Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9751) toyone válasza ReSeTer (#9749) üzenetére


toyone
őstag

Ha tudsz a kamerádon monokróm előnézetet állítani akkor az sokat tud segíteni hogy pontosabban tekerd a fokuszt. Jobban látom a kiemelést a kijelzőn. Én úgy szoktam.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#9752) Ereshkigal válasza toyone (#9751) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Na, ezt még nem próbáltam. Kösz a tippet.

(#9753) toyone válasza Ereshkigal (#9752) üzenetére


toyone
őstag

Igazán nincs mit. Ha kiteszed valamelyik Fn gombra akkor szerintem elég jól használható.
Persze úgy a pontosabb amit MrChris linkelt.
Szerk
vagy ha köré építkezel [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#9754) taranis


taranis
addikt

Mégsem lett 4K120, "csak" 4K60: [link]

colorizer.net

(#9755) #31733248 válasza taranis (#9754) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az is komoly és ez sem rossz:

Super Slow-mo video support 720p at 960 fps
Slow motion video support 1080p at 240 fps

(#9756) Falovas


Falovas
aktív tag

Egy DSLR topikban miért kell elájulni a mobil vackoktól??? :F

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#9757) #31733248 válasza Falovas (#9756) üzenetére


#31733248
törölt tag

Mert arra készülünk, hogy hasonlóan erős procik lesznek majd a vázainkban is. :)

(#9758) Falovas válasza #31733248 (#9757) üzenetére


Falovas
aktív tag

Na ezért hányok ettől a fogyasztói társadalomtól meg attól, hogy hülyének néznek mindenkit. Olyan van, hogy egy dslr tulajdonosnak sóvárogva kell néznie egy mobilt, hogy mikor fog az ő gépe felnőni hozzá ???Na el megy az összes dslr gyártó a sunyiba... :W

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#9759) Tuninger válasza taranis (#9754) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A marketing bullshit promóanyag alapján fog tudni on sensor temporal NR-t. Ha ez így van, akkor videó esetén hasonló javulás lehet zajszintben mint az a6000 és az a6300 között, ahol a szenzor teljesen megegyező. Vagyis zajmentes részletgazdag 4K ISO800 vagy akár felette? Horzsolna...

(#9760) #31733248 válasza Falovas (#9758) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Olyan van, hogy egy dslr tulajdonosnak sóvárogva kell néznie egy mobilt, hogy mikor fog az ő gépe felnőni hozzá ???"

Ezen nem csodálkozom, hiszen ez a feldolgozási sebességet javító legújabb és legdrágább technikáról szól, aminél természetes, hogy a mobilokban debütál leghamarabb. Ettől függetlenül a legtöbb fényképezéssel és videózással összefüggő dologban messze jobbak a fényképezőgépek. Másrészt úgy is lehet nézni, hogy nem csoda, ha egy drága csúcsmobilba drágább processzor kerül. A fényképezőgépek esetén a mobilokénál jóval kisebb piacból kell a fejlesztéseket finanszírozni.

(#9761) hibavissza


hibavissza
veterán

[link]
Még szenzorstabi kell bele sztán kész a vloggerek álma. Bár a B&H-en 5 tengelyes stabival promózzák. Ha még mikrofon bemenete is lesz én megveszem.
Remélem a Canon 4K az nem olyan lesz mint a Canon fHD.....

[ Szerkesztve ]

(#9762) taranis válasza hibavissza (#9761) üzenetére


taranis
addikt

Én komoly összeget tennék rá, hogy olyan lesz.

colorizer.net

(#9763) toyone válasza hibavissza (#9761) üzenetére


toyone
őstag

[link]
Van rajta mikrofon.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#9764) hibavissza


hibavissza
veterán

Panasonic Gx80 szett eladó :DDD

(#9765) MrChris válasza hibavissza (#9761) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kiváncsi vagyok lesz e tech és ár harc a milc fronton. Az ár se rossz, már csak az ibis hiányzik. Ez az első 4k MILC! ;]

[ Szerkesztve ]

(#9766) Tuninger válasza hibavissza (#9764) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Azért ne feledjük hogy van egy egészséges 1.6x körüli crop. Az alap 1.6x-os APSC cropra még rá. Vagyis 2,4x crop a 4K... vagyis nincs nagylátószögű opció :D Igen a Canon feszesen tartja a 4/5 év lemaradást a konkurensekhez képest.

(#9767) taranis válasza Tuninger (#9766) üzenetére


taranis
addikt

Az hagyján, állítólag 4K alatt nincs DPAF, csak kontraszt alapú. Szóval nem kell eladni senkinek semmit, legalábbis emiatt nem.

colorizer.net

(#9768) hibavissza válasza taranis (#9767) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezek szerint csak a szokásos canon effektusom. Bejelentéskor elkezdem összerakni a hirdetésem. Egy hónappal később már bottal sem piszkálnám meg. :D

E-globalon kezd emberi szint felé közeledni az a6500. Jó lenne valami utód neki, hogy lenyomja még picit az árakat.

[ Szerkesztve ]

(#9769) taranis válasza hibavissza (#9768) üzenetére


taranis
addikt

Nincs ezzel semmi gond, én sem ugrottam még bele az X-H1 előrendelésbe, mert meg akartam várni a mostani bejelentéshullámot. A remény hal meg utoljára.

colorizer.net

(#9770) Tuninger válasza taranis (#9769) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én nagyon szurkolok hogy ma éjszaka (vagyis inkább reggel, mert itthoni idő szerint hajnal 1 lesz) bemutassák a Sony A7 III-mat. A tudása meg legyen ugyanaz mint az A7R III, csak 24MP szenzorral.

Vagy, ami sajnos esélyesebb, egy belépő a5xxx... a6700ra kicsi esélyt látok.

(#9771) taranis válasza hibavissza (#9768) üzenetére


taranis
addikt

Rendre meg is érkezett a fikázó cikk: [link]

colorizer.net

(#9772) hibavissza válasza taranis (#9771) üzenetére


hibavissza
veterán

Végül is..... Sonyra is Canon vagy Sigma üveg kerül. Azért a pár vázért minek erőlködjenek. Aki pedig túltárolt elektronikai alkatrészeket akar venni, annak eladják háromszoros áron, Canon matricás tejfölös dobozban.

(#9773) Stauffenberg válasza hibavissza (#9768) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"E-globalon kezd emberi szint felé közeledni az a6500. Jó lenne valami utód neki, hogy lenyomja még picit az árakat."

Ja, főleg úgy, hogy az A6000 nem kapott igazi utódot, az A6300/A6500 egy másik kategóriát nyitott (árban is). Lecsúszhatna az A6500 árban valahova a GX80, X-T20 szintjére. Egy szembefordítható kijelző sem lenne ördögtől való.

(#9774) Stauffenberg válasza Stauffenberg (#9773) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Most látom kimaradt egy mondat. :DDD

Szóval jöhetne akár egy A6500 alá pozicionált váz is, amolyan igazi vlogger kamera jelleggel, nem kell bele annyi pro funkció, de egy szembefordítható kijelző meg EVF elkélne. Ha Log-ot nem is tudna, de azért az A6500 low light képességei, dinamikája meg általános szenzoros minősége simán jöhetne.

(#9775) taranis


taranis
addikt

Az új A7III elég jó lett detailben: [link]
Elvileg az AF is jó, csak igazán rakhattak volna bele egy kicsit vaskosabb codecet, 100Mbit/s 8bit 4:2:0 ma már beugró szint. Jöhetne az A7SIII 10bittel és 4K60-al :)

colorizer.net

(#9776) Tuninger válasza taranis (#9775) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én nagyon örülök ennek a gépnek, az lett amit vártam, vagyis minden ami már kijött a Sonynál más gépekben, össze lett söpörve és ki lett adva jóárasan, az eddigi zavaró dolgokat levetkőzve.
Őszig én megpróbálom összekoldulni a pénzt egyre :D

(#9777) taranis válasza Tuninger (#9776) üzenetére


taranis
addikt

Az biztos hogy a konkurenciába belerúgott egy embereset. Az ár/érték arány nagyon jó, és ezt hívják ők basic modelnek.

colorizer.net

(#9778) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

ISO102 400-on is használható képet ad 4K-ban az A7 III.

[ Szerkesztve ]

(#9779) hibavissza


hibavissza
veterán

[link]
GH5 focus hack. Hozzám csak most jutott el. Érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9780) Tuninger válasza hibavissza (#9779) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Legalább az eredetit linkelted, nagy balhék voltak itt hogy mindenki a "sajátjának" mondta a "hacket", aztán boldog boldogtalan kijött a maga AF "hack" teszt videójával. Felháborító hogy a Pana nem képes ezt egy firmware frissítéssel megoldani.

(#9781) toyone válasza hibavissza (#9779) üzenetére


toyone
őstag

És egész jól működik.
Saját "teszt" [link] gh5 a jelszó.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#9782) taranis válasza Tuninger (#9778) üzenetére


taranis
addikt

Néztem én is ezt a videót, döbbenet, A7S szint, pedig 24 megapixel. Ezek után nagyon kíváncsi vagyok az A7SIII-ra.

colorizer.net

(#9783) hibavissza válasza Tuninger (#9780) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] Jön frissítés. Mondjuk tényleg szánalmas. A saját kamerájukat nem ismerik a nyomorultak.

(#9781) toyone: szerintem ezzel már tényleg vállalható az af. Ezért is teljesen érthetetlen számomra, miért nem így tolták ki a gyárból.
Sajnos a Gx80-on nem segít a záridő emelés. Gyorsabb lesz a fókusz, de idegesebb, rángatósabbá válik a mozgása. Az jelentős javulás, ha 25/50 helyett 30/60-nal filmezek. Beltérben viszont ez nem opció.

[ Szerkesztve ]

(#9784) toyone válasza hibavissza (#9783) üzenetére


toyone
őstag

Nekem a "hack" nélkül, normál fényben nem tűnt annyira vállalhatatlannak de ezzel az okoskodással sokkal pontosabb és gyorsabb volt, még a tesztvideós próbánál is ahol nem volt túl sok fény. Persze össze lehet zavarni, de ritkábban.
Ha lesz rá gyári megoldás, sokkal barátibb lesz.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#9785) Zilko87


Zilko87
tag

Az miért van, hogy pl a most megjelenő A7III fullframe szenzoros de "csak" 24 megapixel? Hasonlóan fogom a fejem a Pana GH5s-nél, ami csak 12-es. Bocs a bugyuta kérdésért, de nem áll össze. :B

(#9786) hibavissza válasza Zilko87 (#9785) üzenetére


hibavissza
veterán

Minek? Nem elfér rajta a 4K?

Azért a 900 ezres hazai A7III árhoz pofa kell. Okosan csinálva majdnem kijön egy két napos NY-i hétvége két főnek az árkülönbségből. Gondolom csak cégre veszik meg itthon. Magánszemélynek baromság.

(#9787) Stauffenberg válasza Zilko87 (#9785) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mert hála a szent tervezőnek, már vége a megapixelháborúnak. Legalábbis abban a formában, ahogy az elmúlt évekig zajlott.

Ez a 24 megapixel pont olyan felbontás ami a nagy átlagnak bőséggel elég. Manapság az elvárások áttevődtek az érzékenység és a dinamikatartomány fejlesztésére. A sokmegapixeles vonal is megvan (Sony A7R vagy Canon esetén 5Ds), akinek arra van igénye, majd megveszi azt (de ezekből nem kell annyit gyártani, mint "alapmodellből").

A GH5s meg hasonló, de más logika, ott az egy kifejezetten videósoknak szánt váz, a 4K-hoz bőven elég a 12 megapixel, cserébe sokkal jobb az érzékenység (ez már nem "arany középút", mint a 24 megapixel, hanem a felbontás feláldozása valaminek az oltárán). A Sony A7S vonal is ugyanez (pontosabban a GH5s másolta az A7S receptet, ami szintén nem egyedülálló, a mobiliparban is visszajöttek a 12 megapixeles szenzorok a 16-20-24 megapixelesek helyett).

(#9788) MrChris válasza Zilko87 (#9785) üzenetére


MrChris
nagyúr

GH5S 10,2mp, videós váz, elég neki annyi, ha meg kell a mp, akkor ott a sima gh5.

(#9789) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Lehet amatőrnek hangozhat a kérdésem, de a color grade kevésbé az én asztalom (még).

Nektek mi a legkevésbé fájdalmas workaround a highlight rolloff helyretevésére? Van amikor egyszerűen nem tudsz elkerülni egy kiégést, vannak kamerák amik ezt kellően szépen megoldják, mások meg rohadt rondán (utóbbi mondjuk a Panasonic, főleg 8-bit 4:2:0 mellett, ami csúnyán lecsapja a csúcsfényeket és csúnya a clipping is).

Van aki azt mondja használjak DaVinci Resolve-ot a célra, mert abban van egy jó tool erre, de nem tudom ez az ingyenes verzióban is benne van-e.

(#9790) taranis válasza Stauffenberg (#9789) üzenetére


taranis
addikt

Ha nagyon kiugrik a kiégett rész a környezetéből, akkor megpróbálhatod Resolve alatt a Curves résznél található soft clipping "High" és "High soft" értékeit babrálni.

colorizer.net

(#9791) Stauffenberg válasza taranis (#9790) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na majd leszedem az ingyenes verziót, meglátom benne van-e (sajnos nem találtam leírást, hogy mi van lekorlátozva az ingyenesben, bár a zajszűrés nagy bánatomra egészen biztosan csak a fizetősben van).

Egy ismerősöm heccelt azzal múltkor, hogy ő be szokta görbézni és az is jó. De közben nem az, vagy nekem nem kielégítő.

Egy pár Panasonic és Sony anyagot akarok összevetni, mert most nagyjából a két gyártó között vacillálok. Alapesetben a Panasonic lenne sokkal szimpatikusabb, de az egyébként is szűkebb dinamika mellé eléggé csapnivaló highlight rolloff kezelés társul.

(#9792) Tuninger válasza Stauffenberg (#9791) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ami nincs az ingyenesben: zajszűrés, 3D Colorgrading, MultiGPU támogatás, 4K feletti felbontások, bizonyos beépülő pluginek mint pl face tracking, grain, lens correction.
Viszont minden más van. Azt gondolom hogy átlag embernek bőven elég az ingyenes Davinci tudása.
Nem heccelés, görbékkel tényleg sokat lehet finomítani a rolloffon.

Egy megjegyzés a sony vs panáról: Ha Panát veszel, kevesebbet fogsz k. anyázni a hibái miatt. Én kitépem a hajam hogy ebben a hidegben csak 4 aksival merek elindulni egy sima fotózgatásra is a városban, mert egy aksi kb 20 percet megy..

(#9793) MrChris válasza Stauffenberg (#9791) üzenetére


MrChris
nagyúr

Resolvenál tudtommal a zajszűrő és az ott található motion blur ami vízjeles. A többi korlát mezei felhasználót annyira nem érint, mint pl. a többgépes munka. A 4.1.1-es neat felvarázsolható.

Tunimger: bővebben és megelőztél. :D Akksiban jobb lenne a Pana? Ilyen hideg betesz mindnek, mikor átfagy a telóm a kijelzője érezhetően lassul, hangológépem fél óra után battery low...

[ Szerkesztve ]

(#9794) Stauffenberg válasza Tuninger (#9792) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tudom, magukkal a gépekkel van tapasztalatom, csak eddig a color grade nem az én asztalom volt. Most ilyen szempontból is nézem őket. Sosem voltam olyan, aki szeret sokat szüttyögni az utómunkával (ez a fotózásra is igaz). Nekem is a Panasonic lenne a nagy favorit gyakorlatilag a legtöbb területen (kezelés, menürendszer, rendesen kihajtogatható kijelző, objektív felhozatal a megfizethető árkategóriában, stb).

Most csak utazgatáshoz keresek egy relatíve olcsó gépet a magam szórakoztatására. Abban viszont sok szórakozás nincs, ha ülhetek a felvételek felett napestig, mire begörbézem annyira a felhőket, hogy már csak elfogadható mértékben nézzenek ki szarabbul, mint a Sony felvételeken. :)

A Sony képét jobban szeretem, a vázak nyűgjeit már kevésbé.

(#9795) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Ti mivel és mire konvertálnátok át AVCHD videót, szerkeszthetőség szempontjából?

(#9796) hibavissza válasza ReSeTer (#9795) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] Miért kéne átkódolni?

(#9794) Stauffenberg: mit takar az olcsó nálad?

[ Szerkesztve ]

(#9797) MrChris válasza ReSeTer (#9795) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerkesztéshez nem kell átkódolni.

(#9798) Stauffenberg válasza hibavissza (#9796) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igazság szerint flexibilis, nincs kötött keretem, de próbálom olcsón megúszni (na azért nem mindenáron), eddig a Panasonic G7 a kiszemelt, de az IBIS miatt talán ráfanyalodom a G80-ra is, így a 25mm 1.7 máris stabilizált lesz, egyébként a 12-60mm f3.5-5.6 kitben venném (abban legalább nem jitterel az OIS, meg egy kellemes átfogás utazásokhoz és 12mm-ről indul).

Sony esetén jobban meg vagyok lőve, mert az A6300-ből csak a váz többe kerül, mint a G80 + 12-60mm kit és akkor még üvegem sincs hozzá (kitben + 35mm fix jócskán többe kerülne már). IBIS meg ugye csak az A6500-ban van, ami viszont már tényleg túl van azon a kereten amit szívesen rászánok erre a hobbi videózgatásra. Nem fogok ezzel egy fillért sem keresni, most csak amolyan terápiás jelleggel járnám a világot.

Slusszpoén, hogy 4K-ra nincs igényem (na még az hiányzik, hogy még ahhoz is vegyek egy fél milliós laptopot, hogy vágni tudjam), ezért még egy A6000-en is elgondolkoztam, ha úgyis elég az FHD.

Tudom a Pana esetén az FHD élesebb, de az A6000 dinamikában még mindig odaver.

(#9799) ReSeTer válasza hibavissza (#9796) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Mert mindenhol írják, hogy úgy érdemes, meg könnyebben birkózik meg vele a gép is, mert nem tömörített.
Mi igaz ebből? Most nem feltétlen prores-re gondolok, hanem a másik-ra, aminek nem jut eszembe a neve, de az is pro codec.

(#9800) MrChris válasza ReSeTer (#9799) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezeket hol olvastad? Tömörítetlen fhd alsó hangon minimum 100mbájt/másodperc, formátumtól függően. AVCHD fhd-ban szabvány szerint 28mbit/s, felesleges átkonvertálni és egy 5 éves gépnek is jól kell vinnie szerkesztéskor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.