Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) zodo válasza HKorn (#1596) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi még átgondolom, nincs ott regisztrációm de átgondolom.

patomi

Igen erre a két típusra gondoltam, egy videóban nem találtak hangzásbeli különbséget csak szín és vezérlés eltérését említették.
QCY T2C-t ebben a videóban nagyon dicsérték.

Akkor Xiaomi Haylou GT1 plus kintről ~9200ft vagy QCY T2C/T1S itthonról 9990 ft + érte kell menjek.

Időközben a párom is szeretne egy ilyen típusú fülest. :)

(#1602) pulutodurumo válasza FoLey-v (#1600) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Erre nincs válasz. Mondhatnám azt, hogy tonnaszám rendelik az emberek a 10 dolcsis füleseket, és ezért valószínűleg nem fognak kérni róla papírokat, hanem simán továbbítják. De ha a tiéd veszik ki, akkor pont mindegy.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#1603) csibor válasza patomi (#1594) üzenetére


csibor
őstag

Google kereső alapján a kinézet, JBL tune 205 Bt. Valami ilyesmire gondoltam.

(#1604) patomi válasza zodo (#1601) üzenetére


patomi
őstag

Igen. QCY T1 T2 csak tokban különbözik van amelyiknek nincs teteje de van amiben vezeték nélküli töltés is van. Ez befolyásolja az árat QCY eseten.

Ha nem rendelésre postával veszed lehet érdemes egyet venni. Ha párodnak nem kényelmes, vagy hangja nem tetszik, lehet mást választani.

csibor
Sajna ezekkel nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1605) zodo válasza patomi (#1604) üzenetére


zodo
nagyúr

"Ha nem rendelésre postával veszed lehet érdemes egyet venni. Ha párodnak nem kényelmes, vagy hangja nem tetszik, lehet mást választani."

Lehet még nem ébredtem fel.
Hogy érted a fent írtakat?

Amúgy most ott tartok hogy konkrétan ezeket rendelem, Német raktárról:
QCY T2S és Haylou GT1 Plus

Valahogy csak elosztjuk egymást közt.
Rendelhetem egy rendelésbe, nincs vám vagy áfa mizéria?

(#1606) patomi válasza zodo (#1605) üzenetére


patomi
őstag

Rendelheted egyben, európai raktárból tréfa mentes.

Akkor eleje tárgytalan. Úgy értettem,h. ha elmész érte a boltba akkor végy egyett, mert ki tudja. Ha kintről jön akkor együtt célszerű, max eladod ami nem jön be.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1607) zodo válasza patomi (#1606) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm a segítségeket! :R

Páromnak lehet hogy valami csajos fehér lesz de még kérdéses.

(#1608) FoLey-v válasza pulutodurumo (#1602) üzenetére


FoLey-v
addikt

Akkor bepróbálom megrendelem ezt a terméket hivatalos oldalról.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1609) zodo válasza patomi (#1606) üzenetére


zodo
nagyúr

Gls szállítja a Német raktáros rendelést?

(#1610) HKorn válasza zodo (#1609) üzenetére


HKorn
addikt

DHL

Run&Ride

(#1611) patomi válasza zodo (#1609) üzenetére


patomi
őstag

DHL germany economy megjelöléssel, de lesz hozzá nyomkövetés. Legolcsóbb opcióval is. Magyarországon pedig MPL veszi át és hozza ki.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1612) zodo válasza HKorn (#1610) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi.
Lényeg hogy nem a Posta csak a címzés miatt.

patomi

Neked is köszi.
Végül is jó az MPL is, remélem.

Lényeg hogy nem "postán maradó" lesz hanem futár hozza?

HKorn

Köszi akkor melóhelyre kell rendeljem. :R

[ Szerkesztve ]

(#1613) HKorn válasza zodo (#1612) üzenetére


HKorn
addikt

Nem, házhoz hozza az MPL.

Run&Ride

(#1614) FoLey-v válasza FoLey-v (#1608) üzenetére


FoLey-v
addikt

Megrendeltem Lypertek Tevi-t,kíváncsi leszek Sabbat E12 Ultrához képest milyen lesz a hangzása.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1615) Zoleee83 válasza FoLey-v (#1614) üzenetére


Zoleee83
addikt

Hálás lennék egy tesztért/véleményért, akár a Sabbat-hoz képest is. ;)
Mennyi lett árban a vége?

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#1616) FoLey-v válasza Zoleee83 (#1615) üzenetére


FoLey-v
addikt

Persze mindenképpen írni fogok! :R
Ára:

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1617) patomi válasza zodo (#1612) üzenetére


patomi
őstag

Igen, MPL-es kocsi jött.
(#1616) FoLey-v
Kicsit most irigy vagyok :B

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1618) FoLey-v válasza patomi (#1617) üzenetére


FoLey-v
addikt

Még várjál azzal,hogy Sabbathoz képest hogy szól,bevállaltam,de egy darabig nem veszek másik bt fülest. :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1619) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Közben hosszas keresgélés után valószínűleg valamelyik SoundPeats-re fog esni a választásom.
TrueShift, TrueDot, vagy TruEngine közül Aliexpressről ahol most jelenleg 50% körüli akció van mindegyikre + szóba jöhet ráadásnak a Haylou GT1 Plus is.
Olyat szeretnék ami jól is szól, de nem áll ki nagyon a fülből, és nem néz ki idiótán vele az ember, mondom ezt úgy hogy a BW-FYE7-t használok. :D

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#1620) fericske válasza FoLey-v (#1614) üzenetére


fericske
addikt

Valami ilyesmi szivacs illesztéket javaslok hozzá a jó szigeteléshez, hogy meglegyenek rendesen a mélyei. [link]
Olcsó valami ami jól szigetel, nem drága Comply meg ilyesmi, aminek szintén kérdéses a szigetelése, a merev középső rész miatt.
Akár kifúrsz munkavédelmi szivacs füldugót, az is jó.
A Tevi saját illesztékei nem szigetelnek jól, a szivacs sem, ami egyébként hamar tönkremegy.

(#1621) FoLey-v válasza fericske (#1620) üzenetére


FoLey-v
addikt

Akár kifúrsz munkavédelmi szivacs füldugót, az is jó.
Ez is jó lesz? Ilyen van nálunk!

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1622) fericske válasza FoLey-v (#1621) üzenetére


fericske
addikt

Ez is jó lehet. Méretre vágod, kitapasztalod. A lényeg, hogy jól szigeteljen.

(#1623) patomi válasza Zoleee83 (#1619) üzenetére


patomi
őstag

Én mindenképpen olyat keresnék, ami EU raktárból elérhető. Nekem is, de másoknak is több hónap a szállitás Kínából. Jelenleg van egy fülesem ami 2 hónapja úton van.
Egyébként a leírtak közül bármelyik jó választás.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1624) gulyasa válasza patomi (#1623) üzenetére


gulyasa
őstag

Én már rég refund-ot kértem volna a helyedben... Válsághelyzet ide vagy oda...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1625) patomi válasza gulyasa (#1624) üzenetére


patomi
őstag

Edifier Official Store, szóval nem vagyok betojva, h. nem érkezik meg egyszer..Szállítási időt meg tolják ki, figyelnek.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1626) Zoleee83 válasza patomi (#1623) üzenetére


Zoleee83
addikt

Ez elég rossz hír, mert nem szeretnék heteket várni. EU raktárban sehol sem találtam, akkor keresgélek tovább. Köszi a tippet.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#1627) FoLey-v válasza fericske (#1622) üzenetére


FoLey-v
addikt

Majd holnap be szerzek egy párat. Akkor Sabbatra is ráaplikálom már. :D

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1628) fericske válasza FoLey-v (#1627) üzenetére


fericske
addikt

Kipróbálhatod azon is, persze.
A Tevihez azért mondtam, mert nála úgy vettem észre, hogy nem számít maga az illeszték, csak a szigetelés.
Előfordul sűrűn, hogy a füles érzékeny az illeszték formájára, anyagára, méretére. Főleg a vetőcsőn túl lógó belső rész átmérőjére, hosszára, anyagára, kialakítására - itt van-e kiképezve damping/csillapítás vagy nincs. Tizedmilliméteres eltérések is kihallhatóak egyes fülhallgatóknál az illesztékek tekintetében. Érdemes velük játszadozni, ha valamiért sokféle van belőle a fiókban. Mint nekem pl. :D
De a Tevinél szerencsére a jó hanghoz csak az kell, hogy szigeteljen jól és kész.

(#1629) patomi válasza Zoleee83 (#1626) üzenetére


patomi
őstag

Itt van GT1 plus EU raktár, 10K alatt van jó választás. De Amazonon TrueDot vagy olcsóbb tesója elérhető. Mondjuk itt gyanúsan matricázás van mert ezek kísértetiesen hasonlítanak a QCY T1-T2 modell(ek)re.
Persze Amazon drágább, ezt figyelembe kell venni. Viszont pikk pakk itt van.

Szerk.
QCY modellek itthon is elérhetőek, nem is vészes áron.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1630) stuka20


stuka20
aktív tag

Korábban már írtam, hogy melyik fülhallgatón gondolkodom, de most szeretnék hasonló árkategóriában (max 12ezer) lévőket kérni, ha esetleg ez nem jönne be. Fontos lenne, hogy olyanokat ajánljatok légy szíves, amiket itthon is meglehet kapni, mert szeretnék élni az elállási joggal.

[ Szerkesztve ]

(#1631) patomi válasza stuka20 (#1630) üzenetére


patomi
őstag

Elállási jog nem biztos, h menni fog egészségügyi szempontok miatt.

Amúgy az a basic felejtős cucc, pont előtte linkeltem QCY-t ami jó.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1632) stuka20 válasza patomi (#1631) üzenetére


stuka20
aktív tag

Milyen egészségügyi szempontok miatt? Online kitöltöd és visszaviszed vagy elküldöd. "Koronavírus" idején személyesen mentem el átvenni a megrendelt terméket, akkor ne hogy már ne lehessen visszakérni a pénzt.
Ez a QCY T2C/T1S/C ez egyetlen termék? Mit jelent a T2C/T1S/C?

(#1633) Gabis válasza stuka20 (#1632) üzenetére


Gabis
őstag

Szerintem arra gondolt, hogy a legtöbb helyen nem él az elállási jog fülhallgató esetén.

(#1634) stuka20 válasza Gabis (#1633) üzenetére


stuka20
aktív tag

Tudtommal minden webshopban rendelt terméket vissza lehet küldeni (14 nap) és a bolt köteles visszatéríteni a teljes árat.

(#1635) Zoleee83 válasza stuka20 (#1632) üzenetére


Zoleee83
addikt

Általában nem veszik vissza sehol!
"A termék higiéniai vagy egészségügyi okoknál fogva nem alkalmas a visszavásárlásra (pl. In-Ear fülhallgatók, borotva, szőr-szakállnyíró, stb..)"
Ezekre a termékekre nagyon-nagyon kevés helyen vonatkozik az elállás, sok helyen még kipróbálni sem lehet az in-ear füleseket vásárlás előtt, érthető okok miatt.
Ha belegondolsz nem tudom te dugdosnál-e bármit is a füledbe, ami már megjárta más hallójáratát előtted? Én biztos nem. :)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#1636) tigipuf válasza stuka20 (#1634) üzenetére


tigipuf
senior tag

Például a muzikernél:
Nem keletkezik vásárlástól való elállási jog a következő esetekben:
-olyan termék kiszállítására kötött szerződés esetében, ahol a termék higiéniai vagy egészségügyi okoknál fogva nem alkalmas a visszavásárlásra (pl. In-Ear fülhallgatók, stb

Újracsomagolt vibrátor,fogkefe,stb,,, :C

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1637) patomi válasza Zoleee83 (#1635) üzenetére


patomi
őstag

Az első baj, h. ezt magyarázni kell, második pedig, hogy eleve úgy kezdődik, h. vissza fogom küldeni. Elég inkorrekt dolog ez.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1638) FoLey-v válasza fericske (#1628) üzenetére


FoLey-v
addikt

Persze mindenképpen beszerzek ilyet és kifogom próbálni. :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1639) DrDobos


DrDobos
őstag

Lehet tevedek es nem akarok unnepronto lenni, de tudtommal a Tevire jo comply nem jo a Sabbatra :N

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#1640) fericske válasza DrDobos (#1639) üzenetére


fericske
addikt

Nem rontasz ünnepet, csak olvass vissza :)

(#1641) FoLey-v válasza DrDobos (#1639) üzenetére


FoLey-v
addikt

Igazából Tevire szeretnék amit melohelyen levő füldugó védő szivaccsal bepróbálom. :D

fericske Ezzel kapcsolatban tudsz véleményt írni? Itthon nem tudom milyen árban kapható. Tevire szeretném.
[link]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1642) vicces


vicces
addikt

szerintetek, hogy van az hogy a spunky beat kb 3,5 órát bir. ma teszteltem. nem ment teljes hangerőn, de nem is tudom mennyin állhatot. 50%-ot jelzett az akkura. még hallgattam egy kicsit és egyszer csak lekapcsoltak a fölesek. lehet valameliyk akksi rossz???

egyébként az amazon nekem is elfogadta a visszavételt. de még gondolkozok rajta, hogy megtartom. jah és találtam használt bedugós füleseket dögivel. mármint az amazon kínálatában.

:)

(#1643) fericske válasza FoLey-v (#1641) üzenetére


fericske
addikt

Mérete jó. 5mm a Tevi vetőcső átmérője.
Amit én linkeltem abban nincs merevítés középen, szivacs az egész, mondhatni csak egy kilukasztott szivacsdugó. Ennél annyira nem számít a belső méret, hogy fel tudd installálni, azért is linkeltem olyat.
A munkavédelmi szivacs dugó is jó.
Mindegy.
Ezen nem kell rugózni.
Pont az a lényeg, hogy csak szigeteljen jól. Lehet akármi olcsó csumpi izé.
Erre általában a szivacs alkalmasabb mint a szilikon, ezért legyen szivacs, de ennyi a történet.

(#1644) FoLey-v válasza fericske (#1643) üzenetére


FoLey-v
addikt

Rendben köszi még egyszer és remélem gond nélkül megjön a Lypertek Tevi is. :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1645) RedCactus válasza fericske (#1643) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nem fog kicsúszni a munkavédelmi szivacs a vetőcsőből? Semmi sem fogja, ha csinálok rá egy lyukat. Attól félnék, hogy egyszerűen kicsúszik a füles, a szivacs bennmarad a fülemben, én meg észre sem veszem hogy elhagytam...

(#1646) stuka20 válasza Zoleee83 (#1635) üzenetére


stuka20
aktív tag

Na erre nem gondoltam bocsi. :D

(#1647) FoLey-v válasza FoLey-v (#1644) üzenetére


FoLey-v
addikt

Közben találtam itthon vagy is blow fülesben kiegészítő levő habszivacsot M-es méret. Hát alig megy be a fülembe,így L-es méret után kereshetek. :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#1648) diablo666


diablo666
tag

Sziasztok!

Milyen vezetek nelkuli fulhallgatot ajanlotok max 20k-ert?
A kenyelem az fontos.
amazon.com - rol rendelnem,mert van ott gift card egyenlegem...

(#1649) vond


vond
MODERÁTOR

Hali!

Lehet, hogy furák lesznek a kérdéseim, de nézzétek el nekem, ugyanis nem használtam még semmilyen vezeték nélküli fej-, illetve fülhallgatót.

Van egy tök jó kis JVC vezetékes fülesem, ami nagyon jól szól, és évek óta semmi baja, de mostanra elegem lett a vezetékből. Abból is, hogy így kényelmetlen kezelni, és elrakni a telefont, de leginkább abból, hogy beakad, húzódik, vergődik, és ez egyrészt idegesítő, másrészt bele is hallatszik a zenébe.

Szóval szükségem lenne egy jó vezeték nélküli fülhallgatóra, viszont sokat nem szeretnék és nem is tudok rá áldozni. Legyen mondjuk max. 10 ezer, de ha nagyon indokolt, akkor 1-2 ezrest még természetesen rá tudok pakolni.

Amit viszont nem tudok, hogy melyik kialakítás lenne számomra a megfelelő, a teljesen vezeték nélküli, vagy az összekötött, és nyak mögött kábelen pihenő (erre biztos van valami normális megfogalmazás is). Mennyire kell parázni, hogy kipotyognak ezek a Dot-ok, vagy minek hívják őket? Illetve mennyire lenne a másik megoldás zavaró számomra, figyelembe véve, hogy meg szeretnék szabadulni a kábelt ért hatásoktól?

Napi pár óra zenehallgatásra kellene. Jellemzően Spotify Premium, és ugye itt jó lenne, ha tudnám vezérelni legalább a léptetést, az indítást/leállítást és a hangerőt. Előny, ha headset-ként is használható. Hangminőségből jó ha hoz egy közepes szintet, nem vagyok annyira finnyás e téren. Nagyrészt séta és utazás közben használnám, néha előfordulhat edzés, kocogás is, de ha emiatt kell kizárni egy csomó példányt, akkor lemondok arról, hogy edzés közben is használjam. Színben leginkább feketére gondoltam, a lehető legkevesebb csicsával.

Előre is köszi szépen a segítséget! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1650) Zoleee83 válasza vond (#1649) üzenetére


Zoleee83
addikt

TWS fülhallgatókat nézegetnék inkább, a vezetékes nyak körüli BT fülhallgatókkal ugyanaz lesz a problémád mint most a vezetékessel, mindenképp lesz egy minimális kábelhang ami beleszól" a zenébe.
A TWS (True Wireless) füleseknek ez a lényege hogy valóban vezeték mentesek.
Minőségben egyre inkább fejlődnek, de 10k pénzért nem lehet csodát várni, pláne egy vezetékessel összehasonlítva, a BT átvitelnek vannak ugye korlátai.
Az általad említett kategóriában jellemzően a Tronsmart Spunky Beat-et, a Haylou Gt1 Plus-t, és a QCY T2C-t, esetleg a SoundPeats TrueDot-ot szokták ajánlgatni.
Ezek többsége jól tart, nem esik ki a fülből komolyabb mozgás, edzés közben sem.
A fülesek jellege miatt a telefonbeszélgetéseknek is vannak korlátai, mivel a füles messze van a szájtól, így zajos helyeken többnyire használhatatlan lesz telefonálásra, bár erre is vannak jó TWS fülesek csak nem ebben a kategóriában pl. Jabra Elite 65T.
Privát véleményem, a srácok majd kijavítanak ha másképp gondolják. :)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.