Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17262) fsb1000 válasza Cyberbeni (#17259) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Cyberbeni:
Igen.. a gyártók a legnagyobb légszállítással tesztelnek általában.
Én meg azzal ami van itthon a ládafiában léghűtéshez.
Ezért írtam, hogy az a becsült 0,044 egész jó az ő 0,03-0,035-jükhöz képest.

Az antartica-t mindenképp le szeretném cserelni, de a fő szempont nem a teljesítmény lesz a következő blokknál, hanem hogy legyen hely alatta szigetelni. (pl. kicsi rézmag)
Egyébként nem olyan rossz blokk az... erős pumpával megy szépen.

KaYaK
Én úgy gondolom, hogy vízhűtésnél 2 fő célja lehet az átlag usernek:
A hőforrások (CPU, GPU) hőmérésékletét csökkenteni, és a hőelszállítást minnél kevesebb zajjal megoldani. Kinek melyik a fontosabb..
Az elsőhőz minnél hidegebb viz kell. Passzív rendszereknél a víz nem tud hidegebb lenni mint a körny.hőmérséklet. Minnél közelebb kerül hozzá a víz annál kevesebb hőt tud elszállítania hőforrásról. Igy beáll egy egyensúly.

A nagyobb a vizszálítási képesség (szivattyú teljesítmény "kontra" a teljes rendszer ellenállása) nyilván alacsonyabb vizhőfokot és ezáltal alacsonyabb CPU,GPU höfokot is fog eredményezni, de itt is exponenciális jellegű a változás burkológörbéje.
Szerintem ezért fontos jellemző a szállított viz mennyisége és annak hőfoka (vagy inkább dT környezetihez képest) egyensúllyi állapotban.

Más:
Nem kell kétkörös rendszer. Csak az aktív rendszereknél láttam 2 köröst, ahol a két kör között van valamilyen aktív "hőelem". A 2 kör mindig független egymástól, külön csövezéssel és külön szívattyúval rendelkezik.
Normál vízhűtésnél nem látom értelmét 2 körnek.

Skizz
Ha megnézed a linkelt képeim, akkor legalább 4 féle csatlakozást láthatsz, ahogy a "rendszerem" átment több törzsfejlődési szakaszon.
Eleinte én is féltem a gyorscsatiktól, meg a bilincs nélküli tömlővégektől... de működik.
Nem jön le. Se a hollandis, se a bedugós, se a ráhuzós, ha passzolnak a méretek.
Azért van ahova felnyomtam egy ababilencset. (Csak). finoman meghúzva.
A leghasználhatóbb csövem a méregdrága szilikon 10x2-es. Persze lehet, hogy még nem volt igazán jó PC-s csövem...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.