Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) hajbel válasza Fall-N (#100) üzenetére


hajbel
addikt

Egyetértek, de én nem egyetemes igazságot írtam le, csak nagyjából azokat, amikkel nekem van személyes tapasztalatom, mivel a kérdés (kérés) is ez volt. Viszont az általánosan elfogadott dolog, hogy a Lypertek Tevi a kategóriájában egyik legjobbja ár/érték arányban és ez az én véleményem is. Airdotsom pedig volt. Még az olcsóbb sem éri meg az árát, a drágább meg főleg nem (mivel összeszerelésben és hangzásban is kritikán aluli). Ha meg valakinek nem számít a hang és összeszerelési minőség, akkor vegyen valami olcsóbbat.

Az a baj, hogy a neten is ugyanezek a problémák. TWS-el kevés hozzáértő ember foglalkozik és rengeteg a tévinformáció, valamint a szponzorált tartalom. Ezért is gondoltam, hogy mindegyik általam érdekesnek tartott TWS-t beszerzem és letesztelem magam a magasabb árkategóriában. A Souncore Liberty azért esett ki, mert szerintem nagyon ronda. Mondjuk olcsóbb kategóriában én is jókat hallottam a Haylou GT2-ről és a GT1 Plusról.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#102) Fall-N válasza hajbel (#101) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen ahogy láttam te gyakorlati tapasztalatokat írtál, de sokan elintézik valamivel azt megvan a válasz. Sajnos sok olyan szponzorált oldal van, ahol csak jót olvasni, nem gyakorlati tesztet. Jó példa a hírhedt av-online.hu, így ott nem fog kiderülni ha az árához képest egy fos az egész vagy hogy ugyanezt megkapod akár olcsóbban is. Abban is igazad van, hogy hiába szól jól ha nem tetszik külsőre vagy fos a minősége. Akkor én sem venném meg.

A kínai csodákról meg még kevesebb teszt van, mert nem is kapni mind itthon meg általában a Sony, JBL, Skullcandy, Sennheiser stb. márkákat preferálják, ha nem is a legjobbak. Sőt sokszor túlértékeltek ezek a márkák, vagy a régi cuccaik miatt a nevükből élnek csak. Tipikusan a JBL is ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#103) Csabiking65 válasza bostone (#89) üzenetére


Csabiking65
csendes tag

Szia Bostone!
Mivel a Spunky árát már visszakaptad, semmit sem veszítesz, ha kipróbálod a javaslatomat. Nálam bevált. A lányom Spunkyt kapott tőlem most Karácsonyra, és 2 nap múlva neki is "elment a balance". Valóban, a bal fele halkabb volt, nem csak az ő telefonjáról meghajtva, de az enyémről is. A reset sem segített. Kívülről nézegetve (nagyítóval) tisztának tűnt, nem volt eldugulva, nem látszott rajta "barack-lekvár". :)
De gyanús volt, hogy míg a jobb oldali füles csövének mélyén láttam csillogni a fémszita fényét, a bal oldali fehér szövet szűrőn nem láttam keresztül. Ezért azt tűvel óvatosan lefejtettem a műanyag csőről. Most így, szűrő nélkül meghallgattam a fülest.
És láss csodát: a balansz helyreállt, sőt, most már a bal fele lett a szebb hangú! Leszedtem a jobb oldalit is, mindkettőt kimostam kontakt sprayvel. Most már egyformán szólnak újra. Száradás után vissza lehetett illeszteni a szűrőket, a hátuljukon öntapadós ragacs van.
Ezek szerint ez a szűrő annyira sűrű, tömör, hogy talán még az izzadás is eltömíti, és az szemmel nem is igazán látszik.
Ha gondolod, próbáld ki Te is, hátha...
Ha túl vagy rajta, megoszthatnád mire jutottál, kíváncsi vagyok. Sok sikert !

(#104) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!

TWS-t vennék, a keret max 10.000 Ft. Külföldi rendelés lehetséges, sőt, leginkább aliban és társaiban gondolkodom.
Nem vagyok vájtfülű, igazából a hangzás nekem abszolút nem elsődleges szempont, persze minél jobb, annál jobb :)
Tableten, laptopon filmnézéshez használnám, továbbá vezetés, horgászás közben headsetként, valamint -és ez eléggé megszórja a jelölteket- sporthoz, konditerem, futás, szóval nem szabad, hogy mocorgós, kiesős legyen. Fontos továbbá az üzemidő is, ahogy elnéztem olyan 2,5 órát azért tudni szoktak ezek, az alá nem mennék.
Eddig amiket néztem:
Blitzwolf BW-FYE1 - FYE2
QCY T1 PRO ami most kínai raktárról 20$

Nem tudom, ezek közül melyikkel járnék jobban, illetve van-e még ebben az árkategóriában olyan, ami ezekhez hasonlóan sportoláshoz ajánlott, támasztós, nem kiesős fajta.

Semmilyen vezetékes cucc nem érdekel.

Előre is köszi, ha tudtok segíteni, én pár nap keresgélés és tesztolvasás/nézés után elvesztem. :F

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#105) hajbel válasza Fall-N (#102) üzenetére


hajbel
addikt

:R A Sennheiser viszont a merülési gondodoktól eltekintve egy bruátlisan jó TWS. Ha lesz rá alakalmad, próbáld ki! Aleter, classic rockban, mint pl. RHCP, White stripes veri a Tevi, de zúzósabb zenéknél a Sennheiser hozza azt a szélesebb basszust, ami oda kell, a rengeteg részlet mellett.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#106) Fall-N válasza hajbel (#105) üzenetére


Fall-N
veterán

Tetszik a Sennheiser, egyszer kipróbálom élőben, de a közel 100ezres ára brutális. Sennheiserrel is inkább az a bajom, hogy brutálisan áraz, sok termékük valóban jó minőségű és hangzású. Ellenben JBL viszont annyira nem nagy szám amennyire drága. Az olcsóbb füleseik túl mélyhangkiemeltek.

Majd később ha venni akarok egy jobb fülest akkor Lipertek Tevit veszem meg. Egyelőre ez a Nillkin GO TWS sem rossz addig.

(#107) pruzsi válasza pruzsi (#99) üzenetére


pruzsi
őstag

Erre valaki :D

(#108) fecg21


fecg21
aktív tag

Sziasztok! Egy I tech Pro stereo H2 -es fülhalgatót szeretnék vásárolni, hazai ára egységesen-gyakorlatilag mindenhol - 40.000ft. Az ebayen viszont újonnan 22ezer. Adhat e gyanakodásra okot ez az árkülönbség? Ha igen akkor honnét lenne előnyösebb vásárolnom? Előre is köszönöm a válaazokat/segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#109) fericske válasza fecg21 (#108) üzenetére


fericske
addikt

Az itthoni ára gyanakodós.
Egyébként $70 - £70 a normál ára.
Ebay-en ezt pl. nyugodtan veheted.
[link]
[link]
Az olcsóbbiknál csak fel lett bontva a doboz, talán ki lett próbálva egyszer.

(#110) fabri07 válasza bostone (#64) üzenetére


fabri07
aktív tag

Hali,

Hát én nem nagyon nézek vele videót, de ugye mondtam, hogy kipróbálom, van egy kis késés de nem olyan észrevehetően, persze valakit ez zavar, de én csak zenét hallgatok vele :)

(#111) szetcsuszott válasza szetcsuszott (#104) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Qcy t1 pro berendelve.... Kíváncsi leszek.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#112) Fall-N válasza szetcsuszott (#111) üzenetére


Fall-N
veterán

Rosszul nem jársz vele, mert egyébként a QCY bérgyártja a Xiaomi olcsóbb TWS-eit. A többit meg a Haylou meg van 1more gyártású is, ahogy a Piston füleseket is a 1more gyártotta.

(#113) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

---Sziasztok!
QCY QS2 és Qcy t1 pro közül melyik jobb? Árban nagyjából ugyan az. Filmnézés, komolyzene, jazzt hallgatnék.

(#114) szetcsuszott válasza Fall-N (#112) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

[link] E szerint a teszt szerint a Xiaomi airdots proval van egy ligában, és még jobb is, az airdots pro meg azért TWS szinten nem szar. Nekem bőven elég, ha az airdots pro körül vagy akár valamivel alatta teljesít, nem vagyok audiofil kicsit sem, úgyis tecsőről meg mp3-ról fog menni a zene, filmnézésnél meg ugye adott a hangminőség. Headsetként horgászat meg vezetés közben monóban fogom használni, és nem ZIL-t vezetek, a Tisza partján meg csendesség van... Szóval nagyon bízom benne.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#115) monti0222w


monti0222w
addikt

Sziasztok, karira rendeltem a családnak, barátnak, Haylou GT1 Pro-t ajándéknak, kis tapasztalat vele kapcsolatosan azoknak akit érdekel.
Előljáróban nem egy drága fülesről van szó, a cég ha jól tudom a Xiaomi csoport tagja, (majd Vicze1 kijavit ha nem az :D ) mivel nem a drága TWS közé tartozik a hang minőségét is az alapján kell figyelembe venni. A cég egyébbként azt írja hogy kiemelt figyelmet fordítottak a bass hangzásra, hál isten, ennek nem tapasztaltam mindent elnyomó jelenlétét, inkább kellemesebb tiszta hangot hallottam, nem túl terjedelmes a tere, de ami van azt ennyiért jónak mondanám. Rock zenékkel, illetve Nagi ésJulia Westlin féle feldolgozásokkal hallgatoztam meg.
5.0 bluetooth található meg benne, a vezérlés érintéssel történik, az aksi kapacítása mind a fül illetve a házé nincs tesztelve általam, csak a gyártóét tudnám írni. Maga a ház nagyon kis pofás gömbölydebb idomokkal rendelkezik 800 Mah kapacításal, könnyedén hordható, kis helyen elférő típus. Megjegyezném még hogy némi vizállósággal is rendelkezik,mondjuk úszni, fürödni biztos nem lehet vele de az esőt bírja. :K

(#116) Fall-N válasza szetcsuszott (#114) üzenetére


Fall-N
veterán

Ugyanilyen a specifikációja az én Nillkin GO-mnak is. Ugyanez a Realtek chip van benne, BT 5.0, 750 mAh töltődoboz stb. Jól szól egyelőre nekem sem kell drágább darab. Esetleg ha tönkremegy akkor QC chipest veszek, azokban van AptX. Pl. Tronsmart Spunky Beat, ami említve volt itt.

monti0222w: Ha jól tudom, akkor csak bérgyártanak nekik, mint például sok háztartási eszközt a Mijia vagy az Amazfit okosórákat a Huami. Ők csak a forgalmazásban vesznek részt nem ők tervezik. De a Piston füleseket is a 1MORE cég gyártotta nekik.

[ Szerkesztve ]

(#117) monti0222w válasza Fall-N (#116) üzenetére


monti0222w
addikt

Igen így van, viszont mivel tudtommal a Xiaominak üzleti részük van a cégekben, ezért bátorkodtam írni a cég csoport tagot. :K
Mindegy, a hozzászólásomnak inkább a füles bemutatója volt a célom mint a Xiaomi cég története. :D
Aki olcsóbban szeretne egy TWS fülest akkor ezt is szerintem, figyelembe veheti! Nekem jól ült a fülben, rázva a fejemet, nem esett ki, de ugye nem vagyunk egyformák és ezt is figyelembe kell venni. :K

[ Szerkesztve ]

(#118) vicze válasza monti0222w (#115) üzenetére


vicze
félisten

Haylou = Dongguan Liesheng Electronics
Az első mi sportot csinálták, azóta nem gyártottak a Xiaominak.
Xiaomi továbbra is csak egy cimke, nagyon nagyon kevés dolgot terveznek saját maguk a telefonokat kivéve. Xiaomi SW-ben és szolgáltatásokban utazik leginkább.

(#119) monti0222w válasza vicze (#118) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszönöm Vicze1. :K

(#120) bostone


bostone
addikt

Picit, mintha eltolódott volna a téma a tws világába. Ez talán nem is probléma.

@hajbel
Az általad említett típusok egy része számomra teljesen ismeretlen volt eddig. Felkeltette az érdeklődésem, alighanem beszerzek egyet a lypertek teviből.

@Csabiking65
Más is ajánlotta, hogy keressem a lekvárt, de tényleg nem egyértelműen észrevehető, viszont a szűrőt eltávolítva a hangerő rendben.
Mit iszol??? A vendégem vagy!
Évek óta "agybadugós" füleseket használok, még soha egyikbe sem szorult a hang. Ezt a bizbaszt valahogy cserélni kellene.

@fabri07
Köszönöm, de így nagy hátránnyal indul az én felhasználási módomban.

(#121) Tulku válasza bostone (#120) üzenetére


Tulku
veterán

"Picit, mintha eltolódott volna a téma a tws világába. Ez talán nem is probléma."

Miért ez milyen topik? ;]

(#122) maximilian4


maximilian4
addikt

Vettem egy xiaomi airdots prot. Így 4 nap használat után azt kell mondanom nagyon jó vétel volt ennyi pénzért (20 ezer ft). Nagyon minőségi anyaghasználat, jól szól, az aktív zajszűrés úgy ahogy működik, üzemidő hosszú, a tok dizájnos és gyorsan tölt, iphone-nal jól együtt tud működni. Örülök hogy nem a 2,5x drágább airpodot vettem. Vagy az 5x drágább airpod pro-t.

Maxi

(#123) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok!

Elkapott a gépszíj és gondolkodom TW fülhallgató vásárláson. Ha éppen utazok üzleti útra akkor ne legyen már madzag nekem. Nagyon sokat nem költenék rá, ezért a következőket néztem ki:

-Mpow T5
-QCY T5/T2 (formafüggő)
-Blitzwolf FYE3/5/8

Ebben a kategóriában van bárminemű különbség minőség/megbízhatóság terén akár minimálisan is? Vagy vegyem azt amelyik a legakciósabb?

Köszönöm előre is.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#124) Breki válasza Zoona (#123) üzenetére


Breki
veterán

TWS-re gondolsz gondolom.

A headset funkció mennyire fontos?

Én például most ezt várom

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#125) Zoona válasza Breki (#124) üzenetére


Zoona
aktív tag

Szia!

Igen, TWS. Ez milyen? Ez is tetszik. Jó lenne benne a headset mint extra de nem sírnék ha fel kellene àldozni és hiànyozna belőle.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#126) minek?:S


minek?:S
őstag

Sziasztok Srácok!

Egy HBS-900-ast szeretnék leváltani. Nem a tudásával van a bajom, hanem szegénykémet már csak a szig'szalag tartja egyben, így utcára azért valami újabbat vinnék már ki. Elöljáróban annyit szeretnék, hogy legalább hasonló tulajdonságokat tudjon a következő is. Kettőt ki is néztem, árban ennyit tudok rászánni, illetve szeretem nagyjából összehangolni márkailag az eszközeimet, szóval az is az elsődleges szempontok között van. Amennyiben meg sem közelítik a Tone Infinim hangzását(/és üzemidejét, de ez utóbbi másodlagos), abban az esetben sztornó és más szemszögből teszem fel a kérdést -magamnak- újra.

Szóval az alábbi eszközöket néztem ki:

Xiaomi Mi Bluetooth Neckband - 10k
Xiaomi Mi AirDots BASIC - 6k
Xiaomi Mi AirDots True Wireless - 10k

A felsorolás utolsó két tagjától picit ódzkodom a kialakításuk miatt, hiszen nem volt még ilyen fülesem(a jelenlegi előtt egy Awei A980BL-em volt) és nem tudom mennyire lehet kényelmes, viszont, amennyiben a Neckband teljesen szar és csak ezek jöhetnek szóba, úgy természetesen megfontolom.

Előre is köszönöm a segítséget. :)

Üdv.:M.

(#127) Fall-N válasza minek?:S (#126) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha TWS vonal bejön akkor QCY T1 és a T2 is megfontolandó. Egyébként nem kell félni tőle, kényelmesebb sokkal.

(#128) hajbel válasza Fall-N (#127) üzenetére


hajbel
addikt

+1 sokkal jobbak, mint az AirDotsok összeszerelést és hangzást tekintve is.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#129) minek?:S válasza Fall-N (#127) üzenetére


minek?:S
őstag

& hajbel

Köszönöm. Tehát akkor a TWS kialakításban a QCY-ok egyértelműen? Nem jön be kimondottan, de mivel nem használtam még, nem tudok véleményt alkotni. Leginkább az zavar, hogy a nyakpántost tudom hova tenni, ha éppen nem kell, ezeket meg be kell tenni egy dobozba, be a táskába stb.. szóval nekem macerásabb és könnyebben elveszíthetem(legalábbis elméletben).

A Neckbandről tudtok szólni pár szót?

Üdv.:M.

(#130) hajbel válasza minek?:S (#129) üzenetére


hajbel
addikt

Nem sajnos, nekem tws-ek előtt Soundmagic E10 BT volt és rendkívül kényelmetlen volt, hogy mindig össze kellett hajtanom mielőtt elraktam a tokjába, mivel attól féltem, hogy megtörik a kábel, mint eddig minden fülesemnél. Sokkal kényelmesebb zsebből előkapni a töltőbölcsőt és azzal a két mozdulattal, amivel kiveszed a füledből eltenni a TWS-t. Ha mindenképp kompakt méret kell, érdemes ezekre vetni egy pillantást. Ez a legkisebb töltőbölcsővel megáldott TWS, amivel dolgom volt, eléggé basszuskiemelt, ennek is nagyon kompakt a tokja, inkább hosszúkás, kiegyenlítettebb hangképpel. Mindkettő jobb a QCY-nál, viszont drágábbak is. Szerintem megérik a felárat.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#131) Zoona válasza hajbel (#130) üzenetére


Zoona
aktív tag

Annyi félét linkeltek már itt a fórumon, hogy kezd a bőség zavara lenni (és még mennyi mindent találna az ember):

Volt itt: Blitzwolf, QCY, most Soundpeats, egy külföldi blog az Mpow-ot hozta ki győztesként.

Sok a jó választás úgy tűnik (hálistennek), kezd bővülni a piaca a TWS füleseknek.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#132) Breki


Breki
veterán

Facebookon van egy srác aki szinte az összes létezőt megvette tesztelte és részletesen ír róla, összehasonlító elemzést is.

A másik fórumon ide is írt, de a sznobok kikezdték.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#133) hajbel válasza Zoona (#131) üzenetére


hajbel
addikt

Az airdots topikban linkeltem ezt az oldalt: [link]
Sokmindennel nem értek egyet, pl. ugyanabban a kategóriában van a Creative Outlier Air, mint a Lypertek Tevi, ami baromság szerintem, mivel mindkettőm volt és semmilyen tekintetben nem mérhető össze a kettő, de főleg hang tekintetében van a Tevi 2 kategóriával feljebb. Mondjuk kiindulási alapnak jó, mert nyilván ami teljesen hulladék arra nem írja, hogy jó. Brian unboxed youtube csatornán elég jók az összehasonlítások, hangmintákkal. Nyilván fülben másként hallatszik, sok függ a szigeteléstől, de kapsz egy alapot. Pl egymással összemérve a hangmintákon hallatszik, hogy melyik szól tisztábban, melyik kevésbé tiszta, basszuskiemelt stb. Legalábbis az általam kipróbált TWS-eknél a hangminta összehasonlításoknál kb. hozta azt a hangképet, amit a valóságban. A mikrofonnál más sokkal objektívebbek a hangminták. Mike Wat sem túlságosan ért hozzá, de az általa felállított sorrend TWS-ek közt nagyjából rendben van. Ő minden teszben összehasonlítja a hasonló árkategória jobb TWS-eit. Sajnos a hozzáértőbb csatornák ritkán tesztelnek TWS-t és mivel nem erre specializálódtak, össze sem hasonlítják őket.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#134) -NoVa- válasza minek?:S (#129) üzenetére


-NoVa-
őstag

Látszólag eléggé törik a kábel a neckband tövében, nem jósolok hosszú élettartamot neki.

Amúgy saját jópár év tapasztalatai:
- Samsung Level U neckband: futás közben idővel elfordul a nyakban, és kihúzza a fülemből magát, igazgatni kellett. A sós izzadtság kikezdte a gumiszerű borítást, és lebomlott, kuka az egész.

- Tetszőleges futásra valónak mondott BT fülesek (Huawei AM61, SoundMagic E10BT, egyéb kínai izék): Onnantól, hogy lóg a kábelen egy akku, és/vagy mikrofon + gomb, szar az egész. Azt hallod, hogy rángatja a kábelt futáskor, és rángatja is, tehát idővel a forrasztásból is kitépi magát. Talán a Huawei a legtartósabb ezek közül, annak semmi baja, de nem használtam sokat, mert a hangja még a SoundMagicnél is szarabb.
Fél füles használatnál le lehet lógatni kényelmesen, és elvan az ember nyakában akkor is, ha épp nem hallgatok zenét, de pl a Huawei-t egy parkolóban találtam a földön, egy kínaira meg rácsaptam az autó ajtaját, mert kilógott a kabátzsebemből, szóval nem életbiztosítás a kábel.

- TWS: Kipróbáltam pár BlitzWolf-ot, azt kaptam tőlük, amiért fizettem. Működnek, de nem emberre tervezték. Futás közben a teljesen izoláló szilikondugók miatt a saját pulzus dobolása lesz a leghangosabb. Igazából annyira generikus dolog ez, hogy bármelyik kínai olcsóra lehet mondani. Működnek, csak minek.
- TWS, ami bevált:
Samsung Buds: Nem izolált teljesen, helyette még sharkfinnel támaszkodik a fülben. Érintőfelülettel hangerőállítás + szám léptetés, telefon felvétel/letevés működik. Mivel nem csak a hallójáratba kapaszkodik, ezért az érintőfelület használata nem jár extrém fülben dobolással, kényelmes benne párnán oldalra feküdni, stb. Extrém hosszú akkuidő, még épphogy kényelmesen zsebrevágható méretű tok. A tok sajnos nem tartja napokig jól a töltését. Hangminőségben remek. A mikrofonja is használható marad zajosabb utcán is, ha jó irányba áll a füledben.
Apple AirPods: Egyáltalán nem izolál, és ronda. Cserébe telefonáláskor a legjobb hangminőséget adja, futásnál nem dobol a saját pulzusod vissza, meg a lépéseid, és még a hangminősége is egész jó. Sokat metrózóknak, zajos környezetben nem ajánlom, és az akkuideje is gyengébb, drága is, viszont ez az egyetlen, aminek a tokja már tényleg semennyire nem zavar zsebben, picike és lapos. Még mindig nagyon drága.

Összefoglalva kábelt felejtsük el, csak a baj van vele. TWS-ből meg ne a legaljáról meríts, mert ha már némi használati értéket meg minőségibb akkut is kapsz, azt nem feltétlenül 30$-ért vágják hozzád. Soundcore Anker Liberty bármelyiket, Samsung Buds-t inkább, ezek alatt minden erős kompromisszum.

(#135) Breki válasza Breki (#132) üzenetére


Breki
veterán

Egy példa tőle bemásolom erről a fülesről korábban volt szó nekem is van

Üdv, és boldogat mindenkinek!Nem olyan régen jelent meg, de ennek ellenére, már nagyon sok "kinti" fórumon youtubon, és tesztekben is (n)agyon dicsérték.Ez nem más mint a Tronsmart Spunky Beat TWS. El kell ismerni, a tronsmart-nak vannak jó termékei, de jöttek olyanok is, amik nem igazán vannak a toppon. Persze ebben az olcsóbb kategóriában! Volt már "nekik" egy tws kisérletük, (Tronsmart Encore Spunky Buds) ami nem igazán úgy sikerült ahogy kellett volna,inkább az alsóbb kategóriába tartozik. Hozzá teszem, ebbe a 20-30$ os kategóriába tartoznak.Most ezzel a Tronsmart Spunky Beat tws - el "beújitottak", nert igen jól sikerült. Szóval, megjött. Aliról, lengyel raktárból, igy ünnepekkel együtt is 7nap volt Dpd futárral. 24$ free shipping, és karácsonyi diszdobozban lehetett rendelni. A jó multkori 10 vagy 12db tws leirásomban, úgy gondolom "hallom", hogy ez simán az első 2 ben van. Hogy miért?-hangerőállitás (ez elég hülyén lett kitalálva, 3x kell tapizni. Ha nem jól tapizod, akkor mást csinál) -Aptx (videoknál nincs késés)-Bt 5.0-qualcomm chip-CVC 8. 0 zajszűrés-6h játékidő-dokkoló 4x tölti-nagyon kicsi-nagyon kényelmes-jól illeszkedik, jól szigetel-usb C csati, + usb A-basszuskedvelőknek-nagyon jó hangzás(-használat közben nem világitanak a fülesek) Szóval ezért. Anyaghasználat jó, semii extra, csicsa, az eddigi szokásos minőség. Dokkolón töltést jelző ledek vannak,és a fülesen is. Párositás, hatótáv, kapcsolat ok. Tartozékok usb c kábel, leirás és 3pár illeszték. A füles "érintő gombos",alap funkciókkal.Ez egy remek, olcsó tws, ami ráadásul nagyon jól szól, és rendelkezik azokkal a paraméterekkel, amikkel egy több 10ezres, márkás tws is.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#136) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

Elhatároltam magam és szeretnék venni vezeték nélküli fülhallgatót. Ezeket néztem ki. Rá szánt összeg max.8k

Blitzwolf BW FYE4
BlitzWolf FYE3S
Xiaomi Mi AirDots Basic
QCY T1

Engem leginkább hang,tartósság és hogy mennyit bírnak egy feltöltéssel. Persze külföldi rendelés is játszhat. Ha esetleg van jobb amit tudtok nekem ajánlani megköszönném! :R

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#137) fabri07


fabri07
aktív tag

Hali,

Srácok lenne egy kis gond...

Azzal a lyukkal mit kezdjek, szervizesek kicserélik egy újra vagy mit tegyek most?
Gumit akartam cserélni, s már nem volt rajta..
Smartcom-os termék.

(#138) monti0222w válasza FoLey-v (#136) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia fentebb írtam egy kis véleményt a Haylou GT1 Pro-ról, szerintem jó kis TWS, amiket felsoroltál azoknál van amiben jobb, külalak, viselhetőség, kényelem, vízálló ha nem is nagy mértékben, úszni biztos nem lehet vele, a ház kapacitássa 800 mAh. :)

(#139) FoLey-v válasza monti0222w (#138) üzenetére


FoLey-v
addikt

Szia!

Köszi az ajánlást még hozzáírnám hogy munkához kellene. Legalább 8 órát bírjon ki és zajszűrő meg Meizu EP51 féle hangzása legyen. :D

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#140) maximilian4 válasza fabri07 (#137) üzenetére


maximilian4
addikt

Wat? Ilyet sem láttam még. Eredetileg amúgy volt rajta lyuk? Lehet így csusszant át a minőségellenőrzésen. Mindenképp írj nekik emailt és küldd el a képet is.

Maxi

(#141) Chuck Norris válasza -NoVa- (#134) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A samsung U -nál nekem is az van mint nálad elfordul aztán kijön de ha nem fordul el akkor is kis szokott esni néha még a legnagyobb gumival is. Télen egy fokkal jobb mert a sáltól nem tud elfordulni nehezebben esik ki. Ezen kívül az izoláció az szinte semmi, minden külső zaj behallatszik csak egy előnye van, hogy legalább nem volt drága.

A vezetékes BT fülesek is már sokkal jobbak mint a sima vezetékesek futáshoz, lehet a TWS meg a vezetékes BT között is ekkora különbség van, de amíg a TWS-eknek ilyen kicsi az üzemidejük addig én nem próbálkozok velük.

Futáshoz ami nekem idáig bejött, tetszett a hangja is nem is akart kipottyanni utána írom a negatívumot:
-JBL E25 BT 2 hónap után garanciában visszavették mert nem akart tölteni.
-Jabra sport coach, ebből kettő is volt, az egyik alapból be sem kapcsolt, a másiknak másfél év alatt döglött meg az akkuja de addigra már szét is mállott az egész.
-NuForce BE Live5 december óta van meg, teljesen szuper minden tekintetben mondjuk listaáron biztos nem venném meg.

Ezeken kívül próbáltam még:
-AWEI A890BL kényelmetlen és pocsék a hangja
-Sony XB50BS a szemét sony megabass hangzás miatt hallgathatatlan, pár hét alatt szét is esett
-JBL Endurance Sprint teljesen használhatatlan az érintéses vezérlés miatt,

Ami fontos szerintem, hogy ezek a fülesek nagyon úgy vannak kitalálva, hogy épp épp csak kibírják a garancia végéig, sok pénzt nem szabad rájuk költeni mert ha nem veszik vissza garanciában akkor két éven belül úgyis kuka.

(#142) monti0222w válasza FoLey-v (#139) üzenetére


monti0222w
addikt

8 órát nem bírja ki, gyárilag 3.5-4 órára van hitelesítve, viszont a házból 4-5-ször tölthető. Hangilag van olyan, ha nem jobb. :)

(#143) fabri07 válasza maximilian4 (#140) üzenetére


fabri07
aktív tag

Hát én se, néztem egy nagyon picit, hogy mintha lentebb lett volna mint a másik, kicsit megpiszkáltam fülpiszkálóval, és becsúszott...nem is értem..
A jbl vezetékesemet nyomkodhattam akár erőből fogpiszkálóval is akkor se csúszott volna le soha, ez meg alapból elmozdul..

(#144) maximilian4 válasza fabri07 (#143) üzenetére


maximilian4
addikt

Na megnéztem az enyémet. Azzal van a baj amelyiken “van a lyuk”, mert ott egy fehér kis szűrőnek kéne lenni. Gondolom az akadályozza meg, hogy belemenjen a dzsuva a járatba. Te azt valahogy elpiszkáltad, pedig nem egyszerű, mert erősen oda van ragasztva. Ha pedig te nyomkodtad be, vagy távolítottad el onnan, akkor nem biztos hogy jár rá a garancia.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#145) fabri07 válasza maximilian4 (#144) üzenetére


fabri07
aktív tag

Tudom, hogy az a rossz. Csak mikor cseréltem a gumiharangot, akkor láttam, hogy a jobb oldalin jobban be van csúszva a szűrő, megnéztem, hogy kintebb lehet-e hozni egy tűvel, óvatosan csináltam és lejött a ragasztás, most, ha csak használom mindennap, előbb, vagy utóbb a használat miatt is bekövetkezett volna ez. Csak ezaz, hogy a cég nem tudom, hogy állna ehhez...

(#146) FoLey-v válasza monti0222w (#142) üzenetére


FoLey-v
addikt

Oké ez is jó hír :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#147) FoLey-v válasza FoLey-v (#146) üzenetére


FoLey-v
addikt

Kicsit utána olvasva inkább berendeltem a Tronsmart Spunky Beat-t.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#148) monti0222w válasza FoLey-v (#147) üzenetére


monti0222w
addikt

Az sem rossz választás, sztem a xiaomiknál jobb lesz. :K
Hangzásilag a Haylou GT1 Pro lehet jobban tetszett volna nála.

(#149) FoLey-v válasza monti0222w (#148) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nem baj egyszer lesz olyanok is. :D Majd beszámolok róla hogy milyen a termék. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#150) monti0222w válasza FoLey-v (#149) üzenetére


monti0222w
addikt

Oksa, várni fogom, amit tudok róla nagy pozítivum az a füles aksi kapacítása, a háznak kevesebb mint a GT1 Pro-nak, kíváncsi leszek a beszámolodra tényleg hozzá-e a 8 órát!? :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.