Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45566) triklin


triklin
tag

Szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni, hogy a problémámmal milyen úton induljak el.

Szóval adott egy vizes konfig.
tripla radiátor, ddc (10w), danger den tdx-a64 blokk, mindez megtámogatva 3 db 12cmes ventivel.

A problémám a következő: A mai procikhoz képest egy elég csirke 939-es x2 4200+ van alatta. Alapfeszen 3,1ghz környékén aránylag elfogadható hőfokokat produkál prime alatt (51-52 a két mag max hője, bár ez szerintem túl magas egy vizes rendszerhez képest)
Viszont ha kap egy kis feszt, akkor drasztikusan nőnek a hőfokok. 1,45v mellett már 67 fokig is felmegy kb 2 perc prime után, ahol leállítom. Ez nem normális, pláne egy a64 nek ami 60 fok alatt "biztonságos"...
Ami feltűnt, hogy ahogy a terhelés megszűnik szinte azonnal visszaesnek a hőfokok, mint egy léghűtésnél. Itt a nem megfelelő hőátadásra illetve rosz illeszkedésre és pasztára lehetne gyanakodni, de a blokk teljesen sima (senem homorú, domború stb) a proci kupakja is teljesen rendben van. A procit megkupakoltam, újrapasztáztam a kupak és a mag közt (ac mx2) , de az eredmény ugyanaz. Kupak nékül nem merem összerakni, mert szerintem ez már nem olyan keménységű mint pl a bartonok vagy tbredek voltak.

Hol a hiba? Kevés a 10 w os ddc? Ahogyan nézegettem a konfigokat, nem lenne szabad neki kevésnek lennie.
A kör úgy néz ki, hogy pumpa-blokk-radi-kiegyenlítő-pumpa...
13/10 es csövezés...

Vélemény? Ennyire fűtene a csöppség? 1,5v 3150 mhz környékén ha jól számolom 150 w körül fogyaszthat... (?)

Köszönöm
Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.