperje innen. Így maradnának itt a speciális és profi esetek, valamint a hibaelhárítás.

Hmm...

Hibaelhárítás...

Meg is van a negyedik Logout-cikk témája... :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45564) ThodEE


ThodEE
őstag

Hajajj :(((

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#45565) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

2db GTX480 -ra szeretnék vizet tenni, mit ajánlotok erre a célra? Valami olyan blokk kellene amit később is tudok használni ha VGA-t cserélek (csak GPU-ra) és természetesen egy komplett rendszer.

(#45566) triklin


triklin
tag

Szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni, hogy a problémámmal milyen úton induljak el.

Szóval adott egy vizes konfig.
tripla radiátor, ddc (10w), danger den tdx-a64 blokk, mindez megtámogatva 3 db 12cmes ventivel.

A problémám a következő: A mai procikhoz képest egy elég csirke 939-es x2 4200+ van alatta. Alapfeszen 3,1ghz környékén aránylag elfogadható hőfokokat produkál prime alatt (51-52 a két mag max hője, bár ez szerintem túl magas egy vizes rendszerhez képest)
Viszont ha kap egy kis feszt, akkor drasztikusan nőnek a hőfokok. 1,45v mellett már 67 fokig is felmegy kb 2 perc prime után, ahol leállítom. Ez nem normális, pláne egy a64 nek ami 60 fok alatt "biztonságos"...
Ami feltűnt, hogy ahogy a terhelés megszűnik szinte azonnal visszaesnek a hőfokok, mint egy léghűtésnél. Itt a nem megfelelő hőátadásra illetve rosz illeszkedésre és pasztára lehetne gyanakodni, de a blokk teljesen sima (senem homorú, domború stb) a proci kupakja is teljesen rendben van. A procit megkupakoltam, újrapasztáztam a kupak és a mag közt (ac mx2) , de az eredmény ugyanaz. Kupak nékül nem merem összerakni, mert szerintem ez már nem olyan keménységű mint pl a bartonok vagy tbredek voltak.

Hol a hiba? Kevés a 10 w os ddc? Ahogyan nézegettem a konfigokat, nem lenne szabad neki kevésnek lennie.
A kör úgy néz ki, hogy pumpa-blokk-radi-kiegyenlítő-pumpa...
13/10 es csövezés...

Vélemény? Ennyire fűtene a csöppség? 1,5v 3150 mhz környékén ha jól számolom 150 w körül fogyaszthat... (?)

Köszönöm
Üdv.

(#45568) blasko92 válasza triklin (#45566) üzenetére


blasko92
őstag

Próbáld meg légteleníteni a rendszert, sok gondot okozhat a blokkba, vagy radiátorba beszorult levegő.
Azt nem hiszem, hogy a pumpa lenne a ludas.... a 10W-os DDC-nek is nagyon jó a teljesítménye.
Az általad leírt értékek reáliasak. 100% terhelés mellett az az 51-52 fok elfogadható.

A ventik milyen fordulaton pörögnek

DigitXT, ha rám gondoltál, akkor elnézést kérek!

[ Szerkesztve ]

(#45569) TaaT válasza triklin (#45566) üzenetére


TaaT
veterán

Nem lehet hogy félre mér a proci hő érzékelője? mennyire meleg a proci körül a nyák? :)

Give them hell Ukraine!

(#45570) DigitXT válasza blasko92 (#45568) üzenetére


DigitXT
félisten

Miben gondoltam volna rád?:DDD Már rég váltottunk privit.:))
Tényleg, most, hogy mondod, a ház projekttel mi van/lesz.:R
Azóta eltörtem a Dremel 200-am egyik korongját - szerencsére
nagy baj nem lett belőle, és a vágás is sikerült a pót koronggal.

[ Szerkesztve ]

(#45571) blasko92 válasza DigitXT (#45570) üzenetére


blasko92
őstag

Én írtam az egyik HSZ-ben, hogy neked is olyan kártyád van, azt hittem erre gondoltál. :)

A ház projekt most jelenleg tervezési stádiumban van, többre sajnos még nem futja.
De nem felejtettem el :R

Na csak óvatosan azzal a korong tördeléssel. Főleg vágás közben.....

[ Szerkesztve ]

(#45573) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv urak érdekelne a véleményetek mit érhet egy DDC-1 10W + EK X-TOP V2 Nem fordulatszámjelzős pumpa?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#45574) tomic válasza viperabácsi (#45573) üzenetére


tomic
addikt

5ezret. Nekem ;)

(#45575) viperabácsi válasza tomic (#45574) üzenetére


viperabácsi
addikt

Na ez is előkerült! :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#45577) tomic válasza viperabácsi (#45575) üzenetére


tomic
addikt

En anno 5 ért vettem a pumpát. Egy phobya tető van rajta ami 15 euro volt.
Akkor miért adnál egy használt alkatrészért többet. Meg sokat is írtam.

DigitXTHa a kacsa nem tud úszni, nem biztos, hogy a víz a hülye.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#45578) viperabácsi válasza tomic (#45577) üzenetére


viperabácsi
addikt

ezeket kint vetted vagy az aprón?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#45579) tomic válasza viperabácsi (#45578) üzenetére


tomic
addikt

A pumpat ha jol emlekszem Taat kollégától, a tetőt itt kint.

(#45580) HUfantom válasza triklin (#45566) üzenetére


HUfantom
őstag

Helló

A pumpa nem lehet szar ha jól működik az a fél világot elviszi a hátán röhögve. Igyekszem nem túl nagy hülyeséget írni de talán elképzelhető hogy a blokk talán picike a tuninghoz ?

A leírt jelenség arra enged következtetni hogy nem tudja elég gyorsan átadni a tuningolt procid a hőt a rendszernek. A CPU és a víz közötti rétegben lesz felelős. Pasta--Blokk--Kupak.
Bár a fene tudja hogy azok a még relatíve nagy csíkszelességű chippek mennyire extrém módon melegszenek ha nem gyári specifikációval hajtod...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45581) viperabácsi válasza tomic (#45579) üzenetére


viperabácsi
addikt

most ezt amit én írtam is ő árulja

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#45582) ThodEE válasza DigitXT (#45576) üzenetére


ThodEE
őstag

Kérlek szépen hagyd már rá, vagy menjetek privibe, uncsi már hogy itt vitáztok feleslegesen, te vagy itt tapasztaltabb, légy okosabb is PLZ :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#45583) blasko92 válasza DigitXT (#45576) üzenetére


blasko92
őstag

Hagyjad a francba. :U

Mi értjük, hogy miről beszéltél. [link] :K

(#45584) TomiLi válasza TESCO-Zsömle (#45558) üzenetére


TomiLi
addikt

Én ennek nagyon örülök (mint kezdő, laikus), már szívesen olvasnám. Többszöri, visszatérő kérdéseket lehet elkerülni vele. Pl: én is bele szaladtam egy-két amatőr felvetésbe - (ebből is látszik, hogy a fizikát utáltam mindig is, mert nem érdekelt - így elég sok kérdésben hülye is vagyok hozzá... a matekot már szerettem, de annak itt kevesebb hasznát veszem... az szinte csak arra kell, hogy kiszámoljam,: mennyibe fog kerülni az adott vízhűtés, meg talán ahhoz, hogy melyik radiátor, melyik házba fér be... :DD )

(#45583) blasko92: Ez nagyon tetszett! :DD :C

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#45585) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Úgye jól gondolom, hogy kell egy kis levegős rész? [link]

Másik: 2 sorba kötött radi jó hatással van a hőfokokra?

[ Szerkesztve ]

(#45586) ThodEE válasza Kolondrum (#45585) üzenetére


ThodEE
őstag

Nálam a VGA és CPU közti összekötő csőbe voltak kb 3hétig ilyen kis buborékok amiket nem tudtam kiűzni a csőből, de az idők során eltűntek:)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#45587) HUfantom válasza Kolondrum (#45585) üzenetére


HUfantom
őstag

Igen jól tudod. Azért kell levegős rész a tartályba, hogy mikor a víz a hő hatására kitágul akkor legyen helye. Gondolom a víz összenyomhatatlan tulajdonságát ismered. Hogy a probléma ne legyen ennyire egyszerű itt van még2 dolog.

---A tartály nagyon jó dolog arra is hogy a zárt rendszerünkben oda gyűlhetnek a buborékok amiket a feltöltés során nem akarnak eltűnni. Ugye ahogy a víz tágul / Itt ne tessék apály dagály jelenséget feltételezni :) / akkor kisebb a levegős rész amikor hideged a víz / Sokat áll a gép / akkor nagyobb.

---Viszont ugye általában a tartály aljába szoktuk bekötni a kilépő csövet hogy a szivattyút könnyen munkára foghassuk. Ezzel nincs baj hiszen minél magasabb a vízoszlop annál kisebb az esélye hogy levegőt szívna be a tartályból. De akkor a magasabb pontra kell kötni a visszavezető csövet. Na most kis tartályoknál előfordulhat, hogy ha a belépő csövet nem lepi el a víz akkor csobogó hangot hallasz. Ha meg túlságosan teletöltöd hőtáguláskor kinyomja a rendszer egyik pontját.

Szóval lehet egyensúlyozni hogy már nem hallok csobogást de még van elég hely a tágulásnak.

Párhuzam: Házaknál a fűtési rendszernél is van tágulási tartály amit néha még után is töltenek. / Én otthoniból csináltam egyszer gejzírt véletlenül :) /

Másik: 2 sorba kötött radi jó hatással van a hőfokokra? Persze, ha nem fér ki a dupla nincs gond az két szimplával sem, persze csövezés meg ilyenek.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45588) Kolondrum válasza HUfantom (#45587) üzenetére


Kolondrum
félisten

Értem.
Dupla-szimpla-trimpla? Mi a különbség?

(#45589) triklin válasza HUfantom (#45580) üzenetére


triklin
tag

Köszönöm a választ mindenkinek. :R

A rendszer kizárt, hogy levegős legyen ennyi hajtás után...
Szóval nem levegős.
Ventik 12v on mennek, passz hogy menynit forognak (most nem is a hang lenne a lényeg, mert most benchre kellene a proci. :DDD )

Az 51-52 fok oké... alapfeszen... (halkan megjegyzem az x2 3800+ 1,55v mellett léggel nem érte a 60 fokot. :( )
Bár ez nem 2700 mhz hanem 3,1ghz... Ami már elviekben túl van az architektúra határán, és feszt még nem kapott. Bár pont ezmiatt, hogy alapfeszen így megy, fesz hatására alig gyorsul, de minden mhz számítana :DDD )

TaaT: Az alaplap nem meleg túlságosan. 35-40 fok köré saccolnám. A blokk is kellemesen meleg, csak a vrmek izzanak ;]

Akkor mégis a hőátadás lehet a gond. 4 szer raktam össze és szedtem szét a procit (mag/kupak) és vagy 10 féleképpen pasztáztam a procit és a blokkot, illetve játszottam azzal is, hogy mennyire húzom meg a csavarokat.

Szívem szerint összeraknám kupak nélkül, de nagyon félek, hogy kinyírnám. Elég "beteg" proci ahhoz hogy megmurdáljon. Szerintetek? Vagy mégis megpróbáljam? :(

(#45590) nemethati válasza Kolondrum (#45588) üzenetére


nemethati
senior tag

1,2,3, szerinted mi lehet a különbség? ;]
Trimpla radi amúgy sincs :P

[ Szerkesztve ]

(#45591) HUfantom válasza Kolondrum (#45588) üzenetére


HUfantom
őstag

Szimpla
Dupla
tripla
Quad
1080 Mora/Phoyba 1080
12*12cm felületű radiátor az 1 "egység". A Quad=4 vagy 480
Ha azt mondják hogy 240-es radi akkor egy 1 Darab Dupla méretűre gondolnak.
Így már kitalálható ugye hogy a MORA az 9*120=1080.

Nem keverendő az 1080p vel ami meg a FullHD felbontása 1920*1080 :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45592) Kolondrum válasza HUfantom (#45591) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én kicsit máshogy értelmeztem, kicsit máshogy jár a fejem. :))

ThodEE! Picivel több vizet kapott és a bubik nagy része megszűnt.

(#45593) gyurczy válasza HUfantom (#45591) üzenetére


gyurczy
őstag

A 140 cm ventik alá gyártott radikat se felejtsük ám el! Phobyának van 20 v 23 cm radis is.

(#45594) HUfantom válasza gyurczy (#45593) üzenetére


HUfantom
őstag

Igen léteznek olyanok is csak nem akartam szegényt összezavarni :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45595) ThodEE


ThodEE
őstag

Faja hűtőfolyadéka van:D

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#45596) sinya85


sinya85
senior tag

van a haver gépében egy amd x4 akármi és hatmagosítva van
adtam neki egy dual slim radit és a víz45fokon rotyog a proci load 47fok.
Létezik az hogy kevés a dual radi egy procihoz? ez olyan érdekes :S

ஜ۩۞۩ஜ

(#45597) blasko92 válasza sinya85 (#45596) üzenetére


blasko92
őstag

az a 45 fokos víz soknak hangzik, kevés az a dual slim, viszont ehhez képest egy unlockolt procinál a load 47 fok szerintem korrekt eredmény

(#45598) sinya85 válasza blasko92 (#45597) üzenetére


sinya85
senior tag

elirtam idle 47fok load 66fok

egy coler master z600al meg csak load 60 fokra ment fel.

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#45599) kop8 válasza sinya85 (#45598) üzenetére


kop8
őstag

Húzva van a proci, vagy alapon?

Szerintem jobb kellene hogy legyen a vízhűtés mint a z600, főleg dual radival!

Mivel a corsair h60 és társaik is jobbak mint egy levegős hűtés, a radiátoruk pedig kissebb a dualnal jóval.

Nem levegős a rendszer?

Nekem így melegedett a procim dual radival 2db 12-es ventivel max fordulaton, mi kb 1000rpm volt
[link]

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#45600) sinya85 válasza kop8 (#45599) üzenetére


sinya85
senior tag

huzva van 3800mhz 1.4volt de 4 maggal meghuzva 4000mhzre load alatt is csak 36fok.

ஜ۩۞۩ஜ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.