Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8551) taranis válasza MrChris (#8550) üzenetére


taranis
addikt

Szerintem csak külső pluginnal.

colorizer.net

(#8552) *Ropi* válasza MrChris (#8550) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezt nem tudtam. :N

Próbáld ki a NewBlueFX Stabilizer-t!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8553) MrChris válasza taranis (#8551) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát ez sajnálatos, megnézem akkor azt a NewBlueFX Stabilizer-t.

Következő kérdés, hogyan lehet node-kat másolni egyik klipből a másikba? Így nekem nem működik, nincs olyanom, hogy Add Correction.

(#8554) Elektrosokk válasza *Ropi* (#8549) üzenetére


Elektrosokk
addikt

A mitakon nagyon jó kis lencse, nekem is volt, de sajnos elég neház darab.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8555) hito


hito
nagyúr

A másik, amitől kész vagyok az NX1 kapcsán az élességen és a részletgazdagságon kívül, azok a színek. Keresztgyerek szombat kertipartin. Videót sajnos nem oszthatok meg, mert sokszereplős volt a snitt:

Sztornó, nagyon ront a minőségen a ph szervere, mindjárt feltöltöm valahova inkább!

1
2
3
4

A zöldet kicsit túltolja, de 0.97-re visszahúzva tökéletesek a színek (itt ezt még nem tettem meg, minden alapon van). A bőrtónus is elképesztően jó, vázból ilyet kiesni default még nem nagyon láttam. Bocs, nem tudtam választani a 4 közül :DDD

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8556) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Srácok tudja valaki linkelni a DPpreview videós összehasonlítóját? láma vagyok de nem találom. köszi :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8557) MrChris válasza Elektrosokk (#8556) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tessék: FHD, UHD.

hito: tényleg jó! Lehetne egy jó vázad, csak kár hogy hamarosan eladod ;]

[ Szerkesztve ]

(#8558) Elektrosokk válasza MrChris (#8557) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Köszi. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8559) hito válasza MrChris (#8557) üzenetére


hito
nagyúr

Hehh...mondtam, hogy mi(k)től gyengülök csak el. :D Azoknak meg esélye közelít a nullához, úgyhogy marad jódarabig szerintem. Szerencsére :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8560) taranis válasza hito (#8559) üzenetére


taranis
addikt

Valóban nagyon jó az NX1, nekem talán csak egy lapos profil hiányzott, de ettől függetlenül agyaltam rajta, hogy belevágjak, aztán jött a hír, hogy annyi a Samsung kamera részlegnek. Így lett az X-T2, de nem sokon múlott. Viszont a Fuji obijai, meg a folyamatos fejlesztések nagyon bejönnek, így annyira nem is bánom. Viszont máig az NX1 nyújtja a legrészletesebb 4K-t, majdhogynem 7K-val csinál full readoutot, és H.265-be tömörít, ami elég erőforrásigényes. Durván megelőzte a korát azért.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#8561) hito válasza taranis (#8560) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, az biztos.

Viszont a Gamma DR felvételi lehetőséget én flat profilnak értelmezem, szerintem ezzel van benne az is. ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8562) taranis válasza hito (#8561) üzenetére


taranis
addikt

Szerinted :D

colorizer.net

(#8563) Elektrosokk válasza taranis (#8562) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Andrew Reid megoldása már eléggé flat! :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8564) hito válasza Elektrosokk (#8563) üzenetére


hito
nagyúr

Na, akkor nincs gond, van megoldás rá, nem igaz? ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8565) Elektrosokk válasza hito (#8564) üzenetére


Elektrosokk
addikt

én megvettem, tényleg nagyon flat lesz a végeredmény... de elég megnézni a kóreai srác NX videóit, elgondolkozik az ember hogy szükslég van e rá. a színek fantasztikusak, és csak Gamma dr -contrast meg WB amit beállít.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8566) hito válasza Elektrosokk (#8565) üzenetére


hito
nagyúr

Nekem biztos nincs rá szükségem. Ágyúval lőnék verébre. Home, meg hobbi videókra nincs szükség ilyenre.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8567) taranis válasza Elektrosokk (#8565) üzenetére


taranis
addikt

Persze ez szép meg jó, de annak mondod aki megvette az X-T2-höz a külső felvevőt, részint az F-log miatt. Ugyanazon -okból amiért jó az S-log Sony alatt, meg amiért jó a V-log Panasonic alatt. Ezek tudják kihozni azt a DR-t videó alatt, amit a szenzor lát. Lehet bűvészkedni in camera beállításokkal ahogy Andrew is tette, X-T2 alatt is létezik a szegény ember logja beállítás, de nálam pl. az igazi log így is vagy 2FÉ-vel többet ad. Nem mindig kell, de jó, ha van, nekem legalábbis.

colorizer.net

(#8568) Elektrosokk válasza taranis (#8567) üzenetére


Elektrosokk
addikt

jó reggelt! :)

Értelek, biztosan van előnye. Nekem egyelőre az a fontos hogy minél rövidebb idő alatt feldolgozható legyen az anyag. Nekem tetszik ami kiesik az NX-ekből. múlt évben még én is gondolkodtam külső rögzítőn az a7s mellé, de rájöttem hogy szenvednék a rengeteg nyersanyag miatt. talán majd ha esnek az ssd árak. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8569) taranis válasza Elektrosokk (#8568) üzenetére


taranis
addikt

Igen a nyersanyag lényegesen nagyobb, de szerintem a legnagyobb kompromisszum az, hogy megszűnik run'n'gun setupnak lenni a kis mirrorless, szóval ha például ilyet tervezne az ember, nem hiszem, hogy jó ötlet egy 7 inches toldalékkal rohangálni :) Amúgy zseniális ez a videó, ha esetleg nem láttátok, ajánlom. Főként egy A7SII-t használt a csávó, Zhiyun Crane-re mountolva, ill. pár shot készült az A6500-al.

colorizer.net

(#8570) Elektrosokk válasza taranis (#8569) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ezt még nem láttam, köszi. azóta nézem a csatornáját mióta 5d-ről a7s-re váltott, akkor kezdett el olyan videókat csinálni amikben nem csak nappal volt hanem már éjszaka is. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8571) taranis válasza Elektrosokk (#8570) üzenetére


taranis
addikt

Jaja, ő amúgy nagyon jó példája annak, hogy a tartalom számít, nem a kamera. Használ még Goprokat, Sony kompaktokat az említett 2 váz mellett, és ha jól tudom nem pöcsöl loggal, Andrew profiljait szereti pl.

colorizer.net

(#8572) Elektrosokk válasza taranis (#8571) üzenetére


Elektrosokk
addikt

jaja. :K ha az emberben megvan a kellő alkotói vágy az már félsiker! :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#8573) taranis


taranis
addikt

Megjött a Video Assist 4K. A hdmi kábel meg az akksik még nem, de elvileg péntekig itt lesznek azok is, aztán tesztelek. Egy biztos, kurvanagy és könnyűnek sem mondható, szóval ezzel nem fogok rohangálni sehová :) De nagyon minőségi érzete van.

colorizer.net

(#8574) Tuninger válasza taranis (#8573) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

majd tolj fel drivera némi FLOG 4:2:2 Proxyt plz Ha tud 1080p-ben rözgíteni 4K feedet akkor abból lenne a legtutibb

(#8575) Formaster


Formaster
addikt

Egy firmware frissítéssel és majdnem tökéletes balansszal sikerült végre a Zhiyun Crane-M -re húzott G7-et stabilizálni 670g összsúlly mellett. Eddig szenvedtem a triggeringgel :DDD Már azt hittem a súly miatt van, de szerintem firmware és balansz gond volt itt. Sajnos most is csak 95-98% körül sikerült belőni és bizonyos movementeknél érzek valami nagyon hangyfacnyit, de nemsokára veszek a 14-140 turista obi helyett talán egy 20mm 1.7 pancake-t és akkor a súly is lemegy 500 gramm alá :R

(#8576) Tuninger válasza Formaster (#8575) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nekem tegnap jött meg a Feiyu MG V2 gimbal, de idáig nem nagyon volt időm próbálgatni, talán hétvégén. Majd írok róla valami review szerűséget. Egyébként ha érdekel még valakit elvileg 620 euroért van még egy eladó

(#8577) taranis válasza Tuninger (#8574) üzenetére


taranis
addikt

Kifejezetten proxy kellene?

colorizer.net

(#8578) Formaster válasza Tuninger (#8576) üzenetére


Formaster
addikt

Eléggé hasonlít a Zhiyun-hoz. Nagyon nagy cumi volt megszerezni a firmware/tool packot. A gyári oldal le van halva teljesen, a facebookos supporthoz fordultam, de onnan is 3 körben küldtek rossz csomagot, mire megjött a megfelelő :)) Maga a gimbal nagyon minőségi és jó kivitel, de a Crane-M -re igen csak határeset ez a setup. Mondjuk a 14-140 obi helyett sürgősen lesz valami, akkor 170grammal droppolom az összsúly és a méret is csökken, akkor ideális lesz. Féláron jutottam hozzá használtan még garanciálisan, de ilyen kínai cuccoknál egy borzalom lenne gariztatni, szóval azt nem is számolom kb :C

(#8579) hibavissza


hibavissza
veterán

link Valaki nemrég kérdezte, hogy lehet villódzás mentesíteni profi módon egy anyagot. Én is belefutottam. Egymás fölé másolt 3 layerrel teljesen villódzás mentes.

[ Szerkesztve ]

(#8580) Tuninger válasza taranis (#8577) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

LT lenne a tuti, de 4K-ból még az is nagyon falja a gigákat és pár másodpercnyi felvétellel gigákat burnölsz el... ami vinyón elfér, de cloudba feltölteni/letölteni nem kellemes.

Egyébként az a tapasztalatom hogy a 422 LT mindenre elég. csináltam sok tesztet 5D2 RAWval, extreme magas detailnél sok mozgásnál konkrétan ennél a felvételnél előfordulhat blokkosodás. De annyival kisebb mint a 422 hogy bőven megéri használni.

(#8581) taranis válasza Tuninger (#8580) üzenetére


taranis
addikt

Ja az LT nem gond, minimum azt akarom én is. Sima 422-nél kb 30 percre van helyem, tesztelni annyi bőven elég. Google Drive-on még van helyem, max törlöm miután letöltötted.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#8582) taranis


taranis
addikt

Életem egyik legjobb döntései közé sorolom, hogy egyből ugrottam a leárazás láttán. B&H-tól elvitték mindet, backorderes a hó végéig, CVP-nél meg úgy látom még kapható, de jóval magasabb áron, mint egy hete.

colorizer.net

(#8583) Tuninger válasza taranis (#8582) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ez volt pár éve a BMPCC-vel is mikor 999-ről leárazták 499-re :)

(#8584) taranis válasza Tuninger (#8583) üzenetére


taranis
addikt

Ja és sokan kivártak, mondván ez biztos előjele az új verziónak, aztán azóta sem volt semmi.

colorizer.net

(#8585) aznem válasza taranis (#8573) üzenetére


aznem
tag

Gratulálok az új szerzeményhez, szerzeményekhez!
Jó felvételeket hozzá!
Ha megosztod, szívesen megnézem a "tesztet"! :K

(#8586) taranis válasza aznem (#8585) üzenetére


taranis
addikt

Köszi, lesz majd, szerintem valamikor jövő héten. Azért kicsit túlzásba viszik a minimált a BM-nél, az oké, hogy se akksi, se hdmi kábel, de akartam frissíteni a firmwaret tegnap, és usb kábelt sem adtak hozzá. Persze gondolná az ember, hogy semmi gond, használom a kábelt, amit a Fuji vázhoz is, ill. telefon töltésre szoktam. Igen ám, de a BM-ék valamiért a régebbi fajta kicsit nagyobb usb csatlakozót használják. Feltúrtam a fél lakást a régi Nokia telefonomért, ahhoz volt még olyan, így végül sikerült frissíteni. Ja amúgy papíros manual sem jár hozzá, egy SD kártyát mellékelnek amin rajta van a PDF. Igaz nem egy ördöngösség használni, jól felépített, igényes felülete van.

colorizer.net

(#8587) aznem válasza taranis (#8586) üzenetére


aznem
tag

Feltételezem anyagi vonzata miatt nem lett az Atomos Ninja vonal végül?! Ott is, hogy csökkentették az árakat, vagy 80ezer forintnyi kiegészítőt (Sun hood, aksik) szedtek le a korábbi csúcs készülékekről. A kinti akciók, meg ritkán gyűrűznek be, nem mindegyik a hazai forgalmazóhoz.

(#8588) taranis válasza aznem (#8587) üzenetére


taranis
addikt

Persze, én áfamentesen vásárolok a CVP-től, úgy nézve a csupasz Ninja Flame 695 GBP, a BM Video Assist 4K-t pedig 475GBP-ért vettem. Ez majdnem 80 ezer HUF különbség, és leszámítva a HDR-es kijelzőt kb. ugyanazt tudja.

colorizer.net

(#8589) taranis


taranis
addikt

Jött új Resolve beta, ezt most érdemes feltenni.
Ami leginkább feltűnt, hogy lett a color wheels részen white point és black point választó, valamint fehéregyensúly választó. Ezen kívül javítottak a hue vs lumán, amin valószínűleg nem volt nehéz, tekintve, hogy hulladék volt eddig.

colorizer.net

(#8590) hibavissza válasza taranis (#8589) üzenetére


hibavissza
veterán

Én most tettem vissza a Premiert. Ha picit rángatósra sikerül egy klip a Resolve nem tud vele mit kezdeni és muszáj Warp-ot használni. Azért jó párhuzamosan használni a két videószerkesztő programot, mert nem esik le közben a vérnyomásom :DDD
A másik gondom a 14-es DR-val, hogy a 2 gigás 7870-nel még fHD proxival is túlcsordul a RAM. HD-n Half res-sel meg már nem látok semmit a részletekből. 12-őn pedig smooth ugyan ez a felállás.

(#8591) MrChris válasza hibavissza (#8590) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor ha látnád az én gépemen milyen a preview fognád a fejed :D Nemhogy hd hanem sd-nél is kisebb a proxi. Kár hogy nem lehet pixelre, egyebekre pontosan megadni a méretét. Mikor szükséges akkor ki-be kapcsolom az optimalizációt. Erre van billentyű kombináció?

(#8592) hibavissza válasza MrChris (#8591) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem tudom, de átkapcsolás után gondolom csak állóképet látnék. Megnéztem és a Radeon 470 a legolcsóbb 8 gigás kártya. 60 ezer körül van. Inkább maradok a DR 12-nél.

(#8593) MrChris válasza hibavissza (#8592) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azt látni, állót, de arra jó, hogy finoman beállítsam a dolgokat. Érdemes kitesztelni mi a gyenge pont, vegasnál a preview lejátszáshoz a cpu-val dolgozott és az effekteket számolta a gpu. Ez gpu-cpu figyelővel mérhető, legalábbis vegasnál bejött, innen tudtam meg hogy mikor melyik fogyott el.

(#8594) hibavissza válasza MrChris (#8593) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezt a teljes felbontású állóképet hogy csalod elő, mikor proxi fut?

(#8595) MrChris válasza hibavissza (#8594) üzenetére


MrChris
nagyúr

Itt szoktam ki-be kapcsolgatni. Jó lenne rá egy gomb mint a nodeok-hoz.

Újra felteszem a kérdésem, hogy hogyan lehet a nodeokat beállításaikkal együtt átmásolni egyik snittből a másikba?

(#8596) hibavissza válasza MrChris (#8595) üzenetére


hibavissza
veterán

Rápróbáok, köszi.
Copy grade:[link]

A 12-es Resolve stabilizátora kb. semmit nem ér. A 14-es már mintha csinálna is valamit, de nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#8597) MrChris válasza hibavissza (#8596) üzenetére


MrChris
nagyúr

Holnap megnézem.

Párszor próbáltam (is óta nagyon ritkán érzem szükségét), akkor működött, lehet állítani az erősségét, meg a vágást. Minden állítás, vagy tracking után meg kell nyomni a stabilize gombot, ráadásul ahogy váltok egy másik snitre ezek a paraméterek nem frissülnek, hanem hozza magával.
Még próbálhatod a point trackinggel csak azzal elég speciálisan lehet ilyet csinálni.

Viszont a rollingshutterrel nem csinál semmit a resolve, ez eléggé hazavágja.

(#8598) hibavissza válasza MrChris (#8597) üzenetére


hibavissza
veterán

Bő fél napot kínlódtam a különböző stabilizátor beállításokkal Resolve-ban. Kipróbáltam minden létező értékkel, újat, régit. Nincs értelme egy lapon említeni a Premiere Warp stabijával. Szerintem sokszor rosszabb, émelygős eredményt ad, mint az eredeti kicsit rángatós. Nem tudom mit csináljak, mivel a Resolve színkezelése szerintem jobb. Ráadásul kezdem megszeretni/megszokni a kezelését.

(#8599) MrChris válasza hibavissza (#8598) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ilyeneken szoktam én is agyalni, lehet hogy átfuttatom premieren a stabizni kívánt videót, pedig szeretném elkerülni a több progi használatát. Csak hát tény sokkal jobb warp. A többi olyan, mintha egy higanytükröt videóznának, remeg, lötyög. Másik opció lehetne egy jó stabi plugin. Csak ilyen jó mintha nem lenne.

(#8600) hito


hito
nagyúr

Végre volt időm (20 részletben és lépésben) felölteni néhány NX1 sample videót. Ahol kézremegés tapasztalható, az sajnos az 50-200mm számlájára írható, egész egyszerűen el lett tolva stabi szempontjából az az obi. Videó alatt mintha nem működne. Bekapcsoltam a szoftveres stabit, egész szépen megfogja.

A régebbi videóknál asszem kontraszt -5, telítettség -2, 0-255, minden más alap. Újabb bazilikásnál a zöldhöz nyúltam, 0.97-en van, mert a szememnek kicsit sok volt a zöld és néhol ez már a bőrtónus és egyéb dolgok rovására ment. Így ok.

Innen lehet őket letölteni (vegyesen fHD és 4k). Később majd teszek fel normál vs GammaDR videót és lehet pofozgatni.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.