Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20624) OC válasza fsb1000 (#20622) üzenetére


OC
őstag

Ha a "nagyonrégi" könyvek igazat mondanak, akkor azért van mit keresni a belső bordázattal. A problémám csak annyi vele, hogy a bordázat miatt megnövekedett ellenállás végett még inkább oda kell figyelni a bekötésre. Ez persze nem gond, ha a bordázat legalább megközelíti az általad írt értéket. Mondjuk ez a bordázat ránézésre a közelében sincs.

Ezt nem értem teljesen. Kifejtenéd bővebben?
egy bizonyos bordázotsági szint felett már érdemben nem csökken egy passziv radiátor disszipációjának mértéke.

Aham. Ez nem jár feltétlen a hossz növelésével. Értem én, hogy a bordázat korlátai, de ennyi erővel feleslegesen agyalunk, mert a profilok ilyenek is kész. :D

Tehát ha a jelenlegi bordázattól elvonatkoztatunk, akkor a hengerben lévő átmenő furat átmérőjének ésszerű növelésén és/vagy a belső bordázat megfelelő kialakításán kívül a normális külső bordázattal egészen komoly eredményt lehetne elérni.

A nagy kiterjedés a passzív rendszer velejárója. A lényeg azon van, hogy a méretek hogyan oszlanak meg, valamint hogy a megfelelő méretarányok miatt mennyit kell a teljesítmény oltárán feláldozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.