Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9601) hito válasza Tuninger (#9598) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, van rá 2.5k hack, ami crop nélküli és elvileg rolling shutter mentes. Én mondjuk nem használom, mert fHD 60fps buzy vagyok :D

hibavissza: nincs, mert nincs rá szükség :P Hallgasd meg és megérted. Egyébként van rá külső mikrofon, 1 féléből lehet választani, amit történetesen a Samsung gyárt ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9602) Márton válasza Tuninger (#9591) üzenetére


Márton
nagyúr

Firefly 8S 90 fokos?

- legyen minél olcsóbb, 120k a max: 30k PIPA
- tudjon minimum 30 perc felvételt egyhuzamban: 2 óra PIPA
- minél jobb minőségű fullhd 25p: 2.5k-ban a legszebb, PIPA
- lehetőleg legyen mikrofon bemenet: USB-n van - PIPA

OK, nem adapterezhető, de még 30k-ért vehetsz 170 fokosat is, és mindegyik tud medium FOV-ot.

:DD :DD :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9603) Tuninger válasza Márton (#9602) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Van egy Hero 4 Blackem és megdöbbentően jól használható, általában a ceremóniavezető asztalán van egy acél házban egy Rodeval a tetején, de nekem most olyan b., kamera kell ami egyben biztonsági tartalék is ha a főkamera megdeglik.

Az NX jól cseng, de tudom hogy azért Hito elfogult :D viszont amiket ír azok szimpatikusak

(#9604) taranis válasza Tuninger (#9603) üzenetére


taranis
addikt

Vegyél egy nem barna NX500-at, aztán hito majd megveszi ha nem jött be, olyanja még nem volt, vagy a más szín nem ér? ;]
Eh visszaolvasva lehet, hogy ilyen is olyan is van neki, pech :( Pedig jó ötletnek tűnt szerintem.

Viccen kívül amúgy az az NX500 nem hangzik olyan rosszul.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#9605) hito válasza Tuninger (#9603) üzenetére


hito
nagyúr

Biblián a kezemmel is elmondom ezt a tisztelt esküdtszék előtt :D Valljuk be: 100eFt-ért még mindig bestbuy, legalábbis szerintem. APSC ilyen képességekkel, 4k-val kanyarban sincs. A6300 lenne pariban vele, ami árban a duplája és van amiben jobb (pl. 4k, EVF), van amiben rosszabb (pl. fHD, állóképeknél színvisszaadás).

Azt se feledjük, hogy utómunka szempontjából egy bütykölt 180mbps H265 videóban többször annyi tartalék van, mint egy 50mbps XAVC videóban.

taranis: van feketém és barna úton :DDD

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9606) MrChris válasza Tuninger (#9600) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csereobis Panákon nincs ilyen limit a 30 perces kivételével (EU). A GX80-amat próbálgattam asztalon 4k, szobahőmérsékleten egy akksival, fókuszálgatás nélkül 30+20 perc volt a teljes battery merülésig, csak nem emlékszem hogy az lcd-t kikapcsoltam e. Túlmelegedés egyáltalán nem jellemző, persze van demo videó, nyáron napra téve 38°-ban.
A GX85-ben viszont nincs EU limit. Természetesen ilyenje is volt hitonak. :D G7 van aprón 110e-t, abban van rendesen elérhető cined, elég jó, éles FHD, kiforgatós lcd.
NX 500 viszont tényleg nagyon éles.

(#9607) Tuninger válasza MrChris (#9606) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Még a high bitrate codec sem feltétel, sőt, hiszen nem kap erős gradet a felvétel, persze nem baj ha tud nagyobb dinamikát, de a Panák a gyári standard profillal letekert kontrasztal 10EV dinamikát súrolják ami már elég arra amire nekem kell. Mint ahogy az NX is. Mindkettő mellett szólnak érvek, azt hiszem az esét tesztvideók nézegetésével fogom tölteni :D

(#9608) taranis válasza Tuninger (#9607) üzenetére


taranis
addikt

És az csak az eleje. Utána 1 hónap tesztelés hogy meglegyen a golden beállítás, majd újabb 1 hónap, hogy meglegyen a legjobb match :D És lehet, hogy alálőttem. Nehéz a videósok élete.

colorizer.net

(#9609) Tuninger válasza taranis (#9608) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

A panák azért nem adnak annyira halott színeket mint a Sonyk, de látom már azért ismersz :D Viszont asszem sokan áldanák itt a nevem ha jövök a korrekciós LUTjaimmal panára :D

(#9610) hibavissza válasza Tuninger (#9609) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezért ajánlottam a GH3-at. Abban szotyi szenzor van. Lehet kezelhetőbb lenne az eltérés a 6300-tól. Ultimate fHD, kihajtható kijelző, mikrofon bemenet. Utoljára 180-ért láttam a B&H-en. 120-ért biztos kapsz.

...és hát, azért mégsem csak egy számszung ;]

(#9611) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok!

Lumix G9-el van valakinek tapasztalata?
Ez a 4/3 mennyire használható a való világban?

Eki - az eredeti

(#9612) MrChris válasza EkSYS (#9611) üzenetére


MrChris
nagyúr

Miért nem inkább GH5? Jobb videós, fotóban képileg talán nincs is eltérés.

(#9613) Márton válasza EkSYS (#9611) üzenetére


Márton
nagyúr

He, 60fps sorozat? :Y Nade meddig?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9614) MrChris válasza Márton (#9613) üzenetére


MrChris
nagyúr

Valszeg 1 másodpercig, 4/6k felbontásban, e-zár, jpg. 20fps teljes felbontás, e-zár, nincs fix fókusz, jpg, és sok másodpercig. 9fps aszem a normál záras, rawos, folyamatos AF-el és aszem nincs korlát.

(#9615) Márton


Márton
nagyúr

Vki használ külső rögzítőt?
Jól értem, hogy ezzel vagy ezzel és egy USB3-as laptoppal tömörítetlen 4:2:2 1080/50p jelet kaphatnék egy kis A5100-ból is? :Y

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9616) taranis válasza Márton (#9615) üzenetére


taranis
addikt

Én használok, Blackmagic Video Assist 4K-t.
Nem tudom hogyan működnek ezek amiket mutatsz, én nem is látok 4:2:2-t, csak az első ír 4:4:4-et, meg hogy uncompressed. Azt vágod, 1080/50 mellett abból 19GB egy perc, ha tényleg igaz.

colorizer.net

(#9617) Márton válasza taranis (#9616) üzenetére


Márton
nagyúr

a kamerám elvileg csak 4:2:2-t tud kiadni, az adapter meg gondolom max 4.4:4-et fogad
hátha megoldódna a túlmelegedés is ezzel egy hosszabb rendezvényen pl.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9618) Márton válasza Márton (#9617) üzenetére


Márton
nagyúr

Hopp :(

When the camera isn't recording internally, the live HDMI out still does face detection / skin smoothing, even if face detection is disabled!
This means when sending the camera's feed out to an external recorder, TV, monitor, live internet streamer, etc, we get intermittent skin smoothing that sort of looks like the subject's skin has turned into wax.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9619) 80hun válasza Márton (#9615) üzenetére


80hun
addikt

Ezek nem külső rögzítők hanem olyanok mint a TV kártyák v. a RCA videókártyák csak ezek külsők . A lényeg hogy a számítógépen tudsz felvenni velük egy szoftver segítségével videót.
Az hogy a minőségük milyen lehet az kérdéses csodák nincsenek :).

Vegyél egy atomost :)

(#9620) Márton válasza 80hun (#9619) üzenetére


Márton
nagyúr

Tudom, hát írtam is, hogy "USB3-as laptoppal"

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9621) Sziráki


Sziráki
csendes tag

Olyan kérdésem lenne hogy Sony A6000 melegése milyen mértékű videózásnál? mennyi időt lehet folyamatosan használni pl. nyáron kinn 35-38 fokban?

Egyébként mi okozza? És van rá megoldás?

Köszi a segítséget !

(#9622) goldb


goldb
tag

Sziasztok! Vajon milyen összetevőkre (gimbal, kamera, objektív, kártya, mic, külső monitor, stb.?) és milyen arányban oszlana meg 5-600e Ft, ha minőségi családi videókat szeretnék készíteni, és hobbi szinten foglalkozni a videózással (utómunkát is beleértve)? Vajon egy GH4, zhiyun crane 2 v. plus, illetve valami fényerős objektív (fix vagy zoom?) kielégítené minden kezdeti igényemet?
A cél, a most mászni tanuló lányom, és a kisovodás fiam legboldogabb pillanatait rögzíteni, hogy szem ne maradjon szárazon, ha már egyszer a gatyám sem fog idős koromban! :D
Fotózással 2012-ben kezdtem foglalkozni, a videózást mindig csak partvonalról figyeltem, és sajnos az utóbbi időben már a fényképezés is csak a legritkább pillanatokban kapott szerepet, viszont arra gondoltam, hogy ezek a ritka pillanatok mostantól mozgókép formájában rögzüljenek az arra legalkalmasabb eszközökkel.

(#9623) Tuninger válasza goldb (#9622) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én RX100 Mark IV-et és egy Zhyun Crane M-et javasolnék.

A legnagyobb probléma a témával hogy itt kiemelkedően fontos hogy az AF gyors legyen és pontos. Ez a Panákkal nem teljesül, sonyval meg drága. Még akár egy minőségi kézikamera is szóba jöhet, hiszen itt nem a papírvékony mélységélesség a fontos.

[ Szerkesztve ]

(#9624) Tuninger válasza Sziráki (#9621) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

2 évvel ezelőtt szerettem volna felvenni egy LX100 elemzést a kopaszi gáton nyáron. 38 fok tűző nap volt (mi sem voltunk normálisak hogy ilyen időben találtuk ki a dolgot..) és az a6000 relatíve gyorsan, 10-12 snitt után túlmelegedett (kb 10-15 perc). Hagytuk pihenni és árnyékban folytattuk a felvételt, ott nem volt gond.

(#9625) goldb válasza Tuninger (#9623) üzenetére


goldb
tag

Az se lenne feltétlenül probléma, ha instrumentálisan történne a rendszer felépítése, adott esetben picit a keret fölé kerülve. Sony milccel ennyivel drágább lenne?

Edit: a crane M-nél nem lehet alkalmazni az object trackinget tudtommal, és lehet az is jól jönne.

[ Szerkesztve ]

(#9626) Tuninger válasza goldb (#9625) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nem is a gyerek filmezése a lényeg mi? :P Én is A7S III-al és Zeiss sorral akarom filmezni a gyereket 2 év múlva :D

Jó videó AF-hez A6300 a belépő, hozzá már a kitobi sem rossz és így kombóban olyan 230 környéke. Hozzá egy 35mm F1.8 a legjobb választás, az 130 pénz, esetleg a kit helyett egy 18-105 F4 az 140 pénz. Gimbalból a Crane Plus amin van object tracking, de ha follow módban használod te is tudod fordítani a gimbalt ahogy akarod, és a Craneből az első kiadást ma már 130ért meg lehet kapni használtan.

Mi a prio? szerintem a minél jobb AF. Számodra?

Ugyanakkor szerintem az a fontosabb hogy megéld a pillanatot és mellé meg legyen örökítve a dolog, szóval egy GoPro + gimbal sem ördögtől való.

(#9627) Sziráki válasza Tuninger (#9624) üzenetére


Sziráki
csendes tag

Köszi.

Olvastam valahol hogy a "Jupio külső aksi" megoldást jelent a melegedésre, ez valóban igaz ?

(#9628) Tuninger válasza Sziráki (#9627) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Igen, dummy batteryvel meg lehet a melegedést 90%-ban. Az aksi, az SD kártya és a kijelző melegíti a gépet, a kijelzőt ki tudod hajtani, az aksi helyett mehet a dummy batter, az SD kártya helyett meg mehet a külső rögzítő, de az aksival lehet a legtöbbet javítani a problémán

(#9629) goldb válasza goldb (#9625) üzenetére


goldb
tag

Haha, látom a szövegkiegészítő megint alkotott: "instrumentálisan" -> inkrementálisan.

Kis szenzoros gépekben nem gondolkodtam, inkább próbálnék egy rendszert összerakni, ami m4/3-os .

(#9630) Sziráki válasza Tuninger (#9628) üzenetére


Sziráki
csendes tag

Köszi,

Akkor azért átlagos hűmérséklet és körülmények, kültér/beltér a dummy batt. megoldja dolgot? Azaz nyugodtan lehet vele "folyamatosan" videózni ?

(#9631) Márton válasza Tuninger (#9628) üzenetére


Márton
nagyúr

én azt hittem a szenzor nem bírja a túl hosszú igénybevételt, és az melegszik főleg.
találkoztam már yt videóval és alatti kommenttel, hogy hiába a dummy battery, kihajtott lcd és vaku fel, pár percet nyert max. az illető.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9632) 80hun válasza Márton (#9631) üzenetére


80hun
addikt

(#9633) Tuninger válasza Sziráki (#9630) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Napsütésben szerintem még akkor sem, de dummy batteryvel szerintem a gép tovább bírja a napon mint te magad :D

Márton: a proci melegszik túl, hiszen ha nem rögzítesz éppen akkor is látsz élőképet (= nem a szenzor). Viszont minden a procit melegíti, hiszen nincs ventilátor a fényképezőgép házban. Ami videóval találkoztál az egy pechesen kifogott A6300 volt szerintem, arról én is hallottam.

80hun: Az A7 széria melegedését megoldották firmwareből.

(#9634) Márton válasza Tuninger (#9633) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor az akku helyére egy kisventit kéne bepasszírozni :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9635) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Lehet volt már ilyen kérdés, de van olyan "stock" oldal, ahonnan különböző kamerákból, különféle profilokkal kieső minta videókat lehet letölteni?

Csak bedobnám őket a szoftvereimbe, kicsit letesztelni mit lehet belőlük kihozni.

Nem kereskedelmi céllal kéne, ha a videók további megosztása a licenc szerint nem engedélyezett, az sem baj.

(#9636) hibavissza válasza goldb (#9629) üzenetére


hibavissza
veterán

Nézzük sorban. Videózás a fő cél. PDAF kell. Stabi nem, mivel gimbalt veszel. Mikrofon bemenet gondolom kell. Utófeldolgozáshoz van valami combosabb gép? i7+1080+srgb 100%-ot lefedő UHD monitor ajánlott.

Én megvenném a létező legjobb gimbalt újonnan, garival. A maradékból pedig használtan választanék a következők közül: Fuji T20+10-24, Sony 6300+10-18. Meg valami jó és olcsó kínai mikrofont.

Én ezzel indítanék most. Mind a két gép jó fotózásra is. Mft-vel az a gond, hogy.....a jó videós vázakba nem raknak pdaf-et. Az Oly EM1 II pedig nincs még használtan közel a keretedhez.

(#9637) #31733248 válasza hibavissza (#9636) üzenetére


#31733248
törölt tag

Azért mikinek egy RODE VideoMicro nem is kerül sokba és jó is!

(#9638) goldb válasza hibavissza (#9636) üzenetére


goldb
tag

A++ :R
I7 rendelkezésre áll egy Dell U2715H-val, a dedikált videókártyát pedig a megadott költségkereten felül terveztem beszerezni, bár én 1060-nal számoltam.
A Fuji szimpatikus megoldásnak tűnik, ugyanis volt már X-E2 és X-T1 is, az akkoriban fellelhető teljes objektívparkkal (14 2.8, 23 1.4, 35 1.4, 56 1.2), azonban a videós képességeivel nem vagyok tisztában. Jelenleg egy 5D II-vel készítem a fotókat, bár ezt beáldozni gondoltam...
A gimbalok közül elsősorban azért választanám az object tracking funkcióval rendelkezőket, mert a fej körüli mozgások szerintem könnyedén lekövethetők lennének egy olyan kezdő számára, mint én.
A Fuji milyen raw képességekkel bír? Sajnos az utóbbi időben elvesztettem a "jóalvókámat", emiatt is keresem azt az elfoglaltságot, ami kielégítheti mind a család, mind a saját igényeimet. :D

(#9639) EkSYS válasza MrChris (#9612) üzenetére


EkSYS
senior tag

kösz... nem akarok venni..jelenleg egy mk3-al nyomom, de csak pusztán és szigorúan privat life.
Kíváncsi vagyok mennyire "praktikusak" panák a professzionális világban. Mióta megvan az mk3, elég sok víz lefolyt a Dunán meg a dslr videózásban :), Soha nem bírt egy komolyabb pana a kezem közé kerülni.

Eki - az eredeti

(#9640) hibavissza válasza goldb (#9638) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem értem a kérdést. Minden információ és képminta fellelhető a neten. Mind a két gép elég régen a piacon van, hogy a tesztek százait megnézze az ember. Mondjuk értelme nem sok, mivel ezek az eszközök nem fognak korlátozni semmiben. Inkább az egyéni ízlés dönt. A Sony inkább videós perkekkel a Fuji meg jó színmódokkal, ergonómiával van felvértezve. Szerintem bármelyikkel le lehet forgatni egy rendes nagyjátékfilmet. Az 5D II-n elérhető shallow dof hiányozhat esetleg neked. Ahhoz jobban zsebbe kel nyúlni vagy lemondani az AF-ről és RAW videót tolni az 5D II-vel. Overkill.
Nekem Panasonic GX80-am van. Mindössze annyit írtam le, hogy 600+-ból én, most mit néznék meg tüzetesebben.
Azért túl sok energiát nem fektetnék a gyerekvideókba. Igazából az emlékek felidézése a cél. Arra meg egy jobb mobil+gimbal bőven elég.

(#9641) taranis


taranis
addikt

Sajnos alig van időm, de csináltam pár összehasonlító snittet, amik alapján már valamennyire felmérhető a 3D LUT-jaim pontossága:

Eredeti F-Log
Provia | Provia F-Log-ból
Velvia | Velvia F-Log-ból
Astia | Astia F-Log-ból
Classic Chrome | Classic Chrome F-Log-ból
Pro Neg Hi | Pro Neg Hi F-Log-ból
Pro Neg Std | Pro Neg Std F-Log-ból

Remélem lesz majd még skintone teszt is, fűzöm az asszonyt.

colorizer.net

(#9642) #31733248 válasza taranis (#9641) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ez nagyon jó lett! :C

(#9643) MrChris válasza taranis (#9641) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezek gyakorlatilag megegyeznek! Panához is készítesz? :DDD

(#9644) taranis


taranis
addikt

Köszi mindkettőtöknek! Nekem sajnos csak ez az X-T2 van. A GH5 V-Log L-je ideális lenne a workflowmhoz, de a bérlés árait meg az utazás költségét/idejét tekintve akkor lesz nálam GH5, ha valaki hoz egyet ide Veszprémbe :D

colorizer.net

(#9645) taranis válasza taranis (#9644) üzenetére


taranis
addikt

De igazából csak annyi kell nekem, hogy a forrás laposabb és deszaturáltabb legyen, mint a Fuji profilok. Ezt a cinelike profilok is teljesítik.

colorizer.net

(#9646) Tuninger válasza taranis (#9641) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Zseniális.

Keresztkérdés: ha nem stimmel a wb, de a LUT elott korrigálod, ugyanez lesz az eredmény?

Szerk: mert akkor ez azt jelenti hogy akár 1:1-ben at tudsz ultetni barmit barmire

[ Szerkesztve ]

(#9647) MrChris válasza taranis (#9645) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tehát ha van ugyan arról egy provia jpg és egy pana cined kb azonos wb-vel akkor létre tudsz hozni egy ilyen faxa pontos 3dlutot?

(#9648) taranis


taranis
addikt

Tuninger: Erre diplomatikusan azt tudnám mondani, hogy egy félrelőtt, majd utómunkában helyrehozott F-Logból készült Provia maximum annyira lesz jó, mint egy ugyanannyira félrelőtt, majd utólag helyrehozott Provia. Egyik sem lesz olyan, mint az eleve jó wb-vel lőtt verzió, én mindig törekednék a pontos wb-re, ha lehetséges.

MrChris: Itt konkrétan arról van szó, hogy újra fel kell vennem és ki kell értékelnem mindent. Nem csak a Panát, hanem a Fujit is, mert nem tudom, hogy pontosan hol állt a kamera, milyen dőlésszögből nézte a monitort, valamint az objektívnek is egyeznie kell a két vázon. Szóval egy cinelike-d match az több napos meló, ugyanannyi, mint a Fujis volt.

colorizer.net

(#9649) Tuninger válasza taranis (#9648) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Azért fontos, mert pl nálam még az elején amikor az a6300-zat meccseltem az 5D-vel, a WB egy elég komoly probléma volt, hiszen ha mindkét gépet 5600K-ra állítottam a canon sokkal melegebb képet adott. Aztán a korrigált AWB beállítással közelebb került a dolog, de még mindig volt egy jó 300K differencia a Canon és a Sony lencsék képe között.

A lényeg: elvileg ezel az eljárással egy GH5 AWB - Fuji Provia AWB konverziót elvégezve SZERINTEM egy szélesebb körben használható LUT-ot tudsz készíteni, mintha matcheled grey card-ra mindkét gépet pontosan ugyanarra a WB-re. Persze utóbbi esetben lesz 100%-osan pontos a LUT, de valóban érzékenyebb lehet (?) a WB shiftre.

Legalábbis én erre a következtetésre jutottam, de kiváncsi vagyok a te tapasztalataidra.

(#9650) MrChris válasza taranis (#9648) üzenetére


MrChris
nagyúr

Értem. Ha tényleg beválik, ezt még komolyan is lehetne csinálni, mint a többi lut bizniszelő, csak a tied lehetne valóban jó is, konkrét kamera típusokra optimalizált. A kamerákat szerintem bár ki elküldené, vinné hozná. Már csak az üzleti részt kell lerendezni. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.