Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46651) imibogyo válasza szinimini (#46650) üzenetére


imibogyo
veterán

Én nem hívok senkit sem. De a PH-n 5 percen belül illik szerkeszteni a HSZ-t és nem hajhászni a rangokat és hozzászólások számát.

Én csak barátilag szóltam, de mostanában a moderátorok is rá vannak állva és elég sok embernek szólnak, egyeseket figyelmeztetnek, ami nem túl jó dolog hosszú távon.

Tehát ha 5 percen belül vagy, akkor szerkeszd azt az adott hozzászólást és válaszolj benne több embernek, mint például én itt.

Ha megfogadod megfogadod, ha nem nem, ez a te dolgod. Én csak szerettem volna felhivni a figyelmedet rá, ha eddig nem tudtál róla. ;)

[ Szerkesztve ]

(#46652) blasko92 válasza szinimini (#46649) üzenetére


blasko92
őstag

Nem egy olcsó dolog ez a plexi.... Lehet amúgy, ha megveszed hozzá a cuccokat még drágábban jönnél ki, mintha megvennéd azt a phobya tartályt.

Ha mán pécs, és marós vagy, akkor ha jól sejtem az 500-asban tanultál.
Ha igen, akkor van egy ötletem :D

imibogyó arra próbált utalni, hogyha 5 percen belül vagy, és valami még eszedbe jut, akkor használd a "Szerkesztés" gombot. Egy HSZ-en belül több embert is meg lehet szólítani ;)
És csak azért mondta, mert itt a napokban volt ebből probléma.

imibogyó használj grillrácsot a radihoz, és hagyd azt feketén, akkor lesz ütős! :P

[ Szerkesztve ]

(#46653) szinimini válasza blasko92 (#46652) üzenetére


szinimini
senior tag

Kaposváron tanultam a Gépészben :D
Itt albiban vagyok ,mert majdnem annyi mint a koli :)
De ha tudok akkor próbálok segíteni!Mond az ötleted :)

Meg ha nem tudok olcsón vagy ingyen :D plexit szerezni akkor marad vételezés

Értem a problémát, igyekszik az ember

(#46654) imibogyo válasza blasko92 (#46652) üzenetére


imibogyo
veterán

használj grillrácsot a radihoz, és hagyd azt feketén, akkor lesz ütős!
A barkács topikban is előjött ez a lehetőség. Még gondolkodom, addig még van bőven alakítani való, de most egyelőre élvezem a munkám gyümölcsét. :K

(#46655) sinya85 válasza szinimini (#46650) üzenetére


sinya85
senior tag

Ha van lehetőséged marásra keress egy műanyagot és marj bele egy üreget és elég csak az elejére plexi.

csinálok is 1et jövö héten. :)

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#46656) szinimini válasza sinya85 (#46655) üzenetére


szinimini
senior tag

Jó ötlet :)

Csak akkor most olyat is kell keresnem :D

(#46657) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Uraim, már 4-en vagyunk az Aquatuning.de oldalról való rendeléshez. Még 1 ember kell és fejenként 4 Euróból + a M.o.-i postaköltségből kijövünk!!! Ha minden jól megy a jövőhét végén le is tudom adni a rendelést!

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#46658) blasko92 válasza szinimini (#46653) üzenetére


blasko92
őstag

Akkor már mindegy. Ha oda jártál volna akkor talán tudtam volna segíteni.

sinya85 úgy könnyű, hogy egy egész megmunkálóközpont áll rendelkezésre :P ;] Acetálból akarod kimarni?

Amúgy az akril tömbnek milyen ára lehet?

(#46659) blasko92 válasza szinimini (#46653) üzenetére


blasko92
őstag

Bagoly mondja verébnek... Rohadt telefon. Szabad törölni ezt a hsz-t

[ Szerkesztve ]

(#46660) becsitibi


becsitibi
senior tag

Laing ddc-re melyik a legjobb tartály?Ami tényleg a legjobb,és a pumpára szerelhető.

:F :F

(#46661) szinimini válasza blasko92 (#46659) üzenetére


szinimini
senior tag

???

H2O-2000 - CPU Water Cooling Block ez szerintetek lehűt egy phenom x6 -ost?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#46662) tajcsi


tajcsi
senior tag

Akkor ki mit mond a csövezésre?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#46663) apollo12


apollo12
veterán

heló ha minden öszejön akkor 10-e után veszek egy DDC-1 pumpát

érdekelne mekkora csőt érdemes venni hozzá, és milyen cpu blokkot

(#46664) viperabácsi válasza apollo12 (#46663) üzenetére


viperabácsi
addikt

Tőle érdekes lesz mert több mint 2 hete várom hogy végre jelentkezzen nálam privátra!

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46665) ThodEE válasza apollo12 (#46663) üzenetére


ThodEE
őstag

Hát igen, 20adikán volt fen utoljára, szal 1 biztos, előre ne utalj! :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#46666) blasko92 válasza apollo12 (#46663) üzenetére


blasko92
őstag

Vedd meg SymbianOS pumpáját... jobban jársz vele.

tajcsi DDC-hez a legjobb tartály szerintem ez :D
De az EK is jó tető+tartály kombókat készít.

[ Szerkesztve ]

(#46667) becsitibi


becsitibi
senior tag

Mennyi időnként kell kb utántölteni egy rendszernek a tartályba?2-3 hét vagy akár hónapok?

(#46668) blasko92 válasza becsitibi (#46667) üzenetére


blasko92
őstag

Igazából utánatöltögetni nem kell, ha le van zárva a rendszer, mert nincs hol elpárologjon.
Figyelni kell, és ha kevés van benne, akkor rátölteni egy kicsit, ha tűnne el belőle.

(#46669) Kolondrum válasza blasko92 (#46666) üzenetére


Kolondrum
félisten

tartály is lesz eladó. Tervezek akciót,ha szivattyú + tartály kombot elviszik olcsóbb. Pár nap és kialakul.

(#46670) traders válasza blasko92 (#46637) üzenetére


traders
tag

Kb a pumpánál a halk mit jelent? :) Vagy dB-ben vagy valamihez hasonlítva?

Továbbra sem találtam (a hazai guglis találatokban) olyan kijelzőt amire rá lehetne kötni az átfolyás mérőt...

Pár alap kérdés:
Tapasztalaitok szerint a víz hűmérséklet kb hány százalékkal hidegebb mint a procin mérhető hőmérséklet (ha csak egy procit hűt a rendszer)?

Ahhoz hogy ne vásároljam túl vagy alul magam hogy lehet nagyából tudni hogy mekkora radiátor kell nekem? Vagy az a felfogás érvényesül hogy vegyem a lehető legnagyobbat és a ventilátorok számával + teljesítményével kell játszani?

A másik kérdés hogy ha vízhűtést veszek és tegyük fel hogy kell a 3 ventilátor a radiátorra akkor kb hangban ugyanott vagyok (1 a procnak + 2-3 VGA-nak) mintha nem kezdtem volna bele az egészbe nem? (És akkor elhanyagoltam ez esetleges memória illetve chipset hűtést)

Előre is köszönöm!

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#46671) becsitibi válasza blasko92 (#46668) üzenetére


becsitibi
senior tag

Aha értem,namár most nálam úgy fog kinézni a helyzet,hogy a takarólemez mögött lesz a tartály+pumpa,ezért ez nem fog látszódni,a ddc pumpára milyen tartályt vegyek,ami nem szörcsög meg örvénylik,melyik a legjobb?

(#46672) apollo12 válasza viperabácsi (#46664) üzenetére


apollo12
veterán

hát használtan van fent 1db 18wattos is 5500ft ért, ami megint nem rossz

(#46673) viperabácsi válasza apollo12 (#46672) üzenetére


viperabácsi
addikt

ment neked pü

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46674) becsitibi válasza viperabácsi (#46673) üzenetére


becsitibi
senior tag

aláirásodon szakadtam :DDD ;]

(#46675) viperabácsi válasza becsitibi (#46674) üzenetére


viperabácsi
addikt

ez csak a feleslegesen okoskodó forumtárs szerűségeknek szól!

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46676) HUfantom válasza traders (#46670) üzenetére


HUfantom
őstag

A másik kérdés hogy ha vízhűtést veszek és tegyük fel hogy kell a 3 ventilátor a radiátorra akkor kb hangban ugyanott vagyok
Nem nem és nem. Azért tegyünk különbséget a 8 CM-es 2000 RPMel forgó kis vackok és a 22cm 600-al pörgö ventik között. A radiátorokra 12 cm-es megy alapból. Ha 800al tudod pörgetni akkor a winyod hangosabbat kattog mint a ventilátor.

1 proci meg 3 VGA-nak nem elég egy 3 ventilátoros tripla...

És itt elérkeztünk a következő kérdésedhez:
Ahhoz hogy ne vásároljam túl vagy alul magam hogy lehet nagyából tudni hogy mekkora radiátor kell nekem?
Túlvásárlás olyan nem létezik. :)
A jóba mindig könnyen bele lehet szokni. Mik a céljaid ?
Tuning, jó teljesítménye legyen ?
Halk legyen ?
Olcsóság ?
Ebből kettőt válassz.
Vagy az a felfogás érvényesül hogy vegyem a lehető legnagyobbat és a ventilátorok számával + teljesítményével kell játszani
Igen, minél nagyobb a radiátor annál nagyobb ventilátorokat tudsz rátenni, és annál alacsonyabb fordulatszámon tudod járatni.

Kb a pumpánál a halk mit jelent?
Azt hogy a SATA / nem SSD / winyo már hangosabb... / de ez relative /

Továbbra sem találtam (a hazai guglis találatokban) olyan kijelzőt amire rá lehetne kötni az átfolyás mérőt...
Itthon ezen téren még a szociban élünk. Kenyéren kivül ha akarsz valami akkor írtani kell.
Madaraszf most rendel külföldről sokadmagával, de aprón / nem mondom meg ki / is árul ilyen szabályozót.
Erre és
Erre is rámegy Ezek nem olcsó dolgok. Ha a visszajelzés miatt aggodsz, akkor vegyél egy visszajelzős pumpát / pl DDC / és azt a procira közvetlen rá lehet kötni és jelzi mennyivel forog a pumpa, így látod hogy nem áll.

És akkor egy pici mérés hogy miért éri meg belevágni:
AMD X6 1100T procim van + AMD 6970 gyári hűtéssel / Tudod az a proszivo effectes /
Ezt vettem/barkácsoltam/csináltattam hozzá.
Ez lehet mérni üresen
És ez annak az eredménye hogy már szabályozva van és ugyanazt a tesztet futtattam mint a léghűtésnél

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46677) viperabácsi válasza HUfantom (#46676) üzenetére


viperabácsi
addikt

a ddc fordulatszám jelző csatiját az alaplapra (ventillátor csati) nem pedig a procira kell kötni! :R

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46678) TaaT válasza viperabácsi (#46677) üzenetére


TaaT
veterán

ő is erre gondolt sztem ;)

Give them hell Ukraine!

(#46679) tomtom9


tomtom9
tag

Mi a véleményetek a Corsair H70-ről és társairól? Jók az ilyen univerzális hűtések? Esetleg bevált márka, típus van?

(#46680) Cybertrone válasza tomtom9 (#46679) üzenetére


Cybertrone
veterán

Minden napos kérdések ezek... minden nap felteszi valaki, gondolom vissza olvasni neked sincs kedved... :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#46681) traders válasza HUfantom (#46676) üzenetére


traders
tag

Azért tegyünk különbséget a 8 CM-es 2000 RPMel forgó kis vackok

Természetesen léghűtésnél én is a jobb minőségű csapágyazott halk ventikre gondoltam nem a 150 Ft-osokra... ;)

Bocs, hülyén fogalmaztam a ventiket számoltam... tehát mondjuk 1 proc meg 1 kártya amin van 2-3 venti...

A túlvásárláson az ágyúval verébre szindrómát értettem :D

Hát ez a baj hogy még magam sem tudom mit szeretnék. Ha tunningra adom a fejem akkor sem a hardcore préselő lennék szerintem... úhgyhogy a halk és olcsó amibe esek (szerintem).

Mik a vélemények (bár lehet hogy most fejem veszitek) az ilyen Corsair meg Asetek kész cuccokról mint pl a Hydro H60? (ezek első bliccre tuti hangosabbak nem?)

Azt látom hogy nálad is egy különálló eszköz a radiátor, de nálam pl nincs erre hely, tehát a házban kell megoldani, vagy legalábbis egy 22x48x46-os helyen kell megoldani. Ezért gondoltam a vízhűtésre mert ugyan levegő veszi körbe a gépet, de hely nemsok... viszont most nézegetve a te radiátorod, nem kicsit helyigényes ez is :D

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#46682) traders válasza Cybertrone (#46680) üzenetére


traders
tag

Néztem én is, de ennek a topicnak sincs 1. oldala, pedig nem kis szakértelem tömörül itt... összedobhatnátok valamit legalább a gyakori kérdések miatt is... ;)

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#46683) Cybertrone válasza traders (#46682) üzenetére


Cybertrone
veterán

Saját részről semmibe nézem ezeket az egybe vizeket, egy nívósabb lég agyonveri őket... plusz hangos a pumpa részük stb stb stb! Azoknak való, akik lusták szerelni! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#46684) TaaT válasza traders (#46682) üzenetére


TaaT
veterán

az első hsz. szerkesztése folyamatban van, fórumtársam meg arra gondolt hogy ha beírja a keresőbe hogy "H70" akkor ki fog dobni pár kommentet ezzel kapcsolatban... :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#46685) becsitibi válasza tomtom9 (#46679) üzenetére


becsitibi
senior tag

Szia!

H100 alatt nem érdemes lejjebb adni ha tuningolni is akarsz,a H70-hez nem adnak újonnan ventit,tehát azt neked kell megvenned,nem tudom mennyi a kereted,de itt apróban 25-30-ezerért már össze lehet rakni egy nagyon komoly procihűtést,ami sz@rrá veri a H100 gyerekhűtést.

(#46686) HUfantom válasza traders (#46682) üzenetére


HUfantom
őstag

Tesco Zsömle hegesztgeti...
De ugye a jó munkához idő kell :))

A túlvásárláson az ágyúval verébre szindrómát értettem
Hát tudod gondolni kell a jövőre is. Nekem az a radiátorral a következő 4-5 gépre elég a teljesítménye. Az egész gépet házastól mindenestül ki lehet dobni ha akarom még mindig meglesz az elsöprő hűtésteljesítmény. Gépcsere esetén nekem most a prociblokkhoz elő kell vennem a másik csavarokat és kész, vagy venni egy lefogató kitet. Míg majd egyszer videókártyacserénél lesz majd egy FC blokk, és kész ki van cserélve az teljes gép.

Mik a vélemények (bár lehet hogy most fejem veszitek) az ilyen Corsair meg Asetek kész cuccokról mint pl a Hydro H60? (ezek első bliccre tuti hangosabbak nem?)
Nem vesszük a fejedet egyszerűen leírom X+1edszer is. :W
Corsair = maticázza az Asetek cuccokat
Asetek = Na ő a beszállítója AMD-corsair és társainak
Az egybe rendszerek kompakt, egyszerű, közepes teljesítményű könnyen szerelhető cuccok. / Nem véletlenül nincs a felsorolásban az olcsó / Szóval aki fél vagy nem akar szerelni azoknak pont jó.

Hátrányok:
Egy király kategóriás léghűtő simán elkeni, és olcsóbb is.
H50-ről teszt van hogy nem tudja a radiátor leadni a hőt és a prime kikapcsolása után a víz visszafűti a procit...

Azért javasoljuk a H100ast mint minimumot, mert az dupla radis /kapsz hozzá 4 ventit beépített szabályozója van/. A dupla radiátor már elég bármilyen procinak.
/ Ugye akik /mint te is/ jönnek ezzel a kérdéssel nem PIII Cerkát akartok hűteni így nem is a HXXX széria legalsó tagjait kell megfogni. H50 mondjuk az ATOM vagy ION platformos HTPC-ben lehet leképzelni. /

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46687) traders válasza HUfantom (#46686) üzenetére


traders
tag

"Azért javasoljuk a H100ast"

Én csak beköptem egy típust példának, Isten ments hogy ilyen egybe cuccot vegyek, nekem fontosabb a hangtalanság, csak tájékozódás végett kiváncsiskodtam ;)

Egy videó kártyát mondjuk egy 560 TI-nek (alapórajelesnek) mekkora radiátor kell ha csak azt szeretném hűteni?

Most nézegetek képeket és mindenkinél ilyen szobahőmérséklet közeli a hűtővíz. Mivel nem hűtőszekrényeket raknak össze gondolom ettől nem lehet hidegebb :D Viszont felmerül a kérdés bennem hogy mi a helyzet nyáron (ha nincs légkondi)? Olyankor azért már felmászik a cpu hőfoka nem? (pláne ha a CPU után rögtön egy GPU jön a hűtési sorban akkor a GPU is jobbna melegszik)

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#46688) blasko92 válasza traders (#46687) üzenetére


blasko92
őstag

Nyáron pont annyival lesz melegebb a procid, mint amennyivel a szobahőmérséklet/víz dT-je (hőmérséklet különbsége) fog emelkedni. Ha eddig a szobádban 20C° volt, a vized 25C°-os, és nyáron a szobádban lesz 28C°, akkor a vized hőmérséklete is kb. (~33C°) ennyivel fog emelkedni. (Azért csak kb., mert a dT-t a levegő páratartalma is befolyásolja)

HUfantom, szerintem a Te két mora2 radiátoroddal simán lehetne három alacsonyabb fogyasztású gépet is sorba kötve hűteni :D Persze két sorba kötött 18W-os DDC-vel :DD
Ilyesmire még senki nem gondolt?

[ Szerkesztve ]

(#46689) HUfantom válasza blasko92 (#46688) üzenetére


HUfantom
őstag

szerintem a Te két mora2 radiátoroddal simán lehetne három alacsonyabb fogyasztású gépet is sorba kötve hűteni Persze két sorba kötött 18W-os DDC-vel
Ilyesmire még senki nem gondolt?

Ezt a születendő rendszer kikéri magának :O

6DB 6cm vastag tripla radiátor van benne anyagügyileg. 2 tripla még az Crossfire/SLI-s kártyás gépet is vígan elvisz. Így inkább 3 kemény játékgépet is elbírna. :)

traders
560 TI
Dupla lehetőleg 45mm-es már simán. Talán talán egy Extrém (60mm) szimpla is elvinné de azon nyilván két ventilátor fog kelleni.

Én csak beköptem egy típust példának, Isten ments hogy ilyen egybe cuccot vegyek, nekem fontosabb a hangtalanság, csak tájékozódás végett kiváncsiskodtam
A hang ellensége az 1500-2000en forgó akármilyen ventilátor.
/ Akkor ezek szerint belenéztél a képekbe. Azok 18cm ventilátorok és még maximális fordulaton sem mennek 770 fölé és ha nem kötözöm rá a füledre akkor hangtalan. 450-es fordulaton mennek/
A víztűrős legjobb barátja a max 7-800at forgó nagy ventilátor ahol nincs helyprobléma.
Egy 8cm ventinél igen tekintélyes rész maga a motor. / Mellesleg én még IT-s világban rendes golyóscsapágyas ventit még nem láttam. Mert drága. Siklócsapágyas mind csak a jobb gyártók némi trükkel vagy ügyeskedéssel hangot csökkentenek. /
A h100ason is ha letekered nem a ventik hangját fogod hallani.

mindenkinél ilyen szobahőmérséklet közeli a hűtővíz
Azért megnézném mikor van nálam az albiban 28fok, talán 22 max 23 lehetett a teszt idején. Minél lejjebb van ugye a víznek a hőmérséklete, annál több hőt fog tudni felvenni. Itt nincs egyenes arányosság. Ha felmegy nyáron a szoba 28-ra akkor a víz lesz majd 35, akkor a proci nem 40lesz hanem 52-53 körül. De majd akkor feltekerjük a ventiket és megfordítom az állványt hogy rám fújja a levegőt :C és visszazavarom a vízhőfokot 32re. :))

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46690) InHell válasza HUfantom (#46686) üzenetére


InHell
senior tag

Azért javasoljuk a H100ast mint minimumot, mert az dupla radis /kapsz hozzá 2 ventit beépített szabályozója van/. :)

< béna duma helye >

(#46691) DigitXT válasza traders (#46687) üzenetére


DigitXT
félisten

pláne ha a CPU után rögtön egy GPU jön a hűtési sorban akkor
Nem, ez nem így működik. Az összes leadott fűtési teljesítmény számít,
az alapján lesz valamennyi a vízhőfok. Amennyivel több, mint VGA nélkül
volt, annyival lesz melegebb a proci, slussz. És azért nyáron sem 40 fok
szokott lenni a szobában: neadjisten van 30 fok (már az is durva!), akkor
annyival lesz melegebb a proci... Ha most valakinél 24 van, akkor +6 fok?
Valószínűleg ki fogja bírni, ha most max. 60 fokos, hogy akkor lesz 66.:D

A GPU-t meg ne keverjük ide, mert azon kívül, hogy csúcskártyák esetén
egy elég nagy fogyasztóról van szó, nagyon jól bírja is a hőterhelést, mert
muszáj: a gyári léghűtők ritkán tudják 60-70 foknál lejjebb hűteni. (De nem
ritka a 80+ fokos üzemi hőmérséklet sem... Ehhez képest vízzel ~50 fok?)

HUfantom: szerintem a dT-d egy adott rendszerben közel állandó, tehát ha
X fokkal felmegy a vízhőmérsékleted, akkor X fokkal lesz melegebb a proci.

(#46692) HUfantom válasza InHell (#46690) üzenetére


HUfantom
őstag

Igaz elnézést. A szabályozó támogatja a push-pull 4 ventis kiépítést de csak 2 jár hozzá. A tesztben ami olvastam a másik kettőt már úgy lett hozzátéve.

DigitXT
Hát de ugye van egy dT-m a szoba <--> víz között meg egy a víz <--> mért CPU közt.
Szerintem nincs egyenes arányosság ebben hogy +10fok a szobában akkor +10 fok a vízben és +10 fok a procin. De egy nagyon jó közelítésnek tartom hogy KB annyira lehet számítani, de ha alatta maradunk akkor jók vagyunk...

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46693) tajcsi válasza blasko92 (#46666) üzenetére


tajcsi
senior tag

19/13-as cső kellene, linkeltem kettő tesztet is, nem ddc tető :DDD

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#46694) DigitXT válasza HUfantom (#46692) üzenetére


DigitXT
félisten

+10fok a szobában akkor +10 fok a vízben és +10 fok a procin
Szerintem meg közel egyenes arányosság állhat fent,
de majd megmondják az okosok - nem vitázni akarok.
Ha nem így lenne, miért hivatkoznánk a dT-re ugye.:D

(#46695) traders


traders
tag

Na tehát olyan gyors az áramoltatás hogy nem sok a hőmérséklet különbség a radiátorba belépő és kilépő víz között vagy nagyságrendilek mennyi ezek között a különbség?

Amúgy a GPU hűtésnél nem jár garanciavesztéssel a hűtés leszerelése?

A chipset hűtés hogy oldódik meg? Mert igy ventilátornál a CPU feletti venti oldja meg vagy elég a házon belüli légmozgás. Vízhűtésnél ilyenkor mi van?

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#46696) HUfantom válasza DigitXT (#46694) üzenetére


HUfantom
őstag

Én is azt mondom, hogy elfogadhatjuk egy nagyon király közelítésnek.
Persze a legjobb a laboros mérés de azt úgysem látunk.

De ahogy írtam olyan nagy melegben úgyis feljebb tekeri a szabályozó a ventiket és máris a +10 szoba már csak +6 vízhőfok +5-6 CPU...
Bár én személy szerint leszarom a CPU-t a GPU sokkal nagyobb hőtermelő. Egy 4-6 magos gépet / kevés kivételtől eltekintve / nem tudsz leterhelni hogy minden mag 100%on menjen. Míg egy erősebb videókarihoz csak egy FullHD monitor és egy jó game kell és máris ott van a 2-3-4X es hőmennyiség amit el kell tüntetni.

traders
radiátorba belépő és kilépő víz között vagy nagyságrendilek mennyi ezek között a különbség?
Jó rendszerben 0 fok /na jó talán 0.1 fok de az mérési hiba :) /. Ezt még mielőtt megkérded felejtsd is el. A rendszernek meleg-pontja és hideg-pontja valós értelemben nem létezik. A vízben a hővezetés remek így a víz hőmérsékletét elég 1 helyen nézni. Ha mégis van ilyen két pont ahol markáns különbség van rendszeren belül akkor ott nagyon elbasztak valamit.

Amúgy a GPU hűtésnél nem jár garanciavesztéssel a hűtés leszerelése?
Do not break the Seal nincs a nyák és a kártya között. Szóval ha tönkremegy akkor vissza a gyári hűtés. Azok a matricák amik a garihoz kellenek úgyis a gyári hűtőn vannak rajta.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46697) HUfantom válasza traders (#46695) üzenetére


HUfantom
őstag

A chipset hűtés hogy oldódik meg? Mert igy ventilátornál a CPU feletti venti oldja meg vagy elég a házon belüli légmozgás. Vízhűtésnél ilyenkor mi van?
A képeket látod hogy vannak ott bent még Zöld ventilátorok amik a házban a légmozgást biztosítják. Kellenek mert a vízhűtésnél azokat nem hűti semmi.
/ Swif2 1200asok 650 körül pörögnek és max 60 fok a north bridge /

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46698) blasko92 válasza traders (#46695) üzenetére


blasko92
őstag

Itt nincs olyan, hogy lehűtött víz. Ahhoz nagyon nagyon kicsi térfogatáram kell.
A be- és kilépő víz hőmérséklete között nagyon csekély a különbség.

Elméletileg, ha leszeded a gyári hűtőt a vga-ról, akkor elveszted a garit is.
DE!!! Ha nagyon patetnul szeded le, vigyázol a csavarokra, stb, akkor esetleges probléma esetén vissza tudod szerelni, úgy, hogy ne látsszon, hogy leszedted.

Attól még, hogy vízhűtés van a gépben, kell a légmozgás a házba, mert nem hűtesz minden kondit, stb-t vízzel.

HUfantom beelőzött

Cybertrone Te befelé nyomatod a levegőt a házba? :Y

[ Szerkesztve ]

(#46699) Cybertrone válasza HUfantom (#46697) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nálam a ház tetejében van a tripla rajta 6db 12-es ventivel, amik befelé tolják a levegőt... szvsz ennyi elég a chipsetnek... sőt lehet még sok is! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#46700) traders válasza HUfantom (#46696) üzenetére


traders
tag

Ezt még mielőtt megkérded felejtsd is el

Ha a mérési hiábra gondolsz itt akkor dehogy felejtem mivel elektrotechnikai műszerész lévén bajban lennék később :D csak a termodinamikához vagyok hülye :DD illetve az ilyen ismeretim elkoptak már...

Alapból én azt hittem hogy lassú az áramoltatás, ezért teljesen máshogy képzeltem el ezt az egész vízhűtés dolgot :D

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.