Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20970) fsb1000 válasza ftmf (#20969) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Pár hsz-vel elöbb jeleztem, hogy a CPU maghőmérsékletek kiértékelésével ovatosan kell bánni, mert a vízhűtésünk (blokkok) tulajdonságaival kapcsolatban néha fals következtetésekre adhat okot.
.
Szerintem ennek két fontosabb oka van:
1.
A mostani C2D-be épített "szonda" pontatlan, tipusonként változik a karakteresztika, csak az átlagos maghőmérséklet közelében szolgáltat pontos eredményt.
Itt sem az a baj, hogy eltér X fokkal a "valós" értéktől, hanem az hogy ha LOAD-nál felszökik a hőmérséklet mondjuk 20 fokkal, akkor 20+Y fokot fogunk mérni. És azt az "Y" értéket gyakran a hűtés hibájának vagy jóságának tudjuk be előjeltől függően.
2.
A másik probléma, hogy a CPU mag és viz között mért hőmérsékletkülönbség legalább három dT összegéből áll össze.
dTmag_viz = dT_blokk + dT_paszta + dT_ihs
Általában a dT_ihs-ről fogalmunk sincs, pedig lehet az a legnagyobb a három közül.
A dT_ihs a CPU magja és CPU hőátadó felülete között értelmezhető, és adott CPU terhelés/frekv/feszültség mellet semmilyen hatásunk nincs rá.

ftmf:
Gyak. azt írtam le amit te... sajnos csak a blokk dT-jéről lehet reális elképzelésünk, mert az műterheléssel kimérhető.
A 6750-esem hasonlóan viselkedik mint a tiéd.
Korábban azt méricskéltem ki (csak közelítő érték!) hogy terheléstől függően akár 10-20 fok is lehet a mag és a kupak között.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.