Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46501) blasko92 válasza AtHoS (#46500) üzenetére


blasko92
őstag

Tudom, a linken lévő nyugis tartályban is ez van :B
Csak a tornádóhatás szemléltetésére hirtelen ezt a képet találtam....

(#46502) ThodEE


ThodEE
őstag

Ez a tornádó hatás úgyse lesz ilyen ha kötsz valamit a körbe, nálam ...Tartály-D5-CPU-radi-radi... körben nincs ciklon, 3ason hajtott D5el, 13as csövekkel, pedig Tody blokkja nem igazán fogja vissza a keringési sebességet :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#46503) 5000watt


5000watt
aktív tag

tehát ha ki is veszem a magasabb ágat akkor jön az őrvény ? :S

mert akkor akkor hagyok benne vagy 5 cm et és akkor talán nincs őrvény .)

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46505) blasko92 válasza ThodEE (#46502) üzenetére


blasko92
őstag

Ez igazából tartály függő is. Amelyikben van visszavezető cső a tartályban, abban nem lesz ciklon, viszont a DDC abban nagyon felkavarhatja a vizet. (Volt rá precedens itt a topikban is. Volt akinek felhabosodott a víz, volt akinek állandóan csobogott)

A DDC egy komplett rendszerben is akkorát nyom, mint egy hidraulika szivattyú. Lásd SymbianOS esetét :)

:R

5000watt köcsög az egered, vegyél mellé egy macskát :D Amúgy nem biztos, hogy a te tartályodban is lesz ilyen örvény. Meg kell nézni. Viszont az tuti, hogyha nagyon hosszú a cső a tartályban, akkor a pumpád állandóan fel fogja kavarni a vizet (mint a képen is látszik).
Esetleg lerövidítheted majd. De addig ne csinálj vele semmit, amíg ki nem próbáltad élesben :R

[ Szerkesztve ]

(#46506) ThodEE válasza blasko92 (#46505) üzenetére


ThodEE
őstag

Nekem is tekerte a vizet a 10W os DDC, Todyféle 30cm es plexi tartályom van, a szépség kedvéért oldalról megy bele mind a két csonk, volt egy hangyányi örvény, 18W ossal biztos szépen lehet örvényt csinálni, de olyan soha nem lesz, mint tartály+pumpa 10cm csővel, én is kipróbáltam D5(5ösön) + tartály, szép örvény:D ;)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#46507) 5000watt


5000watt
aktív tag

Jövőhéten az egeremet visszaviszem h cseréljék ki :D

Élesben az első :R :R :R :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46508) opti06 válasza 5000watt (#46503) üzenetére


opti06
aktív tag

nálam 30cm-s plexi "cső" tartály van, 2 kis cső belül, a nagyobbikat kivettem, a kicsin megy be a víz, a nagy helyén (ami ugye nincs is ott már) megy tovább a pumpába vissza, és se örvény se locsogás, se semmi pedig 18W ddc van bekötve!

(#46509) 5000watt


5000watt
aktív tag

egy szép képpel is tudsz szolgálni ? :)

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46511) 5000watt


5000watt
aktív tag

vagy kb mérettel :D

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46512) Cybertrone válasza 5000watt (#46510) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ugye csak vicc hogy mindig lovod a duplakat? 1k egy eger ugye nem kell megint menni a modkerbe...:(

Valamit akkor is csinalj magaddal, ha kell linkelek wiki leirast a szerkesztes fogalmarol!

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#46514) 5000watt válasza Cybertrone (#46512) üzenetére


5000watt
aktív tag

Már korábban is figyelmeztettek, hogy használd a szerkesztés gombot!

[ Módosította: jones965 ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46515) blasko92 válasza 5000watt (#46514) üzenetére


blasko92
őstag

Ha 5 percen belül vagy, egész nyugodtan használhatod a "Szerkesztés" gombot, még akkor is, ha már volt szerkesztve.... Ha belemész a szerkesztésbe, akkor a HSZ írása után 15 percig még van időd megváltoztatni, újabb gondolatokat írni.

(#46516) szinimini


szinimini
senior tag

Helo heloooo

Ki tudná azt megmondani,hogy egy Artic Cooling Freezer 13 PRO hűtő bordáiban a rézcsövek üregesek vagy tömörek??? :D

Úgy gondoltam,hogy megcsinálnom rajta vízhűtést :)) :)) :))

(#46517) sinya85 válasza 5000watt (#46495) üzenetére


sinya85
senior tag

Elmondanám, hogy feltöltésnél is számít a magasabb ág. ugyan is a viz megy a rendszerbe a levegő meg a magasabb ágond tud távozni. amég el nem lepi a víz a magasabb ágat addig a szintig mindenhol víz megy a rendszerbe bekapcsolás nélkül. ergó 1 másodpercet sem fog víz nélkül menni a pumpa és nem kell szórakozni azzal hogy elkapja a vizet.

ஜ۩۞۩ஜ

(#46518) TXT


TXT
őstag

Ez azért rendben van HAF X kapcsán mindent beépítve-vizezve, hm? :C
Itt a LINK a teljes cikkhez!

[ Szerkesztve ]

(#46519) blasko92 válasza szinimini (#46516) üzenetére


blasko92
őstag

Igen, a heatpipe-ok üregesek.
Azt hiszem a thermaltake-nek, vagy thermalright-nak volt régebben egy toronyos rézcsöves vízhűtése processzorra.

[ Szerkesztve ]

(#46520) blasko92 válasza blasko92 (#46519) üzenetére


blasko92
őstag

sikerült megtalálnom... thermaltake volcano 4005

Viszont ha erre készülsz, ne számíts nagy eredményre. Nagyon szűk a keresztmetszet, ráadásul a hőcsövekben van egy kapilláris réteg is...

[ Szerkesztve ]

(#46521) tajcsi


tajcsi
senior tag

19//13-as csatikat keresek. Tudom nem hirdeto topic nem is ez a celom, csak igy mar a cucc 90%-at megtalaltam, a hirdeteseket megsenki nem nezi.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#46522) szinimini válasza blasko92 (#46520) üzenetére


szinimini
senior tag

NEkem ez a Volcano 4005 tetszik onnan,de hatalmasnak néz ki

(#46523) becsitibi


becsitibi
senior tag

És melyik pumpát ajánljátok?Laing DDC,vagy Eheim HPPS?Ez a kettő közül melyik jönne ki győztesen egy jó rászerelhető tartállyal?

:R a válaszokat!

(#46524) HUfantom válasza becsitibi (#46523) üzenetére


HUfantom
őstag

hát árban és erőben a DDC...
Én most ezt és ezt hajtom
Hangban talán egyforma

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46525) becsitibi válasza HUfantom (#46524) üzenetére


becsitibi
senior tag

Ez tetszik ez a megoldás!Valószinű ezt választom ahogy neked kinéz.

:R

(#46526) blasko92 válasza HUfantom (#46524) üzenetére


blasko92
őstag

Hát szerintem az Eheim HPPS sokkal halkabb. Nekem az megy a gépemben, de abszolút semmi hangja.... Annyi, hogy egy szivacsot kellett alá tennem, és kész.
Viszont akkora ereje nincs mint a DDC-nek

(#46527) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Sziasztok. Ha valaki szeretne rendelni valamit az [aquatuning.de] oldalról, vegye fel velem pü.-ben a kapcsolatot, ha minden igaz nemsokára csinálok én is egy kisebb bevásárlást. (Komplett rendszert inkább külön rendeljetek, de 1-2 blokk pár csati stb belefér!)

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#46528) HUfantom válasza becsitibi (#46525) üzenetére


HUfantom
őstag

Ja nagyon fasza kis kompact megoldások

Viszont nekem már picikének tűnik. Sajnos egy majdnem 4 literes rendszer ezzel feltölteni....
Hát közben inkább a keresztre feszítést is szívesen vállalod.

Olyan 1 liter alatt teljesen jól feltölthető vele a rendszer és jól működik ha nem a tartályba kötöd a vissza ágat. / Hanem a tetőbe /
De egy MORA vagy phobya 1080-as ami maga elnyel 1 liter anyagot már-már............

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46529) DigitXT válasza HUfantom (#46528) üzenetére


DigitXT
félisten

Na igen, ez a baj a kis tartályokkal. Töltögetheted egy párszor, mire
rendesen megindul az áramlás. (Bezzeg anno az XSPC 500-as...:D)

Azért nem volt az rossz... De 5,25"-ösből is vannak durva térfogatúak.
Én most ezzel "szemezek", mert amit a(z eladott) RP-452-X2 helyett
ideiglenesen beraktam, azzal majdnem kinyírtam a gépem, elázott a
VGA, amikor meglazult a cső az egyik hollandis csatiban.:((( Szóval
hollandis csatikat továbbra is csak mozgatásmentes helyre ajánlom!

Ha ott van egy kis tartály a gépben, amit a "töltögetésnél" mozgatsz,
lehetnek meglepetések hamar.:( (Nem kívánom senkinek az érzést,
hogy bukott ~200K-t egy csöpögő csati miatt. Mára kiszáradt: huhh!)

Tudom, én b*sztam el, mert rögzíteni kellett volna ezt is fixen, aztán
úgy töltögetni, csak ahhoz nem volt elég fantáziám, hova rögzítsem.

(#46530) GNKING


GNKING
tag

Tudna nekem valaki az XSPC 500 tartályomhoz új alsó részt csinálni, vagy olyan személyt aki ilyennel foglalkozik?
Tody56, k.mamut egyenlőre kilőve.
Az sem baj ha nem oldalra néznek a csatlakozók hanem lefele.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#46531) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Vízhőmérsékletet hol érdemes mérni körön belül? - ha jól tudom nem sok az eltérés körön belül. (?) - ezért kérdezem

[ Szerkesztve ]

(#46532) HUfantom válasza Kolondrum (#46531) üzenetére


HUfantom
őstag

Ahol jólesik.
A víz jó vezeti a hőt, így mindenhol azonos a hőmérséklet. Tized fokokban van talán különbözet ha elég lassú az áramlás. // ~ pár liter / óra...

Oda kössed ahová kényelmesen be tudod kötni és nem zavar semmit.

DigitXT
Tervbe van véve az enyémnek is a beszerelése :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46533) AtHoS válasza Kolondrum (#46531) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én a tartály kimenő csonkjánál kötöttem be ezt a vízhőfok mérőt [link]

Ezt azért valamivel egyszerűbb elhelyezni

Amit linkeltél, ahhoz kell egy közbetét, hacsak nincs valami speckó rész a hűtésedben

read-only mode on the forum

(#46534) Kolondrum válasza AtHoS (#46533) üzenetére


Kolondrum
félisten

És mivel mérsz?

(#46535) nemethati válasza GNKING (#46530) üzenetére


nemethati
senior tag

coolermaster talán tud segíteni ;)

(#46536) DigitXT válasza HUfantom (#46532) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem nem kell bemutatni, azokat a csavarokat én raktam bele.:DDD
(Nekem csak egy kérdés merült fel, hogy mekkora az a ház, amire
ez a tartály elfér úgy, hogy alá még szépen befér egy szivattyú is.)

[ Szerkesztve ]

(#46537) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Sziasztok. Mindenképp menni fog a megrendelés aquatuningról. Aki idáig jelezte, hogy kellene neki valami ők kaptak p.ü.-t. Ha esetleg valaki szeretne élni még a lehetőséggel szóljon, annyi felé fog menni a szállítási költség.

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#46538) AtHoS válasza Kolondrum (#46534) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Alphacool Heatmaster-rel

read-only mode on the forum

(#46539) Kolondrum válasza AtHoS (#46538) üzenetére


Kolondrum
félisten

:DDD

(#46540) AtHoS válasza Kolondrum (#46539) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Elvesztettem a fonalat :B

read-only mode on the forum

(#46541) Kolondrum válasza AtHoS (#46540) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kizárt, hogy ilyet vegyek!

(#46542) sinya85 válasza Kolondrum (#46541) üzenetére


sinya85
senior tag

ez mért nem jó? pont van is egy feleslegem eladó.

ஜ۩۞۩ஜ

(#46543) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nincs hova csatlakoztatni. Egy helyem van ott led csücsül a tartályban. Átfolyós kell, el is kezdtem utánajárni. Belső-külső 1/4 menetes.

(#46544) AtHoS válasza Kolondrum (#46541) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No mondjuk ennek nincs csicsás kijelzője és csak szoftverrel tudod kinyerni az adatokat (asszem logolni tud), de ha beállítottad a megfelelő határértékeket, akkor biztonsági funkciót is el tud látni.

Persze vannak ettől sokkal kényelmesebb eszközök is csak azok nem állnak meg 12..15k magasságában

Mod:
Na úgy látom Te is inkább a másik fajta hőfokmérőt választod. Ja, sokkal egyszerűbb a beszerelése

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#46545) tajcsi válasza niklebi (#37482) üzenetére


tajcsi
senior tag

Legyszi dobjad fel megegyszer a kepeket mert kikene tal;anom valamit erre a reztetos D5re :)

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#46546) Kolondrum válasza tajcsi (#46545) üzenetére


Kolondrum
félisten

Vissza a múltba? :DDD

(#46547) tajcsi válasza Kolondrum (#46546) üzenetére


tajcsi
senior tag

Micsoda? Nekem nem nyissa meg a linket... :B

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#46548) -HUNFragStaR


-HUNFragStaR
csendes tag

Sziasztok két kérdésem lenne : Ilyen készre kevert hűtővizet használok már 2 éve és arra lennék kíváncsi hogy ki kell -e/érdemes cserélni a benne a folyadékot illetve mivel kell átmosni kitisztítani a rendszert ha egyáltalán ki lehet (pumpa csövek cpu blokk tripla radi) a rárakódott lila "szennyeződéstől" vagy ezzel nem kell foglalkozni mert annyira nem rontja a hatásfokát? (nem vészes de azért lehet látni főleg a pumpa tartályában)

(#46549) becsitibi válasza HUfantom (#46528) üzenetére


becsitibi
senior tag

Nekem csak a procit fogja hűteni egy EK 14 cm-es xtc radival,azért kérdeztem hogy melyik a jobb a laing vagy az eheim,mert viszonylag kevés folyadék lesz a rendszerembe,az se jó ha túl erős a pumpa mert akkor örvény lesz a tartályba,vagy nem??

(#46550) tajcsi


tajcsi
senior tag

EZ szerint a PrimoFlex a legjobb,

Ezt szerint a tygon. Na akkor most mi van? Nekem olyan kéne ami nem fog meghajlani 4cm-en sem :(

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.