Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) vond válasza Zoleee83 (#1650) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi a gyors választ! Máris sokat segítettél. ;)

Jónak néznek ki ezek a 8-9 ezer forint körüli cuccok. Ebből a négyből melyik a legjobb? Vagy mindegy? Talán a kezelhetőség, meg a kényelem számítana leginkább. Hangminőség szempontjából szerintem nem lenne gondom velük. Ez a mostani JVC vezetékes fülhallgató sem egy profi cucc. Jópár éve vettem már, azt hiszem, ilyen 4-5 ezer forintért.

Gondolkodok még a fejhallgatókon is, de ott ennyiért valószínűleg nem találnék elfogadható minőségűt, meg aggaszt egy kicsit a nyári punnyadás is. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1652) fericske válasza RedCactus (#1645) üzenetére


fericske
addikt

Előfordulhat amit írsz. Nekem gyárilag mellékelt illesztékkel is sikerült, hogy leesett a fülesről.
Amúgy a lukasztást érdemes felforrósított tűvel csinálni. Meg persze ne csak egy pár szivacsdugó legyen készleten, ha nem sikerül jól elsőre.

(#1653) stuka20


stuka20
aktív tag

Én is rendelném már a qcy t2c-t, de nincs raktáron. :O

(#1654) patomi válasza vond (#1651) üzenetére


patomi
őstag

A QCY és a Haylou között kéne választani szerintem. Spunkyra elég sok a panasz mostanság. Mintha minőségi problémák lennének. A QCY nyomógombos, ez nekem szimpi, érintő tud rapszodikus lenni. Haylouról nem tudok nyilatkozni, nekem nincs.
Szerintem ha futáshoz is kell, akkor minél könnyebb annal jobb. Fenti kettő ideális. Zoleee83 jól össze szedte a lényeget. Hangerő szabályzás sajna ritka, ezekben sincs.
Telefonálni ritkán használom őket, akkor sem zajos helyen.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1655) patomi válasza stuka20 (#1653) üzenetére


patomi
őstag

Itthon is elérhető. Igazából T1,T2 ugyan az csak tok más.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1656) HKorn válasza patomi (#1654) üzenetére


HKorn
addikt

Nekem van egy GT1 Plus illetve úton van egy QCY QS2 asszem ez ugyanaz, mint a T2C.

Futásra és minden más felhasználásra is tökéletesen bevált a Haylou, kisebb a mérete, nem áll úgy ki a fülből, kényelmesen elvan benne, tudom mono módban is használni, ha forgalmasabb helyen futok, csak egyik fülembe dugom be, hogy halljam a külvilágot is. Home officeban használtam konferenciahívásokra is, semmi panasz nem volt rá.

Run&Ride

(#1657) patomi válasza HKorn (#1656) üzenetére


patomi
őstag

Igen, enyém T2S annyi a különbség, h vezeték nélküli töltést tud a tok. (Nem próbáltam)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1658) vond válasza patomi (#1654) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kész. :D Már rendelem is. :K Na jó, azért még a Haylou-ra is ránézek. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1659) patomi válasza vond (#1658) üzenetére


patomi
őstag

:D kicsit túlpörgött a srác, de valóban jó.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1660) tigipuf válasza vond (#1658) üzenetére


tigipuf
senior tag

Zoleee83 és patomi gyakorlatilag jól összeszedték a lényeges infókat,ezekkel a típusokkal nem igen tudsz mellényúlni.Mint írtam is régebben QCY-m volt ,jó volt szép volt ,de tapasztalatom szerint a spunky hangminőségben,és üzemidőben is jobb,ja és azon van hangerőszabályzás funkció.
Nyomógomb-érintőgomb vezérlés meg egyéni ingerencia kérdése, nekem teljesen megfelel az érintéses vezérlés néha téveszt pause helyett mondjuk számot lép,nem dől össze a világ.Viszont találkoztam olyan nyomógombossal aminél az agyadba kellett nyomni a fülest,hogy működjön.
A haylou gt1-re azért nagyon kíváncsi lennék,nagyon jónak néz ki tesztek alapján.Ebben az árkategóriában szerintem most helybenjárás van nem nagyon tudnak mit újítani a gyártók,gondolom a méretkorlátok miatt az akku idő drasztikus emelése nem reális elvárás.Viszont a chipek,elektronikák, vezérlés, membránok terén mindíg van fejlődés figyelni kell a megjelenő új cuccokat.Én már "visszafele" nem akarnák haladni,nem fogok kábellel vesződni,sőt én még a pálcikás verziókat sem komálom.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1661) stuka20


stuka20
aktív tag

Banggoodon kicsit más a neve, vagyis benne van, hogy mini. Ez jelenthet valamit, lehet más fajta? [link]
Mert, ha nem másabb, mint, ami a geekbuyingon van, akkor megrendelem innen.
Vagy a haylou jobb? Az is ennyibe kerül itt.

Link javítva. - vond

[ Módosította: vond ]

(#1662) RedCactus válasza fericske (#1652) üzenetére


RedCactus
senior tag

Értem, köszi!

(#1663) vond válasza tigipuf (#1660) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszönöm neked is! :R De miért teszed OFF-ba, amikor témába vágó, és tökre hasznos dolgokat írsz? Át is bököm ON-ra. ;)

Húúú, ebben a Tronsmart-ban van hangerő vezérlés is? Ez viszont előny lenne nálam. Akkor még agyalok egy sort ezen a három "készüléken". Köszi mindegyikőtöknek! :R

(#1659) patomi: Ja, kicsit lökött a fickó, de nagyon bírtam a bemutatóját. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1664) stuka20 válasza stuka20 (#1661) üzenetére


stuka20
aktív tag

Ó, csak én nem tudom megnyitni a megosztott linkemet?

[ Szerkesztve ]

(#1665) vond válasza stuka20 (#1664) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem csak te, de javítottam. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1666) stuka20 válasza vond (#1665) üzenetére


stuka20
aktív tag

Köszönöm!

(#1667) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

QCY T5-t használ valaki innen?
Mi a véleményetek róla?

Köszönöm :R

(#1668) stuka20


stuka20
aktív tag

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha zenét hallgattok a qcy-on és kaptok egy hívást, akkor telón való felvétel után a zene leáll, illetve átvált a telefon mikrofonjára?

(#1669) zodo


zodo
nagyúr

geekbuying-on a cím megadásánál ezt írja:
*Please note that the address you submit should be in English or else your package can't be sent out by couriers.

Tényleg írjam át a Magyar címemet?
Azért kérdem mert 06.07. 00:32:04 rendeltem, paypal azonnal visszaigazolták a fizetést de azóta nem történt státusz változás.
Status: Payment Confirmed (Processing)

(#1670) gulyasa válasza zodo (#1669) üzenetére


gulyasa
őstag

Itt csak azt írják, hogy angolul kell megadni a címedet - természetesen azon részeit, ami angolra lefordítható (pl. "country", "street" stb.)

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1671) zodo válasza gulyasa (#1670) üzenetére


zodo
nagyúr

Igen, sok helyre szállítanak.
Nekem a Német raktárból jönne "Germany Economy" szállítással.

(#1672) gulyasa válasza zodo (#1669) üzenetére


gulyasa
őstag

És persze az angol nyelvtani szabályoknak megfelelően (sorrend: Név, házszám, út/utca, város, megye, ország, ...)

Szerk.: Az előbbit is átírtam, mert részben hülyeséget írtam. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1673) zodo válasza gulyasa (#1672) üzenetére


zodo
nagyúr

*Address Line 1 és 2-t tudnám átírni

Táblás utca 36
E épület

Ezeket nincs értelme átírni:
*Country/Region: Hungary
*State/Province/County: Budapest
*City: BUDAPEST
Nevem és telefonszám is adott.

(#1674) patomi válasza zodo (#1673) üzenetére


patomi
őstag

Ne izgulj, ha pontos a cím, nem lesz gond. Csak a speciális karaktereket nem szeretik. Ékezeteket. A feldolgozás is pár nap, szal nem adják fel azonnal.

Szerk: Kapatam én is olyan mailt amiben ez volt:
Alatta a címem, semmi gond nem volt. Nem foglalkoztam ezzel.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1675) zodo válasza patomi (#1674) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi.
Visszaigazoló mail-ben is így szerepel, nem volt megjegyzés csak én akadtam rá a profil oldalon.
No para, várom a csomagot.
Remélem a héten megérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#1676) patomi válasza zodo (#1675) üzenetére


patomi
őstag

Jaaaa, igen az nekem is ott van. :D Nem kell törődni vele..

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1677) norby_42 válasza Jim74 (#1667) üzenetére


norby_42
aktív tag

2 hónapja úton van, ha egyszer ideér, elmondom :(

Eat pasta, run fasta

(#1678) vond válasza vond (#1649) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, tegnap este berendeltem egy Tronsmart Spunky Beat-et Aliexpress-ről. ;] 25 dollár volt lengyel raktárból, elvileg 2-5 napos, ingyenes DPD-vel. (Ezt nem is értem, hogyan tudják bevállalni, de örülök neki. :) ) Geekbuying-on is hasonló áron volt, de általában az Ali-t szoktam használni.

Mindent összevetve ezt találtam a legideálisabbnak a 3-4 ajánlott példány közül. Meglátjuk, mennyire válik be. Max. ha nagyon nehézkes a kezelése, akkor cserélem egy másikra. Gondolom, ilyen 5 ezer körül simán el lehet passzolni az alig használt példányokat. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1679) Zoleee83 válasza vond (#1678) üzenetére


Zoleee83
addikt

Kérhetnék majd tőled is egy véleményt, ha nem nagy fáradtság?
Sokáig szemeztem a Spunky-val, olvastam jót-rosszat is róla, engem leginkább az alapzaja tántorított el, meg az hogy önállóan, "áltában", használat nélkül is nagyon hamar lemerül a tok, de lehet csak 1-1 hibás, vagy korai termékről írták.
Remélem a tieddel minden rendben lesz! ;)

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#1680) vond válasza Zoleee83 (#1679) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Persze, mindenképpen írok majd róla. :K Remélem, péntekig ide is ér.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1681) Zoleee83 válasza vond (#1680) üzenetére


Zoleee83
addikt

Köszi!
Majdnem megírtam hogy kizárt, lesz vagy 3 hét mire ideér, de aztán látom van Poland 2-5 nap shipping, durva, nem is tudtam hogy van EU-s Alis beszerzés. :D

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#1682) vond válasza Zoleee83 (#1681) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, elég sok Aliexpress "boltnak" van már EU-s raktára. Rendeltem már én is mindenféle fotós/videós kiegészítőket ilyen helyekről is. 4-5 nap alatt itt volt minden, ingyenes szállítással, ráadásul nem is postával jöttek, hanem GLS-sel, és hasonló futárcégekkel. Tényleg nem értem, hogy tudják még ezt is bevállalni a nyomott árak mellett. De nem reklamálok. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1683) Zoleee83 válasza vond (#1682) üzenetére


Zoleee83
addikt

Kínai állami támogatással tudják megoldani, a kormány átvállalja ezeknek a költségét, legalábbis régebben így volt. Mindenki jól jár, embereknek van munkája, külföldről sok rendelés érkezik, pörög a gazdaság, win-win. Meglepő mondjuk mikor a 0,5$-os biszb@szt is ingyen hozza a posta, sokszor a csomagolás drágább. :D

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#1684) Jim74 válasza norby_42 (#1677) üzenetére


Jim74
nagyúr

:R

(#1685) zodo válasza patomi (#1676) üzenetére


zodo
nagyúr

Tegnap nem tudom mi történt hogy semmi mozgás nem volt a rendeléssel.
Ma délután 15 óra felé jött a mail hogy a DHL fogadta az elektronikus adatokat.

(#1686) AddyKing


AddyKing
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék olyan Ear-hook-os füles után, ami hozza a Sabat E12 Ultra-t hangminőségben.
JBL füleseket láttam hasonló árkategóriában, de azokat főleg sportos tevékenységre ajánlják, nekem meg csak azért kellenek a kampók, hogy ne veszítsem el őket útközben. :B

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1687) section9


section9
őstag

Edzeshez keresnek vezeteknelkuli fulhallgatot, jo ar/ertekaranyut. Lehetoleg nyakba akaszthatost, hogy futopadon se essen le es hazai garisat, hogy ha meghalna, akkor legyen hova visszavinni. :R

(#1688) HKorn válasza section9 (#1687) üzenetére


HKorn
addikt

Edzéshez nem ajánlok semmilyen vezetékeset, korábban nekem volt egy Panasonic de utáltam, futáshoz használtam, összevissza lifegett a nyakmban a vezeték meg a mikrofon, totál kényelmetlen volt.
TWS-t vegyél, Xiaomi Mi Airdots pl, itthonról 10K körül megéri. Nekem is hasonló van, kintről rendelve és nagyon stabil, terepfutásnál sem esik ki.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#1689) gulyasa válasza HKorn (#1688) üzenetére


gulyasa
őstag

Nekem is valami hasonló kellene, szintén futáshoz, de inkább olyan, ami "ambient sound"-os, mert sokszor futok forgalmas helyen és nem lenne jó teljesen megsüketítve veszélyeztetni magamat. ;)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1690) HKorn válasza gulyasa (#1689) üzenetére


HKorn
addikt

Erre nálam egyszerű a megoldás, csak az egyiket dugom be, így megmarad a külvilág zaja is.

Run&Ride

(#1691) -NoVa- válasza gulyasa (#1689) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egyik sem tud. Jól nem.

(#1692) mateus válasza gulyasa (#1689) üzenetére


mateus
senior tag

Jabra 65t-t próbáltam, az egész jó volt, tudja az ambient mode-ot.
Sajna nyomta a fülkagylómat, így lecseréltem egy Tevi-re.

(#1693) norral


norral
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, ha tudtok. Elsősorban podcastok hallgatásra és hívások kezelésére (zajos környezet, mint pl. autópályán egy régebbi autóból vagy hangosabb irodából indított hívás) keresek egy vezeték nélküli fülest. A lényeg tényleg a jó telefonhívás minőség, a hang másodlagos. Androidos telefonom van, ha ez számít bármit.

Az is jó, ha segítetek picit a tech. részével. Az ANC az én barátom? Milyen kulcsszavakra keressek? Mivel zenehallgatás nem fontos és mivel ezek a mini kütyük könnyen elvesznek/tönkremennek nem szeretnék rá nagyon sokat költeni, mondjuk jó lenne ha megállna olyan 20 000 Ft-nál.

Köszi

(#1694) gulyasa válasza mateus (#1692) üzenetére


gulyasa
őstag

Annyit biztos nem adnék két füldugaszért, amibe az kerül. ;)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1695) badabum válasza HKorn (#1688) üzenetére


badabum
tag

Aki találékony: a vezetéket el lehet rejteni egy fejpántban,vagy bármilyen sapkában és akkor nincs probléma.

(#1696) gulyasa válasza badabum (#1695) üzenetére


gulyasa
őstag

:D
https://www.decathlon.hu/felnott-sapka-bluetooth-szal-id_8386657.html

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1697) mateus válasza gulyasa (#1694) üzenetére


mateus
senior tag

Nem tudom most mennyi, de anno 30ért vettem bontatlanul a Jabra-t itt hardverapron.
Nézőpont kérdése, mert számomra meg a 10-15ezer pénzkidobás egy olyanért ami nem hozza az elvárt minőséget (volt tronsmart spunky buds-om is, na arra kár volt kidobni azt a pénzt, állítólag a spunky beat jobb). A Tevi-re viszont csak jót tudok mondani (igaz nincs benne ambient mod), így nem kísérletezek tovább 5-10 ezer forintos fülesekkel feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#1698) vicces válasza mateus (#1697) üzenetére


vicces
addikt

Akciósan volt 99 euro. Majdnem vettem én is. A spunkyt visszakuldtem. Semmit nem ér. Marha gyorsan merül.
Most mpow T6 van terítéken. Ez sem sokkal különb, de nem merül le szinte egyből. ;)

:)

(#1699) HKorn válasza badabum (#1695) üzenetére


HKorn
addikt

Marha kényelmes lehet a futósapkád alá begyűrni az akksit a vezetékkel együtt. Ez csak félmegoldás, ettől még ugyanolyan kényelmetlen a vezetékes. TWS a megoldás hidd el. Más világ a kettő.

Run&Ride

(#1700) kisqp


kisqp
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Olyan TWS fülest keresek:
aminek külön-külön is használhatóak a fülesei,
nem esik ki a fülemből (lehetőleg agybadugós, esetleg rögzítős),
nagyon jó a mikrofonja,
az olcsóságról már letettem, de jó lenne 20 ezren belül maradni (esetleg 15-ön belül),
ha másfél órát kibír egy töltéssel, az nekem már jó.

Nem kell érintésvezérlés. Lehet nem agybadugós is, ha van valami segédeszköz, ami tudja rögzíteni, például szilikon/gumi "tok". (airpods és hasonlók nem maradnak a fülemben.) A hangzás nem kifejezetten fontos, nem vagyok vájtfülű.

Volt Redmi Airdots Basicem, most pedig egy olcsó Bluedio HI TWS-em. Előbbinek az egyik felét el is hagytam, de mindkettővel az a gond, hogy az akksiidő elég lenne és a hangzás is megfelelő, viszont a mikrofon botrányos, még egyszerű séta közben is rosszul hallanak/hallottak.

A Xiaomi Airdots Pro-val szemeztem, de nem mertem megvenni, hátha nem jó a mikrofonja, most meg már nem lehet kapni. A másik Xiaomi pedig nem agybadugós.

Esetleg valami javaslat?

Köszönöm, előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.