Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) FoLey-v válasza patomi (#1400) üzenetére


FoLey-v
addikt

És esetleg tudsz olyan helyet nembaj ha külföldi ahol olcsóbban is megtudom rendelni az E12 Ultrát?

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1402) patomi válasza FoLey-v (#1401) üzenetére


patomi
őstag

Itt még van EU raktáron [link] , figyelni kell melyik, honnan mert eléggé változóak az árak. 18k körül kijön.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1403) tigipuf válasza FoLey-v (#1401) üzenetére


tigipuf
senior tag

[link]
2 nap alatt itt volt német ,vagy európai raktárból GLS-el.
2 hétig árultam épp csak kibontottat,mindenki lesz..ta,persze mióta elvitték többeket is érdekelne :U .Biztos drágán adtam fél ár alatt a hazai hivatalos árnak,,,

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1404) FoLey-v válasza tigipuf (#1403) üzenetére


FoLey-v
addikt

&patomi

Köszi meg is rendeltem. Várom már és fekete mintázatban rendeltem. :R

Nem is értem a többieket. Pedig majd nem fele annyiért ajándék és ez sem tetszik? :(

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1405) patomi válasza FoLey-v (#1404) üzenetére


patomi
őstag

Fekete márványos? Én is rendeltem egyet :) Még tegnap.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1406) tigipuf válasza FoLey-v (#1404) üzenetére


tigipuf
senior tag

Biztos nem fogsz benne csalódni,szerintem jó és kényelmes a füles.
Nehézkes az ilyen agybadugós cuccokat eladni,sokan szeretnék kipróbálni, hogy passzol a fülükbe,mennyire ül stabilan,meghallgatni a hangját stb.És valószínűleg vannak olyanok akik meg csak bontatlan fülest vesznek. Mivel már volt másnak a fülében is esetleg úgy tekintenek rá mintha használt fogkefét vennének :D .Természetesen van alapja is ennek a hozzáállásnak,láttam én már fejhallgatóban is igénytelen zsíros,korpás fülpárnájút.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1407) FoLey-v válasza patomi (#1405) üzenetére


FoLey-v
addikt

Igen advance stone-t. :C

tigipuf

Nem tudom,hogy Tronsmart Spunky Beat után milyen lesz. Sajnos Beatnél nekem néha elő jött ami zavart is,hogy frekvencia hang bezavarta.
Ebben igazad van. Aki megveszi nem érdekli,sőt nem rosszabb mint új,de az agyonhasznált már nem olyan. :DDD

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1408) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Na, volt végre egy kis ármozgás, amivel épphogy vámhatár alá került a SoundPEATS Truedot, így meg is rendeltem. Kíváncsi leszek.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#1409) patomi válasza Seraph 16 (#1408) üzenetére


patomi
őstag

Aliról?

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1410) Seraph 16 válasza patomi (#1409) üzenetére


Seraph 16
őstag

Igen. Az oldalon kupon aktiválható hozzá, így 21,8 eur körül jött ki a vége szállítással.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#1411) HKorn


HKorn
addikt

Mondjatok már egy olcsó TWS fülest ami jó futáshoz, nem baj ha csak közepes a hangzása. Lényeg hogy egyáltalán ne legyen vezeték és ne essen ki a fülemből.

QCY QS02 jó lehet?

Run&Ride

(#1412) patomi válasza HKorn (#1411) üzenetére


patomi
őstag

Jó, de ott a kettővel korábban említett soundpeats is.
Ez a “ne essen ki a fülemből” elég megfoghatatlan. Nincs két egyforma ember. Ami nekem benne marad, lehet neked kiesik, vagy nyom.

Nekem T2S érkezett ma, csak nem álltam meg érte hazafelé.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1413) HKorn válasza patomi (#1412) üzenetére


HKorn
addikt

Kösz, van olyan amelyikhez van kis kampószerű cucc, az gondolom segít.

Run&Ride

(#1414) HKorn válasza patomi (#1412) üzenetére


HKorn
addikt

Mi Airdots Basic is jó lehet? Vagy az QCY jobb? Az a baj hogy jó lenne mielőbb megkapni nem akarnék Kínából hónapokat várni.

Run&Ride

(#1415) patomi válasza HKorn (#1414) üzenetére


patomi
őstag

Mi Airdots Basic egy dobozhangu sz@r. Volt nálam egy, kritikán aluli. QCY T3 van nekem ez jól szól. Inkább QCY.
A kampó szerű cucc kimondottan sport füleseken(hez) van, illetve vannak még olyanok amikhez adnak szilikon támasztékot de az sokat nem ér.
Szóval ha olcsó a szempont akkor QCY, ha nem akkor akár a fenti 2 is játszhat.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1416) kirusz1 válasza -NoVa- (#1391) üzenetére


kirusz1
őstag

Nekem fye 3 mellett döntötök akkor mindrenképp a 3s azon van töltöttség kijelző

(#1417) Dani3457


Dani3457
tag

Helló Sziasztok!

Milyen fülesek vannak vezetéknélkül 10-15k árba, ami jól is szól? Semmi extra Yt,Zene,Film,
Xiamoi oldalán láttam 1-2 de nem tudom milyenek valakinek tapasztalat ? [link] [link]

Válaszokat Köszönöm! :R

(#1418) Clay


Clay
senior tag

Hali, egy év alatt két meizi ep52( nem a lite) ment tömkre nálam. bejött a formája, mert elsősorban bringázáshoz használom és ennek kicsi a menet zaja, nem áll ki nagyon a fülemből és nem is zárja ki a hangokat teljesen. Valami hasonlót keresnék, d kicsit strapabíróbbat pl.: SoundPEATS. Mi erről a vélemény? Ha van estleg jobb ötletetek ne kíméljetek :DDD

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1419) Clay válasza Clay (#1418) üzenetére


Clay
senior tag

Esetleg a Tronsmart Encore S2 Plus Bluetooth 5.0

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1420) Clay válasza Clay (#1419) üzenetére


Clay
senior tag

Esetleg a meizu ep63, de ez azért drágább, mint az ep52 és ha ez is tönkremegy fél év alatt akkor :W

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1421) Gromow


Gromow
csendes tag

Üdv!
15-20 körül szeretnék bluetooths fülest venni.
Van 3-4 féle amin gondolkodom. Kérnék egy kis véleményt segítséget melyiket ajánljátok.

Kinézett fülesek:
Xiaomi Mi AirDots Pro 2
Tronsmart Onyx Ace
Illetve 2 Airpods super copy:
I500 pro tws : https://www.youtube.com/watch?v=YA6A0DyyCtE&t=
Air Pod Pro 3 V2.0: https://www.youtube.com/watch?v=BhfLG9yJJvA&t=

[ Szerkesztve ]

(#1422) patomi válasza Gromow (#1421) üzenetére


patomi
őstag

Én a xiaomira szavaznék. I500 és társai, elég hulladék.

Clay soundpeats jó lehet kínai viszonylatban persze. Vagy itthoni forrás és van gari ha tönkre megy. Pl. [link] Igaz arany de jó az ára.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1423) kory24


kory24
őstag

Sziasztok.

Vettem sabbat e12 ultra fülest.

Otthon kipróbálva minden ok.

Viszont munkába jövet vonaton mintha olyan hullámosan szólna.
Hol halkabb, hol hangosabb egyik oldal....
Utcán sétálva zsebre téve pedig meg meg akad zene, kézben fogva telót akkor nem...

Lehetséges, hogy mozgás közben vonaton a sebesség miatt hullámzó hang?

Illetve zsebbe gyengül bt kapcsolat?

Ezek előforduló normális jelenségek?

[ Szerkesztve ]

(#1424) kory24 válasza kory24 (#1423) üzenetére


kory24
őstag

Nemtudom esetleg az számít-e, hogy ilyen tokban van a telefon:

[kép]

Hátul fém lemez van, az csökkentheti a Bluetooth hatásfokát? :)

(#1425) -NoVa- válasza kory24 (#1424) üzenetére


-NoVa-
őstag

Árnyékol az is, de te magad is eleget. Olcsó BT füleseknél a zseb-fül távolság is sokszor gond, járás közben a kezded is elékerül, árnyékol. Ilyenkor le lehet vonni a tanulságot, hogy a nagyobb nevű gyártóknál figyelembe veszik ezt, és érzékenyebb antennát terveznek, a filléres szarok meg filléres szarok, ebben is. Persze lesz olyan ember, aki nem úgy hordja a telefont, vagy rövidebb a felsőteste, vagy épp ideális a páratartalom és a rádiós környezet, és nem tapasztalja ezt, vagy csak leszarja, természetesnek hiszi. Részemről pár ilyen után hagytam az olcsóbbakat, vettem egy Samsung Buds-t, használom problémák nélkül azóta is.

Ugyanakkor a fém tok leszedése ingyen van, és kicsit javul a helyzet. Vonaton sok a fém, elektromágneses zaj, stb, az ott segíteni fog.

(#1426) kory24 válasza -NoVa- (#1425) üzenetére


kory24
őstag

Igen, kipróbálom majd tok nélkül hazafelé, csak most meló...

Magas is vagyok, 192cm tehát elég messze van zsebem fülemtől...

Azért ezt filléresnek nem mondanám, hivatalos forrásból 28,9k, geekbuying is 18k volt.

Lényeg, hogy nem vmi gyári hibást fogtam ki, hanem ez a bt technológia hátránya, elofordulhat ilyen.

Lehet az is gond, hogy telóm régi és nem tud bt 5.0-át, hanem csak 41-őt....?

[ Szerkesztve ]

(#1427) -NoVa- válasza kory24 (#1426) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az olcsóság a benne lévő Qualcom cuccra vonatkozik, nem a körítésre és a végfelhasználói árra.

De ha az vigasztal, akad jóval drágább LDAC BT füleserősítőm, aminél a bal és jobb nadrágzseb közti táv is kihívás, ha én is benne vagyok a nadrágban (normál testalkat, nem XXXXL miatti jelentősen messzebbre került zsebek:)) Néha akad, ha járkálok, és a kezem árnyékolja a jelet.

(#1428) kory24 válasza -NoVa- (#1427) üzenetére


kory24
őstag

Értem, ez így kicsit csalódás, elszomorító...

Régebben volt egy Edifier tws1 - em, azzal nem tapasztaltam ilyesmit.

De majd tok nélkül hátha jobb lesz :)

Köszi segítséget! :)

(#1429) vicze válasza -NoVa- (#1427) üzenetére


vicze
félisten

LDAC azért elég nagy sávszél és ott sokkal kisebb a tolerancia jelerősségben.
Az adott BT SoC sokat nem játszik a jelerősségben, az antenna kialakítás a fontos, és a jelerősítés, ami meg az aksiba mar bele. Szinte minden gyártó 3020-at használ.
Ennyi a különbség a jelenlegi sorozat között.

(#1430) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Megérkezett
Elsőre kipróbálásként mint ha picivel több basszusa lenne mint Tronsmart Spunky Beatnek. A hangzással kapcsolatban még tesztelnem kell,hogy írjak róla véleményt.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1431) HKorn válasza FoLey-v (#1430) üzenetére


HKorn
addikt

Mi ez biciklinyereg? :DDD

Run&Ride

(#1432) -NoVa- válasza vicze (#1429) üzenetére


-NoVa-
őstag

Általában próbálok egyszerűen és érthetően fogalmazni a pontosság árán, ha nem kifejezetten technikai megbeszélés van. Sokat segít user/manager felé kommunikációban. A lényeg, hogy extra buffer (lag), vagy scalable codec (samsung only) jó, különben szakad. Az ES100 alapból stabilabb, a BTR3 és BTR5 hajlamos akadozni, műanyag ház, jobb BT tanelantenna vagy kicsit nagyobb cache, vagy mind együtt.

(#1433) FoLey-v válasza HKorn (#1431) üzenetére


FoLey-v
addikt

Igen hasonlít is rá,de ahhoz képest kényelmesen elfér a fülemben. :DDD :C

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1434) vicze válasza -NoVa- (#1432) üzenetére


vicze
félisten

Arra már nem emlékszek, hogy FiiO-nál lehet-e a buffert állítani vagy csak ES100.

(#1435) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sabbat E12 Ultra vs. Tronsmart Spunky Beat

Hangzásban nekem a Sabbat nyert,basszusban és háttérzajban jobb volt. Sőt hangerőben is nekem hangosabb volt. Sokan mondják egálban van a tronsmart,de én úgy tapasztalom,hogy Sabbatnak jobb a hangzása. Az én szemszögemből.
Kényelmesség: Hát ezt nehéz megmondani,mindkettő jónak mondom. A sabbatnak jobban kiáll az tény,de az is szépen illeszkedik a fülben. Nyereg alakú,de akkor is szépen illeszkedik :DDD
A dokkoló szempontból Tronsmartnak jobb. A Sabbatnak kicsit lötyög a fedele,de elnézhető.
Vezérlés: Ezt döntse el az user,hogy kinek mi. Valakinek az érintéses,valakinek meg a gombos jön be jobban.
Üzemidőről egyelőre még semmit nem tudok nyilatkozni.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1437) FoLey-v válasza Xavius (#1436) üzenetére


FoLey-v
addikt

Összesen 18k volt a linket feljebb megtalálható. Németországból hozatva kb. 5 nap volt.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1439) FoLey-v válasza Xavius (#1438) üzenetére


FoLey-v
addikt

DHL email.oldal szerint. Itthon nem én vettem át sajnos. :DDD

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1440) patomi válasza FoLey-v (#1439) üzenetére


patomi
őstag

Egyelőre úgy néz ki nem vagyok E12 ultra kompatibilis. Sajna eddig a gyári illesztékekkel, egyikkel sem az igazi. Egy-két millimétert kéne beljebb mennie, de nem marad úgy.
Meg próbálkozom vele, meglátom.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1441) Clay


Clay
senior tag

A Blitzwolf BW-BTS4-gyel van valakinek tapasztalata? Vagy ezekkel a dual driveres cuccokkal? Nekem volt egy régebbi sport fülesük, de az nem jött be, az olyan fülre akaszthatós volt, de a lapos kábel ráragadt a nyakamra és állandóan kifordult a fülemből, illetve a hangja, hááát hagyott kivánni valót, és a kapcsolat is akadozott. A Meizu EP53-mal nem voltak ilyen gondok, csak az meg nem bírja túl sokáig nálam :DDD .

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1443) DrDobos válasza patomi (#1440) üzenetére


DrDobos
őstag

Egy complyt ha még beszerzel, szerintem megoldja a problémádat :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#1444) FoLey-v válasza patomi (#1440) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ne add fel,pedig piszok jó füles. :C

DrDobos +1

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1445) patomi válasza DrDobos (#1443) üzenetére


patomi
őstag

Köszi a tippet lehet az lesz, előbb össze szedem és végig próbálom az összes illesztéket itthon.

FoLey-v
Dehogy adom :D

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1446) kory24 válasza DrDobos (#1443) üzenetére


kory24
őstag

Abból melyiket érdemes venni hozzá?

A truly Wirelesst?

(#1447) DrDobos válasza kory24 (#1446) üzenetére


DrDobos
őstag

Huuu..ebben nem vagyok otthon az az igazsag. Annyit tudok mondani, hogy tudtommal a comply.hu-n érdemes nezelodni. De ugyis nemsoka jon valaki sokkal okosabb a temaban :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#1448) patomi válasza FoLey-v (#1444) üzenetére


patomi
őstag

Sok próbálkozás után megtaláltam a megfelelő pozíciót, így most jó. Illesztékeket összeszedtem itthon, de nem voltak jobbak mint a gyári.

(#1426) kory24
Most kipróbáltam, két telcsivel egymás után és bizony nem mindegy a BT. Bár lehet a telcsik antennájában is különbség.
Az első Sony Z1C. Jó régi már. BT4.0 van benne. Szobában az ágyon volt a két telcsi. A Sonyra csatlakozva légvonalban kb 4m-nél kezdett szakadozni a vétel. (két lépésen belül semmi nem volt már)
A másik egy Samsung A50. Ezzel párosítva a (kukáig) kb 10-12m jutottam a kertben. (még itt sem szakadt meg teljesen a kapcsolat)

Viszont mintha a Sony kicsit szebben szólna, talán több tartalom van a zenében. (nagyon kicsi a különbség, de említést érdemel)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1449) patomi válasza patomi (#1448) üzenetére


patomi
őstag

iPad 2018 9,7 BT 4.2 ugyan csak tudja 8-10m. Ezzel a fülessel.
(sabbat e12 ultra)

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1450) FoLey-v válasza patomi (#1448) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nekem Sabbattal nincs probléma nem szakadozik szépen viszi Xiaomi Redmi Note 8 Proval. De a Tronsmart néha fogja magát és bezavar vagy is az egyik oldalon és rettentően idegesítően.
Bár a pioneer se-ms7bt ritka,hogy fogja magát és lecsatlakozik,utána meg vissza. :D
A tronsmartot kipróbálom másik telefonnal is hát ha annál nem keletkezik ilyen.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.