Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45651) TXT válasza blasko92 (#45639) üzenetére


TXT
őstag

köszi a választ.

tuti hogy nem UV aktív cső, mert Tody írta, h nem az. Esetleg más tipp?

a pumpa-tartály kombó a linkelt oldalra vonatkozott, hogy ott mi lenne az??? :K

:R

(#45652) blasko92 válasza Kolondrum (#45648) üzenetére


blasko92
őstag

Boltban annyi, de itt apróban olcsón mennek az ilyenek :)
90 fokos csatikra nem mindig van szükség, nálam pl egy sincs.
Persze, lehet építeni rendszer 200k-ból is, de ha valakinek megfelelnek a használt cuccok is, akkor 30-50-ből is ki lehet hozni :K

sg22 :DDD befejezed a vizet?

TXT én egyből a fekete masterkleer csőre gondoltam :D de lehet más fajta fekete cső is.
A pumpa pedig egy Laing D5 Bitspower tetővel+plexi tartály :)

[ Szerkesztve ]

(#45653) GNKING válasza HollyBoni (#45647) üzenetére


GNKING
tag

Nekem van tripla radim és tartályom eladó, ha érdekel.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#45654) HollyBoni válasza GNKING (#45653) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem az én pénztárcámhoz van tervezve ez a vizes dolog,inkább hagyom. :R

(#45655) sg22 válasza HollyBoni (#45654) üzenetére


sg22
senior tag

enis ezt hittem. de havonta kilehet adni 10-kt erre arra, összelehet gyűjtögetni :R

blask92 egyelőre hagyom, nem használom ki. már nem is játszok, csak netezek meg dolgozom vele (nem erőigényes). crosshair v lapot is adom el. csak porosodnak itt nálam és vesztik az értéküket. majd ha lesz kedvem újra épitek egy rendszert :)
egy mugen 2 kaliberu hutovel is minimál zajjal elviszi a procit

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#45656) HollyBoni válasza sg22 (#45655) üzenetére


HollyBoni
veterán

De nincs miből félretenni,mivel még diák vagyok. Úgy elég nehéz. :DDD

(#45657) HUfantom válasza HollyBoni (#45656) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát a sör csajok vagy vízhűtés kérdésben még mindig a sörös téma áll nyerésre :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45658) blasko92 válasza HUfantom (#45657) üzenetére


blasko92
őstag

Ez pontosan így van:D Főleg ha albiban vagy kóterban lakik az ember :D

(#45659) Kolondrum válasza blasko92 (#45652) üzenetére

A 90-es nálam nem azért van mert kell, hanem mert forgatható ami nagyon jó a radi elhelyezésekor + mivel picit szűkebb a csati így kézzel rombolás nélkül levehető róla a cső (16/10). Ez a többi egyenes vastagabb csatiról nem mondható el, próbáltam és lilult a fejem de le nem jött csak ollóval.

Más: Rendkívül érdekes mennyire jó hatással van a CPU-ra a víz. Ott indul, hogy x beállításon később döglik meg mint levegővel. Most egy pofátlanul alacsony fesszel próbálkozok egy magasabb órajelen és eddig jó, régen ezen el sem indult. Gond viszont van. A víz lassan bemelegszik és hiába szűnik meg a teher ha nem hűl le a cpu erre a ~23 fokos idle hőfokra, ezzel együtt pedig egy linx alatt magasabb hőfokon is jár ha újra nekirugaszkodom, igaz így is legalább 15 fok mínuszban vagyok. Nagyon nehezen hűl vissza. Jól érzem, hogy kevés a radi?

(#45660) gyurczy válasza Kolondrum (#45659) üzenetére


gyurczy
őstag

Be kéne ruházz egy hőmérőre, amivel a vízhőfokot tudnád monitorozni, abból sok minden kiderülne.

(#45661) HollyBoni válasza blasko92 (#45658) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én még gimnazista vagyok. :B :B

(#45662) blasko92 válasza HollyBoni (#45661) üzenetére


blasko92
őstag

Ott akkor még sokat kell inni :)
Én se vagyok idősebb.... Tavaly végeztem.

SymbianOS valószínűleg az a házi radiátor nehezen tudja lehűteni a vizet.

(#45663) Kolondrum válasza HollyBoni (#45661) üzenetére

attól még egy szarrágó vállalkozó szívesen lát,én tudom.brrr a múlt.

(#45664) Razermazer


Razermazer
őstag

No csak elkészültem a héten nekifeküdtem a mora 2 4*18-as átalakításának szerintem jól sikerült[link] Dremel forever :D
Mondjuk az anyag egy kicsit vastag volt, de így legalább nem hajlik rezonál 2.5mm-es alulemez, a lábak is abból vannak hidegalakítással, szó szerint kint a -10-be hajlítgattam a satunál :DDD .

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#45665) blasko92 válasza Razermazer (#45664) üzenetére


blasko92
őstag

Ejj de ügyi vagy :DDD Látom nem unatkoztál a hétvégén :)
De amúgy jó lett nagyon.
Van valami észrevehető hőfokokban, vagy csak "hangzavarban"?

(#45666) MontyCrew válasza Razermazer (#45664) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Megvan még az a radi tartó állványod?

[ Szerkesztve ]

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#45667) HUfantom válasza blasko92 (#45665) üzenetére


HUfantom
őstag

Van valami észrevehető hőfokokban, vagy csak "hangzavarban"?
Ugyan már neki is phoyba silent 18asai vannak. Azok a ventik ha nincs bajuk hangtalanok. Azért mondom hogy ha nincs bajuk mert nekem az egyik zizeg. Folyamatban van a megoldás csak még nem jöttem rá az igazi indokra. Lassan talán mp3at kéne belőle csinálnom és körbemutogatni az ismerősőknek hátha lesz valami használható ötlet............

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45668) blasko92 válasza HUfantom (#45667) üzenetére


blasko92
őstag

Kicsit érthetetlenül fogalmaztam :)

Amikor azt írtam, hogy "hangzavarban", akkor pont arra gondoltam, hogy mennyivel lett halkabb a 12es ventikhez képest :)

Azért a level2-ben már megtanultam, hogy azért rakunk nagyobb ventit a radiátorra, mert mehet kisebb fordulatszámon, így kisebb decibelen is :K

Bocsi, csak tudod albérlet, hétvége, szerintem nem is kell tovább sorolnom, Te úgy is tudod a többit :DDD

A Te ventidnek nem csapágyas hangja van?

Razermazer az excetrikusságát egy kis reszelővel tudod orvosolni, bár akkor a gari elveszik :U

[ Szerkesztve ]

(#45669) Razermazer válasza blasko92 (#45665) üzenetére


Razermazer
őstag

Gyakorlatilag némák de úgymond még be kell járatni őket elég furcsa surrogó hangjuk van.
Az egyik mintha excenteres lenne de szerintem nem mindegy járatom aztán cserélem ha igen.
Hőfokban is hoztak javulást, és természetesen csendben. Ha minden jól megy, akkor lehet jövőhéten el lehet vinni így ahogy van, mert mora 3-m lesz belőle, ezt még oc-val meg kell beszélnem.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#45670) planbmokus válasza blasko92 (#45646) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ès ehhez az XSPC szetthez mit szólsz ? [link]
Lehet mégis meg tudom oldani a két helyet neki.
Ennek fém blokkja van és a tartály is jóval masszívabbnak tünik... Mellesleg benne vana pumpa (Az jó/van valam elméleti-gyakorlati elönye-hátránya?)mellesleg jegjönne kintröl annyiba mint itthon az EK szett.. Most megint gondolkodóba estem :-)

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45671) opti06


opti06
aktív tag

huhu, most jött otthonról az infó, hogy meghozta postás fc blokkot 6970-re, úgy érzem este szerelés lesz nem alvás :)) gyári nitros porszívó után megváltás lesz azt hiszem:DDD

[ Szerkesztve ]

(#45672) HUfantom válasza opti06 (#45671) üzenetére


HUfantom
őstag

Az főleg ha sikerül felszerelni :)
Egy bő másfél órát számolj rá ha először csinálod :)
Gap-padot és távtartókat ne felejtsd el, mert különben U alakúra hajtod a nyákot mire minden eléri a blokkot

Na akkor egy kis szakmai információ::
Hőn szeretett oldalunkon megjelent egy teszt melyben elég penge léghűtőket hasonlítanak össze és egész véletlen egy Intel gyári vízhűtést véltem felfedezni közöttük. Az eredményeken elég siralmasan szerepelt . A képet elnézve / 12es radi / a corsair sorozat H50-nél van a kis rendszer teljesítménye. Ez vajmi kevésnek bizonyult.

Tanulság //Amit már írtunk párszor páran//: Egy JÓ léghűtő simán elveri a közepes vagy low kategóriás léghűtőket. Ezért amikor valaki kompakt rendszert keres erős procira én / és más fórumtársak is / H100-ast mondok legalább.

Azért a Corsair sorozatot hasonlítom mert az elég elterjedt könnyű követni a számozást, holott tisztában vagyok vele hogy csak cimkéznek
Külföldi fórumon is ezt találtam:
Asetech 550 ~ Corsair H50
Asetech 570 ~ Corsair H70

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45673) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Erősen gondolkodom a vízhűtésen. Viszont mITX gamer konfigot akarok (mazochizmus rulez)
A topikban olvasgatva nagyon leosztjátok a kompakt vízhűtéseket Corsair H60 és társai.
Néztem single radis rendszert, az mennyivel jobb? Mert jóval drágább...
775 / 1155 / 1156 Start PRO (HF) szett - 40.000 Ft Ez konkrétan a duplája a H60-nak.
Csak CPU-ra akarom, max kiegészíteném alaplapi chipset hűtéssel, ha nekiállnék tuningolni is picit, i7 2600k-ról lenne szó.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45674) opti06 válasza HUfantom (#45672) üzenetére


opti06
aktív tag

remélem sikerül, tomic kollégának a blokkja volt, ő tévesen vette nem is ment fel kártyájára, elvileg enyémre passzolnia kell v2 ref xfx.. remélem klappol is..

egyébként először fogok vga-ra blokkot rakni, gap pad is ma érkezett meg 6x10cm, mivel gyári el lett használva :D
majd vagdosok rá szépen, procit, északi hidat már bevizeztem bő 2 hónapja, talán nem lesz akkora kihívás vga sem :B

egyébként szerintem több lesz másfél óránál, csak leengedni a vizemet fél óra :D
na igen, nem fogom túlságosan ráhajtani csavarokat, mivel hátlapom nincs.. :S
majd később rendelek hozzá egy hátlapot ha kapok országon belül, csak ennek a v2-es verziónak ha jól tudom egyedi hátlapja is van.. majd este elvállik, ha nem áztatom szét gépet majd 11-12 óra körül posztolom eredményt :D

(#45675) TaaT válasza HUfantom (#45672) üzenetére


TaaT
veterán

"Egy JÓ léghűtő simán elveri a közepes vagy low kategóriás léghűtőket."

Ebben teljesen igazad van :DDD

Give them hell Ukraine!

(#45676) HUfantom válasza SQX_Barto (#45673) üzenetére


HUfantom
őstag

Helló

olvasd el az előző HSZ-t. Nem épp celeron meg sempron procikkal jönnek ide a tisztelt PH-s emberek mert azokra biztos elég lenne.
A single radis rendszer nem jobb mint egy H50 vagy H60 mert egy 12es radiátor elég kevéske. Drágának meg miért nem lenne drágább hiszen ott a bővíthetőség lehetősége és a modularitás. Moduláris tápegységnek is szép felára van :)

Ahhoz a procihoz, ha tuningolni is szeretnél minimum egy dupla radi kell. De nem épp ördögtől való gondolat egy tripla sem. Nézz körbe mi fér bele a gépházadba. Ha rákeresel a H100-ra / esetleg apróban / a fórumon más vélemények vannak / hiszen duplaradis / .
Ugyanakkor gondold végig mi kell neked és mennyit szánsz rá, hol akarod elhelyezni, mennyire akarod bővíteni...

TaaT
Pfff.......... :) ezt benéztem

opti06
Igen de míg csorog ki a víz, addig a blokkot már szerelheted is felfelé.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45677) opti06 válasza HUfantom (#45676) üzenetére


opti06
aktív tag

az igaz, de nem tudom ki hogy engedi le vizet, én úgy szoktam, hogy kicsit kiöltögetem tartályból mi jón, utána ha van elég levegő már egy csőbe csatlakozásnál ott rádobom pumpára és küldöm bele levegőt míg másik résznél szépen csorog ki a víz... kb 2 liter lötyi van a rendszeremben :D

(#45678) SQX_Barto válasza HUfantom (#45676) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Igen azt olvastam, hogy a H100 még esetleg szóbajöhet...
Köszi a választ.
Dupla radi max ugy férne el ha kb fele rálógna a táp fölé, az meg már úgy nem túl jó...
Tuningot meg szerintem hanyagolom, egy vagy két ventivel a H60 csak lehűti a sima 2600-at...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45679) ThodEE válasza SQX_Barto (#45678) üzenetére


ThodEE
őstag

H100 van is aprón:)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#45680) HUfantom válasza SQX_Barto (#45678) üzenetére


HUfantom
őstag

Javaslom olvasd el a friss tesztet PH-n
A H50-60 között semmi különbség nincs legalábbis hőleadó felületben. Márpedig az ami kevés. / Amiatt mondjuk hogy a H100 már vállalható mert ugyan slim dual de legalább dupla... és 4 ventit adnak hozzá szabályozóval /

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45681) Kolondrum

a ddc-ken a tejőcsere mennyit számít?

(#45682) TaaT válasza Kolondrum (#45681) üzenetére


TaaT
veterán

"tejőcsere mennyit számít?"

sokat :)

Give them hell Ukraine!

(#45683) HUfantom válasza TaaT (#45682) üzenetére


HUfantom
őstag

Majd kérünk mindenkinek egy online helyesírás tanfolyamot :)

Neked meg a nyelvtan tanári címet :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45684) TaaT válasza HUfantom (#45683) üzenetére


TaaT
veterán

Ne szívjátok mellre, csak jó kedvemben vagyok, megjött az új pumpám :C [link]

Give them hell Ukraine!

(#45685) gyurczy válasza TaaT (#45684) üzenetére


gyurczy
őstag

Oké, de melyik a háromból? :DD

Ha már a tető csere sokat számít, plusz egy pumpa mennyit számítana?

(#45686) Kolondrum válasza TaaT (#45682) üzenetére

Na, de most tényleg. 18W-os DDC-m van.

HUfantom! Bocsánat, hogy telefonról munka közben ez sikeredett, esdeklem!

[ Szerkesztve ]

(#45687) HUfantom válasza TaaT (#45684) üzenetére


HUfantom
őstag

Ugyan már félig igazad van nem figyeltem eléggé :)
Én is megkaptam az új pumpámat és szereztem hozzá való 13as csatit

SymbianOS !!
Ne előttem én nem is vettem észre :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45688) TaaT válasza gyurczy (#45685) üzenetére


TaaT
veterán

az átlátszó :)

nem tudom, de ha nem viszik el az EK-t menet közben akkor kipróbálom milyen lesz 3pumpa sorba kötve :DDD

SymbianOS: 10W-osnál számít, gondolom 18W-osnál is :) [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#45689) TaaT válasza Kolondrum (#45686) üzenetére


TaaT
veterán

...

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#45690) Kolondrum válasza TaaT (#45689) üzenetére

Értem, ha én így te is! :R

(#45691) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
tanácsot szeretnék kérni:
Phenom II 955 procira és egy ati6850re elég lenne egy dupla radi?
nincs húzva semmi ez fontos
köszi Miki

Forever Apple

(#45692) TaaT válasza Mikika (#45691) üzenetére


TaaT
veterán

min 45mm-es radival és 2db 1200rpm-es (vagy 4db 800rpm-es) ventivel igen :)

Give them hell Ukraine!

(#45693) HUfantom válasza Kolondrum (#45681) üzenetére


HUfantom
őstag

Ha megengedsz egy pici kieget a kérdéshez:

Ugye a DDC gyári teteje adott méretű nem is 10es. Egy jó tetővel tehát bármilyen rendszerbe csöpögésmentesen beépíthető, esetleg 3.5 helyre felfogatható. Egy nehéz fém tetőtől meg súlya is lesz ezáltal halkabb. Mind a 10W osnak és mind a 18W osnak van egy jellegzetes halk búgása. Legalábbis az enyéimnek.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45694) TESCO-Zsömle válasza HUfantom (#45693) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem teljesen helytálló az eszmefuttatás. A gyári R-es DDC-tetőn G1/4-es külső menetes csonkok vannak. Arra csak egy muff (vagy hollandi) kell és rámegy bármilyen csati. Másrészt a legtöbb gyári tetőnek se 10-es a kiömlő keresztmetszete, mert azt a ház és a járókerék határozza meg.

A búgás pedig nem javul a tömegnövekedéstől. Azt a magas fordulatszám okozza, és a szgépbe szerelt szivattyúknál a rögzítés és a rendszer határozza meg. 100%-osan még dobozolással sem lehet lenémítani, mert a keringetett víz és a cső is közvetíti.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45695) Mikika válasza TaaT (#45692) üzenetére


Mikika
aktív tag

köszi a választ
két 120as ventit tervezek rátenni
arcticcooling f12 pro van is hozzá
a 45 mm-es méret a vastagsága a radinak?

Forever Apple

(#45696) TaaT válasza Mikika (#45695) üzenetére


TaaT
veterán

igen a vastagsága :K

Give them hell Ukraine!

(#45697) Mikika válasza TaaT (#45696) üzenetére


Mikika
aktív tag

eddig tripla volt ezzel a procival és 5770nel nem ment 30 fok fölé soha pedig fotóretusnál tekeri a procit rendesen

Forever Apple

(#45698) HUfantom válasza TESCO-Zsömle (#45694) üzenetére


HUfantom
őstag

Igazad van.
Én ezekre a pumpákra céloztam amik mostanában keringenek az aprón.

Nem tudom lehet ez placebo effektus // hogy el akarom hinni // ha nehezebb dologhoz odarögzítem valami rugalmas gumis cuccal akkor halkabb lesz.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#45699) TESCO-Zsömle válasza HUfantom (#45698) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudom, én is ott vásárolok, és vettem már R-es szivattyúkat is.

Nem placebo. Az általad észlelt hatást az okozza, hogy a nehezebb anyag kevésbé vezeti a rezgéseket, mint pl egy lemez, ami igaz a rugalmas rögzítésre is a sima csavarozással szemben. De egy nagy, fém tetőtől nem lesz halkabb...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45700) Kolondrum válasza TESCO-Zsömle (#45694) üzenetére

Én már pü-ben is felvetettem valakinek, hogy milyen hangról van szó? Mert a szivattyú csendes (18w), a ventik überelik, egy darab szivacs van alatta és kifújt.
Tető akkor lesz ha utamba esik egy olcsón. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.