Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46951) Kolondrum válasza Kolondrum (#46950) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nyomtam egy alapbeállítást, 45 fokon megy a cpu linx alatt.

(#46952) TESCO-Zsömle válasza Kolondrum (#46950) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A víz és a magok közti táv még okés, de a víz-levegő egy Dual-lal kicsit unreal, pláne ekkora tuning mellett. A víznek melegebbnek kéne lennie szvsz.

Persze nem melegebb, szóval a kész tényekkel nem lehet vitába szálni... A rendszer működik...

Bár hozzá kell tennem, hogy ez lehet a blokkok különbözősége miatt is. Nem ismerem a Tody-véle blokkokat, de a Zafír mai napig az egyik, ha nem a legkisebb ellenállású blokk. A gyorsabb áramlás pedig jobb hőátadást jelent.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46953) Kolondrum válasza TESCO-Zsömle (#46952) üzenetére


Kolondrum
félisten

És bubizást + fals levegő beszívás + fura hangokat.

(#46954) TESCO-Zsömle válasza Kolondrum (#46953) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nálam nem. Nem gyári tartályom volt 9.5-ös beömlővel. Egy 0.5l-es flakon volt direktbe rádolgozva a Swiftech D5 szívócsonkjára sziloplaszttal (10-11mm) a 12-es belső átmérőjű cső pedig direktbe ment vissza a kupak alatt/mellett az üveg nyakán. A kettő közt volt ~15cm különbség, így a lassú vízáramlás és a 20 centis vízoszlop miatt nem tudott falsot szívini, a buborékok hamar megfordultak és a felszín felé törtek.

Ez kicsit ellentmondónak tűnik, de pont azért alkalmazunk vastag, HighFlow csöveket, hogy a csőben lassítsuk az áramlást így csökkentve a súrlódási és tehetetlenségi ellenállását a csövezésnek. Csak a blokkokban gyorsul fel a víz, már ahol szükség van erre...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46955) TaaT válasza TESCO-Zsömle (#46941) üzenetére


TaaT
veterán

még a postásnál :D

Give them hell Ukraine!

(#46956) TESCO-Zsömle válasza TaaT (#46955) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

:DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46957) opti06 válasza DigitXT (#46947) üzenetére


opti06
aktív tag

dt-kre még annyi, hogy a radim nem egy kis szokványos darab, nagyobb mint a gépház nem is kicsit :D

(#46958) DigitXT


DigitXT
félisten

(#46959) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#46958) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az. :K

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46960) szinimini


szinimini
senior tag

Egy olyan problémám lenne,hogy van egy eheim 1046-os pumpa ami gyárilag 12V ennek a paneljét tenném át egy ugyan ilyen pumpába csak az 230V-os.
Meg is történt a csere csak nem reagált semmit se!
Esetleg egy 12V-os relé megoldaná a problémát? Vagy mit kellene tenni,hogy működésre bírjam?
Előre is köszi

(#46961) blasko92 válasza szinimini (#46960) üzenetére


blasko92
őstag

Volt már régebben is egy ilyen modd. [link]

Szerintem kérdezd a cikk szerzőjét, Ő biztos többet tud mondani erről :)

(#46962) Kolondrum válasza TESCO-Zsömle (#46954) üzenetére


Kolondrum
félisten

Levettem a szorítást, olyan a hangja mintha fingana a szivattyú szívja be néha a nagy bubikat. A 18W-os szivattyúval még rosszabb volt, ez még barátságos. Sztem nem az áramlás a baj mert néztem minden felállásban hőfokokat és semmit sem változott.

[ Szerkesztve ]

(#46963) szinimini válasza blasko92 (#46961) üzenetére


szinimini
senior tag

:R

(#46964) Kolondrum


Kolondrum
félisten

CM692-höz szerintetek hol találok olyan 5.25 takarót amibe befér a hőmérőm? ez a méret

(#46965) HUfantom válasza DigitXT (#46958) üzenetére


HUfantom
őstag

Miért nem 1 héttel ezelőtt mondtad ???

100%ban olyan a pumpám....

Most moddolhatom meg :(

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46966) DigitXT válasza HUfantom (#46965) üzenetére


DigitXT
félisten

1 héttel ezelőtt nem kerestem rá.:DDD

(#46967) HUfantom válasza DigitXT (#46966) üzenetére


HUfantom
őstag

én is kerestem de nem találtam.
NA mind1

Viszont még a betűk is egyeznek.
Viszont a nagy huplira kell forrasztani vagy a kis körre ?
Ezt más is megkérdezte de nem tudok németül gooogle fordító meg nem egyértelmű

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46968) sinya85 válasza Kolondrum (#46964) üzenetére


sinya85
senior tag

Az én 690-emhez adtak egy olyan 5,25ös előlapi panelt amibe a floppyt lehet rakni. Abba fajintosan belefér a kettő :)
De vehetsz
Itt is

ஜ۩۞۩ஜ

(#46969) blasko92 válasza sinya85 (#46968) üzenetére


blasko92
őstag

Ennyiért én is csinálok neki egyet alulemezből....

De egy ilyen legyártásához nem kell nagy tudás, és az alut még hajlítani se nehéz.

(#46970) sinya85


sinya85
senior tag

Ez kényelmi kérdés. az alulemezedet nem fogod igy lefesteni.
otthon nem..

ஜ۩۞۩ஜ

(#46971) blasko92 válasza sinya85 (#46970) üzenetére


blasko92
őstag

Normálisan le kell előtte alapozni. Csak arra akartam rávilágítani, hogy k***a drága egy ilyen takarólemez....

Egyébként az otthoni gépen a gyári fekete műanyag 5,25-ös takarókat meg a 3,5-öset lecseréltem szálracsiszolt alumíniumra, és nagyon jól mutat a fekete gépben.
De kinek mi az ízlése :R

(#46972) TaaT


TaaT
veterán

sztetek befolyásolja a radi teljesítményét ez a kis lamella diszfunkció? :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#46973) blasko92 válasza TaaT (#46972) üzenetére


blasko92
őstag

Poháralátétnek lett használva? :D

(#46974) sinya85 válasza TaaT (#46972) üzenetére


sinya85
senior tag

Több mint valószínű hogy igen.

ஜ۩۞۩ஜ

(#46975) becsitibi válasza TaaT (#46972) üzenetére


becsitibi
senior tag

Akár ki is egyenesitheted ;)

(#46976) yako


yako
tag

Szevasztok!

Lenne két kérdésem, ha megengeditek.

Az adatlapomon látható konfigot igyekszem bevizezni.
Első körben így képzeltem a bekötési sorrendet:
Pumpa/tartály -> GPU -> CPU -> Dupla radi -> Dupla radi
Jobb lenne így átvariálni?
Pumpa/tartály -> GPU -> Dupla radi -> CPU -> Dupla radi

Illetve van e értelme a radikon lévő két-két venti előtt - kb. 5cm-re - még légkavarót elhelyezni?
Az egyik tartály a ház tetejére kerül, és alatta ott van a házam fenti ventilátora.
Ugyanakkor az 5,25-ös helyekre betettem egy 14-est. Ezt is bent tudom hagyni, és pont a másik duplaradi két ventijére fújná a levegőt.

Előre is kösz a válaszokat!

By Demons Be Driven

(#46977) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szétnéztem kicsit, és úgy látom az EK oldala szerint rámenne az ASUS 3a MOSFET blokk az Asrock e3g3 lapomra.

Itt pedig azt olvasom, hogy ez a blokk elsősorban az x38-as ASUS lapokra való.
És ezen a fonalon elindulva ez akkor vajon mégiscsak rámenne?

Kezdem átkozni a napot, mikor eldöntöttem, hogy az x48 alaplapom döglődése okán "vakon" (netes utánaolvasgatás nélkül, mert ugye nem üzemelt a gép, és siettem mert dolgom is lett volna vele...) cseréltem le az alkatrészeket.

Van valakinek ilyen ASUS settje? Meg tudja nekem mondani a furattávot?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#46978) HUfantom válasza yako (#46976) üzenetére


HUfantom
őstag

Mivel a víz homogén hőmérsékletű teljesen mindegy hogy mi után mi jön. Csak azt a praktikussági javalatot szoktuk tenni hogy tartály -> pumpa így könnyebb a feltöltés.

A ventilátor ha szívja a radin keresztül a levegőt akkor jobb hatásfoka van mintha fúja rá.
Spacer + fújó venti az igazi, de rögtön utána ottvan a szívó ventilátor. És csak ezek után jön hatékonyságban a rászerelt spacer nélküli ventilátor.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46979) viperabácsi válasza HUfantom (#46978) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ez így nem igaz hogyx homogén hőmérsékletű a víz .Az autó hűtő radiátorának is van hőkülömbség az alja és teteje között!A lakásban fűtö radiátor is először a teteje melegszik azután terjed szét a meleg az alja felé.Ha jó a hőleadás , akkor a radiátor bemenő és a kimenő ága között hőmérsékletnek kölömbözni kell .Ez a lényege a hűtőrediátornak :HŐLEADÁS!!

#46976) yako szerintem a tökéletes

tartály -pumpa radiátor cpu -radiátor gpu- tartály

igy mindig hűtött víz jut minden blokkba!

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46980) madaraszf


madaraszf
aktív tag

3.5" - 5.25" átalakító előlapi!!! Delock CONVERTER a becses neve, itt lehet kapni és ha jól emlékszem van vagy 470 Ft! :K 2 db hőmérséklet szenzor kijelzője fér bele. A két kijelző között marad egy pár mm-es rés, de az nagyon szépen orvosolható.

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#46981) Delta-Laca válasza DigitXT (#46958) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Vajon ez a normál "rézfejű" verziónál is életképes lehet?:F Mert ha igen, akkor elgondolkodom a dolgon:)

Üdv.: Delta-Laca

(#46982) sinya85 válasza viperabácsi (#46979) üzenetére


sinya85
senior tag

Csak nem összekeverendő a radiátor a pc vízhűtéssel amiben van kb fél liter víz és a kilépeő és belépő vízhőfok köz kb nincs is különbség mert ez egy kis rendszer.
Szoval igy már a sorrended sem igaz mert nem melegszik fel anynira a víz, hogy két komponens közé + radi kéne.

HUfantom: Bár nem tudom alátámasztani mérési eredményekkel, mert nem mentettem el.
de a radiátorra fújó ventinek nagyobb hatása van. és ha a házban helyezkedik el a radiátor és neadjisten a házban vannak+ ventik amik befelé fujnak akkor a radiátoron lévő kifelé fujjon.
igy kb -10fok-ot nyertem a procin. mert ugye a légáram a fontos...

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#46983) Kolondrum válasza TESCO-Zsömle (#46944) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tegnap újra pasztárztam a blokkot, azóta a vizem alig marad 25 fok alatt azonos levegő mellett ami azért érdekes mert előtte meg picivel a szobahő felett dekkolt idle. Viszont nem változott a load érték.

[ Szerkesztve ]

(#46984) blasko92 válasza viperabácsi (#46979) üzenetére


blasko92
őstag

"A lakásban fűtö radiátor is először a teteje melegszik azután terjed szét a meleg az alja felé."

Ez bizony így van. Amikor a radiátorban benne van a hideg víz (ugye nem volt befűtve), és te meg kinyitod a csapot, stb...., akkor elindul a keringés, a radiátorba elkezd beáramlani a forró víz, így kiszorítva a hideg vizet. Mivel a szobai radiátorok felépítése viszonylag egyszerű, ezért nem keveredik a hideg víz a meleg vízzel (hideg víz alatt megint csak azt a vizet értem, amelyik a fűtési szezon után bennmaradt a radiátorban, így szobahőmérsékletűre hűlt)

Ezért melegszik előbb a teteje, mint az alja.

Viszont a pc vízhűtés rendszerben kevés mennyiségű víz van (általában 1-2 liter), és ezt cirkuláltatjuk egy szivattyúval, és a víz nagyon gyorsan megfordul a rendszerben, így állandó hőmérsékletű víz jut a blokkokba és a radiátorba is.
Közben hűl a radiátorban a víz, de mivel kb. 4 másodperc alatt megfordul a víz a csövekben, ezért nincs radikális különbség a radiátorba belépő és kilépő víz hőmérséklete között.

Ahol már van 1-2-3 fok, ott nagyon nagyon kicsi az áramlási sebesség, és az egy rossz rendszer.

(#46985) jones965 válasza blasko92 (#46984) üzenetére


jones965
Modder

Az enyémben biztos kicsi az áramlási sebesség, mivel a D5 1-es fokozaton megy.
Ebből adódóan aránylag nagy a különbség a víz dT értéke a ki-illetve visszatérő ág között.
De azt nem merném egyértelműen kijelenteni, hogy ebből kifolyólag egy rendszer rossz lenne.

[ Szerkesztve ]

(#46986) AtHoS válasza jones965 (#46985) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No ezt milyen cuccal méred és jelzed ki?

read-only mode on the forum

(#46987) jones965 válasza AtHoS (#46986) üzenetére


jones965
Modder

Az alaplaphoz adott szenzorokkal. Mivel nálam a cső fémből van, direkt emiatt gyorsan rátettem és megnéztem. Kézzel is lehet érezni a hőmérséklet különbséget.

A kijelzés az AI booster nevű progival van.

[ Szerkesztve ]

(#46988) AtHoS válasza jones965 (#46987) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát a Rampage lapokhoz azért jár pár extra :DDD

read-only mode on the forum

(#46989) MontyCrew válasza AtHoS (#46988) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Nem csak a Rampage tudja ;)

[ Szerkesztve ]

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#46990) Kolondrum válasza AtHoS (#46988) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem csak a rampage-hoz és sztem nem extra. [link]

(#46991) AtHoS válasza Kolondrum (#46990) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No és a hőérzékelőket honnan akasztod hozzá?

Mod:
Természetesen amikkel pl. a vízhőfokot tudnád mérni, pl. fémcsövön, ahogy jones965 is. Szerintem az nem jár minden laphoz, mivel nincs a lapon extra hőmérő csatlakozás. Már persze, ha jól gondolom :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#46992) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok.
Bocs, kissé talán szokatlan a kérdés egy vízhűtéses topikban, de sz.tem ide vág.
Átállás lesz vízre, egyelőre csak a VGA érdekes.
Házvétel előtt is állok, és eddig egy Obsidianban gondolkodtam, Iponon most 70 k körül.
Rájöttem azonban, h. felesleges ennyiért házat, venni, olcsóbban is megúszhatom.
Kérdés: milyen házat javasolnátok (csak új jöhet szóba) úgy max. 40- 45 k körül, ami elég nagy és férnek bele radik is?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#46993) blasko92 válasza jones965 (#46985) üzenetére


blasko92
őstag

8 fok különbség van a ki- és bemenő víz hőmérséklete között?

Ha jól tudom MORA-d van. Itt két dupla radiátorról volt szó. Azért a MORA-ban jóval több víz fér el, és több időt is tölt a radiátor csöveiben.

(#46994) jones965 válasza Kolondrum (#46990) üzenetére


jones965
Modder

Amit linkeltél, azt gyakorlatilag sok asus lap tudja, viszont nincs rajta külső hőérzékelő szenzor csatlakozó.

Részemről a vízhőmérséklet mérésére volt utalás. :)

#46993) blasko92 : egész pontosan phobya radiatorom van.

[ Szerkesztve ]

(#46995) TXT válasza jones965 (#46994) üzenetére


TXT
őstag

Gratula a phobya moddolásához. :R

Nekem is van egy ilyen, amihez 9db 12-es venti van, de ugyanúgy, ahogy Te, én is 4db 18-ra akarom cserélni.
Mi az a rács, amit használtál a lamellák és a ventik védelme kapcsán és hol szerezhető be?

:R

(#46996) blasko92 válasza jones965 (#46994) üzenetére


blasko92
őstag

Akkor elnézést. Emlékeztem, hogy valami 4x18-as radiátorod van, mert olvastam a logoutot róla, csak elfelejtettem, hogy milyen is :B

(#46997) Nippon válasza Weareus (#46992) üzenetére


Nippon
őstag

Bitfenix Shinobi XL, Coolermaster HAF-X...

(#46998) TESCO-Zsömle válasza Weareus (#46992) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha mindenképp egy MO-RA kaliberű külső radiátorban gondolkodsz, akkor nem nagyon számít, hogy a ház mennyire van felkészítve belső vízhűtésre (értsd: radiátorok fogadására) így szinte bármi szóba jöhet, aminek elég nagy az oldala, hogy felfogasd a radiátort.

Pl.:
Lancool K62, 32k, 21*54*49cm, fekete külső, fekete belső, kimagasló szerelhetőség.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46999) jones965 válasza TXT (#46995) üzenetére


jones965
Modder

Egyszerű alumínium expandált lemez.Különböző méretekben kapható.

(#47000) Hellboy2387


Hellboy2387
aktív tag

Üdv. Már 1x irtam a vízhűtéssel kapcsolatban. Sokat gondolkodtam a dolgon. Igazából azt kéne meg tudnom hogy megérí-e és mennyi ideig lehet számitani 1 ilyen rendszer élettartamára. Mert most pl. stabilan 25-29 üresen terhelés alatt 32-35 fokon müködik a processorom( i5 2500k (Álandó feszültség) 4.5ghz). A Video kártyám üresen 35-39 terhelve 45-49fok körül megy. A szobámban általában 22-25 fok van amióta használom. Kérdés mennyire fognak ezek a höfokok emlekedni ha a szobámban lesz nyáron 30-35fok. Bár kártya csere az mindenképpen lesz(gtx 260 van jelenleg) viszont minél hamarabb meg kéne tudnom hogy hogy nekem erre van e szükségem mert én olyan kártyát vennék amin gyárilag rajta van a vízhütés nem szándékozom gányolni. Viszont akkor ugy kell a dolgokra is félre tennem néztem nem olcso egy gyári vízhütéses kártya és nem érembe 580 illetve 590 alatt. Az sli-ről már letettem. Természetesen kisebb kártyáknál 560, 570. És még anyi hogy nagyon nem szeretném a házat (haf-922) se szeretném nagyon szét barmolni. Remélem valaki tud segiteni nekem. üdv

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.