Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9901) hibavissza válasza taranis (#9899) üzenetére


hibavissza
veterán

Én is csak találgatok, mi lenne fontosabb nekem. Azért azt én sem szeretem, mikor a családi születésnapi videót tizenhetedszerre renderelem, mert mindig találok benne egy kis túlcsordulást. Arcon sárga, kék pulcsi meg már indigó, ott egy fehér póló meg kiégett, stb. És ezek csak a durva hibák.

(#9902) Tuninger válasza MrChris (#9900) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Hajdanán mikor a Panának dolgoztam mint promóter az volt a szöveg hogy a procik és úgy mellékesen az LCD-k (pana ugye plazma párti volt) kb 300 sort tudnak megmozdítani egyszerre. Vagyis mozgás esetén azonnal beesik a felbontás

(#9903) MrChris válasza Tuninger (#9902) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez valami más lehet. Akár csak egy kicsi valami tárgy megmozdul ilyen, kifejezetten az élekre vonatkozik. Mozifilmeknél eddig nem vettem észre, de majd keresek valami igazi 1080p hollywoodit ami éles, hogy kivesézzem vele.

(#9904) taranis válasza MrChris (#9900) üzenetére


taranis
addikt

Ja, kicsi, nálam APS-C-től kezdődik az élet :D

colorizer.net

(#9905) Tuninger válasza taranis (#9904) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ugyanmár, fulfframe, és obi is max F2.8-ig, F4 az már uncsi :P

[ Szerkesztve ]

(#9906) taranis válasza Tuninger (#9905) üzenetére


taranis
addikt

Ha váltok FF-re akkor F4-ig még duzzogva elmegyek :) De addig és nem tovább.

colorizer.net

(#9907) goldb


goldb
tag

Pár hete tanácsért fordultam hozzátok, hogy milyen fgépet vásároljak a családi videók elkészítéséhez, végül egy sony 6500 lett 10-18 f/4-es objektívvel, zhiyun crane plus-szal megtámogatva. Külön szeretném megköszönni a támogatást @hibavissza és @konyi79 fórumozóknak, akik privátban is válaszoltak pár kérdésemre. :R
Brutál jó autofókusszal rendelkezik, egyszerűen tévedhetetlen, viszont a full hd valóban a gyengéje, ahogyan a fórumon és több más helyen is hangot adtak neki. A gyors mozgások megörökítésekor egyszerűen olyan pocsék full hd felvételek esnek ki a gépből, melyekre nem találok szavakat. Erre vajon létezik gyógyír? Ellenben a 4k-s tűéles és részletgazdag felvételek majdnem hibátlanok... sajnos olykor-olykor mégis bántják a szemem. A 25 fps alatt, ha kellően rövid záridőt használok, akkor van lehetőség valahogy interpolálni a közbenső képkockákat, hogy végeredményben folytonosabb eredményt kapjak? Ugyanis nem tudom nem észrevenni, hogy a mozgások következtében keletkezik egy igen zavaró flickeringet (vagy hogy nevezzem), ami megjelenik a tárgyak szélén. Ha ezekre találnék megoldást, akár a számítógép nyújtotta erőforrásban, még a mostaninál is elégedettebb ember lennék, így azonban csak simán elégedett vagyok... :)

(#9908) hibavissza válasza goldb (#9907) üzenetére


hibavissza
veterán

25 fps-nél 1/50-es záridőt kellene használni. Érzékenységgel, rekesszel, variND-vel tudsz expozíciót változtatni. Ha így is csinálja, tölts föl mintát.

(#9909) taranis válasza goldb (#9907) üzenetére


taranis
addikt

Lehet amúgy interpolálni, Twixtorral, vagy bármilyen editorral amiben van optical flow alapú time remapping, pl. Resolve vagy Premiere.

colorizer.net

(#9910) hito válasza hibavissza (#9908) üzenetére


hito
nagyúr

Ja, és oda is a fény fele :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9911) hibavissza válasza hito (#9910) üzenetére


hibavissza
veterán

:F

(#9912) hito válasza hibavissza (#9911) üzenetére


hito
nagyúr

Mostoha fényviszonyok között ha 1/25-ről 1/50-re állítod a záridőt, tán nem vesztesz fényt? :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9913) Stauffenberg válasza hito (#9912) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kukacoskodhatok? Nem csak mostoha fényviszonyok között. ;]

(#9914) hibavissza válasza hito (#9912) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem olvass ennek utána. Mozgóképnél a záridő nem csak a beeső fény mennyiségét befolyásolja, hanem a mozgás folytonosságát is. Az újabb kamerákon már lehetőséged van fokban állítani a záridőt.

Lehet nem kamerákat kellett volna cserélgetned, hanem kérdezni/olvasni? :DDD

(#9909) taranis: szerintem a kolléga a judder-t nem szereti. Resolvban van rá elegáns megoldás, de csak a fizetősben :O

[ Szerkesztve ]

(#9915) #31733248 válasza hito (#9897) üzenetére


#31733248
törölt tag

A fókuszváltás sebességének az állíthatóságát nagyon szeretem, az egyik legjobb extra. Igaz, a legtöbben nem is tudnak róla, hogy a váz erre is képes. :)

(#9916) Stauffenberg válasza hibavissza (#9914) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Inkább úgy helyes, hogy az újabb felső kategóriás vázakon van shutter angle (pl: GH5) alapú záridő állítás. Nem hiszem, hogy egyhamar megkapják ezt a funkciót az alacsonyabb szinteken lévő vázak. Ez is olyan lesz, mint a Log vagy a fejhallgató kimenet, vedd meg hozzá a drágább vázat ha kell.

(#9917) hito válasza hibavissza (#9914) üzenetére


hito
nagyúr

Lehet nem kamerákat kellett volna cserélgetned, hanem kérdezni/olvasni?

Legközelebb bátran magadba fojthatod az ilyen jellegű építő hozzászólásokat. :U

Mozgóképnél a záridő nem csak a beeső fény mennyiségét befolyásolja, hanem a mozgás folytonosságát is.

Tényleg? Taníts még! Az nem tűnt fel, hogy olyan tanácsot sikerült osztanod, aminek a negatív hozadékát nem mondtad el.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9918) taranis


taranis
addikt

Nemrégiben dumáltunk Tuningerrel, hogy milyen fos az EOSHD-n a hangulat, és itt ahhoz képest milyen családias a hangulat, emberi a hangnem. Nade úgy látom alakulunk :D

colorizer.net

(#9919) hito válasza taranis (#9918) üzenetére


hito
nagyúr

Pontosan. Én is ezt szeretem ebben a topicban. Pont ezért nem hiányzik ide az arcoskodás szerintem. Semmi szükség rá.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9920) hito válasza #31733248 (#9915) üzenetére


hito
nagyúr

Én is előszeretettel használtam az NX500-amon és az NX1-emen is. Igaz, nem minden obival működik, csak az erre felkészítettekkel.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9921) Elektrosokk válasza hito (#9920) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Azokkal viszont úgy hogy azt tanítani lehetne a többieknek

istenem, szervezek egy békemenetet a Samsung magyarország elé, követeljük! :DD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9922) hibavissza válasza hito (#9919) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem rosszul látod. Te kezdtél szemtelenkedni. A kérdezőnek mozgással kapcsolatos problémája volt. Erre ajánlottam a 180 fokos "szabály" követését, hátha az okozza. Erre "felcsodálkozó :U " fejjel kioktatsz. Ráadásul a jelen esetben teljesen irreleváns dolgot rángattál ide. Nekem ez arra utalt, hogy nem vagy képben.
Teljesen felesleges személyeskedned.

Abban igazad van, hogy nem volt szép tőlem a legendás gépcseréiden gúnyolódni. Már sokan megtették előttem. Nem gondoltam, hogy ez zavar. Sorry.

(#9923) hito válasza hibavissza (#9922) üzenetére


hito
nagyúr

Kioktatlak? Azért mert annyit hozzá merészeltem tenni, hogy oda a fény fele?? Ez mitől irreleváns? Tán nem igaz és nem kapcsolódik a tanácsodhoz? Nem következménye?

Szemtelenkedni meg a taknyos gyerekek szoktak. Ebből a korból meg 30 éve kinőttem, úgyhogy kérlek...

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9924) hito válasza Elektrosokk (#9921) üzenetére


hito
nagyúr

Ketten mar biztos leszünk ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9925) hibavissza válasza hito (#9923) üzenetére


hibavissza
veterán

De ezzel az "oda a fény fele" odamondással mi volt a célod? Mert még mindig nem értem, hogy kapcsolódik az eredeti kérdéshez. A szemnek kevésbé zavaró mozgást a 180 fokos szabály adja. Hacsak nincs valami igényed speciális képi világra így kell beállítani a géped. Nincs értelme arról diskurálni, mennyi fény vész oda. De ha valamit rosszul tudok nyugodtan oszd meg.

Akkor biztos félreértettem a smily-d, sorry még egyszer :U Szorítkozzunk a szakmaiságra vagy valami hasonlóra :U

[ Szerkesztve ]

(#9926) Elektrosokk válasza hito (#9924) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ja, azért ez így nem rossz na.

csigavér srácok, süt a nap! :DD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9927) Tuninger válasza Elektrosokk (#9926) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Félelmetes hogy a modern Apsc-s vázak nagyobb dinamikát tudnak mint egy 5D Mark III. Ugyanakkor ez csak RAW ETTR esetén hozható ki mindegyik gépből.

Viszont itt ha jól tudom van valami megfeleltetés, mert ezen a teszt oldalon a gépekre rendre 2EV-vel kevesebb dinamikát tudnak mint "kellene" pl a magiclanternesek rawdiggeren meg mindenféle bűvészmutatvánnyal bizonyították hogy az 5D3 pontosan 11.7EV dinamikát tud iso100on itt meg pont 2vel kevesebbet...

(#9928) taranis válasza Tuninger (#9927) üzenetére


taranis
addikt

Módszerenként változó, hogy mekkora zajszintet tekintenek még értékelhetőnek, ebben nincs standard, így a 11.7 is csak akkor értelmezhető, ha pontosan ugyanazzal a módszerrel le van mérve egy csomó más váz is.

colorizer.net

(#9929) Elektrosokk válasza Tuninger (#9927) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nagyon ritkán fotózok az NX1-el, bár a színvilág büntet, Floridában csak azt használtam. inkább a Sony-t nyúzom meg most újra vettem fujit, már harmadik alkalommal, annyira jó az XF 35 1.4-es obijuk hogy az miatt megéri tartani egy fuji vázat. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9930) Tuninger válasza taranis (#9928) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az 5Dnél valóban annyi, hiába kezded világosítani, nincs több tónus a sötét részeken. Szóval szerintem nem zajhoz nézik. A raw digger egyebkent kiirja mennyi a dinamikája a rögzített filenak

[ Szerkesztve ]

(#9931) taranis válasza Tuninger (#9930) üzenetére


taranis
addikt

De nincs más, amihez nézni lehet. Valahol szabni kell egy határt, hogy mit tekintünk információnak, és mit puszta zajnak. Ez a határ pedig módszerenként változó. Ha létezne egy módszer, aminek nem lenne köze a zajhoz, és mindenki által egyformán értelmezhető lenne, akkor mindenkinek érdekében állna azt használni, és nem azt látnánk, amit most, hogy tesztoldalanként eltérőek az eredmények.

colorizer.net

(#9932) MrChris


MrChris
nagyúr

Készítettem erről a moiré szerű dologról egy videót. Vajon a tv-n (belső lejátszójával) mitől lesz ilyen? Mivel más 1080p-s filmmel nem csinálja, valszeg az általam generálttal van valami gikszer. MPCHC-val lejátszva a PC-n jó.

(#9933) hito válasza hibavissza (#9925) üzenetére


hito
nagyúr

Ha nem akarod érteni, nem is fogod. És nem odamondtam, hanem megjegyeztem. Én ezzel tennék pontot a dologra.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9934) Elektrosokk válasza hito (#9933) üzenetére


Elektrosokk
addikt

egyébként meg minek vitázni ha verekedni is lehet ? :DDD ;]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9935) MrChris válasza MrChris (#9932) üzenetére


MrChris
nagyúr

A gyanúm beigazolódott a TV lejátszója csinálja, ha HDMI-n küldöm VGA-ról akkor tökéletes. Agyfaxt kapok már ettől, hogy mindennek van valami saját heppje. :W A filmek is látszólag ugyan ebbe vannak kódolva. Mi a tökömbe konvertáljam hogy jó legyen a TV-nek is? :F

(#9936) hito válasza Elektrosokk (#9934) üzenetére


hito
nagyúr

A barbárok verekednek. Úriemberek párbajoznak :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9937) goldb válasza hibavissza (#9908) üzenetére


goldb
tag

Ne haragudjatok, de többnyire csak esténként van időm fórumozni.

Valószínűleg a helyes záridő megválasztás lesz a kulcs, az 1/50-es záridővel készített felvételek valóban szebbnek hatnak. Viszont, ha rákényszerülök a rövidebb záridő használatára (pl. <1/50), akkor nd szűrő hiányában az 1/100, 1/200, ... felvételeket interpolálni kell, hogy folytonosnak hassanak, vagy az 1/2*X*fps mindig jó eredményt hoz?

A resolve 14-est letöltöttem, hamarosan elkezdek ismerkedni vele, viszont nem tudtam, hogy egy ilyen "alap" (?) funkció, mint az interpoláció, ami már minden tv készülékben is megtalálható, fizetős lenne.

Esetleg még a full hd felvételnél van valami hasonlóan egyszerű jó tanács, melyet alkalmazva látványosan javul a felvétel? Jelenleg olyan homályosnak, életlennek tűnnek.

(#9938) goldb válasza goldb (#9937) üzenetére


goldb
tag

Vagy a "szabály" 1/2^X*fps?

(#9939) taranis válasza goldb (#9937) üzenetére


taranis
addikt

Próbáld tartani, hogy 25fps-nél 1/50, 50fps-nél 1/100, azaz vedd az fps duplájának reciprokát. Ezek nincsenek kőbe vésve, pl. ha 25 fps-el dolgozol, és kevés a fény, nyugodtan próbálhatsz 1/25-ös shuttert is, ahelyett, hogy dupláznád az ISO-t mondjuk. Sok esetben így sem lesz túl sok motion blur. Ugyanígy igaz ez visszafelé is, 25 fps-nél beleférhet az 1/100 is, ha úgy alakul, próbáld ki, hogy hol vannak a határaid ebben.
A TV-kben kétlem, hogy optical flow szintű interpoláció lenne, mert az még combos videókártyákkal sem lesz realtime. Másrészt nekem nem rémlik, hogy az optical flow csak a fizetős Resolve-ban lenne benne.

colorizer.net

(#9940) Tuninger válasza taranis (#9939) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A motion blur vana fizetősben, és az lenne ami segíthetne, de nem fog, próbáltam. A ReelSmart Motion Blur sokkal jobb.

(#9941) MrChris válasza Tuninger (#9940) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálad hogy futott? Vegas alatt próbáltam, de jobban megfektette a gépet mint a Neatvideo.

(#9942) taranis válasza Tuninger (#9940) üzenetére


taranis
addikt

Ja csak konkrétan interpolációt írt, az nálam a közbenső framek kiszámolását jelenti.

colorizer.net

(#9943) Tuninger válasza MrChris (#9941) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A nem hivatalos patcher segítségével bármelyik verziót lehet "frissíteni" és az újabbakban már van GPU támogatás, nálam FCPX 10.4 alatt 1080p felvételnél valós idejű a visszajátszás, de csak GoPro felvételekhez használom.

Egyébként egy 4K videó + stabi + neat video + filmconvert + reelsmart motion blur + lens correctionnél gondolom hogy nincs az a gép amin meg tud mozdulni :D

(#9944) goldb válasza taranis (#9942) üzenetére


goldb
tag

Arra is gondoltam, mert azt hittem, ez a megoldás a problémámra, de ezek szerint tévhitben voltam.

Az elkövetkezendő hosszú hétvégén megpróbálok képbe kerülni a feldolgozással, hogy legalább értelmes kérdéseket tudjak feltenni. :)

(#9945) MrChris válasza Tuninger (#9943) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam ez 2-4sec/frame lenne :D

(#9946) taranis válasza goldb (#9944) üzenetére


taranis
addikt

Hát pedig bizonyos esetekben egész jó eredményeket tudsz elérni interpolációval, és ott még külön jól jön a rövid záridő, mert úgy kisebb a motion blur, és könnyebb közbenső értékeket számolni.
Ilyesmire nagyon jó: [link]
Ez is 30fps-ben készült, de utólag duplázva lett a framerate közbenső framek interpolálásával.

colorizer.net

(#9947) hito válasza taranis (#9909) üzenetére


hito
nagyúr

Letöltöttem a Twixtornak az ingyenes trial verzióját. Települt is APP-ban. Nekiestem kíváncsiságból egy 30fps 4k videónak. Egyszerűen az output frame-nél beállítottam a 60 képkockát. Végzett, de meg se mozdul a videó egyik lejátszóban sem. Hang megy, kép az első képkockánál áll. Mit csinálok rosszul, azon kívül, hogy szerintem mindent? :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9948) taranis válasza hito (#9947) üzenetére


taranis
addikt

Sajnos fogalmam sincs, nekem nincs fent a Twixtor, még régebben próbáltam, és akkor nem volt hasonló gondom. A Premiere-es verzió nem jött be? Még régebben írtam pont neked a munkamenetét: [link]

colorizer.net

(#9949) hito válasza taranis (#9948) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, erre már nem is emlékeztem (pedig nem volt régen) :R

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9950) hibavissza válasza Tuninger (#9940) üzenetére


hibavissza
veterán

Motion Blurt csak a Resolvban próbáltam, vízjelezve. Better-re állítva nekem jónak tűnt, de nem rendereltem ki.
Letöltöttem ezt a Realsmart-ot. Ingyenesnek mondja magát. Kíváncsi leszek. Köszi az ötletet.

off
Én most száműztem a gépemről a MPHC-t. Szépen bekalibráltam, hogy 24p-nél 72 Hz-re állítsa a monitort, de semmi. Tiszta judder minden. Letöltöm a VLC-t. Alapon hagyott (75 Hz) monitorral is jobb mint a MPHC. A legjobb a Win10 lejátszója. Smooth.
Én mindig a tv-n nézem vissza a kreálmányom. Az natív tolja a 24p-t. Annyi, hogy az mp4-et át kell neveznem AVI-ra. Az mp4 kiterjesztést nem eszi meg. Pedig papíron támogatja.

Szóval nem biztos, hogy a felvétel judderes. Lehet a lejátszó nem eszi meg rendesen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.