Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) norby_42


norby_42
aktív tag

Sziasztok! TWS-t keresek, géphez és telefonhoz is használnám, beszédre is. QCY T5öt néztem ki, de most rájöttem, hogy mindkét eszköz 4es bluetooth-os. Van 4es eszköz hasonló tudással? Hátha spórolnék kicsit

Eat pasta, run fasta

(#1152) RedCactus válasza norby_42 (#1151) üzenetére


RedCactus
senior tag

A kompatibilitás miatt nem kell aggódnod, gond nélkül fog működni.

(#1153) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Sziasztok! TWS témában keresek én is. Látom h2o-pok munkásságát, utana olvasok majd a teszteknek, de elsőre lokjetek lecci irányba. En olyan agybadugosat keresek amiben kifejezetten hangsúlyos a mély hang es aminel nem késik a hang játék/film kozben. Létezik ilyen 15k körül?

(#1154) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
Sportoláshoz keresnék stabilan fülben ülő, jól izoláló fülest 10k-ig. Természetesen nem armatúrás részletességet várok, de a dobozhangú, búgó mélyű fülesektől rosszul vagyok.
Létezik értelmes kompromisszum vagy maradjak a kábelesnél?

(#1155) ussseal válasza kekigyu (#1153) üzenetére


ussseal
tag

Kb én is hasonló feltételekkel keresnék, annyi még talán legyen korrekt a mikrofonja, telefonálásra is használnám.

(#1156) mr.dana


mr.dana
aktív tag

Szevasztok ! Lehet hogy idióta kérdés , de hátha .. szóval olyan TWS füles kellene amiben lehet balanszot állítani .. :U vagy a hangerőt külön - külön ha így precizebb..
vagy ilyen nincs :F
nyitásnak vettem egy ilyet : [link] nem is rossz , legalábbis sztem persze .. csak ez hiányzik belőle - hogy külön lehetne a hangerőt szabályozni .. ( az egyik fülemre szarabbul hallok gondoltam így kiegynlíteném ) :Y

(#1157) -NoVa- válasza mr.dana (#1156) üzenetére


-NoVa-
őstag

Alapból ilyen nincs, max lejátszó vagy valami erre való hangerőszabályzó ha tudja. Kiegyenlítéssel nincs nagy gond, amennyivel rosszabbul hallasz az egyikkel, annyival jobban a másikkal.

(#1158) mr.dana válasza -NoVa- (#1157) üzenetére


mr.dana
aktív tag

tehát nincs ... és akkor BT -os erősítő lenne ilyen ?? sztem akkor az sincs ..
na megprólok utána nézni .. ( bár az már olyan szinten megbonyolítaná a dolgokat - hogy kvázi már nem érné meg vele foglalkozni .. )
köszi :R

(#1159) -NoVa- válasza mr.dana (#1158) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pl Radsone Earstudio ES100:

FiiO BTR5:

Meg a BTR3 is, kb féláron a többihez képest. 55-60$ körül.
Mindegyik tud LDAC és APTX-HD protokollt, van bennük mikrofon telefonálni, meg jópár egyéb apróság.

(#1160) AlexDaywalkr


AlexDaywalkr
tag

Sziasztok!

Létezik nem agybadugós teljesen vezeték nélküli füles, ami nem lóg ki a fülből?
Milyen nem agybadugós füles ajánlott? Szeretnék egy jó kis vezeték nélküli fülest, de én csak agybadugósat találok mindenhol. Mikrofonja jó legyen , mert beszélgetésre is szeretném használni. A keret max 20.000,-, ennél többet semmiképpen nem szeretnék kiadni érte.
Kérlek, adjatok tanácsot!

Üdv: Alex

(#1161) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Aki használ már Samsung Galaxy Gear Buds plus-t mik a tapasztalatok hangminőségben? A tech2-ő nagyon dicsérte. Szerintetek?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1162) patomi válasza AlexDaywalkr (#1160) üzenetére


patomi
őstag

Jó mikrofon, ne legyen szára, és nem agybadugós, mindezt 20 alatt? Kettőt választhatsz ..
Sabbat X12 Pro ami eszembe jut, de az 22-23K itthon. Aliról olcsóbb. Vagy Mifo O2, de ez csak Ali és olyan $60 az ára.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1163) DrDobos válasza < CyberBob > (#1161) üzenetére


DrDobos
őstag

Lehet hogy a buds topikjaban tobben tudnak segiteni:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#1164) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Sziasztok,

Gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat a nem rég beszerzett Baseus Encock W07 tws fülesről.
Voltak aggodalmaim amikor megrendeltem minden teszt vagy leírás nélkül de kellett valami ami belépő szintű árban, de tud Single módon is működni és van benne infra, zaj szűréssel.
Nos azt kell, hogy mondjam pozitívan csalódtam mert:
-a doboz semmit többet nem tartalmaz mint ami kell: vagyis egy rövid leírás, pár gumiharang, egy nagyon rövid USB c kábel, na és persze a füles és a doboza. De ennél szerintem nem is kell több.
- maga az akkus doboz stabil, fedele nem mozog, vagy recseg, a mágnes erősen tart. Kicsit zavaróan túl van csiszolva, minden (maszat) látszik rajta.
-a füles kényelmes, a legkisebb haranggal is stabil a fülben, a zajszűres tényleg működik, (próbáltam porszívózás közben, és jól szólt),
-a hangzás: elég "white" fülű vagyok, zavarnak a legkisebb zörgések is, nos ez elég jól szól, a magasak nem vinnyognak, a közepek jók és még mélyek is vannak. Szóval jól szól, ennyi pénzért kifejezetten jó. (10-14ezer között mozog)
-nincs hozzá app a telefonra, szóval az alapokat tudja: dupla kopp (bal: asszisztensek, jobb: lejátszás vezérlés, hívás kezelés), single ear módban (bal kint, jobb a dobozban) egyből átvált a füles és a dupla kopp-os lejátszás vezérlés átvált balra.
- párosítás gyors és könnyű, tényleg csatlakozik azonnal amikor nyitod a fedelet. Ios és android is kezeli gond nélkül.
-talán egy kis negatív dolog, hogy van egy minimális késése amikor you tube videót vagy sima videót nézel, de nem zavaró, csak ha nagyon figyelsz rá.

Remélem ha bárki keres egy rövid leírást erről a típusról annak segítettem és nem lett túl hosszú az "eposz".
Egyenlőre 7-8 óra van a fülesben szóval friss az élmény és még az akku sem reklamált.

Ja és ez nem fizetett teszt volt ;)

[ Szerkesztve ]

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#1165) AlexDaywalkr válasza patomi (#1162) üzenetére


AlexDaywalkr
tag

Köszönöm! :R

(#1166) ussseal


ussseal
tag

Sziasztok!
Mi az első érdemi feljebb lépés szerintetek a Tronsmart Spunky Beathez képest, ha fontos a mikrofon, az akkuidő és a hangminőség rock/altrock zenékre?

(#1167) hajbel válasza ussseal (#1166) üzenetére


hajbel
addikt

Bár inkább két fokkal drágább, de én személy szerint úgy gondolom, hogy ár/érték arányban annyival jobb az 1 fokkal alatta lévő alternatíváknál - főleg az általad említett műfajokban - hogy én biztos erre váltanék: Lypertek Tevi

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1168) ussseal válasza hajbel (#1167) üzenetére


ussseal
tag

Köszi, valahogy sejtettem, hogy a Tevi alatt nem fogom megúszni, de sajnos az elég hiánycikk lett ahogy néztem, remélhetőleg lassan újra lesz értelmes áron :)
(Amúgy félreérthető vagyok, nem Spunkyról váltok, nem volt még soha TWS-em, itt a "feljebb lépés" alatt azt értettem, mi az a következő minőségi szint a Spunky Beathez képest, amire már érdemes lehet többet áldozni)

[ Szerkesztve ]

(#1169) fericske válasza ussseal (#1168) üzenetére


fericske
addikt

(#1170) DrDobos válasza fericske (#1169) üzenetére


DrDobos
őstag

Csak 21ezer kornyeken van az ara :Y :Y :Y

Samsung Galaxy A55 5G

(#1171) fericske válasza DrDobos (#1170) üzenetére


fericske
addikt

Húsvéti akció most épp. Szokott ennyi lenni.
Amúgy legyen inkább 30, szállításal :)

(#1172) RedCactus válasza ussseal (#1168) üzenetére


RedCactus
senior tag

Még az Mpow T5/M5-ről is jókat olvasni. Egyébként nekem a Spunky Beat nagyon bejött, egyedül az üzemidő marad el a várttól.

(#1173) patomi válasza DrDobos (#1170) üzenetére


patomi
őstag

400 körül van a font, nem 300,, ha jól tévedek. PK.-val £80.49

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1174) silvergod válasza ussseal (#1168) üzenetére


silvergod
őstag

spunky helyett onyx neo-t ajánlom ,ha máshoz is akarod használni mint telefonhoz...a spunky szétkapcsol egy idő után, ha nem telefonhoz csatlakozik, úgy tudom(lehet az új verziósban már ezt is javították?)

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#1175) RedCactus válasza silvergod (#1174) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nekem nem kapcsol szét. (Newest version) Az érintő panelja sem olyan érzékeny mint az előző volt.

(#1176) DrDobos válasza patomi (#1173) üzenetére


DrDobos
őstag

Hupsz, dollarnak neztem valamiért :B :DDD

Samsung Galaxy A55 5G

(#1177) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Valaki el tudná mondani, hogy hogy működik a Tronsmart Spunky Beat fülhallgatója külön-külön, mert valami nem kerek nálam. Ha kiveszem a jobbot úgy, hogy fel volt töltve előzőleg, akkor néhány mp után lemerül, utána hiába nyomom hosszan nem kapcsol be csak pittyen egyet. Ez elég kiábárándító. Illetve, ha az egyiket akarom csak hallgatni, akkor a másik a bölcsőben csücsülhet, nem kell hozzá azt is bekapcsolni ill. nem kapcsolja be a másikat is hozzá?Mindeg melyiket párosítom pc -vel? Fél komolytalan kérdés: Lehet olyat, hogy egyik felét feleségem másikat én használom és más-más szól rajta? :P

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1178) silvergod válasza RedCactus (#1175) üzenetére


silvergod
őstag

akkor olyan lett mint az onyx neo... mert ebben eddig is így volt.

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#1179) warezxts


warezxts
senior tag

Az angol linkről megvéve rá jön a vám vagy bármi még?

(#1180) f4lcon válasza warezxts (#1179) üzenetére


f4lcon
őstag

onnan egyelőre még nem jön rá csak szállítási költség

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#1181) warezxts válasza f4lcon (#1180) üzenetére


warezxts
senior tag

Jó tudni, köszönöm!
Azt néztem hogy csak egy memóriahabos párna létezne a Tevi-re? (TrueGrip Pro), vagy van valami olcsóbb?

(#1182) lorcsi válasza RedCactus (#1175) üzenetére


lorcsi
veterán

külsőre látszik valami újítás ebben ?

(#1183) fericske válasza warezxts (#1181) üzenetére


fericske
addikt

A Tevire szerencsére rengetegféle illeszték jó a kb. 4mm-es vetőcső méretével.
Én ezeket az olcsó szivacsokat tudom javasolni hozzá [link]
Most épp nincs a linken, de ilyenek is jók.
Vagy veszel valahol munkavédelmi, zajcsökkentő szivacs füldugót és kifúrod.
A Tevinek mindegy az illeszték, csak szigetelnie kell.
Egyébként szivacsot javaslok hozzá, szilikont nem.

(#1184) warezxts válasza fericske (#1183) üzenetére


warezxts
senior tag

Akkor szerencsém van. Az AKG-K375-re rendeltem így random 4mm-es illesztéket, legalább át lehet majd rakni :)
Vagy veszel valahol munkavédelmi, zajcsökkentő szivacs füldugót és kifúrod.
Van itthon (repülőgépen adták), kipróbálom. Ha így magának készíti el az ember, nem lép fel Driver-flex jelenség? (lehet hülyeséget kérdezek).

[ Szerkesztve ]

(#1185) fericske válasza warezxts (#1184) üzenetére


fericske
addikt

Nem kérdezel hülyeséget.
Általában a vetőcsőnél van egy furat a driver flex ellen, és arra rá lehet takarni egy külsős illesztékkel.
A Tevinél nincs ilyen furat. Szóval mindegy.

(#1186) bostone válasza RedCactus (#1172) üzenetére


bostone
addikt

Mennyit tud nálad a spunky üzemidőben?
Tényleg kíváncsiság hajtja a kérdésem, nekem többet hoz, mint amit elvártam.
2-3 óránként azért visszarakom a kapszulába.

(#1187) RedCactus válasza bostone (#1186) üzenetére


RedCactus
senior tag

Gyárilag hét órát ígérnek, de nekem négy órát bír a bal oldali (master). A jobb oldal még bírna többet is, de hát ja...

(#1188) RedCactus válasza lorcsi (#1182) üzenetére


RedCactus
senior tag

Látszólag nincs különbség. Egyedül a doboza lehet árulkodó. Bal felső sarokban van egy aptx qualcomm logó a jobb felsőben spunky beat felirat, alul meg néhány ikon. Belül pedig kicsit máshogy vannak elrendezve a hozzávalók.

(#1189) tigipuf


tigipuf
senior tag

Spunky beat-ot használok,ebben az árban nekem teljesen megfelelő minőségű a hangja.Tudnátok ajánlani hasonló minőségű más típust ami jobban beengedi a külső zajokat?Mert ami az egyik legnagyobb erénye a jó zajszűrés, sokszor hátrány a melóban.Van olyan helyzet amikor jó volna hallani mikor szólnak hozzám közvetlen közelről,ne kellene pause-t keresve kapkodni a fülemhez, főleg koszos kézzel nem beszélve ha kesztyű van rajtam például.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1190) ussseal


ussseal
tag

Köszi mindenkinek, első TWS gyanánt egyelőre maradtam a Spunkynál, aztán majd upgradelek feljebb, ha bejön ez a formátum.

Ez a 4mm-es korábban linkelt foam jó lehet a Spunkyra is, vagy más méret kell hozzá?

#1187 RedCactus
Erre én is kíváncsi leszek, hogy mennyit bír majd, valahol mintha azt olvastam volna, hogy 50%-os hangerőn és SBC kodekre építve közelítheti ezt a 7 órát maximum a Spunky.

(#1191) gamegod


gamegod
senior tag

Hali.

Van itt valaki aki használ Honor Flypods Lite-ot ?
érdekelne a véleménye..

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#1192) zolikaDB válasza Csabiking65 (#103) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez nálam is bejött - mármint, h a rendszeresen tisztogatott füles kis hálója is eldugult, úh pucolás lesz. (háló nélkül a balance király)

(#1193) kisqp


kisqp
tag

Sziasztok!

Olyan tws fülest keresek, amivel jol lehet telefonalni. Nem vagyok vajtfulu, nem a henei elmeny a lenyeg, hanem az, hogy ne kelljen uvoltenem es a kezemet az arcomhoz tennem, hangterelo gyanant. Jelenleg egy xiaomi basic airdots-ot hasznalok, de elhagytam a jobb oldalit. :)
ami fontos még, hogy legfeljebb 10 ezer körül kellene lennie. (Ha feljebb kell menni, ok, majd meglatom ersemes-e.)
elore is köszi mindenkinek!

(#1194) jan herz válasza kisqp (#1193) üzenetére


jan herz
tag

Haylou GT1 plus-t használok (korábban "sima" GT1-em is volt, szintén a jobb oldali veszett el :)) ), teljesen jól használható normál körülmények között telefonálásra, ahol egyébként a telefon is jól hallható. Az erős utca zajjal, vagy vonaton az előtérben, ahol telefonon se hallottuk jól egymást itt sem. Am. jól hallható a beszélgetés, még akkor is, ha csak az egyik oldalát használom.

GT1 vs. GT1 plus: sokkal jobb, hangminőségben, üzem időben is, valamint ténylegesen független a két fülhallgató, megérte a pár ezer forint felárat.

(#1195) Blas109


Blas109
csendes tag

Sziasztok!
BT-s fülest keresnék 10.000-ig kb. Indokolt esetben 15.
Ha esetleg tudnátok mondani egy-egy ajánlást in-ear és over-ear kategóriában egyaránt azért nagyon hálás lennék!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1196) tigipuf válasza Blas109 (#1195) üzenetére


tigipuf
senior tag

szia!
Erről szól a topik ,olvasgassál vissza egy kicsit megtalálod azt a pár típust ami ajánlott.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1197) trish92


trish92
csendes tag

Sziasztok, pár nap olvasgatás után Spunky berendelve csütörtökön. Kíváncsi leszek.:)
Először külföldi oldalakat olvastam,de amiket ott írtak, azok kb egyike sem beszerezhető itthonról.... Pl Anbes. 😞

(#1198) csoki98


csoki98
tag

Üdv!
20e forint körül keresek fülest, nézegettem az előttem lévő hozzászólásokban párat( Sabbat x12 pro, Xiaomi airdots pro 2 stb) , sabbatnak nagyon tettszetős a sok féle kinézete, viszont az egyik link a lypertek tevi-hez vezetett, ami most 70 fontért (kb 28e forint) rendelhető angliából szállítással együtt. Megéri így a tevi vagy nem jobb 8000 forinttal az alatta lévő árkategóriánál?

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#1199) patomi válasza csoki98 (#1198) üzenetére


patomi
őstag

A Lypertek agybadugós, x12 pro nem. Az E12 Ultra az agybadugós verzió, ami drága(33k). Viszont akkor lehet érdemesebb a tevit venni. Keresgélj teszteket, nem hiszem, hogy lesz olyan köztünk akinek van tapasztalata mindegyikkel.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1200) söndör58


söndör58
csendes tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.