Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) stellaz válasza stellaz (#12999) üzenetére


stellaz
addikt

WX5M = F-1000XM5 :D

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13002) Fecogame válasza Fecogame (#12982) üzenetére


Fecogame
veterán

Erre valaki? :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#13003) bwoay válasza stellaz (#12999) üzenetére


bwoay
nagyúr

Formára abszolút az - ha Linkbuds S 2 néven dobják piacra, mindenki értette volna, hogy miértez a neve. Valamint a Linkbuds S mikrofonja eleve jobb volt, mint a korábbi abszolút csúcsmodellé, meg úgy általában nem sokban maradt el tőle. Már csak az a kérdés, hogy a sima Linkbuds az mi? Mert eleve az okozza a problémát, hogy az eredeti Linkbuds egy tök más koncepciót képvisel, a Linkbuds S-nek ahhoz lényegében semmi köze nincs, így utóbbi valóban lehetett volna anno akár WF-C700N Pro is, ha történetesen nem a C700N előtt jelenik meg.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13004) stellaz válasza bwoay (#13003) üzenetére


stellaz
addikt

Főleg hogy a Linkbuds az inkább egy termék kategória lehet, tekintve, hogy a típusa a WF-L900. Ezzel szemeben a Linkbuds S-nek nincs ilyen megnevezése.

Ha mér így akarják, akkor szerintem így lenne következetes:

WF-500 gen1
WF-700 gen1
WF-900 gen1 Linkbuds IEM
WF-900L gen1 Linkbuds
WF-1000 gen5 XY fantázianév

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13005) bwoay válasza stellaz (#13004) üzenetére


bwoay
nagyúr

de van neki, a Linkbuds S az a WF-LS900N,
hogy ennek a rendszernek az égvilágon semmi értelme ne legyen.
tuti van a Sonynak egy olyan részlege, ahol a vezetőség bölcsődés gyerekei fakockákat vagy üveggolyókat dobálnak le egy táblára, amin számok és betűk vannak.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13006) stellaz válasza bwoay (#13005) üzenetére


stellaz
addikt

:DDD

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13007) Janaboy válasza bwoay (#13005) üzenetére


Janaboy
veterán

Ne csak funkciókra gondolj ilyen model különbségeknél is.
Anyaghasználat is lehet, ami kevésbé látványos, de nyilván növeli a strapabíróságot.
Pl jobb akku töltés vezérlő, jobb anyagú ház stb.

Janaboy

(#13008) stellaz válasza Janaboy (#13007) üzenetére


stellaz
addikt

"Pl jobb akku töltés vezérlő"

Ez mondjuk pont olyan, hogy a legalapabb modellbe is ezt várnám el.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13009) mcs válasza syIex (#12992) üzenetére


mcs
veterán

A Sony App EQ-jával szépen testre lehet szabni a hangzást, és a Clear Bass csúszka az egész basszus tartományra van hatással, nem csak egy bizonyos részét szabályozza. :)

(#13010) syIex válasza mcs (#13009) üzenetére


syIex
veterán

Jól hangzik. Ha elérhető lesz itthon rá próbálok szerintem aztán max marad az MTW3. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#13011) mcs válasza syIex (#13010) üzenetére


mcs
veterán

Ha fontos a zajszűrés, akkor biztosan meghagyod, mert abban az XM eléggé kimagasló, verni fogja a Sennheisert. :)

(#13012) stellaz válasza syIex (#13010) üzenetére


stellaz
addikt

Elérhető, sony.hu

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13013) syIex válasza mcs (#13011) üzenetére


syIex
veterán

Kényelem a fő szempont, utána persze a hangzás és az ANC, de az XM4 is azért ment vissza, mert fájt tőle a fülem. :(( Ez jóval kompaktabbnak tűnik azért is fogok próbálkozni vele. :D

#13012 Olyan helyről akarom venni, ahol vissza is lehet küldeni. Meg is történt elvileg még július végéig megérkezik. ;]

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#13014) stellaz válasza syIex (#13013) üzenetére


stellaz
addikt

Vamennyire szokhati amúgy, a Buds Live és a Linkbuds is nyomta rendesen a fülem pár napig, azóta észre sem veszem.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13015) bwoay válasza Janaboy (#13007) üzenetére


bwoay
nagyúr

értem, amit mondasz, csak nem tudom, hogyan ez hogyan segít átlátni a Sony logikáját a névadást illetően. mert alapvetően nincs gond a pozicionálással, ilyet nem is írtam soha. az időnkénti következetlenség a probléma, mindazon túl, hogy képtelenek könnyen kimondható és a "külsősök" számára megjegyezhető neveket adni. míg mindenütt máshol Pods, Buds, Momentum, Elite 75t meg 7 Pro megf ilyenek vannak, addig a Sony esküszik a cikkszámszerű karakterhalmazokra, amikbe néha még mi is hajlamosak vagyok belekeveredni. A Linkbuds név tök jó ugyan, de ezt meg két olyan modellnek adta, amik nem is hasonlítanak egymásra azon túl, hogy mindkettő TWS. Az egyik egy nagyon réteg termék, céleszköz, ha úgy tetszik, a másik meg általános használatra szerintem az egyik legjobb füldugójuk.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13016) stellaz válasza bwoay (#13015) üzenetére


stellaz
addikt

A Linkbuds a maga nemében zseniális, amire kitalálták, azt maximálisan tudja. Nekem itt van a zsebemben mindig a Buds2 mellett.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13017) -NoVa- válasza bwoay (#13015) üzenetére


-NoVa-
őstag

Japánok...

Pláne, hogy a Linkbuds név is a külvilág és a saját hangforrás szerves összekapcsolódásából adódó név, erre utána egy ANC-s füldugó is megkapta, mert... Japánok. Szeretik túltolni, és nem/máshogy értelmezni a világot.

(#13018) stellaz válasza -NoVa- (#13017) üzenetére


stellaz
addikt

Mondjuk engem a pro utótagoktól is kiver a víz, főleg, hogy teljesen konzumer termékekre aggatják rá ezt a jelölést, teljesen kifordítva az eredeti jelentését. Ráadásul nálam egyik irányban sem működik a dolog, mert úgy mos össze két modellt, hogy lefelé széndékosan butítottnak tűnik a cucc, felfelé, meg az olcsóbb motyó kicsit pimpelt változatának.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13019) mcs válasza syIex (#13013) üzenetére


mcs
veterán

Nekem ez az XM5 forma eszembe juttatja a Technics AZ80at és a Samsung Buds 2 Prot is, olyan szinten hasonlít mindkettőre. :D

[ Szerkesztve ]

(#13020) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok!

Airpods Pro 1. generációs fülesem a napokban olyan hibával jelentkezik, hogy a bal fülhallgató nem veszi a töltést ha lecsukom a fedelét. Ha nyitva van akkor ha nyomom akkor tölti. Próbáltam resetet, de gondolom ez hardveres hiba lesz, szóval hiába. Tapasztaltatok hasonlót? Lehet vele valamit kezdeni?
Természetesen most májusban járt le a garanciája.. :)

[ Szerkesztve ]

(#13021) stellaz válasza zapikanka (#13020) üzenetére


stellaz
addikt

Nem koszos az érintkezője?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13022) onkelz


onkelz
aktív tag

Úton van a kamion, ma már nem biztos, de holnap nagy eséllyel lesz már XM5 a Kecskemétiben.
Azt mondták elsõ kõrben 25 db fekete érkezik, pár darab még van szabadon.

(#13023) Aldorfin


Aldorfin
csendes tag

15 éves lányomnak 50 ezer forintig valami jobb minőségű fülest ajánlanátok? tidal hifi, fehér szín, kényelmes viselet a főbb szempontok, plusz hogy 2-3 évig ne akarjon másikat venni. 1more 902(nem láttam fehér színben)? sony linkbuds? vagy másik ötlet...? :R

(#13024) stellaz válasza Aldorfin (#13023) üzenetére


stellaz
addikt

Sony Linkbuds, Samsung Buds2 (ez olcsóbb jóval, de szerintem kb ugyanazt tudja összességében, van/volt mind a kettő)

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13025) Janaboy válasza stellaz (#13008) üzenetére


Janaboy
veterán

Jogos, lehet nem a legjobb példát mondtam :)

Janaboy

(#13026) Janaboy válasza bwoay (#13015) üzenetére


Janaboy
veterán

Igazából annyi féle füles van hogy lehet jobban is járunk a cikk számos névvel :)
Bár még ígyis eltérő ország verziók stb.
Tvknel is agyrém.

Janaboy

(#13027) vicze válasza vicze (#12988) üzenetére


vicze
félisten

Holnapi kiszállítás megerősítve.

(#13028) stellaz válasza vicze (#13027) üzenetére


stellaz
addikt

Majd írj beszámolót :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13029) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Vettem egy Technics AZ40 fülest, mert BB áron volt MM-be.
Remélem jól döntöttem, mert jókat olvastam róla! :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13030) zapikanka válasza stellaz (#13021) üzenetére


zapikanka
tag

Szia,

nem koszos, tisztítottam.

(#13031) mcs válasza MaxxDamage (#13029) üzenetére


mcs
veterán

Nem fogod megbánni.
Van benne egy combos ambient mód, és túlzó kiemelésektől, kiugrásoktól mentes a Technics féle hangzás. ;)

(#13032) stellaz válasza MaxxDamage (#13029) üzenetére


stellaz
addikt

Mennyiért adták mennyi helyett? MM online már nem listázza.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#13033) syIex válasza vicze (#13027) üzenetére


syIex
veterán

Holnap én is átvehetem úgy néz ki! :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#13034) MaxxDamage válasza mcs (#13031) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Remek.
Fontos számomra a külső zajok megszűrése is, a telefonálás közbe ne a külső zajok legyenek a középpontban. :)
Remélem ez is valamennyire megoldott a készüléknél (aktív zajszűrés)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13035) MaxxDamage válasza stellaz (#13032) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Féláron :)
MM-t én is néztem és valóban nincs már. (gyorsan elkapkodták)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13036) mcs válasza MaxxDamage (#13034) üzenetére


mcs
veterán

AZ40nek csak beszélgetési zajszűrése van, ANCvel nem rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#13037) vicze válasza vicze (#13027) üzenetére


vicze
félisten

Na nézzük. (Azt próbálom írni amit a tesztek általában nem.)

Doboz mint korábban eldobható újrahasznosított papír, ami a "kellékek" miatt nem tetszik, amúgy teljesen kidobós dolog. XM4-nél elég szértelesen lehetett a belő rekeszben tartani a kábelt és az illesztékeket, most már ez sincs, szórd csak szanaszét...

A tok kisebb mint a Linkbuds S-é 5g-mal viszont nehezebb, az XM4-nél így nyilván jelentősen kisebb és nehezebb.
Az illesztékek nagyon mások lettek a XM4-hez képest, a "memória" hab rész kb. fele vagy még kevesebb vastagságú lett, és így 0 értelme van egész pontosan, sima szilikont is adhattak volna. Szerintem kellemetlenül kemény. Viszont kapott egy belső rácsot, ami a zsírt hivatott kívül tartani. Van SS méret extrában XM4-hez képest.
Azért van viszont az illesztéken a rács mert, a fülesen nincs... semmi a vetőcsőnél. Ez kb teljesen kizárja, hogy másfajta illesztékkel legyen használva, vagy annak is beépített szűrővel kell rendelkeznie. Erre figyeljen nagyon aki megveszi.

Hülye zongoralakkot el kéne már felejteni bármin... grr.

Fülben jobban ül mint elődei, de futáshoz továbbra is alkalmatlan.

FastPair ment elsőre ahogy kell, de ki kellett venni őket a tokból, nem volt elég felnyitni.
Ah Samsung és az LDAC macera minding...
Kapcsolódás sebessége példás, hogy a Buds 2 Pro mi a fenéért olyan lassú azt nem értem, a Sony-kat olyan gond nélkül cserélgetem on the fly mint a fene, Buds-nél meg malmozás pedig Samsung-Samsung.

Jelerősség teljesen azonos Linkbud S-sel, azaz jelentősen gyengébb mint XM4, az még Buds 2 Pro-nál is jobb LDAC-on SCC-vel szemben.

Sony hangzásnak Sony, de szerintem 10-ből 9 ember a Buds 2 Pro-t választaná, sokkal többet ad még technikailag is nem csak "fun"-abb hangképet, XM5 laposabb kevesebb részlettel. Összességében nem érzem azt, hogy technikailag jó a hangzása, a sok hangszertől zavarba jön már. Linkbuds S-hoz képest és XM4-hez képest is lényegesen jobb amúgy.

Most ezt alap 1.0.1-es FW-vel írtam, van 2.0.1-es frissítés, de majd azt akkor ha lesz feles 2-3órám elszórakozni vele... :U Szóval a fentiek változhatnak, addig nincs is értelme az ANC-t taglalni.

Sony appban nem látok extra dolgokat a korábbiakhoz képest, az a kalap szar ami volt.

(#13038) MaxxDamage válasza mcs (#13036) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Tehát akkor ez nekem nagyon nem ajánlott füles? :B :U
Külső zajok (mint pl. autó, gépi zajok, stb..) megszűrése a cél. (legfőképp)

Még nem bontottam ki, de ha nekem ez nem lenne jó, akkor inkább ki sem bontom! :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13039) BloodRay válasza MaxxDamage (#13038) üzenetére


BloodRay
veterán

Ha aktív zajszűrés alapfeltétel az Technics-ben a AZ60-astól van.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#13040) bwoay válasza vicze (#13037) üzenetére


bwoay
nagyúr

a linkbuds s egyik legszerethetőbb tulajdonsága, hogy matt, érdes felületű anyagból rakták össze, ezáltal atombiztos a fogása. én már az XM5 képeket látva elborzadtam, hogy honnan a frászból szedték elő ezt a lakkozott megjelenést, de legalább csak a füldugók oldalán van, ahol a legkevésbé lenne rá szükség.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#13041) vicze válasza bwoay (#13040) üzenetére


vicze
félisten

Mivel a touch felület, matt így annyira nem szörnyű összességében mint anno a Buds+ (tok is lakk) vagy Buds Pro, de csak tök feleslegesnek érződik.

(#13042) MaxxDamage válasza BloodRay (#13039) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi! :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13043) mcs válasza BloodRay (#13039) üzenetére


mcs
veterán

AZ40M2-be is beletették már, de az még nem hiszem, hogy itthon elérhető. Mondjuk az AZ80at én is ,,egyedi" módon szereztem be, mert nem Alzáról akartam rendelni. :)

[ Szerkesztve ]

(#13044) mcs válasza vicze (#13041) üzenetére


mcs
veterán

A Buds+-nál gusztustalanabb konstrukció aligha létezik, és szerintem azóta se adtak ki hasonlót. :D
Majdnem mindene zongoralakk, és bármilyen más szabványos méretű harangokat teszel rá, nem csukható le a tok. :DD
Az enyém egy idő után a szemetesben végezte, annyira rühelltem a kialakítása miatt.

[ Szerkesztve ]

(#13045) vicze válasza vicze (#13041) üzenetére


vicze
félisten

Visszaszívom, hogy nem számít, pont úgy van megcsinálva, hogy ha kicsit is csúszik az ujjam, nem tudom kivakarni a tokból, mert rohadt erős a mágnes... :(((
Nagy zseni volt aki ezt megalkotta.

Ah, elvileg Pixel 7-en ki tudom próbálni a LC3-at végre. :D

[ Szerkesztve ]

(#13046) mcs válasza vicze (#13045) üzenetére


mcs
veterán

Amúgy mi az a Samsung LDAC macera, ami nálad fellép?
Nekem az A72 egyik legutóbbi frissítése óta, és most az A54el is brutál tökéletesen működik még akkor is, ha 990 kbps-t választok bármelyik Technics cuccomnál. :)

(#13047) vicze válasza mcs (#13046) üzenetére


vicze
félisten

Minden Samsungon az LDAC-ot külön aktiválni kell, de ezt csak akkor ajánlja fel a fülesre, ha a füles próbálkozik LDAC handske-kel, és jelzi, hogy can ez a codece. De most a Sony-k nem mondják, hogy van LDAC, ha a telefon nem ajánlja fel, így procedúra. Füles párosít, Sony app nyit, átállít legjobb minőségre(amíg ez nincs meg nincs LDAC opció a BT menüben), hogy ez fail marad AAC-n, ok. Samsung menü BT beállítások, LDAC eledényezés, Sony app vissza megint minőségre állítás és most aktiválódik LDAC.

Nyilván ha valaki 1 fülest használ 1x csinálja nem gond, 5. fülesnél már fárasztó... (Főleg, hogy minding elfelejtem... :W )

(#13048) mcs válasza vicze (#13047) üzenetére


mcs
veterán

Technicsnél is először az appban kell aktiválni az LDAC elérhetőséget, és utána lehet a Samsung Bluetoothban is, de ezt követően menti, így minden újracsatlakozáskor kapasból az LDAC aktiválódik. Egyedül a legjobb bitrárát nem jegyzi meg, így azt mindig újra be kell lőnöm csatlakozás után.

(#13049) mcs válasza vicze (#13037) üzenetére


mcs
veterán

,,Sony hangzásnak Sony, de szerintem 10-ből 9 ember a Buds 2 Pro-t választaná, sokkal többet ad még technikailag is nem csak "fun"-abb hangképet, XM5 laposabb kevesebb részlettel. Összességében nem érzem azt, hogy technikailag jó a hangzása, a sok hangszertől zavarba jön már."

Akkor én vagyok az az egyetlen a 10ből, aki inkább a laposabb hangképet preferálja. Hosszabb távon sokkal kevésbé fárasztó, és pontosabban szólnak a részletek, nem forszírozva. Szerencsére a Technics AZ80nál is finomított mértékű a szokványos 60 Hz és 3-4 kHz kiemelés a gyári direct eq módban. :)

(#13050) mcs válasza MaxxDamage (#13038) üzenetére


mcs
veterán

Ne bontsd ki, és vidd vissza. :)
Esetleg AZ60at nem találtál ott a Mediaban kiárusítva 40-45 ezerért?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.