Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) fericske válasza warezxts (#1050) üzenetére


fericske
addikt

Össze lehet.
Röviden, szerintem a Tevi jobb hangminőséget produkál.
Tisztább, pontosabb magasai vannak a Tevinek, illetve információ gazdagabb a középtartománya, kevésbé van elnyomva mint a Sony-nál.
A Tevi mélyei meglepően jól textúrázottak. Ezt nem tudom összevetni az xm3-mal, mert ez már a Tevi hosszabb használata után tűnt fel, miután rendes szigetelést sikerült elérnem illesztékkel ami a saját kollekciójából nem sikerült.
Illetve amit még hallottam Cambridge Melomania is valamelyest alulmarad a Tevivel szemben az én fülemnek.
Egyébként egyik sem rossz hangminőségű.
Van itt három videó ahol John a Hifiheadphones-tól csinál rövid összevetést a Tevi és 3 drágább füles között. Ez is érdekes lehet. Ismerem Johnt, és adok a véleményére.
[link]
[link]
[link]

(#1052) warezxts válasza fericske (#1051) üzenetére


warezxts
senior tag

Köszönöm szépen!
A három videóból kettőt már láttam, csak kimondott a Sony-val összevetve nem találtam sehol.
Véleményed elég meggyőző! :R
Nekem a Liberty 2 Pro-val tűnt hasonlónak a sample alapján. Mondjuk vétel előtt mindenféle képpen meghallgatnám a Musix-ban. Sikerült a cambridge melomania 1-et meghallgatni, de így nyersen alap beállítással nekem csalódás volt (mondjuk nagy volt az elvárás is).

[ Szerkesztve ]

(#1053) DrDobos válasza fericske (#1051) üzenetére


DrDobos
őstag

Kivancsi vagyok hogy milyen lesz a Tevi masodik felvonása, upgrade-je.. :B Mit fognak ehhez a koncepcióhoz hozzatenni, javitgatni.. :B

Samsung Galaxy A55 5G

(#1054) Yeffy válasza DrDobos (#1053) üzenetére


Yeffy
veterán

nekem volna egy-ket otletem. :B
amit en meg el birnek benne viselni, az rendes ANC, meg az a szenzor, hogy ha kiveszed az egyik fuledbol, pause-ozza a lejatszast, amig vissza nem rakod. elobbi miatt meg novelt akksiido. ha dragabb lesz miatta, nem izgat, ha ezeket ugyanolyan minosegben megkapom, ahogy az eddigieket, amit a fules nyujt.

ettol fuggetlenul egyelore eleg meggyozo a kicsike. :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1055) fericske válasza Yeffy (#1054) üzenetére


fericske
addikt

Az a pause sensor hiánya szerintem nem gond. Ha már kiveszem egyúttal rá is tudok nyomni. A passzív zajszűrése kiemelkedő, az anc sem izgat. Viszont már akkor egy ambient feature érdekelne, hogy ne kelljen kivenni, ha beszélnek hozzám, miután belőttem a sweet spot-ot vele.

(#1056) Yeffy válasza fericske (#1055) üzenetére


Yeffy
veterán

kinek mi, nekem jol jonne, ha ranyomok, csak beljebb megy a fuljaratomban, hangerot is ezert nem a fulesen adok/veszek le, hanem a telefonon, mert vagy benyomodik, amit utana meg kell igazitani, vagy meg kell ketoldalt fogni, es ugy megnyomni, akkor meg mar oly mindegy nekem, ha eloveszem a telot mondjuk/allitom a laptopon.

and meg nekem nagyon tetszett a Sony most nagyon meno fejeseben, bar gondolom helyhiany miatt nem lehet ugy megoldani egy fulesben. azert bizom benne, hatha hamarosan lesz ra hasonlo eredmenyu megoldas.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1057) fericske válasza Yeffy (#1056) üzenetére


fericske
addikt

Vannak anc-s tws-ek is. Az új Momentum meg az xm3 pl. ami most eszembe jut. Vagyis nem a helyhiány :)

(#1058) DrDobos


DrDobos
őstag

Lehet en vagyok a tudatlan, nezzetek el nekem :R az airpodsnak tudtommal van olyan funkcioja, hogy pausolja a zenet, es beengedi a kulso zajokat ezaltal (talan a mikrofonjan keresztul?)
Ha igazam van, van meg ilyen fules, ami ezt tudja?

Samsung Galaxy A55 5G

(#1059) fabri07 válasza DrDobos (#1058) üzenetére


fabri07
aktív tag

Ezt sem a sima airpods, hanem a pro tudja.

[ Szerkesztve ]

(#1060) Yeffy válasza fericske (#1057) üzenetére


Yeffy
veterán

lehet, h a koltsegek csokkentese volt a szempont, es egyebkent meg is ertem oket, a helyhianyt arra ertettem h a Sony WH vs WF XM3 osszevetesnel tobb helyen olvastam, ha fejesben hatekonyabb az ANC a tobb hely miatt, mint a fulesben.

igen, az xm3-at tudom, mikor eloszor betevedtem ide, irtam is rola.

ezt a Momentumot nem ismerem, erre gondolsz? van am ara! :Y
mondjuk, ha tenyleg jo minden altalam tamasztott kriteriumnak, lehet beszerzek egyet belole a kesobbiekben.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1061) fericske válasza Yeffy (#1060) üzenetére


fericske
addikt

Igen, Momentum 2. Az elsőben nincs anc.
Nekem van drága fejes rendszerem, de ilyen még kiforratlan elemes cuccra max a Tevi árát költöm.
Döglik az akksi, kuka az egész.

(#1062) Yeffy válasza fericske (#1061) üzenetére


Yeffy
veterán

ez mondjuk jogos, foleg, ha megnezzuk, mennyibe faj.
ha lesz lehetoseg valahol, kiprobalom azert.

de osszemerve a Tevit a Sony ANC-s fejesevel, nem ereztem/hallottam nagy kulonbseget, holott arban kicsit kulonboznek.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1063) hajbel válasza fericske (#1061) üzenetére


hajbel
addikt

Van rá 2 év garancia, valamint külön is megvásárolhatóak a részek. Nagyon jó cucc, de mondjuk szerintem 10-20%-al jobb, mint a Tevi és 3x annyiba kerül. Megy majd még le az ára 200 euró/fontra. Én 170-ért vettem az 1-est és passzívan annyira jól szigetel, illeszkedik a fülembe, hogy nekem nem kell anc. Mondjuk másnak meg lehet, hogy nem illeszkedik úgy a fülébe. Nyilván van olyan helyzet amikor jól jönne, de megvagyok nélküle.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1064) Yeffy válasza hajbel (#1063) üzenetére


Yeffy
veterán

ja neked van az 1-esbol? regota hasznalod? milyenek a tapasztalataid vele?
gondolom a 2-es is hasonlo lesz, pl hangminoseg teren, nem hiszem, h olyan nagyon sokat fejlesztenek, nem?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1065) fericske válasza hajbel (#1063) üzenetére


fericske
addikt

A Tevit is 2 év garanciával vettem. Ezt direkt néztem, úgy választottam boltot. Árban ugyanaz volt.
5 hónap után átlag napi 1 óra használattal semmi hiba eddig. Remélem így is marad.
John ajánlása után választottam őt, és frankón bevált.
Ma reggel rápróbáltam Aptx-el, de nem, nekem nem... :)

(#1066) hajbel válasza Yeffy (#1064) üzenetére


hajbel
addikt

Igen, elvileg nem változott sokat a hangminőség ANC-t leszámítva, legalábbis a tesztekben nem említenek túl sok változást, mindkettőben 7mm-es driver van. Az egyesnek volt egy sokakat nagyon zavaró hibája, mégpedig hogy nem kapocsol ki, csak stand by-ba teszi magát. Appon belül ki lehet kapcsolni amíg párosítva van, de pl. amikor egyszer elfelejtettem és egy hétvége alatt lemerült teljesen a tok és a fülesek is. A világos szövetborítás sem volt telitalálat a tokon. Sokaknál bepiszkolódott az idő során. Ugye a kézen lévő szennyeződések is bele tudnak ivódni és állítólag elég nehéz kiszedni. Nekem fél év alatt szerencsére semmi nem látszik rajta. Mondjuk nem hiába jött a Tevi és a 2-es sötétebb borítással. Szerintem a világos jobban néz ki. A kettesnek nagy előnye, hogy megszűnt a merülési probléma és alapból többet bír az akku. A Tevi hangzása őszintén alter rockban jobban tetszett a picit túltolt közép és magas tartomány miatt, míg a sennheisernek a szub-basszus és a kicsit nagyobb tér miatt jobban állt a metál. Az EQ-val szépen lehet játszani, nem okoz minőségromlást, mondjuk jócskán visszavettem a basszust, alapon túlzottan mélykiemelt volt. Szvsz a Tevi jobban megéri, de azon vacillálok, hogy beszerzek egy refurböt a sennie mellé alterre, akusztikusra.

(#1065) fericske: Tudom, volt nekem is, szerettem is.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1067) Yeffy válasza hajbel (#1066) üzenetére


Yeffy
veterán

koszi a kis osszefoglalot.
hat, ez a stand-by hiba azert nalam elegge kiverne a biztit, plane, ha mar ennyit fizettem egy fulesert.
akkor ezek szerint lehet, h nekem picit jobb lenne a hangzasa, mint a Tevinek (amivel eddig kb 90%-ban meg vagyok elegedve), de ekkora felarat nekem nem er meg.

A Tevi hangzása őszintén alter rockban jobban tetszett a picit túltolt közép és magas tartomány miatt
igen? nekem meglepoen kiegyensulyozottnak tunik eddig, legnagyobb meglepetesemre Spotify-jal meg hangosabb is, mint a sajat lejatszommal. olyan reszleteket is (ki)hallok a zeneimben, amiket eddig az SM E50C-mben nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1068) hajbel válasza Yeffy (#1067) üzenetére


hajbel
addikt

Esetleg ha nagyon lemegy a Senneheiser Momentum 2 ára. Ott már javították a hibát. Ár/érték arányban biztosan jobb a Tevi.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1069) Yeffy válasza hajbel (#1068) üzenetére


Yeffy
veterán

ebben en (egyhamar) nem remenykedem, ismerve a markat, max, ha kijon annak az utodja, de majd kiderul :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1070) fericske válasza Yeffy (#1067) üzenetére


fericske
addikt

Ugye? Mondtam én, hogy az SM E80 szintjén van :)

(#1071) Yeffy válasza fericske (#1070) üzenetére


Yeffy
veterán

en nem allitottam az ellenkezojet, de meglepoen jol szerepel a kicsike. :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1072) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Van egy új Tevi fülesem.

Az app azt írjam, van rá 2.0 firmware, de nem tudom installálni, 50%-nál elakad...

Az update app sem működik, eldobja a kapcsolatot, 0x0023 hibakóddal.

Most akkor mi van? :F

[ Szerkesztve ]

F1

(#1073) fericske válasza szabeska (#1072) üzenetére


fericske
addikt

Passz. Engem nem izgat az új firmware.
Számtech tapasztalataimból, ami jól műxik azt nem kell birizgálni.

(#1074) Yeffy válasza fericske (#1073) üzenetére


Yeffy
veterán

tenyleg, meg ezt akartam kerdezni, h frissitetted-e?
de akkor latom, h nem :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1075) szabeska válasza fericske (#1073) üzenetére


szabeska
addikt

Megoldottam (mostanra a Lypertek support is írt CHATEN :DDD kb a nagy semmit).
Reseteltem mindkét fülest a tokban 5 mp-ig nyomva tartva mindkettőt. Így már 3.0 fw-t ír a fülesekre, mindkettőre. Már csak az illesztékekkel kell játszanom, mert egyik sem passzol igazán, a szivacsok meg mozognak, kicsúsznak szintén. Egyedül a legnagyobb gumi ami nem esik ki.

F1

(#1076) fericske válasza szabeska (#1075) üzenetére


fericske
addikt

Keress vissza. Írtam a témában.

(#1077) TheZukker


TheZukker
tag

Kezd mostmár frusztrálni a helyzet. Írtam tegnap az Emirates Post Group ügyfélszolgálatának, hogy értem én a vírust, nem is bánom, hogy késik a csomag, de az nem jó, hogy nincs semmi infó. Erre kb 20 percre frissítették, majd tegnap este óta "Received dispatch" a Dubai sorting centre-ben. Ma írtak vissza, hogy legyek kedves felvenni a kapcsolatot a feladóval, mert hogy ők nem a címzett ország. Ezt nem is értem, visszakérdeztem, nem válaszoltak még. Ebben az a furcsa, hogy 1: mit keres Dubaiban az Angliából érkező csomagom és 2: a Hifiheadphones visszaigazoló emailjében a cím jól szerepel. A brit posta baszhatta el? :W

(#1078) szabeska válasza TheZukker (#1077) üzenetére


szabeska
addikt

Dubaipest ;] Siman lehet :W

F1

(#1079) Tikakukac


Tikakukac
titán

Meguntam, hogy törnek a vezetékes füleseim félévente, így megnézném mi a helyzet a BT-s cuccokkal.

Sony WI-C310B-t néztem ki elsőre, 20k a plafon, aminél többet tuti nem adok értük, üzemidő legyen minél jobb, lehetőleg ilyen madzagosított megoldást szeretnék.

Van jobb tipp ennél? Semmi extra nem kell, melóba beérek és duruzsoljon közben, néha közben is, futkorászás nincs, úgyhogy tényleg semmi extra igényem nincs.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1080) pulutodurumo válasza Tikakukac (#1079) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Csak itthonról?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1081) Tikakukac válasza pulutodurumo (#1080) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha van kinti csoda, jöhet. Csak kérdés az mikorra ér oda. Elég kegyetlenek voltak a szállítások mostanában, én már 3 hónapra saccolok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1082) vicze válasza Tikakukac (#1079) üzenetére


vicze
félisten

"üzemidő legyen minél jobb, lehetőleg ilyen madzagosított megoldást szeretnék."
Esetleg szóba jöhet merevebb nyakpántos megoldás? Ezek általában jóval nagyobb üzemidőt bírnak, mivel nagyobb aksit kapnak.
Hangban mi az elvárás? Leginkább itt arra gondolok, hogy mély orientált, magas orientált, segít ha mondasz olyan hangkeltőt(lehetőleg IEM), amivel meg vagy elégedve hangzásilag.

(#1083) pulutodurumo válasza Tikakukac (#1081) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én sokáig egy Baseus S06-ot használtam. Két akksis, elég jól bírja. Hangra inkább dünnyögős mintsem cincogó. Nekem podcastre teljesen jó volt. Meg amúgy sem rossz. Most teljesen vez. nélküli Haylou GT1 Pro-t hajtok.

Amíg Kínában állt a bál (február közepe - vége), egész gyorsan jöttek a cuccok. Most, hogy itt van helyzet, nem tudom mire számíthatunk.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1084) Tikakukac válasza vicze (#1082) üzenetére


Tikakukac
titán

Akár, passz, ha az sokkal jobb, jöjjön.

Nincs semmilyen hangbeli elvárás, ha rendesen akarok zenét hallgatni, van itthon nagy gép és rendes füles meg hangkeltő :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1085) Tikakukac válasza pulutodurumo (#1083) üzenetére


Tikakukac
titán

Én hónapok óta szívtam, tucat csomagom alig bírt megjönni.

Bármi jöhet, csak ne kelljen 6 havonta fülest vennem, mert unom :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1086) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Tronsmart Spunky Beat gumiharang cseréjére van valamilyen trükk?
15 perc szenvedés nekem egy kicserélése.

(#1087) Litván Zongora válasza Jabby (#1086) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Ez nekem is jól jönne... :U

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#1088) Gabis


Gabis
őstag

Ti most a gyáriról beszéltek? Mert azt kb. fél perc le és feltenni. :B

(#1089) Jabby válasza Gabis (#1088) üzenetére


Jabby
őstag

Igen, a gyáriról.
Hogyan cseréled fél perc alatt?

(#1090) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Sziasztok, ma megjött nekem is a megrendelt haylou gt1 pro.

A jobb fülesből azonban jön egy halk sípoló szerű hang, a hangerő negyedéig lehet hallani kb. Érdemes reklamálni vagy ez ennyiért ilyen?

(#1091) Gabis válasza Jabby (#1089) üzenetére


Gabis
őstag

Na ezt most hogyan magyarázzam el...
Felrakásnál visszahajtod a harangot, beledugod a hüvelykujjad, majd kicsit megdöntve a csőrét az egyik felét ráhúzod a fülesre és rajzolva egy kört a szélével már rajta is van. :K :B

(#1092) Jabby válasza Gabis (#1091) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi, kipróbálom! :R

Más:
Tapasztaltatok olyat, hogy a két dugó nem azonos mértékben merül?
Mikor a jobb oldali reklamál a töltőért (10%), addig a balos még 60%-ot mutat.

[ Szerkesztve ]

(#1093) Yeffy válasza Jabby (#1092) üzenetére


Yeffy
veterán

epp most akartam irni hasonlot a Tevi-vel kapcsolatban, hogy ez megis hogy van? nem ertem, h ha egyszerre lettek kiveve, egyszerre hasznalom oket azonos hangeron, akkor hogy merulnek kulonbozokeppen? :F

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1094) Jabby válasza Yeffy (#1093) üzenetére


Jabby
őstag

Szerintem haldokló akkura utal. Bár esetemben új cuccról beszélhetünk, kétszer volt töltve.

(#1095) Yeffy válasza Jabby (#1094) üzenetére


Yeffy
veterán

detto, ezert sem hinnem, h az akksinak van baja, persze tevedhetek.

elobb ellenoriztem, bal fules 45%, jobb 65% :F

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1096) Yeffy válasza Yeffy (#1095) üzenetére


Yeffy
veterán

az elobb 20/50%-al tettem be oket tolteni. :N

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1097) Jabby válasza Yeffy (#1096) üzenetére


Jabby
őstag

Szerintem akku gond lesz, a Tronsmart jobb oldala a 7 órás idő helyett 2-2,5 órát produkál, mindeközben a balos 60%-ig merül.

(#1098) Yeffy válasza Jabby (#1097) üzenetére


Yeffy
veterán

nalam, egy vatta uj parnal ez meglepne, foelg, h mar eddig is elegge impresszivnek tartom az akksiidot, nagy hangeron is meglepoen jol birja, de eppenseggel lehet...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1099) TheZukker válasza Yeffy (#1093) üzenetére


TheZukker
tag

Master-slave rendszerben csatlakoznak, ezért amelyik előbb van kivéve a tokból (a master) az jobban merül, ehhez -és nem a telefonhoz- csatlakozik a slave. Erről mintha lett volna fentebb diskurzus. De lehet félreértettem
Bár nem tudom, hogy én mit beszélek, még csak ma ismerték fel Dubajban a hibát Mohammedék, tudjisten mikor kerül a kezembe. :DDD
Te is refurbot vettél, ezek elvileg nem lehettek annyi ideig használva, hogy meghaljon az akksi.

(#1100) Yeffy válasza TheZukker (#1099) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, errol en is tudok, de attol fuggetlenul, ha azonos hangeron szol a zene, azonos modon meriti az akksit, vagy nem ez lenne logikus? :F
oke, biztos van extra adat forgalom a masteren, de en nem hiszem, h ez ilyen drasztikusan kulonbozne. de persze tevedhetek. lehet, dobok majd egy uzit a supportnak, akik aztan majd valaszolnak valami sallang semmi uzenettel.

az a csomag kalvariad, hallod... :N :DDD

igen, ra is kerdeztem, a 30 napos elallasi joggal elve visszakuldtek, a gumiharangokat csereltek, _elvileg_ kvazi alig hasznaltak.
ha megis vissza kell kuldeni, nem gond, erre is teljes, egy eves gari van, amiatt lennek kicsit bosszus, h ezeket miota megvannak, szoktam napi par orat jaratni, es kezdhetnem a csereparral elolrol (vagy sz*rnek bele :D )

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.