Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46151) TXT válasza TomiLi (#46146) üzenetére


TXT
őstag

Köszönöm. :R

Na ez az, ebbe házba aztán CASELABS Magnum TH10 bőven van hely radiátoroknak is! beteg méretek! :D :K

Ő sem aprózta el! :Y

[ Szerkesztve ]

(#46152) blasko92 válasza tajcsi (#46149) üzenetére


blasko92
őstag

DDC or D5

Csőátvezető, és ez is.

Valamint csőátvezetéshez alkalmazhatsz gumigyűrűket is, melyeket a házba fúrt lukakba tudsz beilleszteni. :)

(#46153) AtHoS válasza Kvazár (#46089) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Két 13/19-es hollandis csati nem fog elférni a Heatkilleren egymás mellett

Képek alapján hasonló távolságra vannak egymástól a furatok, mint a saját blokkomnál

Nálam Yellowstone blokknál [link] nem fért el. Az egyik csatinak normál HF csatlakozót tettem és így is alig tudtam rátolni a csövet a hollandi mellé.

read-only mode on the forum

(#46154) tajcsi válasza blasko92 (#46152) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ehh, nem értem ezt mindegy. D5 az már megvan. Mondom, 3 radi lesz, meg egy tartály, egy cpu blokk esetleg valamikor egy vga blokk is.
Én azt hittem a D5 erősebb meg halkabb lesz pláne hogy annyi 90fokos csati kell a cuccnak. Vagy akkor azok a 90fokos csatik nem számítanak? A csövezés 130/10 v 19/13-as lenne...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#46155) sinya85 válasza tajcsi (#46154) üzenetére


sinya85
senior tag

ne aggódj, jobban jártál a d5el.

ஜ۩۞۩ஜ

(#46156) tajcsi válasza sinya85 (#46155) üzenetére


tajcsi
senior tag

Mert ha nem, akkor természetesen lecserélem, hisz egy top is olcsóbb a DDCre, meg van hozzá ilyen silentbox, ez ugye kompaktabbá teszi a cuccot..
Akkor szerintetek nem lesz gond, ha sok 90 fokos csatit teszek a rendszerbe?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#46157) sinya85 válasza tajcsi (#46156) üzenetére


sinya85
senior tag

jelentéktelen az a hozamcsökkenés "liter/ora" észre sem fogod venni hőfokban.
lehet kicsit kevesebbet tud nagyobb ellenállású rendszereknél viszont a d5 halkabb, jóval halkabb.

ஜ۩۞۩ஜ

(#46158) tajcsi válasza sinya85 (#46157) üzenetére


tajcsi
senior tag

Akkor már csak a csatikat kell kiválasztani :R

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#46159) sinya85 válasza tajcsi (#46158) üzenetére


sinya85
senior tag

Amugy minek 3 radi egy cpu-hoz? és mekkora radik?

ஜ۩۞۩ஜ

(#46160) Kvazár válasza AtHoS (#46153) üzenetére


Kvazár
őstag

Értem, akkor már csak egy kérdésem van. Megéri-e a 13/19-es cső? Vagy elég a 10/13-as, mert mintha azt olvastam volna, hogy az viszont még elfér rajta.
Vagy szerinted az sem férne el rajta?

Mik a tapasztalataid a 13/19-es csővel? Mennyire kezelhető? Sok különbség van egy 10/13-as, és egy 13/19-es között? :F

Eladó cuccaim: -

(#46161) HUfantom válasza Kvazár (#46160) üzenetére


HUfantom
őstag

Tapasztalatok:
13/10es csö vékony könnyen törik. Inkább a 16/10es cső az ajánlott.
mivel a csatlakozók belső átmérője 10 így nincs sok értelme a 10es belsőnél nagyobbat venni
19/13as ha mégis a 13as csatlakozók mellett döntöttél akkor inkább ezt kéne venni mint a 16/13ast. A 16/13as szinten csak 1.5 mm a csőnek a fala ezért inkább a 19/13as. Ha viszont ennek ellenére 16/13asat vettél akkor kelleni fog rá törésgátló...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46162) TomiLi válasza HUfantom (#46161) üzenetére


TomiLi
addikt

én már nagyon meg vagyok kavarodva :B

a 16/10es cső az ajánlott.
mivel a csatlakozók belső átmérője 10 így nincs sok értelme a 10es belsőnél nagyobbat venni

De a 16/10-es csőhöz tartozó csati belső átmérője kisebb, mint 10mm, hiszen nem lehet annyi, mint a cső belső mérete, nem? :R Vagy valamit nagyon félre értelmezek?

Bogyorisz

(#46163) opti06 válasza TomiLi (#46162) üzenetére


opti06
aktív tag

16/10es cső rámegy a 10es belsős csatira... tapasztalat nálam is ez van itthon! :D
sőőőt 16/9,5ös csövem van pontosabban, igaz nehéz felrakni de már 2,5 hónapja teszi a dolgát hibátlanul!

(#46164) blasko92 válasza TomiLi (#46162) üzenetére


blasko92
őstag

HF csatlakozók belső átmérője ~10mm.
Simán lehet akkora, mint a cső belső átmérője, csak a csövet picit "rá kell játszani" a csonkra.
Tényleg nem érdemes nagyobb keresztmetszetű csövet alkalmazni, mivel az G1/4"-es (az alkalmazott blokkokon is ilyen menet van) csatlakozók nem rendelkeznek 10mm-nél nagyobb furattal.

(#46165) TaaT válasza TomiLi (#46162) üzenetére


TaaT
veterán

jogos, a hollandis 16/10-es csati belső átmérője kisebb mint 10mm :K

Give them hell Ukraine!

(#46166) TomiLi válasza opti06 (#46163) üzenetére


TomiLi
addikt

Ja így már értem. Nekem nincs gyakorlati tapasztalatom, csak a számokkal silabizáltam.
Szóval ennyire rugalmasak ezek a csövek, értem ez alatt, hogy nem repednek el?

(#46164) blasko92 én is a blokkok szabvány méretéből indultam ki, hogy 10mm a maximális belső csatlakozó átmérő.
Azt viszont nem tudtam, hogy lehet "trükközni" a csövekkel...

(#46165) TaaT A "hivatalos" cső és hozzátartozó csati méretet illetően jó volt a meglátásom, de a gyakorlatban össze lehet hozni máshogy is.... :B

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#46167) sinya85 válasza TomiLi (#46162) üzenetére


sinya85
senior tag

igazából nem dob sokat az ellenálláson. én összeraktam a rendszerem 8/10es csövekkel.
1helyre kellett törésgátlo mert olyan kanyart nyomtam :) később lecseréltem nagyobbra dehát hőfokban nem jelentett semmit. És nem repednek el. :)

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#46168) blasko92 válasza TaaT (#46165) üzenetére


blasko92
őstag

A 13/10-esnél hogyhogy meg tudják csinálni a 10-es belső átmérőt? [link]

(#46169) opti06 válasza TomiLi (#46166) üzenetére


opti06
aktív tag

ilyen csövem van
és mindenhol hf csati van rendszeremben, bilincs pedig sehol sincs csatikon és rendesen tart, elég nehéz is felrakni, de fel lehet, levenni viszont már nem!
mikor bővítettem rendszert akkor is szikével tudtam csak levágni csatikról csövet, lehúzni sehogy sem, előbb elszakad minthogy lejöjjön, hiába melegítettem :D

(#46170) sinya85 válasza blasko92 (#46168) üzenetére


sinya85
senior tag

Az csak a belépő átmérő, nem pedig átmenő

ஜ۩۞۩ஜ

(#46171) sinya85 válasza opti06 (#46169) üzenetére


sinya85
senior tag

haver is igy rakta össze a rendszerét és neki si jo volt, még megnem ált a pumpa :D
ugy meglágyultak a csöveg hogy le estek a blokrol :d

ஜ۩۞۩ஜ

(#46172) blasko92 válasza sinya85 (#46170) üzenetére


blasko92
őstag

Értem. Akkor úgy látszik megtévesztett a belső átmérő 10mm.

(#46173) becsitibi


becsitibi
senior tag

Mivel szűkös a helyem,és kizárólag a procimat szeretném vizzel hűteni,egy db 14 cm-es radit tudok csak belerakni a gépembe,de abból a legerősebbet,ezek között vacilálok:phobya g-changer140,vagy esetleg:ek xtc140,ezzel fogok kezdeni,majd a következő a cpu blokk lesz.

Melyiket??

(#46174) TomiLi válasza sinya85 (#46167) üzenetére


TomiLi
addikt

Tök jó, hogy elkezdtük kivesézni a témát!
Hasznos infók, köszi! :R

1helyre kellett törésgátlo mert olyan kanyart nyomtam A (nagyon) régóta tervezett kis rendszerembe nem is szeretnék hajlított csöveket (inkább derékszögű csatik), így nálam is alternatíva lehet a vékonyabb cső + ennek a "ráerőszakolása" a 10-es belső átmérőjű csatikra, ha nincs elrepedés veszély! :DDD

(#46169) opti06 : neked is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#46175) tajcsi


tajcsi
senior tag

Off: az xtremesystems.org oldalra fizetni kell ha regisztrálni akarok? :(

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#46176) AtHoS válasza TomiLi (#46174) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"nem is szeretnék hajlított csöveket (inkább derékszögű csatik)"

Erről majd légyszíves egy fotót közzétenni. Szerintem rajtam kívül még jó páran kíváncsiak ezt hogyan fogod megoldani ;)

Kvazár #46160
10/13-as szerintem elfér rajta, bár pontos adatokat nem tudok a furatok távolságáról. Minden esetre itt [link] azt írják, hogy 16-os is mehet rá:
"This waterblock is the newest revision and is suitable for fittings for 13mm and 16mm hoses"

Ha nem hollandis csatit használsz a blokkon, akkor 19-es cső is mehet rá.
Ha 13/19-es cső mellett döntesz, akkor ne ilyet vegyél: [link]
Ez merev, nehezen hajlítható, viszont nem törik meg könnyen. Olyan állagra gondolj, ha szájon vágnak vele, akkor garantált a fogsebészet

10/13-as csövezésem nem volt még.
13/19-es csövezésnél (hollandis csatlakozókkal) nálam gond volt ugye a csővel, amit "sikerült" választanom (igazából miután sikerült normálisan kialakítani, onnantól nem volt gond), de ettől eltekintve jól működött a rendszer.

Mikor bővítettem a rendszert váltottam 13/16-ra, de már sima normál HF csatlakozókkal és ilyen csővel [link]. Vettem hozzá műanyag oldható bilincseket is, de miután próbára összeraktam a rendszert bilincsek nélkül úgy maradt és még mindig nem pakoltam rá a csatikra a bilincseket. Na ez volt fél éve és azóta sem volt semmi probléma (kopp...kopp...kopp)

Szóval a csövön ne spórolj.

Picit volt kapcsolatom áramlástannal, de sajna nem igen maradt meg bennem túl sok az ott hallottakból. :B Annyira viszont emlékszem, hogy a térfogatáram állandó egy rendszerben. A szűkebb részeken gyorsabban, míg a tágabb részeken lassabban áramlik a folyadék.
No persze ebbe belekavar a vízhűtő rendszer elemeinek ellenállása

Mivel nálam D5 a motor, ami a nagyobb átmérőknél jeleskedik inkább döntöttem a 13-as belsejű cső mellett, így legalább valamivel több a folyadék mennyisége is.

read-only mode on the forum

(#46177) TomiLi


TomiLi
addikt

Néztem ezt a méreg drága tartály-pumpa-szabályzó kombót.
Tulajdonképpen a pumpa az egy ddc,nem? És... Ez az elrendezés nem az a kategória, ahogy pont nem ajánlatos beszerelni egy DDC-t???

Másik: erről mi a véleményetek? [link] Mennyire megbízható egy ilyen DDC "tető"? Van valami hátránya, egy sima tetővel rendelkező pumpával szemben?

(#46176) AtHoS Ha elkészül még az életem során: akkor mindenképpen! :B

Itt van egy nagyon durva megoldás: [link] :Y

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#46178) tajcsi válasza AtHoS (#46176) üzenetére


tajcsi
senior tag

Hogyan rögzítetted a D5-t? képet tennél fel?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#46179) TaaT válasza TomiLi (#46177) üzenetére


TaaT
veterán

ez már sokszor volt itt a fórumban, hogyan nem szabad beszerelni a DDC-t erre gyárilag úgy rakják be... :)

hangosabb lesz vele az egész mert berezegteti a házat is...

Give them hell Ukraine!

(#46180) AtHoS válasza tajcsi (#46178) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Fogtam egy műanyag vitaminos dobozt, aminek levágtam a tetejét. Az aljába tettem szivacsot és ebbe raktam a D5-öt, ami jelenleg a ház aljában van. Szóval semmi extra kialakítás

Na de itt van egy kép még a 13/19-es kialakításból katt a képre nagyobb mérethez

Na szóval itt még nincs "bedobozolva" a pumpa

read-only mode on the forum

(#46181) TXT válasza TomiLi (#46177) üzenetére


TXT
őstag

Jó az az utolsó link, egységes tuning-modding. Jó sok 90°-os csati van benne, sőt, szinte csak az. Ez jó így a hatékonyság végett?

(#46182) tajcsi válasza AtHoS (#46180) üzenetére


tajcsi
senior tag

Okés és ez csillapított valamit a vibráción?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#46183) AtHoS válasza tajcsi (#46182) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az az igazság, hogy vettem egy áramlásmérőt, mivel a pumpa fölé kell hajolnom vagy megfognom, hogy tudjam üzemel rendesen.

Persze még erre sem volt időm beszerelni a rendszerbe :DDD

Mod:
ceaser

Szépen néz ki az a rendszer, viszont ott már nem 15k-s gépházzal vetítenek :)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#46184) becsitibi válasza becsitibi (#46173) üzenetére


becsitibi
senior tag

Erre valaki?:[link]

(#46185) tajcsi


tajcsi
senior tag

Fiuk lányok, ha van valakinek felesleges 19/13 csatija, 90 és 45 fokos jelentkezzen.

Lassan kezd összeállni a rendszer :R

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#46186) Nippon válasza TXT (#46181) üzenetére


Nippon
őstag

A martinsliquidlab-on nagyon sok hasznos infó van.

Csatlakozókról itt.
A végén írja, hogy majdnem 30db derékszögű csati kellett, hogy 1fokot romoljon a hőmérséklet...

[ Szerkesztve ]

(#46187) TXT válasza Nippon (#46186) üzenetére


TXT
őstag

Köszi. Segítenél értelmezni a csatiknál található két diagrammot? nekem kínai...
Melyik a jobb közülük? Vagy a legjobb, ha van ilyen.

(#46188) Nippon válasza TXT (#46187) üzenetére


Nippon
őstag

Az alsó dián a függőleges a hőmérséklet a vízszintes pedig a csatlakozók száma a rendszerben. Láthatod, hogy mindösszesen 1 fokról van szó 30db derékszögűnél, ezért kijelenthető, hogy egy átlagos rendszerben ahol vegyesen van kb 14-16 csati, pont tökmindegy.
Természetesen a tömlőcsati a legjobb, a hollandis picit rosszabb és így tovább de lényeg, hogy azt használd amelyik a legjobban tetszik, nem számít.

(#46189) TXT válasza Nippon (#46188) üzenetére


TXT
őstag

Köszönöm Nippon. :R
És a felső ábra mi volna? Bár már értem, hogy ami tetszik azt kell választani, mert nincs lényeges különbség.

(#46190) opti06 válasza sinya85 (#46171) üzenetére


opti06
aktív tag

haverodnak milyen csövei voltak?
beröffentettem gépet terhelésre, víz 39ig gyors lekapcs, és megpróbáltam radinál szétrántani csövet, hát ez bizony nem nagyon lágyult meg, feszegettem de meg sem moccant...
persze nyáron még melegebb lesz majd de szerintem az se lesz vészes

(#46191) viperabácsi


viperabácsi
addikt

EZ a csati jó 10/16 -os csőhöz?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46192) viperabácsi


viperabácsi
addikt

EZEN a képen milyen csövet használhat a fószer?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46193) TESCO-Zsömle válasza viperabácsi (#46191) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jó.

#46192: Fekete, Bitspower márkájú kompressziós csatlakozókat. Ez az egyik legdrágább gyártmány, de egyúttal a legszebb is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46194) viperabácsi válasza TESCO-Zsömle (#46193) üzenetére


viperabácsi
addikt

És a cső?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46195) TESCO-Zsömle válasza viperabácsi (#46194) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ja igen, a cső volt a kérdés... :B

Az én ennyiből nem tudom megmondani... Lehet bármelyik átlátszó ami jó a csatikhoz, benne piros folyadékkal, vagy maga a cső is lehet áttetsző piros...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46196) HUfantom válasza TESCO-Zsömle (#46193) üzenetére


HUfantom
őstag

Biztos vagy benne, hogy jó lesz ?
Nekem vannak olyan csatlakozóim és 13-as a rendszerem. Jó persze hajszárító vagy gáztűzhely fölött biztos tágul a 9.5-es cső 4,4 mm-t hogy rámenjen egy 13,9-es csonkra...
De azért nem annak kéne a normálisnak lennie

Inkább a 10-es csati kéne vagy ha Magyar...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46197) TESCO-Zsömle válasza HUfantom (#46196) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Biztosvagyok bene.

Ha fel lehetett húzni a 12/16-os csövet a feltágított (tokozott) 15-ös
(tokozba 16-17) rézcsőre, akkor a 10/16-ost is fel kell tudni húzni a 14-esre. Ráadásul az én csövem falvastagsága 2mm volt, az övéé 3mm.

Ráadásul sejtésem szerint az a 13,9 csak a szoknya széle. A szája valszeg jóval szűkebb. Ha meg már az ékre rátalált, utána csak tolni kell.

Szóval igen! Merem állítani, hogy fel lehet rá húzni. És azt is, hogy jó eséllyel bilincs se kell rá, annyira tartani fog... De azért biztos ami biztos, én raknék rá.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46198) DigitXT válasza HUfantom (#46196) üzenetére


DigitXT
félisten

Biztos, hogy jó: felmegy, csak nehezen - de legalább nem kell bilincs.
Nekem is olyan csatik voltak (ill. vannak is), és 16/10-es csövem*. Ez
legalább tapasztalat, nem csak találgatás. Persze 13-as csövet tutira
könnyebb ráhúzni ezekre a csatikra, csak oda már kötelező a bilincs.

*: előtte a ClearFlex az 9,5-es volt, az is ráment különösebb melegítés
nélkül is, de azokkal valóban megszenvedtem. Melegítéssel sima ügy.
Csak akkor még nem jutott eszembe ez a megoldás - úgy gyilkos volt.

Amit meg linkeltél az 7,8 mm-es csatlakozó belsővel rendelkezik, így
felmerülne a kérdés, hogy egyáltalán nevezhető-e HF-nek, és kell-e a
10-es belsejű cső, ha már a csatlakozók leszűkülnek 8 mm alá.:R

[ Szerkesztve ]

(#46199) Rajjmen válasza becsitibi (#46173) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Szia

Szerintem a Phobya g-changer140-t vedd, mert könnyebben lehet csövezni a sok lehetőség miatt + van rajta légtelenítő is, ha úgy teszed be.

(#46200) HUfantom válasza TESCO-Zsömle (#46197) üzenetére


HUfantom
őstag

és DigitXT

Én egy percig sem kételkedtem benne, hogy rá lehet húzni. Már többször beszéltünk róla itt hogy fel lehet rá tenni. Én ilyen "jó gyerek" vagyok, hogy a 10es csőhöz a 10-es csatit mondom és a 13-as csatihoz már inkább a 19/13asat...

A szája valszeg jóval szűkebb.
Ebben is egyetértünk hiszen a 10es csatinak valahol 9.5 körül van a széle / hogy könnyen felcsússzon / míg a 13asnak / Megmértem épp most / 12mm...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.