Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9501) industrial


industrial
tag

Hello

Lenne egy gyors kérdésem. GH4? GH4R?BMPCC?
Jelenleg ~200k-250k-s (használtan) keretbe ez férne bele..jelenleg GH2-GH3-al videózok.
GH2 váltanám, mert jönnek elő a bajai..lehet a driftwood hack meg az a 100-200 órányi anyag megviselte :C

(#9502) hito válasza industrial (#9501) üzenetére


hito
nagyúr

Magyarul GH4, vagy BMPCC :) Kell a 4k? Fényképeznél is? Ha mindkettőre nem a válasz, akkor szerintem BMPCC.

GH4 és GH4R között csak annyi a különbség, hogy a GH4R-ben nincs 29:59-es korlát, és alapból tartalmazza a V-log flat profilt. Technikailag viszont ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9503) industrial


industrial
tag

Leginkább az ami miatt nehéz a döntés az a 4K, gondolnék is a jövőre... :))
De a BMPCC képivilága valahogy nagyon átjön, és olcsóbb is lenne mint a GH4.
Élőben még sosem láttam BMPCC-t...

(#9504) Tuninger válasza industrial (#9503) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nálam van most tesztelésre BMPCC. Ez állványra való tervezett felvételre. Orbitális szívás használni, de a képe tényleg parádé. Így hogy már próbáltam, gondolkodás nélkül Pana...
Ja, és a BMPCC a hozzá való 200 ezres speedbooster nélkül használhatatlan! (Azzal viszont megdöbbentően jó kevés fénynél is.)

[ Szerkesztve ]

(#9505) MrChris válasza Tuninger (#9504) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mit tud az a speedbooster, hogy ilyen drága?

(#9506) Tuninger válasza MrChris (#9505) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Metabones van ráírva... sajnos sem a zhongyi sem más gyártó nem gyárt külön BMPCC-hez. Már pedig itt 0.58x a focus táv csökkenés és 1.66EV a fény nyereség a klasszikus 0.71x / 1 EV-hez képest.. így a Pocket 1.75x cropra jön le 2.88-ról fullframehez képest.

(#9507) hito


hito
nagyúr

Mitől lehet az NX500-amnál, hogy 60p-ben elkezdek videózni (előtte mondjuk 30p-ben voltam és iso800-ban) és hirtelen, az addig helyesen exponált kép majdnem full sötétre vált. Kb. olyan, mintha iso1600-ról visszatekerném egy mp alatt iso200-ra. Mintha későn jönne rá, hogy ja, Ő most 60p-ben van, de közben az iso maradt annyi, mint amire 30p-ben volt beállítva.

Sokszor akkor csinálja, ha moccantom a kamerát, megváltozik a téma megvilágítása. Lehet köze a fényméréshez? Mire állítsam a fénymérést, hogy be tudjam csapni a gépet? ;] Vagy ez egy sima bug, lehet, hogy tényleg később kapcsol agyilag?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9508) MrChris válasza Tuninger (#9506) üzenetére


MrChris
nagyúr

Értem, akkor ez szívás, főképp a nagylátó. Van direkt erre tervezett obi? A 7,5-es laowa 21-nek megfelelőt ad, ami már nem
is lenne rossz
.

[ Szerkesztve ]

(#9509) industrial válasza Tuninger (#9504) üzenetére


industrial
tag

Akkor Pana :D
Orbitális szívás mit takar?

(#9510) Tuninger válasza industrial (#9509) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

MrChris: Bármelyik EF mountos ultranagylátó jó, pl Sigma 10-20. Sajnos EF-S-t nem lehet rácsavarni a boosterre, ami kicsit meglepő, így pl a Canon 10-18-am nem megy rá.

industrial: bár úgy tűnhet legyalázom a BMPCC,t valójában azért nem akkora szívás használni mint amilyennek fog tűnni:

- záridő és ISO állítás csak menüben kutakodással
- nincs kihajtható kijelző mint a panánál
- alacsony a kijelző fényereje ahhoz hogy napsütésben rendesen lehessen látni
- bár van focus peaking és az eddigi legjobb amit láttam, nincs belenagyítás opció, így fényerős obival (50 1.4) végtelenben fókuszt pontosan beállítani nagyon nehéz
- borzalmas fogás (L-plattel talán jobb)
- AF semelyik obival sem használható rendesen, nagyon lassú
- 20 perc felvételt bír egy aksi, és rendesen melegszik a gép, tény, nincs túlmelegedés
- pocsék preamp, a belső mikrofon használhatatlan, külsőből sem árt olyan amiben van erősítő

Ezzel szemben a GH4:
- vannak tekerőtárcsák amikkel gyorsan tudod állítani a rekesz/zárat
- van kihajtható kijelződ
- ami látszik napfényben, de ha nem akkor van EVF-ed
- van focus assist
- natív obikkal "kivárható" videó AF
- 3 aksi elég egész napos felvételhez
- jó minőségű preamp, és a belső miki sem rossz
- 1080p 50/60/96p

Azért hogy ne csak szapuljam a BMPCCt:
- gombnyomásra ETTR
- lehet hajtani power bankról
- külső kijelzővel a legtöbb fenti hiba megszűntethető
- 13 EV dinamika, ami VALÓBAN megvan
- kultúrált, szépen szűrhető zaj

[ Szerkesztve ]

(#9511) industrial válasza Tuninger (#9510) üzenetére


industrial
tag

Érdekes ezt olvasni a BMPCC-ről :( pedig azt hinné az ember hogy egy ilyen kaliberű gyártónál szinte minden tökéletes...de 1 akksi 20 perc :Y :F
Azért csakcsak hajt a kíváncsiság és megnyomkodnék eggyet előben :D
..GH4 megrendelve :D

(#9512) Tuninger válasza industrial (#9511) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Rendesen felrig-elve külső tápról hajtva, külső monitorral zseniális. De nem az a run&gun kamera.
Sajnos én nem fogom tudni neked megmutatni mert lassan adom vissza a tulajdonosának. Sokat vártam tőle amit részben meg is kaptam (képminőség) többnyire inkább csalódás ( a fent leírtak miatt)

(#9513) hito válasza hito (#9507) üzenetére


hito
nagyúr

Erre senkinek sincs tippje?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9514) industrial válasza Tuninger (#9512) üzenetére


industrial
tag

Köszönöm segítséget. ;) :R

(#9515) hibavissza


hibavissza
veterán

Kezd tele lenni a puttonyom az mft objektív árakkal. Azt hiszem, ha kijön valami értelmes hack Canon 200d-re visszamegyek Canonékhoz.

(#9516) Tuninger válasza hibavissza (#9515) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Mitől olyan különleges a 200D? Inkább 700D akkor már arra van hack is

(#9517) hibavissza válasza Tuninger (#9516) üzenetére


hibavissza
veterán

Abban nincs dual pix? Melyik vázra van normális videó hack és dual pixel focus? Ja és magáll 200 alatt a váz boltból, garival.

(#9518) Tuninger válasza hibavissza (#9517) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

asszem bilibe lóg a kezed :D
Mondjuk a 700D/70D már tud kultúrált videó AF-et, de még nem 80D
Frissebb váz jelenleg még nincs hekkelve.

(#9519) Falovas


Falovas
aktív tag

Nem mindenkinek jön be a Canon: [link] ;]
Oké , ide már vastag pénztárca is kellett. :DDD

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#9520) hibavissza válasza Falovas (#9519) üzenetére


hibavissza
veterán

Lobotómia. Ez jutott eszembe a videót majdnem végignézve.

(#9518) Tuninger: az a baj, hogy a GX80 még mindig best buy. Az a gond, hogy nincs rá épkézláb af objektív. 200 alatt. Mondjuk 12-60 végig f1,8 300 ezer alatt. Hiába, nincs darabszám ami levigye az árakat. Ilyen kettőnyóc f setét rémségek vannak félmillióért....

[ Szerkesztve ]

(#9521) Márton válasza Falovas (#9519) üzenetére


Márton
nagyúr

rov? :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9522) Tuninger válasza hibavissza (#9520) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Múltkor láttam 110k-ért... nem tudok jobb gépet ennyiért..
A fényerő máshol is sokba kerül ám, főleg ilyen átfogással..

(#9523) hibavissza válasza Tuninger (#9522) üzenetére


hibavissza
veterán

5D II + 24-105 f4 IS L + gimbal trión gondolkodom. A GX80 videóra több mint elég nekem, de fotón egyre inkább érzem a korlátait. Gyakorlatilag rá van rohadva a 25 f1,4.

Persze logikusabb lenne egy Oly 12-40 beszerzése, de ha már nem pancake like, akkor legyen bazinagy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9524) Tuninger válasza hibavissza (#9523) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Pont egy ilyen videót toltam fel nyáron. Ráadásul éppppppen meg vannak hirdetve a cuccaim... és elég jóárasan... viszont 5D-nél nincs AF-ed... és a 200 ezres limitbe sem fér bele a kombináció..

(#9525) hibavissza válasza Tuninger (#9524) üzenetére


hibavissza
veterán

Igazából semmilyen értelmes érv nincs most a cserére. Durván kéne csengetni bármilyen váltáshoz.
Valójában egy gimbal, egy vari nd, és egy Pana 7-14 beszerzése adna hozzá a "munkáimhoz". Bíendéccsen van most kemény gimbal akció. Dof buzulás helyett meg kéne tanulni rendesen komponálni.

[ Szerkesztve ]

(#9526) #31733248 válasza Tuninger (#9524) üzenetére


#31733248
törölt tag

5D Mark II-vel láttam már meggyőző raw videót, de alapban számomra nem túl vonzó...

[ Szerkesztve ]

(#9527) MrChris


MrChris
nagyúr

A neatvideo a resolve alatt nálatok rendesen dolgozik? Nálam kb két tucatszor lehet állítgatni, aztán már nem csinál semmit. Profilok miatt ez nem is jelentett eddig problémát. Resolve újraindít és mehet a render. De most egyáltalán nem tudom munkára bírni, ventillátoron hallom hogy dolgozik, de elmarad az eredmény, hiába indítom újra az egész gépet. 4.1.1-es.

(#9528) taranis válasza MrChris (#9527) üzenetére


taranis
addikt

Az a baj azzal, hogy már régi. Nálam sem volt túl stabil, illetve a GTX1080 a 4.2-esben kapott támogatást, ami okosban nincs. Szerintem érdemes megvenni, ha tényleg az kell. Én egyelőre elvagyok a Resolve beépítettjével, jó gyors, és azért elfogadható amit csinál.

colorizer.net

(#9529) hibavissza válasza taranis (#9528) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem csak a fizetősben van zajszűrés? Megvetted vagy már ebből is van okos?

(#9530) MrChris válasza taranis (#9528) üzenetére


MrChris
nagyúr

A kártyámmal eddig azért jól működött, csak ma kezdte ezt csinálni. Nem valami barátságos resolve alá az árazás, 250$ az ofx, többi meg harmad ennyi.
Resolveban a zajszűrés csak a fizetősben van?

[ Szerkesztve ]

(#9531) taranis válasza hibavissza (#9529) üzenetére


taranis
addikt

Van belőle pár hónapja már.

MrChris: igen, sajnos elég hülye az árazása. Olyannyira, hogy valószínűleg nem is Resolve alá venném, de akkor meg ugrálni kell ide-oda. Sehogy se jó.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#9532) Falovas


Falovas
aktív tag

Most OFF leszek...
Mostanában néztem pár youtube videót sony milcekkel készülteket. Európai nagy városokról, és már tudom, hogy mi zavar velük kapcsolatban. Idegesítően vannak szinezve. Egyik videó alatt ott volt, hogy resolvéval grandelve, vagy valami ilyesmi és " agyfaszt" kapok a színvilágtól.
A szürkés kék a domináns szín, aztán néha feltünik a narancs sárga szín is. Totál depressziós színvilág, agyon kontrasztolva. Nekem ez már a ló másik oldala.
Tisztán látszik, hogy gyönyörű napos idő volt a felvétel idején, de a videó készítője grandelni akart, mert az olyan trendi. Nézek egy másik videóst, másik várost, ugyan az a színvilág. Biztos bennem van a hiba, alul fejlett az esztétikai érzékem és a művészi hajlamom. Tudom ízlések és...pofonok ...
Tudom, hogy grandelni kell..de azért nem árt a jó ízlés sem... :W :O :P :( :DDD :D :Y :F

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#9533) Falovas válasza Falovas (#9532) üzenetére


Falovas
aktív tag

Az ilyen kék narancssárga filmekről beszéltem, igaz ez nem sonyval készült, de édes mindegy:
[link]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#9534) MrChris válasza Falovas (#9533) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kétszínű, rozsdabarna és foskék. Többi szín nyomokban, de azokat is áthatják. Biztos valami művészi lut, hasonlít arra ahogy a valódi filmből elbomlanak a színeket alkotó részecskék, zölddel kezdődik, sárgával folytatódik és hogy ne minden vörös legyen ami a legtartósabb, behúzzák a fehéret kékesre. Divatos, úgy jellemzik mozis, ami persze hülyeség.

Másik meg a fekete szint, a gyártók ölik egymást a minél mélyebb feketéért mindenféle találmánnyal, technológiával a cinematográfus meg felhúzza 25%-os szürkébe. Mert az is mozis.

(#9535) Tuninger válasza Falovas (#9533) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Sokkal rosszabbra számítottam, ez speciel sokkal jobb mint a youtube-on fellelhető cinematic colorgradek java része.
Hozzá kell tenni hogy ehhez nem árt ha már filmeztél BMPCC-vel. Nekem elsőre sokkal nehezebb volt gradelni mint a Canon RAW-ot, alapból nagyon nem akar natural punchy lookot adni hiába húzogatod a kontrasztot és a szaturációt.

(#9536) hibavissza válasza Falovas (#9533) üzenetére


hibavissza
veterán

Helyenként tényleg sok, máshol meg tompa az összhatás. Nem profi munka. Nekem alapvetően tetszik ez a színvilág, hangulatos. A remegés volt veszettül zavaró.

(#9537) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

jó, ez nem egy Youtube movie, de számomra a gradelés non plus ultrája :)

minden gyönyörű benne, és nem csak a színek, a bokeh, a flare, számomra ez az a szint amit csodálok! Nézzétek meg , érdemes! :) (ARRI Digital)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9538) taranis válasza Elektrosokk (#9537) üzenetére


taranis
addikt

Amúgy van egy "hátulütője" a szakmának, vagy hobbinak, kinek mi. Én már nehezen tudok filmet nézni anélkül, hogy ne az IQ-t/gradet figyelném :) Feleségem néha fogja már a fejét amikor megjegyzek valami technikai dolgot egy film közben.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#9539) Márton válasza taranis (#9538) üzenetére


Márton
nagyúr

ugyanígy vagyok, minden feltűnik nekem is: az élesség (hiánya), a kiégés, a rolling shutter, a 2 ugyanolyan svenk egymás után, a megakadó mozgás, a 3:2 pulldonw, a zaj sötét részeken... mind-mind elvonja a figyelmem a mondanivalótól :O

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9540) taranis válasza Márton (#9539) üzenetére


taranis
addikt

Haverom mondta amikor hajnalban be kellett mennie a szerverparkba egy lehalt bitcoint bányászó szerveréhez, hogy "nehéz a bányászok élete". Hát a miénk se könnyű :D

colorizer.net

(#9541) Elektrosokk válasza taranis (#9538) üzenetére


Elektrosokk
addikt

igen, én leginkább a plánokat figyelem. bár mindig van mindenből új a nap alatt. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#9542) MrChris válasza taranis (#9538) üzenetére


MrChris
nagyúr

Olvasom, hogy neketek is meg van a szakmai ártalom. :D Én is figyelem ezeket, meg a hibákat, vagy annak vélteket látok.
Másik dolog amit nézni, figyelni szoktam az a kamera mozgatás és villódzás. Természetesen kerülik azokat a mozgásokat amik ezt okozzák. Meg valami fikcsi is lehet ezzel, hogy mozis maradjon, de ne váljon eszmeraldássá.

(#9543) Falovas válasza Elektrosokk (#9541) üzenetére


Falovas
aktív tag

"Szintén zenész"... :K Világítás, kameramozgatás. Amire néha rá szoktam csodálkozni az 50-es 60-as évek amerikai filmjeire, pl. a Hitchcock filmekre, hogy milyen kifogástalan a kamera stabilizálás, világítás..és milyen drága nyersanyagra dolgoztak színes, szélesvásznú... Ezzel szoktam szembe helyezni például a Csapd le csacsit ami 1990-es film és iszonyat igénytelen munka ami a minőséget illeti. Nemhogy csúcsfények nincsenek, de még sima fény is épp hogy...pedig a sztorival, és a színészekkel nincs gond ...
Ami a napjaink amerikai filmterméseivel kapcsolatban ki szokott akasztani az a szabadkézi kameramozgatás. A remegő képi világú filmektől harapok... :O Ezekkel néha akciófilmekben találkozom, persze, hogy végig sem nézem. :W

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#9544) hibavissza válasza Falovas (#9543) üzenetére


hibavissza
veterán

Pedig ez feature nem bug. Van rá effect is. A sínen vezetett kamerából kézben szaladgálósat csinál :))

(#9545) taranis


taranis
addikt

Zhiyun Tech Crane Plus megvolt? Van benne object tracking, csak rá kell tenni a telót a vázra.

colorizer.net

(#9546) MrChris válasza taranis (#9545) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez egyre durvább.

(#9547) Tuninger válasza taranis (#9545) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Már azon lepadlóztam hogy a gimbal tápot ad a kamerának... ez tényleg durva

(#9548) taranis


taranis
addikt

Jaja, most kicsit örülök, hogy vártam a gimbal vásárlással. Megvárom még a teszteket, februártól kapható elvileg.

colorizer.net

(#9549) hibavissza válasza taranis (#9545) üzenetére


hibavissza
veterán

569 dollár. Hm, ez nem is hangzik rosszul.

(#9550) p_adam válasza taranis (#9548) üzenetére


p_adam
addikt

Egy dolgot még hiányolok, bizonyos kamerák esetén nem jó a rálátás az LCD-re. Ezt a tudást kell ötvözni az újabb kialakítással (pl. DJI Ronin-S) és akkor kész a tökéletes gimbal - amíg nem jön a következő ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.