Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2210) R.Zoli válasza Enszuke (#2208) üzenetére


R.Zoli
őstag

Csinaltam egy hamburger tesztet. A resztvevok. Wendys, Burger King, McDonalds.
Eredmeny: Mivel Szegedi vagyok, es itt csak McDonalds van, egy tesztert, pedig nem fogok 5-10k-t elutazgatni, a McDonalds nyert. Az O hamburgeruk a legjobb!

Hát ez a példa itt abszolut béna, szerintem keress jobb gondolatot...Inkább mondok jobbat...Maradjunk a hamburgernél...

"A wendys hamburgerénél azt tapasztaltuk ,hogy a tálca amin kihozták tocsogott a zsírtól és a hamburger állaga olyan képlékeny volt ha megfogtuk volna a kezünkben esik szét és csúrgott belőle mindenhonnan a ketchup és a mustár...Miután egy 20K-s farmer és egy 15K-s pulcsi volt rajtam így hozzá sem nyúltam mert a tisztítóban kötött volna ki mind a két ruhadarab és lehet a folt sosem jön ki...Ettől függetlenül a hamburger illata nagyon jó volt és mellettünk egy fiatal pár tocsogott éppen egy ilyen hamburgerben és nagyon ízlett nekik,valszeg majd a tisztítóban kapott számla is tetszeni fog nekik..."

Na kb. ez a példa jó...

20 fokot kommersz feher pasztaval szemben hozott, egy akkoriban 50k-s kupak nelkuli notebook procin.

IHS nélküli procit nem lehet hasonlítani IHS-sel rendelkezővel,azért ennyire ne keverjük a szezont a fazonnal...Hozz egy procit, fogadok veled 10K-ba ,hogy egy quadnál olyan tuning mellett amit mi csináltunk nem fog 2-3 foknál többet hozni a Coolaboratory... De még a 2-3 fok is írtózatosan nagylelkű voltam ,mert ennyit az MX-1-el szemben tudott többek tesztje szerint...

Ez vizhutes topik. Ha a viz "véletlen mellémegy valahova dobhatod el a cuccot mert vezeti az áramot..." Miert is hasznalsz vizet?

Pasztát mellékenni és vizet a gépre öntetni kicsit más kategória...Az első már sikerült nekem többször is míg a második soha...De asszem vagyunk ezzel így pár ezren...

Akik itt 50-100k-t koltenek vizhutesre, azert, hogy 10-15 fokkal hidegebb legyen a procijuk, mint levegovel, azok el tudnak dobni 2-3 C fokert minden proci csere alkalmaval egy blokkot.

Tapasztalatom szerint egy quadnál olyan 25-30 fok is lehet a levegőhöz képest tuningnál...Ekkor a 2-3 fok elenyésző...Semmi sem múlik rajta és nem vagyok biztos abban sem ,hogy 1 foknál többet tud a Coolaoratory az MX-2-nél... Azért olyan őrültel még nem találkoztam aki minden procicserénél eldob egy blokkot...Kicsit a másik végletbe estél át....Attól még ,hogy valaki mondjuk kiad 100 uram bocsáss 200K-t egy vízhűtésre még nem hülye és ész nélkül dobálja el a blokkokat...sőt általában valaki minél drágább rendszert vesz az annál inkább hosszú távra tervez, nevezetesen ha kiad ennyi pénzt egy cuccra az legyen időtálló...

Most kiveszem az aranyozott Apogee-met a rendszerből és megy OC-hoz mert megvette, asszem kicsit ideges lenne ha azt mondanám ,figgy jó a blokk csak egy 0,2-0,3 mm-t síkköszörűvel csapjál le az aljából mert a paszta addig beitta magát és az aranyozásnak is annyi :D Vagy ott a moddolt Fuzion amit készítettünk IceAge,OC, Fuzik közreműködésével...Asszem szívromhamot is kapnék ha egy blokkba ennyi időt és energiát beleadott az ember és egy paszta hazavágja a talpát...Nekem is számítanak fokok de azt nem ilyen áron akarom megszerezni...Jah és 2-3 fok semmi...Most a tesztrendszeremen egy B3-mas Quadot 1,5 volton és 3400Mhz-es Prime mellett nem tudom a legmelegebb magot 60 fok fölé vinni... Akkor hova kell most nekem 2-3 fok??? És ez egy polírozatlan mezei B3-mas Quad...Elöbb pusztul ki bármelyik alaplap FET és kondi sora ha tovább emelem a feszt és az órajelet, minthogy a proci túlmelegedjen egy ilyen hűtés mellett...Senkit sem érdekel itt 2-3 fok...

Vagy 2-3k-t rakoltenek es ujrapoliroztatjak a blokkot. Ha ilyen aron tenyleg jobb 2-3 fokkal, akkor 5x-10x jobb befektetes, mint a vizhutes rendszer.

Ez az utolsó mondat nyelvtanilag is helytelen ,meg értelme sincsen...Remélem nem várod ,hogy válaszoljak is rá, mert fogalmam sincsen mit akartál mondani...

10-20 procira elegendo max. 4-5 olyanra eleg, ahol gorbe a borda alja, mint nalam volt.

Minden Core2 IHS ilyen....Én még nem láttam nem homorú IHS-t a Core2 szériából... Vannak kevéssé rossz példányok ,de mind szar alapjaiban...

Akinek nem számít a gari az felpolírozza a procit és rak rá egy MX-2-t...Ilyenkor sokkal vékonyabb lesz a paszta rétege és sokkal jobb eredményt érhet el mint a Coolaboratory...Személy szerint az is a bajom ezzel a pasztával mint az Arctic Silver 5-tel...nevezetesen ,hogy nem képes kinyomódni normálisan a felületek közül mint az MX-2...Az MX-2 szerintem ott nyer már fokokat ,hogy az állaga sokkal megfelelőbb mint a többi pasztáé...

Tudom, hogy a gorbe felulet miatt hozott annyit. Azert is irtam oda.

Akkor gondolom tisztában vagy ,hogy "tökéletesen" sík felületek mellett nincs is ekkora különbség a paszták között mint a tesztünkben... Sajnos azt kell mondjam ,hogy olyan szinten szar a mostani procik IHS-e ,hogy ha nincsen felpolírozva egy proci akkor a paszta sokkal többet hoz mint egy jobb blokk... Ergo a paszta a szűk keresztmetszet miután olyan vastag rétegben marad ott 2 felület között ,hogy kegyetlen... Épp ezért mondtam, ha valaki brutálisan jót akar hőfokokban akkor polirozott proci+MX-2 és a legjobb blokk... A coolaboratory meg felejtős, de aki ezzel akar szórakozni annak hozok szívesen, nem vagyok én senki szenvedésének az elrontója :)

Jah amúgy jó móka lehet egy Quad-ról leszedni mondjuk 5-6 hónap után a hűtőt a coolaboratoryval :D Mi a 2 kis blokkot szabályosan úgy feszegettük szét :D Biztos jót tesz az alaplapnak is ha letéped vele szinte a foglalatot :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.