Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8251) MrChris válasza taranis (#8248) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ja, jó lett, sokkal értelmesebb mint amire a csóka pörfektezett, a v-logból vízi hullát csinált. :D

Jó ez a hasonlító, hozzáértőbben nyúlt bele. Szar az ablakból a kilátás a srácnál :D Meglepett, hogy bár belenagyítva egy picivel zajosabb a gh5, de az a6500 meg marhára színes foltosodik, a szürke párnán, meg a tengerparti kinagyított sziklán jól látszik, pedig utóbbinál volt fény dögivel.
Jobb a részletesség a Sonynál, vagy a mikrokontraszt, vagy mi a tököm. Meg a zajosodásban is előnye van, meg a szembefutást is gyorsabban kontrollálja. Színekre valahogy egyikre se mondanám hogy na ez a tökély.
A Pana szenzorstabija szenzációs, nálam is ilyesmiképp dolgozik. Itt megfejelve pro dad mecallival. Ha lenne erre sok kidobni való petákom, nagyon csábító az a6500, de lehet mégis a gh5-t választanám. Amiatt a stabi miatt még a fujiról is lemondanék, pedig ott alapban jónak látszanak a színek. De maradok olcsójánosként a filléres gx80-nál :D
Resolveban még nem is próbáltam a szoftstabit, mennyire szépre csinálja? Meracllinál jobb?

(#8252) Tuninger válasza aznem (#8249) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nem egyertelmu hogy a C100 helyett vagy mellé szemezel ezekkel a gépekkel.
Az 1Dc-t nem bírja el gimbal

A Fuji szuper, kérdezd Taranist, de venned kell hozzá obit is.

Az 5D3 tökéletes 1080p Raw-ra, és ott van hang is a raw mellé. A 4K raw még messze van a használható státusztól (nincs rendes live view, nincs hang, aktuális felveendő kép részletességétől függ hogy beveri e a fejét a tömörítés a 95MB/s írási sebesség plafonba és leáll e a felvétel..)

Taranis: szép munka! remélem holnap én is tudok adni neked megdolgozni valót

MrChris: a6500-nál az sgamut okozza a foltosodást, nem 8 bitre van az kitalálva. az én profilomnál ez a probléma nem jelentkezik slog2-nél. és még a színeim is jobbak. csak kevés olyan bolond van mint én h végigpróbál minden lehetséges kamerabeállítást :)

(#8253) orko válasza boomba335 (#8247) üzenetére


orko
tag

Kérdezz

(#8254) MrChris


MrChris
nagyúr

Resolve-ban hogyan lehet lefixálni a képet egy adott pontba? Szakmai nevét nemtom, lényege az lenne, hogy a képen egy pont trackingelve lenne majd némi croppal, akár felét eldobva ez a pont a képen pixel pontosan egy pontban maradna. A cropp ablaka rögzülne a ponthoz és körülötte mozgatná a képet hogy ne mozduljon el a pontról. Feliratot láttam, hogy valahogyan hozzá lehet kötni.

(#8255) boomba335 válasza orko (#8253) üzenetére


boomba335
tag

Maga a hackintosh összeállítására keresek valakit aki meg tudja csinálni nekem :)

Modding mindenek felett!

(#8256) taranis


taranis
addikt

A tegnap mutatott GH5 felvételnek volt egy Blackmagic Micro párja is, azzal játszottam most. Hasonló műveletekkel elég hasonló lett, mint a GH5.

GH5:

Blackmagic Micro:

Ugyanakkor a Micro képén a szín eléggé zajos (főleg a hajon látszik), és fogalmam sincs, hogy miért, RAW-tól többet várnék. Korrekciók nélkül lejátszva is látszik a zaj.
Kíváncsiságból bevittem Adobe Camera Raw alá az egyik DNG-t, itt kicsit mások lettek a színek, de nem is próbáltam matchelni, az döbbentett meg, hogy mennyivel több highlight detailt visszahoz, mint a Resolve. Színzajt alapból szűrte valamennyire, így emiatt jobbnak tűnik:

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#8257) MrChris válasza taranis (#8256) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szenzorméret szerint lépcsőzik a zaj. Bár ez a Blackmagic kicsit alul teljesít.
Aztat nem értem, ha a szenzorban ott van alul-felül a +1ev, azt miért csapják le. Lehetne egy kapcsoló hogy hol vágjon a teljes dinamikán. Legfeljebb több lesz a zaj. Még egyszerűbb lenne ha Sony, Pana 12 bites rawban is rögzítene videót :D

(#8258) Tuninger válasza taranis (#8256) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nyugalom, holnap kapsz rawot dögivel.

a raw valóban rawot jelent. vagyis TÉNYLEG nincs zajszűrés. Viszont egy Neat Videó bődület mit tud művelni a rawval, más liga ahhoz képest amit tömörített felvétellel tud... pozitív értelemben

(#8259) taranis válasza Tuninger (#8258) üzenetére


taranis
addikt

Ezt elhiszem, de nekem olyan kamera nem kellene, ahol Neat Videot kell használni napfényes felvételnél is. Talán tényleg a Super16 miatt van ez itt. Inkább az bosszant, hogy a Blackmagic által közölt 13FÉ dinamikaátfogást a Resolve alatt nem tudtam elérni, ACR alatt meg hellyel-közzel igen.

colorizer.net

(#8260) Tuninger válasza taranis (#8259) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

RAW videózásnál hasonlóképen kell eljárni mint LOG-nál, vagyis túl kell exponálni a képet de úgy hogy még éppen ne égjen ki semmi. A fenti BMMC felvételnél mondjuk botrány hogy még így is kiégnek az abszolút csúcsfények, de már zajosodik az arc...

Egyébként pont az ETTR miatt minnél kisebb dinamikát kell befogni a kamerával, annál zajmentesebb képet lehet rögzíteni RAWval, míg ez LOGnál csak korlátozottan igaz. Láttam már olyan 5D Mark III RAWot amit zajos volt ISO100on, és láttam olyan 6D-t ami (szinte) zajmentes volt ISO3200on.

A Sony A7S-nél mondták sokan, hogy "hát zajos az SLOG2" már alap ISOn is (ami 3200). De ha megfelelően túl volt exponálva a kép, akkor még ISO80000ren is hibátlan a kép...

Lassan jövök némi gradelendő anyaggal, csak még azon agyalok hogy töltsem fel, mert a raw nagyon sok helyet foglal, a ProRes meg megkönnyíti a dolgotokat, mert elvégzem a munka egy részét :)

[ Szerkesztve ]

(#8261) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Na egy kis nyers anyag:
5D2 RAW 50mm F1.4@F2, ISO100, Pipacsmezőn jártam, kellett volna próbálkozni a Sonyval is, mert ezt a pirosat kihozni belőle kihívás... de sajnos nem tettem

Hogyan dolgozod fel:

1. behúzod lightroomba, szerkeszted utána kiexportálod jpg-ben összeilleszted... hagyjuk
2. Adobe After Effects: import, és kiválasztod az első framet
3. Davinci resolve kiválasztod a mappát és kész. A Color fülnél a "Camera RAW" tabló aktív lesz.

Várom a gradeket. Ami szerintem kihívás: relatíve nagy a dinamika az ég miatt. Hogy oldod meg hogy ne égesd ki az eget, de a bőrön maradjon highlight. (majd később súgok :) ) A WB olyan 4800-5200 körül ad hiteles képet. A Sharpent 10-35 között érdemes rángatni. Hogy rendesen működjön a Highlight slider, pipáld be a highlight recoveryt.
Mivel ez a 3x pár másodperc felvétel majdnem 3GB helyen terpeszkedik, nem fogom sokáig fent tartani a driveon, szóval húzzátok le mihamarabb.

Fel fogok rakni pár felvételt ProResben is, hogy aki nem Resolveozik az is megnézhesse.

(#8262) taranis válasza Tuninger (#8261) üzenetére


taranis
addikt

Tarcsi bácsi leszedte az anyagot. Hamarosan indul a szesz fűtötte gradelés. Így aztán ha szar lesz, az is jó lesz!

colorizer.net

(#8263) taranis válasza Tuninger (#8261) üzenetére


taranis
addikt

Én ebben annyira nem látok kihívást. Az arcot helyesen exponálva még alig vagy egyáltalán nem ég ki az ég, nem kell sokat visszahúzni a highlightokat. Resolve alatt sima Rec.709-re téve már alig kell alakítani rajta, eleve jók a színek, igazából ízlés kérdése, hogy az alapvető korrekciók után ki milyen luttal bassza el.

colorizer.net

(#8264) Tuninger válasza taranis (#8263) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nekem sötétnek hat a kép ha a bőr normálisan van exponálva (false colors, time and pixels szerint). Ha felhúzom az egész képet, kontrasztszegény a bőr. Na villants egy film gradet, REC709ben naná hogy jól néz ki :D

(#8265) taranis válasza Tuninger (#8264) üzenetére


taranis
addikt

Én azt nem értem, hogy ha Rec.709-be minimális húzogatás után van egy ilyen képem, akkor minek szopassam magam egy lapos profillal:

Nem látok ezzel bajt, de lehet, hogy a sörök beszélnek belőlem :D A false colors cuccot sosem használtam, nehogymá az mondja meg nekem, hogy mi a jó :D

colorizer.net

(#8266) MrChris válasza Tuninger (#8261) üzenetére


MrChris
nagyúr

Még én is lerántom reggelig, aztán majd talán holnap nekiesek. Nálam is már lecsorgott egy dobozzal :D
Még nem gradeltem raw videót, kíváncsi vagyok mit tudok vele kezdeni és mennyivel jobb mint a kis gx80-amé.

(#8267) MrChris válasza Tuninger (#8264) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam első körben ilyen lett.

Azt nemtom milyen más monitoron, most szembesültem hogy a tv-n nem kicsit, hanem nagyon más színek és kontraszt van. Mikor már úgy látom a monyón, hogy túl kontrasztos a tv-n erős túlzással szinte nyers v-logos :D
Elég jó ez a rawos dolog, maguk a színek is kiegyensúlyozottabbak, meg nem esnek szét, megmarad a líneáris jellegük. Viszont a szenzorstabi nekem rettentően hiányzik, nélküle sokszor kocsonyásan megremeg, zselésedik a kép, meng eleve zizegős. Kéne legalább egy U grip. Részletességben mintha már jobb lenne a gx80 downgradelt 4k-ja, csak a színcsatornája gyenge, kár hogy ebből nem sikerült megcsinálniuk az interpolált 1080p 4:2:2 8-10bitet.

(#8268) Tuninger válasza MrChris (#8267) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Jó lett a grade, eltoltad kicsit a zöldet és bőrt, illetve hidegre (defaultra?) valasztottad a WB-t

Handheld a felvétel és az 50 1.4ben nincs stabi :) Ráadásul az 5D2 nem mai váz, van rolling shutter rendesen. Van válltámaszom, de ide nem vittem magammal

A felbontás 1856x928, ezt méred össze a 4K downscallel.

Este rakok fel 1-2 ProRest a többi rawból, viszont letörlöm a már feltöltött rawot, így akit még érdekel, este 9ig töltse le

(#8269) MrChris válasza Tuninger (#8268) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát annál jobban belepiszkáltam. ;] Mostanában ilyen színesebbre próbálom csinálni a dolgokat. Herótom lett a sok alulszaturált, melegbe wbzett, összenyomott kontrasztú képtől. Ez pl mozi, van rajta 8 biten 5-6-os fekete és 250-es fehér, meg 250-es vörös, zöld és kék, mégis mozi marad. Jól összedolgozzák, hogy nem lesz minden fej 190-es vérnyomású :D

Jól bírja az öreg vas, csak nem éppen családbarát így a használta.

[ Szerkesztve ]

(#8270) Tuninger válasza MrChris (#8269) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Pedig a meleg WB az jó! :D

Azért egy Bosszúállók az profi colorgrade... de persze nekem is az lenne a célom hogy elérjem ezt a szintet... hogy filmszerű és észre sem veszed hogy mindenhez hozzá van nyúlva...

Egyébként az Ektar 100 LUT advanced verziójánál veszem észre, hogy ezzel a borzalmasan erős contrast curvel el lehet érni hogy a fehér kb 220 környékén tetőzzön, még sincs hiányérzeted, mégsem szürke a fehéred. Valami voodoo mágja van mögötte... tény elég körülményes használni, de folyamatosan kísérletezem vele.

(#8271) taranis válasza MrChris (#8269) üzenetére


taranis
addikt

Általános tipp: a színek kezelésénél az első amit próbálj az mindig a hue vs hue és a hue vs saturation legyen. Ezek jóval kevesebb artifacttel járnak, mintha maszkot húznál, főleg majd tömörített anyagnál. Itt most a zöldekre és a pirosakra is maszkot húztál egymást követő node-kban. Ezek nagyon jól megférnek egymás mellett is, pont ilyesmire találták ki a parallel nodet, használd nyugodtan. Bizonyos esetekben tisztább eredményt tud adni, ha mindegyik ilyen módosítás ugyanarról az alapról indul, és nem egymásra épülnek.

colorizer.net

(#8272) MrChris válasza Tuninger (#8270) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ennek kell a szem előtt lebegnie :D Megnézem ezt az Ektart.

taranis: Ok, kipróbálom, sejtettem, csak eddig serialban egyszerűbb volt gondolkodni. A maszkokkal elég óvatosan kell, bár nagyon jó, de néha, mikor már OK-nak látszik, bejön valami csúnyaság, kb végig kell kockázni. Mivel az én gépem gyengusz ezért zsizsikelést leginkább csak render után láthatom.

No mindjárt osztok egy érdekeset, nincs grade, ahogy a gépből kijött, hanem a trackinggel játszottam a resolve-ban. Marhára teszik ez a nézőpont fixálás, fogok vele normálisat is csinálni. Jó ez a 4k, mert sok a részlet tartalék, lehet belőle dobni.

(#8273) Tuninger válasza MrChris (#8272) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én nem szeretem ezt a fajta stabit, videóklippeknél jól tud kinézni, de egyébként nagyon természetellenes mozgást ad.
Maszk: ha a lumához nem nyúlsz nem fog szétesni

Ektar: Melós értékelhetőt kihozni belőle, megosztom amit én tudok:

Az OpenFX pluginek alatt van a Resolve FX ahol van a Color space transform. Ezt már szerintem tudod.

Rádobod az első nodera, kiválasztod az inputot ami legyen REC709 a color spacenek és a gamma is REC709. Ennek megfelelően a Camera RAW beállítás is REC709-eken legyen. Az output color space az REC709, az output gamma Arri LogC.

RAW beállítások: expozíció: +2.5 EV, szaturáció: +20

A következő serial node: Gamma: 0.10, Gain: 0.5
A következő serial node: curves, majd ízlés szerint
A következő serial node: Cinelog C Ektar 100 Advanced v02
A következő serial node: curves, ízlés szerint

És akkor még ott tartunk hogy szarul néz ki a felvétel :D de innen már hamar lehet szépet kapni.

(#8274) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Újabb színeznivalót töltöttem fel a vállalkozó kedvű játékosoknak.

A Sony felvételek a "C" -vel kezdődő fileok, SLOG2 + 2EV saját színbeállítás, a többi 5D2 raw BMDLog Prores LT. Kellemes időtöltést! :D

szerk: a kerregés az 5D-nél a 24-105 stabija miatt van. Igen, ezt még nem videóra tervezték akkoriban... a Sonynál 50 1.8 OSS volt a gépen

[ Szerkesztve ]

(#8275) MrChris válasza Tuninger (#8273) üzenetére


MrChris
nagyúr

Persze nem általánosra, hanem érdekes hatása van.

Ez gondolom csak rawra jó ugye?

(#8276) Tuninger válasza MrChris (#8275) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem bármire rá lehet húzni... De elég nagy munka és feleslegesen van megbonyolítva a workflow..

(#8277) taranis válasza Tuninger (#8274) üzenetére


taranis
addikt

Nyilván BMDLog Prores :D

colorizer.net

(#8278) Tuninger válasza taranis (#8277) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Azért írom mindig oda, mert gondolkodtam rajta hogy az egyik CinelogC legyen a másik pedig LogC, de végül módosítás nélkül töltöttem fel

(#8279) taranis válasza Tuninger (#8278) üzenetére


taranis
addikt

Inkább arra céloztam, hogy így melózhatunk azon, hogy olyan szép kiindulási alap legyen, mintha átállítanánk Rec.709-re :D

colorizer.net

(#8280) OceanStorm


OceanStorm
tag

Csináltam ma pár teszt felvételt, és sikerült megoldanom a villogás problémát, ám itt van még két másik probléma. Az egyik hogy nem folyamatos a panoráma mozgás, lehetséges hogy a panoráma fej motorja hibás, van azért panasz a készülékre, de nem arra a verzióra ami nekem van hanem egy jóval korábbi verzióra ezért vakarom a fejem. A másik meg mintha egy kicsit remegne a kép, most lehet hogy a terasznak ahol felvettem van egy kis mozgása, vagy nem elég stabil az állványom pedig nagyon dicsérik hogy mennyire stabil ezért esett rá a választásom, vagy pedig a gép zárszerkezete okozza ezt.

Ma megint ki akartam menni az Erzsébet kilátóra megismételni a múltkori felvételt, ám elnapoltam holnapra de attól félek hogy még mindig nem vagyok eléggé felkészült ha itthon nem tudok egy olyan felvételt csinálni amire azt mondhatom hogy perfect.

Teszt videó 1
Teszt videó 2
Teszt videó 3

(#8281) boomba335


boomba335
tag

Sziasztok!

Ti merre lépnétek tovább egy Panasonic G7-ről, ha a videó meg a fotó is szempont?

Az m4/3 feltétel, meg persze az ár is :) tudom, GH5 vagy ilyesmi :))

Ilyeneken gondolkodtam:
Pana g80
Oly omd m1 mark 2

Más javaslat? Vagy a kettő közül melyik lenne inkább az ajánlott?

Modding mindenek felett!

(#8282) hibavissza válasza boomba335 (#8281) üzenetére


hibavissza
veterán

Erre így azért nem lehet válaszolni, mert nem tudni mi az ami nem tetszett a G7-ben. Ha ezeket összeszeded kritikus sorrendben és megnézed a gépek tesztjeit, akkor te is el tudod dönteni mire váltanál. Vagy le tudod szűkíteni a szóba jövő gépek körét és akkor már érdemes kérdezni. :)

(#8280) OceanStorm: videó editáló programokban vannak stabilizáló effektek. Én a Warp-ot használtam Premierben. Meg kéne próbálni. De ez a mozgás nagyon nem egyenletes. Nem túlsúlyos a gép a fejhez?

[ Szerkesztve ]

(#8283) PNP válasza boomba335 (#8281) üzenetére


PNP
őstag

Most ezért nyilván fogok kapni, de ha a fotó is szempont, akkor mégis feljebb kellene lépni szenzorban, APS-C Fuji és Sony kínálatot nézegetném. Amúgy, ha a szenzorstabi nem létkérdés, én nem mozgolódnék M4/3-on belül, mert nem hinném, hogy túl nagy előrelépés lenne G7-ről.

(#8284) boomba335 válasza hibavissza (#8282) üzenetére


boomba335
tag

Több dolog miatt is, alább a lista:
- 5 tengelyes szenzorstabi / ugy hallottam az Olympus jobb mint a Pana
- aluláteresztő szűrő / G80-ból kivették
- lehetne több videós beállítás, de ez már részletkérdés
- fotóban annyira nem erős a gép
- van szenzor melegedés és látszik a képen videóban
- markolatot nem lehet kapni hozzá

Pnp:
A szenzorstabi az egyik fő ok, a másik, hogy azért m4/3-ad mert ehhez vannak obik (9db) meg kütyük.

Modding mindenek felett!

(#8285) hito válasza boomba335 (#8284) üzenetére


hito
nagyúr

Semmivel nem lesz több videós beállításod a G80-ban. A látszódó szenzor melegedés alatt mit értesz?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8286) MrChris válasza PNP (#8283) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jaja m4/3-al nem lehet fotózni :C feljebb kell lépni. :DDD

(#8287) PNP válasza MrChris (#8286) üzenetére


PNP
őstag

Lyukkamerával, meg mobillal is lehet fotózni természetesen, de a kérdező G7-ről akart feljebb lépni fotóban. Szerintem az M4/3 vonalon nem nagyon fog menni.
Full diszkózsúr: G7-em (is) van.

(#8288) rbalogh22 válasza Tuninger (#8274) üzenetére


rbalogh22
csendes tag

csak a sony videókat színeztem, arra voltam jobban kíváncsi, hogy milyenek lesznek... nem is tudom... vélemény? :)

http://www.youtube.com/RiTsiProductions

(#8289) Tuninger válasza rbalogh22 (#8288) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

MrChris: fullframealattnincsélet :D

Nekem úgy tűnik hogy csak simán megtoltad a kontrasztot, de ami vele jött szaturáció azt levetted. Illetve eléggé belecroppoltál. Egyébként a "papás" egy nehezebb snitt, mivel nagyon közel vannak a fehér virágok a kiégési határhoz, így mikor megtolod a kontrasztot már ki is ég. Ha meg visszahúzod az expót akkor a sötét részek buknak könnyen be. Kifejezetten nagy dinamikájú felvétel és nehéz hitelesen visszaadni.
Az epres szerintem egyszerű, pici alexpó, kis kontraszt és kész

Szerintem így kellene kinéznie, de ez nem jelenti azt hogy ez az egy és sérthetetlen megoldás van.

boomba335: a G80-ra szavazok. Egyrészt mert nem kell újratanulni nulláról a kamerát, másrészt mert már a GX80 előtt is azt akartál eredetileg...

(#8290) rbalogh22 válasza Tuninger (#8289) üzenetére


rbalogh22
csendes tag

igen amúgy jól észrevetted, tényleg egy kis kontraszt tolás volt :) nem sokat szaroztam vele :D. ja és igen az első papás videóban nincs crop, de a többiben véletlenül úgy hagytam, mert ugye 4K-ás felvétel, de sebaj :), egy kis tanulásnak jó volt. a te színezésed sem rossz :C

http://www.youtube.com/RiTsiProductions

(#8291) taranis


taranis
addikt

Egyszerű, erősen szaturált korrekció a Sonyra: [link]
Letöltve nézendő.

colorizer.net

(#8292) MrChris válasza boomba335 (#8284) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha jobb videót akarsz m4/3-ból akkor GH5. G80 kb pont olyan lesz színekre, dinamikára, kontrasztra... mint a G7, csak megkapod a vágyott extrákat. EM1mk2-t tedd próbára, szerintem nem fog videóra úgy beválni, elég drága is (több mint kétszer annyi mint a G80) és akkor már gh5 és a6500 árszinten vagy.

(#8293) hibavissza válasza boomba335 (#8284) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezt a kérdést normálisan úgy tudod eldönteni, ha kipróbálod a G80 és Oly vázat. Viszel saját kártyát és valahol nyomkodod vagy fél órát, majd otthon megnézed az eredményt. Aztán vársz két hetet és megint megnézed mit vettél fel velük. Amúgy mintha árban nem egy ligában nézelődnél...

(#8294) Tuninger válasza taranis (#8291) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az epres snitt nodejait megmutatod? Hogy a zistenbe csinálod hogy ennyire kultúrált a highlight roll-off. Az első snittnél középen a paprikák is gyönyörűen megmaradnak illetve az epernél is a hölgy bőre bent marad a megfelelő tartományban. Mindezt úgy hogy van kontrasztja a képnek, de mégis megtartottad a teljes dinamikát. Valami barbatrükk lesz a dologban :D

(#8295) OceanStorm válasza hibavissza (#8282) üzenetére


OceanStorm
tag

Én Vegas 10-et használok 6-7 éve, abban is van stabilizáló majd ránézek. Bár a cél az lenne mint a villogás esetében is, olyan megoldást találni hogy a vágáson kívül ne nagyon kelljen még szoftveresen hibákat is korrigálni. Amit elfelejtettem a tesztvideók alatt, súlyt akasztani az állványra, mindenképpen lövök majd még teszt felvételeket panoráma fej mozgatása nélkül is hogy van-e remegés. A mozgás pedig valóban nem egyenletes, a TurnsPro panoráma fej ami nekem van max 1kg-ig bírnia kéne egy dslr-t papíron, a Lumix GX80 pedig a kit objektívvel olyan fél kg körül van tehát bőven benne van a keretben. Mivel a TurnsPro panorámafejre más is panaszkodik gyanús hogy én is hibásat kaptam.

(#8296) taranis válasza Tuninger (#8294) üzenetére


taranis
addikt

Itt most Logaristet használtam, a legnagyobb highlight compressionnel.

colorizer.net

(#8297) MrChris válasza OceanStorm (#8295) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezeken a jobb fajta TL felvételeken sok utómunka van. Pl már a raw miatt is sokkal nagyobb dinamika érhető el mint jpg-vel, sokat dob a látványon, egységes, pontos wb és színezet, jobb lesz a szoftveres graduációs szűrő minősége. 16mp-es képeknél a szoftstabi se nagyon fog belerondítani az élességbe. A Vegas beépített stabija egy rakás kaka, nagyon gyenge, Mercalli plugint használj. Vegashoz is van deflicker. A Vegas 10-es szerintem már bajban van a nagy képekkel, nálam a 13pro elvérzett, lecsalta a felbontást. Kikroppoltam fhd méretet szoftzoom miatt, de közel sem volt olyan részletes mint ha ezt simán képszerkesztőben teszem meg, aztán lehet bennem van a hiba :D

(#8298) aznem válasza Tuninger (#8252) üzenetére


aznem
tag

Jelen helyzetem szerint, 1DC-t azt helyette. Ha még nem használható a 4K-ja, akkor valószínűleg ki si hagynám az 5D3-at. Még nem "köteleztem el magam", persze ha jön egy jó lehetőség-vétel, az mindent boríthat :)
Lehet, hogy kíváncsiságból nyárra megnézek egy X-T20+kitobi+valami stabi kombót.

[ Szerkesztve ]

(#8299) p_adam válasza aznem (#8298) üzenetére


p_adam
addikt

Így, hogy már C-Log is elérhetővé vált, az 5D IV lényegében redundánsá teszi az 1DC-t, egyedül a 1.74x cropfactor, amivel bizony számolni kell, egyébként messzemenően jobb, mint a korábbiak.

(#8300) Tuninger válasza aznem (#8298) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Szerintem körül kéne nézned a Canonon kívül, ennyi pénzből megoldható egy Panasonic GH5 + Metabones Speedbooster XL. A Crop ugyannyi lesz mint az 1Dc-nél (1,28x), a codec tuti, az ISO arányosan variable (csak nem 100-12800 mint most, hanem 200-3200... de a booster segít 1,33 EV-t) és színben sincs szégyenkeznivalója.
Üzemidő parádés, kijelző látszik napfényben, a szenzorstabi az már már fekete mágja... van peaking, histogram, kultúrált preamp, headphone kimenet, 12 EV dinamika, 6K anamorphic... és árban még alatta maradtunk az 1DC-nek. És nem utolsó sorban elbírja a legtöbb gimbal... és használhatod a Canon obijaidat

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.