Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46201) Kolondrum


Kolondrum
félisten

nekem erre: www.pcvizhutes.hu/?297,egyenes-hf-csatlakozo-(dupla-kupos)-bilincs

úgy rágyógyult a 16/10-es cső, hogy le kellett vágni. A melegítérg nem segített. Azért a bilinc rajta van biztos ami biztos.

(#46202) blasko92


blasko92
őstag

Én az ilyen csatlakozókra 12/9-es csövet tettem fel :D
Felmenni még felment (bár elég nehezen, de melegítés nélkül.... ), de amikor megpróbáltam lehúzni lilult a fejem, mint a padlizsán.... Aztán jött a penge, és megoldódott a porobléma.
Igaz így még csak bilincs se kellene rá, mert nagyon passzentos, de az első vízhűtés megépítésénél nagyon elővigyázatos voltam, és megfogattam a csöveket 2-2 gyorskötözővel is. :)

(#46203) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
Az érdekelne hogy a radeon 6870re készült full vizes blokk jó-e esetleg a 6850re?
Köszi Miki

[ Szerkesztve ]

Forever Apple

(#46204) DigitXT válasza Kolondrum (#46201) üzenetére


DigitXT
félisten

Én is levágni "szoktam" ezekről...:DDD
(A hollandis csatit sokkal könnyebb
szerelni - nem is tart olyan erősen.)

(#46205) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
Amd Phenom II 955 és Ati Radeon 6850hez egyik sincs húzva kell a tripla radi vagy elég a dupla is?
köszi Miki

Forever Apple

(#46206) HUfantom válasza Mikika (#46205) üzenetére


HUfantom
őstag

Ez a kell-e nemkell...
biztosan elviszi a dupla is...
Még az is lehet hogy nem kellenek hangos ventik.

De a triplával biztosan alacsonyabb hőmérsékletet lehet kihozni halkabb ventilátorokkal...
Kérdés mire van hely ? pénz ? pénz nagyságához szabott igény ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46207) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Volt itt szó a 13mm-es HF csatikról... Most takarítottam a gépet, szépen 16/10-es fekete csővel újrahúztam, és egy kics krém, és olyan szépen cuppant rá a csőre a cső hogy csak na :D Ez legalább nem jön le róla az biztos! :K :C

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#46208) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mi az általánosság? HF rendszer (bődületesen pörög a víz tényleg) 16/10 csővel, DDC 18W oc tető. >> Dual radi mire elég? Tripla mire? Kb.

Más: Mivel lehet lassítani az áramlást? Van erre kitalált módszer?

(#46209) Cybertrone válasza Kolondrum (#46208) üzenetére


Cybertrone
veterán

Én szivaccsal a tartályban lassítom a cuccost! :K És nálam a tripla csak a procit hűti... talán egy vga még beleférne, de magamat ismerve akkor már jönne kívülre egy mora! :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#46210) Kolondrum válasza Cybertrone (#46209) üzenetére


Kolondrum
félisten

Leszaladtál a fürdőbe és vágtál egy darabot vagy spéci? Mekkora cucc ez nálad? Nálam annyira gyorsan megy a víz mióta csak a dual radi van, hogy néha levegőt szív be mindezt úgy, hogy szinte full tele van a tartály.

(#46211) Cybertrone válasza Kolondrum (#46210) üzenetére


Cybertrone
veterán

Fogtam egy vga dobozában található masszív szivacsdarabot, mert a fürdő szivacs túl lágy szerintem, és betettem a tarály aljába ahol szívja az anyagot a pumpa... így már nem kavarja a habot, ha nem szépen csorog! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#46212) HUfantom válasza Kolondrum (#46210) üzenetére


HUfantom
őstag

Én nem érzem hogy a szivacs lassítaná az áramlást.
Minek ??????

A szivacs azért kell a tartályba hogy megakadályozza az örvény kialakulását.
Az örvény hangos és buborékok jutnak a rendszerbe....
Miért kéne lassítani az áramlást ???

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46213) TaaT válasza Kolondrum (#46210) üzenetére


TaaT
veterán

:) [link]

Give them hell Ukraine!

(#46214) Cybertrone válasza HUfantom (#46212) üzenetére


Cybertrone
veterán

Talán azért mert nekem a gépben van a radi, így nem beszélhetünk nagy rendszerről, plusz nem sok törés van a rendszerbe, így a ddc1tplusszom habbá veri szivacs nélkül a vizet... szivaccsal nem, mert folytás van rajta, és a bubikat is szűri! ;)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#46215) Kolondrum válasza HUfantom (#46212) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mert millió bubim van és levegőt szív néha, hallani azt a bizonyos hangot.

[ Szerkesztve ]

(#46216) TESCO-Zsömle válasza Kolondrum (#46208) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nos a 18W-os DDC oc. tetővel általánosságában mindenre elég.

A rendszer hűtőteljesítményét 5 dolog határozza meg:
-A radiátor felülete
-A radiátor "k" értéke. (Hőleadás együtthatója, laborban mérik->számolják)
-A radiátoron átáramló levegő mennyisége
-A levegő hőmérséklete
-A levegő páratartalma

Hűtés szempontjából az a jó, ha a levegő minél hidegebb, és minél nagyobb a páratartalma, mert nem csak a levegő melegszik, hanem a benne levő vízmolekulák is.

Az áramlást kétféleképp lehet lassítani. A nehezebb út a szivattyú leszabályozása. A könnyebb a rendszer ellenállásának növelése. Viszont megjegyezném, hogy az áramlási sebesség csökkenésével romlik a víz hőközlése.

sz: Sok bubi ellen egy megfelelő tartály a megoldás, vagy ha az nincs, akkor egy szivacs a tartályba, a kiömlőcsonk elé.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46217) asuspc96


asuspc96
senior tag

Szerbusztok...lehet már volt kérdés ...de :R

Melyik a jobb: T56 V3 HF Acetal vs. T56 v3. Extrem - szürke :F

Illetve ez miért drágább mint az első ? :F :Y

üdv, asuspc96

[ Szerkesztve ]

(#46218) blasko92 válasza asuspc96 (#46217) üzenetére


blasko92
őstag

A harmadik :D Acetal tetős az ajánlott, az alut nem nagyon szeressük az elektrokémiai hatások miatt (bár eloxálva van)

A harmadik azért drágább, mint az első, mert az "Extreme"
Sokkal másabb a belső felépítése. Az első blokknál csak bemegy az egyik oldalon a víz, a másikon kimegy, míg az extremenél a víz a blokk közepébe áramlik be (a mag(ok) fölé), és sugár irányban áramlik ki a 4 sarok felé :)

[ Szerkesztve ]

(#46219) Kolondrum válasza asuspc96 (#46217) üzenetére


Kolondrum
félisten

A drágább mert az fém. Acetal meg nem fém.

TESCO-Zsömle! Tartály azért marad mert 5.25-ös helyre szerelhető, vadászok szürke szivacsot.

[ Szerkesztve ]

(#46220) HUfantom válasza Kolondrum (#46215) üzenetére


HUfantom
őstag

Igen, értem a problémádat........

Viszont attól hogy a tartályban van egy szivacs a rendszerben még pont ugyanakkora sebességgel áramlik a folyadék. Ha folyatná akkor a pumpa megpróbálná beszippantani a szivacsot...

Neked pont azért kell a szivacs amire kitalálták: hogy a tartályon belül ne legyen orkán, így a kilépő ágba nem kerül levegő. De ettől még a rendszerben nem fog csökkenni az áramlás. A csatinak a felülete ahol kilép a víz 10-ed akkora mint maga a tartály keresztmetszete.
1X 5.25 vagy 2X5.25 a tartály ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46221) asuspc96 válasza blasko92 (#46218) üzenetére


asuspc96
senior tag

Szóval a harmadik a nyerő számomra ?
(megmondom őszintén nekem az alu jön be...)
Gondolom Ti mint jártas emberek tudtok dobni nekem egy értéket az acetal és az alu hővezető képességéről ! :R
"és sugár irányban áramlik ki a 4 sarok felé"
De nem a sarkaiban jön ki ahogy nézem.... :P
Nem lesznek ott bent áramlási gondok ?

SymbianOS: A drágább mert az fém. Acetal meg nem fém.
Most nem azért de az előted szóló nem ezt mondja.... :R
Akkor így kinek hidjen egy nem hozzáértő ? :U :B

asuspc96

[ Szerkesztve ]

(#46222) HUfantom válasza asuspc96 (#46221) üzenetére


HUfantom
őstag

Nem lesznek ott bent áramlási gondok ?
Hidd el nem...
nézzél meg egyet szétszedve.......

Gondolom Ti mint jártas emberek tudtok dobni nekem egy értéket az acetal és az alu hővezető képességéről !
Minek ?
Nem hűtésre van ott egyik sem. Mindkettőnek a feladata hogy belecsavar a csatlakozókat.

Az Alu-t azért nem szereti mert az elektrolízissel / galvánelem / kikezdheti a réz alkatrészeket, nem megfelelő hűtőfolyadék használata esetén

A drágább mert az fém. Acetal meg nem fém.
Igaza van. HF blokk---> Acetal Extreme blokk ---> Fém extrem blokk mi itt a gond ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46223) blasko92 válasza asuspc96 (#46221) üzenetére


blasko92
őstag

Én a harmadikat venném, de ez nem azt jelenti, hogy nem jó az alu tetős változat.
Azért ajánlják/juk inkább mindig az acetalt, mert a vörösréz (ugye a blokk talpa ebből készül) elektrokémiai reakcióba léphet az alumíniummal, ezért is van eloxáltatva (egy speciális védőréteg, mely megakadályozza az alumínium oxidálódását).
Ha az alu tetszik akkor vedd azt :)

"és sugár irányban áramlik ki a 4 sarok felé"
Igen :D
A blokknak van egy sajátos belső felépítése, amit így nem látsz :U
Van neki egy középső része, melynek az a lényege, hogy a középen beáramló vizet 4 irányba vezesse ki a blokk belsejéből, így növelve a teljesítményt [link]
Áramlási gondok nem lesznek, mert Tody kolléga is tökéletesen tervezte meg (és nagyon jó blokkokat is csinál)

Ja, igen, HUfantom már leírta, amit én kifejtettem. A tető nem hűt, hanem a hűtőteljesítményt befolyásolja

[ Szerkesztve ]

(#46224) asuspc96 válasza HUfantom (#46222) üzenetére


asuspc96
senior tag

Akkor egyértelműen ez a legjobb választás a 3 közül ? :B
Mondom én, hogy Ti értitek a dolgotokat ! :DDD

SymbianOS: Akkor sorry ! :R

asuspc96

(#46225) HUfantom válasza asuspc96 (#46224) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát egyértelműen az extreme blokkra szavazunk mind szerintem.
Az acetalra eddig +1 blasko92 szavazatával az alumínium ellenében.....

Az acetal olcsóbb de nem rosszabb mint az alu így ár/érték arányban az nyerne ebből a hármasból...

Mondjuk ha ezek után azt mondod hogy van egy AMD sempron 1800ad amit hűteni akarsz akkor bőven elég a HF :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46226) Kolondrum válasza HUfantom (#46220) üzenetére


Kolondrum
félisten

Megpróbáltam, bakker majdnem elindult benne az a nagy darab szivacs..... :W A szivacs nem megoldás annyira szív!

(#46227) TaaT válasza asuspc96 (#46221) üzenetére


TaaT
veterán

"Gondolom Ti mint jártas emberek tudtok dobni nekem egy értéket az acetal és az alu hővezető képességéről!"

A blokkok (legyen az vga, cpu vagy akármi) fedele nem vesz részt a hőátadásban, még a full réz blokké sem... :)

SymbianOS: [link] akkor próbálj vmi ehhez hasonlót bele faragni a tartályba :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#46228) HUfantom válasza Kolondrum (#46226) üzenetére


HUfantom
őstag

erről rakhatnál képet :C

De működik csak nem az a szivacs :D
Amit mi a mosogatáshoz használunk az nagyon sűrű a belső szerkezete.

A vízhűtéses kötelebb áll a surolohoz mint a szivacshoz sűrűségben.

hány magas az a tartály ?? 2 legalább ?

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46229) Kolondrum válasza HUfantom (#46228) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tartály: Alpacool Repack-cooling Slot-In Black

Majd kiötlök valamit.Hm!

Szerk: HA nagyon tele van a tarály akkor sokat javul a helyzet. Mennyi kell a tágulásnak? Olyan 7-8dl víz van a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#46230) blasko92 válasza Kolondrum (#46226) üzenetére


blasko92
őstag

Szerintem szórj nagy csapágygolyókat a tartályba, az megtöri a víz útját :D

Viccen kívül... Kisállat kereskedésben, ahol vannak halak is, ott kérdezd meg, hogy van-é-e nekik sűrű szűrőszivacsuk :) Annak megfelelő a porózussága.

1 ujjnyi helyet hagyj a víznek, hadd tágulhasson :K

HUfantom , mikor sörözünk? :P

[ Szerkesztve ]

(#46231) asuspc96 válasza blasko92 (#46230) üzenetére


asuspc96
senior tag

"HUfantom , mikor sörözünk?"
Ti sörözni jártok és engem nem is vesztek be a társalgásba ? ;] :P

Vagy sörrel hűtitek a fenevadakat :DDD

Illetve még annyit, hogy innena csatlakozók mindegy milyen fajták csak a menet mérete legyen azonos ?
csövekből pedig melyik lenne pászentos' erre ?

Radiátorhoz meg szintén ugyan olyan csati mint a cpu-blokkhoz (össz. 4db kell) igaz ?

asuspc96

[ Szerkesztve ]

(#46232) Kolondrum válasza blasko92 (#46230) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha annyit hagyok akkor folyamatosan levegőt szív be fél másodpercenként és a bubik annyira sűrűk, hogy fehér a víz. Maradnia kell az 5.25-ös tartálynak mert máshova nem fér el és nem akarom tovább bonyolítani a hűtést.

(#46233) HUfantom válasza Kolondrum (#46229) üzenetére


HUfantom
őstag

blasko92
Ha egyszer arra járok vagy te Pesten :)

Hát ha mondjuk a felső csati háromnegyedét ellepné a víz akkor még biztos nem lenne baja...
Csináld a következőt:
Terheld fosssá a gépet és kapcsold ki a ventilátorokat. Ekkor ugye a folyadék kitágul. Ekkor felöntöd hogy a felső csati majdnem ellepi a víz. És leállítod a programot és bekapcsolod a ventiket. Így biztosan nem fogja a tágulás kinyomni a rendszert. Mondjuk 8dl / 8000cm3 / víz csak még talán 10 cm3-t sem fog tágulni

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46234) blasko92 válasza Kolondrum (#46232) üzenetére


blasko92
őstag

Jaaa, akkor gondolom 1x 5.25-ös a tartály.
Hát nem tudom..... Zárd le a tartályt akkor, amikor a víz már ki van tágulva (megfelelően felmelegedett), így nem lesz túlnyomás a rendszerben. De valamennyi levegőt mindenképpen hagyjál benne.

asuspc96 nem járunk sörözni, csak Ő is és én is nagyon szeressük a malátalevest :D Ráadásul jót tesz a vesének, az orvos is megmondta!!!!! :P

HUfantom, tegnap voltam ott....

[ Szerkesztve ]

(#46235) asuspc96 válasza blasko92 (#46234) üzenetére


asuspc96
senior tag

Értem.... :P

(#46231) asuspc96 erre ? (bocs, hogy off-ba ment csak nem vettem ki a pöttyöt.... :W )

asuspc96

(#46236) HUfantom válasza asuspc96 (#46231) üzenetére


HUfantom
őstag

Vagy sörrel hűtitek a fenevadakat :DDD

Igen azt a fenevadat aki szerint az egész tisztelt házat a Dunába lövetném gondolatban, mert szopatják a népet....
És egyre több sör kell ehhez......

Illetve még annyit, hogy innena csatlakozók mindegy milyen fajták csak a menet mérete legyen azonos ?
csövekből pedig melyik lenne pászentos' erre ?
Radiátorhoz meg szintén ugyan olyan csati mint a cpu-blokkhoz (össz. 4db kell) igaz ?

Hát ő szerintem maradjuk a 1/4es furatnál az van mindenütt / majdnem /.
Fentebb írtam én azt mondom a 10-es csatihoz 16/10es csövet és bilincset kéne venni, ha olcsón akarsz kijönni. 13-as csatihoz meg 19/13as csövet.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#46237) asuspc96 válasza HUfantom (#46236) üzenetére


asuspc96
senior tag

Értem akkor felveszem Tody-val a kapcsolatot és lekonzultálok vele egy biznicc helyet !

"Igen azt a fenevadat aki szerint az egész tisztelt házat a Dunába lövetném gondolatban, mert szopatják a népet....
És egyre több sör kell ehhez......"

Valami számomra nem világos csak ? Vagy hogy-mi-ki-hogyan-merre ? :DDD
u.i.: fenevad=pc

asuspc96

(#46238) blasko92 válasza asuspc96 (#46237) üzenetére


blasko92
őstag

HUfantom maga a fenevad :DDD

Amúgy a csövek biztosításához használhatsz gyorskötözőt is, az is tartani fog. (amúgy is elég passzentos a 10-es belsejű cső ezeken a csatlakozókon)

(#46239) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Jó, nem nyomja szét, a bubik is valamiért erősen megritkultak a szivacsos kör után, meg a levegős szívás is ritkább.
Mindent a házi radi kiiktatása okozott, azóta hőfokban semmi változás, de a víz nagyon pörög. :W Ha kapna még egy radit biztosan lassulna az áramlás, de ezért nem veszek.

(#46240) opti06 válasza Kolondrum (#46239) üzenetére


opti06
aktív tag

nem tudom milyen tartályod van, de ilyen locsogás csobogás, levegősödésre remek megoldás (már ha csőszerű a tartályod és van benne egy rövidebb illettve egy hosszabb műanyag cső)
kiveszed a "nyomó" oldal felöli műanyag csövet, nálam 18w ddc1 van és csobogott elég durván 30cm-s tartályban, azóta, hogy kiszedtem azt a műanyag csövet és 0 csobogás, a víz felszíne épp hogy mocorog

(#46241) Kolondrum válasza opti06 (#46240) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tartály: Alpacool Repack-cooling Slot-In Black

Tök más van nekem.

(#46242) TaaT válasza Kolondrum (#46241) üzenetére


TaaT
veterán

Alpacool Alphacool ;)

Give them hell Ukraine!

(#46243) Kolondrum válasza TaaT (#46242) üzenetére


Kolondrum
félisten

weblapról másoltam! Webshopból! :DDD

(#46244) becsitibi


becsitibi
senior tag

Azt nem tudjátok hogy ki tud Magyarországon swiftech cuccokat szerezni??

(#46245) TaaT válasza Kolondrum (#46243) üzenetére


TaaT
veterán

Tody mester majd kijavítja :D

Give them hell Ukraine!

(#46246) opti06 válasza Kolondrum (#46241) üzenetére


opti06
aktív tag

igen, ennél ilyen megoldás nincs igaz :D

(#46247) Kolondrum válasza TaaT (#46245) üzenetére


Kolondrum
félisten

Direkt nem írtam ki. :W

(#46248) 5000watt


5000watt
aktív tag

üdv!
[link]

erről a folyadékról vélemények ?

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#46249) triklin


triklin
tag

Sziasztok
Éredklődnék, hogy 775/1155 re kompatibilis blokkok közül mit érdemes venni?
10k környékén van t56 extreme -nél jobb választás esetleg? (ami Mo-n beszerezhető)
Vagy valami másabb alternatíva ami jó ár/érték aránnyal rendelkezik?
Köszönöm
Üdv.

(#46250) blasko92 válasza triklin (#46249) üzenetére


blasko92
őstag

Nézhetsz használtan apróból is, ott szoktak jó árban lenni jó blokkok.
Milyen procira szeretnéd tenni? Lesz tuning is?
Tody nagyon jó blokkokat csinál, akik használják dicsérik őket.
De a Heatkiller blokkok is nagyon jók (apróban van mindkettőből eladó)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.