Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45751) planbmokus válasza apollo12 (#45750) üzenetére


planbmokus
senior tag

Meg kell hackelni mondjuk Flex vagy M320 segítségével!
Este egy kör?

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45752) apollo12 válasza planbmokus (#45751) üzenetére


apollo12
veterán

gondoltam de felesleges,

benne vok privibe ird meg mikor érsz majd rá

(#45753) opti06 válasza HUfantom (#45749) üzenetére


opti06
aktív tag

fokok rendben vannak, full load mellett proci környezet 56, magok 51, nb 40, vga gpu 52, mem 56, winyók 38

csak furcsálltam h táp pörög mint barom, régebben míg léghűtős volt vga nem vettem észre, bár lehet csak mert nem hallottam most meg a hang tűnt fel ugye, ha van log azt merre találom?

simán restartolt gép, mikor betöltött olyat dobott, be hogy váratlanul leállt stb..

(#45754) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
Phenom II 955 és radeon 6850 mellé dupla radival mekkora teljesítményű szivattyút javasoltok?
400liter/óra elég hozzá?
Miki
nincs húzva semmi és nem is akarom

Forever Apple

(#45755) planbmokus


planbmokus
senior tag

A [link] oldalon található T56-os blokkokról mit lehet tudni? Mert bejövősek. Tiszta XSPC a blokk teteje.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45756) Atipapa


Atipapa
csendes tag

:C

Privát üzenetre akkor is válaszolj , ha nemet mondasz valamire , mert így illik , különben bunkónak tartanak , és ezen ne is csodálkozz .

(#45757) TaaT válasza Mikika (#45754) üzenetére


TaaT
veterán

a szivattyú teljesítményét nem a hűtendő alkatrészek határozzák meg...
hanem a blokk(ok), radiátor(ok), és a csövezés :)
bár olyan sokat nem kell ezen agyalni, 10W-os DDC és jónapot :D

Give them hell Ukraine!

(#45758) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Elvileg az alapon menő i7 2600-at lehűti a Corsair H60, tehát egy single radis rendszer, amiben jobb szivattyú van és külön víztartály, kényelmesebb csövezés, még jobb megoldás lenne, nem?
Erre gondoltam, esetleg Single Xtrem radival 10-es tartállyal. Tuning nem áll szándékomban, csak hogy a cpu hűvös maradjon.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45759) apollo12


apollo12
veterán

na készlet a h60 mod tripla radi

idle 32cfok 780rpm

load 54Cfok 1400rpm

[link]
[link]

(#45760) sg22 válasza apollo12 (#45759) üzenetére


sg22
senior tag

mostmár csak egy normális pumpát meg blokkot kell szerezned, meg normális méretű csatikat és csöveket teljes értékű viz lesz :)

what should I do about this?!

(#45761) mpierre


mpierre
veterán

Hosszas keresgélés után 2 verzió között vacillálok:

1., Aquacomputer Airplex AMS Eheim C600-s pumpával egybeépítve, 360-s radiátoron + egy sima 240-s Airplex radiátor pumpa nélkül. Ennek az ára - hogy is mondjam - bődületes. Teszt szerint a radiátor nagyon jó.

2., Egy darab Phobya G-Changer 360 + egy Phobya G-Changer 240 + passzív tartály + szivattyú (azt még nem tudom, hogy kell-e dupla ddc 1t plus, vagy elég egy szimpla, hogy keresztül tolja a vizet a teljes rendszeren...?)

Amennyiben az árat nem venném figyelembe, akkor melyik lenne a jobb választás? (Proci, alaplap kompletten, HD6950, GTS450)
Azzal tisztában vagyok, hogy a tuti a mora2, vagy 3 lenne, 4db 180-s kopterrel, de én is az a csökött ember vagyok, aki a gépen belül szeretné elpakolni a hűtést.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#45762) apollo12 válasza sg22 (#45760) üzenetére


apollo12
veterán

tudom, lassacskán majd az is meglesz, nyár végére már gtx 480 at is hűteni szeretném majd

(#45763) Kolondrum válasza sg22 (#45760) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha kicsit megrázza magát akkor 17k-ból megvan a kettő. Én számításom szerint.

(#45764) apollo12 válasza Kolondrum (#45763) üzenetére


apollo12
veterán

az a gond, még tanuló vok, és a havi fizum 18000ft

és még lapot is kéne vennem, lassan már 4-5éves lesz :O

[ Szerkesztve ]

(#45765) Kolondrum válasza apollo12 (#45764) üzenetére


Kolondrum
félisten

A mérleg nyelve nálad erősen egy oldalon van, kicsit pakolj a másikra is lassan.

(#45766) TaaT válasza mpierre (#45761) üzenetére


TaaT
veterán

1. a kisebbik radi árából össze tudnék dobni egy komplett vízhűtést használtan :D

2. a phobya radiktól nem kell félni, kicsi a belső ellenállásuk (ami az airplex radikról nem mondható el) elég lesz egy DDC is...

Give them hell Ukraine!

(#45767) Razermazer válasza mpierre (#45761) üzenetére


Razermazer
őstag

Most kicsit a magam malmára hajtom a dolgot mint mora 2 tulaj, de hiába fogsz a gépedbe építeni mindent, a hőfokok nem lesznek kielégítőek. Én már végigjártam ezt az utat tudom, sokan szintén. Egymást szépen felmelengetik, egyik radi a másik melegét szívja be.
A radinak kint a helye jól elhelyezve, vagy a tetején a háznak vagy hátul a fenekén a háznak.

A kolléga aki elvitte az egyik moramat pont ebbe a gondba volt, a végén megbékélt a dologgal, hogyha kiteszi a házból a radit hőfokokat nyer. Most boldog mert passzívba elviszi a gépét a mora, megoldotta az elhelyezést is.

Az aquacomputer nagyon jó és szuper, de ennyit nem adnák ki érte, a mora a töredéke, és az apróról az összes cuccot össze lehet vadászni, ha nem is mindet.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#45768) mpierre válasza Razermazer (#45767) üzenetére


mpierre
veterán

Nem a jelenlegi házban gondolkodom. Egy cosmos II-be simán befér egy tripla a tetejébe, meg egy dupla az alsó hdd keretek helyére (akár tripla is). Abban meg tudom oldani, hogy ne egymást fűtsék a radiátorok.
A mora2 nagyon impozáns - ezt kell ismernem - és a méretéből adódóan a hűtési teljesítménye is nagyon jó, ellenben ronda és a helyigénye a gépházzal együtt nagy. A helyem, ami van a gépnek, oda tökéletesen befér a cosmos II. A mora2-t meg vagy felszerelem a gépház oldallapjának helyére, vagy felrakom a plafonra a spotok mellé (ezzel kivédhető az, hogy a fiam a radiátor közlébe férjen). De még így szélesebb lesz, mint a cosmos II.

TaaT: Én is a Phobya felé hajlanék. Az Airplex pedig ára tényleg masszív. A ddc 1t plus, az fordulatszám-szabályzós?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#45769) HollyBoni


HollyBoni
veterán

A bátyámnak van egy komplett PC-je,amit most fog eladni. Vízhűtés dolgozik rajta. Egy akkora radiátor van a gépen,mint maga a gép oldala ( Cooler Master Cosmos S ),azt hiszem valamilyen tákolt,Ő is vette. Ezeket a radikat el lehet adni,vagy senki nem vesz ilyesmit?

(#45770) blasko92 válasza mpierre (#45768) üzenetére


blasko92
őstag

DDC-ből nincs fordulatszám szabályzós, a ddc 1t plus az fordulatszám visszajelzős, 18W-os :)

Szabályozni a fordulatszámát nagyon nehéz

apollo12 a Corsair H60 élete ;] Amúgy nem gondoltam volna, hogy ilyen eredményt fogsz vele elérni. A nyáron rákötöd majd a vga-t, meg beiktatsz egy pumpát, utána meg lecseréled a prociblokkot, aztán meg jön a mora és társai :DD

SymbianOS próbálkoztak már vele páran, de nem mindegyik pumpa működött úgy. Ráadásul azt hiszem az egyik tesztben a hangerőn nem is változtatott a fordulatszám

[ Szerkesztve ]

(#45771) mpierre válasza blasko92 (#45770) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor melyik szivattyú rendelkezik ezzel a ficsőrrel? :B

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#45772) Kolondrum válasza HollyBoni (#45769) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem is házi van, 90%-ban elégedett vagyok vele.

blasko92! Nem nehéz a feszültség szabályzás.

(#45773) Nippon válasza mpierre (#45771) üzenetére


Nippon
őstag

A Laing D5 5 fokozatban állítható, a DDC-t is lehet vezérelni de a tető + vezérlő + szigetelt doboz már drágább, mint egy D5. Nem kell parázni elég a D5 mindenre, 1-es fokozaton is. Azt megértem aki itt az apróból vesz 3-4-5ezerért új DDC-t, de a bolti árat kifizetni érte elég nagy ostobaság.

(#45774) kop8 válasza Kolondrum (#45772) üzenetére


kop8
őstag

Én rádugtam a fordulatszám szabályzóra a pumpát, de szinte semmit nem ér, amíg forog addig morgó hangot ad....

Meg azt sem lehet tudni mennyi vizet nyom ha lassabb?!

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#45775) Kolondrum válasza kop8 (#45774) üzenetére


Kolondrum
félisten

Úgy tudom 8V-tól 13V-ig megy a DDC 18W-os.

(#45776) TaaT válasza blasko92 (#45770) üzenetére


TaaT
veterán

"Szabályozni a fordulatszámát nagyon nehéz"

Az én DDC-im 5V-ról indulnak :)

Give them hell Ukraine!

(#45777) blasko92 válasza Kolondrum (#45775) üzenetére


blasko92
őstag

A 10W-os is. De hangban DDC és DDC között is nagy különbség van

TaaT de van amelyik el sem indul, ha leszabályzod :) Ismerősömnek 9v-ról sem akart elindulni

[ Szerkesztve ]

(#45778) Kolondrum válasza blasko92 (#45777) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ennek ilyen a hangja? Az enyém közel sem ilyen 18-as. :F

(#45779) TaaT válasza blasko92 (#45777) üzenetére


TaaT
veterán

igen tudom, olyanom is volt :K

Give them hell Ukraine!

(#45780) blasko92 válasza TaaT (#45779) üzenetére


blasko92
őstag

De ez tök érdekes, hogy az azonos típusúak között is mekkora különbség lehet....
Nálad mennyit számít hangban/teljesítményben, hogy 5V-ról megy? :)

mpierre ahogy írta Nippon is, a D5 pumpát 5 fokozatban lehet állítani. 1-es fokozatban nagyon halk, és úgy is kiszolgálja a rendszert. Nem sok különbség van hőfokokban sem az 1-es és 5-ös fokozat között sem :K De a DDC és D5 között árban.... Főleg, hogy DDC-t itt apróban 3-5k között adnak el a gyári tetővel, tuning tetővel pedig 8k körül

(#45781) TaaT válasza blasko92 (#45780) üzenetére


TaaT
veterán

Teljesítmény közelít a 0-hoz, a hang is.

7v-on is elég gyenge (hang még mindig közel 0), de az enyémek 12V-on sem nagyon hangosak (gép mellé kirakott winyó simán elnyomja) és mindezt gyári tetővel :)

Fémtetővel 12V-on a teljesítmény emelkedik, a hang meg a 7V-os szintre esik vissza.

szerk.: remélem a hétvégén tudok a havernál egy kis "pancsolást" rendezni és levideózni a 3féle "tuning" tetős (és széria) DDC működését (hangját)... nála adottak a körülmények: passzív táp, kamera stb... :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#45782) nemethati válasza TaaT (#45776) üzenetére


nemethati
senior tag

Hát nálam annyin csak próbálkozik. Kell neki a 7, utána viszont megy szépen alacsonyabb fesszel. 2200RPM :DDD
szerk:
Hőfokokban a 4500 vs 2200RPM nálam +3 °C minden hűtött alkatrész esetében. Vizet nem tudok mérni egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

(#45783) blasko92 válasza TaaT (#45781) üzenetére


blasko92
őstag

Akkor mi értelme van a szabályzásnak? :D
Azt tudom, hogy a tető sokat számít. Viszont a leszabályzott DDC nem nagyon akar elcsendesedni. Amúgy a tető+tartály egybedolog is növeli a teljesítmény és csökkenti a hangot?

(#45784) blasko92 válasza TaaT (#45781) üzenetére


blasko92
őstag

Hülye telefon...

[ Szerkesztve ]

(#45785) planbmokus


planbmokus
senior tag

Tody Kollega igen gyors ember!
Lehet, hogy már délután mehetek a cuccosért??? :K :U :B :C

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45786) ZetorGumi válasza planbmokus (#45785) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Igy van, nekem csak kb 30k-nyi cucc jön majd az aquatuningtól rajta keresztül.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#45787) Rajjmen válasza blasko92 (#45770) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Az én DDC-m 12V-on megy és kapcsolóval lehet kapcsolni a harmadik ágra is 12V-t, így 4000-es fordulatról 4700-ra változik a sebessége.

(#45788) Kolondrum válasza Rajjmen (#45787) üzenetére


Kolondrum
félisten

valahol mintha láttam volna már ezt. Belinkelnéd?

(#45789) DigitXT válasza blasko92 (#45780) üzenetére


DigitXT
félisten

Igazából fokozatmentesen állítható a D5: minimumon rém gyenge, de tény, hogy kiszolgálja a rendszert (3-5 fok dT-ben vállalható kompromisszum a némaságért). De ha nem vagy valami hiper-érzékeny passzív gépes ember, akkor egy normális felfüggesztéssel simán hajtható a potijának 3-4-es állása körül is, "kvázi-némán".

Azért az nagyon erősen a rendszertől függ, hogy milyen térfogatáramot produkál, ezért az is nagyon változó lehet, hogy mennyit is számít az állítgatása... Egy HF rendszerben, amiben nagyon kicsi az "ellenállás", lehet, hogy letekerve is áttol már annyi vizet, ami bőven elég a rendszernek, 1-2 fok különbséget max. mérsz, de meg nem érzel.:) Szerk: ezért lehet érdemes méregetni térfogatáramot, meg dT-ket: árnyalja a képet, illetve megalapozza a beszélgetést, tapasztalatcserét...

[ Szerkesztve ]

(#45790) TaaT válasza nemethati (#45782) üzenetére


TaaT
veterán

nálam vmiért nem jelzi ki már 7V-on sem a fordulatszámot nem tudom miért :F (a ventilátorok fordulatszámát 300rpm-ig tudja követni a lapom)

blasko92: gondolom ha van vmi spec szabályzód és nem a molex csatival bűvészkedsz (5V-7V-12V) akkor finomabban tudod állítani a dolgokat.

Egy tesztben az egyik gyártó tető+tartály kombója nem rontotta a teljesítményt, egy másik gyártónál ugyanez a felállás rontott a teljesítményen a tartály nélküli verzióhoz képest...

SymbianOS: [link]

Give them hell Ukraine!

(#45791) planbmokus


planbmokus
senior tag

Na, összeállt a végleges szett:

cpu blokk: T56 V3 HF Acetal 775, 1155, 1156 (intel). POM
pumpa: Laing DDC 1t plus
Hőleadó: Magicool Slim Single 240 fekete
Ventilátor: 2db 12cm-es Xilence kék led
Csatlakozó + bilincs: 6db HF nikkelezet
Cső: 2m Masterkleer 16/10mm UV-reactive fehér cső

A tartály még majd a helyszínen derül ki:
Ez a PHOBYA és az ALPHACOOL közt vacillálok.

Szerintetek?

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45792) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Látom az egyradis rendszer ötletemre senki sem reagál :(
Egy single 120as radira lesz csak helyem egy mini PC-ben de csak egy i7 2600-at akarok alapértékeken lehűteni (meg később persze, ha lesz, az utódját).
Swiftech és Koolance cuccokat is néztem, mindkettőnél van egyberakott/rakható tartály és pumpa. Tetszenek ezek a rendszerek. Más kérdés, hogy a H60 sokkal kényelmesebb, mert nem kell összerakni, csak csavarozás és kész. 5év gyári van hozzá. De rendszer meg univerzálisabb. Még kitalálom melyik lenne szimpatikusabb nekem...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45793) Rajjmen válasza Kolondrum (#45788) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

(#45794) Rajjmen válasza SQX_Barto (#45792) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Ha nem vékony 120-t akarsz használni, hanem egy normál de inkább vastagot, akkor csak a procit annak is el kell vinnie.
Nekem a H60-nak nincs tapasztalatom, ahhoz nem tudok hozzászólni.

(#45795) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Sziasztok!

Olcsó vizhűtést csinálok egy régebbi AM2es géphez a maradék cuccaimból,csak egy DDC pumpát kelett vennem és valami radiátort.Találtam a mühelyben egy 25*14centis autó olajhűtőt.Teletöltöttem brigéciollal,hagytam benne egy napig aztán kimostam vizzel.Ezt háromszor ismételtem meg,utána tisztának tuünt.Tegnap összekötöttem a szivattyúval és sima vizet járattam benne.Elég barnásnak tünt a víz,kétszer cseréltem le benne.
Mivel tudnám kitisztítani?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#45796) tajcsi


tajcsi
senior tag

Nekem lenne egy pár kérdésem. Tegyük fére a ráfordított időt/anyagiakat, és inkább elméletezzünk.
Ha kicserélném a gyári dual radiátor egy erősebbre, valamint kipolíroznám a blokk bázisát, nyermék e vele pár fokot?
Vagy ha rendszerhez hozzáadnék pl egy tartályt még és egy 120-as radit +polirpztatnám a blokk bázisát?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45797) TaaT válasza tajcsi (#45796) üzenetére


TaaT
veterán

Nem vagyok gondolat olvasó, te most egy H100-ról beszélsz? :U

Give them hell Ukraine!

(#45798) tajcsi válasza TaaT (#45797) üzenetére


tajcsi
senior tag

Na tényleg a lényeget kihagytam. Szóval igen, H100. azért lenne jó mert lusta vagyok magam összeszerelni bármit is, még a laingD5 és a phobya blokk is itt csücsül...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45799) HUfantom válasza Ghandi (#45795) üzenetére


HUfantom
őstag

Ecet ...
Esetleg valami alkoholféle...

Gondolom az olaj miatt lett barna a víz

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45800) TaaT válasza tajcsi (#45798) üzenetére


TaaT
veterán

volt itt vki aki H100-at moddingolt, ha jól emlékszem nyert egy pár fokot :)

Ghandi: egyszer vmikor biztos tiszta lesz, de én ilyet olajos alkatrészt biztos nem használnék :N

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.