Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) syIex


syIex
veterán

Nos megvettem ma a Sony WF-1000XM4 (ez az elnevezés.. :DDD) és tesztelgetem próbálgatom az tuti, hogy az S-es tip a legjobb a fülemnek viszont kegyetlen fáj tőle már egy óra után. Nem tudom, hogy fog-e javulni, de azért még próbálkozom vele, mert azon kívül nagyon bejön. Ha nem akkor viszont megy vissza és kipróbálom a Bose-t, mégha egy pár olyan dolog hiányzik is belőle ami annyiért már igazán benne lehetne. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#12002) stellaz válasza syIex (#12001) üzenetére


stellaz
addikt

A füleseket sok helyen nem veszik vissza, mint higéniai termék, persze valahol meg igen.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#12003) syIex válasza stellaz (#12002) üzenetére


syIex
veterán

Direkt olyan helyen vettem ahol tudom, hogy vissza veszik szóval ezzel nincs gond. :N
Csak az AirPods Pro után sose fájt a fülem nem hogy, egy óra után sima ülésnél. :(

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#12004) stellaz válasza syIex (#12003) üzenetére


stellaz
addikt

Lehet, hogy csak meg kell szokni. Linkbuds nekem is töri a jobb fülem, ez az edzőtársam hibája (összetörte a fülem) de már jobb :) . A linkbuds s az viszont nagyon kényelmes volt.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#12005) syIex válasza stellaz (#12004) üzenetére


syIex
veterán

Még adok neki pár napot aztán kiderül! :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#12006) stellaz


stellaz
addikt

Linkbuds tök jó filmnézésre is, nekem semennyit nem csúszik és van egy egészen különleges nyitott és természetes hatása, ami filmnél jól kijön.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#12007) bwoay válasza syIex (#12001) üzenetére


bwoay
nagyúr

nekem is kényelmetlen volt az első pár napban, de az én fülem már rég elszokott a füldugóktól - több, mint 10 éve fejhallgatókat használok. 2 nap után viszont már észre sem vettem, de szerintem a kezdeti diszkomfort konkrétan a Sony szivacsra vezethető vissza, aminek viszont (lássuk be) pont az lenne a lényege, hogy szétfeszül a hallójáratban a jobb izoláció érdekében. Ettől függetlenül hiba a Sony részéről, hogy sima szilikon tipeket nem mellékelnek hozzá. Egyébként én megnézném, hogy az Airpods Pro szilikonok rámennek-e, mert lényegében csak egy kis cső megy be a fülbe, és annak a külső párnázásán múlik minden. Feltéve persze, hogy nem a fülkagylót nyomja valahol, mert az más kérdés.

stellaz:
számomra kényelem szempontjából a Linkbuds az abszolút csúcs, elképesztő, mennyire el lehet feledkezni róla. 2 napon át kísérleteztem a szilikon bizbaszokkal, de megérte, mert megvan az a méret, amivel atomstabilan ül a fülemben, de egyáltalán nem nyom 6-8 óra folyamatos viselés után sem - ma azért kellett kivennem a fülemből, mert lemerült :) A hangereje számomra hagy némi kívánnivalót maga után, zajos környezetben nem hiszem, hogy tudnék vele telefonálni, még ha értenek is a másik oldalon. Viszont az zseniális, hogy ha csak az egyik fülben használja az ember, akkor nincs meg a szokásos "felemás" érzet, nem okoz érezhető halláscsökkenést.
Egyébként nekem ilyen célra a Buds Live is jó lenne, de az jóval instabilabban ül a fülemben, és számomra sokkal körülményesebb a megfelelő módon behelyezni a fülbe. Már rendeltem hozzá szilikon covert, attól sokat várok, mert egyébként tetszik, és abszolút nem zenehallgatásra kellene.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12008) stellaz válasza bwoay (#12007) üzenetére


stellaz
addikt

Nekem a Buds Live megoldása jobban teszik és nálam stabil is volt, betenni is könnyebb volt nekem. De a hangja nekem szó szerint bántotta a fülemet még podcast esetében is, pedig a lágy hangképet használtam. Iszonyúan fárasztó, éles hangja van.
A Linkbuds pedig nem tud rendesen beülni a fülembe, mert pont ott meg van vastagodva belül, ahol a felső része beülne, ezért mind a két oldalon, de a jobb esetben különösen kiáll a fülemből az egész cucc és nem is feltétlenül áll jó szögben, így képes néha jobban izolálni, mint kéne. De ez nem termék hiba és amúgy sokkal többet is használom, mint a Samsungot.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#12009) Csari93


Csari93
aktív tag

Sziasztok, Xiaomi Buds 3 Lite használatában kérnék segítséget attól, akinek ilyen (is) van.
-Hogy lehet kikapcsolni? Papír alapján csak akkor kapcsol ki, ha visszarakjuk a tokba, és az nincs lemerülve, feltölti a füleseket, aztán kikapcsol. De mivan ha lemerül a tok, marad kapcsolódva a füles míg le nem merül?
-Hogy kapcsolódhatott be a polcot, tokban? Keveset használjuk, tegnap este az tűnt fel hogy a telefon hangszórója helyett megszólalt a polcon. Nem tudni mikor kapcsolt be, de a tok már lemerült, így ismét az első pont miatt nem kapcsolódott ki tokba visszarakáskor sem.
?? :) Köszönöm

www.flickr.com/csari

(#12010) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Tegnap sikerült sajnos elvesztenem fixen a Xiaomi Basic TWS fülesem. Olvasgattam, hogy a Edifier X3 ajánlott kategória. Mivel a "vizes" számtech boltokban most akciós, így 7500-ért befoglaltam egyet, de felmerült a kérdés:
Van esetleg más 10k alatti kategóriában ami ajánlott?

Megköszönöm ha megdobtok esetlegesen pár típussal. :R

(#12011) patomi válasza czanga (#12010) üzenetére


patomi
őstag

Részemről a QCY T17 ebben az árban BB.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#12012) stellaz válasza czanga (#12010) üzenetére


stellaz
addikt

Feleségemnek van egy Hama chop spirit fülese, szerintem egészen kellemesen szól.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#12013) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ajánlom ha valaki, alap (utcára) sztereó bluetooth fülest keres Xiaomi Redmi (nemtudom hányas) töltö dobozzal Aliexpress-ről ~3000 Ft.
Szerintem a hangereje elégséges, részletesen szól, rendben működik.
[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12014) syler123 válasza zoltanz (#12013) üzenetére


syler123
veterán

Ez úgy hamisítvány ahogy van. Persze ennyi pénzért az sem semmi, hogy ad ki hangot, de szerintem sok feltöltést nem fog kibírni.

[ Szerkesztve ]

(#12015) czanga válasza patomi (#12011) üzenetére


czanga
őstag

Köszi patomi! :R
Reméltem, hogy az lesz a verdikt, hogy jóaz, vedd, de így kicsit bonyolódik a story. Megtaláltam a tesztoldalt is közben. :DD

(#12016) patomi válasza czanga (#12015) üzenetére


patomi
őstag

X3-mal összevetve kicsit kevesebb mély, picit több részlet. Az x3 játékosabb vidámabb, picit V-é-b karakter. Mindkettő szerethető.
Szerk.. ma már inkább az x3s lenne a befutó, ha vennem kéne. X3 és x3s közül.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#12017) Janaboy válasza czanga (#12015) üzenetére


Janaboy
veterán

Azt hinné az ember hogy ebben az árban olyan egyszerű a választás :DDD

Janaboy

(#12018) Beantech


Beantech
tag

Sziasztok,

A Sony linkbuds tulajokat kérdezném hogy külsőleg mennyire hallható a zene a fülesen? Előreláthatólag az egész iroda tudni fogja mit hallgatok vagy azért annyira nem? :)

(#12019) Csongor Oszt válasza zoltanz (#12013) üzenetére


Csongor Oszt
csendes tag

Szia! Én is rendeltem ilyet, még Karácsony előtt. A telefon Redmi Buds 3 lite-ként ismeri fel. Szerintem korrekt. Ha jobban belegondol az ember, itthon boltban haszonnal, ÁFÁ-val 7900 Ft, egyáltalán nem biztos, hogy más minőséget kapsz, mint ez. Nem a ComfoBuds-om utóda, de egy rohangálós fülesnek megteszi.
Rendeltem még Lenovo HT38-at, nagyon doboz hangon szól a zene, viszont telefonbeszélgetésben nagyon jól hallottak engem. Ez 4,20 € volt.

(#12020) stellaz válasza Beantech (#12018) üzenetére


stellaz
addikt

Alig hallatszik ki valami normál hangerőn.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#12021) Janika--1982 válasza gergo5991 (#11966) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Szia,akkor majd bekalibrálódik majd szépen idővel. ;)

Nagy János

(#12022) chris0000


chris0000
őstag

hi. ti is mindig kínlódtok a Logitech fejhallgató beállításával? van egy LG933 fejhallgatóm, de kb. minden gépindítás/bekapcsolás után le kell választanom a gépről, és újra beállítani/tesztelni, mert nem ott szólnak a teszt hangok, ahol kellene... ennyire sz@r a szoftvere a Logitechnek? thx. üdv.

(#12023) syler123 válasza gergo5991 (#11966) üzenetére


syler123
veterán

Nekem is jobban merül a tok, mint kellene. Szerintem ez ilyen. Viszont kevésbé merül, ha egy eszköz van rá csatlakozva, illetve lecsukod a tokot, amikor használod a füleseket. Max 20 óra lehet az akkuideje. BT 5.0 fölötti eszközzel használva kevésbé merül.

(#12024) zseko


zseko
veterán

Megjött végre az Amazonról rendelt Soundcore Life P2i. Nyilván sok tapasztalatom nincs ilyen fülesekkel, mindazonáltal számomra nagyon bejött a hangzása, még ha érzem is hogy biztosan vannak jobbak is. Szeretem a mélyet, és ebben pont az a fajta 'puha' (én csak így hívom) mély van, nem az a puffogós fajta, amit két percig sem bírok hallgatni. Nem is bírtam letenni másfél óráig :) Még majdnem sok is a mély, ahogy hangerőben is féltől feljebb már túl hangos volt nekem.
Összességében elégedett vagyok, ráadásul pont akciós is volt, így még szállítással együtt is jó ára volt szerintem.
Már csak arra leszek kíváncsi, hogy több eszközzel is tudom-e használni, vagy csak azzal amihez először párosult, mert jól jönne a tablethez mikor azt nézem, és a tévéhez is néha.

HR24.hu

(#12025) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok,
szabad tudni, hogy hol van lehetőség visszaküldeni fülest ha esetleg nem lenne kényelmes, esetleg túl kényelmetlen?
Van erről infótok esetleg?
:R

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#12026) syIex válasza boogie84 (#12025) üzenetére


syIex
veterán

Alza.hu tudom biztosra.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#12027) boogie84 válasza syIex (#12026) üzenetére


boogie84
veterán

Köszi, nem akarom kihasználni a rendszert, de ha nem lesz jóa füles akk tökön szúrnám magam...

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#12028) syIex válasza boogie84 (#12027) üzenetére


syIex
veterán

Teljesen ismerős. Én most pont egy Sony-val "barátkozom", de így 2 nap után még mindig nagyon vágja a fülem szóval sanszos, hogy menni fog vissza. :((

Embere válogatja engem pl nem zavar, ha már volt használva, mert tudom, hogy meg takarítják előtte viszont arra figyelj, ha "Felbontott" vagy "Újszerű" akkor az már valószínűleg volt valakinél! :))

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#12029) czanga válasza patomi (#12016) üzenetére


czanga
őstag

Újfent köszi! Ami nekem volt azaz a Xiaomi Airdots Basic S is inkább V karakterü hangzásilag, jól gondolom?

@Janaboy
Nem láttam jönni, hogy lesz ezzel egy agyalásban gazdagabb köröm, az biztos. :C

(#12030) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Fülhallgatóból szifonhoz mit érdemes venni ha jó hangminőséget é nagyon jó zajcsökkentést szeretnék?
Munkába, irodába, valamint otthon ha barkácsolnék és elővenném az elektromos gyalut vagy más hangos gépet akkor is haljak egy kis zenét.
De a zajt lehetőleg csak alig. Egyszerre több eszközhöz is csatlakoztatható legyen.

[ Szerkesztve ]

(#12031) bwoay válasza gyenesmartin (#12030) üzenetére


bwoay
nagyúr

a nagyon jó zajcsökkentés szerintem fejhallgatót igényel.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12032) stellaz válasza gyenesmartin (#12030) üzenetére


stellaz
addikt

Sony Linbuds S, jól szól, jók a funkciói, jó az anc-,je, kényelmes.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#12033) joci86


joci86
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani 10.000 Ft környékén valami normálisan szóló "agybadugós" fülest, ami alkalmas kültéri telefonálásra is? AptX annyira nem szempont, az AAC minőség is pont megfelelt, SBC-ig viszont nem mennék le.

Korábban volt egy Aliról rendelt Mpow Mbit S fülesem, minden szempontból tökéletes volt. A hangjával elégedett voltam, kültéren is nagyon jól lehetett telefonálni vele (a másik oldalon is rendesen hallottak), szuper akku idő, az átlagosnál jobb vízállóság (nem mintha zuhanyozni akarnék vele, bár 1x kipróbáltam, és semmi baja nem lett). Kár, hogy elhagytam valahol...

A jó tapasztalatok miatt rendeltem egyet itthon, 10 körül meg lehet kapni. Kb 30 percet bírt az akksija, ezért visszavittem és (3 hét(!) ) után sikerült kapnom egy másikat. Annyival vagyok előrébb, hogy ez már majdnem 1 órát bír fullos töltéssel (papíron és korábbi tapasztalat alapján is 5-6 óra benne kell legyen).
Lehet, hogy teszek még egy próbát a cserével, de ha az is hibás lenne, akkor másikat kell keresnem.

Próbálkoztam időközben a QCY T17-tel is (S nélküli verzió), a hangjával elégedett voltam, az akku szintén jó, de kültéren telefonálásra alkalmatlan...

Az alábbiakat néztem ki, a fenti kritériumok tükrében melyiket érdemes megvenni?
- QCY T17S
- Redmi Buds 3 Lite
- Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2s (mintha ebben gyengébb chipset lenne QCC3020 a QCC3040-nel szemben, ami talán az előző 2-ben van)

Esetleg más?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#12034) kugli


kugli
aktív tag

Sziasztok!

TWS fülest hogy kell/érdemes/ajánlott tárolni ha nem használom?
Legaktívabban egy héten kb 2 napot lesz használva,alkalmanként főleg este (de ez ritkábban) 1-2 órát. Az akkumulátorok miatt kérdezem.
Konkrétan egy Edifier W240TN az eszköz.

(#12035) Degeczi válasza kugli (#12034) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hosszú távon mindenképpen úgy, h nem rakod vissza a bölcsőbe töltésre ha nincs rá előreláthatóan szükség, mert az állandó 100%-on tárolás visszafordíthatatlanul rontja az akku kapacitását, már szobahőmérsékleten is kb. évi 20%-al.

(#12036) <Adamsky> válasza kugli (#12034) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Legaktívabban egy héten kb 2 napot lesz használva ... " - szerintem akkor nincs teendőd. Ha hosszabb időre (mondjuk hetekre, hónapokra) teszed félre, akkor papírforma szerint olyan 80% körüli töltöttséggel érdemes úgy tárolni, hogy külön vannak a fülesek (ahogy Degeczi is írta).

(#12037) liszi70


liszi70
nagyúr

Uraim, egy webshop oldalán ezt találtam:
"Kérjük, vegye figyelembe, hogy ez a termék higiéniai terméknek minősül és az ÁSZF -ben foglaltak értelmében, a gyári csomagolás felbontását követően NEM érvényesíthető rá az elállási jog."
Ez igaz vagy kamu? Azt tudom, hogy volt már aki küldött vissza kipróbált fülhallgatót sikerrel, de mi a hivatalos álláspont? Köszi!

(#12038) -NoVa- válasza liszi70 (#12037) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez.

(#12039) liszi70 válasza -NoVa- (#12038) üzenetére


liszi70
nagyúr

OK, kösz. De akkor ez hogy lehet?

(#12040) <Adamsky> válasza liszi70 (#12039) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Marha egyszerű: boltfüggő. Minden esetben érdemes tájékozódni / rákérdezni, mert ilyen "higiéniai" termékeknél előfordulhat, hogy nincs lehetőség visszaküldésre.

(#12041) liszi70 válasza <Adamsky> (#12040) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi. Végül úgy néz ki emagról lesz rendelve, ott nincs jelentősége, mert emag által forgalmazott termékekre van 30 nap visszaküldési lehetőség, így a 14 napos elállás okafogyottá válik. :) Illetve annyiban talán mégsem mindegy, hogy elállás esetén visszajár a postaköltség is, a 30 nap esetén meg nem, ha jól tévedek.
Emagos fülhallgatók 14 napos elállásáról van valakinek konkrét tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#12042) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Nem tudom, mennyire tartozik ide, de azért leírom: rájtöttem, hogy Samsung telefonoknál van egy olyan hangbeállitás, hogy "Adopt Sound". Ez annyit csinál, hogy hasonló módszerrel leteszteli a hallásunkat, ahogy az audiológián csinálják, aztán ehhez igazít bizonyos tartományokat (leginkább a közepes és magas részeket támogatja meg). Iszonyat sokat dob a hangzáson ez a beállitás, még a Buds Live is megtáltosodott tőle, nemhogy a Buds 2 Pro. Akinek Samsung telefonja van, próbálja ki 🙂

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#12043) kugli válasza Degeczi (#12035) üzenetére


kugli
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

Adamsky neked is köszönöm :R

(#12044) czanga válasza czanga (#12029) üzenetére


czanga
őstag

Öhm... meglett a fülesem. :U :)) Ennek most nem tudom örüljek e, mert már beleéltem maga az új vételébe, de hát ez van. :C

(#12045) Janaboy válasza czanga (#12044) üzenetére


Janaboy
veterán

Vedd meg :)

Janaboy

(#12046) syIex


syIex
veterán

Kis beszámoló az eddigiekről. Próbáltam minden nap a Sony fülest megszokni viszont sajnos nagyon nem tudtam és folyamatosan fájt a fülem tőle szóval ma vissza vittem és elhoztem a Bose QC II-t. Ez már első benyomásra is sokkal-sokkal kényelmesebb, mint a Sony volt. Furcsa benne, hogy az ANC egyáltalán nem lehet kikapcsolni csak Transparentre tenni bár igazából sosem szoktam használtam úgy anno amikor volt ANC-s fülesem, de akkor is furcsa, hogy opció sincs.. :D Ami már így pár óra után "bosszantó" benne az, hogy nincs vezeték nélküli töltése egy ilyen kategóriás fülesnek... Az, hogy a tokja elég "nagy" nem zavar. :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#12047) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Sziasztok
Tudnátok ajánlani pár TWS In-ear fülest max 20 ezerért, de inkább olcsóbban :) A lényeg hogy nyomó gombos legyen ne pedig érintős, és lehetőleg kapszula formájú, vagy aminek csak pici szára van. (Az airpods dizájn nagyon nem tetszik) ANC funkció nem feltétlen kell. Ja és legyen belőle fekete színű, vagy valami sötét árnyalat, fehéret nem veszek. Jelenleg 1 egyszerű QCY T1-em van már sok éve és kezd tönkre menni, néha nem kapcsol be a bal fele, a bölcsőnek pedig kikopott az usbje és nehezen veszi fel a töltést, mindig döntögetnem kell és kitámasztani :( Gondoltam veszek ugyanilyet de szeretnék 1 kicsit komolyabbat. De alapvetőleg én ezzel is megvagyok elégedve, csak kicsit halknak találtam már újkorába is, szóval ehhez mérten kell valami jóbb. Csak zene hallgatásra kell, a mikrofon minősége lényegtelen.

Munkába kéne, többnyire pamut kesztyűbe dolgozok, ami koszos is, olajos, zsíros ragasztós, vagy ép izopropil alkohollal van átázva... feltételezem hogy az érintős fülesek ezt nem szeretnék :D Ezért kéne nyomó gombos, próbáltam keresgélni de konkrétan bármit néztem mind érintős.

[ Szerkesztve ]

(#12048) kugli válasza Degeczi (#12035) üzenetére


kugli
aktív tag

Hosszú távon (hetekig) ha nem használom azt értem. És napi szinten ez hogy néz ki? Pl este használom, aztán tudom,hogy legközelebb csak következő este fogom újra elő venni. Feltöltöm,és kiveszem tartóbol? Vagy egy két napot azért maradhat a töltőben? Ez az első ilyen fülesem,semmi tapasztalatom nincs.

(#12049) blueye válasza kugli (#12048) üzenetére


blueye
veterán

Szvsz ne foglalkozz ezzel. Hagyd a bölcsőben mindig, így pl. biztos nem hagyod el a füleseket :)

(#12050) Degeczi válasza kugli (#12048) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Te tudod, mit szeretnél: ha sok-sok évig tervezed használni, akkor ha csak tudod, ne a bölcsőbe tedd 1-2 óra használat után, ha másnap is csak annyit fogod hallgatni. Hiszen ha visszateszed, ugyanúgy érvényes, h folyamatos 100%-on tartod az akkut, ami azt jelenti, h egy év múlva már érezhetően rövidebb lesz az üzemideje.
Reálisabban nézve viszont valszeg úgyis lecseréled 2-3 éven belül, másrészt a bölcsőben tárolás miatt úgysem szembesülsz a csökkent üzemidővel, hacsak nem használnád ki egyben (végig munkaidő alatt).
Lehet, én is lecserélem majd idővel, csak műszaki beállítottsággal zavar az akku teljesre töltögetése, inkább ezért használok egy másik, bölcső nélküli tokot (de akad, aki egy vékony papírt tesz a gyári bölcsőbe, így akadályozva meg a töltést amikor arra nincs szükség)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.