Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) -NoVa- válasza floratm (#9999) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egyáltalán, bármikor, LED egy fülben lévő dolgon.

(#10002) Janaboy válasza floratm (#9999) üzenetére


Janaboy
veterán

Nekem sima Edifier tws 200-am van, nem tudom hogy a plusnak a bölcsője mennyit változott, de a sima nekem relatív hamar félév után nehezen kezdte érzékelni a berakott fülest, így nem csatlakozott le.
Nekem amúgy hangra és mindenre (dokkolót is beleértve) a Haylou GT6 jobban tetszik, de ha egyszer megdöglik akkor kipróbálok egy Trueair 3-at, feltéve ha nem lesz addig jobb scarbir szerint :)

Janaboy

(#10003) floratm válasza Janaboy (#10002) üzenetére


floratm
senior tag

Nekem is volt sima200 de egy csaladi vita áldozatául esett. A plust lassan egy éve használom heti 5 nap 8 órát. Nem tapasztaltam ezt a hibát.

(#10004) Genesistibi


Genesistibi
tag

Sziasztok!

Eljött az idő, hogy lecseréljem Xiaomi Redmi Airdots (2019) fülesemet. (Nagyon szerettem, nekem teljesen megfelelt, de kezd dagadni a bölcső valszeg az akksi miatt és minden alkalommal újra kell csatlakoztatni a vevőhöz.)

Amit kinéztem: Haylou W1 - max. ebben az ársávban keresgélnék

Amire használnám: PC-hez csatlakoztatva - irodai munka közben rádió és zenehallgatásra, felváltva a két oldalt, egyszerre csak néha használom, ha Teams-ezni kell.

A fentiek miatt úgy gondoltam ANC-re nincs szükségem (nem akarom kizárni magam az irodai beszélgetésekből), fontosabb az üzemidő, a hangzás és a stabil kapcsolat.

Az ajánlásaitokat előre is köszönöm!

(#10005) revibe


revibe
csendes tag

Sziasztok! A jelenlegi Soundmagic E50 vezetékes fülest szeretném lecserélni bluetooth-osra. Utcán, tömegközlekedésen és edzőteremben használnám leginkább elektronikus zenét hallgatva (és minden mást is). 20-30e körül van olyan vétel, ami hasonló hangzásban?
Ezeket néztem eddig: SoundMagic TWS50, Sony WF-C500.
Ja, és félek, hogy ki fog esni, sosem próbáltam még ilyeneket:)

(#10006) blueye válasza -NoVa- (#9983) üzenetére


blueye
veterán

Ezert kell Toyotat venni a Rav4 Nem durrog, nem fogyaszt sokat :) cserebe ez is megy

[ Szerkesztve ]

(#10007) -NoVa- válasza blueye (#10006) üzenetére


-NoVa-
őstag

Á, megrögzött Volvo-s vagyok, 5 henger turbo benzin, csöndben odavisz bárhová. 5000 fölött meg hátborzongatóan szépen szól. Csak szervizre vár, a tankjában valami szigetelés vagy cső teli tanknál maga alá locdol némi benzint tankoláskor. Ugyanitt Subaru eladó :)

(#10008) mazsi70


mazsi70
senior tag

Na ,megjött a Sennheiser Momentum tws 3 . Edifier NB2 Pro-t vált . Még csak próbálgatom .
Az első benyomás ,hogy ez egy másik homokozó...

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#10009) blueye válasza -NoVa- (#10007) üzenetére


blueye
veterán

Volt az is, probald a Toyotat :)

(#10010) KisBundi válasza patomi (#9987) üzenetére


KisBundi
őstag

Sajnos úgy néz ki, hogy valami nem stimmel vele. 100%-on volt minden és másnapra a tok már 90% alatt volt valahol. Sajnos pontosan nem látni, de nem normális, hogy így merül. Szerintem visszaküldöm. :(

(#10011) KisBundi


KisBundi
őstag

Sajnos vissza kell küldenem a QCY T13-at, mert nagyon merül a tok akkuja, de úgy döntöttem, hogy kipróbálom a nyitott kategóriát is, mert nem szerencsés számomra, ha ennyire kizárja a külvilágot. Tudtok ebben az árkategóriában hasonló nyitott füleseket ajánlani? :)

(#10012) patomi válasza KisBundi (#10011) üzenetére


patomi
őstag

Soundpeats trueair2 tetszeni szokott a fórumtársaknak.
Nekem edifier tws200 jobban bejön. De arra számíts, hogy a hangzás minősége csökkenni fog.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#10013) KisBundi válasza Jim74 (#9958) üzenetére


KisBundi
őstag

Ezt nézem én is. Mi a különbség a sima Air3 és az Air3 Deluxe között? Árban a Deluxe jóval olcsóbb mint a sima. :U

(#10014) <Adamsky> válasza KisBundi (#10013) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Mi a különbség ... ?"
Talán ebből a videóból kiderül (nem láttam).

(#10015) patomi válasza KisBundi (#10013) üzenetére


patomi
őstag

Adatlap alapján elenyésző, de akkor azt kell venni. Itt kb egál az ár [link] [link] Tapasztalatom ezekkel nincs.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#10016) patomi válasza mazsi70 (#10008) üzenetére


patomi
őstag

Árban is, minimum 3x annyiba kerül. :D (hazai árak szerint)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#10017) KisBundi válasza patomi (#10015) üzenetére


KisBundi
őstag

Itthon az Aqua-nál 15400Ft a Deluxe, míg a sima Air 3 18200Ft. :U

(#10018) patomi válasza KisBundi (#10017) üzenetére


patomi
őstag

Az air3-ról van teszt, [link] valszeg ugyan azok a jellemzői.
Ha megveszed, tartsd szemelött, hogy jelentősen el fog maradni a hangja az agybadugoshóz képest. Persze értem, félig nyitott.. de egy monk is az 5 dolcsiért és jól is szól

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#10019) KisBundi válasza patomi (#10018) üzenetére


KisBundi
őstag

Egy pár tesztet találtam róla és elviekben a tokon spóroltak, de hogy azon belül min, azt nem részletezték. A többi változatlan. Tisztában vagyok vele, hogy nem fog úgy szólni mint a T13, de ennyi pénzért nem is várok csodát. A tesztek alapján jobban szól mint a második generációs AirPods. :U

(#10020) Jim74 válasza KisBundi (#10013) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az adatok alapján a Deluxe-nak talán jobb az akkuideje, illetve ha jól olvastam, a Soundpeats app kettő közül a Deluxe-ot támogatja.
Az előző Trueair 2-esemre tettem szivacsot és számomra kellemesebbé tette a hangját és stabilabban bent maradt a fülemben.

(#10021) patomi válasza KisBundi (#10019) üzenetére


patomi
őstag

Akkor hajrá.. Majd számolj be róla, ha van kedved és időd rá.

Jom74. Mekkora ötlet .. lehet ki is próbálom a tws200-on.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#10022) Janaboy válasza Jim74 (#10020) üzenetére


Janaboy
veterán

Milyen szivacsot tettél rá?

Janaboy

(#10023) Jim74 válasza Janaboy (#10022) üzenetére


Jim74
nagyúr

Sima fülhallgató szivacs. Sok évvel ezelőtt rendeltem Aliról egy marékkal, mert az agybadugós fülhallgatókat nem szeretem, az in ear típusra pedig mindig szivacsot raktam, 20 évvel ezelőtt is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10024) Uyuarasy

Sziasztok,
Ajanlasokert jottem, Airpods Pro vasarlasan gondolkodom de zavar, hogy 2-3 ev alatt cseres lehet az akksi. Mennyire valos problema ez? Milyen alternativak vannak?

Macbook Air mellett Androidos telefonnal lenne hasznalva, foleg belterben, de valoszinuleg sportra is. ANC-t nem probaltam meg, HiFi hangzast nem varok vezeteknelkuli eszkoztol, csak legyen hasznalhato es praktikus. :R

(#10025) fabri07 válasza patomi (#9952) üzenetére


fabri07
aktív tag

Akkor szerinted az edifier neobuds pro ársávjában van jobb, vagy esetleg az 50-60 ezres mezőnybe? :F

(#10026) patomi válasza fabri07 (#10025) üzenetére


patomi
őstag

Nincs jobb, de a véleményem az, hogy nem igen éri meg váltani rá. Neobuds pro a 30k körüli árral helyén van. Plusz szolgáltatások kellenek érdemes megvenni. Nyilván jobban is szól.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#10027) <Adamsky> válasza fabri07 (#10025) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... esetleg az 50-60 ezres mezőnybe?"
Igen, Soundcore Liberty 3 Pro. Van olyan jó - ha nem jobb - mint a NeoBuds Pro. Sajnos most épp az említett ársávban mozog, de volt ez már 40e Ft alatt is.
Amennyiben neked ez sok, megnézném a Soundcore Space A40-et. Én jókat hallottam róla.

[ Szerkesztve ]

(#10028) patomi válasza <Adamsky> (#10027) üzenetére


patomi
őstag

Hát, ha most ki akarnék szórni 50k-t fülesre, biztos más irányba indulnék. Ez a 3pro valahol a neobuds árszintjén lenne rendben. Ennyiért van már galaxy buds pro, sony linkbuds s, wf1000xm3, vagy amazonon final ze3000 (fekete 120€ most) vagy aliról tinhifi tinbuds3.
Persze mások az elképzeléseim...

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#10029) fabri07 válasza <Adamsky> (#10027) üzenetére


fabri07
aktív tag

Rendben. Köszi szépen segítségeteket! :R

(#10030) <Adamsky> válasza patomi (#10028) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ízlések és pofonok, de a WF-1000XM3 pl. egy rettentő durung füles. Ha pedig a hangminőséget nézzük, akkor a Liberty 3 Pro-t inkább az utóddal szokták egy szinten emlegetni. Ha, pedig WF-1000XM4 "a szint", akkor a LinkBuds S nem ebbe a kategóriába esik (pláne, ha a szolgáltatásokat is nézzük).
A ZE3000 -et passzolnám, nem ismerem.

#10029 fabri07
Nm. Szívesen! ;)

(#10031) fabri07 válasza <Adamsky> (#10030) üzenetére


fabri07
aktív tag

Akkor elég komoly hangzása lehet a L3P-nek, neztem en is reviewt, kihoztak egy szintre kb WF-1000XM4.. Egyedül iPhone használóként nem tudom, h egy airpods pro mennyire lenne nyerő.. azt még mondjuk lehet az edifier tws 1 pro-m is lekörözi🥶

(#10032) patomi válasza fabri07 (#10031) üzenetére


patomi
őstag

El ne hidd már. :D [link] [link] vesd össze a frekimenet ábrát. Szanaszét kell eqzni, hogy valami normális hang jöjjön belőle. És akkor a karcos magasról nem is volt szó, amit ha meghallasz, idegbajt kapsz tőle. Ezt szeretik a tesztekben "csak" megemlíteni.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#10033) <Adamsky> válasza patomi (#10032) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... és fabri07

"El ne hidd már." - nem kell épp nekem elhinni. Nagyon sokan állítják ugyanezt, és ahogy elnézem a Soundguys se állít mást.

"Szanaszét kell eqzni ... "
Nem kell "szanaszét" EQ-zni, csak be kell állítani - és be is lehet - rendesen. Ezt én is többször leírtam már, hogy a hangja alapból meglehetősen V-s, de ez könnyen orvosolható. A custom EQ-k mellett egyébként van egy jó adag nevesebb hangmérnökök által beállított hangzás is.
[Zárójel] Már utóbbiból is látszik, hogy nincs olyan, hogy ez a "tuti". Valaki így szereti, valaki úgy. Szerintem az a fontos, hogy a "vas" jó legyen (itt szerintem ez adott) és az ember a saját szája íze szerint tudja beállítani.[/Zárójel]
Azt nem vitatom, hogy out-of-the box a Sony jobban van hangolva, de aki nem retten el, egy kis állítgatástól, az legalább ugyanazt ki tudja hozni a Liberty 3 Pro-ból is. Aztán érdemes meghallgatni a telefonos beszélgetések minőségét is. Akár zajos környezetben: [link1, link2]

[ Szerkesztve ]

(#10034) <Adamsky> válasza fabri07 (#10031) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Egyedül iPhone használóként ... " - az a baj, hogy az iPhone okán az eddig emlegetett fülesek (Liberty 3 Pro, NeoBuds Pro, WF-1000XM4) egyik legnagyobb előnye az LDAC codec semmissé válik. Az AirPods Pro-t nem ismerem, mivel kívül esik az érdeklődési körömön.

(#10035) pavicevic


pavicevic
tag

sziasztok! redmi buds 3 pro-t mennyire ajánlanátok iphone mellé?
esetleg hasonló árkategóriában van jobb opció?

(#10036) Agony


Agony
aktív tag

Sziasztok!

Elsősorban Sony WF-1000XM4 tulajok érdekelne, hogy mennyire elégedettek a fülessel?

Lassan 3 éve használok egy Jaybird Vistát, ami tökéletesen teszi a dolgát, de szeretném megtalálni az utódját és kicsit megrekedtem. Adná magát, hogy Vista 2-t vegyek, mert a jelenlegi Vista is bejött hangzásba, stabilitásba, stb... viszont itthon meg egy Sony WH-1000XM4 fejhallgatót használok, ami szintén nagyon bejött, így az is adná magát, hogy WF-1000XM4 legyen az utód. A Sonyról is gyakorlatilag csak jókat olvastam és akkor legalább egy helyre kerülne a kezelésük.

A Sony ellen szól, hogy ~80K lenne, míg a Vista 2 kb. 50K.. kérdés, hogy megéri egy 50%+ felárat a Sony?

Előre is köszi a válaszokat! :R

Start with a whisper, end with a scream!

(#10037) szabolcs.sz


szabolcs.sz
tag

L3P most 110 eur +5 szállítás a hétvégén az EU.soundcore.com oldalon.

(#10038) RoliHero


RoliHero
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni vezeték nélküli fülhallgató vásárlásában.

Futáshoz szeretnék egy fülre akaszthatót, normál kialakításút nem olyat amit bele kell dugni a fülbe. Feleségemnek lenne, őt zavarja ha nem hallja a környezetet.

Esetleg ezek a csontvezetésesek milyenek ? Gondolom halkabbak, de egyébként jól használhatóak? Nincs velük semmi tapasztalatom.

A keret 30k.

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#10039) Mister X


Mister X
tag

Sziasztok. Fülhallgatót szeretnék venni,amiket kinéztem Sennheiser momentum 3, Sony WF 1000XM4, esetleg Technics EAH-AZ60 vagy ha spórolósra veszem Sennheiser CX plus. a bökkenő az az hogy iphone-om (12pro) van. Airpods pro 2021 kilőve szívem szerint azt venném mert a pálcás kialakítás jobban bejönne,de állítólag kevés a basszus... :(( a mostani fülesem Huawei freebuds pro 1 kezd torzítani 80% hangerő felett,garis még szóval szervíz lesz belőle,de esz a fene hogy vegyek egy jobb fülest,csak nem tudom hogy mire számítsak a fentiekkel ájfonon. a lényeg elveszik LDAC,meg aptx de azért csak jobb hangja van ezeknek alapból,(mint a huawei-nek)nem ? vagy ha ki akarnám használni LDAC adta jobb minőséget mire váltsak? és itt vagyok nagyon sötét :DDD hogy mi az ami tudja ezt a kódolást? a legújabb android,az új bt verziók,zenei platformok? most spotify prémiumot,yt,és webrádiókat hallgatok.

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#10040) <Adamsky> válasza Mister X (#10039) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nekem a felsoroltak közül a Technics EAH-AZ60 a szimpatikus. Ahogy írod ezekkel a fülesekkel az a "baj", hogy az LDAC-ot - kiv. a CX-et, mert ott az aptX-et - bukod.
Azért van élet aptX-en és LDAC-on innen is, de tényleg érthetetlen, hogy almáék miért ragadtak meg ezen a szinten. Vagy, hogy nincs saját codec-jük? :F
Na, mind1, a lényeg, hogy LDAC és aptX már nagyon rég van szinte az összes droid-os mobilban. Ami most újabb / trendibb / ritkább, az az LHDC (~LDAC) és az aptX Adaptive.

" ... a pálcás kialakítás jobban bejönne ... " - ha, nem akarsz telefont venni, ill. egy "vagyont" elkölteni olyan fülesre, amit a szifonnal nem tudsz (vagy csak részben) kihasználni, akkor talán nézd meg a 1MORE ComfoBuds Pro-t (abból is az Aurora Blue-t, mert állítólag abban vannak választható gyári "preset"-ek) vagy a Soundcore Liberty Air 2 Pro-t (mondjuk ez is tud LDAC-ot, de nem olyan drága, mint a korábban felsoroltak, és "pálcás"). Esetleg Soundcore Life P3 (ez "csak" SBC-t, és AAC-t tud).

Ja, a Soundpeats füleseket is szokták csipázni itt a népek. Pl.: Soundpeats H2 és Soundpeats Air3 Pro.

[ Szerkesztve ]

(#10041) Mister X válasza <Adamsky> (#10040) üzenetére


Mister X
tag

Almáéknak az a lényeg hogy véletlenül se használják azt amit más...lásd pl. lightning csatlakozó,ami adatátvitel szempontjából sehol nincs... de beleteszik a félmilliós telefonokba :DDD nem ismerem ezeket a füleseket amit írtál,számomra teljesen noname mindegyik. ha lehet ragaszkodnék azokhoz amiket kinéztem,pénz nem számít,enni majd holnap fogok. :DDD amúgy meg van nekem elfekvőben Sams Galaxy S8,amibe csak akksi kell és máris lenne egy lejátszóm. Köszi a választ ! :)

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#10042) Helmoras válasza Mister X (#10041) üzenetére


Helmoras
őstag

Sziasztok :R

Barátnőm apukája szeretne bluetoothos fulhalgatot tv nezeshez, jelenleg van egy jbl ilyen agybadugos neki, telefonnal mukodik de tvvel nem tudom valamiert eletre kelteni, van barmi tippetek mit rontok el? Vagy tudtok ajanlani bevalt bluetooth fulhalgatot tv nezeshez?( A tvben van bluetooth)

Elore is koszi

(#10043) z123456z válasza Helmoras (#10042) üzenetére


z123456z
senior tag

Szerintem nagyobb eséllyel kapnál valami értelmes választ, ha nem titkolnád el a tévé típusát. Bár ha ez megvan, még nagyobb eséllyel kapnál választ a tévé topikban, hátha más is találkozott már ilyennel. Speciel az én tévém csak LG tone képes eszközzel képes kapcsolódni.

(#10044) tabletta válasza Helmoras (#10042) üzenetére


tabletta
tag

A héten állítottam hadrendbe egy Xiaomi Redmi Buds 3 Lite fülest egy Sony tv-vel.
Hibátlan.

(#10045) Helmoras válasza z123456z (#10043) üzenetére


Helmoras
őstag

A tv még nincs meg(legalabbis az ove), jelenleg a sajátommal próbáltam egy q80a samsunggal, koszonom a tippet atnezek masik topicba.

Valoban rosszul kerdeztem :R

(#10046) z123456z válasza Helmoras (#10045) üzenetére


z123456z
senior tag

És a samsunggal sikerült? Bár egy cég, mennie kell. Fogadni mernék, hogy após lg-vel próbálkozik. Bár állítólag az újabbak már nem válogatósak.

(#10047) Helmoras válasza z123456z (#10046) üzenetére


Helmoras
őstag

En probaltam a samsunggal, elinditottam a keresest a tvn meg a kis agybadugos cuccon is, de nem talaltak egymast, ezert kerdeztem hogy valami trukk lehet benne, annyira nem ertem a tecnikat, elkepzelheto hogy ha a telefonjaval ossze van parositva akkor a tv vel nem lehet csak akkor, ha elotte levalasztom a telefonrol?

(#10048) hadam98


hadam98
senior tag

Ma megjött az új fülhallgató Linsoul-ról.
Úgy döntöttem veszek egy Chi-fi-t főleg, hogy nagyon jó véleménnyel vannak róluk.
A választás: TINHiFi Tin Buds 3
Ahh
Ahogy ez szól az minden pénzt meg ér. Értem miért szeretik annyira ezeket a termékeket, valami brutális. :K
Nincs benne ANC, de nekem nem is volt rá szükségem, cserébe brutálisan szól.
Van valakinek hasonló chi-fi fülese? Itthon nem nagyon látok véleményeket róluk.

(#10049) patomi válasza hadam98 (#10048) üzenetére


patomi
őstag

Szupi, ha kicsit járattad, majd írj róla pár sort. Kényelem, üzemídő, hangminőség..

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#10050) Janaboy válasza hadam98 (#10048) üzenetére


Janaboy
veterán

Megvarjuk míg Nova vesz egyet és megirja hogy milyen :DDD

Janaboy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.