Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8751) Tuninger válasza MrChris (#8750) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nem, Sony A6300 az egyik, 5D2 a másik gépem. 5D3 jobb rawra mint az 5D2 de 2x annyiba kerül... a különbség pedig legfőképpen a moire. Az 5D2 moirezik és aliasingol keményen, az 5D3 nem.

Lehet lassan valóban eladósorba kerül egyébként mert borzalmas összeg áll már felszerelésben és szeretnék egy DJI Sparkot..

(#8752) taranis válasza Tuninger (#8743) üzenetére


taranis
addikt

Tényleg jól fogja. A grade kicsit lapos/sötét, ez direkt?

colorizer.net

(#8753) Tuninger válasza taranis (#8752) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ez Ektar 100 Lut kifejetten Canon rawhoz meretezve. a problema az vele hogy maga a LUT brutálisan kontrasztos, viszont a highlight/shadow roll-off a legszebb amit eddig láttam. Maguk a felvételek kilövik a 10-11EV-s dinamikát és ezt kell belezsúfolni ebbe a nagy kontrasztú LUT-ba úgy hogy megmaradjon a világosság.
Ezért is voltam rá kiváncsi privát üzenetben hogy te hogyan gradelnéd :)

(#8754) taranis válasza Tuninger (#8753) üzenetére


taranis
addikt

Ja oké, a mai nap még a családé, holnap már meló, kb. oda járok pihenni, úgyhogy majd írok :)

colorizer.net

(#8755) taranis válasza Tuninger (#8753) üzenetére


taranis
addikt

Valami nem kerek ezzel a LUT-al, vagy azzal, ahogy használod. Kiszedtem a youtube-os videódból egy framet:

Ez meg az amit a priviben linkeltből pár perc alatt összedobtam:

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#8756) hibavissza


hibavissza
veterán

Használja valaki a Resolve-t M2 PCI-E csatolós SSD-vel. Hozhat valamit a konyhára a normál SATA 3-mal szemben? Kell egy 500-as SSD-t vennem. Néztem, hogy papíron hétszeres az olvasás és több mint háromszoros az írás sebesség többlet.
Mindeközben kijöttek a procira drótozott M2 PCI-E-es alaplapok á la Apple. 8 PCI-E sáv mindenre elég a tesztek szerint....

[ Szerkesztve ]

(#8757) MrChris válasza taranis (#8755) üzenetére


MrChris
nagyúr

Úgy tűnik mintha idő előtt kiégetné az a lut a világosat. Találkoztam ilyen luttal, azt még a hisztogram is jelezte, hogy hiába világosítottam 200egynehánynál nem vitte feljebb hanem elnyelte. Dinamika temető.

(#8758) taranis válasza taranis (#8755) üzenetére


taranis
addikt

Tuninger: bocsi, ide válaszolok inkább, mert olyan az infó, ami másoknak is hasznos lehet. Szóval az Ektar LUT-al ilyet sikerült kihozni:

Itt ugyanannyi részlet látszik, mint amennyit a saját verziómon is látni, de a színek "Ektarosak". Az Ektarnak a kontrasztja elég aggresszív, egy grayscale kép egyeneséből ezt csinálja:

Ha ki akarjuk ütni a kontraszt módosítását a lutnak, és csak azt akarjuk látni, hogy a színekkel mit csinál, akkor a következőket lehet tenni:
1. egy grayscale imaget be kell tenni a timeline-ra, rá kell tolni a lut-ot (vagy lutokat, ha pl. cinelog/logarist workflow van), hogy megkapjuk azt, ami a képen is van
2. be kell tenni a lut-os node elé egy node-ot, amivel majd kiegyengetjük
3. hogy legyen egy referencia egyenesünk, ezt a grayscale imaget tegyük be még egyszer a timeline-ra, az aktuális grayscale image fölé, és cropoljuk kicsit be, hogy az alatta lévő sáv is látszódjon, ekkor a waveformon ezt látjuk:

4. egyengessük ki a film lut elé beszúrt node-on curves-el a görbénket, nálam ilyen kellett hozzá:

Ezt a node-ot később fel tudjuk használni máshol is, ahol ugyanezt a film lutot használjuk, sőt ennek a node-nak a key outputját állítva szabályozhatjuk, hogy az adott film lut mennyire érvényesítse a kontrasztra gyakorolt hatását.

colorizer.net

(#8759) Tuninger válasza taranis (#8758) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Zseniális, gyönyörű munka. Elvileg a smooth highlight rolloff lenne a lényege a LUTnak. Elkérhetem az összes módosításból generált végső LUTot?

(#8760) taranis válasza Tuninger (#8759) üzenetére


taranis
addikt

Hát, rajtam nem múlna, de a feladat kifog a Resolven, a kiexportált LUT-ban elszíneződnek a highlightok, fogalmam sincs, hogy miért..

Illetve van egy másik dolog, ami aggaszt. Az Ektaros screenshotomon ha megnézed a kék szőnyeg mellett balra levő piros izét, nem tudom mi az, de ilyen piros pixelek jelentek meg a highlightjaiban. Lehet, hogy renderingnél nem lenne, vagy RAW-nál sem, mert a korábban küldött BMDFilm-es ProRes-ből dolgoztam.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#8761) taranis válasza taranis (#8760) üzenetére


taranis
addikt

Arra már rájöttem, hogy a pirosodós highlightot az anti-kontraszt görbe okozza, de megoldást még nem találtam rá. Úgy el lehet tüntetni, ha csak a luma channelre tesszük rá, de akkor a színek nem lesznek annyira jók a végén.

Amúgy a highlight rolloff RAW-nál olyan dolog, amit úgy vezérel az ember, ahogy akar. Akkor smooth a rolloff, ha viszonylag sok értéket vehetnek fel a highlightok, ez a korábban másolt görbéből is látszik, hogy Ektar esetén így van, de elég ránézni a grayscale-re:

A megoldás itt az lenne, ha lenne egy olyan Ektar LUT verzió, ami Rec.709-re készül, mert szerintem a kontraszt oda-vissza cseszegetés hozza elő az említett hibát.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#8762) Tuninger válasza taranis (#8761) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nagyon szépen köszönöm a sok kutatást! Privátban küldtem hol találod a REC709 verziót.

Paralel node-ként is megvan ez a hatás?

(#8763) taranis válasza Tuninger (#8762) üzenetére


taranis
addikt

Kipróbáltam a Twistedet, kicsit melegítve valamennyire hasonlít az Ektarra:

Ugyanakkor az Ektar azonos WB esetén jobban hozza a sárgás vintage lookot.

Az Ektarosnál nincs mire parallel node-ot használni, vagy nem értem mire gondoltál.

colorizer.net

(#8764) Tuninger válasza taranis (#8763) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Paralel node: egyik az ektar advanced, a másik a kontraszt kompenzáció. Ez esetben nem kellene elmászni a highlight színének

(#8765) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Tudom nem idealis, de ha semmi mas megoldas nincs es nem tudok csak ket kulonbozo kameraval rogziteni, az egyik 29,97 FPS a masik meg 50 FPS, vagy 25 FPS, akkor hogyan, mikent tudnek ebbol a kettobol jo minosegben egyutt vagni?

Probaltam az 50 FPS bol exporttal 29,97 re renderelni es utana azt betenni a masik kamera alap 29,97 melle, de akadozik es nem szep.

Milyen megoldasok johetnek meg szoba?
Koszonom,
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#8766) Tuninger válasza Gravity1234 (#8765) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Megkérdezhetem milyen kamerákról van szó? Mert majdnem mindennél lehet váltani. Kivéve ha DJI Sparkot keversz mással, mert az tényleg csak 30p :D

(#8767) Falovas válasza Gravity1234 (#8765) üzenetére


Falovas
aktív tag

Egy jó szerkesztő kell hozzá : Premier Pro, vagy Vegas. Azoknak ez nem jelenthet gondot.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#8768) Márton válasza Falovas (#8767) üzenetére


Márton
nagyúr

A Vegas pont hogy nem szépen számolja át. Vagy szellemképes lesz, vagy eldob frame-et (disable resample). Az igazi a Twixtor lenne, ha nem hosszú anyagról van szó, vagy az ingyenes vdub+mvtools is csodákra képes.

Tuninger: nono, még egy Sony RX100 vagy TD30 sem kapcsolható.. (hogy csak azt említsem ami kéznél van)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8769) Tuninger válasza Márton (#8768) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az RX100 asszem a Mark IV-től kezdve kapcsolható! Meg az egyébként itthon 25/50p :D

(#8770) Falovas válasza Gravity1234 (#8765) üzenetére


Falovas
aktív tag

Vagy az XMedia Recode-val konvertáld le az egyiket, a rövidebbiket, a másik formátumára, és úgy vidd be őket egy szerkesztőbe.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#8771) Márton válasza Tuninger (#8769) üzenetére


Márton
nagyúr

Nalátod :)
25/50p az persze hogy kapcsolható de PAL/NTSC már közel sem mindnél.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8772) aznem válasza Gravity1234 (#8765) üzenetére


aznem
tag

Nekem is fura, hogy van még ilyen eszköz, amin nem állítható Pal-Ntsc.
Kb. 10 éve volt ilyen gondom.
A régi megoldás:
VirtualDub a képet minden zokszó nélkül átvitte más fps-re.
A hangot BeSweet + GUI el lehetett paraméterezni (pár percig nézed, vagy teszteled, hogy átlásd a logikáját).
De biztos van mai progi, ami gyorsabb és egyszerűbb (legtöbbször nem a nagy programok) ;)

(#8773) Gravity1234 válasza aznem (#8772) üzenetére


Gravity1234
tag

Premiere pro CC-vel dolgozom.
Abba csinaltam tesztet.
Kivalasztottam az 50 FPS-es felveteleket, probabol 4 darab kulon fajlt >>> export, ott a formatumot beallitottam 1080p 29,97-re es quee, majd media encoderrel megcsinalta. A vegeredmeny laggos, docogo volt.

A 30-bol 50-et csinalni gondolom abszolute nem jo, tehat alapbol en az 50 bol probaltam a 29,27-et.

Hang nem gond, kulon rogzitem kameran kivul. A felvetel lenne fontos hogy stimmeljen.

Azt is probaltam hogy a 29,97-es formatumot behuztam a szerkeszto savba, ezaltal maga a project ez a formatum lett es emelle berantottam az 50 FPs-est, de itt is akadozosnak tunik.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#8774) Tuninger válasza Gravity1234 (#8773) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Muszáj leszel a retimeingal játszani. 50p > 25p frameldobással, és a 30p-t lelassítod 25p-re. Ha nem opció, akkor 30p > 25p retimeingal. (mint pl a twixtor) Mindenképp kénytelen leszel köztes képkockákat számoltatni ha nem akarod hogy szaggasson és normál sebességgel menjen.
Vagy fogod, kirendereled az 50p-t 25p-ben. Majd csinálsz egy 60p-s timelinet és erre dobod be a 30p-s és a 25p-s felvételt is. Ez esetben lesz a legkevesebb ugrálás, kérdés hogy a hangot hogy lehet ezzel összeegyeztetni.

(#8775) aznem válasza Gravity1234 (#8773) üzenetére


aznem
tag

Premiere sok "triviális" dolgot nem szeret. Persze lehet, nem logikus egy-két kapcsolója és azt nem jól kezeli egy felhasználó, pl. én sem. Pár éve HDV-t (1440×1080) se tudta szépen FHD (1920x1080) átméretezni.
Előfordulhat, hogy az 50 ről 25 sem jó vele, és a végeredményt (ha az 25) mással kell számoltatni.

Tegyük fel Pal vonalat választod(én ezt választanám), 50 fps el. A "kilógó" 29,97 fps -t egy pinnacle studio vonalat követő CyberLink PowerDirector -al átszámolod 50 fps re. Kiderül, jó e a végeredmény, vagy csak a 25 lesz e az. Hanggal- anélkül. Ha sikerült, azt már odarakhatod Premierben is a többi 50 fps mellé.

Egy időben a A (Grass Valley) ProCoder 3 -univerzális transzkóderként hirdette magát, ezt a vonalat is ki lehet próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#8776) Gravity1234 válasza Tuninger (#8774) üzenetére


Gravity1234
tag

Huu itt egy picit idozzunk el.

Retimeing mit jelent pontosan, ez lenne hogy atrenderelem HD 25p-be?

50fps-bol tehat akkor ne a 29,97-et rendereljem, hanem 25 FPs-t?
A 30 Fps felvetelnel hogy erted hogy belassitani 25p-re?
Illetve itt is jol ertem hogy a 30p-es felvetelt is at kene renderelni 25p-be?

mindket esetben Premiere export funkciojanal mit valasszak? HD 25p presetet?

Az utolso opcional pedig azt mondod hogy ugyanugy rendereljem at az 50p-et 25-re, maradjon meg a 30p-es felvetel es a projectet csinaljam meg 60 FPS-re es azon belul hasznaljam a ket vegyes felvetelt.
A hang itt miert kerdeses? (emlitettem mar hogy hangot kulon rogzitek, nem kameraban)
Koszonom

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#8777) taranis válasza Tuninger (#8764) üzenetére


taranis
addikt

A parallel node-t hagytam, az alapvetően másra van kitalálva, viszont megcsináltam idehaza is kézzel ugyanazt, és nem jött elő a hiba. Most vagy az van, hogy nuansznyi különbségek a görbében számítanak, vagy az, hogy a két helyen két különböző decoder fut, és ennek van valamilyen hatása a felvételre. Végeredményben csak annyit tudok mondani, hogy csináld meg, amit leírtam, aztán kiderül.

colorizer.net

(#8778) Tuninger válasza Gravity1234 (#8776) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Retime ez esetben: 30 fpsből csinál szaggatásmentes 25p-t de úgy hogy köztes képkockákat számol eldobás helyett. sajnos sokáig tart a render és előfordulhatnak képi hibák

30fpses felvétel lassítása 25p-re: fogod a 30 fpses felvételt és 80%-ra lassítod. az 25 fps
60p timelineon 25p es 30p: nem tudom hogy elcsuszhat e a hang, final cutnál nem csúszik az biztos.
a fenti dolgokat pofonegyszerű megoldani final cutban, premierben viszomt kezdő vagyok..

(#8779) Gravity1234 válasza Tuninger (#8778) üzenetére


Gravity1234
tag

Ez a "retime" most egy eljaras gyujtoneve amit hasznalsz, vagy konkretan ezt kene valahol megtalalnom Premiereben? Mert ilyet nem talalok.....
Szaggatasmentesen csinal 30 bol 25 ot, de ez most akkor export alatt egy HD 25 FPS rendereles? errol beszelsz?

Kozben talaltunk a kameran (Pana G6 allitasi lehetoseget ahol elojon egy 60i 30 FPS megoldas), ezt ha betettem Premierebe akkor ugyanazt hozza mint a masik kamera 29,97-et.
ype: MPEG Movie
File Size: 152.14 MB
Image Size: 1920 x 1080
Frame Rate: 29.97

Ez a ketto akkor mar azonos lenne?

Illetve, miben mas ha a klipre nyomok egy "interpret footaget" es ott beallitom hogy 50 helyett legyen 29,97?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#8780) Gravity1234


Gravity1234
tag

Illetve most amit kiserletezek hogy PRemiereben letrehoztam egy sequencet igy:
AVCHD 1080i 30 fps, ez adja a 29,97-et.

Ha ebbe huzom be a most ujonnan felfedezett 60i 30fps-t es a masik kamera alap 29,97-et akkor nem szol erte semmit a premiere.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#8781) Gravity1234


Gravity1234
tag

Valaki meg tudna ezeket valaszolni nekem? Eleg fontos lenne!

1080i 30FPS beallitast elohoztunk a kameran, azzal 29,97-et rogzit, igy stimmel a masik kameraval.
Akkor ennyi a lenyeg, ezt kell hasznalnunk es kesz, meg van oldva? Minosegileg ez miben mas mintha az eredeti 50p-es felveteel lenne?

Melyikkel jarunk jobban a megtalalt 1080i 30p vel ami onmagaban ugyanazt adja mint a masik kamera, avagy az 50p-et valahogy konvertalni valami masba? (itt meg mindig nem vilagos, mit mire, es hogyan)

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#8782) hibavissza válasza Gravity1234 (#8781) üzenetére


hibavissza
veterán

A 30i-t "deinterlacelni" kell, ha YT-ra vagy Broadcast használnád. Ez megint minőségvesztés. Ez a 30p-ben rögzítés elég veszélyes dolog itt Európában, mivel minden világító eszköz 50 Hz-et kap. Én is rendszeresen belefutok ebbe.

[ Szerkesztve ]

(#8783) Tuninger válasza Gravity1234 (#8781) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A retime inkább gyűjtőnév.
A rendelkezésre álló képkockákból újakat számol a cél képkockaszámnak megfelelően, vagyis a 30p-ből úgy csinál 25-öt hogy nem szaggat. Ezt te Premiere alatt csak Twixtor plugnnal tudod megcsinálni, ami borzalmasan számolás igényes.

Így hogy mindkét gépet 30fpsen használod így tuti. VISZONT! a G6-on 100% hogy kell lennie rendes 30p-nek is...
Mindenesetre ha 60i felvételed van valóban jó lenne deinterlacelni. Fontos, hogy a mostani modern kameráknál bár a 60i valóban azt jelenti hogy 60 darab fele felbontású képed van, ezek időben nincsenek elcsúszva mint a régi időkben. Egyszerűen: nem fog megjelenni a fogazódás.

Jelenleg valóban az a legjobb megoldás ha mindkét géppel 30 fpsezel (ja igen, ez mindenhol 29,97 fps, mint ahogy 24p-nél is az az esetek 90%-ban 23,976 fps) és ezt egy 30p timelineon szerkeszted. Én nem szórakoznék az interlancel sem, úgy emlékszem a Premiere autómatikusan konvertálja a 60i anyagot így dolgod sincs vele.

Viszont nézd meg tüzetesebben nem tudsz e 25p-re váltani. Mi a másik kamera a G6 mellettl?

A fő probléma a 30p-vel hogy villogni fognak a lámpák fényei ha beltéren videózol.

(#8784) MrChris válasza Gravity1234 (#8781) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mivel ez a közös pont képfrissítésben ezért ezt használd, pal-ntsc keverést mindenképp kerüld el. Interlacedből elég jól lehet progresszívet csinálni.

Tuninger: G6 alapból pal, de gombhekkel átkapcsolható ntsc-be, persze utánna kártyát kell formázni. Pal-ra visszakapcsolásnál gyári állapotba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#8785) Tuninger válasza MrChris (#8784) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Oké, de NTSC beállításnál kell lennie 60p beállításnak is. meg 30p-nek.

(#8786) MrChris válasza Tuninger (#8783) üzenetére


MrChris
nagyúr

Még lemaradt, hogy a g6 interlaced-e az váltottsoros, nem kamu. Az avchd-ja pedig úgy progresszí ahogy írtad, mondhatni azaz ál interlaced, a 25p .mts fájl exifben interlaced van. Lejátszásnál semmi gond, viszont nálam szerkesztésnél jön elő olyasmi mint taranisnál, csak itt a kimenet is legalábbis Vegasnál kockás maradt.

(#8787) MrChris válasza Tuninger (#8785) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha menüben átállítod azzal csak a videó kimenet jelét állítod, nem lesz tőle 60/30. Ez sajna mindig így volt, kivéve a hekkelt gh2.

(#8788) Gravity1234 válasza Tuninger (#8783) üzenetére


Gravity1234
tag

Na, koszonom, igy mar kozeledunk es jobban is ertem.

OMD Em5 a masik gep, ami alapbol cask 30fps-t tud, ez a szuk keresztmetszet es ehhez probaljuk megtalalni a megfelelo beallitast a G6-on, meg van egy G5-is.

(Az OMD menujeben tudok valtani NTSC es PAL kozott, de ugyanazt a 29,97-et adja)

A hackelt G6-os megoldas amit most megtalaltunk az akkor gondolom NTSC es igy hozza a 60i 30fpspt. (A gyari beallitassal ami ertelemszeruen PAL, 30p-et nem tud. vegigprobaltunk mindent. 50 fps, meg 25 fps)

Akkor a megoldas az lesz hogy a Premiere sequencem az 1080i 30p lesz, es akkor abba belepasszol mindket felvetel.
A lampa villogas sajna eddig is megvolt, bar en azt a zarsebesseggel tudom kompenzalni elmeletileg, a frekvencia elteres miatt van, de ugy olvastam utana hogy ha a zarsebesseget valtoztatod (ami persze most a filmezes alapszabalyan miszerint zarsebesseg legyen mindig 2x a valasztott FPS-nek fixen) de elvileg megoldja.

Koszonom a segitseget, most picit azert megnyugodtam.
Barmi mas plusz info, segitseg , javaslat van meg azt megkoszonom.,
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#8789) Gravity1234 válasza MrChris (#8784) üzenetére


Gravity1234
tag

Hogy erted hogy konnyen lehet progresszivet csinalni? Akkor kell valam iextrat csinalnom szerkesztesnel vagy nem?
Bekerul akkor a 1080i 30p timelinera mindket gep anyaga, megszerkesztem es van meg teendo?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#8790) Tuninger válasza Gravity1234 (#8788) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem beltéren 30p esetén csak 1/30-ad zárnál nem fog villogni (csak lassan pulzálni) 1/60 vagy felette viszont nem lesz szép. Megkérdezhetem mit fogsz ezekkel a kamerákkal videózni?

(#8791) Gravity1234 válasza Tuninger (#8790) üzenetére


Gravity1234
tag

Rendezvenyt.
Az OMD vel mar evek ota filmezek, nem igazn volt vele gondom sosem.
A problema most onnan adodik hogy lesz extra ket gep a ket Pana egy G6 es egy G5 amit osszelottunk szinprofil szempontbol, egeszen pofasan kozel vannak egymashoz minimalizalva igy az utomunkat color korrekciot, de a formatumok nem stimmelnek es innen a problemam.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#8792) MrChris válasza Gravity1234 (#8789) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az em5 dpreview leírásból úgy tűnik hogy a Tuninger által leírt 60félkép, de azonos időben ezért olyan mint 30p, AVCHD-nél 29,97 kép/mp, mJPEG módnál 30 kép/mp.
Tehát továbbra is a g6-al is abba kéne felvenned amire az olympust állítod a két formátum közül, kell a g6 hekkelése.
Az em5 fhd-ja részletességre, élességre megfelel egy gyenge 720p-böl felinterpoláltnak, azzal súlyosbítva, hogy hajlamos a blokkosodásra, kockásodásra.
Amivel még szívni fogsz az az egyforma színek. G5-re is nézz utána van e ntsc hekk.

(#8793) hibavissza válasza Gravity1234 (#8788) üzenetére


hibavissza
veterán

Most nem akarom emiatt feltenni a Premiert, mert nincs hely az SSD-n. De ez a 1080i 30p nem valami elírás? Most vagy i vagy p. Tehát 1080i 30 fps vagy 1080p 30 fps. A 1080i 30 pont fele részletességű mint a 1080p 30. Bár a mozgás sokkal simább i-vel. Anno azt olvastam a YT nem tudja kezelni az i-videókat. Lesz időm kipróbálom mi változott.
Én inkább gépet cserélnék a helyedben. Oltári szívás, ha nem egyforma képsebességgel rögzítesz. Felesleges ezzel kínlódni.

A másik, hogy mivel a kamera előre meghatározott színtérben rögzít, tudtommal nincs értelme PAL-NTSC különbségről beszélni. Ez nem érinti a MILC-DSLR felvétel vonalat. Ez a műsor sugárzási szabvány. Csak akkor kell ezzel foglalkozni, ha Broadcast anyagot csinálsz. YT-ra mindegy. Ami érint az az fps különbség. Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#8794) Gravity1234 válasza hibavissza (#8793) üzenetére


Gravity1234
tag

Most abba ne menjunk bele hogy mivel mit erdemes filmezni es mi a kinlodas :) Ha tehetnem en sem ezekkel filmeznek, de ami van most abbol gazdalkozom. Magaval az OMD-vel egyebkent kb nulla problemam volt mindazok ellenere hogy nem filmre lett kitalalva, sok filmemen meglepodtek mar az emberek hogy nem valami csucsgeppel keszult.

Lapozzunk, a problema adott.
Lehet en irtam el, 1080i 30, ha ilyenre hozom letre a project timelinet akkor ez kerdes, problema nelkul befogadja a hackelt G6-bol kijovo 30fps felvetelt is es az Olybol kijovo 30fps felvetelt is.

Akkor ugy erzem megerkeztunk a megoldashoz
1) kell a G6 es ha lehet a G5-nel is a hackelt megoldas hogy tudjunk 30fps be rogziteni. (ha jol emlekszem, nincs most elottem ez a panaban a hack utan 60i 30fps neven fut).
2) Oly marad ahogy van
3) a premierebena timeline 1080i 30p lesz.

Ezen kivul kell meg valamire figyelnem?
a kesztermek mehet a "szokasos" full hd 30p nek megfeleo presettel?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#8795) Tuninger válasza Gravity1234 (#8794) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ha minden igaz igen, nem fogsz különbséget észrevenni a két kamera között. Az export igen, lehet a szokásos.
A G5 meglepő, az aztán tényleg nem mai csirke :D

(#8796) hibavissza válasza Gravity1234 (#8794) üzenetére


hibavissza
veterán

Azt próbáld ki, hogy mibe tudod ezt a Timeline-t kirenderelni. Ha megy kimenetnek a 1080p 30 fps akkor nyertél. Ha csak a 1080i 30 megy, akkor ki kell próbálni, hogy mit csinál vele a YT vagy amin le akarod játszani.

De azt nem értem, hogy egy rendezvényen miért nem gond nálad 30p-ben felvenni. Még természetes fényben is elég egy felkapcsolva maradt bármilyen lámpa és ott vibrál a kijelzőn. Baromi idegesítő.

[ Szerkesztve ]

(#8797) taranis válasza hibavissza (#8796) üzenetére


taranis
addikt

50Hz-es áramfreki és 30fps mellett a köv. záridők biztonságosak: 1/100, 1/50
Itt van egy kalkulátor erre az oldal közepén: [link]

colorizer.net

(#8798) MrChris válasza Tuninger (#8795) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ugyan az a szenzora mint a g6-nak (gh2-es), hasonló videó paraméterekkel, csak nincs manual video mód.

(#8799) ChiliChili válasza Tuninger (#8783) üzenetére


ChiliChili
tag

A fő probléma a 30p-vel hogy villogni fognak a lámpák fényei ha beltéren videózol.

Ha 1/50-re állítja a shutter speedet, akkor nem villog majd.

[ Szerkesztve ]

(#8800) papaya


papaya
senior tag

Na, válogatás után nekiestem a videó szerkesztésnek, Premiere CC 2017-ben. Mivel nem túl acélos a gépem, így proxy módot akarok használni. No de, azt azért nem gondoltam volna, hogy a videó átrenderelése legalább (még nem végzett) 24 óráig tart ... :U Persze azt írják, hogy közben lehet vágni, hát marhára nem, mert nekem a gép még egy böngészőt is 5 perc után nyit meg, mivel a procik 100%-on mennek. Kb. 20 snitt van 4k-ban, a többi nagyjából 300, 1080p 50fps.

Van aki használta a proxy-t preimereben? Neki is ilyen lassan ment a proxy fájlok létrehozása?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.