Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) FoLey-v válasza blueye (#4000) üzenetére


FoLey-v
addikt

Erre az esetre lehet kérni refundot? :Y
Postázni nem akarok meg felesleges is,lehet vissza sem fog érni a füles.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#4002) pulutodurumo válasza valeno (#3998) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Egy mikroszálas rongyra pár csepp alkohol, vagy ablaktisztító. Ezzel óvatosan hozzáérve, dörzsölgetve a rongy ki tudja húzni a szutykot.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#4003) blueye válasza FoLey-v (#4001) üzenetére


blueye
veterán

Nyitottam geek-en egy ticketet, kertek fotot az SKU kodrol, a fulesrol es videot az allapotarol. Ok ajanlottak fel h vagy visszakuldom vagy a kb. felet visszafizetik. En sem akartam postazni.
Amugy mar biztos hogy kontakthibas, manapsag nem tudom hogy vki vallal-e ilyet, szerintem egy forrasztast kellene ujraforraszatni....

(#4004) patomi válasza blueye (#4003) üzenetére


patomi
őstag

És vajon a tok, vagy a füles bibis? Vezetékesben esetleg darvinya, [link] de tws-t nem tudom vállal-e.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4005) blueye válasza patomi (#4004) üzenetére


blueye
veterán

Koszonom.
Biztos h a fules rossz, vezerelni barmikor tudom rola a lejatszot, igy a hangszoro resz lehet kontaktos.

(#4006) patomi válasza blueye (#4005) üzenetére


patomi
őstag

Itt vannak képek belülről, talán segít megfejteni a szétszerelést [link]

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4007) FoLey-v válasza blueye (#4003) üzenetére


FoLey-v
addikt

Azt írja az eladó,hogy postázzam vissza,de én nem akarom. Inkább fogom magam nyitok vitát adja vissza legalább a felét és kész. Nem fogok két hónapot várni erre.

Azt a forrasztást aki vállalja jó lenne.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#4008) blueye válasza FoLey-v (#4007) üzenetére


blueye
veterán

Jól csinalod, küzdelmes de sokszor megeri.
Sajnos akit patomi ajánlott most nem tudja vállalni 😔

[ Szerkesztve ]

(#4009) FoLey-v válasza blueye (#4008) üzenetére


FoLey-v
addikt

Azért sem postázok ha útközben elveszne a termék akkor sem járnék jobban. Másrészt meg kb két hónap várakozási idő.

OFF: Van valakinek eladó Fill T1 XS White fülese? :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#4010) blueye válasza FoLey-v (#4009) üzenetére


blueye
veterán

Engem is erdekel egy jobbos mifo O5 pro fules :)

(#4011) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok! Vettem egy Mi True Wireless Earphones 2 Basic fülest. Mivel egy Huawei P30 Pro-val használom így nekem nem jelzi ki a tok, illetve a fülesek töltöttségét. Létezik valami app, amivel lehetőség van ránézni a töltöttségre?

(#4012) enginev3.0 válasza Putyin90 (#4011) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez engem is érdekelne

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4013) vicze válasza Putyin90 (#4011) üzenetére


vicze
félisten

Minimum, egy összesített töltöttséget látnod kellene(többnyire a jobb oldali töltöttsége), ez Android alap funkció 8.0 óta.
De Android 10 óta képes lenne mind a 3 dolog töltöttségét mutatni natívan, kivéve ha a füles gyártója egyedi BT kiegészítést használ erre, ahogy az Apple.

[ Szerkesztve ]

(#4014) Putyin90 válasza vicze (#4013) üzenetére


Putyin90
senior tag

Ezt hol találom? A csatlakoztatott BT eszközöknél ugyanis sehol nem látok ilyet.

enginev3.0: írtam a Xiaomi.hu webshopnak, de ők sem tudnak ilyen appról :(

(#4015) vicze válasza Putyin90 (#4014) üzenetére


vicze
félisten

Simán vagy BT ikon mellett az állapot sávban vagy, a BT menüben ott kell legyen, netes képek alapján iPhone-on is kijelzi a töltöttséget (csak egyet), így ezt Androidon is meg kell tegye. A Huawei specifikus módisításokról, fogalmam sincs.
Ilyen az alap:
alt="" title=""
Értesítési sávot lehúzva a BT ikonáll kell ott legyen a %-os kiírás.

BatON biztos mutatni fogja, de nem a legkényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#4016) Putyin90 válasza vicze (#4015) üzenetére


Putyin90
senior tag

Köszi, így már látom. De ez csak a fülesek töltöttségét mutatja, nem? A tokét viszont nem látni.

(#4017) blueye válasza Putyin90 (#4016) üzenetére


blueye
veterán

A toket tudtommal csak a tokon tudod latni ha van rajta visszajelzes ledekkel vagy szammal, nincs BT kapcsolatban a telefonnal.

(#4018) Hzi válasza Putyin90 (#4016) üzenetére


Hzi
aktív tag

Én Mate 20-on nem látok ilyet. :(

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#4019) kp78 válasza Hzi (#4018) üzenetére


kp78
addikt

Huawei P30 Pro-n a csatlakozást követően egyszerre nem látszik, de egy idő után elkezdi mutatni Edifier x3 és BW-FYE7 esetén is. :U :U BW-FYE7

[ Szerkesztve ]

(#4020) persil válasza kp78 (#4019) üzenetére


persil
nagyúr

Valaki van esetleg budapestrol, aki hasznalja az fye7-et?

El tudna mondani, hogy mondjuk egy keletinel mennyire stabil?
Most egy skullcandy indu fuel-t hasznalok, aminek a hangjaval, uzemidejevel, kenyelmessegevel meg vagyok elegedve, de botrany, hogy vannak helyek, ahol egyszeruen hasznalhatatlan. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4021) kp78 válasza persil (#4020) üzenetére


kp78
addikt

Én Vas megyei... :)

(#4022) persil válasza kp78 (#4021) üzenetére


persil
nagyúr

Mondjuk a te velemenyed is szivesen meghallgatom, az is lehet mervado. :)

Mennyire erzed stabilnak? Esetleg frekventalt helyeken, ahol tobb(milliard... :D ) bt eszkoz is elofordulhat, ami zavarna.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4023) vicze válasza Putyin90 (#4016) üzenetére


vicze
félisten

A tok töltöttségét nativan Android 11-től tudja jelezni, ha azzal kompatibilis módon oldották meg, mint ahogy írtam minden más esetben egyedi megoldás és kell az app.

(#4024) kp78 válasza persil (#4022) üzenetére


kp78
addikt

Nemrég írtam egy kevés tapasztalatot.
Nincs benne sok-sok óra zenehallgatás, mert főleg sporthoz használom heti pár alkalommal, nem járok tömegközlekedéssel, ahol sok másik ember szintén BT fülessel utazik.
Futás közben, ha mindkét fülben benne van (a sajátban, nem a futópároméban), telefon pedig a derekamra rögzítve egy futóövben, akkor még sosem szakadt meg. Ha az egyik a párom fülében van, és pár métert távolodik, akkor azért hallani, h akadozik a kapcsolat.
Keveset hallgatok zenét, de talán jön majd még vki, aki megosztja a tapasztalatait.

(#4025) blueye válasza vicze (#4023) üzenetére


blueye
veterán

Hogyan, van BT kapcsolat a tok es a telefon kozott?
Esetleg akkor jelzi a tok toltottseget ha benne van a fules? De akkor ki van kapcsolva.

(#4026) pulutodurumo válasza blueye (#4025) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nincs teljesen kikapcsolva, Bluetooth Low Energy segítségével küldi az adatot. Szerintem.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#4027) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Ma megjött az Anker Soundcore Liberty 2 Pro. Akcióban £90 most az Amazonon. Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2, Sony WF-1000XM3 és Jabra Elite 75t között gondolkodtam, de ez most annyival olcsóbb, mint a többi, hogy bevállaltam. Eddig csak zenét hallgattam rajta, de azzal nagyon elégedett vagyok a korábbi Sabbat E12 után. A Sabbatot féláron, £30-ért vettem, de az így is az életem egyik legrosszabb vétele volt. Állandóan szakadozott a kapcsolat, fekve rosszul szólt, ha ültem vagy álltam, akkor elfogadható lett volna a hangminőség, ha nem szakadozott volna a hangja már egy egyszerű fejközeli karemelésre is. A Sabbat, a Xiaomi Mi Pro HD vezetékes füleshez képest nagyon gyatrán szólt, de a vezetékes hangminőségével is elégedetlen lettem miután a Vivo Nex-emet sikerült elvesztenem és egy Xiaomi Poco F2 Pro-t vettem helyette. Érdekes módon a Xiaomi Poco-val rosszabbul szól a Xiaomi vezetékes fülhallgató, mint a Vivo-val.
Ha a Liberty 2 Pro semmi másra nem lesz jó csak zenehallgatásra, már megérte megvenni annyira jól szól. Simán veri a Xiaomi vezetékest. Az aktív zajszűrés nem fog hiányozni, mert nagyon jól szigeteli a külső zajokat. A telefonáláshoz nem fűzök nagy reményeket. A hangereje teljesen csendes lakásban több, mint jó. Kb. 40%-on a legkellemesebb számomra a zenehallgatás.

(#4028) vicze válasza blueye (#4025) üzenetére


vicze
félisten

Akkor küldi ha fel van nyitva. Buds+ pl. Csak akkor ha felnyitod és benne vannak a fülesek, ha kiveszed nem jelzi.

(#4029) blueye válasza vicze (#4028) üzenetére


blueye
veterán

Koszi, ezek szerint akkor bekapcsol, ilyen TWSem meg nem volt.

(#4030) persil válasza kp78 (#4024) üzenetére


persil
nagyúr

Az a fura, hogy tomegkozlekedesen pont betonstabil, soha, egyszer sem szakadt meg egy pillanatra sem. Ellenben a varos nehany pontjan szimplan haldoklik a bal oldal, de szinte meterre behatarolhato helyeken.

Ujpalotan, mikor megyek haza, buszrol leszallva peldaul, amig at nem erek egy zebran, konkretan hallgathatatlan, a bal oldal folyamatosan recseg es szakadozik.(teljesen nem szakad meg a kapcsolat, csak "szarul, kihagyva" szol)

Ezert keresnek valami mast, de nem vagyok benne biztos, hogy ezek nem ilyen magikusan elatkozott helyek, ahol a tobbi fules nem szarakszik.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4031) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Mar a masodik vezetekes iPhone-hoz tartozo gyari fules adja be a kulcsot nalam, igy ugy gondoltam, hogy megprobalkoznek egy vezetek nelkulivel.
Egyaltalan nem vagyok kepben, hogy mi szamit “jonak” ilyen teren.
Foleg munkaba menet (tomegkozlekedes) zenehallgatas/youtube/radio-ra hasznalnam, illetve termeszetesen telefonalasra. Ez napi 1-2 neha 3 ora.
Nem tudom, hogy szamit-e, de az iPhone gyari fulese folyamatosan kicsuszott a fulembol, ha mozogtam, igy annal valami stabilabbat szeretnek.
A keret meg, nos maximum 50e, de mivel nincsenek nagy igenyeim hangminoseg teren, igy ha nem kene ennyit kolteni ra, akkor annak is orulnek :).

Tudtok valamit ajanlani?
Elore is koszonom a segitseget! :R

(#4032) vicze válasza persil (#4030) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra is ott tartunk, hogy egyáltalán nem értitek mi történik ilyen esetben.
Jelenleg a TWS-ek 2 módon kacsolódnak. Egyik, hogy BT jel egyik füleshez(ez akár lehet bármelyik) kapcsolódik majd továbbítja a másikhoz. (master-slave, non-pc kifejezéssel), a másik, hogy "külön-külön" kapcsolódnak (kiemelném, hogy ez nem azt jelenti, hogy két fülest látsz kapcsolódva, az egy még régebbi mód és nagyon nagyon elavult és rosszul működik!), de még így is kell egymással kommunikáljanak, hogy sync-et tartsanak. Ezeket a módokat akár váltogatni is tudják szituációtól függően.
A BT továbbra is egy kifejezetten gyenge 2,4GHz ráció jel(10 vagy 20x-es teljesítmény különbségről van szó WiFi-hez képest), ami kizárólag egyenes irányba tud terjedni, ez a frekvenciát különösképpen vízzel teli objektumok(tested) teljesen elnyelik. Hogyan jut el akkor a jobb oldali fülesből a bal oldalba a jel? Közvetetten. 2,4GHz abban jó, hogy viszont, hogy visszaverődjön dolgokról, így a környezeted objektumain végig visszhangozva eljut a másik oldalba. Mikor bekapcsolod gyakorlatilag egy végtelen BT visszhang tölti be a teret.
Na most mi történik, ha nincs miről visszhangozzon a jel? akkor igen könnyen előfordulhat, hogy nem jut el a másik oldalra, mert a tested(fejed) leárnyékolja és nincs miről, vagy túl messze van a legközelebbi objektum amiről visszaverődne a jel. Minél nagyobb nyitott üres tér van, annál nagyobb eséllyel fordul elő ez a probléma.

BT 5.0 amennyiben mind a két eszköz támogatja, segít ezen bizonyos mértékben, pont annyira, hogy élvezhető mértékre csökkentheti a kihagyásokat.
Különböző antenna megoldások is javíthatnak, hogy a gyengébb szórt jelent is megkapja a füles.

A interferencia probléma inkább zárt térben jellemző ahol sok a 2,4GHz-es eszköz, és akár elnyomják egymás jeleit.

Nagyon sok esetben teljesen egyedi lesz, hogy miért hagy ki a füles, és nem technológiai korlát, hanem akár HW kialakítás miatt, mert pont ahhoz a felhasználási módhoz az nem megfelelő.

(#4033) persil válasza vicze (#4032) üzenetére


persil
nagyúr

Tovabbra is ott tartunk, hogy szimplan nem erted, amirol korabban is szo volt, es nemes egyszeruseggel a legstabilabb fulest keressuk.

A technikai mumbojumbo-val meg min. annyira vagyok tisztaban, mint te, de sajnos szo sem volt a technologia hatarairol.

Egyszeruen annyirol van szo, hogy azonos korulmenyek kozott, az egyik fules egy szar, a masik meg nem. Na, szamomra es nehany masik forumozo szamara ez utobbi megtalalasa lenne a cel.

Amit felette olvashatsz, azt pedig ugy hivjak, hogy tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4034) blueye válasza vicze (#4032) üzenetére


blueye
veterán

Rendesen beleastad magad a BT technologiajaba, ez hobbi vagy szakma? :) De koszonom h okositasz minket :R

Amit leirtal annak alapjan legjobb ha a nyakunkban hordjuk a forrast :)

(#4035) vicze válasza persil (#4033) üzenetére


vicze
félisten

Lassan 12éve használok BT füleseket, és 3,5éve TWS-eket (nem éppen egyet), ezt hívják úgy hogy tapasztalat... :U

Nem technikai "mumbojumbo"-t írtam, hanem magyarázatot a jelenségre.
Amíg az 5e-s hetente új modellt kihányó kínai OEM gondolkodik valaki soha nem is fogja ezt a stabilitást elérni az eszköz mint, amire valós fejlesztési időt szántak és tesztelték kellőképpen.
Van rengeteg eszköz ami nehezebb körülmények között is jobban működik(tökéletes soha nem lesz), de aki nem hajlandó pénzt áldozni erre és inkább a BT miatt sír.
Amíg az az állom világ az elképzelés, hogy ez vezeték nélküli egy vezetékes stabilitását hozza, addig nincs miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#4036) blueye válasza vicze (#4035) üzenetére


blueye
veterán

Megneztem 2017. dec. 18-an rendeltem az elso TWSem:
RIVERSONG Air X2
Neked melyik volt az elso?

[ Szerkesztve ]

(#4037) vicze válasza blueye (#4036) üzenetére


vicze
félisten

Jabra Elite Sport valamikor 2017 elején, március körül talán, még jócskán béta korában volt a TWS piac, ennyit vártam, hogy a 2015-ös megjelenés után minimálisan kiforrjanak.
Az első amit nagyon sokáig használtam az a Bragi the headphones volt.

(#4038) persil válasza vicze (#4035) üzenetére


persil
nagyúr

"ezt hívják úgy hogy tapasztalat... "
Az igen. Nem semmi.
En meg ~23 eve zenelek, szoval nalam is jart mar "nehany" fulhallgato/fejhallgato, amibol egy keveske wireless es tws.
Megnyertem a versenyt?

Vagy csak es kizarolag az lehet a tapasztalat, amit te irsz le?

Tovabbra is azon rugozol, hogy megmagyarazd a bt technologiat(beallitva ugy, mintha minimum rocket science lenne) es annak korlatait, kozben meg arrol van szo, hogy ha X fules remekul szol az adott telefonnal, Y fules meg szakadozik ugyanott, ugyanakkor, ugyanazon a keszuleken, akkor utobbi egy szar, mi pedig minel inkabb X-hez kozelit szeretnenk.

Azt, hogy ki, mire, mennyi penzt szan, szerintem nem igazan latod a forum masik oldalarol. Masfelol lattunk mar olyan 100 ezres fulest is, aminek pont az fert bele az araba, hogy random eldobalja a bal oldalt. Badumtsss. Kozben a 30 ezres(!) fn6-tal meg szandekosan sem tudtam olyan helyre menni, hogy egy pillanatra is megszakadjon.

Nem a bt miatti sirasrol van szo, hanem arrol, hogy baromi nehez kivalogatni a kokany fuleseket a jok kozul.
Itt meg sokszor agyon van 1-1 modell dicserve, csak rakerdez az ember, mielott esz nelkul megveszi.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4039) vicze válasza persil (#4038) üzenetére


vicze
félisten

Nem feltétlen nyernéd meg ezt a versenyt, nem tegnap kezdtem ezt a hobbit... Nem én kezdtem a tapasztalt osztást...

Az én tapasztalatom nyilván a sajátom, de próbálok minden esetben elvonatkoztatni a saját preferenciáimtól, mert ezek nagyon egyéniek.

Továbbra is azon rugózok, hogy ez egy technológiai termék nem pedig egy audió termék. Ahhoz hogy olyat vegyél ami neked megfelel, muszáj tudnod/értened, hogy mi a probléma alapja és mi az amire egy termék kiválasztásánál figyelni kell, különben lövöldözhetsz vakon a levegőbe 100e-ket elköltve.
Egyáltalán nem azt írtam, hogy csak a drágák a jók, sőt van nem kevés túlárazott szar van, az említett Jabrát is egy szarnak tartom mondjuk elsősorban hangban és kényelmileg nem technológiailag.
Nagyon meg kell nézni mit veszel, én többnyire szétszedési képekig megyek, hogy lássam pontosan mire számítsak, az ad nekem kiindulási alapot.
Az ide beírok túlnyomó többsége csak hallgatni akarja, így egyéni eset minden és mindegyik, nem akar senki érteni hozzá.

Persze, hogy agyon van dicsérve egy 5e-s füles mert ad hangot kb... És látják a nagy márkák árait, így hype... Leírtam korábban hogy személy szerint miért nem fogok sose ebből a kategóriából ajánlani. Van nem 1 ilyen fülesem és nem véletlen nem használom egyiket se.

(#4040) persil válasza vicze (#4039) üzenetére


persil
nagyúr

Percig sem mondtam, hogy ugy egyebkent nincs igazad, mert az van, csak elbeszeltunk egymas mellett, de mar egeszen az elejetol fogva.

Minden masban, de foleg e legutobbi hsz-eddel viszont teljesen egyetertunk ugy tunik.

Egyebkent melyik jabra-t ekezed? Most pont a 75t-ben gondolkodtam, de ha ennyire le tudod huzni, akkor elbizonytalanodtam.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4041) vicze válasza persil (#4040) üzenetére


vicze
félisten

Jabra Elite Sport, az a legelső generációs termékük volt, így nyilván béta user voltam vele, amivel tisztában is voltam, csak pár hónappal később a fele áru termék sokkal jobbam működött és hát nem hagyott jó szájízt.
75t-vel nincs probléma az már +2 generáció.

(#4042) persil válasza vicze (#4041) üzenetére


persil
nagyúr

Jah most olvasom, hogy irtad is az elite sport-ot, nem figyeltem. Jo, az annyira nem is erdekel, a 75t-t viszont akkor tovabbra is fontolgatom.

Egyebkent az egesz fenti gondolatmenetet megforditanam most.
Te mit tartasz a legstabilabb fulesnek, arat, design-t, kenyelmet, uzemidot, hangzast, mindent figyelmen kivul hagyva? Persze szigoruan tws-ek kozott.
Illetve egy masik indulonak a legstabilabb, amin a sima gumiharangon kivul egy kis kacs/kampo is van, mint pl az indy fuel-en, vagy bose soundsport-on. Hogy jobban "kapaszkodjon".

Az a baj, higy annyira kurva sok termek van mar a piacon, hogy ha szazat probaltal, akkor is csak a felszint kapirgalod. Ez persze valahol jo is, csak egy fules pont olyan, hogy mire megtalalod az igazit, egy kazalnyi masik mar a fiokban porosodik.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4043) ollie válasza blueye (#4025) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs. A tok a fülessel kommunikál, de persze csak akkor, ha a füles a tokban van. Amint kapcsolódik a füles a telefonhoz, akkor közli a tok töltöttségét is, ami persze nem tud frissülni, de nem is kell, mert nem merülhet, amíg zenét hallgatsz.

[ Szerkesztve ]

***

(#4044) blueye válasza ollie (#4043) üzenetére


blueye
veterán

Ez hogy mukodik a gyakorlatban? A fulesben van memoria? Akkor kapcsol be amikor kiveszed a tokbol, ekkor kapcsolodik a telefonhoz tehat valahogy meg kell jegyeznie a tok toltottseget.

Tenyleg erdekel, mert igaz h csak hasznalom ezeket de szeretek tanulni.

(#4045) ollie válasza blueye (#4044) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom pontosan, csak annyit, hogy a tok 100%, hogy nem kapcsolódik a telefonhoz, így csak a fülesen keresztül közölhet töltöttségi állapotot. De amúgy persze, a fülesben van memória, másképp nem is működhetne. Valahova le kell tölteni a BT-n keresztül, digitálisan. tömörítve kapott jelet (zenét, hangot), amit ki kell tömörítenie, ami ugyancsak memória használatával lehetséges.

***

(#4046) vicze válasza blueye (#4044) üzenetére


vicze
félisten

Ez nagyon termék függő. Ha nagyon a részletekbe akarsz menni, a BT eszközök töltöttségét, a BT Generic Attribute Profile (GATT)-on keresztül közli a telefonal.
Ezen belül vannak fix attribútumok definiálva az egyik a battery service. A jelenlegi specifikáció alapján ezt kizárólag egy értéket tud küldeni(mivel elég régi 2011-es). Ennek a kijelzéstét támogatja az Android 8.1 óta. Ahhoz hogy több infót kapj custom GATT attribútumot kell csinálni, hogy akár mind a 3 eszköz töltöttségét elküld külön-külön. Ebben az esetben BT LE-n küldi mind a 3 eszköz külön-külön a töltöttségét. Tehát a tok is BT-n kapcsolódik külön és küldi ezt az értéket.
Mivel ezt nem szabványos, így vagy specifikus gyártói támogatás kell (Apple), vagy egy app mi olvassa ezeket az egyedi GATT értékeket (Android app Airpodhoz).
Mivel ezt Androidon és Apple esetében teljesen egyedi megoldások, így gyakorlatilag mindennél máshogy működik.
Apple tokja folyamatosan küldi BT LE-n és folyamatosan elérhető a tok töltöttsége, Buds+ csak akkor küldi, ha fel van nyitva, és benne vannak a fülesek, amint egyet kiveszel, már le is kapcsolja a BT-t. Mással eddig személyesen még nem találkoztam, de kb. random lehet.

Amúgy egy BT fülesben egy teljes SoC van, ami verziótól függően manapság már olyan erős mint egy tizenpáréves okos telefon.

[ Szerkesztve ]

(#4047) blueye válasza vicze (#4046) üzenetére


blueye
veterán

Koszonom.

(#4048) vinczetibor válasza wolfman (#3116) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Szia! Ha még mindig probléma a Liberty 2 pro halksága, akkor az is lehet, hogy az a baj, hogy le van véve a füles hangereje. Ezen úgy segíthetsz, hogy beállítasz egy billentyű kombinációt a Soundcore alkalmazásban pl. az Asszisztens helyett, hogy a hangerőt módosítsa és utána felveszed vele a fülhallgató hangerejét, ami független a rendszer hangerejétől.

[ Szerkesztve ]

(#4049) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Na még járatos fázisban van a JBL Reflect Flow,de nagyjából olyan érzésem lenne mint ha Sabbatot használnék hangminőség alapján. Csak kicsit erősebb mély és basszus.
A kényelem szempontjából nem a legkényelmesebb,sem nem a legkényelmetlenebb. Másfél óra használat után nem érzetem,hogy nyomná,de volt olyan,hogy a fülcimpám fájna,attól függ hogyan rakom be.
Hangerő tekkintetében mindig Sabbat jobb.
Igaz sportolásra van ez a füles,de véleményem szerint nem rossz.

Nem tudom,hogy ehhez a füleshez van-e mobil alkalmazás?

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.