Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) jan herz válasza trassher (#1350) üzenetére


jan herz
tag

Stabilabb, bár amíg el nem hagytam az előző példány egyik felét vonathoz rohanás közben, addig azzal sem volt bajom. Ami miatt váltottam, és bevált, hogy bármelyik gyári illesztéket is választottam nyomta a hallójáratomat egy idő után, akárhogy is forgattam, most sokkal kényelmesebb.

(#1352) trassher válasza jan herz (#1351) üzenetére


trassher
addikt

Ez nálam is gond de leginkább csak a bal oldalon. Jobb oldalon tökéletes a közepes méretű de hosszabb idő után már nem kényelmes.

Redmi Note 7

(#1353) deiksupp


deiksupp
csendes tag

Sziasztok, szemezgetek 2 Sabbat Dream Stone füles között: [link] és [link]
Csak dugókban van különbség?

(#1354) AlexDaywalkr válasza deiksupp (#1353) üzenetére


AlexDaywalkr
tag

Nem tudom hogy biztosan így van-e, de úgy látom, hogy az e sorozat az "vízálló" is. Én egy X12-t rendeltem AliExpress-ről, de még nem érkezett meg, ezért véleményt mondani nem tudok. Kínából rendelve kb 8ezerrel olcsóbb, de most sajnos egy kicsit lassabban ér ide.

(#1355) deiksupp válasza AlexDaywalkr (#1354) üzenetére


deiksupp
csendes tag

Köszi, ma megrendeltem egy E12 Ultrát, kíváncsi vagyok, hogy milyen. Főleg a gari miatt hanyagolom a külföldi oldalakat.

(#1356) norby_42


norby_42
aktív tag

A Tronsmart lengyel raktára ilyen ráérős szokott lenni? Péntek óta még nem tudták feldolgozni

Eat pasta, run fasta

(#1357) kicsi007 válasza norby_42 (#1356) üzenetére


kicsi007
tag

Szombaton rendeltem, ma feladták! Különben jött az üzenet Alin, hogy kérnek a feladáshoz 7 napot pluszba!

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#1358) norby_42 válasza kicsi007 (#1357) üzenetére


norby_42
aktív tag

Üzenetet nem kaptam, de mit tudok tenni, kivárom a hetet.
Elátkozott ez a TWS project, a másik rendelésem szó nélkül kitolták 30 nappal, és eltűnt a track, szerintem nem lesz abból semmi

Eat pasta, run fasta

(#1359) gamegod


gamegod
senior tag

QCY QS2 milyen? 4800 alin

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#1360) Vbazsi2 válasza xerobyte (#1302) üzenetére


Vbazsi2
tag

Szia! Lehet használni a fülest külön - külön is? Melóban használnám és szempont lenne a sok mély? Külvilágot mennyire zárja ki? Előre is köszönöm a válaszod!

(#1361) patomi válasza gamegod (#1359) üzenetére


patomi
őstag

Annyiért jó vétel. Nekem T2S van úton geekről, kicsit több volt. De elv. ugyan az.(szinte)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1362) Tulku válasza -NoVa- (#1342) üzenetére


Tulku
veterán

Tegnap a BKK-s maszk baromság miatt elkértem a kölöktől az MW07-et, mondván, ott nincs kábel, majd jó lesz az újra nekem.....kissé kérdőn nézett rám, mondtam neki, veszek majd egy Buds-ot, neki tökmindegy...no kivittem kutyasétáltatás alatt, mire visszaértem, be is vittem neki és visszaadtam...megígértem soha többé nem veszem el...
Feleségem megkérdezte, mire ez a pálfordulás, mondtam, a BTR5 + G10 kombó után horror volt...mire megjegyezte, hogy a kölök kapja mindig az ótvar cuccokat...mondtam neki, hogy 300 dollár volt és TWS fronton igen szép hangja van....de ennyit tud....
Elhallgatott...én meg maradok dongle-n, kis kábellel... :O

(#1363) vicze válasza Tulku (#1362) üzenetére


vicze
félisten

Mondtam... ;)

(#1364) Tulku válasza vicze (#1363) üzenetére


Tulku
veterán

Jó,jó....de más ha látod az ütközést filmen és más, ha ütközöl... :F :O

(#1365) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Igaz nem TWS de most igazán jó árban kapható: [NuForce BE Live5 ]
Egy probléma van vele, hogy mivel már elég régi készülékek, az akku képes benne hirtelen megdögleni, már kettőt küldtem vissza e miatt.

(#1366) fericske válasza Chuck Norris (#1365) üzenetére


fericske
addikt

Akkor mégsem egy jó ajánlat :)

(#1367) zack


zack
nagyúr

Sikerült beszereznem egy Sony WI-1000X-et -50% akcióban. :) Már elkezdődött a bejáratás, de eddig minden forintját megérte. WI-H700-at váltott, ami szintén ár/érték arányban véleményem szerint egy remek ajánlat. Az 1000X teli ára 100k környéke, tehát ha a teli árakat hasonlítom össze ár/érték arányban (40-45k vs 100k), nem ér 2x annyit az 1000X, de az ugrás nagy. Amúgy ezek vezeték nélkül is olyan dinamikát, részletességet, és mélyeket tudnak, hogy az valami egészen hihetetlen. Teljesen véletlenül "nyúltam bele" a WI-H700-ba, -60% akcióban, és nagyon kellemes csalódás volt, mert eddig az a markáns véleményem alakult ki a BT fülesekről, hogy a BT átvitel nem alkalmas minőségi zenehallgatásra. Ez a 2 füles cáfolat erre. Tidal Hi-Fi stúdió minőségre állítva minden fülesből kihozza azt, amit tud, tehát a forrás ez esetben nem szűk keresztmetszet. A gyengébb minőségű forrásokból is "csodát" varázsol a Sony elektronika...De hogy a HRA 1400kbit/s felvételekkel mit fog kezdeni az 1000X egy A35 lejátszóval az még csak most jön.
Mind a kettő tudja a vezetékes "üzemmódot" is grátiszban, bár 1000X esetén azért igazán beleférhetett volna egy felsőkategóriás prémium kábel.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1368) RedCactus válasza zack (#1367) üzenetére


RedCactus
senior tag

Ez jobb helyen lenne a vezeték nélküli fejhallgatók topikban.

(#1369) vicze válasza RedCactus (#1368) üzenetére


vicze
félisten

A "WI" típusok BT fülhallgatók, nem fejhallgatók. Ide való.

(#1370) zack válasza vicze (#1369) üzenetére


zack
nagyúr

Azt hittem, már itt se fér el. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1371) RedCactus válasza vicze (#1369) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nem ez az első eset, hogy benéztem valamit! :W Csak azt olvastam, hogy Sony, meg 1000, szóval összekevertem a SONY WH-1000XM3-al. Bocsánat zack-tól, meg úgy általában...

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa. :B

(#1372) vicze válasza zack (#1367) üzenetére


vicze
félisten

Mivel mind a két füles és a esélyesen a telefonod is LDAC képes így az átviteli feltételeknek kb. ez a maximuma. A35 csak SBC-t és LDAC-ot tud és semmi mást, így más készülékek(BT füles) lehet hogy gyengébbek lesznek vele. A BT miatt többletet az A35 maximum alapból aktivált DSP-kel tud, de ezt nyilván tudná egy telefon is megfelelő SW-vel, de ez nagyobb készülék függő alapból épp milyen.

(#1373) deiksupp válasza AlexDaywalkr (#1354) üzenetére


deiksupp
csendes tag

Ma megjött, elég jól szólnak, az X12 Pro végül a család egy másik tagjánál kötött ki. :))

(#1374) Chuck Norris válasza fericske (#1366) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Addig ameddig működik addig nagyon jó ajánlat :) nekem idáig a legjobb fülhallgatóm kényelem, fülben stabilitás és hangminőség szempontjából. Nagy előnye, hogy két év garancia van rá, vissza lehet vinni az Alzába.

(#1375) zack válasza vicze (#1372) üzenetére


zack
nagyúr

Azt gondolom nem sok köze van hozzá a párosított eszköznek. Mivel a DA konvertálást a füles végzi. Ezt bizonyítja, hogy eddig Note 10+, A35, de a Garmin Fénix 6X Pro Sapphire Carbon órán keresztül sincs minőségromlás, és ugye az óra nem LDAC képes. ;) Note 10+ nem tudom, hogy LDAC képes e, de szerintem nem tudja.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1376) vicze válasza zack (#1375) üzenetére


vicze
félisten

Minden Android tudja 8.0-től.
De ha az órán is ugyan azt hallod, akkor csak a füles DSP-jéről van szó mindjuk.

(#1377) zack válasza vicze (#1376) üzenetére


zack
nagyúr

Valószínű, hogy ezeknél a füleseknél, nem számít miről indítod a forrást. Ami ha belegondolunk elég jó dolog. Nem kell feltétlen drága, és jó minőségű lejátszó a rendszerbe. Az óra nem feltétlen bizonyítja még ezt, mert igen drága darab (275k+), fingom sincs, mi lehet benne, de nyilván semmit se olcsóztak el hardveresen. Az a baj, nem tudom kipróbálni "low end" eszközzel, mert ez lenne az igazi bizonyság. A bluetooth chipnek, verziónak is lehet némi szerepe ebben, de ez csak tipp. Közel sem biztos, hogy az LDAC ennyire hatékony lenne egy régebbi BT profillal.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1378) zack válasza vicze (#1376) üzenetére


zack
nagyúr

Az 1000-es amúgy minél többet hallgatom, annál jobb. Más ligában játszik mint a "kistesó". A 700-ast páromnak adtam, szokja ő is a minőséget sport közben. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1379) kory24 válasza deiksupp (#1373) üzenetére


kory24
őstag

Szia!

Ehhez ugye vannak fülpárnák?

X12 ultrát venném, csak attól tartok, hogy kiesik fülemből.
Sajnos legtöbb "agybadugós" füles kiesik :(

Egyedül a Nokia whs 208 vált be eddig, de szeretnék vezeték nélkülit.
Az ilyen: [kép]

(#1380) kory24 válasza kory24 (#1379) üzenetére


kory24
őstag

Jól látom, hogy az X12 ultra az nem gumiharangos, és az E12 ultra az ami gumiharangos?

Melyik marad meg nagyobb eséllyel stabilan fülben? :)

Vonaton használnám, eléggé kiszűri zajokat vajon az x12 ultra is?

(#1381) deiksupp válasza kory24 (#1379) üzenetére


deiksupp
csendes tag

Igen, vannak, különböző méretűek.

(#1382) patomi válasza kory24 (#1380) üzenetére


patomi
őstag

Az x12 ultra(ez nem a fülbedugós) nem zárja ki a zajokat, sőt igencsak beengedi. Viszont nekem stabil a fülemben.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1383) deiksupp válasza kory24 (#1380) üzenetére


deiksupp
csendes tag

Vonatozáshoz talán az E12 Ultra jobb.

(#1384) Polos


Polos
csendes tag

Sziasztok!

Eddig Meizu EP52-t (nem lite) használtam, teljesen meg voltam vele elégedve. Sok óráig bírta egy töltéssel, tetszett a hangja, hogy van basszus, de nem elmosódott a többi tartománya. Sajnos a mikrofonja elromlott, így már nem tudom telefonálásra használni. Mivel jelenleg nem kapható, mi az ami ajánlott helyette, és hasonló hangképe van?

https://devopsteam.hu

(#1385) gulyasa válasza Polos (#1384) üzenetére


gulyasa
őstag

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=Meizu+EP52&_sacat=0&LH_BIN=1&_sop=15

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1386) Polos válasza gulyasa (#1385) üzenetére


Polos
csendes tag

Köszi a tippet, de 2018-ban $40 körül lehetett kapni. Most ebay-en csak $68-80 között látok elvétve, ráadásul azóta 330 a dollár, szóval több mint 2x annyiért nem vennék ugyanilyet.

https://devopsteam.hu

(#1387) HKorn


HKorn
addikt

Mi a konszenzus, kültéri futáshoz melyik TWS füles ajánlott az olcsó kategóriában? QCY, Tronsmart stb. Most egy Pana vezetékes BT fülest használok, de nem kényelmes, teljesen vezeték nélküli kellene, ami nem esik ki a fülemből. Hangzás nem annyira fontos, nem baj ha van basszus, nem vagyok vájtfülü.

Run&Ride

(#1388) Chuck Norris válasza Chuck Norris (#1374) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Találtam jóárasított jabra-t is. Mondjuk ezek is régiek már nagyon, ki tudja milyen lehet bennük az akku.

[ Szerkesztve ]

(#1389) kory24


kory24
őstag

Jelenleg arra jutottam, hogy e 2 füles között vacilálok:
- Sabbat E12 Ultra
- Tronsmart Spunky Beat

Árban egyik duplája másiknak....

Ami nálam fontosabb az a fülben maradás :)
E szempontból melyik lenne jobb választás?

Hangzás másodlagos, főleg vonaton használnám sorozat nézésre, néha spotify.

(#1390) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni.
Ez a két füles között vacilálunk a lányommal Blitzwolf bw-fye3 vagy bw-fye5

Nekem az 5-ös tetszik, neki meg a 3-as a “powerbank” funkciója miatt.
Ha párban rendelünk akkor a 12k helyett csak 8k lenne darabja, viszont két félét meg nem enged venni csak ugyan abból a típusból.

Valakinek van valami tapasztalata, valamelyik fülesről, vagy maga az agybadugós része szinte egyforma paraméterekkel bír??

Köszi.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#1391) -NoVa- válasza szmayer1 (#1390) üzenetére


-NoVa-
őstag

A FYE 5 képes volt a mosott torz basszuson kívül más tartományban is hangot kiadni. Nem jót, de legalább valamit. A 3 rettenetesebb volt.
Az 5 belefért nagylány (19) apró fülébe jól, a 3 az nem. A tok powerbanksága baromság, ha táska nélkül mész, és zsebrevágnád, szóval ha a kettő közül kell választani, akkor én egy 3M füldugót vennék 100ft körül, de tényleg. De én szeretem a normális hangminőséget, ha az nem cél, akkor az 5 vehető, a 3 használhatatlan.

(#1392) szmayer1


szmayer1
senior tag

Hmm

Köszönöm :)

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#1393) AlexDaywalkr válasza deiksupp (#1373) üzenetére


AlexDaywalkr
tag

Gratula! Honnan rendelted és mennyi idő alatt jött meg?

(#1394) deiksupp válasza AlexDaywalkr (#1393) üzenetére


deiksupp
csendes tag

Innen: sabbat.hu/

Kevesebb, mint 2 nap.

(#1395) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Megérkezett a Blitzwolf FYE3S fülhallgatóm. Nagyon tetszik, elég jó hangja van, a mélyek is elég jók, csak ha nagyon sok hangszer megy egyszerre, akkor jön zavarba, de teljesen rendben van.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ezek a fülpárnák kompatibilisek mással? Tehát tudok hozzá venni másikat?

(#1396) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok,
sosem használtam bt fülest, helyette mindig a samsung telókhoz járó alap vezetékest.
Felhasználási kör egy része zenehallgatás, de mostanában (irodai) munka közben is bedugom telefonálás közben, mert úgy tudok igazán szimultán dolgozni.
A telefonálások és skype konferenciák közben igencsak idegesít már a vezeték és, hogy az agybadugós (bár zenére nagyon jó) sokszor kiesik a fülemből, vagy csak a jobb oldalit használom és a bal oldali lifegő akad be mindenbe.
Airpods árat nem fizetnék egy BT fülesért, de max 25 e-ig elmegyek, ha találok jót. Olyat keresek ami itthon könnyen beszerezhető és van némi márkaneve is amit ismerhetek.
A Samsung Air buds értékelésekben nem volt túl jó, de szembe jött velem a JBL Tune 220 TWS. Viszont erről nagyon kevés teszt született.
Hátránynak kb a 3 órás üzemidőt írták fel(gondolom ez a nettó használat, készenlét az nem befolyásolja sokat) , ez nem tudom mennyire lehet gond, vagy van-e ebben a kategóriában olyan ami jelentősen többet tud.
Használtok ilyet? Ajánlanátok ezt a típust?

[ Szerkesztve ]

(#1397) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Na mivel bevállt a Tronsmart Spunky Beat. Csak egy bajom volt vele,hogy utazás közben néha fogta magát és valami zavarta a hangot(frekvencia?),utána már nem.
Most rendeltem Tronsmart Onyx Neo-t majd erre is kíváncsi leszek. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1398) mcdennis


mcdennis
tag

Sziasztok!

Vezetéknélküli fülhallgatót keresek. Olyat amin mikrofon is van mert szeretnék rajta beszélni is. Mit tudnátok javasolni? Nem a legolcsóbb érdekel, hanem a legjobb ár-értékarányú. Az ilyen Apple Airpods-ok miért olyan drágák?

(#1399) FoLey-v válasza FoLey-v (#1397) üzenetére


FoLey-v
addikt

Néztem ezt a Sabbat terméket következő hónapban be is szerzem. Nagyon bejön ez a dízájn,főleg mintásban. :C
Lemondom a Tronsmart terméket inkább Sabbat-ot rendelek.
X12 pro és Ultra között van különbség? Hangzásban elég a Pro változat is?

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1400) patomi válasza FoLey-v (#1399) üzenetére


patomi
őstag

Jobb chip és vez. nélküli töltés az ultra javára. De ne feledd ez nem agyba dugós, E12 igen.
Szerk.
X12 inkább olyannak ajánlott aki nem bírja az agybadugóst. Természetesen E12 jobban fog szólni, drágább is.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.